درمان جای جوش قبل و بعد

سابسیژن چگونه انجام میشود

سابسیژن چگونه انجام میشود؟

سابسیژن چگونه انجام میشود؟ ساب یعنی زیر و سیژن یعنی برش بعبارت دیگر سابسیژن Subcision به مفهوم برش در زیر پوست می باشد که البته بدون تیغ انجام می شود. درمان جوش صورت نوع رولینگ که بصورت اسکارهای فرو رفته با قعر گرد می باشد بهترین پاسخ را به این درمان می دهند. این فرو رفتگی ها بدلیل اتصالات فیبروز در زیر اسکار می باشد که سطح آن را پایین می کشند. این روش مکمل خوبی برای میکرونیدلینگ می باشد.

به طور کلی در سابسیژن دو نوع ابزار استفاده می شود: سوزن نوکور که شبیه یک تیغ برنده است و برای اسکارهای کوچک و سطحی مناسب است. ابزار دوم کانولاست که بدلیل اینکه نوک تیز نیست مطمئن تر است و در عمق پوست وارد شده و در صورت برخورد با عروق و اعصاب زیر پوستی به آنها آسیب نرسانده و از کنار آن ها عبور می کند.  در نتیجه در سطح وسیعی در زیر پوست قابلیت مانور دادن داشته و کبودی ایجاد نخواهد کرد.

در کلینیک زیبایی نیایش سابسیژن چگونه انجام میشود؟

مدت زمان درمان با کانولا بطور طبیعی بیشتر از تیغ نوکور است که این بدلیل غیر نوک تیز بودن آن است و احتیاج به نیروی فیزیکی بیشتری برای آزاد کردن بافت فیبروز دارد. در کلینیک زیبایی نیایش برای اکثر بیماران سابسیژن با روش کانولا انجام می شود.

بطور همزمان می توان فاکتور رشد، پی آر پی یا چربی برای تاثیر بیشتر در جای جوش آتروفیک تزریق کرد. در روش کانولا علاوه بر آزاد کردن بافت فیبروز ، کلاژن سازی بیشتری انجام شده و در نهایت نتیجه درمان موثرتر از روش تیغ نوکور خواهد بود. در مواردی که جای جوش عمیق باشد همزمان فاکتور رشد و یا اسید هیالورونیک در موضع تزریق می شود تا فرایند کلاژن سازی  تسریع شود.

حتما بخوانید  راز درمان با درماپن چیست

چنانچه تعداد اسکارها زیاد و عمیق باشد درمان در چند جلسه به فاصله ۴ تا ۶ هفته انجام می شود. در موارد جای جوش های ترکیبی از هر دو روش میکرونیدلینگ و سابسیژن یطور همزمان برای درمان اسکارهای عمقی تر استفاده می شود.

سابسیژن قبل وبعد
سابسیژن چگونه انجام میشود

آیا سابسیژن باعث افتادگی پوست میشود؟

افتادگی پوست به دلیل افزایش سن، تحلیل چربی زیر پوستی و کاهش خاصیت کشسانی پوست ایجاد می شود که درمان های مختلفی از قبیل تزریق چربی، هایفوتراپی، تزریق پروفایلو و نهایتا جراحی لیفت برای درمان این عارضه توصیه می شود.

در تکنیک سابسیژن با کانولا که در کلینیک زیبایی نیایش انجام می شود؛ اکثر مراجعین بعد از جلسه دوم احساس پر شدن و لیفت صورت می کنند که این بدلیل افزایش تولید کلاژن در لایه های مختلف پوست می باشد. بنابراین نه تنها سابسیژن موجب افتادگی پوست نمی شود بلکه بطور غیر مستقیم در سفت شدن و لیفت صورت موثر است.

آیا سابسیژن دائمی است؟

چنانچه بافت فیبروتیک در لایه زیرین پوست بطور کامل آزاد شود، اسکار فرو رفته هم سطح پوست شده و نتیجه درمان ماندگار می باشد.در کلینیک زیبایی نیایش نواحی دارای جای جوش فرو رفته بطور کامل آزاد می شوند در نتیجه نتیجه درمان دائمی است؛  با این وجود بعضی از مراجعین بعد از گذشت چند سال و یا بعد از کاهش وزن بدلیل رژیم غذایی سخت و فشرده اظهار می کنند که کمی جای جوش آنها عمیق تر شده است.

در معاینه این بیماران تحلیل رفتن لایه چربی زیر پوست بدلیل کاهش وزن و رژیم غذایی مشهود است که در این موارد تکرار سابسیژن همراه با درمان های کلاژن ساز از قبیل تزریق فیلر یا تزریق چربی نانو توصیه می شود.

حتما بخوانید  مزونیدلینگ راز ترکیب دو درمان زیبایی
سابسیژن چگونه انجام میشود
سابسیژن چگونه انجام میشود

آیا سابسیژن درد دارد؟

سابسیژن مثل بسیاری از درمان های جای جوش می تواند دردناک باشد با این وجود در کلینیک زیبایی نیایش از آخرین تکنیک ها برای کنترل درد استفاده می شود. بعنوان مثال تزریق محلول بی حسی تامیسنت، بلاک عصبی و در بعضی موارد تجویز داروهای آرام بخش وریدی.

توجه به این نکته ضروری است که احساس درد یک ادراک ذهنی است و از یک فرد به فرد دیگر متفاوت است و حتی در یک شخص در زمان های مختلف آستانه تحمل به درد متغیر است که این مربوط به تغییرات هورمونی و شرایط جسمی و روانی فرد می باشد.  مصرف آرام بخش  و تلقین مثبت به بالا رفتن آستانه تحمل به درد کمک زیادی کرده و درمان را هم برای بیمار و هم برای پزشک  راحت ترمی کند.

عوارض سابسیژن چیست؟

از عوارض این روش درد و تورم در موضع است که با استفاده از کمپرس سرد و مسکن کنترل می شود.

عارضه دیگر کبودی در محل  است که عدم مصرف آسپرین، ایندومتاسین ، وارفارین یا سایر داروهای ضد انعقاد خون یک هفته قبل از درمان از بروز این عارضه جلوگیری می کند.

در مجموع سابسیژن روش مطمئن و کم عارضه ای است و استفاده از کانولا به کمتر شدن عوارض جانبی از قبیل کبودی و تورم کمک کرده و زمان بهبودی کوتاه تر می شود.

آیا سابسیژن برگشت دارد؟

همان طور که قبلا عنوان شد سابسیژن پوست یک روش دائمی است و برگشت ناپذیر است مشروط بر اینکه بافت فیبروتیک زیر پوست که ایجاد اسکار فرورفته می کنند بطور کامل آزاد شود.

حتما بخوانید  هزینه پروفایلو برای جای جوش در سال 1401❤

البته ذکر این نکته ضروری است که بسیاری از مراجعین بعد از سابسیژن بدلیل تورم تصور می کنند که این افزایش حجم در پوست دائمی است و از حالت چهره خود بسیار راضی هستند. اما بعد از گذشت دو هفته این تورم فروکش می کند و علارغم بهبود جای جوش حالت متورم چهره به حالت قبل از درمان برمی گردد.

در کلینیک زیبایی نیایش برای این دسته از بیماران که متقاضی افزایش حجم گونه همزمان با از بین رفتن جای جوش هستند، توصیه به تزریق درمان های کلاژن ساز از قبیل تزریق فیلر ، تزریق چربی و یا پی آر پی  می شود تا علاوه بر از بین روش جای جوش صورت پرتر و جوان تر شود.

نتیجه سابسیژن کی مشخص میشود؟

بطور متوسط حدود یک هفته صورت بعد از سابسیژن تورم دارد و فرایند کلاژن سازی در زیر پوست انجام می شود و می توان گفت بعد از گذشت 10 روز نتیجه درمان قابل رویت می باشد.

برای دیدن توضیحات دکتر مسافریان در مورد سابسیژن بر روی لینک زیر کلیلک کنید:

 

[yasr_visitor_votes size=”medium”]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.