لاغری موضعی با کویتیشن چگونه است؟

مراحل کویتیشن

مزایا


 •  چربی‌های سرسخت را از بدن دفع می‌کند.
 •  به بدن شکل کلی و مرز می‌دهد.
 •  پوست را کشیده و سفت می‌کند.
 •  جریان خون را بهبود می‌بخشد.
 •  سلولیت را کاهش می دهد.

در کدامیک از بخش‌های بدن، بیشترین کاربرد را دارد؟


 • ران‌ها (کناره‌های بیرونی ران)
 •  شکم (پهلوهای شکم)
 •  کفل (دو طرف باسن)
 •  باسن
 •  بازو

کاندید مناسب برای کویتیشن لاغری چه کسی است؟


کویتیشن لاغری

این درمان، برای اکثر افراد، بی‌خطر است. پزشک مجرب باید بتواند تناسب این درمان را برای شما تشخیص دهد. اگر از انجام این درمان مطمئن نیستید، با پزشک مشورت کنید.

فرآیند درمان


پیش از درمان

 • پیش از درمان، حداقل ۱-۲ لیتر آب بنوشید.
 • روز انجام درمان، غذاهای سالم کم چربی و با کربوهیدرات پایین میل کنید. دو ساعت قبل از درمان، نباید چیزی بخورید.
 •  هیچ‌گونه مایعات الکلی یا حاوی کافئین، روز قبل و روز درمان ننوشید.

مرحله انجام کار

پزشک دستگاهی با طراحی ویژه را روی پوست شما قرار می‌دهد. سپس، این دستگاه سطوح پایین امواج اولتراسونیک منتقل می‌کنند که شامل ضربان‌های فشاری-انبساطی هستند که در چرخه‌های پرسرعت حرکت می‌کنند. سپس، این چرخه روبه جلو و عقب موجب ایجاد تعداد بی‌نهایت میکروحفره‌ها و میکروحباب‌هایی می‌شود که به‌تدریج بزرگ می‌شوند. این بزرگ شدن تدریجی زمانی خاتمه می‌یابد که میکروحباب‌ها شروع به برخورد و ترکیدن می‌کنند و امواج شوک ایجاد می‌کنند که تبدیل بافت‌های چربی به امولسیون و ازبین بردن آنها را تسریع و تشدید می‌کند (این پدیده، “کویتیشن” نام دارد). سپس این مایع به سادگی با استفاده از سیستم ادرار و لنفی، از بدن تخلیه می‌شود.

دستگاه کویتیشن

یک جلسه درمان کویتیشن لاغری چقدر به‌ طول می‌انجامد؟


زمان درمان می‌تواند بسته به ناحیه تحت درمان، متفاوت باشد ولی یک جلسه معمول بین ۴۰ دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد. این زمان، شامل آماده‌سازی، عملیات درمان و پس از درمان می‌باید.

آیا روش کویتیشن لاغری، بی‌خطر است؟


بله، این روشی ایمن، راحت و غیرتهاجمی و بدون هیچ عوارض جانبی است. این روش به بیهوشی نیازی ندارد، هیچ جای زخمی برجا نمی‌گذارد و نیازی به هیچ‌ مراقبت پس از درمان ندارد. انرژی اولتراسوند فقط برای هدف‌گیری بافت‌های چربی زیر پوست طراحی شده است و بر رگ‌های خونی، اعصاب و بافت‌های همبند هیچ تاثیری ندارد.

مراقبت‌های بعدی


 •  ماساژ یا لرزش بدن، پس از انجام کویتیشن لاغری، بسیار عالی هستند.
 •  دوش آب داغ نگیرید (آب گرم مناسب است). همچنین، از سونا یا اسپای داغ، بلافاصله پس از درمان، اجتناب کنید.
 •  رژیم غذایی، برای بهترین نتیجه، رژیم غذایی کم چربی، کم نشاسته و کم شیرینی را رعایت کنید.
 •  حداقل ۲۰ دقیقه پس از درمان، برای تحریک حرکت لنف، ورزش کنید. راه رفتن سریع یا دویدن آهسته، مناسب است. این کار برای کمک به خروج چربی از بدن، ضروری است.

نتایج


درمان اولتراسوند کویتیشن اغلب نتایج آنی درپی دارد که می‌توانید احساس کرده و ببینید و می‌تواند تا مدت‌ها دوام داشته باشد. برخی بیماران، کاهش سایز ۱-۵ سانتیمتر پس از یک جلسه درمان را با نتایج بیشتر و بهتر، پس از جلسات درمانی بعدی، تجربه می‌کنند. هرچند، نتایج قابل توجه، پس از ۶-۱۰ جلسه درمانی قابل مشاهده است. می‌توانید به کاهش حجم بافت‌های چربی و سفت شدن بدن دست یابید. این نتایج به تدریج، طی چند هفته حاصل می‌شوند وقتی بدن شما بافت‌های چربی شکسته شده را کاملا پاک کند. کاهش ۱۰ سانتیمتری سایز، در پایان دوره درمان‌ها، غیرمعمول نیست. نتایج می‌توانند مدت‌های طولانی دوام داشته باشند به شرط آن‌که رژیم غذایی سالم و برنامه ورزش داشته باشید. هرچند، اگر فردی خوراک بیش از حد داشته باشد، الکل زیادی مصرف کند و ورزش نکند، چربی مجددا در بافت‌ها بسیار راحت ذخیره می‌شود. درنهایت، نتیجه کار ممکن است بسته به ساختار بافت متفاوت هر فرد، نواحی تحت درمان، سن، متابولیسم، دارودرمانی و تغییرات در هورمون‌ها، متفاوت باشد.

آیا اثرات این درمان، دوام طولانی مدت خواهد داشت؟


سلول‌های چربی درمان شده با کویتیشن، بازنمی‌گردند یا دوباره رشد نمی‌کنند، بنابراین، اثر آن دائمی است. هرچند، طول مدتی که شکل بدن حفظ می‌شود کاملا به خود شما بستگی دارد. مقدار خوراک و ورزش شما نیز بر شکل بدن در دراز مدت موثر می‌باشد. بنابراین، اگر کالری بیشتر از آنچه مصرف می‌کنید، وارد بدنتان شود، وزن و میزان چربی افزایش خواهد یافت و ازبین رفتن دائمی سلول‌های چربی با این روش درمانی، با اضافه وزن مجدد، پنهان می‌شود.

محدودیت‌ها


درمان اولتراسوند کویتیشن برای همه افراد، مناسب نیست. اگرچه روشی بی‌خطر و بدون درد است، ولی قراردادهایی برای استفاده از دستگاه‌های کویتیشن برای درمان چربی‌های موضعی وجود دارد. چنین قراردادهایی به سابقه پزشکی متقاضی، بستگی دارد. بنابراین افراد دارای مشکلات کلیوی و کبدی، بیماری قلبی، باتری قلب، خانم‌های باردار و شیرده، …متقاضیان مناسبی برای درمان کویتیشن نیستند.

کویتیشن لاغری یا لیپوساکشن؟


اولتراسوند کویتیشن می‌تواند به‌عنوان درمان جایگزین برای جراحی لیپوساکشن درنظر گرفته می‌شود. هر دو درمان برای کاهش بافت‌ها چربی طراحی شده‌اند. هرچند، لیپوساکشن، تهاجمی است درحالی‌که اولتراسوند کویتیشن، غیرتهاجمی است.

عوارض جانبی کویتیشن لاغری چیست؟


درواقع هیچ عوارض جانبی وجود ندارد. هرچند، در موارد نادر، ممکن است احتمال کمی برای عوارض جانبی مانند قرمزی گذرا و تشنگی بیش ازحد، بلافاصله پس از درمان وجود داشته باشد که با نوشیدن آب برطرف می‌شود. این‌ها همه عوارض کوتاه مدتی هستند که در چند ساعت برطرف می‌شوند.

هزینه


هزینه کویتیشن لاغری به ناحیه مورد درمان، بستگی دارد. اگر می‌خواهید شکل چند ناحیه از بدن خود را تغییر دهید، قیمت‌ها بسته به تعداد نواحی مورد درمان و پاسخ هر فرد به اولتراسوند کویتیشن لیپو، می‌تواند متفاوت باشد.

منبع

برگه نخست

4.6/5 - (10 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید