جراحی پف بالای چشم چگونه است؟

تفاوت ساختار پلک و چین داخلی پلک موجب محافظت چشم از شرایط سخت آب و هوایی آسیا در این منطقه جغرافیایی شده است.با این وجود بسیاری از افراد با این ساختار چشم تمایل به داشتن چشمانی بازتر و کمتر شدن پف پشت پلک دارند.جراحی پف بالای چشم یکی از شایع ترین عمل های زیبایی در نژاد شرقی است.

جراحی پلک قیمت
جراحی پلک

بلفاروپلاستی پلک شرقی چیست؟

ساختار آناتومیک چشم در نژاد شرقی تفاوت قابل توجهی با نژادهای دیگر دارد. فاصله بین لبه پلک فوقانی و تحتانی کمتر است و در نتیجه حالت چشم بادامی شکل به نظر می رسد. بعلاوه محل قرار گیری توده چربی در پلک فوقانی بدلیل عدم اتصال تاندون عضله بالا برنده پلک به پوست، به سمت پایین جا به جا شده و در نتیجه یک حالت پف آلود به پلک فوقانی می دهد. بدلیل این تفاوت در ساختار چشم در ۵۰ درصد از چشم افراد نژاد شرقی چین پشت پلک وجود ندارد و بعلاوه ممکن است یک چین پوستی  Epicanthal foldگوشه داخلی چشم را بپوشاند که بر حسب وسعت و بزرگی آن تنوع زیادی در آناتومی چشم شرقی دیده می شود. این تفاوت های ساختاری موجب تفاوت تکنیک عمل جراحی پلک شرقی می شود که عمدتا متقاضیان این عمل افراد جوان هستند و تمایل به باز شدن چشم و بیشتر شدن فاصله مژه تا چین پشت پلک را دارند.در جراحی پلک شرقی مقدار اندکی از پوست پشت پلک و همین طور چربی اضافه برداشته می شود و بخیه ها در چین پلکی مخفی می شوند، در نتیجه علاوه بر بازتر شدن چشم پف پشت پلک نیز برطرف می شود. هزینه عمل چشم شرقی بر حسب نوع درمان متفاوت است که بر حسب تکنیک درمان تعیین می شود.

حتما بخوانید  رفع غبغب
جراحی پلک شرقی
جراحی پلک شرقی

روش جراحی پف بالای چشم چگونه است؟

جراحی پلک برای درمان افتادگی پلک و یا درمان فتق چربی از داخل حدقه چشم بداخل پلک انجام می شود. با افزایش سن پوست پلک افتادگی  پیدا کرده و  فتق چربی از ناحیه پشت چشم به سمت جلو موجب پف و برجستگی در پلک فوقانی یا تحتانی می شود.این روند به تدریج ادامه پیدا کرده  بطوری که ممکن است پوست اضافه پلک فوقانی آنقدر افت کند که  در مقابل میدان دید قرار گرفته و دید فرد را مختل کند. جراحی پلک (بلفارو پلاستی ) شامل برداشتن ظریف پوست اضافه و جا به جا کردن بافت چربی داخل پلک می باشد. در گذشته بافت چربی اضافه که از حدقه و اطراف چشم به سمت جلو فتق پیدا کرده بود و موجب پف پلک بود را بطور کامل برداشته و سپس پوست اضافه را بخیه می زدند که این روش بتدریج منسوخ  شد چرا که  بعد از عمل ،چشم ها گود شده و فرو رفته به نظر می رسیدند. بعلاوه بدلیل وجود تعداد زیاد سلول بنیادی در این چربی ، تمایل بیشتری برای حفظ این چربی ایجاد شد و در روش های نوین جراحی پلک چه در پلک فوقانی و چه در پلک تحتانی این بافت چربی حفظ شده و صرفا مقدار اندکی از توده چربی برداشته می شود. بعنوان مثال در مورد پلک تحتانی این بافت  که بصورت یک توده حجیم در زیر چشم ها دیده می شود به سمت گونه ها هدایت شده و در آنجا تثبیت می شود که با این کار بافت تحلیل رفته گونه  نیز حجیم شده و گونه برجسته می شود .  چنانچه احتیاج به عمل هر دو پلک فوقانی و تحتانی باشد در یک مرحله پلک های فوقانی و در نوبت بعد پلک های تحتانی عمل می شود. عمل جراحی معمولا تحت بی حسی موضعی انجام می شود و حدود ۴۵ دقیقه زمان می برد.

حتما بخوانید  عمل جراحی پلک پایین
جراحی پلک قبل و بعد
جراحی پلک
مراحل ترمیم جراحی چشم شرقی
جراحی پف بالای چشم

جراحی پلک مردان چگونه است؟

ساختار آناتومیک چشم مردان با زنان تفاوت هایی دارد که حالت و شکل صورت با این اختلافات جنسی متمایز می شود. چشم مردانه بادامی شکل و کشیده تر است و فاصله بین دو لبه پلک کمتر از چشم زنانه است. بعبارت دیگر چشم زنانه گردتر و درشت تر از سایر اجزاء صورت است در حالیکه چشم مردانه کوچک تر و بسته تر می باشد. چین پشت پلک در چشم زنانه حالت کمانی داشته و در نژادهای غیر آسیایی فاصله بیشتری تا لبه پلک دارد و فاصله ابرو تا مژه ها بیشتر از چشم مردانه است که این بدلیل بالاتر قرار گرفتن ابرو در زنان در مقایسه با مردان می باشد. شناخت و توجه به این تفاوت های  ساختاری در نتیجه بلفاروپلاستی در هر دو جنس حیاتی است و عدم توجه به این ساختار ممکن است بعد از جراحی فرم صورت را تبدیل به شکل جنس مخالف نماید. هر چند تکنیک جراحی پلک در هر دو جنس شبیه هم است با این وجود در مردان چین پشت پلک می بایست صاف تر و پایین تر طراحی شود ،برداشت پوست محدودتر و چربی پشت پلک در حد امکان برداشته نشود.

جراحی پلک مردان قبل و بعد
جراحی پلک مردان
جراحی پف بالای چشم
جراحی پف بالای چشم

برای دیدن فیلم بلفاروپلاستی بر روی لینک زیر کلیک کنید:

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 84 میانگین: 3.6]
دسته‌ها: جراحی زیبایی

مقالات مرتبط

لیفت شقیقه قبل و بعد
جراحی زیبایی

لیفت شقیقه

لیفت شقیقه چیست؟ لیفتینگ شقیقه تکنیک جراحی بالا کشیدن یک سوم انتهای ابرو و همین طور نواحی اطراف چشم به…
رفع غبغب
جراحی زیبایی

رفع غبغب

روش های رفع غبغب چگونه است؟ دلایل ایجاد غبغب در افراد و گروه های سنی مختلف ، متفاوت است و…
پلاسما جت صورت
جراحی زیبایی

پلاسما جت صورت

پلاسما جت صورت چیست؟ پلاسماجت یا پلکسر که به نامهای دیگری همچون پلاسماپن و پلاسماتراپی نیز شناخته می شود با…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button