آراف فرکشنال چیست؟

آر اف فرکشنال ترکیبی است از دستگاه آر اف و میکرونیدلینگ به منظور افزایش بازده درمان، بعبارت دیگر بعد از معرفی میکرونیدلینگ و نتایج درخشان این روش به منظور افزایش تاثیر درمان  امواج رادیوفرکونسی به  این سوزن ها اضافه شد و بعنوان دستگاه آراف فرکشنال معرفی گردید. عمق نفوذ سوزن ها بر حسب نوع درمان متفاوت است و از ۰٫۱ تا ۰٫۴ میلی متر قابل تنظیم می باشد. در این سیستم انرژی در کسری از ثانیه آزاد شده  و برای درمان اسکارهای عمیق ، سلولیت و ضایعات عمقی پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

آر اف فرکشنال بهتر است یا هایفو؟

درمان هایفوتراپی صرفا برای سفت کردن و لیفتینگ پوست مورد استفاده قرار می گیرد و این درمان هیچ گونه تاثیری بر روی لایه سطحی اپیدرم ندارد و این در حالی است که در روش آر اف فرکشنال  هم اپیدرم و هم درم تحت درمان قرار می گیرد و در نتیجه برای اسکارهای سطحی پوست و جای جوش روش مناسب تری می باشد. با این وجود چنانچه فردی صرفا قصد سفت کردن پوست را داشته باشد و ضایعات سطحی پوست از قبیل اسکار جای جوش و منافذ باز پوستی نداشته باشد بدلیل عمق بیشتر نفوذ امواج هایفو  ، این روش توصیه می شود. (۴٫۵mm) تفاوت دیگر بین هایفوتراپی و آر اف فرکشنال در تعداد جلسات درمان می باشد. در هایفوتراپی بطور معمول یک جلسه درمان انجام می شود و تا یکسال ماندگاری دارد در حالیکه در آر اف فرکشنال ۳ تا ۵ جلسه درمان بفاصله ۳ تا ۴ هفته توصیه می شود.در افرادی که افتادگی شدید پوست دارند و هایفوتراپی به تنهایی پاسخگوی جوانسازی آنها نیست از روش ترکیبی هایفوتراپی و آر اف فرکشنال استفاده می شود که در این روش ابتدا هایفوتراپی انجام شده و سپس بفاصله چند روز آر اف فرکشنال بعنوان درمان مکمل انجام می شود.

حتما بخوانید  جوش سرسیاه
آراف فرکشنال
آراف فرکشنال

آر اف فرکشنال یا میکرونیدلینگ؟

انتخاب بین آر اف فرکشنال و میکرونیدلینگ  بر حسب نوع ضایعات ،فیزیولوژی پوست، سن فرد  و هدف از درمان متفاوت می باشد. بعنوان مثال در فرد میانسالی که تعداد کمی جای جوش دارد و بعلاوه قصد سفت کردن پوست هم دارد آر اف فراکشنال توصیه می شود و چنانچه فرد جوانی با صورت لاغر و اسکارهای عمیق و آتروفیک قصد درمان  را  دارد میکرونیدلینگ برای این فرد توصیه می شود چرا که امواج آر اف بدلیل ایجاد گرما در لایه های زیرین پوست ممکن است موجب لیپولیز و تحلیل بیشتر چربی زیر پوستی شود ولی میکرونیدلینگ با تولید کلاژن بیشتر موجب پر شدن صورت خواهد شد.

هزینه آر اف فرکشنال چقدر است؟

آر اف فرکشنال در چند جلسه انجام می شود و هزینه درمان بر حسب موضع درمان و تعداد جلسات محاسبه می شود. بعلاوه در بعضی از موارد ممکن است به منظور لیفت بیشتر و سفت شدن سریع تر پوست درمان ترکیبی با هایفوتراپی انجام شود و یا در بعضی از موارد همزمان از کوکتل های مزوتراپی استفاده شود که قیمت درمان برای هر درمان متفاوت می باشد.

عوارض آر اف فرکشنال چیست؟

بدلیل ترکیب دو درمان میکرونیدلینگ و آر اف عوارض هر کدام از درمان های فوق ممکن است ایجاد شود. تورم و قرمزی بعد از درمان بروز کرده که پرهیز از نور مستقیم آفتاب و استحمام با آب داغ بمدت ۲۴ ساعت توصیه می شود.در افراد مستعد تب خال امکان عود این عارضه وجود دارد و بهتر است روز قبل از درمان داروی آسیکلوویر مصرف شده و تا ۴ روز بعد از درمان ادامه یابد. فرو رفتگی و تحلیل چربی زیر پوستی از دیگر عوارض آر اف فرکشنال است که در صورت استفاده از انرژی بالا و تکرار درمان بفاصله کم ممکن است ایجاد شود و در افراد با صورت لاغر و استخوانی این روش توصیه نمی شود.

حتما بخوانید  آر اف صورت

مزایای آر اف فرکشنال چیست؟

در مقایسه با لیزر فرکشنال این روش درد کمتری  داشته و بعلاوه پوست نمی سوزد و در نتیجه احتمال بروز تغییرات رنگدانه ای و ایجاد لک پوستی با این روش کمتر می باشد و و در نتیجه دوره خانه نشینی و استراحت کوتاهتری دارد (۲۴ تا ۴۸ ساعت) این درمان برای تمام نقاط بدن قابل استفاده است و بدلیل تاثیر لیپولیز آن برای  صاف کردن پوست ناحیه سلولیت مورد استفاده قرار گرفته است.

برای دیدن فیلم آر اف فرکشنال در Youtube  بر روی فیلم زیر کلیک کنید:

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 18 میانگین: 2.4]
دسته‌ها: زیبایی پوست

مقالات مرتبط

پیلینگ قبل و بعد
زیبایی پوست

پیلینگ

پیلینگ یا لایه برداری پوست به سه روش کلی شیمیایی ، مکانیکی ( میکرودرم ابریژن ) و لیزر co2 انجام می شود که هر کدام دارای محاسن ، معایب و محدودیت های خاص خود می باشند.

زیبایی پوست

کرم نانوفت

کرم نانوفت چیست؟ استحصال سلول های بنیادی خالص از نانوفت با استفاده از فیلترهای مخصوص و سانتریفیوژ انجام می شود، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button