بوتاکس زئومین

زئومین چیست؟

بوتاکس زئومین ساخت شرکت MERZ PHARMA   آلمان است که دارای تاییدیه FDA  می باشد. در واقع نام علمی زئومین Incobotulinumtoxin A است که نشاندهنده این است که ترکیب اصلی آن همان بوتولینوم توکسین نوع A  است و شبیه بوتاکس از ارسال سیگنال‌های عصبی به عضلات جلوگیری می‌کند و به این ترتیب چین و چروک و خطوط بین ابروها برطرف می‌‌شود.

تفاوت بوتاکس و زئومین در چیست؟

تفاوت اصلی بوتاکس و زئومین (Incobotulinumtoxin A ) در این است که در تولید بوتاکس از پروتئین تثبیت کننده استفاده می شود. این درحالی است که با تکنیک کروماتوگرافی پروتئین های پیچیده در تولید زئومین حذف شده و محصولی خالص استحصال می شود.

آلرژی به بوتاکس در واقع حساسیت به پروتئین های تثبیت کننده آن است. با حذف این پروتئین ها در زئومین ریسک آلرژی بسیار کاهش یافته و می توان برای افرادی که به پروتئین بوتاکس آلرژی دارند استفاده کرد.

بعلاوه مقاومت به بوتاکس که در واقع مقاومت به پروتئین بوتاکس است و با تولید آنتی بادی ایجاد می شود و به مرور تاثیر بوتاکس را کاهش می دهد در زئومین دیده نمی شود. بعبارت دیگر در صورت بروز مقاومت به بوتاکس و یا آلرژی به سایر برندها می توان از زئومین بعنوان جایگزین مطمئن استفاده کرد.

تفاوت بوتاکس و زئومین
تفاوت بوتاکس و زئومین

 زئومین چند واحد است و با چه دوزی تزریق می شود؟

زئومین  در ویال های 50 واحدی برای یک نفر و 100 واحدی برای دو نفر تهیه شده است. دوز تزریق زئومین در ناحیه خط اخم شبیه بوتاکس  20 تا حداکثر 30 واحد است. زئومین را می توان شبیه بوتاکس در خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم و خطوط خرگوش بینی تزریق کرد.

نگهداری زئومین چگونه است؟

از محاسن دیگر بوتاکس زئومین این است که برخلاف سایر برندها که می بایست زنجیره سرما در حمل و نقل و نگهداری آنها رعایت شود، در دمای اتاق قابل نگهداری است. چنانچه ویال زئومین دور از آفتاب و در محیطی خنک نگهداری شود تا 4 سال قابل استفاده است. البته به محض حل کردن آن می بایست  در یخچال و در حرارت 2 تا 8 درجه سانتیگراد نگهداری شده و ظرف 24 ساعت مصرف شود. چرا که این محصول فاقد نگهدارنده است و ریسک آلودگی میکروبی وجود دارد.

قابلیت نگهداری زئومین در درجه حرارت اطاق دارای اهمیت زیادی است ، چرا که ممکن است در طول زنجیره تولید به مصرف و یا حین نگهداری آن که عمدتا زمان نسبتا طولانی است ، درجه حرارت محل نگهداری بوتاکس دچار اختلال شده و ملکول های بوتاکس که به گرما بسیار حساس هستند،  دچار آسیب شده وتاثیر دهی خود را از دست دهند.

این در حالی است  تحقیقات آزمایشگاهی نشان داده اند که زئومین  درجه حرارت 60 درجه سانتی گراد را بمدت یک ماه بخوبی تحمل کرده و دچارفساد و تغییر در ساختارملکولی نمی شود.

بوتاکس زئومین بهتر است یا دیسپورت؟

هر دو برند زئومین ( شرکت Merz آلمان ) و دیسپورت (  شرکت Ipsen بریتانیا) از با کیفیت ترین و کم عارضه ترین محصولات موجود در بازار ایران هستند. در کلینیک پوست و زیبایی نیایش از هر دو محصول استفاده می شود و واکنش نامطلوب از قبیل آلرژی و یا افتادگی پلک در مورد هیچ کدام دیده نشده است. با این وجود این دو محصول تفاوت های جرئی دارند که در ادامه به آن اشاره می شود:

در مطالعات انجام شده میزان پروتئین تثبیت کننده در بوتاکس زئومین بسیار کمتر از دیسپورت است و از این امتیاز می توان برای افرادی که آلرژی به دیسپورت دارند استفاده کرد.

تفاوت دیگر در زمان شروع اثر می باشد که در دیسپورت بسیار سریع ترو ظرف 24 ساعت ریلاکس شدن عضلات شروع می شود. زئومین بعد از 4 روز تا یک هفته شروع به اثر می کند، وشبیه دیسپورت تاثیر آن نهایتا یک تا دو هفته تکمیل می شود. 

چنانچه فردی بدلیل خاصی مثلا مراسم و یا سفر درخواست نتیجه سریع ترداشته باشد ، دیسپورت  بر زئومین ارجح است. ماندگاری دیسپورت و زئومین شبیه هم است و حدود 4 تا 5 ماه است.

بوتاکس زئومین
بوتاکس زئومین

همانطور که قبلا گفته شد دیسپورت داروی یخچالی است و می بایست در درجه حرارت 2 تا 8 درجه سانتی گراد نگهداری شود. در حالی که زئومین در درجه حرارت اطاق تا چندین سال قابل نگهداری است. دوز تزریق دیسپورت دو تا دو ونیم برابر زئومین است که البته ویال های دیسپورت 300  و 500 واحدی است و برای مصرف دو تا سه نفر تهیه شده است. ویال های زئومین 50 و 100 واحدی هستند و برای مصرف یک تا دو نفر توصیه می شوند.

قیمت بوتاکس آلمانی زئومین در کلینیک زیبایی نیایش چقدر است؟

در کلینیک زیبایی نیایش بوتاکس با کیفیت بالا و برندهای مرغوب و معتبر با تخفیف های ویژه ارائه می شود. بدلیل رعایت موازین علمی و استفاده از برندهای مورد تایید وزارت بهداشت مراجعین از با کیفیت ترین خدمات و همین طور هزینه مناسب استفاده می کنند.

از آنجا که زئومین دارای ویال های 50 و 100 واحدی به ترتیب برای یک و دو نفر است. چنانچه فردی با خود یک همراه بیاورد هزینه تزریق زئومین کمتر محاسبه می شود. 

4.9/5 - (164 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید