خانه / زیبایی پوست / تیرگی زیر چشم

تیرگی زیر چشم

[تعداد: 17    میانگین: 2.7/5]

علت تیرگی زیر چشم چیست؟

تیرگی زیر چشم دارای دلایل متعددی است ولی در اکثر موارد سابقه خانوادگی وجود دارد و نقش ژنتیک در بروز آن بسیار موثر است با این وجود بعضی از فاکتور ها موجب تشدید آن می شوند. تیرگی زیر چشم بیانگر اختلال عمده در ارگان های داخلی نیست ولی نشاندهنده این است که کاری باید انجام شود. عواملی  از قبیل کم خوابی ،خستگی، استرس، کم کاری تیروئید، آلرژی پوستی ، کمبود آب بدن و تغذیه نا مناسب ،كم‌خونی، مصرف دخانیات و اشعه ماوراء بنفش خورشید ممکن است موجب بدتر شدن تیرگی زیر چشم شوند.

تیرگی زیر چشم
تیرگی زیر چشم

 درمان تیرگی زیر چشم چیست؟

ساده ترین درمان تیرگی اطراف چشم پرهیز از عوامل تشدید کننده آن است. بعنوان مثال در صورت وجود اگزما و حساسیت پوستی از عوامل محرک و تشدید کننده آلرژی پرهیز شود و در صورت لزوم از داروهای آنتی هیستامین و پماد های مخصوص استفاده شود. در مورد تیرگی زیر چشم با سابقه فامیلی درمان کمی مشکل تر است و در مرحله اول کرم های روشن کننده دور چشم تجویز می شود که در این حالت ممکن است بهبودی حاصل شده و نیاز به درمان اضافه تر نمی باشد. آخرین استراتژی درمانی برای موارد مقاوم به درمان انجام مزوتراپی است که در این روش کوکتل های روشن کننده مخصوصی به لایه مزودرم پوست فرستاده شده تا تاثیر درمان از عمق پوست انجام شود.نهایتا پی آر پی بصورت ترکیب با روش های فوق آخرین را حل درمان تیرگی اطراف چشم است.

 

 مزوتراپی تیرگی زیر چشم چگونه است؟

بدلیل عدم نفوذ کافی پماد ها و لوسیون های پوستی به لایه های عمقی تر استفاده از این مواد همواره پاسخ مطلوب را ایجاد نمی کند، با توجه به اینکه رنگدانه های تیره کننده پوست در لایه های عمقی درم قرار گرفته اند از کوکتل های مزوتراپی که دارای ویتامین سی و مواد روشن کننده دیگر است استفاده می شود. در این روش ابتدا پوست بطور کامل بی حس شده و سپس با روش میکرونیدلینگ سوراخ های ریز میکروسکوپی در سطح پوست ایجاد می شود و همزمان  کوکتل روشن کننده بر روی پوست اسپری می شود. تعدادجلسات مزوتراپی ۴ تا ۶ جلسه است که به فاصله ۴ هفته انجام می شود.

انواع ژل درمان تیرگی زیر چشم کدامند؟

ژل رستیلن محصول شرکت آمریکایی مدیسیس می باشد و قبل از ژوویدرم مورد تایید FDA قرار گرفته است. مناسب ترین ژل برای درمان تیرگی زیر چشم Restylane Silk  است که نسل جدید فیلر های عرضه شده این شرکت است و بدلیل قوام نرم و کیفیت بالا بعد از تزریق تورم کمتری ایجاد نموده و برای درمان تیرگی زیر چشم استفاده می شود. ژل ژوویدرم در دو سرنگ ۰٫۸ میلی لیتری بسته بندی می شود و نسل جدید محصولات با ماندگاری بالاتر و عوارض کمتر به بازار عرضه شده است.  زیرگروه Voluma XC بدلیل غلظت بالای اسید هیالورونیک مناسب تزریق در لایه های عمقی است و برای گونه گذاری استفاده می شود. زیر گروه ژوویدرم Vollure مناسب تزریق در خط خنده است و تا ۱۸ ماه ماندگاری دارد. جهت برجسته سازی لب و تزریق خطوط اطراف لب زیرگروه Volbella توصیه می شود که  بسیار نرم است و تورم کمتری نسبت به محصولات قدیمی تر بعد از تزریق ایجاد می کند.

درمان تیرگی زیر چشم با تزریق چربی چگونه است؟

در روش تزریق چربی یک نوع پیوند اتولوگ انجام می شود بعبارت دیگر سلول های چربی دهنده از خود فرد گرفته شده و به خود فرد پیوند می شود بنابراین احتمال ایجاد واکنش های حساسیتی و آلرژی در تزریق چربی منتفی است. بعلاوه بافت چربی غنی از سلول های بنیادی است   که  علاوه بر پر کردن صورت موجب افزایش  کیفیت ، قوام  و رنگ پوست آن ناحیه  می شود.  بنابراین تزریق چربی یک روش کم عارضه و مطمئن برای جوانسازی ، برجسته سازی و لیفتینگ پوست می باشد. بدلیل پیشرفته شدن طریقه تزریق چربی  در سال های اخیر این عمل با روش بی حسی موضعی  و بطور سرپایی انجام می شود و احتیاج به بستری شدن نداشته و  از روز بعد فرد می تواند کارهای روزمره خود را انجام دهد.

درمان تیرگی زیر چشم با تزریق چربی
درمان تیرگی زیر چشم

 

آدرس اینستاگرام

درباره ی دکتر حسین مسافریان

همچنین ببینید

حقن البوتوکس

چروک دور چشم

[تعداد: 8    میانگین: 3/5] چروک دور چشم چگونه ایجاد می شود؟ پوست اطراف چشم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *