بوتاکس دست چیست

بوتاکس دست چیست؟ علت تعریق بیش از حد در کف دست در اکثر موارد وجود زمینه ارثی است. هر چند که در موارد کمتر ممکن است عوامل هورمونی مثل پر کاری تیروئید ، پاراتیروئید و یا دیابت در بروز این عارضه دخیل باشند.

تعریق بیش از حد در ناحیه کف دست بویژه در شرایط پر استرس و محیط های شلوغ و در زمان دست دادن با دیگران موجب افزایش استرس فرد می شود. افزایش تنش و اضطراب به نوبه خود موجب تحریک سیستم سمپاتیک شده و علاوه بر افزایش ضربان قلب و تند شدن ریتم تنفس ، فشار خون بالا رفته و نهایتا عرق کردن نیز بیشتر می شود و این چرخه معیوب همچنان تکرار شده و میزان تعریق افزایش می یابد.

تزریق بوتاکس برای تعریق کف دست
تزریق بوتاکس برای تعریق کف دست

درمان های مختلف تعریق کف دست کدامند؟

اولین خط درمان برای کنترل این حالت کاهش استرس با تنفس عمیق و ریلاکس کردن عضلات بدن است. مرحله دوم مصرف  داروهایی است که موجب کنترل سیستم سمپاتیک می شوند. داروی پروپرانولول از گذشته بعنوان مهار کننده سمپاتیک استفاده شده است و از بروز سیکل معیوب افزایش استرس جلوگیری می کند.

محلول الکلی آلومینیوم کلراید ۲۰ تا ۲۵درصد درمان موضعی دیگری است که برای کاهش تعریق مورد استفاده قرار می گیرد، که ایراد این دارو ایجاد حساسیت و ریختگی شدید پوست می باشد.

داروهای آنتی کولینرژیک مثل پروپانتلین و اکسی بوتینین نیز مورد استفاده قرار می گیرند که بدلیل عوارض آن ها از قبیل خشکی دهان و کاهش حرکات دستگاه گوارش استفاده از آنها محدود شده است. آخرین راه حل تزریق بوتاکس در موضع می باشد که مورد تایید FDA قرار گرفته است و برای زیر بغل ، کف دست و پا انجام می شود.

بوتاکس دست

در صورت عدم پاسخ مناسب با روش های فوق تزریق بوتاکس در ناحیه کف دست موجب کنترل این حالت می شود. این روش مورد تایید FDA  قرار گرفته است.

در کلینیک پوست وزیبایی نیایش  برای کنترل درد تزریق از کرم بی حسی ، یخ و ویبراتور استفاده می شود. در هر دست ۲۰ نقطه ( ۵۰ واحد) بوتاکس به کف دست و انگشتان بطور سطحی تزریق می شود.

نقاط تزریق در بوتاکس دست
بوتاکس دست

عوارض بوتاکس دست چیست؟

عوارض تزریق بوتاکس  گذرا و موقتی هستند با این وجود ممکن است بدلیل نزدیک بودن غدد عرق و عضلات کف دست احتمال انتشار بوتاکس به این عضلات وجود دارد که یک ضعف موقت در دست ایجاد می شود.

بعلاوه افرادی که کارهای ظریف با انگشتانشان انجام می دهند ممکن است در گرفتن اشیاء دچار اختلال شوند که بهتر است در انگشت شست سطحی تر و با دوز کمتری تزریق شود. به هر حال در صورت بروز این عارضه بعد از ۱ تا ۲ هفته ضعف عضلانی بر طرف می شود .

ماندگاری این روش حدود6 تا 7 ماه است که با تکرار تزریق تا یکسال هم افزایش می یابد.

هزینه تزریق بوتاکس برای تعریق چقدر است؟

در کلینیک زیبایی نیایش هزینه بوتاکس دست بر حسب برند استفاده شده محاسبه می شود و با توجه به متغیر بودن کالاهای وارداتی هزینه تزریق بوتاکس برای تعریق کف دست معادل قیمت بوتاکس مصرفی که معمولا دیسپورت و یا مسپورت است، به اضافه دستمزد پزشک می باشد.

4.7/5 - (106 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button
راز بوتاکس بدون عارضه چیست؟ مزوژل چیست؟ علت جذابیت چهره آنجلینا جولی چیست؟ راز شفافیت پوست کلئوپاترا چه بود؟ راز لیفت صورت بدون جراحی راز درمان جای جوش با سابسیژن راز جوانی پوست کیم کارداشیان چیست؟ تزریق ژل لب مدل قلوه ای