خانه / زیبایی پوست / تیرگی زیر چشم

تیرگی زیر چشم

علت تیرگی زیر چشم چیست؟

تیرگی زیر چشم دارای دلایل متعددی است ولی در اکثر موارد سابقه خانوادگی وجود دارد و نقش ژنتیک در بروز آن بسیار موثر است با این وجود بعضی از فاکتور ها موجب تشدید آن می شوند. تیرگی زیر چشم بیانگر اختلال عمده در ارگان های داخلی نیست ولی نشاندهنده این است که کاری باید انجام شود. عواملی  از قبیل کم خوابی ،خستگی، استرس، کم کاری تیروئید، آلرژی پوستی ، کمبود آب بدن و تغذیه نا مناسب ،كم‌خونی، مصرف دخانیات و اشعه ماوراء بنفش خورشید ممکن است موجب بدتر شدن تیرگی زیر چشم شوند.

تیرگی زیر چشم
تیرگی زیر چشم

 درمان تیرگی زیر چشم چیست؟

ساده ترین درمان تیرگی اطراف چشم پرهیز از عوامل تشدید کننده آن است. بعنوان مثال در صورت وجود اگزما و حساسیت پوستی از عوامل محرک و تشدید کننده آلرژی پرهیز شود و در صورت لزوم از داروهای آنتی هیستامین و پماد های مخصوص استفاده شود. در مورد تیرگی زیر چشم با سابقه فامیلی درمان کمی مشکل تر است و در مرحله اول کرم های روشن کننده دور چشم تجویز می شود که در این حالت ممکن است بهبودی حاصل شده و نیاز به درمان اضافه تر نمی باشد. آخرین استراتژی درمانی برای موارد مقاوم به درمان انجام مزوتراپی است که در این روش کوکتل های روشن کننده مخصوصی به لایه مزودرم پوست فرستاده شده تا تاثیر درمان از عمق پوست انجام شود.نهایتا پی آر پی بصورت ترکیب با روش های فوق آخرین را حل درمان تیرگی اطراف چشم است.

 

 مزوتراپی تیرگی زیر چشم چگونه است؟

بدلیل عدم نفوذ کافی پماد ها و لوسیون های پوستی به لایه های عمقی تر استفاده از این مواد همواره پاسخ مطلوب را ایجاد نمی کند، با توجه به اینکه رنگدانه های تیره کننده پوست در لایه های عمقی درم قرار گرفته اند از کوکتل های مزوتراپی که دارای ویتامین سی و مواد روشن کننده دیگر است استفاده می شود. در این روش ابتدا پوست بطور کامل بی حس شده و سپس با روش میکرونیدلینگ سوراخ های ریز میکروسکوپی در سطح پوست ایجاد می شود و همزمان  کوکتل روشن کننده بر روی پوست اسپری می شود. تعدادجلسات مزوتراپی 4 تا 6 جلسه است که به فاصله 4 هفته انجام می شود.

برای دیدن فیلم مزوتراپی با روش میکرونیدلینگ در زیر چشم بر روی فیلم زیر کلیک کنید:

 

آدرس اینستاگرام

درباره ی دکتر حسین مسافریان

همچنین ببینید

عکس کرم لیفتینگ

کرم لیفتینگ

کرم های لیفتینگ یکی از روشهایی هستند که باعث می شوند پوست جوانتر، سفت تر و با نشاط تر به نظر برسد. بدلیل وجود برندهای تجاری مختلف با قیمت های متفاوت انتخاب کرم لیفتینگ مناسب مشکل است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *