لیفت ابرو

روش های لیفت ابرو چگونه است؟ با افزایش سن در میانسالی بدلیل شل شدن پوست ناحیه پیشانی و تغییر شکل استخوان پیشانی ابروها به سمت پایین حرکت کرده و حالت چهره را خسته نشان می دهند.

روش های مختلف لیفت ابرو متفاوت است که بر حسب سن و انتظارات فرد درمان متفاوتی ارائه می شود که در اینجا به این روش ها اشاره می شود.

بالا کشیدن ابرو با لیزر چگونه است؟

لیزر فرکشنال با ایجاد نقاط انعقادی در سطح پوست پیشانی موجب تحریک تولید کلاژن و الاستین شده و با منظم شدن این رشته ها، پوست پیشانی سفت می شود. نتیجه سفت شدن پوست با لیزر علاوه بر کاهش عمق چروک پیشانی و خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم ،  لیفت ابرو می باشد.

این درمان برای افرادی مناسب است که افتادگی ابرو در حد متوسطی داشته باشند. چرا که چروک پیشانی ماهیت دینامیک داشته و با انقباض مجدد عضله حلقوی دور چشم که مسئول پایین کشیدن ابرو است ،  احتمال عود و پایین افتادگی ابرو وجود دارد.

در مواردی که عضله Orbicuralis Oculi  دارای فعالیت بیش از حد است، علاوه بر شکل گیری چروک پنجه کلاغی انتهای ابرو به سمت پایین کشیده می شود.  اینحالت با  تزریق بوتاکس موجب ریلکس شدن این عضله شده و ابرو به سمت بالا کشیده می شود. در واقع این نوع درمان یک روش ترکیبی است که با لیزر چروک استاتیک و با بوتاکس چروک دینامیک تحت درمان قرار می گیرند و نتیجه ماندگارتر و موثرتری حاصل می شود.

در این درمان ترکیبی ابتدا پوست پیشانی با لیزر تحت درمان قرار گرفته و بعد از چند هفته بوتاکس بعنوان درمان مکمل تزریق می شود.

بالا کشیدن ابرو با بوتاکس چگونه است؟

خانم ها تمایل به داشتن ابروی کمانی دارند و بعلاوه بالا رفتن انتهای ابرو و کمانی شدن قوس ابرو به جوانتر شدن و زیبا شدن چهره کمک زیادی می کند از طرف دیگر آقایان تمایل به داشتن ابروی صاف دارند بنابراین تکنیک تزریق در خانم ها و آقایان کمی متفاوت است. در صورت های دراز و باریک ابروی صاف جذاب تر است و  این صاف بودن ابرو مانع از دراز تر نشان دادن صورت می شود. برعکس در صورت های بیضی و گرد یک قوس ملایم صورت را جذاب تر می کند.

بدلیل حجیم بودن عضلات در آقایان دوز بوتاکس  کمی بیشتر از خانم ها است و بعلاوه روش تزریق مستطیلی برای آقایان استفاده می شود که در اینحالت ابرو خیلی بالا نمی رود و قوس ابرو زیاد نمی شود .

استفاده از کمپرس یخ ۳۰ ثانیه قبل از تزریق به بی حس شدن موضع و بی دردی در ناحیه تزریق کمک زیادی می کند. علامت گذاری و رعایت تقارن در نقاط و استفاده از خط کش به دقت کار و نتیجه مطلوب تر کمک می نماید.

عکس قبل و بعد لیفت ابرو
لیفت ابرو با روش بوتاکس

لیفت ابرو با روش هایفوتراپی چگونه است؟

لیفت ابرو با روش هایفوتراپی بدلیل ایجاد نقاط انعقاد حرارتی در ناحیه پیشانی و سفت شدن پوست پیشانی و در نتیجه لیفت ابرو می باشد.در این روش امواج اولترا سوند با شدت بالا و فرکانس پایین ،بطور متمرکز در لایه های عمقی پوست ( High Intensity Focused Ultrasound ) به منظور لیفتینگ و جوانسازی پوست وارد می شوند.

امواج صوت با فرکانس بالا بعنوان یک روش تشخیصی مطمئن و کم عارضه بصورت سونوگرافی مورد استفاده قرار می گیرد. تفاوت امواج هایفو با امواج سونوگرافی در این است که هایفوتراپی یک روش درمانی است و شدت امواج آن بیشتر است و فرکانس پایین تری دارد. بعلاوه این امواج همگرا هستند و در یک نقطه کانونی در زیر پوست متمرکز شده و ایجاد گرما می نمایند در حالیکه امواج سونوگرافی واگرا بوده و انرژی پایین تر و فرکانس بالاتری دارند.

لیفت ابرو با جراحی چگونه است؟

به طور کلی روش لیفت ابرو با جراحی قبل از جراحی پلک انجام می شود تا کمپلکس ابرو و پلک بالا کشیده شده و نیاز به عمل بلفاروپلاستی ارزیابی شود، چرا که در بسیاری از موارد با بر طرف شدن افتادگی ابرو احتیاج به بالا کشیدن پلک منتفی می شود.

چنانچه بعد از عمل لیفت ابرو افتادگی پلک بر طرف نشد ، بلفاروپلاستی مرحله دوم درمان می باشد. رعایت ترتیب فوق به پیشگیری از عوارض ناخواسته و از جمله lagophthalmus می باشد.

لیفت ابرو با جراحی
لیفت ابرو با جراحی

بالا کشیدن مستقیم ابرو  Direct Browlift

این روش ساده ترین و بادوام ترین روش درمان ابروی دچار افتادگی است.در این روش یک قسمت قایقی شکل از پوست درست بالای ابرو بریده و خارج می شود.

این تکنیک امکان بالا کشیدن سریع ، دقیق و بادوام ابرو را با حداقل عوارض جانبی فراهم می کند.خطر آسیب به اعصاب فرونتال، سوپراتروکلئار و سوپرا اربیتال حداقل است.

با این وجود روش مستقیم لیفت ابرو چند نکته دارد که برای همه افراد مناسب نیست.مهمترین ایراد این روش اسکاری است که در بالای ابرو باقی می ماند و همچنین چین و چروک های عمیق پیشانی بویژه در وسط پیشانی اصلاح نمی شود.برای کاهش اسکار چند ماه بعد از عمل روش میکرونیدلینک می تواند موثر واقع شود.

بالا کشیدن مستقیم ابرو
لیفت ابرو

بالا کشیدن ابرو از طریق میانه پیشانی Midforehead Browlift

این روش در مردانی که خط رویش موی آنهابه عقب رفته است و چروک های افقی عمیقی در پیشانی دارند به عنوان روش مطلوب تلقی می شود.این روش سریع و آسان است و عوارض جانبی کمی دارد.

برش ها در شیار افقی پوست مخفی می شوند و اسکار جای بخیه به تدریج محو خواهد شد.این روش برای سن کمتر از 30 سال و بیمارانی که پیشانی صاف و بدون چین و چروک دارند یا افرادی که سابقه اسکار هیپرتروفیک دارند، مناسب نیست.

لیفت جراحی ابرو
لیفت جراحی ابرو

بالا کشیدن تمپورال ابرو Temporal Browlift

در این روش یک سوم انتهای ابرو به سمت بالا و خارج کشیده می شود و بدلیل اینکه خط برش در پشت رستنگاه مو در ناحیه تمپورال است اسکار قابل رویتی وجود نخواهد داشت.

مزیت این روش لیفت سریع و کم عارضه ابرو است که در بسیاری از بیماران تنها احتیاج به بالا کشیدن دم ابرو وجود دارد و در مقایسه با روش لیفت اندوسکوپیک لیفت بیشتری حاصل می شود.

در افرادی که علاوه بر قسمت خارجی ابرو، قسمت مرکزی ابرو نیز احتیاج به بالا کشیدن دارد این روش مطلوب نیست و از سایر تکنیک ها از قبیل لیفت کورونال Coronal استفاده می شود.

 

4.5/5 - (13 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید