خانه / جراحی زیبایی / عمل زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی در چه مواردی انجام می شود؟

عمل زیبایی بینی عبارتست از  تغییر فرم بینی که با تغییر در ظاهر بینی یا همراه با تغییر در تیغه بینی انجام می شود. جراحی بینی برای زیباسازی ظاهر بینی و یا بهبود عملکرد بینی و یا برطرف ساختن نواقص بینی انجام می شود. رینوپلاستی (عمل زیبایی بینی ) بسته به افراد مختلف، می تواند منجر به کوچک یا بزرگ شدن اندازه بینی، تغییر شکل بینی، پهن تر یا باریک تر شدن نوک بینی و یا تغییر ارتفاع یا طول بینی منجر گردد. بطور کلی عمل بینی می تواند در اصلاح موارد زیر انجام شود:

 • بزرگ بودن اندازه بینی
 • قوزدار بودن بینی
 • افتادگی نوک بینی یا کم بودن زاویه بینی ولب
 • پهن بودن بینی
 • بزرگ بودن سوراخ های بینی
 • جعبه ای شکل بودن نوک بینی
 • زیاد بودن فاصله نوک بینی تا صورت
 • دررفتگی تیغه بینی وغیرقرینه بودن بینی
 • دو شاخه بودن نوک بینی
 • دماغ زین اسبی متعاقب ضربه های قبلی ویا عمل جراحی انحراف تیغه بینی
 • بد شکلی های بعدازعمل جراحی
 • عمل زیبایی بینی
  عمل زیبایی بینی

روش انجام عمل زیبایی بینی چگونه است؟

در گذشته تکنیک مورد استفاده برای عمل بینی عمدتا تخریبی بود به عبارت دیگر  قسمت اعظم غضروف‌های بینی درآورده می‌شد و نیز استخوان‌های بالای بینی شدیدا شکسته و خرد می‌شد. این دیدگاه با گذشت زمان تغییر کرد و روش تهاجمی کنار گذاشته شد و بجای آن تاکید بر حفظ ساختار طبیعی بینی و برداشتن حداقل غضروف ها می باشد.

در تکنیک تخریبی ممکن است در قسمت وسط بینی یک فرو رفتگی عمیق ایجاد شود که با یک شیب تند به نوک بینی امتداد یافته و اصطلاحا به آن ski slope گفته می شود و بعلاوه پره‌های بینی به داخل فرو رفته و هنگام تنفس صدا‌دار خواهد بود که متاسفانه درمان این عوارض هم بسیار مشکل است. در عمل بینی عروسکی ممکن است با تنگ شدن دریچه عبور هوا در تنفس طبیعی اختلال ایجاد شده و بعد از عمل فرد دچار گرفتگی شدید بینی شود.

حتما بخوانید  هایفوتراپی صورت

 عمل بینی گوشتی چگونه است؟

دربینى هاى گوشتى پوست بینى ضخامت بیشترى داردکه بیشترمواقع  همراه با عضزوفهاى ظریف تَر وشل تر میباشد. نکته مهم اینست که دراین موارد بدلیل پوست ضخیم نتایج ناشى ازبهسازى و اصلاح شکل اسکلت غضروفی نمودشایسته اى نخواهد داشت. اینجانیزبراى رسیدن به نتایج بهتر نیاز به تمهیدات تکنیکى ویژه لازم است. دربینى هاى غضروفی معمولا غضروفها قوام واندازه مناسب ترى دارند. وپوست
هم معمولا ظریف تَر وانعطاف پذیرتر است. لذا تغییرات ایجادشده در اسکلت غضروفی درزمانِ پس ازعمل بهتر نشان داده میشودند. البته پوست خیلى نازک هم خوب نیست چرا که کمترین نامنظمىِ غضروفی هم ممکن است پس از فرونشستنِ ورم بینى بعد از عمل خود رانشان بدهد.

 

هزینه عمل زیبایی بینی چقدر است؟

عوامل مختلفی در هزینه جراحی زیبایی بینی تاثیر گذار هستند از جمله تغییراتی که نیاز است در جراحی زیبایی بینی انجام شود ، نوع بینی ،نوع پوست بینی ، داشتن و یا نداشتن پولیپ بینی و …، با توجه به اینکه فاکتورهای مختلفی در هزینه جراحی بینی تاثیر گذار هستند به طور دقیق نمی توان بیان کرد هزینه جراحی بینی استخوانی  ( پوست نازک ولی غضروفها محکم )  چقدر است. هزینه جراحی زیبایی بینی بسته به نوع بینی و منطقه جغرافیایی متفاوت است. هزینه های عمل زیبایی بینی شامل جراح و متخصص بیهوشی ، هزینه اتاق عمل و بیمارستان، داروها و وسایل مصرفی است که به صورت یک مجموعه از متقاضی دریافت می شود. هزینه عمل بینی در ایران بین ۲ تا ۲۰ میلیون تومان متفاوت است و بالا بودن قیمت لزوما به علت بهتر بودن کیفیت جراحی بینی نیست.

[تعداد: 2   میانگین: 4.5/5]

درباره ی Admin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button