سلولیت چیست ؟

سلولیت یک توده چربی است که از لایه زیر پوستی جابه جا شده و به ناحیه پوست منتقل شده است در واقع یک نوع هرنی توده چربی به بافت همبند پوست می باشد که یک ظاهر ناهموار و غیر همگون به پوست می دهد که شبیه پوست پرتقال می باشد. این اختلال در ناحیه ران ها ، باسن و شکم ایجاد شده و در خانم ها و افراد چاق شیوع بیشتری دارد هر چند که در افراد با وزن طبیعی نیز دیده می شود.  .سلولیت مضر و یا خطرناک نیست ولی ظاهری نامطلوب و ناخوشایند به پوست می دهد .

سلولیت ران
سلولیت ران

دلایل ایجاد سلولیت

وجود cellulite دلیل بیماری خاصی نمی باشد و بالغ بر ۸۰ درصد خانم ها در سنین بعد از بلوغ دارای درجاتی از سلولیت می باشند با وجود این مسائل هورمونی بویژه هورمون استروژن در این زمینه مقصر شناخته شده اند. نقش ژن ها در ایجاد سلولیت مورد تایید قرار گرفته است و در افرادی که زمینه ارثی سلولیت دارند احتمال ایجاد آن بیشتر می باشد. سبک زندگی بدون تحرک و پر استرس از طریق ترشح و آزاد شدن بیش از حد هورمون های استرس بویژه آدرنالین در ایجاد سلولیت دخیل دانسته شده است. عدم گردش لنف در شبکه لنفاوی زیر پوستی بدلیل لباس های زیر تنگ و چسبان از دیگر علل قابل ذکر در ایجاد سلولیت می باشد. رژیم غذایی نامتعادل و پرچرب از دیگر علل ایجاد سلولیت عنوان شده است.

درمان سلولیت

شبیه سایر اختلالات پزشکی پیشگیری بر درمان ارجحیت دارد. اولین قدم رژیم غذایی سالم می باشد مصرف چربی های اشباع شده ، شکر و محصولات آن می بایست محدود شده و غلات کامل ، سبزیجات و میوه جات تازه جهت تامین فیبر غذایی بیشتر مصرف شود.مصرف پروتئین های دریایی جایگزین گوشت قرمز شود.
قدم دوم ورزش منظم بطور روزانه می باشد. تحرک بدنی با افزایش جریان خون در شبکه زیر پوستی و اشباع سلول ها با اکسیژن و کاهش استرس از ایجاد سلولیت جلوگیری می نماید.کاهش وزن به بهبود این اختلال کمک می نماید.

حتما بخوانید  پیلینگ

کاپینگ گرم

درمان های متعددی برای درمان این اختلال  عنوان شده است که می توانند ظاهر پوست را تا حد قابل قبولی به شکل نرمال بر گردانند. قدیمی ترین درمان ماساژ باکاپینگ گرم می باشد که در آن پوست با روغن بادام و یا زیتون چرب شده و فنجان شیشه ای مخصوص بر روی موضع قرار گرفته و نهایتا با ایجاد خلاء ، پوست و لایه زیر پوستی بدرون یک فنجان مکیده شده و با حرکت دست درمانگر در طول مسیر شبکه لنفاوی به تخلیه این سیستم کمک می نماید.

اندرمولوژی

روش دیگر درمان سلولیت با استفاده از روش اندرمولوژی یا واکیوم رولر یا LPG می باشد. واکیوم همان بادکش است و رولر ماهیت غلطکی آنرا نشان می دهد. نام LPG در واقع نام یک برند است که اولین شرکت تولید کننده این دستگاه می باشد و علارغم تولید این دستگاه توسط شرکت های دیگر این نام بر روی دستگاه باقی مانده است.

آر اف همراه با بادکش

درمان مدرن و موثر سلولیت است که همزمان امواج رادیو فرکانسی ایجاد گرما در عمق پوست نموده و مکش ایجاد شده توسط واکیوم دستگاه به تخلیه عروق لنفاوی و تاثیر بیشتر و موثر تر درمان کمک می نماید. در این روش پوست کمی قرمز می شود که ظرف یک یا دو روز بر طرف می شود.  افزایش جریان خون مویرگی و تخلیه سیستم لنفاوی به بهبود سلولیت منجر شده و تاثیر کاپینگ افزایش می یابد. درمان با آر اف مونو پولار همراه واکیوم  موجب آسپیراسیون و ماساژ پوست شده ؛ بهبود و افزایش گردش خون،تبادل مواد مغذی و مواد سمی موجود در سلول های چربی را موجب می شود. درنتیجه مواد سمی و مضر حذف شده و سایز بدن به صورت موضعی کاهش می یابد. پوست، نرم و صاف و منعطف تر خواهد شد.همچنین بافت های عضلانی زیر پوست هم به علت تغذیه ی مناسب تر،بهبود خواهند یافت. آر اف باتاثیر گذاشتن روی چرخه ی متابولیسم بدن،گردش خون در بافت های چربی زیر پوست را فعال و تشدید کرده و بافت های نیمه مرده را احیا می کند تا برای سوخت و ساز بدن ،منبع اصلی انرژی باشند. البته امواج آر اف مونوپولار بر بافت های عمیق تر هم تاثیراتی خواهد گذاشت. که از این موضوع برای تسکین درد در طب ورزشی و جوانسازی پوست در ناحیه صورت و ایجاد ریلاکسیشن استفاده می شود.

حتما بخوانید  لیفت صورت

برای دیدن فیلم درمان cellulite بوسیله آر اف مونوپولار و بادکش بر روی لینک زیر کلیک کنید:

درمان سلولیت
درمان سلولیت

 

آدرس اینستاگرام

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 13 میانگین: 2.1]
دسته‌ها:
جوانسازیزیبایی پوست

مقالات مرتبط

مزوتراپی مو
جوانسازی

مزوتراپی مو

مزوتراپی مو چگونه است؟ مزوتراپی mesotherapyبرای اولین بار در سال ۱۹۵۵ توسط یک پزشک فرانسوی به نام دکتر مایکل پیستور…
پی آر پی زیر چشم
جوانسازی

پی آر پی دور چشم

پی آر پی دور چشم برای درمان تیرگی زیر چشم و رفع چین و چروک های اطراف چشم استفاده می شود که با تزریق پلاکت غلیظ شده این درمان انجام می شود

جوانسازی

hifu_treatment

hifu treatment(high intensity focused ultrasound) lifts and tightens skin for a non-surgical face lift and neck lift. Since its release…
حقن البوتوکس
بوتاکسزیبایی پوست

بوتاکس دور چشم

چروک پنجه کلاغی اطراف چشم و چروک ظریف دور چشم با افزایش سن پدیدار می شوند که با تزریق بوتاکس دور چشم این چین و چروک ها بر طرف می شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button