خانه / بوتاکس / بوتاکس دیسپورت

بوتاکس دیسپورت

بوتاکس دیسپورت چیست؟

بوتاکس دیسپورت یک برند اروپایی است و تفاوت های قابل توجهی با بوتاکس که توسط شرکت آمریکایی آلرگان تولید می شود دارد.  ماده اصلی دیسپورت مثل بوتاکس سم باکتری کلستریدیم بوتولینوم نوع آ می باشد . ویال های دیسپورت به شکل پودر تولید می شوند و بر خلاف بوتاکس که در حرارت زیر صفر نگهداری می شوند می بایست در درجه حرارت 2 تا 8 درجه سانتی گراد  نگهداری و  جا به جا شوند.  ویال های دیسپورت به شکل 300 و 500 واحدی موجود می باشند در حالیکه بو تاکس به شکل 50 و 100 واحدی می باشند. تهیه این ویال از مراکز معتبر برای رعایت زنجیره سرما و جلوگیری از تخریب ملکول های حساس آن ضروری است. از آنجا که در تهیه دیسپورت از لاکتوز استفاده می شود افرادی که آلرژی به شیر دارند نباید از این محصول استفاده کنند. تکنیک تزریق در بوتاکس و دیسپورت شبیه هم می باشد با این تفاوت که نسبت تزریق آن دو و نیم تا  سه برابر بوتاکس می باشد. بعبارت دیگر اگر در یک نقطه احتیاج به تزریق 5 واحد بوتاکس وجود داشته باشد معادل دیسپورت برای تزریق در این نقطه 12.5 تا  15 واحد می باشد . قیمت دیسپورت به ازاء هر واحد حدود یک سوم بوتاکس شرکت  آلرگان  می باشد ولی از آنجا که مصرف دیسپورت سه برابر بیشتر از بوتاکس  می باشد قیمت تمام شده بوتاكس و ديسپورت تقریبا برابر می باشد.

بوتاکس دیسپورت در پیشانی
بوتاکس دیسپورت

تفاوت دیگر بین بوتاکس و دیسپورت در زمان شروع اثر آن ها می باشد. بطور معمول زمان  تاثیر بوتاکس 48 ساعت بعد از تزریق می باشد و بعد از دو هفته به حداکثر می رسد در حالیکه شروع اثر دیسپورت 24 ساعت بعد از تزریق شروع شده و بعد از دو هفته به حداکثر می رسد. بعبارت دیگر شروع تاثیر دیسپورت سریع تر ازBotox است  و ماندگاری آن از بوتاکس بیشتر است و آخرین تفاوت در میزان درد  حین تزریق و بعد از آن است که در تزریق دیسپورت بسیار کمتر از Botox احساس می شود و قابل تحمل تر می باشد.

 

برای دیدن فیلم تزریق  دیسپورت بر روی فیلم زیر کلیک کنید:

هزینه  تزریق بوتاکس دیسپورت چقدر است؟

دیسپورت یک برند انگلیسی است و مطمئن ترین بوتاکس موجود در ایران است و بصورت ویال های 300 واحدی که برای دو نفر استفاده می شود و 500 واحدی که برای سه نفر قابل استفاده است موجود می باشد. شریک شدن با فرد دیگر در تزریق بوتاکس دیسپورت موجب اقتصادی شدن هزینه تمام شده برای هر فرد شده و قیمت نهایی بطور قابل توجهی کمتر خواهد شد.

 عکس بوتاکس دیسپورت
عکس بوتاکس

عوارض بوتاکس دیسپورت چیست؟

برای پیشگیری از عوارضی چون افتادگی پلک ،افتادگی ابرو و یا دو بینی می بایست اولا حداقل مقدارمورد نیاز حلال( سدیم کلراید0.9درصد) استفاده شود چراکه حجم زیاد محلول موجب انتقال آن به نقاط دورتر شده و ایجاد عوارض جانبی در آن نقاط می شود ثانیا برای تزریق در ناحیه خط اخم فقط در قسمت داخلی نسبت به مردمک چشم تزریق انجام شود و از خط عمود بر مردمک خارج نشد و فاصله تزریق تا لبه استخوان اربیت بویژه در ناحیه چروک اطراف چشم(پنجه کلاغی) حداقل 1.5 سانتی متر باشد. در صورت افتادگی پلک استفاده از قطره چشمی Apraclonidine0.5% هر 6 تا 8 ساعت 2 قطره بمدت 2 تا 3 هفته و یا قطره چشمی فنیل افرین دو تا سه بار در روز به میزان دو قطره و ماساژ موضعی و تزریق آمپول Betamethasone LA  و مصرف روزانه قرص پردنیزولون 5 میلی گرمی به مدت یک هفته و قطع تدریجی آن موجب برگشت افتادگی می شود. در صورت ایجاد خارش ، کهیر و حساسیت که بسیار نادر می باشد مصرف یک آنتی هیستامین مثل لوراتادین برای چند روز کفایت می کند.

