بوتاکس بینی چگونه است؟

در بعضی افراد هنگام خندیدن و یا انقباض عضلات چشم خطوط مایلی در دو طرف بینی ایجاد می شود که به آن  خطوط خرگوشی گفته می شود و ظاهر نامطلوبی در صورت ایجاد می کند و با تزریق بوتاکس بینی این چروک ها محو می شوند. مورد دیگر بالا بردن نوک بینی با Botox است که در بعضی از افراد قابل انجام است. عضله ای در لب فوقانی وجود دارد به نام depressor nasii septi که در بعضی افراد هنگام خندیدن این عضله منقبض شده و نوک بینی را به سمت پایین می کشد. در این افراد با تزریق بوتاکس به این عضله و ریلکس شدن آن، نوک بینی بویژه در هنگام خندیدن بالاتر می رود. در بقیه افراد که این عضله نوک بینی را پایین نمی کشد انجام بوتاکس بینی بی تاثیر است و تنها درمان موثر عمل رینوپلاستی است.

برای دیدن فیلم تزریق Botox بینی بر روی فیلم زیر کلیک کنید:

آیا در زمان بارداری یا شیردهی می توان بوتاکس بینی انجام داد؟

 

بر اساس توصیه شرکت آلرگان که تولید کننده Botox در آمریکا می باشد مشخص نیست که این دارو وارد شیر مادر می شود یا نه ولی از آنجا که بسیاری از داروها وارد شیر مادر می شوند بهتر است جانب احتیاط رعایت شود و در زمان شیر دهی  تزریق نشده و تزریق آن به تعویق افتد. در مورد تزریق Botox در زمان بارداری قاطعیت بیشتری وجود دارد و پاسخ متخصصین امر به این سوال منفی است و در صورت شک به بارداری انجام تست بارداری قبل از تزریق توصیه می شود. با این وجود اگر بطور اتفاقی تزریق شده باشد و بعدا معلوم شود که فرد باردار بوده است لزوما مفهوم آن تاثیر شدید بر روی جنین نخواهد بود چراکه این موضوع برای تعدادی از بیماران رخ داده و عوارض جانبی خاصی گزارش نشده است.

حتما بخوانید  بوتاکس صورت
بوتاکس بینی برای درمان چروک بینی
بوتاکس بینی

عوارض بوتاکس چیست؟

برای پیشگیری از عوارضی چون افتادگی پلک ،افتادگی ابرو و یا دو بینی می بایست اولا حداقل مقدارمورد نیاز حلال( سدیم کلراید۰٫۹درصد) استفاده شود چراکه حجم زیاد محلول موجب انتقال آن به نقاط دورتر شده و ایجاد عوارض جانبی در آن نقاط می شود ثانیا برای تزریق در ناحیه خط اخم فقط در قسمت داخلی نسبت به مردمک چشم تزریق انجام شود و از خط عمود بر مردمک خارج نشد و فاصله تزریق تا لبه استخوان اربیت بویژه در ناحیه چروک اطراف چشم(پنجه کلاغی) حداقل ۱٫۵ سانتی متر باشد. در صورت افتادگی پلک استفاده از قطره چشمی Apraclonidine0.5% هر ۶ تا ۸ ساعت ۲ قطره بمدت ۲ تا ۳ هفته و یا قطره چشمی فنیل افرین دو تا سه بار در روز به میزان دو قطره و ماساژ موضعی و تزریق آمپول Depomedrol موجب برگشت آن می شود. در صورت ایجاد خارش ، کهیر و حساسیت که بسیار نادر می باشد مصرف یک آنتی هیستامین مثل لوراتادین برای چند روز کفایت می کند.

در محل تزریق مختصری قرمزی و احساس درد ایجاد شده که طبیعی است و با استفاده از کمپرس یخ ظرف چند ساعت بر طرف می شود. به منظور پیشگیری از جابه جا شدن محلول تزریق شده و انتقال آن به حدقه چشم ۴-۳ ساعت بعد از تزریق حالت خوابیده و دراز کش ممنوع می باشد و فرد می بایست حالت نشسته و یا ایستاده داشته باشد .مصرف مسکن های خانواده NSAID مثل ایندومتاسین ، ایبوبرفن ، آسپرین و… بدلیل تاثیر بر روی سیستم انعقادی و احتمال ایجاد کبودی  وخون مردگی چند روز قبل و دو تا سه روز بعد از تزریق ممنوع می باشد و برای تسکین درد محل تزریق استفاده از کمپرس یخ مناسب ترین گزینه می باشد. در صورت اجبار برای مصرف مسکن بدلایل دیگر پزشکی استامینوفن گزینه مناسبی می باشد.  استحمام با آب گرم و انجام ورزش های سنگین و مصرف الکل در ۲۴ ساعت اول بعد از تزریق ممنوع می باشد.

حتما بخوانید  بوتاکس دور چشم

تاثیر بوتاکس  دو روز بعد از تزریق شروع شده و ظرف دو هفته به حداکثر می رسد و حدود ۵-۴ ماه ماندگاری دارد که با تزریق های مکرر مدت ما ندگاری بیشتر خواهد شد. برای سریع تر شدن تاثیر بوتاکس انجام اخم و انقباض عضلات صورت بطور عمدی به تسریع در شروع اثربوتاکس کمک می کند.

هزینه  تزریق بوتاکس بینی چقدر است؟

در کلینیک های زیبایی بر اساس  برند بوتاکس  قیمت تزریق بوتاکس  بینی متفاوت است. بعنوان مثال تزریق دیسپورت که یک برند انگلیسی و با کیفیت است بالاترین قیمت را دارد. بوتاکس نورونوکس که کره ای است قیمت متوسطی داشته و کنیتوکس که چینی است ارزان ترین قیمت را دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 270 میانگین: 2.2]
دسته‌ها:
بوتاکسزیبایی پوست

مقالات مرتبط

زیبایی پوست

face lift

face lift High-intensity focused ultrasound (HIFU) lifts and tightens skin for a non-surgical face lift and neck lift. Since its…
قبل و بعد رفع تاتو
زیبایی پوست

رفع تاتو

روش های رفع تاتو چگونه است؟ خالکوبی یا تاتو کردن بدلایل متعددی انجام می شود که یک عمل غیر بهداشتی…
زیبایی پوست

Dysport

what is Dysport? Botox and Dysport are both Botulinum Toxin A but are made by different companies. Botox has been…
لیفت مستقیم ابرو
بوتاکس

لیفت ابرو

روش های لیفت ابرو چگونه است؟ با افزایش سن در میانسالی بدلیل شل شدن پوست ناحیه پیشانی و تغییر شکل…
مراقبت بعد از بوتاکس
بوتاکس

قیمت بوتاکس

قیمت تزریق بوتاکس چقدر است؟ در کلینیک های زیبایی بر اساس  برند بوتاکس و موضع تزریق بوتاکس هزینه تزریق بوتاکس…

1 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button