خانه / تزریق ژل / زاویه دار شدن صورت

زاویه دار شدن صورت

[تعداد: 126    میانگین: 2.3/5]

زاویه دار شدن صورت چگونه است؟

زاویه فک در آقایان عضلانی تر و حجیم تر از خانم ها است و در ناحیه چانه پهن تر می باشد که این بدلیل آناتومی استخوان فک است که بطور طبیعی در خانم ها مثلثی است و به شکل حرف V می باشد و در آقایان حالت مربعی شکل دارد. هرگونه تغییر در ناحیه فک می بایست بر اساس آناتومی و استخوان بندی فک و تناسب بین اعضاء صورت انجام شود. با افزایش سن بدلیل شل شدن پوست و تحلیل چربی زیر پوستی قسمت تحتانی استخوان فک؛ از زاویه فک تا چانه ،حالت صاف و برجسته خود را از دست داده و ساختار مثلثی شکل فک به شکل چهار گوش تبدیل می شود. علاوه بر موارد فوق کاهش حجم چانه این موضوع را تشدید می کند که برای زاویه دار شدن صورت روش های مختلف جراحی و غیر جراحی پیشنهاد می شود که بر حسب نوع اختلال درمان های متفاوتی از قبیل لیفت پوست، هایفوتراپی ،تزریق ژل و بوتاکس انجام می شود.

زاویه سازی صورت قبل و بعد
زاویه سازی صورت

زاویه دار شدن صورت با هایفوتراپی

در سنین جوانی قسمت‌هاي بالایی صورت پرتر و قسمت‌های پايين خالي‌تر است و صورت حالت یک مثلث با قاعده رو به بالا را دارد. يعنی قسمت بالای صورت كه گونه و شقیقه و ناحيه دور چشم است پرتر و قسمت ها ی تحتانی در ناحیه فك خالي تر است. با افزایش سن  این روند بر عکس می شود و اسكلت صورت و گونه‌ها كوچك شده و چربي‌های زیر پوستی تحلیل رفته و به سمت پایین صورت جا به جا شده و در ناحيه فك و غبغب جمع مي‌شوند . لبه استخوان فک بدلیل شل شدن پوست شکل صاف و برجسته خود را از دست داده و پوست در ناحیه چانه و گردن آویزان می شود. با سفت کردن مجدد پوست و لیفت آن زاویه فک اصلاح شده و حالت مثلث وارونه  باز می گردد. موثرترین و سریع ترین روش برای اصلاح فرم صورت روش هایفوتراپی می باشد. هایفوتراپی در یک جلسه انجام می شود و بین ۱۸ ماه تا دو سال ماندگاری دارد. این روش موجب لیفتینگ پوست می شود و علاوه بر سفت شدن پوست کلاژن سازی نیز در لایه های عمقی پوست انجام می شود. البته همواره این درمان برای زاویه دار شدن صورت کفایت نمی کند و روش های مکمل  از قبیل میکرونیدلینگ ، تزریق فیلر و بوتاکس ممکن است احتیاج باشد.

عکس قبل و بعد زاویه دار شدن صورت
زاویه دار شدن صورت

زاویه دار شدن صورت با تزریق ژل و بوتاکس

در افرادی که چانه عقب تر از لب قرار گرفته و یا اینکه بدلیل افزایش سن حجم  چانه کاهش یافته است با حجم دادن به چانه شکل برجسته و زیبای آن باز گشته و منجر به زاویه دار شدن صورت می شود.بعلاوه تزریق ژل یا چربی در زاویه فک موجب برجسته شدن این ناحیه شده که علاوه بر لیفت پوست ناحیه گردن به مثلثی شدن فک و زاویه دار کردن صورت کمک زیادی می کند. عضله ماستر  که در جویدن کاربرد دارد ممکن است حجیم شده و ظاهر نامطلوبی در ناحیه فک ایجاد کند برای کاهش حجم این عضله در افراد جوان می توان با تزریق بوتاکس از حجم آن کاست. در افراد میانسال ممکن است تزریق بوتاکس در این ناحیه به ریلکس شدن بیش از حد عضلات منجر شده و افتادگی پوست را در ناحیه فک تشدید نماید. بنابراین تزریق بوتاکس در همه افراد توصیه نمی شود. بوتاکس این عضله را به طور انتخابی ضعیف کرده تا به تدریج کوچک‌تر شود.

 

عکس قبل و بعد زاویه دار شدن صورت
زاویه دار شدن صورت

هزينه زاويه دار كردن صورت چقدر است؟

بطور کلی زاویه دار کردن صورت با روش های مختلفی انجام می شود و از انتخاب این روش ها از فردی به فرد دیگر متفاوت است. در نتیجه هزینه زاویه سازی صورت بر حسب نوع روش و یا ترکیب این روش ها متفاوت خواهد بود.

برای دیدن زاویه دار کردن صورت بر روی فیلم زیر کلیک کنید:

زاویه دار کردن صورت
زاویه دار کردن صورت

درباره ی دکتر حسین مسافریان

همچنین ببینید

راکوتان چیست

راکوتان

[تعداد: 385    میانگین: 2.2/5] راکوتان چیست؟ داروی ایزوترتینوئین با نام تجاری راکوتان یا آکوتان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *