خانه / زیبایی پوست / سابسیژن

سابسیژن

[تعداد: 122    میانگین: 2.4/5]

سابسیژن چیست؟

اسکار یا جوشگاه بافتی است که به دلیل التهاب و یا آسیب قبلی در ناحیه پوست ایجاد شده است و چنانچه نزدیک مفصل باشد می تواند در حرکت اندام ایجاد اختلال نماید و یا اینکه منظره نامطلوبی بر روی پوست ایجاد نموده و از نظر زیبایی ایجاد اشکال نماید. دلایل ایجاد اسکار متعدد می باشد و اصولا بعضی از انواع پوست ها مستعد ابتلاء به اسکار بعد از یک آسیب و ضایعه می باشند و در نتیجه طول دوره درمان نیز طولانی تر می باشد. التهاب های پوستی از قبیل آبله مرغان، جوش غرور جوانی ، سوختگی درجه 3 ، محل گزش حیوانات، محل برش جراحی قبلی و عفونت های عمقی پوست می توانند ایجاد اسکار نمایند. سابسیژن همزمان با میکرونیدلینگ با کم کردن اندازه اسکار ، افزایش دامنه حرکت عضو مبتلا، نزدیک کردن رنگ اسکار به رنگ پوست و کاهش احساس خارش ، بی حسی و درد به بهبود علائم بیمار کمک می نماید. این تاثیرات از طریق افزایش جریان خون موضعی ، بهبود جریان لنفاوی در محل و کمک به دفع سلول های مرده در ناحیه مبتلا اعمال می شود. در بعضی از بیماران بعد از عمل جراحی تا مدت زمان طولانی در ناحیه اسکار احساس درد وجود دارد که این درد بصورت متناوب می باشد و با یک استرس فیزیکی و یا روحی این درد شعله ور شده و بیمار را ناتوان می نماید. اینگونه دردها که به آسانی با مسکن های معمولی کنترل نمی شوند ناشی از آسیب به رشته های عصبی در ناحیه مورد عمل می باشد . این تغییرات ایجاد شده در ناحیه اسکار تدریجی می باشند و بمرور با پیشرف درمان بهبود می یابند. هرچه اندازه اسکار کوچکتر و عمق آن کم تر باشد درمان راحت تر و سریع تر می باشد و برعکس اسکارهای بزرگ و عمقی نیاز به دوره درمانی طولانی تری دارند.

عکس قبل و بعد سابسیژن
سابسیژن

قیمت سابسیژن جوشگاه چقدر است؟

بطور کلی هزینه سابسیژن در کلینیک های پوست و زیبایی بر اساس تعداد اسکارهای درمان شده محاسبه می شود ولی چنانچه از درمان های مکمل از قبیل اسید هیالورونیک ، چربی، میکرونیدلینگ و یا لیزر فراکشنال استفاده شود ،هزینه این درمان ها به قیمت سابسیژن اضافه می شود.

درمان جوشگاه با روش سابسیژن چگونه است؟

ساب یعنی زیر و سیژن یعنی برش بعبارت دیگر سابسیژن Subcision به مفهوم برش در زیر پوست می باشد که البته بدون تیغ انجام می شود. درمان جوش صورت نوع رولینگ که بصورت اسکارهای فرو رفته با قعر گرد می باشد بهترین پاسخ را به این درمان می دهند. این فرو رفتگی ها بدلیل اتصالات فیبروز در زیر اسکار می باشد که سطح آن را پایین می کشند. این روش مکمل خوبی برای میکرونیدلینگ می باشد. به طور کلی در سابسیژن دو نوع ابزار استفاده می شود: سوزن نوکور که شبیه یک تیغ برنده است و برای اسکارهای کوچک و سطحی مناسب است. ابزار دوم کانولاست که بدلیل اینکه نوک تیز نیست مطمئن تر است و در عمق پوست وارد شده و در صورت برخورد با عروق و اعصاب زیر پوستی به آنها آسیب نرسانده و از کنار آن ها عبور می کند و در نتیجه در سطح وسیعی در زیر پوست قابلیت مانور دادن داشته و کبودی ایجاد نخواهد کرد. مدت زمان درمان با کانولا بطور طبیعی بیشتر از تیغ نوکور است که این بدلیل غیر نوک تیز بودن آن است و احتیاج به نیروی فیزیکی بیشتری برای آزاد کردن بافت فیبروز دارد. بطور همزمان می توان فاکتور رشد، پی آر پی یا چربی برای تاثیر بیشتر در جای جوش آتروفیک تزریق کرد. در روش کانولا علاوه بر آزاد کردن بافت فیبروز ، کلاژن سازی بیشتری انجام شده و در نهایت نتیجه درمان موثرتر از روش تیغ نوکور خواهد بود. در مواردی که جای جوش عمیق باشد همزمان فاکتور رشد و یا اسید هیالورونیک در موضع تزریق می شود تا فرایند کلاژن سازی  تسریع شود. چنانچه تعداد اسکارها زیاد و عمیق باشد درمان در چند جلسه به فاصله 4 تا 6 هفته انجام می شود.در موارد جای جوش های ترکیبی از هر دو روش میکرونیدلینگ و سابسیژن یطور همزمان برای درمان اسکارهای عمقی تر استفاده می شود.

درمان جای جوش قبل و بعد
درمان جای جوش

فواید سابسیژن جوشگاه چیست؟

عمل سابسیژن یک عمل سرپایی و بدون خطر می باشد و با بی حسی موضعی انجام می شود و با ترکیب سایر روش ها مثل میکرونیدلینگ نتایج چشمگیری دارد. حدود 90 درصد بیماران بعد از عمل بهبودی داشته اند و عوارض جانبی موقت و گذرا می باشند.

سابسیژن بهتر است یا لیزر؟

لیزر فراکشنال در قسمت سطحی لایه اپیدرم  نفوذ می کند و حداکثر عمق نفوذ آن 62.5 میکرومتر است و صرفا برای جای جوش سطحی موثر است و این در حالی استکه در اسکارهای فرو رفته و عمیق سابسیژن موثر تر است.بطور کلی کاربرد لیزر در درمان جای جوش محدود به ضایعات اپیدرمی است و سابسیژن در لایه های عمقی پوست تاثیر خود را اعمال می کند و در واقع بعنوان روش مکمل برای لیزر و یا میکرونیدلینگ محسوب می شود.

عوارض سابسیژن جوشگاه چیست؟

از عوارض این روش درد و تورم در موضع است که با استفاده از کمپرس سرد و مسکن کنترل می شود.عارضه دیگر کبودی در محل  است که عدم مصرف آسپرین، ایندومتاسین ، وارفارین یا سایر داروهای ضد انعقاد خون یک هفته قبل از درمان از بروز این عارضه جلوگیری می کند. در مجموع سابسیژن روش مطمئن و کم عارضه ای است و استفاده از کانولا به کمتر شدن عوارض جانبی از قبیل کبودی و تورم کمک کرده و زمان بهبودی کوتاه تر می شود.

مراقبت های بعد از عمل سابسیژن جوشگاه چیست؟

تعداد جلسات درمان با این روش 2 یا 3 جلسه به فاصله4تا 6 هفته می باشد. بعد از عمل ناحیه سوراخ شده بخیه نمی شود چرا که پوست برش داده نشده و فقط یک سوراخ کوچک ایجاد شده است و محل سوراخ بطور طبیعی ترمیم می شود یک پانسمان فشاری در موضع انجام شده و آنتی بیوتیک برای پیشگیری از عفونت تجویز می شود. ورزش های سنگین و استحمام با آب داغ تا 48 ساعت مجاز نمی باشد

میکرونیدلینگ یا سابسیژن؟

میکرونیدلینگ برای ضایعات سطحی پوست موثر است و تاثیر آن تا لایه درم می باشد و برای جای جوش سطحی و یا منافذ باز و جوانسازی پوست بهترین روش می باشد در حالیکه سابسیژن برای تحریک کلاژن سازی در زیر پوست موثر است و اسکارهای آتروفیک و فرو رفته با این روش درمان می شود. در بسیاری از موارد بدلیل وجود ضایعات سطحی و عمقی بطور همزمان از هر دو روش میکرونیدلینگ و سابسیژن استفاده می شود تا کلاژن سازی و ترمیم پوست هم در زیر و هم در روی پوست انجام شود.

برای دیدن فیلم درمان جوشگاه  بر روی فیلم زیر کلیک کنید:

 

منابع:

سایت اینترنتیhttp://www.realself.com

سایت اینترنتی PUBMED

Office- Based cosmetic procedures and tecnique
by SORIN EREMIA

آدرس اینستاگرام

درباره ی دکتر حسین مسافریان

همچنین ببینید

حقن البوتوکس

چروک دور چشم

[تعداد: 7    میانگین: 3.3/5] چروک دور چشم چگونه ایجاد می شود؟ پوست اطراف چشم …

82 دیدگاه

 1. سلام آقای دکتر
  من چندجای جوش با انداره های مختلف روی گونه هام دارم و 2 جلسه لیزر فراکشنال انجام دادم و تاثیر خوبی داشته ولی هنوز آثار جای جوش ها مخصوصا گونه سمت چپم مونده چون خیلی عمیقه. آیا سابسیژن کمک می کنه؟ متشکرم

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر شما
   جای جوش های آتروفیک و مقاوم به درمان با روش سابسیژن درمان می شوند. البته تاثیر سابسیژن بر روی انواع اسکارهای آکنه متفاوت است و بیشتر ین پاسخ به درمان در جای جوش های غلتان(rolling) دیده می شود که حاشیه این نوع اسکارها شبیه یک غلتک چرخان است و فرو رفتگی جای جوش با یک انحنای ملایم به شکل نیم دایره به اپیدرم متصل می شود . اسکارهایی که شبیه یخ شکن Icepick هستند و به شکل یک مثلث در اپیدرم فرو رفته اند و اسکارهایی که مستطیلی شکل هستند و اصطلاحا به آنها جای جوش واگنی boxcar گفته می شود پاسخ به درمان ضعیف تری دارند و با درمان های مکمی مثل میکرونیدلینگ و یا لیزر درمان می شوند.
   موفق باشید

 2. سلام آقای دکتر
  من سه چهار تا جای جوش دارم که یکم عمیقا
  میخوام ببینم با استفاده از عمل سابسیژن قیمت آن چقدر میشود ؟؟؟

  • دکتر حسین مسافریان

   سلام و تشکر بخاطر مشاوره شما
   جای جوش آتروفیک بخوبی به روش سابسیژن جواب می دهد ولی در موارد عمیق از ترکیب سابسیژن و میکرونیدلینگ استفاده می شود که در این روش هم جای جوش های سطحی و هم اسکارهای عمیق درمان می شوند و با تزریق فاکتور رشد و کوکتل مزوتراپی در ناحیه جوشگاه تاثیر درمان مضاعف می شود. قیمت پایه سابسیژن بر اساس تعداد جوشگاهها و جلسات درمانی در جلسه مشاوره تعیین می شود.
   موفق باشید

 3. سلام آقای دکتر، شما با چه نوع سوزن سابسیژن انجام می دید و آیا برای جای جوش در ناحیه چانه هم سابسیژن می شه انجام داد؟ متشکرم

  • درود بر آقا محمد
   طور کلی در سابسیژن دو نوع ابزار استفاده می شود: سوزن نوکور که شبیه یک تیغ برنده است و برای اسکارهای کوچک و سطحی مناسب است. ابزار دوم کانولاست که بدلیل اینکه نوک تیز نیست مطمئن تر است و در عمق پوست وارد شده و در صورت برخورد با عروق و اعصاب زیر پوستی به آنها آسیب نرسانده و از کنار آن ها عبور می کند و در نتیجه در سطح وسیعی در زیر پوست قابلیت مانور دادن داشته و کبودی ایجاد نخواهد کرد. مدت زمان درمان با کانولا بطور طبیعی بیشتر از تیغ نوکور است که این بدلیل غیر نوک تیز بودن آن است و احتیاج به نیروی فیزیکی بیشتری برای آزاد کردن بافت فیبروز دارد. بطور همزمان می توان فاکتور رشد، پی آر پی و یا چربی برای تاثیر بیشتر در جای جوش آتروفیک تزریق کرد. در روش کانولا علاوه بر آزاد کردن بافت فیبروز ، کلاژن سازی بیشتری انجام شده و در نهایت نتیجه درمان موثرتر از روش تیغ نوکور خواهد بود. برای ناحیه چانه هم سابسیژن قابل انجام است.
   موفق باشید
   سابسیژن با کانولا

 4. سلام دکتر
  من صورتم دارای جوشگاه های عمیقی است 6بارلیزر فرکشنال که تاثیری برایم نداشت و7مرتبه میکرونیدیلنگ به همراه سابسیژن کردم که شایدحدود40%نتیجه داده میشه من وراهنمایی کنید که چه روشی وانجام بدم که صورتم خوب شه
  باتشکر

  • درود بر خانم الهام
   با توجه به تاثیر مثبت میکرونیدلینگ و سابسیژن برای جوشگاههای صورت شما بهتر است همین روش را ادامه دهید چرا که درمان ترکیبی با این دو روش بطور عمقی است و بسیار موثر است با این وجود در مواردی که جای جوش خیلی عمیق باشد در آخرین جلسه ، از تزریق فیلر در موضع استفاده می کنیم
   موفق باشید

   • سلام دکتر
    من پوستم سبزه است و خیلی حساس
    پارسال 6ماه آکوتان مصرف کردم و جوش های صورتم تا حد زیادی متوقف شده ولی هنوز هم وقتی استرس شدید داشته باشم صورتم جوش میزنه و متاسفانه جای این جوش ها لکه میشه
    برای درمان جوشگاه های صورتم پیشنهاد دکتر سابسیژن و لیزر co2 هست
    میخواستم بدونم درد سابسیژن قابل تحمل هست؟آخه من از دردش خیلی میترسم
    و اینکه خوده سابسیژن اسکاری بجا نمیذاره رو پوست؟

