خانه / جوانسازی / هایفوتراپی

هایفوتراپی

هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی HIFU عبارتست از انتقال امواج اولترا سوند با شدت بالا و فرکانس پایین ،  بطور متمرکز در لایه های عمقی پوست ( High Intensity Focused Ultrasound ) به منظور لیفتینگ و جوانسازی پوست . در گذشته امواج صوت با فرکانس بالا بعنوان یک روش تشخیصی مطمئن و کم عارضه بصورت سونوگرافی  مورد استفاده قرار گرفته است. تفاوت امواج هایفو با امواج سونوگرافی در این است که هایفوتراپی یک روش درمانی است و شدت امواج آن بیشتر است و فرکانس پایین تری دارد و بعلاوه این امواج همگرا هستند و در یک نقطه کانونی در زیر پوست متمرکز شده و ایجاد گرما می نمایند در حالیکه امواج سونوگرافی واگرا بوده و انرژی پایین تر و فرکانس بالاتری دارند.

قبل و بعد هایفوتراپی صورت
هایفوتراپی

با افزایش سن تغییرات پوست از قبیل شل شدن  و شکل گیری چین و چروک های صورت در تمام لایه های پوست ایجاد می شود . درمان های رایج در جوانسازی  از قبیل میکرودرم ابریژن ، آر اف و لیزر عمدتا متمرکز بر لایه های سطحی اپیدرم و درم می باشند. در گذشته درمان قابل قبول و موثری برای قسمت های عمقی تر پوست( SMAS) بجز جراحی پلاستیک صورت در دسترس نبود. در  جراحی پلاستیک صورت یک لایه از پوست جدا شده و به سمت بالا کشیده شده و نقاط انعقاد حرارتی در لایه SMAS بطور مستقیم  بوسیله امواج الکتروفرکانسی انجام شده و لیفتینگ جراحی انجام می شد. لایه اتصال دهنده عضلات به پوست SMAS نقش مهمی در افتادگی پوست و ایجاد چروک های عمقی ایفا می کند این لایه superficial musculoaponeurotic system به شکل یک بافت هم بند فیبروز در گردن و صورت قرار گرفته و میمیک صورت و حرکات عضلات از طریق این لایه به پوست منتقل می شود و ایجاد چین و چروک های عمقی و شلی پوست در میانسالی از این لایه شروع می شود. در روش هایفو تراپی این لایه مورد هدف قرار می گیرد و لایه اپیدرم دست نخورده باقی می ماند بعبارت دیگر کانون امواج اولتراسوند در زیر پوست است و در زمان عبور از سطح پوست انرژی امواج جذب پوست نشده و تغییر قابل توجهی در سطح پوست ایجاد نمی شود.

برای دیدن فیلم هایفو  بر روی فیلم زیر کلیک کنید:

بهترین دستگاه هایفوتراپی کدام است؟

دابلو نام دستگاهی است که امواج هایفو تولید می کند بعبارت دیگر Doublo نام یک برند کره ای است که توسط شرکتHironic تولید می شود و در ایران بهترین دستگاه هایفو  است چرا که تاثیر درمان با این دستگاه کاملا محسوس است و صرفا در یک جلسه درمان انجام شده و ماندگاری طولانی تری دارذ.

قیمت هایفوتراپی چقدر است؟

قیمت هایفوتراپی  بر اساس میزان افتادگی پوست و نوع درمان متفاوت است. بعنوان مثال در بعضی موارد افتادگی پوست بسیار زیاد است  و بعلاوه مشکلات دیگری از قبیل منافذ باز ، لک و یا جای جوش وجود دارد که در این موارد درمان ترکیبی انجام می شود. بعبارت دیگر روش هایفوتراپی به تنهایی برای درمان تمام مشکلات پوست کفایت نمی کند و در این روش  ابتدا هایفوتراپی انجام شده و در همان جلسه، میکرونیدلینگ برای درمان سطح پوست انجام می شود که تاثیر هم افزا برای لیفت پوست خواهد داشت چرا که هم از لایه های زیرین  لیفتینگ انجام شده و هم در لایه های سطحی پوست درمان انجام می شود و ضایعات سطحی از قبیل جای جوش و لک درمان می شود که به تبع  هزینه روش ترکیبی بیشتر خواهد شد.

 قبل و بعد هایفوتراپی صورت
هایفوتراپی

روش انجام هایفوتراپی چگونه است؟

بعد از استعمال ژل اولتراسوند در سطح پوست و انتخاب کارتریج مناسب خطوط درمان بطور دستی و با فاصله 3 تا 5میلی متر انتخاب شده و تعداد350 تا 450 شات برای تمام صورت و گردن انجام می شود. چنانچه افتادگی پوست شدید باشد تا  500 شات قابل انجام است. هر کارتریج بر حسب نوع دستگاه 10 تا 15 نقطه کانونی ایجاد می کند. درجه حرارت 65 درجه سانتی گراد موجب نکروز انعقادی نقاط کانونی امواج می شود بعلاوه با ارتعاش و انتقال گرما در بافت اطراف که کمتر از نقاط هدف می باشد رشته های کلاژن جمع شده و در نهایت ترمیم و لیفتینگ در این ناحیه شروع شده و بعد از 90 تا 180 روز این فرایند تکمیل می شود. در نقاطی که ضخامت لایه SMAS کمتر است مثل پیشانی،شقیقه، گردن و اطراف چشم از کارتریج های با عمق نفوذ کمتر استفاده می شود. در بقیه نقاط بطور معمول از کارتریج های با عمق نفوذ بالاتر استفاده می شود(3 تا 4.5 میلی متر) بطور کلی اگر لایه چربی زیر پوستی به اندازه کافی باشد کارتریج 4.5 میلی متری انتخاب مناسب تری است و در افراد با ضخامت لایه چربی کمتر کارتریج 3 میلی متری مناسب تر است. بطور متوسط هر جلسه هایفو تراپی حدود یک ساعت طول می کشد. به منظور یک دست شدن پوست انجام تمام نقاط صورت و گردن در یک جلسه می بایست انجام شود بعبارت دیگر نمی توان برای یک ناحیه از صورت هایفوتراپی انجام داد و بقیه صورت را رها کرد چرا که در غیر این صورت تاثیر درمان کمتر شده و نتیجه مطلوب بدست نخواهد آمد .تفاوت هایفو تراپی با امواج لیزر و آر اف در جوانسازی پوست در این است که انرژی این امواج جذب لایه های سطحی اپیدرم و قسمت فوقانی درم می شوند و تاثیر درمانی خود را در این ناحیه اعمال می نمایند چرا که در صد بسیار ناچیزی از انرژی آنها به لایه عمقی تر پوست می رسد در حالی که در هایفو تراپی تمرکز امواج نقاط زیر پوست می باشد.

عکس هایفوتراپی
هایفوتراپی

فواید هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی در تمام نقاط بدن و برای انواع تیپ های پوستی قابل استفاده است و کلا یک جلسه درمان انجام می شود و ماندگاری تاثیر آن بالاتر از 2 سال می باشد. این روش احتیاج به برش نداشته و ریسک عفونت ، اسکار و عوارض جراحی ندارد و یک نوع درمان سرپایی محسوب می شود. درد در هایفوتراپی در مقایسه با درمان های تهاجمی کم است و با مسکن های معمولی این عمل قابل تحمل می باشد. با یک جلسه درمان چهره فرد 4 تا 8 سال جوان تر می شود. بطور کلی هایفوتراپی برای درمان افتادگی و شل شدگی پوست، ترمیم خط خنده، بالا کشیدن ابروها، رفع چین و چروک و رفع غبغب و جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

