لیفت صورت بدون جراحی در سال 1403

لیفتینگ صورت

لیفتینگ صورت چیست؟ با افزایش سن تغییرات پوست از قبیل شل شدن پوست و شکل گیری چین و چروک های صورت در تمام لایه های پوست ایجاد می شود . درمان های رایج در جوانسازی پوست از قبیل میکرودرم ابریژن ، آر اف و لیزر عمدتا متمرکز بر لایه های سطحی اپیدرم و درم می باشند. در گذشته درمان قابل قبول و موثری برای قسمت های عمقی تر پوست( SMAS) بجز جراحی پلاستیک صورت در دسترس نبود.

در  لیفتینگ صورت به روش جراحی پلاستیک صورت این لایه از پوست جدا شده و پوست را به سمت بالا کشیده و لیفتینگ جراحی انجام می شود. لایه اتصال دهنده عضلات به پوست SMAS نقش مهمی در افتادگی پوست و ایجاد چروک های عمقی ایفا می کند این لایه superficial musculoaponeurotic system به شکل یک بافت هم بند فیبروز در گردن و صورت قرار گرفته و میمیک صورت و حرکات عضلات از طریق این لایه به پوست منتقل می شود و ایجاد چین و چروک های عمقی و شلی پوست در میانسالی از این لایه شروع می شود.

در لیفتینگ صورت به روش هایفو تراپی این لایه مورد هدف قرار می گیرد و لایه اپیدرم دست نخورده باقی می ماند بعبارت دیگر کانون امواج اولتراسوند در زیر پوست می باشد و در زمان عبور از سطح پوست انرژی امواج جذب پوست نشده و تغییر قابل توجهی در سطح پوست ایجاد نمی شود.

قیمت هایفوتراپی چقدر است؟

بطور کلی در کلینیک های زیبایی ، هزینه هایفوتراپی بر اساس تعداد شات های انجام شده محاسبه می گردد. بنابراین هر چه وسعت ناحیه عمل بیشتر باشد قیمت هایفوتراپی بیشتر خواهد شد.

بعنوان مثال در افرادی که پوست شدیدا شل شده باشد و دارای چین و چروک عمقی باشد در لایه های مختلفی و در عمق نفوذ متنوعی هایفوتراپی انجام می شود و تعداد شات انجام شده و به تبع قیمت نهایی بیشتر خواهد شد.

لیفتینگ صورت
هایفوتراپی قبل و بعد

فواید لیفت صورت به روش هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی در تمام نقاط بدن و برای انواع تیپ های پوستی قابل استفاده است و کلا یک جلسه درمان انجام می شود و ماندگاری تاثیر آن بالاتر از 2 سال می باشد. این روش احتیاج به برش نداشته و ریسک عفونت ، اسکار و عوارض جراحی ندارد و یک نوع درمان سرپایی محسوب می شود.

درد در لیفتینگ صورت با هایفو در مقایسه با درمان های تهاجمی کم است و با مسکن های معمولی این عمل قابل تحمل می باشد. با یک جلسه درمان چهره فرد 4 تا 8 سال جوان تر می شود. بطور کلی هایفوتراپی برای درمان افتادگی و شل شدگی پوست، ترمیم خط خنده، بالا کشیدن ابروها، رفع چین و چروک و رفع غبغب و جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

لیفتینگ صورت

کاندید مناسب برای لیفت صورت چه کسی است؟

بطور کلی کاندید مناسب برای لیفتینگ صورت فردی است که از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشد و بدن فرد بتواند در برابر امواج حرارتی هایفو ترمیم مناسبی داشته باشد بنابراین افراد جوانتر کاندید مناسب تری برای این روش می باشند.

بعلاوه در افرادی که دارای چین و چروک های عمقی می باشند و یا مصرف کننده سیگار هستند پاسخ به درمان ضعیف تر خواهد بود چرا که پاسخ بدن برای تولید کلاژن کمتر می باشد.

لیفتینگ صورت
هایفوتراپی قبل و بعد

موارد منع لیفتینگ صورت کدامند؟

آکنه کیستیک ،صرع ، مصرف داروهای آنتی ضد انعقاد خون ،ترومبوز یا ترومبوفلبیت، پیس میکر قلبی ، وجود پروتز فلزی بزرگ در بدن،کاردیوپاتی، عفونت فعال در موضع ، بارداری و جراحت در پوست از موارد منع مطلق انجام هایفوتراپی می باشند.

موارد منع نسبی این عمل دوران شیردهی ، دیابت کنترل نشده ، مصرف داروهایی که ترمیم زخم را به تاخیر می اندازند و کلا هر عاملی که موجب ضعیف شدن سیستم ایمنی باشد بعلاوه توقع انتظارات غیر واقعی از درمان از موارد منع عمل هایفوتراپی می باشد چرا که بر اساس تحقیقات منتشر شده کمتر از 20% بیماران بویژه در کهنسالی و افراد شدیدا چاق به این روش درمانی پاسخ نمی دهند.

قیمت لیفتینگ صورت با هایفوتراپی چقدر است؟

بطور کلی در کلینیک های زیبایی ، هزینه هایفوتراپی بر اساس تعداد شات های انجام شده محاسبه می گردد. بنابراین هر چه وسعت ناحیه عمل بیشتر باشد قیمت هایفوتراپی بیشتر خواهد شد.

بعنوان مثال در افرادی که پوست شدیدا شل شده باشد و دارای چین و چروک عمقی باشد در لایه های مختلفی و در عمق نفوذ متنوعی هایفوتراپی انجام می شود و تعداد شات انجام شده و به تبع قیمت نهایی بیشتر خواهد شد.

عمل لیفتینگ با روش جراحی چگونه است؟

مینی لیفت صورت برای درمان افتادگی و شلی پوست در حد متوسط انجام می شود و بدلیل اینکه برش کمتری در پوست ایجاد می شود اسکار کوچک تری در ناحیه جلو گوش در مقایسه با لیفت کامل صورت بجا می گذارد.

بعلاوه بدلیل کوچک تر بودن جراحی بدون بی هوشی عمومی و صرفا با داروهای آرام بخش وریدی و بی حسی موضعی انجام می شود و در نتیجه دوره نقاهت کوتاهتر، عوارض جانبی کمتر و هزینه کمتری در مقایسه با لیفت کامل صورت دارد.سن مناسب برای مینی فیس لیفت از ۴۰ تا ۵۵ سالگی می باشد و در سنین بالاتر در صورت افتادگی بیشتر لیفت کامل صورت توصیه می شود.

لیفت صورت
لیفت صورت

منابع:
1. Ross EV, McKinlay JR, Anderson RR. Why does carbon dioxide resurfacing
work? A review. Arch Dermatol. 1999;135:444-454.
2. Ross EV, Naseef GS, McKinlay JR, et al. Comparison of carbon dioxide
laser, erbium:YAG laser, dermabrasion and dermatome: A study of
thermal damage, wound contraction and wound healing in a live pig
model: Implications for skin resurfacing. J Am Acad Dermatol. 2000;42:
92-105.
3. Fitzpatrick RE, Rostan EF, Marchell N. Collagen tightening induced by
carbon dioxide laser versus erbium:YAG laser. Lasers Surg Med. 2000;
27:395-403.
4. Tanzi EL, Lupton JR, Alster TS. Lasers in dermatology: Four decades of
progress. J Am Acad Dermatol. 2003;49:1-31.
5. Alster TS, Tanzi E. Improvement of neck and cheek laxity with a nonablative
radiofrequency device: A lifting experience. Dermatol Surg. 2004;
30:503-507.

آدرس اینستاگرام

4.8/5 - (107 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button
راز بوتاکس بدون عارضه چیست؟ مزوژل چیست؟ علت جذابیت چهره آنجلینا جولی چیست؟ راز شفافیت پوست کلئوپاترا چه بود؟ راز لیفت صورت بدون جراحی راز درمان جای جوش با سابسیژن راز جوانی پوست کیم کارداشیان چیست؟ تزریق ژل لب مدل قلوه ای