    • درود بر نوشین خانم
     در پوست های تیپ 3 و 4 که پیگمان بیشتری در پوست وجود دارد ریسک سوخته شدن و هایپوپیگمنتاسیون (سفید شدن رنگ پوست) بعد از لیزر co2 بیشتر است. در سابسیژن سوراخ های ریزی بر روی پوست برای ورود کانولا ایجاد می کنیم که بعد از چند روز بطور کامل بسته شده و هیچ آثاری از خود بر جا نمی گذارد برای کنترل درد از بلوک عصبی شبیه بی حسی دندانپزشکی استفاده می کنیم که موضع کاملا بی حس می شود، علاوه بر این احساس درد یک ادراک ذهنی است و از یک فرد به فرد دیگر متفاوت است و حتی در یک شخص در زمان های مختلف آستانه تحمل به درد متغیر است که این مربوط به تغییرات هورمونی و شرایط جسمی و روانی فرد می باشد. لذا در این موارد مصرف داروهای آرام بخش مثل کلردیازپوکساید وتلقین مثبت به بالا رفتن آستانه تحمل به درد کمک زیادی کرده و درمان را هم برای شما و هم برای پزشک درمان گر راحت ترمی کند.
     موفق باشید

 5. سلام خسته نباشید…من اسکارهای کمعمق و تعدادکمی روی گونه هام داشتم هفته پیش هم سابسیزن و لیزر co2فرکشنال انجام دادم…اما هنوز کمی گونه هام ورم کده و پف داره میخاستم بدونم این حالت تاکی ادامه پیدامیکنه؟و اینکه تاثیرشو کی میتونم متوجه بشم چون الان حس میکنم هنوز اسکارهام هستن بااینکه خلی کم عمق بود..ممنون میشم پاسخ بدین یک ماه پ نیم دیگه عروسیمه و خیلی استرس دارم:(

  • درود بر زهرا خانم
   بعد از سابسیژن یک لخته خون در زیر پوست ایجاد می شود که بتدریج جذب می شود معمولا این تورم ظرف چند روز برطرف می شود و تاثیر درمان از دو هفته بعد نمایان می شود. با این وجود برای پیشگیری از عفونت معمولا یک آنتی بیوتیک خوراکی تجویز می شود. بهتر است این موضوع را با پزشک درمانگر خودتان در میان بگذارید و به مشاوره اینترنتی کفایت نکنید.
   موفق باشید

 6. سلام دکتر من هردو گونه ام تقریبا سراسرش پر از گودی جای جوشه میخواستم بپرسم هزینه درمان به روش سابسیژن و میکرونیدلینگ تقریبا چه مقدار میشه؟خواهش میکنم تقریبی هم که شده جواب بدین آخه خیلی ضروریه

  • درود بر گلی خانم
   سابسیژن و میکرونیدلینگ دو روش درمان متفاوت هستند که بطور هم افزا موجب پر شدن جای جوش های عمقی می شوند.اگر هر دو روش درمان را بخواهید انجام دهید بر اساس وسعت موضع درمان و عمق اسکارها قیمت متفاوتی خواهد داشت.
   موفق باشید

 7. سلام آقای دکتر
  من دو هفته قبل سابسیژن و لیزر co2 فرکشنال انجام دادم
  الان هنوز صورتم قرمزه و ورم داره
  میخواستم بدونم چقدر طول میکشه تا این قرمزی و ورم از بین بره؟ و اینکه نتیجه کار کی معلوم میشه؟

  • درود بر مریم خانم
   بطور معمول سابسیژن قرمزی در پوست ایجاد نمی کند و قرمز شدن صورت شما بدلیل لیزر است که بعد از ۱۰ روز تا دو هفته بتدریج از بین می رود و آثار ترمیمی آن از هفته سوم آغاز می شود و بتدریج تکمیل می شود.
   موفق باشید

 8. با عرض سلام خدمت شما بزرگوار
  من 1 جلسه لیزر co2 فرکشنال انجام دادم الان 4هفته میگذره ولی هنوز پوستم قرمزه و اینکه اوایل بنظر میرسید که جای جوش ها خیلی خوب شده اما کم کم فرورفتگی ها مشخص تر میشه
  میخواستم بدونم لیزر فرکشنال حداکثر چند جلسه است؟و اینکه ممکنه من با 3جلسه لیزر فرکشنال و یک جلسه سابسیژن نتیجه ای نگیرم؟

  • درود بر لیلا خانم
   معمولا قرمزی پوست بعد از لیزر فرکشنال دو هفته بعد بر طرف می شود مگر آنکه پوست خیلی حساس باشد و یا اینکه محرک های محیطی از قبیل اشعه ماوراء بنفش موجب تحریک پوست شما شده باشد. از کرم ترمیم کننده استفاده کنید و برای ادامه درمان روش میکرونیدلینگ همراه با سابسیژن انجام دهید چراکه عمق نفوذ و تاثیر بیشتری داشته و مدت قرمزی پوست چند روز بیشتر نیست.
   موفق باشید

 9. سلام آقای دکتر خسته نباشید
  میخواستم بپرسم امکانش هست که بعد از یک جلسه سابسیژن و لیزر فرکشنال جای جوش ها بدتر بشه؟آخه من حس میونم جای جوش ها مشخص تر شده قبل از سابسیژن و لیزر اینطوری نبود

  • درود بر مهر انا عزیز
   معمولا در روش های ترکیبی تاثیر درمان از دو هفته بعد شروع می شود و به چند جلسه درمان بر حسب عمق ضایعه احتیاج است. در مورد اینکه پوست شما بعد از درمان بدتر شده با پزشک خودتان در میان بگذارید. لیزر فرکشنال بهترین درمان جای جوش نیست و عوارض زیادی از قبیل سوختگی و ایجاد لک دارد و ترکیب سابسیژن و میکرونیدلینگ موثرتر و کم عارضه تر است
   موفق باشید

 10. سلام وخسته نباشید من صورتم پراز چین وچروک عمیق هست وجای جوش های عمیق به هر متخصصی رفتم گفتنداول باید لیزر کنیم چون لیزر فراکشنال دوستان رفتن نتیجه ای نگرفتن خیلی میخواستم بدونم نظرتون در مورد سابسیژن اول انجام بدم بعد میکرونیدیلینگ چند درصد جواب میدهد ممنون از شما

  • درود بر شهریار
   درمان چین و چروک عمیق و جای جوش با ترکیب میکرونیدلینگ و سابسیژن بسیار موثر است و بعد از سه جلسه درمان حدود 70 درصد بهبودی خواهد داشت. معمولا در یک جلسه میکرونیدلینگ و سابسیژن انجام شده و فاکتور رشد و ویتامین های محرک کلاژن سازی به زیر پوست تزریق می شود.البته ممکن است در پایان دوره درمانی برای چین و چروک های عمیق فیلر تزریق شود.
   موفق باشید

 11. سلام دکتر خسته نباشید.
  من روی صورتم در زمان 6 سالگی تبخال زدم و با روش ناصحیح درمان و خارش ان در زمان کودکی و کم تجربگی اثار عمیق تبخال رو صورتم بجا مونده و مثل جای سوختگی شده . این خیلی اذیتم میکنه میخواستم ببینم شما چه روش درمانی پیشنهاد میدین و اینکه میکرونیدلینگ چقدر میتونه تاثیر داشته باشه و ایا درد داره؟ نمیخوام بدتر بشه. خواهش میکنم جوابمو بدین خیلی ضروریه.

  • درود بر دنیا خانم
   تب خال بطور معمول اسکار بجا نمی گذارد مگر آنکه بطور ثانویه عفونی شده و یا به شیوه نادرست دستکاری شود. ممکن است رنگ اسکار صورت شما هایپوپیگمانته باشد یعنی از رنگ پوست اطرافش کم رنگ تر باشد و یا اینکه آتروفیک باشد و بصورت گودال های فرو رفته در ناحیه اسکار باشد. بر حسب نوع اسکار روش درمان متفاوت است و ممکن است از یکی از روش های سابسیژن، میکرونیدلینگ و یا مزونیدلینگ و یا ترکیبی از روش های فوق ، برای درمان استفاده شود که معمولا در چند جلسه انجام می شود و این موضوع در معاینه مشخص می شود. تاثیر درمان بر حسب نوع ضایعه بین 50 تا 70 درصد خواهد بود که بستگی به سن شما، شرایط فیزیولوژیک بدن ، ژنتیک و مراقبت های بعد از درمان پاسخ دهی به درمان متفاوت خواهد بود. برای از بین بردن درد در روش های فوق ممکن است از کرم بی حسی یا بی حسی موضعی و یا بلوک عصبی شبیه دندانپزشکی استفاده شود.
   موفق باشید

 12. سلام آقای مسافریان
  من ۱۹ سالمه و الان قرص هگزال و انتی بیوتیک آزیترومایسین رو استفاده میکنم برای جوش هام و از بین رفتن کامل.الان لایه برداری میکنم.دکتر گفته اگه بخوای برای‌جای جوش لیزر و سابسیژن میکنم..فرورفتگی هاش اصلا زیاد نیس
  میخواستم ببینم روش درمانی و نظر شما چیه
  ممنون از همکاریتون با کاربرای سایت
  شبتون بخیر

  • درود بر Sara_m
   قرص ایزوترت هگزال نام تجاری داروی ایزوترتینوئین است و حداقل تا 6 ماه بعد از قطع آن نباید کارهای تهاجمی پوستی از قبیل لیزر و یا سابسیژن انجام داد چراکه ممکن است اسکار هایپرتروفیک در موضع ایجاد شود و ظاهر پوست شما را از اول بدتر نماید. بنابراین بعد از قطع ایزوترتینوئین می توانید درمان را ادامه دهید البته اگر عجله دارید می توان تزریق ژل در جای جوش های عمیق انجام داد تا بعد از پایان دوره انتظار درمان اساسی شروع کنید.
   موفق باشید

 13. با سلام و تشکر از شما بابت مطلب مفیدتون.آقای دکتر من الان 24 سالمه و از سنین نوجوانی جوش های سر سیاه و آکنه هایی داشتیم که تخلیه اشون میکردم?و متاسفانه الان روی گونه هام پر از اسکارهای ریز و متوسط هست که علاوه بر اون ها جای جوش های بزرگتری هم به شکل فرورفتگی عمیق دارم.امسال سه جلسه لیزر انجام دادم که شاید فقط حدود 5 درصد تاثیر داشت .الان آکنه ندارم و فقط همچنان جوشهای سرسیاه دارم که به روند ایجاد اسکار ادامه میده.این جوشهای سر سیاه بعد از چندماه از آخرین لیزر باز برگشتند.الان هم واقعا نمیدونم چکار کنم.ادامه به لیزر با لیزرهای عمقی هر 6 ماه یکبار بدم یا ساب سیژن کنم؟پوستم هم گندمی هست ولی بعد از انجام لیزر یه مقدار روی گونه هام تیره شده …تو رو خدا بهم یه راهی بگین که کمکم کنه?استفاده از سرم های بنیادی مثل lumiensce یا لیزر یا ساب سیژن؟اخه خرداد ماه مراسم ازدواجمه. بازم ازتون ممنونم

  • درود بر محبی عزیز
   اولا تبریک و آرزوی خوشبختی برای شما و همسرتان
   تبریک
   پوست شما احتیاج به کلاژن سازی از زیر و همین طور روی پوست دارد. برای تحریک کلاژن سازی و درمان اسکارهای عمقی سابسیژن مناسب ترین گزینه است و برای جای جوش های سطحی میکرونیدلینگ توصیه می شود که در یک جلسه قابل انجام است و ممکن است چند جلسه تکرار درمان احتیاج باشد با این وجود چنانچه می خواهید سریعا پوست صورت شما صاف شود بهتر است بعد از سابسیژن فیلر به جاهای جوش عمقی تزریق شود.
   موفق باشید

 14. سلام آقای دکتر
  من 28 سالمه و جای جوش خیلی عمیقی روی گونه هام دارم دکترم بهم گفت باید سابسیژن کنم و ژل هم در جای جوش تزریق کنم که البته تا یکسال ماندگاری داره. آیا روش دیگه ای بجز تزریق ژل وجود نداره تا جای جوش های من پر بشن و موقت نباشن و اینکه تزریق ژل موجب تداخل در ترمیم و کلاژن سازی پوست نمی شه؟متشکرم

  • درود بر مریم خانم
   سابسیژن یکی از روش های موثر برای درمان جای جوش عمیق است ، که در آخرین جلسه درمانی حین سابسیژن فیلر( ژل یا چربی) در موضع تزریق می شود که هیچگونه تداخلی با فرایند کلاژن سازی ندارد و در صورت جذب فیلر بعد از گذشت یکسال مجددا سابسیژن همراه با تزریق فیلر تکرار می شود. البته روش دیگر تزریق فاکتور رشد و کوکتل مزوتراپی همزمان با سابسیژن است و این کوکتل بطور طبیعی کلاژن سازی را در پوست تحریک کرده و جای جوش را پر می کند. فاصله بین جلسات یک ماه است که در هر جلسه میکرونیدلینگ هم برای درمان جای جوش های سطحی انجام می شود تا تاثیر درمان مضاعف شود. به هر حال نوع درمان و تعداد جلسات برای هر فرد متفاوت است و در معاینه روش درمانی مشخص می شود.
   موفق باشید

 15. سلام خسته نباشید ببخشید که من یکم طولانی مینویسم … ممنون میشم راهنمایم کنید , من چند سال پیش برای درمان جوش صورت قرص آکوتان خوردم ولی متاسفانه حین مصرف دارو پوست دستم یکم پوست , پوست شد وقتی به پزشکم مراجعه کردم گفتن طبیعی هست و بعد از قطع دارو از بین میرود ولی بعد از قطع دارو که یک دوره شش ماهه بود متاسفانه برطرف نشد اول گفتن اگزما داشتی و حالا یعد از چند سال گفتن پزیوراسیس هست و درمان نداره در صورتی که من قبل از مصرف قرص هیچ مشکل پوستی نداشتم حالا سوالم اینه که من با وجود داشتن این مشکل میتونم برای جای جوش هام و (چند جای ابله مرغان که بعد از خوردن قرص تو سن بالا گرفتم ) از سابسیژن یا میکرونیدلینگ استفاده کنم و خطری برام نداشته باشه چون پوست دستم همچنان درگیر بیماری هست و یک پزشک گفت من توصیه نمیکنم و احتمال درگیر شدن بقیه بدنت هم داره …میشه من را راهنمایی کنید

  • درود بر azadeh خانم
   داروی آکوتان دارای تاثیرات گسترده ای بر روی بدن است و حداقل تا شش ماه بعد از قطع آن نباید کارهای تهاجمی از قبیل میکرونیدلینگ ، لیزر و سابسیژن بر روی پوست انجام داد و بعد از این زمان این دارو بطور کامل از بدن دفع شده و امکان درمان های فوق امکانپذیر است. چنانچه پزشک شما تشخیص اگزما داده است منعی برای انجام درمان های فوق وجود ندارد ولی در صورتیکه بیماری پسوریازیس تایید شده باشد نمی توانید درمان های فوق را انجام دهید چرا که در این بیماری هر قسمت از بدن که آسیب ببیند ممکن است ضایعات این بیماری خود را نشان دهد و در روش میکرونیدلینگ ، لیزر و سابسیژن سوراخ های ریز بر روی پوست ایجاد می شود که ممکن است تبدیل به ضایعات پسوریازیس شوند. البته می توان یک ناحیه کوچک از پوست را مثلا در ناحیه اطراف گوش تست کرد و اگر ضایعات پسوریازیس در موضع ایجاد نشد در بقیه صورت هم انجام داد.
   موفق باشید

 16. باعرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
  اقای دکتر من 26 سالمه و گونه هام فرورفتگی جای جوش داره و منافذ باز با سابسیژن و میکرونیدلینگ بهتر نتیجه میگیرم یا با سابسیژن و لیزر یا سابسیژن و ساکشن من میخوام بهترین نتیجه رو بگیرم و اینکه دائمی باشه میشه راهنمایی کنین ؟و اینکه این نوع روشای درمان موقتیه یا دائمی؟و اگه موقتی بعد چند وقت؟

  • درود بر asal خانم
   روش های ترکیبی برای جای جوش عمیق موثرتر است چرا که هم سطح و هم عمق پوست درمان می شود و در صورت تکمیل جلسات درمانی نتایج دائمی خواهد داشت. اگر صورت شما دارای منافذ باز همراه با اسکار آتروفیک باشد ترکیب سابسیژن و میکرونیدلینگ برای شما مناسب تر است که برای بهتر شدن نتیجه درمانی حین سابسیژن فاکتور رشد به زیر پوست تزریق می شود.
   موفق باشید

 17. سلام دکترجان برای جای سالک چه باید کردراهنمایی بفرمایید لطفا ایا سابسیژن جواب میدهد

  • درود بر عاطفه خانم
   اسکار سالک معمولا هایپوپیگمانته است بعبارت دیگر کمی روشن تر از پوست اطراف است و ممکن است آتروفیک هم باشد که در این صورت با روش سابسیژن درمان می شود.تعداد جلسات درمان و جزئیات بیشتر در جلسه مشاوره تعیین می شود.
   موفق باشید

 18. سلام خسته نباشید آقای دکتر…من 23 سالمه و صورتم جای جوش داره قبلا پیش ی دکتر رفتم دو جلسه میکرونیدلینگ و پانچ انجام داد ولی نتیجه نگرفتم…پیش ی متخصص پوست دیگه رفتم که گفت باید سابسیژن و میکرونیدلینگ بکنی…بنظر شما بهترین راهکار همینه؟؟…واقعا از انقد هزینه خسته شدم…بعد میکرونیدلیگ در همون جلسه سابسیژن صورت میگیره یا جلسات بعد؟…و به فاصله چند روز؟

  • درود بر معین آقا
   روش پانج یک روش قدیمی و منسوخ شده است که اسکار جوش صورت برداشته شده و اسکار محل پانچ جایگزین آن می شود. بهترین و موثرترین درمان جای جوش عمقی ترکیب سابسیژن و میکرونیدلینگ است که بطور همزمان در یک جلسه انجام می شود و فاصله بین جلسات یک ماه است.
   موفق باشید

 19. ممنون از پاسخ گویی سریعتون

 20. سلام وقتتون بخیر
  من 33 سالمه و از حدود 15 سالگی تا 20 سالگی صورتم جوش میزد و دودوره قرص راکوتان مصرف کردم از حدود 24 سالگی لک های بجا مانده از جوشها فرو رفته شد و تا کنون 11 بار لیزر فراکشنال انجام داده ام اما کلاً 20 درصد بهبود داشته به تازگی با ساب سیژن آشنا شدم آیا بعد از یکبار نتیجه خوبی حاصل می شود اسکارهای من بر روی گونه هایم است قیمت ساب سیژن چقدر است؟

  • درود بر شیما خانم
   لیزر فراکشنال برای درمان جای جوش های سطحی مناسب است و بر روی اسکارهای عمقی موثر نیست و بسته به عمق جای جوش بین دو تا سه جلسه درمان احتیاج است که نوع درمان و جزئیات آن در مشاوره حضوری معین می شود.
   موفق باشید

 21. سلام اقای دکتر، من ۲۲ سالمه از دوران بچگی صورتم جوش میزد با قرص روکوتان مشکلم حل شد ولی روی گونه هام فرو رفتگی زیادی مونده.. من از عمل سابسیژن میترسم میخواستم بپرسم ممکنه صورتم کبود شه یا جای عمل بمونه؟ و اینکه ممکنه بعد عمل سابسیژن جای جوشام بدتر بشه یا این عمل واقعا جواب میده؟ ممنون میشم پاسخ بدید…

  • درود بر نگار خانم
   روش های سابسیژن و وسایل مورد استفاده در این روش متفاوت هستند ،چنانچه از سوزن نوکور استفاده شود احتمال کبود شدن وجود دارد ولی اگر از کانولای مخصوص استفاده شود بدلیل غیر نوک تیز بودن ، کبودی در موضع باقی نمانده و نتیجه درمان موثرتر خواهد بود و جای نگرانی نخواهد داشت. بدلیل مطمئن بودن و کم عارضه بودن سابسیژن با کانولا برای اکثر بیماران از این روش استفاده می شود ، چرا که قابلیت مانور زیادی در زیر پوست دارد و بعلاوه کبودی و خطرات سوزن نوکور را ندارد.
   موفق باشید

 22. سلام وقت بخیر ! بعد از سابسیژن ,ساکشن انجام بدیم ایا نتیجه بهتری میگیریم؟

  • درود بر مهیار
   در سابسیژن رشته های فیبروز که در زیر اسکار قرار دارند و پوست را به سمت پایین می کشند آزاد می شود و یک فضا در زیر اسکار ایجاد می شود که بعد از گذشت چند روز احتمال ایجاد چسبندگی مجدد و فرو رفتن اسکار وجود دارد. به منظور پیشگیری از این اتفاق روش های مختلفی از قبیل تزریق فیلر و یا کوکتل مزوتراپی در ناحیه انجام می شود که بسیار موثر است، البته مکش از روی پوست از روز سوم بعد از سابسیژن با استفاده از ساکشن یکی از روش های طولانی کردن تاثیر سابسیژن است که یک روز در میان بمدت دو هفته توصیه می شود.
   موفق باشید
   سابسیژن

 23. سلام من روی گونه هام جای جوش عمقی دارم که چند سال قبل پیش یه دکتر پانچ و لیزر کردم ولی تاثیر چندانی نداشت و جای پانج در بعضی قسمت ها مونده و بدتر از قبل شده الان می خوام درمان رو دوباره شروع کنم واقعا سابسیژن تا چه حد موتره و چند جلسه احتیاج داره؟متشکرم

  • درود بر آقا مرتضی
   روش درمان پانج برای جای جوش عمیق در گذشته طرفداران زیادی داشت که در این روش اسکارهای عمیق که گوه ای شکل iced-pick هستند بطور کامل برداشته شده و به حال خود رها شده تا ترمیم شود و یا اینکه با چند بخیه بسته می شد که نتیجه این روش تعویض یک اسکار جای جوش با اسکار ناشی از پانچ بود. روش های موثر و مدرن امروزی مثل سابسیژن و میکرونیدلینگ جایگزین متدهای قدیمی شده اند که برای جای جوش شما مناسب است و تاثیر قابل توجهی خواهد داشت. معمولا چند جلسه درمان به فاصله یک ماه انجام می شود که بر حسب نوع اسکار و عمق جای جوش تعداد جلسات متفاوت است و در مشاوره حضوری تعیین می شود.
   موفق باشید

 24. سلام خسته نباشین اقای دکتر
  من 23سالمه و چند سال پیش از فرص اکوتان استفاده میکردم و حدود یک سال ازش استفاده کردم و طبق نظر پزشک کم کم اون رو کم کردم و دیگه مصرف نکردم ولی بازم جوش میزدم که بعد یه سال دوباره رفتم دکتر و دوتا قرص دیگه برام نوشتن الان جوشام کمتر شده و من روی گونه ها جای جوش (اسکار )متوسطه دارم و امروز اولین جلسه لیزر و ساب داشتم و هنور از قسمت پایین صورتم از چند جا خون آبه میاد،این کی قطع میشه و اینکه هر جلسه که میرم لیزر بازم سابسیژن میشه یا سابسیژن فقط یه باره
  ممنون از پاسخگوییتون

  • درود بر نیلوفر
   در چند ساعت اول بعد از سابسیژن امکان خروج قطرات خون از موضع وجود دارد و این غیر طبیعی نیست که با استراحت و کمپرس سرد و پرهیز از مصرف آسپرین و مسکن های این خانواده متوقف می شود و جای نگرانی ندارد. از نوشیدن مایعات داغ و یا استحمام با آب داغ خودداری کنید و در مقابل نور مستقیم آفتاب حداقل برای یک هفته نروید.سابسیژن معمولا یک جلسه ای نیست و احتیاج به تکرار دارد. درباره روش درمان و جزئیات آن برحسب مورد تفاوت هایی وجود دارد که بهتر است این موضوع را با پزشک درمانگر خودتان مطرح نمایید.
   موفق باشید

 25. فریده فروید ( وارث زاده )

  سلام و درود
  اقای دکتر من خانم ۷۰ ساله هستم خواستم ببینم با میکرو نیدلینگ و مزوتراپی صورت وگردن چروک های ریز برطرف میشه همچنین برای پشت دست هم میشه؟ درضمن مزوتراپی با سوزن دستی بهتره یا با دستگاهی که گان می‌نامند و به شکل تفنگ است؟
  ممنونم از اینکه برای پاسخ وقت می گذارید.

  • درود بر فریده خانم
   در در هفتم و هشتم زندگی، جوانسازی با روش های میکرونیدلینگ ، مزوتراپی و هایفوتراپی انجام می شود ، چرا که علارغم کاهش فعالیت سلول های بنیادی در این سنین که ممکن است موجب تاخیر در پاسخ به درمان شود ؛ جوانسازی و از بین بردن چروک های صورت،گردن و پشت دست با روش های فوق امکان پذیر است.روش های تزریق مواد مزوتراپی بر اساس تجربه پزشک ممکن است دستی و یا مکانیزه باشد ، که ترجیح شخصی بنده روش مکانیزه و استفاده از دستگاه مخصوص است چرا که عمق نفوذ و میزان تزریق مواد مزوتراپی قابلیت کنترل بیشتری داشته و نتیجه درمان رضایت بخش تر است.
   موفق باشید

 26. با سلام خدمت شما و عرض خسته نباشید.
  آقای دکتر شما میکرونیدلینگ رو با چه وسیله ای انجام میدهید؟؟؟
  درماپن یا درمارول؟؟
  و اینکه یکی از پزشکان به بنده گفت با سوزن انسولین برات ساب سیژن میکنم آیا این روش درست است؟؟؟

  • درود برنجمه خانم
   در مواردی که سابسیژن برای جای جوش مورد نیاز است، بطور همزمان میکرونیدلینگ هم انجام می شود. درمان با روش سابسیژن روش های مختلفی دارد که ترجیح بنده استفاده از کانول غیر نوک تیز است چرا که علاوه بر تاثیر بیشتر قابلیت تزریق همزمان فاکتور رشد را دارد و بدلیل اینکه غیر نوک تیز است آسیب عروقی نداشته و کبودی بعد از درمان نخواهد داشت. سرنگ انسولین قابلیت آزاد کردن رشته های فیبروز زیر پوستی را نداشته و برای سابسیژن غیر موثر است.
   موفق باشید

 27. سلام اقای دکتر
  میخواستم بپرسم ایا انجام ازمایش دمودکس صورت با توجه به هزینه درمان بالای ان و با توجه به این مه صورتم جوش نمیزند و فقط جای جوش دارد برای روند درمان ضروری است؟
  و اینکه دکتر برای جای آبله مرغان روی صورتم از روش پلکسر و TCA 80 درصد استفاده کردن که البته به گفته ایشان تقریبا ۷ جلسه برای بهبودی لازم است. و برای جای جوش سطحی روی پوستم پیشنهاد دادن که از روش Tixl استفاده کنم.به نظر شما این روش ها مفید خواهد بود؟

  • درود بر ویدا خانم
   آزمایش دمودکس برای تشخیص مایت که یک نوع انگل پوستی است انجام می شود و ارتباطی با اسکار آبله مرغان ندارد. در مورد اینکه آیا روش پلکسر می تواند اسکار آبله مرغان را درمان کند، البته بی تاثیر نیست چرا که شبیه لیزر فراکشنال موجب سوزاندن نقطه ای پوست شده و نهایتا ترمیم و جمع شدن در سطح پوست اتفاق می افتد که البته فقط ضایعات سطحی درمان می شوند و چنانچه اسکار شما عمیق و آتروفیک باشد ، تاثیر قابل توجهی نخواهد داشت و روش سابسیژن ارجح است. تکنولوژی پلاسما یک روش درمانی جدید است و برای درمان بلفاروپلاستی خفیف کاربرد دارد و بدلیل جدید بودن این روش مطالعه دراز مدت در مورد عوارض جانبی و ماندگاری آن انجام نشده و بعضی از پزشکان آن را هدر دادن وقت و پول می دانند.
   موفق باشید

 28. سلام من ۱۶ روزه سابسیژن کردم چن روز بعد از سابسژن پوست خوب میشه؟ ممنون میشم اگر کسی میدونه توضیح بده.

 29. سلام آقای دکتر. خسته نباشید. برای درمان منافذ باز پوست چه روشی رو تجویز میکنید. ممنون میشم راهنمایی کنید.

 30. سلام و خسته نباشيد.من ٢٠سالمه و در سن ٥ سالگي جاي چاقو روي گونه ي سمت رايتم جا مونده،و اين خيلي عذابم ميده،٦جلسه ليزر رفتم ولي به جاي اينكه جاي زخم پر شه بدتر نمايان شد،تازه با اين روش ساب سيژن آشنا شدم و اونور كه در عكس ها ديدم ظاهراً تاثير زيادي داره،و اينكه من ميتونم استفاده كنم از اين روش؟؟؟چون من تا ٢ ماه ديگه ايرانم و ديگه وقت ندارم بخوام انجام بدم

 31. سلام خسته نباشید.من ۲۷ سالمه جای جوش روی صورتم دارم سه بار لیزر فرکشنال Co2انجام دادم و تقریبا راضی بودم اما دوباره کل صورتم جوش شد و جاهاشون که نسبتا زیادم هست رو صورتم موند.پیش دکتر رفتم واسم سابسیژن همراه با فرکشنال انجام داده .خواستم بپرسم مکشی که شما گفتین بعد سه روز روی پوست برای ماندگاری بیشتر لازمه رو میشه توی خونه با شیر دوش روی پوست انجام داد؟ایا خطری نداره؟ممنون

  • درود بر لیلا خانم
   برای حفظ فضای ایجاد شده بعد از سابسیژن در زیر پوست روش های مختلفی وجود دارد که می توان در این فضا تزریق چربی یا فیلر انجام داد و یا اینکه از مکش سطحی استفاده کرد. این روش بعد از روز سوم که تورم موضع کاهش پیدا می کند بطور یک روز در میان انجام می شود و بهتر است بطور بهداشتی و در یک مرکز پزشکی انجام شود.روشی که ذکر کرده اید هم می تواند موثر باشد که البته رعایت شرایط بهداشتی توصیه می شود.
   موفق باشید

 32. سلام آقای دکتر. وقت بخیر. من حدود دو هفته است لیزر co2 فرکشنال کردم برای درمان جای جوش. هفته اول فقط سرم شستشو استفاده کردم. از هفته دوم کرم ترمیمی بعد از لیزر. قبل لیزر هم دکتر بهم‌یه کرم ترکیبی برای رفع جوش داده بود که اون کرم رو باید یه شب درمیون استفاده کنم. اگه یه شب اون کرم و یه شب ترمیمی استفاده کنم‌موردی نداره؟ و اینکه کرم ترمیمی رو تا کی باید استفاده کنم؟ خیلی حپخیلی متشکرم از راهنمایی و وقتی که میگذارید. خدا خیرتون بده.

  • درود بر سمیه خانم
   استفاده از کرم ترمیم کننده بعد از لیزر فراکشنال تا زمان قرمزی پوست می توانید ادامه دهید. ترکیبات کرم های ترکیبی متفاوت است و معمولا برای جوش از مواد لایه بردار استفاده می شود و ممکن است خشکی و حساسیت پوست شما را افزایش دهد.بنابراین از پزشک خودتان در مورد ادامه درمان و روش استفاده از کرم ترکیبی سوال بفرمایید.
   موفق باشید

 33. با سلام من دو روز یابسیژن انجام دادم وروم شدید دارم و خون موردگی زیر چشمم وروم داره خون موردگی بینی و پیشانی کمتر از گونه هست و آر اف هم همزمان انجام دادم نگران وروم صورتم هستم سفالکسین و یه قرص ضد ویروس هم میخورم از نوکور برام استفاده شده نور رو گفتن به صورتم نرسه و سوراخ رو ی بینی هنوز مشاهده میشه این تورم طبیعی هست بل تشکر

  • درود بر آمنه خانم
   سابسیژن با روش های مختلفی انجام می شود که استفاده از تیغ نوکور یکی از این روش هاست و موجب کبودی و تورم شدید می شود و بدلیل این عوارض از این روش کمتر استفاده می شود و روش کانولا بدلیل غیر نوک تیز بودن مطمئن تر است و عروق خونی را پاره نمی کند و در نتیجه کبودی هم ندارد.برای کاهش تورم استراحت کامل و بالا نگه داشتن سر در هنگام خواب توصیه می شود بعلاوه در 24 ساعت اول کمپرس سرد استفاده کنید ، در 24 ساعت دوم کاری نکنید و از 24 ساعت سوم به بعد گرمای موضعی به بر طرف شدن تورم و کبودی کمک زیادی می کند. مصرف آنتی بیوتیک را ادامه دهید و با پزشک خودتان در تماس زباشید.
   موفق باشید

 34. با سلام خدمت آقای دکتر. من حدود بیست و پنج روزه که ساب سیژن انجام دادم اوایل راضی بودم ولی الان می بینم باز جای فرورفتگی جوش ها داره ظاهر میشه. چند جلسه ساب سیژن لازمه برای درمان قطعی؟ ممکنه روش میکرونیدلینگ هم اضافه بشه بهتر باشه؟ و بعد از بیست و چهارساعت بعد ساب سیژن باید چکار کنیم اون باند چسبی رو چجور برداریم؟ و چه ضدافتابی استفاده بشه خوبه. ممنون میشم اگه جوابمو بدین

  • درود بر آرزو خانم
   معمولا سابسیژن بر حسب میزان عمق جای جوش و نوع اسکارها در چند جلسه انجام می شود که ترکیب این روش با میکرونیدلینگ موجب درمان اسکارهای مقاوم تر می شود. برای ماندگاری بیشتر روش سابسیژن روش های مختلفی وجود دارد که تزریق فاکتور رشد در زیر پوست ،انجام ساکشن بعد از درمان و یا در موارد شدید تر تزریق چربی و یا ژل در موضع موجب پایداری درمان خواهد شد که روش دقیق درمان در جلسه مشاوره حضوری مشخص می شود.با پزشک درمانگر خودتان در ارتباط باشید و درمان را ادامه دهید.
   موفق باشید

 35. سلام آقای دکتر خسته نباشید.. من حدود یک ماه پیش لیزر co2فرکشنال انجام دادم. حالا برای این سری قراره برام لیزر اربیوم انجام بدن و روز بعد سابسیژن. آیا میشه در فاصله یک روز هر دو رو انجام داد؟ آسیبی به پوست نمیزنه؟ و اینکه لیزر فرکشنال بهتره یا اربیوم؟؟ ممنون که وقت میذارید..

 36. سلام اقای دکتر وقت بخیر
  اقای دکتر من روی دوتا گونه هام جای جوش نسبتا عمیق هست
  دکتر پوستم میگه سه جلسه سابسیژن نیاز دارم با یک جلسه پانچ و شش جلسه لیزر
  ب نظر شما بعداز اینهمه درمان پوست صورتم غیر عادی نمیشه؟

  اصلا پانچ چه نوع درمانیه؟

  • درود بر زهرا خانم
   روش های درمان اسکار آکنه بر حسب عمق آن و شدت ضایعات در افراد مختلف متفاوت است و پزشک معاینه کننده بهترین نوع درمان را برای شما انتخاب می کند. با این وجود لیزر فراکشنال برای جای جوش سطحی کاربرد دارد و سابسیژن در اسکارهای عمقی و آتروفیک موثر است ، در روش پانچ یک ستون از پوست و زیر پوست بطور کامل برداشته شده که در تکه برداری از ضایعات مشکوک و کاشت مو استفاده می شود و یک درمان نسبتا قدیمی است و در گذشته طرفداران زیادی داشت که در این روش اسکارهای عمیق که گوه ای شکل هستند بطور کامل برداشته شده و به حال خود رها شده تا ترمیم شود و یا اینکه با چند بخیه بسته می شد که نتیجه این روش تعویض یک اسکار جای جوش با اسکار ناشی از پانچ بود. روش های موثر و مدرن امروزی مثل لیزر ، سابسیژن و میکرونیدلینگ جایگزین متدهای قدیمی شده اند.
   موفق باشید

 37. با سلام. من مشکل کم کاری تیرویید دارم که تحت درمان هستم و قرص لووتروکسین مصرف میکنم و همچنین قرص های اسپیرونولاکتون. میخواستم بدونم برای درمان جای جوش استفاده از روش سابسیژن و میکرونیدلینگ برای من ضرری نداره و عوارضی ایجاد نمیکنه؟ و اینکه به طور کلی امکان داره کبودی ناشی از سابسیژن برطرف نشه و عوارض طولانی مدت ایجاد کنه؟ با تشکر…

  • درود بر sara خانم
   موارد منع درمان سابسیژن مربوط به ضعف سیستم ایمنی می شود و هر عامل بیرونی و یا بیماری داخلی که سیستم ایمنی را تضعیف نماید در فرایند کلاژن سازی تاثیر نامطلوبی خواهد داشت. بیماری های سیسیتم انعقادی و مصرف داروهایی که خون را رقیق می کنند نیز از موارد منع نسبی سابسیژن و میکرونیدلینگ است. بنابراین کم کاری تیروئید و داروهایی که ذکر کرده اید تداخلی با درمان های تهاجمی پوست ندارند.
   موفق باشید

 38. سلام دکتر میخواستم عکس از صورتم بفرستم که نیاز به سابسیژن داره و اینکه هزینش چقدر میشه ، لطفن یه شماره تلگرام بدین ممنون میشم

 39. سلام آقای دکتر وقتتون بخیر، ممنون بخاطر اطلاعات مفیدتون
  من حدود ۴ سال صورتم ب شدت جوش میزد البته الانم میزنه ولی کمتر شده، جای جوش روی گونه هام مونده و دوجلسه میکرونیدلینگ انجام دادم ولی تاثیر نداشته. میخواستم بدونم زمانی ک موست مستعد ب جوش هست میشه سابسیژن و میکرونیدلینگ رو انجام داد؟

  • درود بر مارال خانم
   انجام میکرونیدلینگ و سابسیژن برای درمان جای جوش است و چنانچه آکنه فعال وجود داشته باشد، بهتر است در ابتدا با مصرف آنتی بیوتیک درمان شده و در مرحله بعد درمان جای جوش انجام شود.با این وجود اگر تعداد آکنه ها زیاد نباشد درمان های فوق قابل انجام است.
   موفق باشید

 40. با عرض سلام و احترام
  من 28 سال دارم. به دلیل جای جوش تصمیم دارم لیزر فرکشنال انجام دهم. ایا انجام لیزر به دلیل ایجاد حرارت موجب از بین رفتن چربی صورت میشود؟ چون بنده از کودکی تا بزرگسالی به تدریج صورتم از حالت توپر به شکل لاغر درامده است. ایا با انجام این لیزرها صورتم لاغرتر خواهد شد؟؟
  با تشکر

  • درود بر فریبا خانم
   درمان های پوستی که با گرما همراه هستند از قبیل آر اف و یا لیزر فراکشنال چنانچه با انرژی بالا و فواصل درمانی کوتاه انجام شوند ممکن است موجب تحلیل چربی زیر پوستی شده و صورت شما را لاغرتر نمایند.
   موفق باشید

 41. سلام .وقت بخیر آقای دکتر.من 28 سالمه .رو گونه هام جوشگاههای نسبتا عمیقی دارم . پیش دو تا دکتر رفتم .
  یک دکتر به من گفتن 4 جلسه ساب سیژن انجام بده به فاصله ی 2 هفته و 4 بار .سپس سه ماه استراحت بده به پوست .
  و دکتر دوم گفتن که یک جلسه ساب سیژن انجام بده و شش جلسه لیزر فراکشنال . به مدت 6 ماه و ماهی یکبار.
  الان آقای دکتر من واقعا موندم که کدوم روش رو انجام بدم ؟
  به نظر شما کدوم روش بهتره ؟هم از لحاظ تاثیر بیشتر و هم از لحاظ عوارض کمتر.ممنون میشم از راهنماییتون.

  • درود بر بهار خانم
   فواصل درمانی برای سابسیژن بین 4 تا 6 هفته است که این زمان برای تکمیل فرایند کلاژن سازی در پوست می باشد. ترکیب سابسیژن با لیزر یا میکرونیدلینگ یک نوع درمان ترکیبی است که موجب افزایش بیشتر تاثیر درمان می شود که طی چند جلسه انجام می شود و تعداد جلسات از فردی به فرد دیگر متفاوت است و بر حسب عمق اسکارها و تنوع آنها و پاسخ دهی به درمان تعیین می شود.
   موفق باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *