تزریق چربی به سینه برای چه افرادی مناسب است؟

 

تزریق چربی برای افرادی که سایز سینه کوچکی دارند و قصد افزایش حجم متوسط آن را  در حد یک فنجان دارند مناسب است و چنانچه افزایش حجمی بیشتر از این مد نظر باشد قرار دادن ایمپلانت توصیه می شود. از طرف دیگر افتادگی قابل توجه سینه با روش های جراحی لیفت درمان می شود و تزریق چربی به سینه تاثیر کمی بر روی شکل سینه و لیفت آنها خواهد داشت.

مزایای تزریق چربی به سینه چیست؟

تزریق چربی  یک حجم دهنده کاملا طبیعی و نرم است و برای بدست آوردن چربی از روش پیکرتراشی از  نواحی شکم، پهلو یا ران استفاده می شود که در تناسب اندام و سایز سایر اعضاء بدن تاثیر مطلوبی خواهد داشت. بدلیل جذب چربی توسط بدن ، کمی بیشتر از مقدار مورد نیاز  تزریق می شود over-correction که بطور متوسط بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ سی سی در هر طرف چربی خالص تزریق می شود. تزریق چربی از طریق سوراخ بسیار ریزی در زیر سینه انجام می شود و برخلاف ایمپلانت برش و جای بخیه ناشی از آن ندارد. بعلاوه خطرات ناشی از ایمپلانت از قبیل جا به جایی و پاره شدن سیلیکون  و التهاب ناشی از آن در اثر ضربه وجود ندارد.

تزریق چربی به سینه
تزریق چربی به سینه

معایب تزریق چربی به سینه چیست؟

تزریق چربی علارغم مزایا و محاسنی که ذکر شد دارای محدودیت های است : ۱- بعد از تزریق چربی مقدار قابل توجهی از آن توسط بدن جذب می شود که ممکن است احتیاج به جلسات دوم و سوم  تزریق شود. ۲-در افراد لاغر ممکن است حجم کافی چربی برای  تزریق وجود نداشته باشد که می بایست  قبل از درمان با رژیم غذایی ذخایر چربی بدن افزایش یافته تا تزریق چربی امکانپذیر شود.۳-حجم دهی این روش حداکثر در حد یک فنجان است در صورتیکه با ایمپلانت تا سه فنجان افزایش حجم قابل انتظار می باشد. ۴- برای سینه های افتاده  لیفت سینه با این روش ناچیز می باشد. با توجه به موارد بالا و استفاده از مزیت های تزریق چربی و همین طور ایمپلانت بعضی از افراد ترجیح می دهند از هر دو روش ذکر شده استفاده نمایند.

حتما بخوانید  مینی لیفت صورت

عوارض تزریق چربی به سینه چیست؟

بدلیل حجم بالای چربی تزریق شده در سینه و تفاوت بافت غده ای سینه با چربی  احتمال عدم  ناسازگاری و عدم خونرسانی کافی به سلول های چربی و مرگ این سلول ها وجود دارد که در نتیجه حجم دهی نهایی کمتر از میزان مورد انتظار می باشد. بعلاوه چنانچه حجم قابل توجهی از سلو لهای چربی پیوند شده توسط بافت جدید قبول نشود و اپوپتوز و مرگ سلولی ایجاد شود ممکن است رسوب کلسیم و کیست چربی در موضع بروز کند که رسوب کلسیم در بررسی های رادیولوژیک و ماموگرافی در آینده  ممکن است رادیولوژیست را دچار اشتباه کرده و یک بدخیمی واقعی را از رسوبات ساده کلسیم افتراق ندهد و در نتیجه روند  تشخیص و درمان  توده سینه دچار اختلال شود.

برای جلوگیری از بروز واکنش التهابی و ایجاد رسوبات کلسیم و کیست های چربی  می بایست تکنیک صحیح  تزریق رعایت شود بطوریکه ذرات کوچک چربی در سطوح و لایه های مختلف جایگذاری شوند بعنوان مثال در مورد صورت استفاده از سرنگ ۱ سی سی و در مورد سینه و باسن سرنگ ۳ سی سی استفاده شود ، چرا که استفاده از سرنگ های بزرکتر ممکن است موجب  تزریق بیش از حد در یک موضع کوچک شده و بدلیل عدم خونرسانی کافی بافت چربی نکروز شده و چربی درون آن آزاد و کیست چربی ایجاد شود.

هزینه تزریق چربی به سینه چقدر است؟

قیمت تزریق چربی به سینه بر حسب درمان های همزمان محاسبه می شود بعنوان مثال ممکن است فرد علاوه بر پیکرتراشی  درمان های همزمان دیگر مثل پی آر پی و یا تزریق چربی به صورت هم انجام دهد که در این صورن هزینه نهایی بیشتر خواهد شد.

حتما بخوانید  جراحی پلک

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]
دسته‌ها: جراحی زیبایی

مقالات مرتبط

جراحی پلک قبل و بعد
جراحی زیبایی

جراحی پلک

  جراحی پلک چیست؟ جراحی پلک برای درمان افتادگی پلک و یا درمان فتق چربی انجام می شود. با افزایش…
پلاسما جت صورت
جراحی زیبایی

پلاسما جت صورت

پلاسما جت صورت چیست؟ پلاسماجت یا پلکسر که به نامهای دیگری همچون پلاسماپن و پلاسماتراپی نیز شناخته می شود با…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button