عوارض هایفوتراپی چیست؟

عوارض هایفوتراپی کم و گذرا است که بعد از درمان ،مختصر قرمزی و تورم در ناحیه ایجاد شده که با استفاده از کمپرس سرد ظرف چند ساعت برطرف می شود. بدلیل نبود عینک محافظت کننده ای که بتواند از چشم در برابر امواج اولترا سوند محافظت نماید ، انجام هایفوتراپی در قسمت های داخلی حدقه چشم توصیه نمی شود. همچنین موقعیت غده تیروئید با دست مشخص شده و روی آن هایفوتراپی صورت نمی گیرد. ندول های زیر پوستی از دیگر عوارض این روش است که موقتی و گذراست انتخاب تراکم مناسب نقاط از این عارضه جلوگیری می کند. عارضه نادر ولی مهم تر ضعف موقت اعصاب سطحی صورت می باشد که بیشتر در شاخه تمپورال عصب سه قلو و شاخه مارژینال عصب ماندیبولار می باشد که 1 تا 12 ساعت بعد از درمان ایجاد شده و بعد از 2 تا 6 هفته بطور کامل برطرف می شود و بدلیل التهاب در این رشته های عصبی می باشد و خوشبختانه این عارضه گذرا است و تا کنون تاثیرات ماندگاری در این رشته های عصبی گزارش نشده است. انتخاب کارتریج مناسب و تراکم صحیح نقاط و محتاط بودن در مسیر این اعصاب از بروز این عارضه جلوگیری می نماید. کارتریج با عمق نفوذ 1.5 میلی متر ( فرکانس 10 مگاهرتز) برای درمان نقاط بالا و پایین چشم و اطراف دهان مناسب می باشد چرا که اعصاب این نواحی سطحی تر و آسیب پذیرتر هستند و کارتریج با عمق نفوذ 3 میلی متر ( فرکانس 7 مگا هرتز) و 4.5 میلی متر ( فرکانس 4 مگاهرتز) برای سایر نقاط صورت و بدن مورد استفاده قرار می گیرد

 

کاندید مناسب برای هایفوتراپی چه کسی است؟

بطور کلی کاندید مناسب برای هایفوتراپی فردی است که از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشد و بدن فرد بتواند در برابر امواج حرارتی هایفو ترمیم مناسبی داشته باشد بنابراین افراد جوانتر کاندید مناسب تری برای این روش می باشند. بعلاوه در افرادی که دارای چین و چروک های عمقی می باشند و یا مصرف کننده سیگار هستند پاسخ به درمان ضعیف تر خواهد بود چرا که پاسخ بدن برای تولید کلاژن کمتر می باشد.

هایفو بهتر است یا نخ؟

لیفت با نخ یک روش جدید است که در کره جنوبی ابداع شده و بتدریج به سایر کشورها معرفی شده است.بعد از گذشت چند سال از ورود این نخ ها به ایران و بروز عوارض جانبی متعدد از قبیل عفونت ،عدم تقارن در صورت ،ورم های متعدد و فرو رفتگی ناشی از آن روز به روز طرفداران خود را از دست می دهد.تاثیر لیفت با نخ بسیار جزئی و ماندگاری آن کوتاه است و در مقایسه با روش های مدرن لیفتینگ از قبیل هایفوتراپی که تاثیر فوق العاده ای بر روی لایه های پوست دارد و مورد تایید FDA است یک روش غیر استاندارد محسوب می شود. واقعیت این است که لیفت با نخ تاثیر چندانی ندارد و با توجه به هزینه آن و عدم تاثیر قابل توجه بر روی پوست روش مورد تاییدی نیست. مراجعان زیادی از بی اثر بودن این روش گله مند هستند و بدلیل بروز عوارض جانبی فراوان از طرف وزارت بهداشت غیر مجاز اعلام شده است و پزشکانی که قبلا از این روش استفاده می کرده اند این روش را کنار گذاشته اند و سعی در منصرف کردن بیماران خود از انجام آن می نمایند

 

مناطق درمان هایفوتراپی صورت و گردن
هایفوتراپی

موارد منع هایفوتراپی کدامند؟

آکنه کیستیک ،صرع ، مصرف داروهای  ضد انعقاد خون ،ترومبوز یا ترومبوفلبیت، پیس میکر قلبی ، وجود پروتز فلزی بزرگ در بدن،کاردیوپاتی، عفونت فعال در موضع ، بارداری و جراحت در پوست از موارد منع مطلق انجام هایفوتراپی می باشند و موارد منع نسبی این عمل دوران شیردهی ، دیابت کنترل نشده ، مصرف داروهایی که ترمیم زخم را به تاخیر می اندازند و کلا هر عاملی که موجب ضعیف شدن سیستم ایمنی باشد بعلاوه توقع انتظارات غیر واقعی از درمان از موارد منع عمل هایفوتراپی می باشد چرا که بر اساس تحقیقات منتشر شده کمتر از 20% بیماران بویژه در کهنسالی و افراد شدیدا چاق به این روش درمانی پاسخ نمی دهند.

 

مقایسه هایفوتراپی با آر اف
هایفو تراپی

منابع:
1. Ross EV, McKinlay JR, Anderson RR. Why does carbon dioxide resurfacing
work? A review. Arch Dermatol. 1999;135:444-454.
2. Ross EV, Naseef GS, McKinlay JR, et al. Comparison of carbon dioxide
laser, erbium:YAG laser, dermabrasion and dermatome: A study of
thermal damage, wound contraction and wound healing in a live pig
model: Implications for skin resurfacing. J Am Acad Dermatol. 2000;42:
92-105.
3. Fitzpatrick RE, Rostan EF, Marchell N. Collagen tightening induced by
carbon dioxide laser versus erbium:YAG laser. Lasers Surg Med. 2000;
27:395-403.
4. Tanzi EL, Lupton JR, Alster TS. Lasers in dermatology: Four decades of
progress. J Am Acad Dermatol. 2003;49:1-31.
5. Alster TS, Tanzi E. Improvement of neck and cheek laxity with a nonablative
radiofrequency device: A lifting experience. Dermatol Surg. 2004;
30:503-507.

 

آدرس اینستاگرام

درباره ی دکتر حسین مسافریان

همچنین ببینید

عکس کرم دور چشم

کرم دور چشم

تاثیر کرم دور چشم چگونه است؟ پلک شامل دو قسمت پوستی و چشمی است که …

111 دیدگاه

 1. با سلام
  من یک ماه قبل بوتاکس کردم آیا الان می تمونم هایفوتراپی انجام بدم؟
  با تشکر

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر آقا hesam
   امواج پرقدرت هایفو تاثیر بوتاکس را از بین می برند و نباید تا دو هفته بعد از بوتاکس هایفوتراپی انجام شود.
   موفق باشید
   هایفو تراپی

 2. با سلام و عرض ادب و احترام
  من ایمپلانت دارم و قصد انجام هایفو را دارم آیا تداخلی با یکدیگر دارند؟
  متشکرم

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر مرضیه خانم
   ایمپلنت های پوستی از موارد منع روش هایفوتراپی هستند ولی ایمپلنت دندان منعی برای روش هایفو تراپی نیست
   موفق باشید

 3. سلام خدمت آقای دکتر
  من 47 سالمه و داروهای پردنیزولون ، آزاتیوپرین و هیدروکسی کلرکین برای بیماری لوپوس مصرف می کنم.بدلیل مصرف این داروها وزنم اضافه شده و پوستم شل شده و ترک خورده آیا می تونم هایفوتراپی انجام بدم.
  متشکرم

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر مائده خانم
   نتایج درمان با هایفو تراپی در افراد با BMI بالاتر از 30 ضعیف است و بعلاوه داروهای کورتیکواستروئید و سیتوتوکسیک که برای درمان لوپوس شما تجویز شده است سیستم ایمنی بدن را تضعیف نموده و در ترمیم و بازسازی رشته های کلاژن اثر نامطلوبی می گذارد. بعلاوه شانس عفونت و واکنش التهابی در پوست بعد از هایفوتراپی بیشتر می شود. بنابراین انجام هایفو در حال حاضر بهترین گزینه برای شما نیست مگر آنکه با نظر پزشک درمانگر دوز داروهای شما کاسته شده و سپس هایفوتراپی انجام شود.
   موفق باشید
   هایفو چیست

  • سلام مائده خانوم .خبر خوبی براتون دارم لوپوس شما با استفاده از روش نوین دارو درمانی که خیلی هم ارزون قیمت هست درمان میشه و اصلا نیازی به استفاده از کورتون و آزارام و هیچگونه داروی سرکوب ایمنی نیست .خوشحال میشم با من تماس بگیرین تا اطلاعات کامل رو براتون بزارم atena.zarezadeh@gmail.com

 4. با سلام خدمت شما
  قیمت هایفوتراپی برای لیفت صورت چقدر است؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر شما
   هایفوتراپی روش نوین لیفتینگ غیر جراحی است که برای صورت و گردن در یک جلسه انجام می شود و قیمت آن بر حسب تعداد شات محاسبه می گردد و از یک فرد به فرد دیگر متفاوت است.
   موفق باشید
   هایفوتراپی صورت

 5. با سلام
  مدت زمان عمل هایفوتراپی چقدر است و آیا عوارض دراز مدتی برای انسان دارد؟
  متشکرم

  • دکتر حسین مسافریان

   درور بر شما
   مدت زمان هایفوتراپی 45 دقیقه تا یکساعت است. جنس امواج هایفو از نوع امواج صوت است و تاثیر یونیزه کننده در بدن ندارد بنابراین بی خطر و مطمئن است و تا کنون هیچ عارضه بلند مدت بر روی بدن انسان گزارش نشده است.
   موفق باشید

 6. سلام آقای دکتر ، من در خارج از کشور زندگی می کنم و ژانویه به ایران می آیم و قصد انجام های فو دارم .آیا بعد از های فو تراپی مراقبت خاصی احتیاج است و مدت استراحت بعد از آن چقدر است؟ و هزینه انجام اینکار چقدر است؟
  متشکرم

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر شما
   هایفوتراپی یک روش مطمئن و کم عارضه است و بعد از آن احتیاج به استراحت ندارد و روز بعد می توان در محل کار حاضر شد. با این وجود در بعضی از بیماران مختصر قرمزی و تورم در پوست دیده می شود که با کمپرس سرد بعد از یک ساعت بطور کامل رفع می شود. بر خلاف لیزر های تهاجمی مثل لیزر فراکشنال که تنها در پاییز و زمستان انجام می شوند ، هایفو تراپی در تمام فصول و انواع تیپ های پوستی روشن و تیره انجام می شود. در رابطه با هزینه آن در سوال قبلی به آن پاسخ داده شده است.
   موفق باشید
   هایفوتراپی چیست

 7. کتایون منتظری

  سلام اقای دکتر
  در یکی از سایت ها نوشته بود که هایفو برای بیماران کم کاری تیرویید موثر نیست و ترماژسی تی پی را توصیه کرده بودند در حالیکه ترماژ هم با امواج رادیوئی حرارت ایجاد می کند و کلاژن سازی را تحریک می کند و در واقع مکانیسم اثر هر دو یکی است ایا شما با این موضوع موافق هستید؟ در ضمن اگر کسی قرص تیروئید مصرف کند و کم کاری کنترل شده باشد چه؟
  موفق باشید

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر شما
   امواج هایفو از جنس صوت متمرکز شده است و امواج دستگاه ترماژ از نوع امواج رادیویی RF است که با سرد کردن سطح پوست از آسیب رسیدن به اپیدرم جلوگیری می کند. مکانیسم درمان این دو روش متفاوت است و بدلیل عمق نفوذ بالاتر در هایفو تراپی در مان موثر تر و ماندگارتر است. اصولا درمان هایفو تراپی روی تیروئید انجام نمی شود و در کم کاری تیروئید کنترل شده منعی برای هایفو تراپی وجود ندارد.
   موفق باشید
   هایفوتراپی

 8. ایا هایفو ژل لب را کم میکند؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر شما
   هایفو می تواند بر روی نیمه عمر ژل تاثیر گذاشته و ماندگاری آن را کم کند. با این وجود در نقاطی که امواج هایفو بر خورد نکند مثل لب ها چنین عارضه ای رخ نمی دهد و جای نگرانی نیست.
   موفق باشید

 9. سلام، من 55 سالمه و در ناحیه گردن افتادگی شدید دارم آیا روش هایفو برای من خوبه و برای لیفت گردن ، غبغب و صورت هزینه هایفو چنده و چقدر زمان می بره ، چه آمادگی احتیاج داره و آدرس مطب کجاست؟ متشکرم

  • دکتر حسین مسافریان

   سلام خدمت مریم خانم
   روش هایفو اگر از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشید برای شرایط شما مناسب است و کل صورت و گردن حدود 45 دقیه زمان می برد.آمادگی خاصی برای اینکار احتیاج نیست ولی چنانچه از کرم های لایه بردار استفاده می کنید می بایست حداقل یک هفته قبل از آنها استفاده نکنید. موفق باشید

   هایفوتراپی

 10. با سلام من 45 سالمه کمی پف دور چشم وغبغب دارم .نمیدونم بین دو روش هایفوتراپی و میکرونیدلینگ کدوم رو انتخاب کنم.در ضمن کک و مک قدیمی هم دارم که با لیزر کاملا برداشته نشده.لطفا راهنمایی بفرمایید.

  • دکتر حسین مسافریان

   با سلام و درود خدمت زهرا خانم
   میکرونیدلینگ برای درمان لایه سطحی پوست مناسب است و ناهمواری های سطح پوست ، جای جوش ،منافذ باز ،چین و چروک های سطحی، کک ومک و لک های اپیدرم را از بین می برد. هایفوتراپی لایه های عمقی پوست را تحت تاثیر قرار داده و لیفتینگ در پوست ایجاد کرده و غبغب و افتادگی های صورت را درمان می کند و تاثیری بر ضایعات اپیدرم و سطح پوست ندارد. بنابراین هر دو روش میکرونیدلینگ و هایفوتراپی می توانند در بهتر شدن وضعیت پوست شما کمک نمایند که البته ابتدا هایفوتراپی انجام شده و سپس میکرونیدلینگ در همان جلسه انجام می شود
   موفق باشید

 11. سلام. من سی سالمه و حدود بیست روزه که هایفو انجام دادم.در یه مرکزی که مال یه دکتره ولی اینکار توسط دستیار واسم انحام شد و فقط گونه هامو انجام دادم.بعدش توی نت سرچ کردم و دیدم حتما اینکار باید توسط دکتر انجام بشه و کل صورت باید باشه نه فقط قسمت خاصی.الان با گذشت بیست روز نه تنها اثری از سفت شدن و لیفت گونه ها نیست صورتم بزرگ شده انگار لپ دراوردم و سمت راستم زیر گونه ام یکم شل شده و مث اینکه یه چیزی زیر لپم باشه ورم کوچیکی داره که ظاهر اویزون بودن به لپم داده.خیلی نگرانم.پیش چند دکتر هم رفتم هیچ. کدوم توجیهی پیدا نکردن.در ضمن اون دستیار به من گفت دردش درحد تحمل باشه اگه کم باشه جواب نمیده و منم درد تقریبا متوسط رو به زیادیو تحمل کردم.میشه پوستم تخریب شده باشه و شل شده باشه یا در اثر تخریب هیپرتروفی شده باشه?ایا درمانی واسه کوچیک کردن صورتم هست?من لاغرم و صورتم خیلی گنده و زشت شده.میشه لطفا راهنمایی کنید خیلی نگرانم

  • دکتر حسین مسافریان

   سلام
   عوارض جانبی هایفوتراپی قرمز شدن مختصر و در بعضی موارد تورم موضعی است که معمولا با کمپرس سرد بعد از یک ساعت بر طرف می شود چنانچه درمان توسط فرد ماهری انجام نشود ممکن است سوختگی و یا آسیب به اعصاب سطحی پوست ایجاد شود که البته این آسیب موقت و گذرا است. انجام هایفو تراپی می بایست توسط پزشک با تجربه و مسلط به آناتومی صورت انجام شود تا از ایجاد عوارض ناحواسته جلوگیری شود. عوارض ناخواسته هایفو در ساعات اول بعد از درمان خود را نشان می دهد بنابراین عوارضی که ذکر کره اید بعد از 20 روز غیر محتمل است با این وجود بهتر است با پزشک خودتان در تماس باشید.
   موفق باشید
   هایفوتراپی

 12. سلام آقای دکتر
  من 20 سالمه از حالت چشام ناراضی ام چون پوست بین چشم و بالای ابروم گوشتیه و خیلی هم شله و چروک دیده میشه از این بابت خیلی ناراحت هسم لطفا منو راهنمایی کنین

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر شما
   ظاهرا پلک فوقانی شما افتادگی دارد که در سنین میانسالی شروع می شود و برای شما خیلی زود هست.بهتر است از نزدیک معاینه شوید تا تشخیص بهتر داده شود.
   موفق باشید

 13. با سلام و خسته نباشید، آیا انجام هایفو تراپی با روش های دیگر جوانسازی مثل مزوتراپی یا میکرونیدلینگ در یک جلسه برای بیشتر شدن اثر درمان امکان پذیره؟ متشکرم

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر شما
   هایفوتراپی در لایه زیر پوستی SMAS تاثیر کرده و میکرونیدلینگ و مزوتراپی در سطح درم و اپیدرم اعمال می شود و ترکیب این روش های درمانی برای جوانسازی و لیفت پوست بسیار موثر و هم افزا است ولی در یک جلسه نمی توان با هم انجام داد چرا که به پوست استرس زیادی وارد می شود و چهار تا شش هفته بین این روش های درمانی به منظور فرصت دادن به پوست برای ترمیم توصیه می شود.
   موفق باشید
   هایفوتراپی

 14. با سلام خدمت آقای دکتر
  من 25 سالمه و خط ابرو دارم و این موضوع ناراحتم کرده. آیا با روش هایفوتراپی میتونم مطمعن باشم که خط ابروم از بین میره؟ و اینکه برای خط ابرو هم باید کل صورت باشه؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر ملیحه خانم
   هایفو تراپی یک روش مدرن لیفت صورت است که برای لیفت ابرو ، رفع غبغب و خط خنده و بطور کلی سفت شدن پوست صورت مورد استفاده قرار می گیرد. در سنین کمتر از 30 سال انجام هایفو برای جوانسازی امکان پذیر است که از کارتریج های با عمق نفوذ بالا استفاده نشده و درمان در عمق 4.5 میلی متری انجام نمی شود که این موضوع بدلیل تفاوت بافت شناسی لایه های پوست در سنین جوانی و میانسالی است. اگر صرفا قصد درمان خط اخم دارید بوتاکس برای شما مناسب تر است.
   موفق باشید
   فیلم هایفوتراپی

 15. با سلام و عرض ادب و احترام
  من 45 ساله هستم اما ظاهر پوستم جوانتر از سن واقعى ام به نظر ميايد ، چروك ندارم فقط خط خنده متوسط دارم و زير چشمهايم كمى گود و تيره هست و كلا پوست حساسى دارم كه بسيار سريع قرمز ميشود و اضافه وزن ندارم
  با توجه به اينكه من كم كارى تيروئيد خفيف از نوع هاشيموتو دارم و روزى نصف قرص لووتيروكسين مى خورم شما كدام روش جوانسازى را براى من پيشنهاد ميكنيد هايفو يا ترماژ CPT ؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر خانم sana
   کم کاری تیروئید منعی برای انجام روش های جوانسازی نیست و در هایفوتراپی بر روی غده تیروئید کار نمی شود. روش ترماژ با استفاده از امواج آر اف و ایجاد سرمایش قوی بر روی پوست موجب لیفتینگ و جوانسازی می شود که در چند جلسه باید تکرار شود و زمان بر است و حداکثر عمق نفوذ آن 3 میلی متر است و لایه SMAS را درمان نمی کند در حالیکه هایفوتراپی در یک جلسه انجام می شود و حداکثر عمق نفوذ را بین روش های جوانسازی دارد(4.5 میلی متر) و موثر ترین روش لیفتینگ است.
   موفق باشید
   هایفوتراپی

 16. سلام اقای دکتر خسته نباشین.من۲۴ سالمه به دلیل لاغرشدن صورتم زیر چشمام کمی چروک شده وخط خنده نسبتا مشخصی افتاده.در کل دوست دارم پوست کشیده وصافی داشته باشم.به نظر شما انجام هایفو مناسبه برام؟؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر خانم Zahraa
   بدلیل تاثیر حرارتی اموج هایفو بر روی بافت های عمقی پوست، درمان برای جوانسازی و تحریک کلاژن سازی در عمق کمتر از 3 میلی متر در لایه درم انجام می شود .بطور کلی روش درمان هایفو تراپی در افراد کمتر از 30 سال و صورت های استخوانی با افراد میانسال با صورت پر متفاوت است چرا که در صورت های پر از حداکثر عمق نفود و حداکثر انرژی استفاده می شود در حالیکه در صورت های لاغر از عمق نفوذ کمتر و انرژی پایین تراستفاده می شود تا با تحریک کلاژن سازی جوانسازی انجام شود. انتخاب عمق نفود ، تعداد شات و انرژی دستگاه در معاینه مشخص می شود.
   موفق باشید

 17. سلام و خسته نباشید من ۳۵سالمه و بدلیل جراحی که یک سال پیش داشتم چروک زیر چشم و شل شدن پوست پیدا کردم ایا هایفو جهت برطرف کردن چروک و افتادگی پوست مناسب است؟با تشکر از شما.

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر خانم fatemeh
   کاربرد اصلی هایفوتراپی برای سفت شدن و جوانسازی پوست است با این وجود در مناطق نزدیک به چشم بویژه قسمت های داخلی استخوان حدقه برای محافظت از کره چشم، پوست زیر چشم پایین کشیده شده و با کارتریج مناسب درمان انجام می شود . چروک زیر پلک ممکن است احتیاج به درمان های دیگری مثل تزریق بوتاکس داشته باشد که در معاینه این موضوع مشخص می شود.
   موفق باشید

 18. با سلام من 37 سالمه و کارمند هستم و قصد انجام هایفو تراپی دارم. بعد از هایفو تراپی چند روز باید خانه نشینی کرد و دستگاه هایفو که شما استفاده می کنید ساخت کدام کشور است؟ ممنون از پاسخگویتان

  • درود بر H.J
   بدلیل اینکه امواج هایفو در عمق پوست تاثیر می گذارند احتیاج به دوره خانه نشینی ندارد و تنها عارضه که در بعضی موارد دیده می شود قرمز شدن موقت پوست است که با کمپرس سرد ظرف چند ساعت بر طرف می شود و از روز بعد شما می توانید در محل کار حاضر باشید. یکی از بهترین دستگا ههای هایفو تراپی در ایران دستگاه دابلو است که ساخت شرکت هایرونیک کره است و ما از این دستگاه استفاده می کنیم.
   موفق باشید

 19. باسلام وخسته نباشی خدمت اقای دکتر، من 37سالم هست واینکه دور لبم دوتا خط خنده بزرگی هست که منو خیلی لزار میده و همچنین دور چشمم هم چروکهای عمیقی شده ایا میتونم از روش هایفو استفاده کنم یانه، ببخشبد ادرس مطبتون اگه میشه لطف کنید

  • درود بر فاطمه خانم
   بدلیل افتادگی پوست گونه بعد از 35 سالگی و فشار بر خط خنده علاوه بر عمیق تر شدن ، زاویه بین دو خط خنده بسته شده و یک زاویه حاده ایجاد می شود که در مقایسه عکس ده سال قبل شما با وضعیت الان این موضوع مشهود است. روش هایفو با لیفت پوست گونه موجب باز شدن خط خنده و برگشت به زاویه بازتر می شود. در مورد خطوط اطراف چشم چنانچه این چروک بر روی پلک نباشد با روش هافوتراپی قابل درمان است و اگر در ناحیه داخلی حدقه چشم باشد روش های دیگر مثل میکرونیدلینگ و یا تزریق بوتاکس مناسب تر است چرا که امواج هایفو در قسمت داخلی استخوان حدقه نباید استفاده شود.
   موفق باشید

 20. با سلام و خسته نباشید من خانمی هستم 52ساله که قرار بود هفته پیش هایفو کنم و یکساعت قبلش پماد زایلوپی به صورتم بزنم ولی به پماد حساسیت دادم اولا میخواستم بدونم آیا درد هایفو بدون هیچ بیحسی قابل تحمل هست؟درضمن میشه بجای پماد از مسکنهایی مثل بروفن یا نوافن استفاده کرد؟چون من پوست بسیار حساسی دارم و آستانه دردم پایین هست…ممنون از پاسخگوی شما

  • درود بر Jale خانم
   بدلیل محل تاثیر گذاری هایفو که در عمق 3 تا 4.5 میلی متری پوست است کرم های بی حسی موضعی در کاهش احساس درد موثر نیستند چرا که اینگونه کرم ها حداکثر تا لایه فوقانی درم را بی حس می کنند و به لایه زیر پوست دسترسی ندارند و بطور معمول هایفوتراپی بدون بی حسی موضعی انجام می شود چرا که درد زیادی ندارد و بیشتر یک احساس گز گز شدن است از طرف دیگر احساس درد یک ادراک ذهنی است و از یک فرد به فرد دیگر متفاوت است و حتی در یک شخص در زمان های مختلف آستانه تحمل به درد متغیر است که این مربوط به تغییرات هورمونی و شرایط جسمی و روانی فرد می باشد. لذا برای شما مصرف آرام بخش و مسکن های که ذکر کرده اید و تلقین مثبت به بالا رفتن آستانه تحمل به درد کمک زیادی کرده و درمان را هم برای شما و هم برای پزشک درمان گر راحت ترمی کند.
   موفق باشید
   هایفو چیست

 21. سلام آقای دکتر.ممنون از وقتی که برای بیماران میذارید.من ۳۱ سالمه و پوستم نازک و حساسه با کوچکترین تحریکی قرمز میشه.احساس شلی خفیف در پوستم دارم آیا میتونم هایفوتراپی کنم؟قبلا از یکی شنیدم که بعد یکماه هنوز تورم پوستش بعد هایفو از بین نرفته آیا این حالت برای من نیز پیش می اید؟

  • درود بر روناک خانم
   هایفوتراپی درمان غیر جراحی برای افتادگی پوست است و در صورتیکه کارتریج مناسب و انرژی صحیح بر حسب نقاط مختلف پوست و عمق لایه SMAS انتخاب شود تورم و قرمزی معمولا ظرف چند ساعت از بین می رود و عارضه خاصی ندارد.
   موفق باشید

 22. سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر
  من 45 سالمه و افتادگی پلک دارم قبلا برای چروک پیشانی و بالا رفتن ابرو بوتاکس زدم که خوب بود ولی ابروی چپم خیلی بالا رفت که احتیاج به ترمیم شد. افتادگی ابرو یک حالت خسته به صورت من داده و دنبال یک روش غیر جراحی برای بالا بردن ابرو هستم .آیا هایفو تراپی موجب بالا رفتن پلک و ابرو می شه و مثل بوتاکس احتمال عدم تقارن دو ابرو وجود داره؟ متشکرم

  • درود بر ثریا خانم
   هایفوتراپی موجب لیفت ابرو می شود و بالا رفتن ابرو می تواند تا حدودی افتادگی پلک را جبران کند.با این وجود لیفت ابرو در هایفو تراپی برای افتادگی شدید ابرو اولین گزینه نیست چرا که لیفت ابرو در هایفو تراپی متوسط است و جایگزین روش های لیفت جراحی نمی شود. نگرانی شما در مورد عدم تقارن ابروها بی مورد است چرا که لیفت ابرو در تزریق بوتاکس نتیجه ریلکس کردن عضلات پایین برنده ابرو است و تعادل به نفع عضله بالا برنده ابرو تغییر می کند در حالیکه لیفت ابرو در روش هایفوتراپی بدلیل انقباض رشته های کلاژن و سفت شدن لایه های عمقی پوست است و بالا رفتن ابرو قابل پیش بینی تر و متعادل تر اتفاق می افتد.
   موفق باشید

 23. سلام و درود بر شما دکتر عزیز.من سی سالمه و دور لبم افتادگی خفیفی داره با توجه به اینکه در جواب به یکی از سوالات شما فرمودید انجام هایفو در سن سی سالگی زود اسن آیا هایفو تراپی برای مشکل من موثر است یا نه؟

  • درود بر رویا خانم
   هایفو تراپی قبل و بعد از 30 سالگی بر حسب میزان افتادگی پوست و ضخامت لایه چربی انجام می شود هر چند که توصیه به انجام هایفو بعد از 30 سالگی است ولی برای جوانسازی و تحریک کلاژن سازی در کمتر از 30 سال هم قابل انجام است.با این وجود در اطراف لب بدلیل وجود عصب marginal mandibular nerve که یک عصب سطحی است انجام نمی شود. برای گوشه لب در صورت افتادگی معمولا از روش های دیگر لیفت مثل آر اف استفاده می شود و بعد از آن ممکن است فیلر تزریق شود.
   موفق باشید

 24. با سلام و خسته نباسید
  من 47 سالمه و دو طرف چانه هام افتادگی داره و خط خنده هم دارم و برای لیفت می خوام نخ بذارم. به نظر شما برای پوست من نخ بهتره یا هایفو؟ و اینکه اگر نخ بذارم بعدش می تمونم هایفو هم انجام بدم؟ ممنون از پاسخگویتون

  • درود بر شما
   روش لیفت با نخ ماندگاری چندانی ندارد و با توجه به هزینه آن و عدم تاثیر قابل توجه بر روی پوست روش مورد تاییدی نیست.مراجعان زیادی از بی اثر بودن این روش گله مند هستند و بدلیل بروز عوارض جانبی فراوان از قبیل التهاب شدید و ناهموار شدن پوست از طرف وزارت بهداشت غیر مجاز اعلام شده است و پزشکان زیادی که قبلا از این روش استفاده می کردند این روش را کنار گذاشته اند و سعی در منصرف کردن بیماران خود می نمایند.
   موفق باشید

 25. با سلام آیا هایفو برای لیفت زیر چشم هم موثره و داشتن ریش در درمان تاثیری داره یا باید شیو کرد؟

  • درود بر سعید آقا
   هایفو تراپی برای لیفت زیر چشم هم کاربرد دارد البته بدلیل نازک بودن پوست اطراف چشم از کارتریج های با عمق نفوذ کمتر در این ناحیه استفاده می شود. بدلیل همگرا بودن امواج هایفو و تمرکز نقطه کانونی در عمق پوست هر عاملی که موجب ایجاد فاصله بین کارتریج و پوست شود ممکن است موجب تمرکز امواج بر روی سطح پوست شود و در نتیجه سطح پوست بسوزد. از جمله عواملی که موجب ایجاد فاصله بین پوست و سطح کارتریج می شود داشتن ریش بلند است ، تکان خوردن سر و مصرف بیش از حد ژل التراسوند از دیگر موارد است. بنابراین شما قبل از درمان می بایست شیو کنید تا درمان کامل و بدون ریسک انجام شود.
   موفق باشید
   هایفو تراپی

 26. باسلام وخسته نباشید خدمت اقای دکتر.
  من 25 سال دارم ولی خطوط کنار لب و پشت لبم یه مقدار عمق پیدا کرده و یکم کناره ها ی صورتم پایین تر اومده به شکل لپ و صورتم جا افتاده به نظر می رسه نسبت به گذشته …بعد از تحقیق متوجه شدم چربی یا نخ مناسب مشکل من نیست بیشتر به دنبال یک روش ترمیمیمی هستم .
  هایفو می تونه این مقدار شل شدگی و خطوط ایجاد شده رو مثل گذشته ترمیم کنه ؟
  و یا روش مناسب تری وجود داره ؟

  • درود بر الهام خانم
   معمولا افت صورت در خانم های ایرانی از سن 35 سالگی شروع می شود و چنانچه افتادگی پوست شما زیاد نیست می توانید از روش های جایگزین از قبیل آر اف و یا میکرونیدلینگ استفاده کنید.انتخاب بهترین نوع درمان برای شما در معاینه مشخص می شود.
   موفق باشید

 27. با سلام و درود بر شما.آیا انجام هایفو اثر پرکنندگی ژل در ناحیه زیر چشم و خط خنده رو از بین میبرد؟

  • درود بر چیمن
   امواج گرمایی هایفو موجب افزایش حرارت در بافت شده و نیمه عمر اسید هیالورونیک که در ماده اصلی در ژل های تزریقی است را کاهش می دهد. بنابراین حتما این موضوع را با پزشکتان در میان بگذارید تا در روی نقاط تزریق ژل کار نکنند.
   موفق باشید

 28. با سلام و خسته نباشید من 56 سالمه و در آزمایش خون که سال قبل انجام دادم گفتند که تعداد پلاکت های خونم کم شده که البته علتش مشخص نشد . آیا می تونم برای افتادگی صورتم هایفو کنم ؟ متشکرم

  • درود بر Roya خانم
   علل کاهش پلاکت خون بسیار متنوع است و بسیاری از موارد آن گذرا است و با درمان و گذشت زمان بر طرف می شود بعنوان مثال عفونت های ویروسی یا بعضی از انواع کم خونی ها و یا مصرف بعضی از آنتی بیوتیک ها با این وجود در مواردی ممکن است مسئله جدی تری مطرح شود که ممکن است سیستم ایمنی درگیر باشد و موجب خونریزی های متعدد در بدن شود که با بررسی بیشتر و بررسی سلول های مغز استخوان علت آن مشخص می شود. با توجه به اینکه یک سال از آزمایش شما گذشته است بهتر است مجددا آزمایش بررسی سلول های خونی و پلاکت ها را تکرار نمایید تا وضعیت کنونی شما مشخص شود چرا که در صورت پایین بودن بیش از حد تعداد پلاکت ها احتمال کبود شدن پوست شما با هایفو تراپی وجود دارد.
   موفق باشید

