10 سال جوانسازی با هایفوتراپی صورت

هایفوتراپی صورت چیست؟

هایفوتراپی صورت عبارتست از انتقال امواج اولترا سوند با شدت بالا و فرکانس پایین، بطور متمرکز در لایه های عمقی پوست ( High Intensity Focused Ultrasound ) به منظور لیفتینگ و جوانسازی صورت.

امواج صوت با فرکانس بالا بعنوان یک روش تشخیصی مطمئن و کم عارضه بصورت سونوگرافی  مورد استفاده قرار می گیرد. تفاوت امواج هایفو با امواج سونوگرافی در این است که هایفوتراپی یک روش درمانی است و شدت امواج آن بیشتر است و فرکانس پایین تری دارد.

بعلاوه  امواج هایفو همگرا هستند و در یک نقطه کانونی در زیر پوست متمرکز شده و ایجاد گرما می نمایند. در حالیکه امواج سونوگرافی واگرا بوده و انرژی پایین تر و فرکانس بالاتری دارندو صرفا در امور تشخیصی و نه درمانی کاربرد دارند.

هایفوتراپی صورت قبل و بعد
هایفوتراپی قبل و بعد

 

هایفو بهتره یا لیفت با نخ؟

رباط های نگهدارنده صورت شبیه یک درخت پر شاخه از سطح استخوان به پوست کشیده شده اند و موجب تثبیت و نگهداری پوست در موقعیت ثابت می شوند. با افزایش سن پوست  شل شده و در اثر جاذبه زمین و انقباضات عضلانی به سمت پایین جابه جا می شود.

در میانسالی رباط های نگهدارنده  شبیه یک قلاب عمل کرده ( با توجه به اینکه به میزان اندکی کش می آیند) و از جابه جایی بیش از حد پوست به سمت پایین جلوگیری می کنند. در نتیجه در نواحی از صورت که این تاثیر قلاب مانند اعمال می شود شیارهایی در سطح پوست ایجاد می شود. از معروف ترین رباط های صورت Zygomatic Cutaneous Ligament  است که شیار عمیقی در ناحیه گونه ایجاد می کند.

در میانسالی رباط های نگهدارنده موجب ایجاد شیارهای عمیق در سطح پوست می شوند. با هایفوتراپی صورت علاوه بر پوست لایه عمقی SMAS نیز سفت می شود
در میانسالی رباط های نگهدارنده موجب ایجاد شیارهای عمیق در سطح پوست می شوند

با توجه به اثر مهاری رباط های نگهدارنده هر نوع لیفت صورت بدون در نظر گرفتن نقش این رباط ها یک روش کاملا موقت و برگشت پذیر است چرا که در لیفت با نخ تاثیر مهار کننده این رباط ها در جای خود باقی است و اجازه اصلاح افتادگی پوست وجود ندارد.

در جراحی پلاستیک علاوه بر حذف پوست اضافه این رباط های نگهدارنده قطع می شوند و یک لیفت طولانی مدت و موثر ایجاد می شود. روش جایگزین جراحی پلاستیک صورت هایفوتراپی است چراکه در این روش پوست بطور طبیعی کلاژن سازی کرده و سفت می شود. بعلاوه لایه عمقی SMAS  نیز با این روش سفت می شود و در یک جلسه لیفت قابل توجهی بدون عوارض جانبی لیفت با نخ از قبیل التهاب جسم خارجی ، عفونت و عدم تقارن ایجاد می شود.

رباط های نگهدانده صورت مانع از لیفت موثر با نخ می شوند با هایفوتراپی صورت لایه SMAS و پوست سفت می شود
رباط های نگهدارنده صورت مانع از لیفت موثر با نخ می شوند

تفاوت جراحی پلاستیک و هایفوتراپی صورت چیست؟

با افزایش سن تغییرات پوست از قبیل شل شدن  و شکل گیری چین و چروک های صورت در تمام لایه های پوست ایجاد می شود . درمان های رایج در جوانسازی  از قبیل میکرودرم ابریژن ، آر اف و لیزر عمدتا متمرکز بر لایه های سطحی اپیدرم و درم می باشند.

در گذشته درمان قابل قبول و موثری برای قسمت های عمقی تر پوست( SMAS) بجز جراحی پلاستیک صورت در دسترس نبود. در  جراحی پلاستیک صورت یک لایه از پوست جدا شده و به سمت بالا کشیده شده و نقاط انعقاد حرارتی در لایه SMAS بطور مستقیم  بوسیله امواج الکتروفرکانسی انجام شده ولیفتینگ جراحی انجام می شد.

قبل و بعد رفع غبغب و لیفت صورت با هایفوتراپی صورت
هایفوتراپی قبل و بعد

 

در درمان ترکیبی در ابتدا با هایفو پوست سفت شده و سپس با تزریق چربی رباط های نگهدارنده حمایت می شوند
هایفوتراپی صورت و تزریق چربی بطور هم افزا جوانسازی و لیفت می کنند

لایه اتصال دهنده عضلات به پوست SMAS نقش مهمی در افتادگی پوست و ایجاد چروک های عمقی ایفا می کند این لایه superficial musculoaponeurotic system به شکل یک بافت هم بند فیبروز در گردن و صورت قرار گرفته و میمیک صورت و حرکات عضلات از طریق این لایه به پوست منتقل می شود و ایجاد چین و چروک های عمقی و شلی پوست در میانسالی از این لایه شروع می شود.

در روش هایفوتراپی صورت  این لایه مورد هدف قرار می گیرد و لایه اپیدرم دست نخورده باقی می ماند بعبارت دیگر کانون امواج اولتراسوند در زیر پوست است و در زمان عبور از سطح پوست انرژی امواج جذب پوست نشده و تغییر قابل توجهی در سطح پوست ایجاد نمی شود.

قبل و بلافاصله بعد از درمان در دهه هفتم زندگی
نتیجه درمان در دهه هفتم زندگی

قیمت هایفوتراپی صورت چقدر است؟

قیمت هایفوتراپی بر اساس میزان افتادگی پوست و نوع درمان متفاوت است. بعنوان مثال در بعضی موارد افتادگی پوست بسیار زیاد است.  بعلاوه مشکلات دیگری از قبیل منافذ باز ، لک و یا جای جوش وجود دارد که در این موارد درمان ترکیبی انجام می شود.

در این روش  ابتدا هایفوتراپی انجام شده و در جلسه بعد بفاصله چند روز تا یک هفته ، میکرونیدلینگ برای درمان سطح پوست انجام می شود. که تاثیر هم افزا برای لیفت پوست خواهد داشت.  چرا که هم از لایه های زیرین  سفت شده و هم در لایه های سطحی پوست درمان انجام می شود و ضایعات سطحی از قبیل جای جوش و لک درمان می شود که به تبع آن هزینه روش ترکیبی بیشتر خواهد شد.

قبل و بعد رفع خط خنده و برجسته شدن گونه ها
هایفوتراپی

فواید هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی در تمام نقاط بدن و برای انواع تیپ های پوستی قابل استفاده است و کلا یک جلسه درمان انجام می شود و ماندگاری تاثیر آن بالاتر از ۲ سال می باشد.

این روش احتیاج به برش نداشته و ریسک عفونت ، اسکار و عوارض جراحی ندارد و یک نوع درمان سرپایی محسوب می شود.

درد در هایفوتراپی در مقایسه با درمان های تهاجمی کم است و با مسکن های معمولی این عمل قابل تحمل می باشد.

با یک جلسه درمان چهره فرد ۴ تا ۸ سال جوان تر می شود. بطور کلی هایفوتراپی برای درمان افتادگی و شل شدگی پوست، ترمیم خط خنده، بالا کشیدن ابروها، رفع چین و چروک و رفع غبغب و جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

قبل و بعد هایفو در پوست سبزه
هایفوتراپی قبل و بعد

 

عوارض جانبی هایفوتراپی صورت چیست؟

عوارض هایفوتراپی کم و گذرا است که بعد از درمان ،مختصر قرمزی و تورم در ناحیه ایجاد شده که با استفاده از کمپرس سرد ظرف چند ساعت برطرف می شود.

عارضه نادر ولی مهم تر ضعف موقت اعصاب سطحی صورت می باشد. این عارضه بیشتر در شاخه تمپورال عصب سه قلو و شاخه مارژینال عصب ماندیبولار می باشد که ۱ تا ۱۲ ساعت بعد از درمان ایجاد شده و بعد از ۲ تا ۶ هفته بطور کامل برطرف می شود.

خوشبختانه این عارضه گذرا است و تا کنون تاثیرات ماندگاری در این رشته های عصبی گزارش نشده است. انتخاب کارتریج مناسب و تراکم صحیح نقاط و محتاط بودن در مسیر این اعصاب از بروز این عارضه جلوگیری می نماید.

درمان ضعف ریشه عصبی (Neurapraxia ) مصرف خوراکی کورتیکواستروئید بمدت یک تا دو  هفته است تا التهاب در رشته های عصبی سریع تر بر طرف شود.

فلج موقت عصب حرکتی لب از عوارض هایفوتراپی صورت است
عوارض هایفوتراپی صورت

کلیپ هایفوتراپی صورت

 

برای مشاوره پیام دهید✍

کلیپ هایفو صورت در Youtube
4.8/5 - (231 امتیاز)
Summary
هایفوتراپی صورت
Article Name
هایفوتراپی صورت
Description
رباط های نگهدارنده صورت شبیه یک درخت پر شاخه از سطح استخوان به پوست کشیده شده اند و موجب تثبیت و نگهداری پوست در موقعیت ثابت می شوند. با افزایش سن پوست  شل شده و در اثر جاذبه زمین و انقباضات عضلانی به سمت پایین جابه جا می شود.
Author
Publisher Name
کلینیک پوست و زیبایی نیایش
Publisher Logo

8 دیدگاه دربارهٔ «10 سال جوانسازی با هایفوتراپی صورت»

 1. سلام آقای دکتر
  من ۳۶ سالمه و دو هفته باردار هستم. می خواستم برای هایفو بیام خدمتتون
  برای بارداری هایفو ضرر نداره؟ متشکرم

  1. درود بر مریم
   هر چند امواج هایفو از جنس صوت است و کاملا بی ضرر ، با این وجود برای خانم باردار توصیه نمی شود و بهتر است پس از دوران بارداری که تغییرات هورمونی به حالت نرمال بازگشت درمان های زیبایی و هایفو تراپی انجام شود.
   موفق باشید

  1. درود بر ناهید
   هایفوتراپی برای جوانسازی و رفع چروک پشت دست قابل انجام است و ار آنجا که احتیاج به تعداد شات کمتری نسبت به صورت و گردن دارد هزینه آن کمتر می باشد.
   موفق باشید

 2. سلام
  من هفته قبل ژل گونه تزریق کردم آیا می تونم هایفو کنم؟ لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. درود بر Sara

   بطور کلی هایفوتراپی برر روی گونه انجام نمی شود چرا که افتادگی پوست بیشتر مربوط به نواحی زیر گونه است و تزریق ژل گونه منعی برای هایفو نیست و می توانید درمان را انجام دهید
   موفق باشید

 3. با سلام من ۵۲ سالمه و یک ایمپلنت دارم می تونم هایفو کنم؟ برای لاغری بازو می شه هایفو انجام داد؟ متشکرم

  1. درود بر سمیرا
   در صورت وجود ایمپلنت ممکن است حین درمان احساس درد در دندان های خود کنید که در این صورت با قرار دادن یک گاز استریل بر روی ایمپلنت و کم کردن انرژی دستگاه می توانید هایفو کنید. هایفو برای لاغری کاهش سایز وشلی پوست ناحیه بازو و شکم انجام می شود در صورت اضافه وزن بالا ممکن است نتیجه درمان مطلوب نباشد و اصلاح سبک زندگی و رژیم غذایی ضروری است.
   موفق باشید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button
راز بوتاکس بدون عارضه چیست؟ مزوژل چیست؟ علت جذابیت چهره آنجلینا جولی چیست؟ راز شفافیت پوست کلئوپاترا چه بود؟ راز لیفت صورت بدون جراحی راز درمان جای جوش با سابسیژن راز جوانی پوست کیم کارداشیان چیست؟ تزریق ژل لب مدل قلوه ای