در محل تزریق مختصری قرمزی و احساس درد ایجاد شده که طبیعی است و با استفاده از کمپرس یخ ظرف چند ساعت بر طرف می شود. به منظور پیشگیری از جابه جا شدن محلول تزریق شده و انتقال آن به حدقه چشم 4-3 ساعت بعد از تزریق حالت خوابیده و دراز کش ممنوع می باشد و فرد می بایست حالت نشسته و یا ایستاده داشته باشد .مصرف مسکن های خانواده NSAID مثل ایندومتاسین ، ایبوبرفن ، آسپرین و… بدلیل تاثیر بر روی سیستم انعقادی و احتمال ایجاد کبودی  وخون مردگی چند روز قبل و دو تا سه روز بعد از تزریق ممنوع می باشد و برای تسکین درد محل تزریق استفاده از کمپرس یخ مناسب ترین گزینه می باشد. در صورت اجبار برای مصرف مسکن بدلایل دیگر پزشکی استامینوفن گزینه مناسبی می باشد.  استحمام با آب گرم و انجام ورزش های سنگین و مصرف الکل در 24 ساعت اول بعد از تزریق ممنوع می باشد.

روش تزریق بوتاکس چگونه است؟

خانم ها تمایل به داشتن ابروی کمانی دارند و بعلاوه بالا رفتن انتهای ابرو و کمانی شدن قوس ابرو به جوانتر شدن و زیبا شدن چهره کمک زیادی می کند از طرف دیگر آقایان تمایل به داشتن ابروی صاف دارند بنابراین تکنیک تزریق در خانم ها و آقایان کمی متفاوت است. در صورت های دراز و باریک ابروی صاف جذاب تر است و  این صاف بودن ابرو مانع از دراز تر نشان دادن صورت می شود. برعکس در صورت های بیضی و گرد یک قوس ملایم صورت را جذاب تر می کند.  . بدلیل حجیم بودن عضلات در آقایان دوز بوتاکس  کمی بیشتر از خانم ها است و بعلاوه روش تزریق مستطیلی برای آقایان استفاده می شود که در اینحالت ابرو خیلی بالا نمی رود و قوس ابرو زیاد نمی شود .   استفاده از کمپرس یخ ۳۰ ثانیه قبل از تزریق به بی حس شدن موضع و بی دردی در ناحیه تزریق کمک زیادی می کند. علامت گذاری و رعایت تقارن در نقاط و استفاده از خط کش به دقت کار و نتیجه مطلوب تر کمک می نماید.

 

درباره ی دکتر حسین مسافریان

همچنین ببینید

عرق کردن

علت عرق کردن چیست؟ بطور طبیعی میزان متعادل عرق کردن به کاهش درجه حرارت بدن …

4 دیدگاه

 1. سلام و خسته نباشید. قیمت تزریق بوتاکس دیسپورت چنده و دیسپورت ساخت کدوم کشوره؟ متشکرم

  • درود بر علی آقا
   دیسپورت یک برند انگلیسی است و مطمئن ترین بوتاکس موجود در ایران است و بصورت ویال های ۳۰۰ واحدی که برای دو نفر قابل استفاده است و ۵۰۰ واحدی که برای سه نفر است موجود می باشد.با توجه به این نکته که دیسپورت اصل بصورت یک نفره تولید نمی شود ،تزریق بوتاکس بطور همزمان برای دو یا سه نفر انجام می شود و چنانچه دو نفر مراجعه کنند ، ویال 300 واحدی استفاده می شود و اگر سه نفر مراجعه کنند ویال 500 واحدی باز می شود، که قیمت نهایی بین سه نفر تقسیم شده و هزینه نهایی ارزان تر و اقتصادی ترخواهد شد.
   موفق باشید
   بوتاکس دیسپورت

 2. سلام من ۵۶ سالمه و دو بار بوتاکس زدم ابروهام خیلی بالا رفت و دو طرف بالای ابروم دو تا چروک افتاده. می خواستم ببینم می شه با تزریق بوتاکس ابرو بالا نره و قیمت رو هم لطف کنید. متشکرم

  • درود بر سهیلا خانم
   بطور کلی بعد از تزریق بوتاکس انتهای ابرو کمی بالا می رود که اکثر مراجعین از این موضوع راضی هستند و حالت چهره را کمی هوشیار تر و جوان تر می کند و بعلاوه لیفت ابرو به بالا رفتن پلک کمک کرده و در افرادی که افتادگی پلک دارند یکی از درمان های موثر می باشد. با این وجود بعضی از افراد تمایل دارند که وضعیت ابرو تغییر نکند که در این صورت تکنیک تزریق کمی متفاوت است و با چند تزریق اضافه موقعیت ابرو تغییر نکرده و لیفت ابرو انجام نمی شود. بوتاکس مورد استفاده برای مراجعین به کلینیک دیسپورت انگلیسی است که بصورت دو نفره و سه نفره موجود است و چنانچه شما یک شریک با خودتان بیاورید از تخفیف ویژه بهره مند خواهید شد.
   موفق باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *