هزینه هایفوتراپی

10 سال جوانسازی با هایفوتراپی صورت

هایفوتراپی صورت چیست؟

هایفوتراپی صورت عبارتست از انتقال امواج اولترا سوند با شدت بالا و فرکانس پایین، بطور متمرکز در لایه های عمقی پوست ( High Intensity Focused Ultrasound ) به منظور لیفتینگ و جوانسازی صورت.

امواج صوت با فرکانس بالا بعنوان یک روش تشخیصی مطمئن و کم عارضه بصورت سونوگرافی  مورد استفاده قرار می گیرد. تفاوت امواج هایفو با امواج سونوگرافی در این است که هایفوتراپی یک روش درمانی است و شدت امواج آن بیشتر است و فرکانس پایین تری دارد.

بعلاوه  امواج هایفو همگرا هستند و در یک نقطه کانونی در زیر پوست متمرکز شده و ایجاد گرما می نمایند. در حالیکه امواج سونوگرافی واگرا بوده و انرژی پایین تر و فرکانس بالاتری دارندو صرفا در امور تشخیصی و نه درمانی کاربرد دارند.

هایفوتراپی صورت
هایفوتراپی قبل و بعد

تفاوت جراحی پلاستیک و هایفوتراپی صورت چیست؟

با افزایش سن تغییرات پوست از قبیل شل شدن  و شکل گیری چین و چروک های صورت در تمام لایه های پوست ایجاد می شود . درمان های رایج در جوانسازی  از قبیل میکرودرم ابریژن ، آر اف و لیزر عمدتا متمرکز بر لایه های سطحی اپیدرم و درم می باشند.

در گذشته درمان قابل قبول و موثری برای قسمت های عمقی تر پوست( SMAS) بجز جراحی پلاستیک صورت در دسترس نبود. در  جراحی پلاستیک صورت یک لایه از پوست جدا شده و به سمت بالا کشیده شده و نقاط انعقاد حرارتی در لایه SMAS بطور مستقیم  بوسیله امواج الکتروفرکانسی انجام شده ولیفتینگ جراحی انجام می شد.

هایفوتراپی صورت
هایفوتراپی قبل و بعد

لایه اتصال دهنده عضلات به پوست SMAS نقش مهمی در افتادگی پوست و ایجاد چروک های عمقی ایفا می کند این لایه superficial musculoaponeurotic system به شکل یک بافت هم بند فیبروز در گردن و صورت قرار گرفته و میمیک صورت و حرکات عضلات از طریق این لایه به پوست منتقل می شود و ایجاد چین و چروک های عمقی و شلی پوست در میانسالی از این لایه شروع می شود.

حتما بخوانید  میکرودرم پوست

در روش هایفوتراپی صورت  این لایه مورد هدف قرار می گیرد و لایه اپیدرم دست نخورده باقی می ماند بعبارت دیگر کانون امواج اولتراسوند در زیر پوست است و در زمان عبور از سطح پوست انرژی امواج جذب پوست نشده و تغییر قابل توجهی در سطح پوست ایجاد نمی شود.

هایفوتراپی صورت
هایفوتراپی قبل و بعد
هایفوتراپی صورت
عکس قبل و بعد هایفو صورت

قیمت هایفوتراپی صورت چقدر است؟

قیمت هایفوتراپی بر اساس میزان افتادگی پوست و نوع درمان متفاوت است. بعنوان مثال در بعضی موارد افتادگی پوست بسیار زیاد است.  بعلاوه مشکلات دیگری از قبیل منافذ باز ، لک و یا جای جوش وجود دارد که در این موارد درمان ترکیبی انجام می شود.

در این روش  ابتدا هایفوتراپی انجام شده و در جلسه بعد بفاصله چند روز تا یک هفته ، میکرونیدلینگ برای درمان سطح پوست انجام می شود. که تاثیر هم افزا برای لیفت پوست خواهد داشت.  چرا که هم از لایه های زیرین  سفت شده و هم در لایه های سطحی پوست درمان انجام می شود و ضایعات سطحی از قبیل جای جوش و لک درمان می شود که به تبع آن هزینه روش ترکیبی بیشتر خواهد شد.

هایفوتراپی صورت
هایفو صورت و تزریق چربی بطور هم افزا جوانسازی و لیفت می کنند

فواید هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی در تمام نقاط بدن و برای انواع تیپ های پوستی قابل استفاده است و کلا یک جلسه درمان انجام می شود و ماندگاری تاثیر آن بالاتر از ۲ سال می باشد.

این روش احتیاج به برش نداشته و ریسک عفونت ، اسکار و عوارض جراحی ندارد و یک نوع درمان سرپایی محسوب می شود.

درد در هایفوتراپی در مقایسه با درمان های تهاجمی کم است و با مسکن های معمولی این عمل قابل تحمل می باشد.

حتما بخوانید  بهترین کرم لیفتینگ صورت در سال 1401❤
هایفوتراپی صورت
عکس هایفوتراپی قبل و بعد

با یک جلسه درمان چهره فرد ۴ تا ۸ سال جوان تر می شود. بطور کلی هایفوتراپی برای درمان افتادگی و شل شدگی پوست، ترمیم خط خنده، بالا کشیدن ابروها، رفع چین و چروک و رفع غبغب و جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

عوارض جانبی هایفوتراپی چیست؟

عوارض هایفوتراپی کم و گذرا است که بعد از درمان ،مختصر قرمزی و تورم در ناحیه ایجاد شده که با استفاده از کمپرس سرد ظرف چند ساعت برطرف می شود.

عارضه نادر ولی مهم تر ضعف موقت اعصاب سطحی صورت می باشد. این عارضه بیشتر در شاخه تمپورال عصب سه قلو و شاخه مارژینال عصب ماندیبولار می باشد که ۱ تا ۱۲ ساعت بعد از درمان ایجاد شده و بعد از ۲ تا ۶ هفته بطور کامل برطرف می شود.

خوشبختانه این عارضه گذرا است و تا کنون تاثیرات ماندگاری در این رشته های عصبی گزارش نشده است. انتخاب کارتریج مناسب و تراکم صحیح نقاط و محتاط بودن در مسیر این اعصاب از بروز این عارضه جلوگیری می نماید.

درمان ضعف ریشه عصبی (Neurapraxia ) مصرف خوراکی کورتیکواستروئید بمدت یک تا دو  هفته است تا التهاب در رشته های عصبی سریع تر بر طرف شود.

[yasr_visitor_votes size=”medium”]

6 thoughts on “10 سال جوانسازی با هایفوتراپی صورت”

 • با سلام من ۵۲ سالمه و یک ایمپلنت دارم می تونم هایفو کنم؟ برای لاغری بازو می شه هایفو انجام داد؟ متشکرم

  1. درود بر سمیرا
   در صورت وجود ایمپلنت ممکن است حین درمان احساس درد در دندان های خود کنید که در این صورت با قرار دادن یک گاز استریل بر روی ایمپلنت و کم کردن انرژی دستگاه می توانید هایفو کنید. هایفو برای لاغری کاهش سایز وشلی پوست ناحیه بازو و شکم انجام می شود در صورت اضافه وزن بالا ممکن است نتیجه درمان مطلوب نباشد و اصلاح سبک زندگی و رژیم غذایی ضروری است.
   موفق باشید

 • سلام
  من هفته قبل ژل گونه تزریق کردم آیا می تونم هایفو کنم؟ لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. درود بر Sara

   بطور کلی هایفوتراپی برر روی گونه انجام نمی شود چرا که افتادگی پوست بیشتر مربوط به نواحی زیر گونه است و تزریق ژل گونه منعی برای هایفو نیست و می توانید درمان را انجام دهید
   موفق باشید

  1. درود بر ناهید
   هایفوتراپی برای جوانسازی و رفع چروک پشت دست قابل انجام است و ار آنجا که احتیاج به تعداد شات کمتری نسبت به صورت و گردن دارد هزینه آن کمتر می باشد.
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.