روش های لیفت ابرو چگونه است؟

با افزایش سن در میانسالی بدلیل شل شدن پوست ناحیه پیشانی و تغییر شکل استخوان پیشانی ابروها به سمت پایین حرکت کرده و حالت چهره را خسته نشان می دهند.روش های مختلف لیفت ابرو متفاوت است که بر حسب سن و انتظارات فرد درمان متفاوتی ارائه می شود که در اینجا به این روش ها اشاره می شود.

بالا کشیدن ابرو با بوتاکس چگونه است؟

خانم ها تمایل به داشتن ابروی کمانی دارند و بعلاوه بالا رفتن انتهای ابرو و کمانی شدن قوس ابرو به جوانتر شدن و زیبا شدن چهره کمک زیادی می کند از طرف دیگر آقایان تمایل به داشتن ابروی صاف دارند بنابراین تکنیک تزریق در خانم ها و آقایان کمی متفاوت است. در صورت های دراز و باریک ابروی صاف جذاب تر است و  این صاف بودن ابرو مانع از دراز تر نشان دادن صورت می شود. برعکس در صورت های بیضی و گرد یک قوس ملایم صورت را جذاب تر می کند.  . بدلیل حجیم بودن عضلات در آقایان دوز بوتاکس  کمی بیشتر از خانم ها است و بعلاوه روش تزریق مستطیلی برای آقایان استفاده می شود که در اینحالت ابرو خیلی بالا نمی رود و قوس ابرو زیاد نمی شود .   استفاده از کمپرس یخ ۳۰ ثانیه قبل از تزریق به بی حس شدن موضع و بی دردی در ناحیه تزریق کمک زیادی می کند. علامت گذاری و رعایت تقارن در نقاط و استفاده از خط کش به دقت کار و نتیجه مطلوب تر کمک می نماید.

عکس قبل و بعد لیفت ابرو
لیفت ابرو با روش بوتاکس

برای دیدن فیلم بالا کشیدن ابرو با بوتاکس بر روی فیلم زیر کلیک کنید:

حتما بخوانید  تعریق زیاد

لیفت ابرو با روش هایفوتراپی چگونه است؟

لیفت ابرو با روش هایفوتراپی بدلیل ایجاد نقاط انعقاد حرارتی در ناحیه پیشانی و سفت شدن پوست پیشانی و در نتیجه لیفت ابرو می باشد.در این روش امواج اولترا سوند با شدت بالا و فرکانس پایین ،  بطور متمرکز در لایه های عمقی پوست ( High Intensity Focused Ultrasound ) به منظور لیفتینگ و جوانسازی پوست وارد می شوند. در گذشته امواج صوت با فرکانس بالا بعنوان یک روش تشخیصی مطمئن و کم عارضه بصورت سونوگرافی  مورد استفاده قرار گرفته است. تفاوت امواج هایفو با امواج سونوگرافی در این است که هایفوتراپی یک روش درمانی است و شدت امواج آن بیشتر است و فرکانس پایین تری دارد و بعلاوه این امواج همگرا هستند و در یک نقطه کانونی در زیر پوست متمرکز شده و ایجاد گرما می نمایند در حالیکه امواج سونوگرافی واگرا بوده و انرژی پایین تر و فرکانس بالاتری دارند.

 

برای دیدن فیلم بالا کشیدن ابرو با روش هایفوتراپی بر روی فیلم زیر کلیک کنید:

بالا کشیدن ابرو با نخ چگونه است؟

لیفت با نخ یک روش جدید است که در کره جنوبی ابداع شده و بتدریج به سایر کشورها معرفی شده است.بعد از گذشت چند سال از ورود این نخ ها به ایران و بروز عوارض جانبی متعدد از قبیل عفونت ،عدم تقارن در صورت ،ورم های متعدد و فرو رفتگی ناشی از آن روز به روز طرفداران خود را از دست می دهد.تاثیر لیفت با نخ بسیار جزئی و ماندگاری آن کوتاه است و در مقایسه با روش های مدرن لیفتینگ از قبیل هایفوتراپی که تاثیر فوق العاده ای بر روی لایه های پوست دارد و مورد تایید FDA است یک روش غیر استاندارد محسوب می شود. واقعیت این است که لیفت با نخ تاثیر چندانی ندارد و با توجه به هزینه آن و عدم تاثیر قابل توجه بر روی پوست روش مورد تاییدی نیست. مراجعان زیادی از بی اثر بودن این روش گله مند هستند و بدلیل بروز عوارض جانبی فراوان از طرف وزارت بهداشت غیر مجاز اعلام شده است و پزشکانی که قبلا از این روش استفاده می کرده اند این روش را کنار گذاشته اند و سعی در منصرف کردن بیماران خود از انجام آفن می نمایند

حتما بخوانید  مراقبت بعد از بوتاکس

لیفت ابرو با جراحی چگونه است؟

به طور کلی روش لیفت ابرو با جراحی قبل از جراحی پلک انجام می شود تا کمپلکس ابرو و پلک بالا کشیده شده و نیاز به عمل بلفاروپلاستی ارزیابی شود، چرا که در بسیاری از موارد با بر طرف شدن افتادگی ابرو احتیاج به بالا کشیدن پلک منتفی می شود.چنانچه بعد از عمل لیفت ابرو افتادگی پلک بر طرف نشد ، بلفاروپلاستی مرحله دوم درمان می باشد. رعایت ترتیب فوق به پیشگیری از عوارض ناخواسته و از جمله lagophthalmus می باشد.

لیفت ابرو با جراحی
لیفت ابرو با جراحی

بالا کشیدن مستقیم ابرو Direct Browlift

این روش ساده ترین و بادوام ترین روش درمان ابروی دچار افتادگی است.در این روش یک قسمت قایقی شکل از پوست درست بالای ابرو بریده و خارج می شود.این روش امکان بالا کشیدن سریع ، دقیق و بادوام ابرو را با حداقل عوارض جانبی فراهم می کند.خطر آسیب به اعصاب فرونتال، سوپراتروکلئار و سوپرا اربیتال حداقل است.با این وجود روش مستقیم لیفت ابرو چند نکته دارد که برای همه افراد مناسب نیست.مهمترین ایراد این روش اسکاری است که در بالای ابرو باقی می ماند و همچنین چین و چروک های عمیق پیشانی بویژه در وسط پیشانی اصلاح نمی شود.برای کاهش اسکار چند ماه بعد از عمل روش میکرونیدلینک می تواند موثر واقع شود.

بالا کشیدن مستقیم ابرو
لیفت ابرو

بالا کشیدن ابرو از طریق میانه پیشانیMidforehead Browlift

این روش در مردانی که خط رویش موی آنهابه عقب رفته است و چروک های افقی عمیقی در پیشانی دارند به عنوان روش مطلوب تلقی می شود.این روش سریع و آسان است و عوارض جانبی کمی دارد. برش ها در شیار افقی پوست مخفی می شوند و اسکار جای بخیه به تدریج محو خواهد شد.این روش برای سن کمتر از ۳۰ سال و بیمارانی که پیشانی صاف و بدون چین و چروک دارند یا افرادی که سابقه اسکار هیپرتروفیک دارند، مناسب نیست.

حتما بخوانید  البوتوکس
لیفت جراحی ابرو
لیفت جراحی ابرو

بالا کشیدن تمپورال ابروTemporal Browlift

در این روش یک سوم انتهای ابرو به سمت بالا و خارج کشیده می شود و بدلیل اینکه خط برش در پشت رستنگاه مو در ناحیه تمپورال است اسکار قابل رویتی وجود نخواهد داشت. مزیت این روش لیفت سریع و کم عارضه ابرو است که در بسیاری از بیماران تنها احتیاج به بالا کشیدن دم ابرو وجود دارد و در مقایسه با روش لیفت اندوسکوپیک لیفت بیشتری حاصل می شود. در افرادی که علاوه بر قسمت خارجی ابرو، قسمت مرکزی ابرو نیز احتیاج به بالا کشیدن دارد این روش مطلوب نیست و از سایر تکنیک ها از قبیل لیفت کورونالCoronal استفاده می شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 76 میانگین: 3]
دسته‌ها: بوتاکس

مقالات مرتبط

عکس بوتاکس میگرن
بوتاکس

بوتاکس میگرن

بوتاکس میگرن چیست؟ میگرن یک نوع سردرد مزمن است که عوامل محرک و استرس می تواند باعث شروع آن شود.…
بوتاکس زیر چشم
بوتاکس

بوتاکس دیسپورت

بوتاکس دیسپورت چیست؟ بوتاکس دیسپورت یک برند اروپایی است و تفاوت های قابل توجهی با بوتاکس که توسط شرکت آمریکایی…
حقن البوتوکس
بوتاکس

البوتوکس

حقن البوتوکس والوخز بالإبر ما هو الفرق بین الجل؟   النمو الرأسی والأفقی للالوجه الشیخوخه والوجه أبعاد أکبر قلیلا من الشباب.…
عوارض بوتاکس افتادگی پلک
بوتاکس

عوارض بوتاکس

عوارض بوتاکس صورت چیست؟ اولین و شایع ترین عارضه  التهاب و قرمز شدن پوست  و احساس درد در محل تزریق…
بوتاکس

botox cosmetic

What is botox cosmetic? The appropriate use of Botox requires an understanding of the art of facial aesthetics and the…
حقن البوتوکس
بوتاکسزیبایی پوست

بوتاکس دور چشم

چروک پنجه کلاغی اطراف چشم و چروک ظریف دور چشم با افزایش سن پدیدار می شوند که با تزریق بوتاکس دور چشم این چین و چروک ها بر طرف می شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button