 29. سلام خدمت جناب دکتر > من 69 سالمه و افتادگی در گردن و چانه دارم . سن من برای هایفو خیلی زیاده و اگه هایفو کنم برای من جواب می ده؟ و اینکه اگه کسی هایفو کنه در آینده می تونه جراحی پلاستیک صورت انجام بده ؟ ممنون از راهنمایتون

  • درود بر مهری خانم
   سن یک عدد بیشتر نیست و برای هایفوتراپی سن فیزیولوژیک بسیار مهمتر از سن شناسنامه ای است. بعبارت دیگر تا زمانی که سلول های بنیادی در بدن وجود داشته باشد امکان ترمیم و کلاژن سازی وجود دارد و فاکتورهای دیگر از قبیل سبک زندگی ، مصرف دخانیات و مراقبت از پوست در برابر عوامل مضر اهمیت بیشتری نسبت به سن دارد. در واقع محدودیت سنی برای هایفوتراپی وجود ندارد و در دهه ششم ، هفتم و هشتم زندگی می توان هایفو تراپی کرد با این وجود پاسخ به درمان و ماندگاری آن در افراد جوان بیشتر است. انجام جراحی پلاستیک برای لیفت صورت بعد از هایفوتراپی هیچ منعی ندارد ولی این عمل می بایست 6 ماه بعد از هایفوتراپی انجام شود.
   موفق باشید
   هایفوتراپی در ایران

 30. با سلام من 27 سالمه و اطراف چشمم چروک داره می خواستم برای لیفت ابرو و جوانسازی هایفو کنم ضمنا یه کم غبعب هم دارم. به نظر شما برای سن من هایفو روش مناسبیه ؟ متشکرم

  • درود بر خانم حمیدی
   هایفوتراپی در سنین مختلف قابل انجام است که بر اساس میزان افتادگی پوست و گروه سنی هدف از درمان مشخص می شود، بعنوان مثال در سنین میان سالی هدف از هایفو تراپی لیفتینگ و سفت شدن پوست است در حالیکه در افراد جوانتر جوانسازی و تغییر شکل صورت ارجحیت بیشتری دارد که لیفت ابرو و رفع غبغب از جمله این موارد است .تکنیک کار برای گروه های سنی مختلف متفاوت است بطوری که در افراد میانسال درمان عمیق تر و با انرژی بالاتر انجام می شود در حالیکه در افراد جوان از تراکم نقاط کمتر و عمق نفوذ کمتر انجام می شود . برای انتخاب بهترین گزینه درمانی برای شما معاینه از نزدیک توصیه می شود.
   موفق باشید
   <"هایفو تراپی

   • سلام من یه سوالی دارم که جوابش خیلی مهم برام میخواستم بدونم که بعد از گذشت دو سال از هایفوتراپی ایا صورت مثل قبل میشود یا افتاده تر و چروکتر میشود؟ ایا مثل تزریق بوتاکس که اگه دفعه دوم انجام ندیم صورت چروکتر از قبل

    • درود بر ستاره خانم
     درمان های لیفتینگ و جوانسازی پوست حتما باید تکرار شوند که این تکرار بدلیل تاثیر گذشت زمان بر بافت های بدن است. عوامل محیطی از قبیل جاذبه زمین ، اشعه ماوراء بنفش ، استرس و عوامل درونی از قبیل کمبود ویتامین ها ،تغییرات هورمونی، ژنتیک و بیماری های داخلی موجب افت مجدد پوست می شوند. ماندگاری این درمان ها از یک فرد به فرد دیگر متفاوت است. بعد از گذشت دو سال از هایفو تراپی پوست به حالت قبل از درمان بر می گردد و افتاده تر از قبل نمی شود.
     موفق باشید

 31. سلام آقای دکتر، نقشه درمان با هایفوتراپی که در سایت گذاشته اید قسمت های گردن ،چانه و اطراف چشم رو پوشش می ده ولی من برای برجسته کردن گونه می خوام هایفو کنم و در این قسمت در نقشه چیزی ندیدم.آیا روی این قسمت برای برجسته کردن گونه کار انجام نمی شه؟ متشکرم

  • درود بر خانم محمدی
   بطور معمول هایفوتراپی در قسمت های پایین گونه انجام می شود. لیفتینگ نواحی زیرگونه موجب برجسته شدن و لیفت گونه هم می شود. وارد نکردن مستقیم انرژی هایفو بر روی گونه برای حفظ حجم این ناحیه و برجسته شدن آن با تمرکز بر روی نقاط مجاور است. با این وجود می توان برای تحریک کلاژن سازی بطور سطحی (1.5میلی متر) بر روی گونه هم هایفو کرد که البته این روش برای همه افراد نیست و بعد از معاینه بر اساس گروه سنی و تعیین فرم صورت انجام می شود
   موفق باشید
   هایفوتراپی در ایران

 32. با سلام و خسته نباشید: من خارج از ایران زندگی می کنم و برای صورتم می خوام اولتراپی انجام بدم ،تفاوت اولتراپی با دابلو چیه ؟ من زمان برام مهمه چقدر زمان می بره و اثرش کی معلوم می شه؟ و چقدر بعد می تونم بیرون برم؟متشکرم

  • درود بر الناز خانم
   اولتراپی Ultherapy نام دستگاه هایفوتراپی در آمریکای شمالی است و در واقع نام یک برند است. دستگاه دابلو یک رقیب جدی برای Ultherapy است چرا که بدلیل مشابهت تکنولوژی در این دو دستگاه قیمت دابلو اقتصادی تر است و نتایج درمان مشابهه یکدیگر می باشد. دابلو در شرکت کره ای هایرونیک ساخته شده و بدلیل مزایای تکنولوژیک آن طرفداران زیادی در نقاط مختلف دنیا از جمله کشورهای غربی دارد. مدت زمان هایفوتراپی حداکثر یک ساعت است و بلافاصله بعد از درمان می توانید بیرون بروید و احتیاج به خانه نشینی ندارد. تاثیر درمان در دو مرحله بروز می کند، مرحله اول بلافاصله بعد از درمان و مرحله دوم سه ماه بعد شروع شده و تا شش ماه ادامه خواهد داشت که این بدلیل تولید کلاژن در لایه های پوست می باشد.
   موفق باشید

 33. سلام و درود بر شما آقای دکتر.من ۳۱ سالمه صورت نسبتا لاغری دارم برای شلی پوستم قصد هایفو تراپی دارم.آیا انجام هایفو باعث لاغرتر شدن صورتم میشود؟واینکه بارداری بعد از انجام هایفو مانع از بروز نتایج هایفو نمیشود؟

 34. سلام,,,من 22 سالمه,,,اندام لاغری دارم ولی صورتم به نسبت بدنم تپله!!
  خیلی دوست دارم که صورتمم تا حدی استخوانی بشه,,,
  میخواستم ببینم هایفو تراپی برای لاغری صورت موثره؟؟؟

  • درود بر سایه خانم
   هایفو تراپی با تحریک تولید کلاژن موجب قوام پوست می شود و با روش درمانی متداول موجب تحلیل چربی نمی شود. با این وجود بدلیل خاصیت ارتجاعی پوست و فعال بودن سلول های بنیادی در سن شما چنانچه انرژی دستگاه بیشتر و عمق امواج حداکثر تنظیم شود ممکن است موجب کاهش حجم چربی در نقاطی از صورت مثل غبغب ،چانه و… شود. از طرف دیگر یکی از درمان های تزریق بیش از حد چربی روش هایفو تراپی است چرا که موجب از بین رفتن سلول های تزریق شده می شود.
   موفق باشید
   عکس هایقوتراپی

 35. باسلام وخسته نباشيد ،اقاي دكتر من ٣٢ سالمه و مي خواستم بدونم روش هايفو براي جوانسازي و رفع افتادگي صورت براي من مناسب تر است يا ار اف ميكرونيدلينيگ ؟

  • درود بر لاله خانم
   برای افتادگی خفیف و متوسط میکرونیدلینگ روش مناسب تری است و برای افتادگی های شدیدتر هایفوتراپی توصیه می شود که البته در بعضی از موارد احتیاج به ترکیب هایفوتراپی و میکرونیدلینگ برای افزایش تاثیر درمان می باشد.
   موفق باشید

 36. سلام
  هایفوتراپی در چند جلسه انجام می شه؟

 37. با سلام . اقای دکتر من ۲۹ سالمه و هپاتیت اتوایمیون دارم.سه ساله قرص سل سپت ،مهار کننده ایمنی ، مصرف میکنم ،ایا میتونم هایفو انجام بدم ؟

  • درود بر شادی خانم
   داروی CellCept بطور عمده بعد از پیوند کلیه یا کبد به منظور پیشگیری از دفع عضو پیوند شده تجویز می شود و با مهار کردن سیستم ایمنی تاثیر خود را اعمال می کند. یکی از عوارض جانبی این دارو کاهش تعداد گلبول های سفید خون است که در 11 تا 35 درصد مصرف کنندگان اتفاق می افتد و در نتیجه بدن را مستعد عفونت می کند. مصرف این دارو برای هایفو تراپی منع مطلق نمی باشد با این وجود شمارش کامل سلول های خونی و تجویز آنتی بیوتیک می تواند ریسک عفونت را بعد از هایفوتراپی کاهش دهد و بهتر است با پزشک درمانگر خودتان برای این موضوع مشاوره داشته باشید.
   موفق باشید

 38. سلام ایا هایفو برای لاغری پکم و ران کاربرد داره

  • درود بر فاطمه خانم
   از اموج صوت برای کاهش سایز و لاغری موضعی در گذشته با عنوان کویتیشن استفاده فراوانی شده است. جنس امواج هایفو نیز از نوع صوت است با این تفاوت که در عمق بافت بطور متمرکز نقاط گرمایی انعقادی ایجاد می کند و ایده استفاده از هایفو برای لاغری بسیار جدید است و دستگاههای هایفوتراپی برای لاغری به تازگی وارد بازار شده اند که پروب بزرگتری نسبت به هایفو معمولی دارد و در آینده گسترش بیشتری خواهد داشت.
   موفق باشید

 39. سلام من 21 سالم هست میخواستم ابرو هامو بالا بکشم میخواستم بدونم تقریبا هزینش چقدر میشود

  • درود بر علیرضا
   روش های مختلفی برای لیفت ابرو وجود دارد که تزریق بوتاکس و هایفوتراپی از جمله روش های غیر تهاجمی است و لیفت جراحی هم روش دیگری است که هر کدام از این روش ها برای گروه سنی خاصی و میزان افت ابرو و شرایط فرد تعیین می شود و انجام معاینه حضوری ضروری می باشد.
   موفق باشید

 40. سلام وقت بخیر
  من ۴۸ سالمه و دستگاه ضربان ساز قلبی دارم و نمی تونم جراحی پلاستیک کنم. برای لیفت صورت می تونم هایفوتراپی انجام بدم؟ ممنون از اینکه وقت می زارین

  • درود بر سهیلا خانم
   برای لیفت صورت روش های مختلفی وجود دارد که دستگاه ترماژ با استفاده از امواج الکترو مغناطیس رادیو فرکانس RFموجب داغ شدن دستگاههای فلزی و پیس میکر قلبی می شود و تداخل در کار آنها می شود و برای شما ممنوع است. با این وجود امواج هایفوتراپی از جنس امواج صوت هستند و هیچ گونه تداخلی با دستگاه پیس میکر قلبی ندارد و شما می توانید با خیال راحت هایفوتراپی کنید.
   موفق باشید

 41. سلام و وقتتون بخیر
  من حدود 5 ماه پیش از فیلر برای گونه هام استفاده کردم ، فیلر و ژل با انجام هایفو تداخل داره ؟
  ممنون می شم راهنماییم کنید

 42. سلام خسته نباشید
  من 19 سالمه و زیر چشام از بچگی کبود بود تازگییا هم کمی چروک شده
  میخاستم ببینم برای زیر چشم هم هایفوتراپی اثر داره؟؟؟
  خط خنده و اخم و پیشانی هم هر روز بیشتر میشه
  من سنم برای این کار مناسبه؟؟
  و اگه بعد از عمل بینی یا لمنیت دندان این کارو بکنم مشکلی پیش نمیاد؟؟؟
  و اینکه من استخوان فکم حالت مربعی داره که میخام از بین بره
  ابروهام یه ذره میخام بالا بکشم با هایفوتراپی میشه همچین کاری؟؟؟
  خیلی ممنون از لطفتون

  • درود بر رویا خانم
   هدف از هایفوتراپی لیفت صورت و جوانسازی است و مواردی که شما اشاره کرده اید با روش های دیگر هم قابل انجام است که در جواب سوال قبل به آن اشاره شده است و در مشاوره حضوری روش درمان تعیین می شود.
   موفق باشید

 43. سلام و درود خدمت شما
  من 21 سالمه میخاستم ببینم مانگاری هایفوتراپی چند ساله
  و بعد از این مدت پوست شل میشه یا دقیقا چی میشه
  باید دوباره این روش رو انجام بدیم پوست مشکلی براش پیش نمیاد؟؟؟
  برای چروک زیر چشم روش ار اف بهتره یا هایفو؟؟؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

  • درود بر سحر خانم
   ماندگاری هایفوتراپی حدود 18 ماه است که البته این زمان به مراقبت های پوست بستگی دارد و در افراد مختلف متفاوت است. بعنوان مثال استفاده از کرم لیفت و ضد آفتاب ماندگاری درمان را بیشتر می کند و بر عکس مصرف دخانیات ماندگاری درمان را کوتاهتر می کند. بعد از این دوره بدلیل تاثیر جاذبه زمین ، آلودگی های محیطی و اشعه ماوراء بنفش خورشید مجددا پوست شل شده و به حالت اول بر می گردد که درمان تکرار می شود. برای چروک زیر چشم روش های مختلفی از قبیل بوتاکس ، میکرونیدلینگ و آر اف وجود دارد که در سن شما قطعا هایفوتراپی انتخاب اول نیست و روش درمان در مشاوره مشخص می شود.
   موفق باشید

 44. با سلام و عرض ادب خدمت آقای دکتر مسافریان و تشکر از مطالب و فیلم های آموزندتون
  میخواستم بپرسم کار هایفو توسط خود شما (پزشک) برای مراجعین انجام میشه دیگه؟

 45. سلام آقای دکتر
  من ۶ سال قبل جراحی فک انجام دادم وپیچ وپلاک فلزی در داخل صورتم دارم که دیده نمیشود و داخلی است .همچنین فلزی برای ثابت کردن ۴دندان فک بالام دارم که در پشت دندانها هست ودر حال باز بودن دهان دیده میشود.میخواستم بدونم میتونم هایفو را برای چین وچروک دور چشم و خطوط پیشانی انجام بدهم. با سپاس از شما.

  • درود بر سارا خانم
   هایفوتراپی بطور مستقیم بر روی پروتز فلزی نباید انجام شود چرا که احتمال داغ شدن فلز و آسیب به بافت نرم اطراف آن وجود دارد بنابراین شما برای نواحی اطراف چشم و پیشانی می توانید هایفو کنید
   موفق باشید

   • سلام مجدد آقای دکتر
    بسیار سپاسگزارم که به سوالات ما جواب میدید.
    یه سوال دیگه هم داشتم. اینکه چند وقت قبل از بارداری میتوانیم هایفو انجام بدهیم.
    با سپاس فراوان

    • درود بر سارا خانم
     اعمال زیبایی بدلیل تاثیرات ناشناخته بر روی جنین در زمان بارداری نباید انجام شوند بعلاوه بدلیل تجمع مایعات در زیر پوست در زمان بارداری و تضعیف سیستم ایمنی در این دوران بهتر است بعد از دوره بارداری و شیردهی اقدام شود. بنابراین هایفوتراپی باید بعد از بارداری انجام شود و اگر قبل از بارداری قصد انجام آن را دارید بهتر است چند ماه قبل از بارداری باشد.
     موفق باشید

 46. با سلام ممنون از اینکه به سوالاتمون جواب میدید. بنده 28 ساله هستم میخواستم بدونم روش هایفو برای سینه هم استفاده میشه یا نه منطور لیفت سینه یا عوارض داره در بدن؟ برای بازو چی؟ افتادگی خفیف در ناحیه ی سینه و بازو دارم میخواستم ببینم میتونم از این روش استفاده کنم یا نه؟

  • درود بر سایه خانم
   روش هایفوتراپی یک درمان مدرن و جدید است و بطور اولیه برای لیفت صورت و گردن مورد استفاده قرار می گیرد با این وجود اخیرا FDA استفاده از آن را برای ناحیه دکلته مورد تایید قرار داده و برای سفت شدن پوست این ناحیه استفاده می شود. در مورد لیفت پستان و تاثیرات دراز مدت امواج هایفو بر روی غدد این ناحیه تحقیقات در جریان است و پاسخ قطعی برای مطمئن بودن این روش در این ناحیه تا کنون وجود ندارد. در مورد بازو چنانچه شلی پوست این ناحیه متوسط باشد و تجمع بیش از حد چربی نداشته باشد از هایفو تراپی برای سفت شدن پوست این ناحیه استفاده می شود و در صورت افتادگی شدید جراحی پلاستیک براکیو پلاستی توصیه می شود.
   موفق باشید

 47. سلام آقای دکتر میخواستم ببینم در هایفو تراپی هم خطر ترومبوز و آمبولی وجود داره؟؟؟

  • درود بر Zahra m
   امواج هایفو از جنس صوت است و عوارض جانبی آن قرمزی و احساس سوزش بعد از درمان است که در پوست های حساس دیده می شودو بعد از یک ساعت با استفاده از کمپرس سرد این علائم از بین می رود و خطر آمبولی و یا ترومبوز ندارد.
   موفق باشید

 48. سلام.طبق گفته شما در هایفوتراپی کلاژنها تخریب و دوباره ساخته میشوند.بنابراین بعد از 2سال باز این کلاژنها عمر خیلی کمتری نسبت به کلاژنهای تخریب شده دارند پس باید صورت بهتر از 2 سال قبل بنظر برسه.این درسته یا خیر.در ضمن من 41 سال دارم و صورتم نسبت به سنم جوانتر است.کمی خط خنده و چند خط خیلی باریک در پیشانی دارم بدلیل رژیم ،کمی در قسمت گردن احساس شل بودن پوست میکنم.آیا این موارد با هایفو 100% ترمیم می شوند.با تشکر

  • درود بر iran خانم
   کلاژن یک پروتئین در پوست است که قوام پوست بوجود این پروتئین بستگی دارد و با افزایش سن تولید این پروتئین در پوست کاهش یافته و با در هم تنیده شدن رشته های آن در میانسالی چین و چروک در پوست ایجاد می شود. در روش هایفوتراپی با ورود گرما در لایه های عمقی پوست علاوه بر اینکه فیبروبلاستها تحریک شده و شروع به تولید کلاژن جدید می کنند کلاژن های در هم تنیده قبلی نیز ترمیم شده و پیوندهای ملکولی بین این رشته ها شکسته شده و با آرایش منظمی در کنار هم قرار می گیرند. به همین دلیل تاثیر اصلی هایفوتراپی بعد از سه ماه نمایان می شود ، هر چند که بلافاصله بعد از درمان نیز اثر کوتاه مدت درمان مشهود است. سن شما برای انجام هایفوتراپی مناسب است و شل بودن در ناحیه گردن و خط خنده شما با این روش قابل درمان است.
   موفق باشید

   • سلام آقای دکتر.ممنون که با حوصله پاسخ دادید.ولی منطور من 2سال بعد از هایفو بود.چون شنیدم ماندگاری تا 2 سال است و بعد از آن صورت به حالت اول برمیگردد یا حتی بدتر از آن میشود.ولی طبق انجام این واکنشها بطور منطقی ،آیا صورت 2سال بعد از هایفو نباید بهتر از قبل از آن باشد؟بخاطر ترمیم و ساخته شدن کلاژنهای جدید؟ ممنون از حوصله و وقتی که برای توضیح صرف میکنید.تصمیم دارم با آگاهی کامل این روش را انجام بدهم.

    • درود بر iranخانم
     افت پوست بعد از هر روش درمانی از جمله جراحی پلاستیک بین 5 تا 10 سال بعد اتفاق می افتد که بدلیل عوامل درونی از قبیل ژنتیک، افزایش سن ، تحلیل چربی زیر پوستی و عوامل محیطی از قبیل آلودگی های محیطی ،تاثیر جاذبه زمین و اشعه ماوراء بنفش خورشید می باشد و تمام روش های تهاجمی و غیر تهاجمی لیفتینگ بعد از دوره خاصی می بایست مجددا تکرار شوند.در مورد هایفوتراپی ماندگاری متفاوتی در افراد مختلف دیده می شود که به مراقبت های پوستی و سلامت عمومی فرد بستگی دارد و بعد از بطور متوسط 18 ماه پوست به حالت قبل از درمان بر می گردد و درمان می بایست مجددا تکرار شود. بنابراین بعد از پایان این دوره وضعیت پوست بدتر از شروع درمان نخواهد شد.
     موفق باشید
     موفق باشید

 49. با سلام من 46 سالمه و اخیرا احساس می کنم پوست ناحیه چانه گردن و گونه ام شل شده و به نظر چشمام گود شده و چند تا لک قهوه ای در ناحیه گونه هام که البته برای زیر چشمم ژل تزریق کردم. برای سفت شدن پوست صورت و بسته شدن منافذ صورت آیا هایفوتراپی موثره یا میکرونیدلینگ؟ متشکرم

  • درود بر محمدی عزیز
   هایفوتراپی برای لیفت صورت ، رفع غبغب و سفت شدن پوست موثر است که تاثیر خود را در عمق 4.5 میلی متری پوست اعمال می کند. برای درمان لک ، منافذ باز ، تیرگی زیر چشم و چروک سطحی میکرونیدلینگ روش استاندارد و مناسبی است که تاثیر خود را بطور سطحی و در لایه اپیدرم اعمال می کند و با این روش منافذ باز و لک ها و چروک سطحی درمان می شوند. در بسیاری از موارد این دو روش بطور مکمل انجام می شوند تا هم لیفت بیشتری حاصل شود و هم درمان سطحی و عمقی پوست انجام شود .در این روش ابتدا هایفوتراپی انجام شده و میکرونیدلینگ بعنوان درمان مکمل در همان روز صورت می گیرد و نتایج درخشانی برای درمان پوست آسیب دیده به همراه دارد.
   موفق باشید
   هایفوتراپی

 50. سلام اقای دکتر
  تا چه مدت بعد از هایفو می توانم باردار شوم ؟(عوارضی ندارد)
  آیا هایفو می تواند صورت را پر کند؟

  • درود بر ناهید خانم
   انجام هایفوتراپی در طی دوران بارداری توصیه نمی شود، با این وجود چنانچه شما قصد بارداری دارید هیچ گونه منعی برای این درمان وجود ندارد چرا که امواج هایفو از جنس امواج صوت هستند و هیچ گونه تاثیر دراز مدتی بر روی باروری ندارند. بعلاوه تاثیر هایفوتراپی در همان زمان درمان است و در پایان جلسه درمانی انرژی هایفو بطور کامل از بدن خارج می شود. البته کلاژن سازی در پوست برای چند ماه ادامه خواهد یافت و نتایج درمان بعد از این دوره نمایان خواهد شد بنابراین شما بدون هیچ گونه نگرانی می توانید هایفوتراپی کنید. هایفوتراپی برای لیفت صورت انجام می شود و برای پر کردن صورت روش های دیگری از قبیل تزریق فیلر توصیه می شود.
   موفق باشید

 51. سلام آقای دکتر
  من چند ساله ام اس خفیف دارم و در حال حاضز هیچ دارویی مصرف نمی کنم.
  با این وضعیت می تونم هایفو انجام بدم؟

  • درود بر رویا خانم
   در بیماری ام اس اگر مشکل اعصاب حسی در ناحیه صورت وجود نداشته باشد و آستانه تحمل به درد پایین نباشد و بیماری کنترل شده باشد، منعی برای انجام هایفوتراپی وجود ندارد.با این وجود بهتر است با پزشک متخصص اعصاب درباره این موضوع مشاوره داشته باشید.
   موفق باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *