هزینه بوتاکس زیر بغل برای تعریق

بوتاکس زیر بغل چیست؟ بطور طبیعی میزان متعادل تعریق به کاهش درجه حرارت بدن کمک می نماید ولی در بعضی افراد غدد عرق دارای فعالیت بیشتری می باشند و این موجب ایجاد بوی نامطبوع و ظاهری نامناسب بویژه در فصول گرم سال می شود.

تفاوت این وضعیت با پر کاری تیروئید در این استکه در پرکاری تیروئید تمام بدن دارای درجاتی از افزایش تعریق می باشد؛ ولی در این افراد نقاط خاصی از بدن مثل کف دست و پا و یا زیر بغل دچار تعریق شدید می شود که ناشی از هیجانات روحی و استرس می باشد و به این حالت هایپرهیدروز گفته می شود.

تفاوت دیگر در نوع تعریق است که در این وضعیت تعریق بصورت سرد حس می شود و در پرکاری تیروئید بصورت گرم احساس می شود. درمان افزایش تعریق با روش بوتاکس زیر بغل در اینجا شرح داده شده است.

بوتاکس زیر بغل

بوتاکس از طریق تاثیرات آنتی کولینرژیک و تاثیر آن بر غدد برون ریز ترشح کننده عرق تاثیر خود را اعمال می کند.

تزریق در عمق درمیس به فاصله 1.5 سانتی متر از یکدیگر انجام شده و برای کاهش درد از کمپرس یخ و کرم های بی حسی از قبیل EMLA استفاده می شود. 5 تا 7 روز بعد از تزریق تاثیر بوتاکس شروع شده و تعریق در این نقاط متوقف می شود.

بوتاکس زیر بغل
بوتاکس زیر بغل

ماندگاری بوتاکس زیر بغل چقدر است؟

مدت زمان تاثیر بوتاکس برای کاهش تعریق طولانی تر از تاثیر آن بر عضلات صورت می باشد که این بدلیل اثر طولانی تر بوتاکس بر روی غدد عرق می باشد.

بعنوان مثال زمان تاثیر متوسط بوتاکس برای خط اخم حدود 4 ماه می باشد ولی در مورد درمان هایپر هیدروز این زمان 6 ماه می باشد هرچند که در بعضی از افراد تا یکسال هم طول می کشد.

عوارض بوتاکس زیر بغل چیست؟

بعد از تزریق ممکن است بطور موقت عضلات دست بویژه در ناحیه شست دچار ضعف شوند که این موضوع موقتی است و بعد از مدتی برطرف می شود.

انجام لیزر موهای زائد در زیر بغل ، موم انداختن و استحمام با آب داغ و انجام ورزش های سنگین تا 24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس غیر مجاز است که این زمان برای کاهش التهاب و تورم در ناحیه می باشد.

علت عرق کردن زیاد و راههای درمان آن چیست؟

علت تعریق بیش از حد در بدن در اکثر موارد وجود زمینه ارثی می باشد هر چند که در موارد کمتر ممکن است عوامل هورمونی مثل پر کاری تیروئید ، پاراتیروئید و یا دیابت در بروز این عارضه دخیل باشند. تعریق بیش از حد در ناحیه کف دست بویژه در شرایط پر استرس و محیط های شلوغ و در زمان دست دادن با دیگران موجب افزایش استرس فرد می شود.

افزایش تنش و اضطراب به نوبه خود موجب تحریک سیستم سمپاتیک شده و علاوه بر افزایش ضربان قلب و تند شدن ریتم تنفس ، فشار خون بالا رفته و نهایتا عرق کردن نیز بیشتر می شود و این چرخه معیوب همچنان تکرار شده و میزان تعریق افزایش می یابد.

درمان های مختلف تعریق زیاد کدامند؟

اولین خط درمان برای کنترل این حالت کاهش استرس با تنفس عمیق و ریلاکس کردن عضلات بدن است. مرحله دوم مصرف  داروهایی است که موجب کنترل سیستم سمپاتیک می شوند.داروی پروپرانولول از گذشته بعنوان مهار کننده سمپاتیک استفاده شده است و از بروز سیکل معیوب افزایش استرس جلوگیری می کند.

محلول الکلی آلومینیوم کلراید 20 تا 25درصد درمان موضعی دیگری است که برای کاهش تعریق مورد استفاده قرار می گیرد، که ایراد این دارو ایجاد حساسیت و ریختگی شدید پوست می باشد.

داروهای آنتی کولینرژیک مثل پروپانتلین و اکسی بوتینین نیز مورد استفاده قرار مي گيرند که بدلیل عوارض آن ها از قبیل خشکی دهان و کاهش حرکات دستگاه گوارش استفاده از آنها محدود شده است. آخرین راه حل تزریق بوتاکس در موضع می باشد که مورد تایید FDA قرار گرفته است و برای زیر بغل ، کف دست و پا انجام می شود.

عکس بوتاکس زیر بغل
بوتاکس زیر بغل

هزینه تزریق بوتاکس زیر بغل چقدر است؟

در مراکز مختلف بر اساس موضع درمان و نوع بوتاکس مصرفی هزینه تزریق بوتاکس متفاوت می باشد. بعنوان مثال قیمت دیسپورت به نسبت مصپورت بالاتر می باشد و همین طور هزینه تزریق بوتاکس در کف پا در مقایسه با ناحیه زیر بغل بدلیل متفاوت بودن سطح مورد درمان بیشتر می باشد.:

بوتاکس دست

در صورت عدم پاسخ مناسب با روش های فوق تزریق بوتاکس در ناحیه کف دست و پا موجب کنترل این حالت می شود. برای کنترل درد تزریق از کرم بی حسی و یخ استفاده می شود.

در هر دست 20 نقطه( 50 واحد) بوتاکس به کف دست و انگشتان بطور سطحی تزریق می شود. بدلیل نزدیک بودن غدد عرق و عضلات کف دست احتمال انتشار بوتاکس به این عضلات وجود دارد که یک ضعف موقت در دست ایجاد می شود.

افرادی که کارهای ظریف با انگشتانشان انجام می دهند ممکن است در گرفتن اشیاء دچار اختلال شوند که بهتر است در انگشت شست سطحی تر و با دوز کمتری تزریق شود. به هر حال در صورت بروز این عارضه بعد از 1 تا 2 هفته ضعف عضلانی بر طرف می شود .ماندگاری این روش حدود 7 ماه است که با تکرار تزریق تا یکسال هم افزایش می یابد.

بوتاکس کف دست
بوتاکس برای تعریق

بوتاکس کف پا

بدلیل ضخیم بودن پوست کف پا در مقایسه با زیر بغل و کف دست تزریق در عمق بیشتری انجام می شود. بسته به اندازه کف پا برای هر طرف بین 50 تا 100 واحد تزریق انجام می شود که ماندگاری آن حدود 6 ماه است.

برای بی حس کردن موضع علاوه بر کرم بی حسی از کمپرس یخ استفاده می شود. چرا که این ناحیه به درد حساس است و تزریق می تواند دردناک باشد.

آدرس اینستاگرام

برای مشاوره پیام بدهید✍

4.7/5 - (122 امتیاز)

104 دیدگاه دربارهٔ «هزینه بوتاکس زیر بغل برای تعریق;

 1. سلام ،وقت شما بخیر ،ممنون از اینکه دقیق راهنمایی میکنید ،من حدود ی هفته قبل دستامو ب خاطر اینکه عرق میکنا بوتاکس کردم ،دو سه روزا حرکات دستام ب شددددت ضعیف شده،یعنی قاشق رو هم نمیتونم ب راحتی دستم بگیرم ،میشه راهنماییم کتید ،چون دارم اذیتمیشم ،حتی نمیتونم سوئیچ رو فشار بدم برای روشن کردن ماشین،و هی داره ضعیف تر میشه دستام

  پاسخ
  • درود بر کوثر
   تزریق عمیق و یا دوز بالاتر از حد نیاز بوتاکس به کف دست ممکن است موجب انتشار آن به عضلات مجاور شده و ایجاد ضعف نماید. مدت زمان این ضعف به فاکتورهای مختلفی از جمله عمق تزریق و دوز تزریق شده بستگی دارد.‌
   با این وجود می توان گفت بعد از ۱۰ روز به تدریج اثر بوتاکس کاهش یافته و به تدریج ضعف عضلانی برطرف می شود. معاینه مجدد توسط پزشک معالج توصیه می شود.
   موفق باشید

   پاسخ
 2. سلام وقت بخیر
  من ۳۲ سالمه و زیر بغل و کف دستام خیلی عرق می کنه
  آیا می تونم در یک جلسه هر دو ناحیه رو بوتاکس کنم؟ متشکرم

  پاسخ
  • درود بر علی
   افزایش فعالیت غدد سمپاتیک موجب تحریک غدد عرق در کف دست و زیر بغل می شود.
   تزریق بوتاکس بطور همزمان در کف دست و زیر بغل در یک جلسه از نظر تئوری قابل انجام است. با این وجود این موضوع برای شرایط هر فرد می بایست بررسی شود چرا که بدلیل دردناک بودن تزریق در کف دست و حداکثر دوز مطمئن بوتاکس بهتر است در دو جلسه انجام شود.
   موفق باشید

   پاسخ
 3. سلام خسته نباشید
  بعد از بوتاکس زیر بغل تا چه مدت نمیتونیم از لیزر استفاده کنیم؟ آیا لیزر اثر بوتاکس را از بین میبره؟

  پاسخ
  • درود بر AKRAM
   از نظر تئوری 24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس می توان لیزر موهای زائد را انجام داد چرا که ملکول های بوتاکس در این مدت وارد سلول های هدف شده اند و امکان پخش آنها به نقاط دورتر و یا خنثی شدن آنها با حرارت لیزر وجود ندارد. با این وجود جهت اطمینان بیشتر و رعایت جنبه احتیاط بهتر است با فاصله یک هفته لیزر انجام شود تا حداقل ریسک خطرات و عوارض جانبی داشته باشیم.
   موفق باشید

   پاسخ
  • درود بر زهرا
   بوتاکس زیر بغل صرفا تعریق در ناحیه زیر بغل را متوقف می کند و حتی ممکن است در شرایط گرما و یا ورزش های سنگین بدنی از تعریق از ناحیه پشت و کمر تشدید شود.
   موفق باشید

   پاسخ
 4. سلام خسته نباشید .
  من بوتاکس زیر بغل انجام دادم و کاملا تعریق متوقف شد اما بعد ۲ هفته تعریقم شروع شده اما نه مثل قبل . الان باید با دکترم تماس بگیرم مشکل از تزریق بوتاکس بوده ؟ بهم گفتن زیر ۴ ماه تزریق دوباره انجام نمیدبم اما خوب اثری نداشته

  پاسخ
  • درود بر Sahar
   تاثیر بوتاکس زیر بغل یک هفته بعد از تزریق نمایان شده و تا 6 ماه ادامه دارد بهتر است از پزشک خودتان در مورد برند و کیفیت بوتاکس و جزئیات تزریق سوال بفرمایید.
   موفق باشید

   پاسخ
 5. سلام
  وقتتون بخیر و ممنون از پاسخ دهی شما
  بنده دوبار تزریق بوتاکس انجام دادم، زیر بغل، خیلی هم عالی بود. منتها به من گفته بودن هربار که تزریق کنم، مدت زمان اثر گذاری بیشتر میشه. یعنی بار اول 6 ماه، بار دوم 9 ماه و…. اما الان که بار دوم رو زدم، هنوز 6 ماه نشده که حس میکنم اثرش داره از بین میره و نیاز به شارژ مجدده.ایا دوباره برم تزریق کنم؟ ضرر نداره؟ چرا پس مدت اثرگذاری بوتاکس، بیشتر نشد؟؟؟

  پاسخ
  • درود بر محمد
   ماندگاری بوتاکس به کیفیت آن و دوز تجویز شده و همین طور متابولیسم بدن شما بستگی دارد و در صورت کاهش تاثیر آن می توانید مجددا تزریق نمایید.
   موفق باشید

   پاسخ
 6. سلام خسته نباشید من پنج روز کف دستمو بوتاکس کردم اما هیچ اثری نکرده حتی سر سوزن همینجور عرق میکنه خواستم بدونم طبیعیه؟ یا مشکل از دکتر بود کارشو بلد نبوده؟ و اینکه کامل قطع میکنه یا کم اگه تا یک هفته اوکی نشد برم جای دیگه باز تزریق انجام بدم ضرر داره؟

  پاسخ
  • درود بر حاجیان
   تاثیر بوتاکس برای تعریق بعد از یک هفته به تدریج شروع شده و تا 6 ماه ادامه دارد بنابراین بهتر است کمی صبور باشید و با پزشک خودتان مشاوره داشته باشید.
   موفق باشید

   پاسخ
 7. سلام دکتر من تو فصل گرما و حتی سرما زیر بغلم زیاد عرق میکنه ولی بو نداره خواستم بدونم با لیزر مو زائد میشه نتیجه گرفت تا دیگر زیر بغل هام عرق نکنن یا از عرقشون کاسته شود؟؟ممنون

  پاسخ
  • سلام خسته نباشید
   من خونده بودم ماندگاری بوتاکس مصپورت بین شیش تا هشت ماه واسه هیپرهیدروز زیر بغله و من دوماه پیش انجام دادم الان تاثیرش کم‌شده و باز خیس میشه زیربغلم
   آیا طبیعیه برای مرحله‌ی اول تزریق یا مشکل از بوتاکس یا پزشک بوده؟ممنون میشم جواب بدین

   پاسخ
   • درود بر Vahid
    ماندگاری بوتاکس برای تعریق بیش از حد بطور متوسط شش تا هفت ماه می باشد و دوز بوتاکس، تکنیک تزریق و همین طور متابولیسم بدن فرد می تواند می تواند بر روی ماندگاری آن تاثیر داشته باشد.
    موفق باشید

    پاسخ
 8. دکتر میگن تزریق بوتاکس برلی تعریق کف دست و زیربغل بعد از چند جلسه دیگه تزریق بوتاکس تاثیری نداره بر روی غدد ایا این درسته؟
  چون بیمار ممکنه بعد از ۵ جلسه هم باز هم نیاز داشته باشه به تزریق

  پاسخ
  • درود بر Parisa
   در بیمارانی که برای تعریق بیش از حد بوتاکس تزریق می کنند کاهش اثر دهی گزارش نشده است با این وجود ممکن است بطور نادر در بدن بعضی از افراد بعد چند نوبت تزریق بوتاکس آنتی بادی ضد بوتاکس تولید شود و تاثیر درمان را کاهش دهد که احتمال بروز این واکنش بسیار کم است.
   موفق باشید

   پاسخ
 9. سلام.وقت بخیر.من تزریق بوتاکس کف دست انجام دادم که متاسفانه انگشتان به خصوص انگشت شصت بی تحرک شده و حتی دکمه کنترل رو نمیتونم فشار بدم.واقعا این اثر بعد از دو هفته از بین میرود؟اگه راهنمایی بفرمایید که باید چیکار کنم ممنون میشم؟

  پاسخ
  • درود بر شادی
   ممکن است در صورت عمیق تزریق شدن بوتاکس در نوک انگشتان ضعف عضلانی ایجاد شود که البته جای نگرانی ندارد و ظرف چند هفته بطور کامل برطرف می شود با این وجود بهتر است توسط پزشک درمانگر معاینه شوید.
   موفق باشید

   پاسخ
 10. سلام شبتون بخير. ممنون كه با حوصله مردم رو راهنمايي ميكنيد. من قصد تزريق بوتاكس زير بغل دارم اما ترسم ازينه كه من از دوران بلوغ چربي اضافي زيادي كنار بغلم يعني بين خط تا شده ي بازو و سينه م داشتم كه مثل اينكه در اصطلاح بهش سينه ي كوچك ميگن كه قابل جراحي هم نيست چون مستقيم با غدد لنفاوي در ارتباط هست. درست مثل يك قلمبگي بين زير بغل و سينه هام هست بطوريكه روم نميشه تاپ بپوشم.. بعد زايمانم هم يه مدت يك توده زير بغلم ايجاد شده بود كه دكتر گفت مربوط به غدد شيردهي هست و خود به خود رفع شد. اما گاهي يك تورم يكي از زير بغل هام متوجه ميشم مخصوصا زمانيكه مام استفاده ميكنم.. با اين اوصاف آيا بوتاكس زير بغل ممكنه براي من ايجاد مشكل كنه از نظر غدد لنفاوي و توده در سينه يا زير بغل ايجاد بشه؟؟؟ كلا ميتونم با خيال راحت بوتاكس تزريق كنم با اين شرايط؟؟

  پاسخ
  • درود بر مهسا
   نگرانی شما در مورد توده زیر بغل و ارتباط آن با بوتاکس است که بهتر است در مورد توده زیر بغل مطمئن شوید و با روش های مختلف تشخیصی از قبیل سونوگرافی و یا ماموگرافی جنس این توده مشخص شود و بعدا برای تزریق بوتاکس زیر بغل اقدام نمایید.
   موفق باشید

   پاسخ
 11. سلام وقت بخير من تزريق بوتاكس زير بغل انجام دادم الان دوماه ميگذره و خيلي خوبه اما خيلي خارش دارم در ناحيه زير بغل علتش چي هست

  پاسخ
  • درود بر متین
   بوتاکس زیر بغل ممکن است در 24 ساغت اول بعد از تزریق ایجاد تورم و خارش نماید که البته آلرژی به بوتاکس به ندرت دیده می شود بعد از گذشت دو ماه دلایل دیگری ممکن است موجب خارش زیر بغل شود و احتمال عفونت قارچی و یا حساسیت موضعی وجود دارد.
   موفق باشید

   پاسخ
  • سلام و عرض ادب
   میخواستم بپرسم که در بوتاکس زیربغل وقتی عروق زیربغل مسدود میشه باعث ایجاد تاول و غده در زیر بغل میشه یا نه؟و اینکه تزریق مداوم بوتاکس هر ۶ ماه در طولانی مدت عوارضی داره یا نه؟ بی زحمت در مورد جراحی هم توضیح بدید.
   ممنون یاعلی

   پاسخ
   • درود بر محمد رضا
    تزریق بوتاکس در زیر بغل موجب غیر فعال شدن غدد عرق در این ناحیه شده و عرق اضافه از سایر نقاط مثل پشت و پهلوها خارج می شود و ایجاد تاول و یا غده در زیر بغل نمی شود چرا که بوتاکس بعد از تزریق وارد سلول های هدف شده و در صورت رعایت مراقبت های بعد از تزریق عارضه خاصی اتفاق نمی افتد. روش دائمی جلوگیری از تعریق زیر بغل جراحی است که غدد عرق با روش ساکشن بطور کامل از ناحیه تخلیه می شود.
    موفق باشید

    پاسخ
 12. سلام میخواستم بدونم فرق بوتاکس دیسپورت و مصپورت چیه؟ آیا مصپورت ضعیف تره؟؟ چرا مصپورت ارزون تره؟

  پاسخ
  • درود بر رها
   بوتاکس دیسپورت یک برند خارجی است و ساخت شرکت انگلیسی آیسپن است و مصپورت تولید داخل است و ضعیف تر از دیسپورت نیست با این وجود بدلیل برند بودن و معتبر بودن دیسپورت قیمت بالاتری دارد بعلاوه بدلیل قدمت این برند و مطمئن بودن آن و تجربه بالای پزشکان در تزریق آن بعنوان بهترین مارک بوتاکس در ایران شناخته می شود.
   موفق باشید

   پاسخ
 13. سلام آقای دکتر. من از وقتی که لیزر زیربغل انجام دادم ،میزان تعرق این ناحیه بسیار زیاد شده و بسیار ناراحت کننده شده،من چهارماهه زایمان کردم و بهذفرزندم شیر میدم. می تونم بوتاکس زیربغل انجام بدم؟ باتشکر

  پاسخ
 14. سلام به همگی من خیلی عرق میکردم و اذیت میشدم ولی با بوتاکس زیر بغل 7 ماهی بود که راحت بودم و الان که دوباره اثرش رفته میخام برم انجام بدم چون خیلی خیلی ارزش داره و اعتماد بنفستون میره بالا

  پاسخ
 15. سلام وقت بخير
  همسر من دستاش و كف پاهاش به شدت عرق ميكنه جوري كه دستشو نميشه گرفت و حتي خيلي از كارهاشو نميتونه انجام بده و اين موضوع خيلي اذيتش ميكنه ، خواستم بدونم بهترين و سريع ترين روش براي درمانش چيه و اينكه از تزريق و امپول هم يكم بيزاره يعني ميترسه حالا مجبور باشه انجام ميده ميخاستم بدونم عملي چيزي نداره راحت بشه؟

  پاسخ
 16. سلام خسته نباشید؟
  من ۵ماه بوتاکس زیر بغل انجام دادم و خیلی راضی هستم?ولی از یه طرف دیگه از اون موقع تا الان بدنم حالت گرُ گرفتگی داره خیلی گرمم میشه..این گر گرفتی عصبی ترم کرده تا خود عرق

  پاسخ
  • درود بر نسیم
   بعد از تزریق بوتاکس در ناحیه زیر بغل ،بدن برای دفع عرق و کاهش حرارت حین تحرک بدنی از نواحی دیگر پوست استفاده می کند چرا که غدد عرق تقریبا در تمام نقاط بدن وجود دارند و براحتی دفع گرما و حرارت انجام می شود. بنابراین احساس گر گرفتگی شما ارتباطی به تزریق بوتاکس ندارد و بهتر است وضعیت متابولیسم و فعالیت غده تیروئید را با انجام آزمایش بررسی نمایید.
   موفق باشید

   پاسخ
 17. سلام اقای دکتر من حدود ۱۸ سالمه کف دستو پام عرق میکنه میخوام بوتاکس تزریق کنم سوال اولم اینکه بعد از آن که بی حسی از بین رفت درد زیادی باید متحمل شد؟ هزینه درمان فقط برای کف دست حدود چقدره؟ لازمه به دکترهای برجسته در تبریز و تهران و اینا مراجعه کنم یا تو شهرستانم مشکل نداره؟

  پاسخ
  • درود بر اویس
   تزریق بوتاکس با سرنگ انسولین انجام می شود که بسیار نازک است و درد ناچیزی دارد بعلاوه از کرم های بی حسی موضعی و کمپرس سرد قبل از درمان استفاده می شود که تحمل درد را بسیار راحت تر می کند و بعد از درمان هیچ گونه دردی نخواهید داشت و بهتر است این درمان را یک پزشک با تجربه انجام دهد.
   موفق باشید

   پاسخ
 18. سلام اقای دکتر !ایا برای درمان تحریق زیر بغل غیر از بوتاکس روش دائمی وجود دارد ؟اگه وجود دارد کجا باید کراجعه کنیم؟ممنون

  پاسخ
 19. سلام و خسته نباشید
  من کف دست و پام زیاد عرق میکنه با تزریق بوتاکس تعریق کاملا از بین میرود یا نه ؟ایا عوارضی هم داره چون لاغرم

  پاسخ
 20. با سلام خدمت آقای دکتر
  من ۲۴ سالمه و دیابت نوع ۱ دارم و تعریق زیر بغل خیلی زیادی دارم میخواستم ببینم که میتونم بوتاکس رو انجام بدم یعنی مشکلی برام نداره و اینکه بوتاکس عوارضی هم داره؟!
  با تشکر فراوان

  پاسخ
  • درود بر یاسمین عزیز
   در دیابت ممکن است بدلیل نوسانات قند خون عرق سرد در بدن ایجاد شود و یا در بعضی از افراد بدلیل تحریک پذیری اعصاب سمپاتیک تعریق در تمام بدن صورت گیرد. اگر قند خون شما بطور دقیق کنترل باشد و مواردی که ذکر شد نباشد تزریق بوتاکس برای شما منعی ندارد.
   موفق باشید

   پاسخ
 21. با عرض سلام و احترام
  من همواره در قسمت زیر بغل عرق میکنم.
  راجع به این موضوع چند سوال داشتم.
  ۱. جراحی عصب سمپاتیک برای رفع عرق موثر است،؟
  ۲. تشخیص بوتاکس اصل یا تقلبی چگونه ممکن است؟
  ۳. دیسپورت چیست؟
  با تشکر

  پاسخ
  • درود بر کیوان عزیز
   دیسپورت نام یک برند بوتاکس است که شرکت انگلیسی آیسپن آن را تولید می کند.بوتاکس اصل از روی بارکد و مشخصات ظاهری ویال تشخیص داده می شود و جراحی برای درمان دائم تعریق زیر بغل موثر است.
   موفق باشید

   پاسخ
 22. سلام،من چند ماه پیش متوجه یه غده زیر بغلم دست چپم شدم ک نزدیک دوران قاعدگیم میشه دست میزنم برجستس و بعد دوران قاعدگیم غده کوچیک میشه و میره تو،به نظر خودم مشکل هورمونی باشه،احتیاج به بوتاکس دارم،میخواستم ببینم مشکلی نداره،دردم ندارم اصلا،قبل اینکه این مشکل پیش بیاد برام یکبار بوتاکس انجام دادم ولی نصف مواد بوتاکس رو به دو دستم زدم،یعنی میزان دارو کم بوده،امکان داره ازون شده باشه؟؟

  پاسخ
  • درود بر هستی خانم
   بزرگ شدن غغد لنفاوی زیر بغل بدلیل تغییرات هورمونی است و جای نگرانی ندارد، با این وجود در اینگونه موارد برای اطمینان بیشتر انجام سونوگرافی در چند روز اول سیکل ماهانه از غدد لنفاوی و همین طور سینه توصیه می شود و ارتباطی با تزریق قبلی بوتاکس شما ندارد و بعد از انجام سونوگرافی و تایید تشخبص می توانید بوتاکس زیر بغل تزریق کنید.
   موفق باشید

   پاسخ
 23. سلام وقتتون بخیر بنده دو هفته س ب میزان 10k بوتاکس زیر بغل در دوقسمت زیر بغلم انجام دادم.
  میزان تعریق سمت چپ از صد در صد به 90 درصد کاهش پیدا کرده و راضی ام. اما سمت راست شاید 50 درصد کاهش پیدا کرده
  راه حل چیه؟باید ب پزشک مراجعه کنم دوباره و تزریق کنم؟
  با تشکر

  پاسخ
  • درود بر Mahdi
   تزریق بوتاکس زیر بغل برای دو طرف به یک میزان انجام می شود و تاثیر این درمان بعد از دو هفته تثبیت می شود. بنابراین چند روز دیگر صبر کنید تا حداکثر تاثیر بوتاکس ظاهر شود و چنانچه تغییری حاصل نشد با پزشک خودتان مشاوره داشته باشید
   موفق باشید

   پاسخ
 24. سلام خسته نباشید
  برای درمان تعریق و یا تزریق بوتاکس باید به چه دکتری مراجعه کنم؟
  سوال بعدی اینکه هزینه بوتاکس زیر بغل چقدره؟

  پاسخ
 25. سلام
  بنده دو روز هست که تزریق بوتاکس زیربغل انجام دادم
  منتها عرق کردن همچنان ادامه داره
  طبیعی است؟

  پاسخ
 26. سلام اقای دکتر,جسارتا اگه,بوتاکس زیر بغل انجام بدیم محدودیتی جهت بارداری ندارد?و مشکلی نیست?با تشکر

  پاسخ
 27. سلام
  من میخوام بوتاکس زیر بغل تزریق کنم ولی وقت ندارم خیلی منتظر بمونم تا نوبتم بشه.میخوام بی حسیم رو از خونه بزنم که تا میرسم تزریق کنم و برم سرکارم.میتونم برم؟اختلال تو کارم پیش نمیاد؟و اینکه از چه بی حس کننده و چه مارکی استفاده میکنید که من از داروخونه تهیه ش کنم؟ممنونم

  پاسخ
 28. با سلام
  من کف دست و پاهایم به صورت فجیع عرق میکند.برای درمان ۱۰روز پیش تزریق دیسپورت را انجام دادم و الان فقط مقداری از شدت عرق کف دستم کم شده ولی متوقف نشده است.به نظر شما طبیعی است و باید بیشتر صبر کنم یا اینکه بوتاکس تاثیر نداشته؟آخه چند جا نوشته بود بعد از یه هفته باید کاملا دست و پا خشک بشه
  لطفا راهنماییم کنید
  ممنون

  پاسخ
  • درود بر آقا میثم
   درد یک ادراک ذهنی است و از یک فرد به فرد دیگر متفاوت است و حتی در یک شخص در زمان های مختلف آستانه تحمل به درد متغیر است که این مربوط به تغییرات هورمونی و شرایط جسمی و روانی فرد می باشد.سرنگ تزریق بوتاکس دارای نیدل بسیار نازک و ظریفی است و بعلاوه بوتاکس دیسپورت درد کمتری نسبت به سایر برندها دارد و با استفاده از کمپرس یخ و کرم بی حسی موضع کاملا بی حس می شود و درمان کاملا بدون درد می شود.
   موفق باشید

   پاسخ
 29. سلام وقتتون بخیر
  من دختر 21 ساله هستم و از سن بلوغ تعریق زیر بغل دارم.میخواستم بدونم اگر بوتاکس کنم ممکن نیست از یه قسمت دیگه ی بدنم تعریق جبرانی پیدا کنم؟
  و اینکه بعد از 7/6 ماه که بخوام دوباره تزریق کنم ممکنه که بعد از 2/3 بار تزریق دیگه جواب نده و عرق کنم یا اینکه با هربار تزریق از تعریق جلوگیری میکنه؟
  آخه من کلرید آلومینیوم استفاده میکردم بعد از یک ماه برگشت و دیگه تاثیر نداشت.
  ممنونم

  پاسخ
  • درود بر محدثه خانم
   در صورت تزریق بوتاکس در زیر بغل غدد عرق سایر مناطق بدن فعال باقی می مانند و تعریق از این مناطق ادامه خواهد داشت با این تفاوت که بوی نا مطبوع تعریق در زیر بغل وجود نخواهد داشت.مقاومت به تزریق بوتاکس برای تعریق تا کنون گزارش نشده و بعد از 7 ماه دوباره غدد عرق فعال می شود که احتیاج به تزریق مکرر وجود دارد.
   موفق باشید

   پاسخ
 30. سلام خدمت شما!
  من در زیر بغل تعریق بیش حد دارم. و ناراحتی ام از اینست که عرقم خیلی بوی بدی میدهد. و اگه هر روز هم حمام کنم بازم ادامه دارد. این سبب افزایش ناراحتی و استرس ام شده، و همیشه جریان دارد.
  خب، آقای دکتر! یعنی بوتاکس اثرش بعد ۷ روز آهسته آهسته شروع میشه یا بعد همین ۷ روز عرق کاملا قطع میشه؟
  و لطفا هزینه بوتاکس زیر بغل را بگویید.
  اگه با واحد دلار بگویید، خوش میشم.

  پاسخ
  • درود بر Alipourعزیز
   حدود یک هفته بعد از تزریق بوتاکس زیر بغل تاثیر آن بتدریج شروع شده و تا 6 الی 7 ماه ماندگاری دارد و در موضع تزریق تعریق وجود نخواهد داشت.بر حسب مواد مورد استفاده قیمت بوتاکس زیر بغل متفاوت است که این بدلیل تفاوت در برند بوتاکس و شرکت سازنده می باشد.
   موفق باشید

   پاسخ
 31. با سلام و خسته نباشيد
  آقاي دكتر من قبلاً سابقه بيماري MS داشتم و الان از بهبودي من نزديك به ٢سال ميگذره.خواستم بدونم با داشتن همچين مشكلي كه قبلاً داشتم،آيا بوتاكس زير بغل ميتونه راه حل مناسبي براي من و امثال من باشه يا خير؟ و اينكه آيا از لحاظ اعصاب براي من مشكلي به وجود نخواهد داشت؟ با تشكر

  پاسخ
  • درود بر Minoo خانم
   ماهیت و علل بیماری MS برای پزشکان و محققین بطور کامل روشن نشده است و همواره رعایت جانب احتیاط در این بیماری توصیه می شود. بوتاکس بر روی غدد عرق برون ریز و پایانه عصبی عضلانی محیطی تاثیر می کند، در حالیکه در ام اس آسیب در غشاء میلین در سیستم عصبی مرکزی( مغز و نخاع) ایجاد می شود و تداخلی بین بوتاکس و این بیماری وجود ندارد. با این وجود بهتر است با پزشک مغز و اعصاب درباره این موضوع یک مشاوره داشته باشید.
   موفق باشید

   پاسخ
   • درود بر سیما
    قرص پروپرانولول یکی از درمان های تعریق بیش از حد در اثر فعالیت زیاد سیستم سمپاتیک و استرس می باشد و هیچ تداخلی با تزریق بوتاکس زیر بغل ندارد.
    موفق باشید

    پاسخ
 32. سلام آقای دکتر ، کف دست و پای من اکثر اوقات خیس عرقه و از دست دادن با دیگران احساس بدی دارم. داروهای زیادی امتحان کردم ولی تاثیر چندانی نداشته. آیا با تزریق بوتاکس به کف دست دیگه این مشکل حل می شه و عوارض جانبی این روش چیه و مدت اثر این درمان چقدره و آیا خیلی دردناکه؟

  پاسخ
  • درود بر پدرام عزیز
   تزریق بوتاکس برای تعریق بیش از حد توسط FDA تایید شده و موثر و مطمئن است. امکان موقت ضعف عضلانی در انگشتان وجود دارد که بعد از یک تا دو هفته بر طرف می شود و ماندگاری حدود 7 ماه دارد. بدلیل حساس بودن این موضع به درد از کرم بی حسی و کمپرس یخ برای کنترل درد استفاده می شود.
   موفق باشید

   پاسخ
 33. با سلام من زير بغلم زياد عرق ميكنه و همينكه عرق ميكنه بوي خيلي بدي هم ميده با اينكه خيلي حموم هم ميرم ولي بازم يكم عرق كنم بوي بدي ميده بنظر شما چيكار كنم؟؟؟؟

  پاسخ
 34. سلام دکتر وقتتون بخیر من خیلی وقت هست که دنبال انجام بوتاکس برای کنترل تعریق مخصوصا برای زیربغل هستم اما از چند نفر شنیدم که وقتی بوتاکس انجام میشه و عرق راهی برای بیرون رفتن پیدا نمیکنه به صورت غده های ریز یا درشت در میاد در اون محل میخواستم بدونم که این موضوع تا چه حد درسته و از کجا میتونم مطمئن بشم که اون بوتاکسی که دکتر برای من استفاده میکنه تقلبی نیست؟ممنون میشم جواب بدید

  پاسخ
  • درود بر مریم خانم
   بوتاکس مثل بقیه داروها بدون عارضه نیست و افرادی که به آن آلرژی دارند و یا سابقه ضعف عضلانی دارند نباید از آن استفاده کنند.درمان تعریق بیش از حد در مرحله اول با دارو انجام می شود و در صورت عدم پاسخ به دارو درمانی و یا در موارد شدید از تزریق بوتاکس استفاده می شود. مقدار مورد نیاز برای درمان تعریق در حد میکرودوز است و عوارض جانبی جدی در این مقدار ناچیز قابل اغماض است.با این وجود عموما توصیه می شود24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس از انجام اعمالی که موجب افزایش جریان خون در موضع شده و احتمال جا به جایی ملکول های بوتاکس به نقاط دورتر دارد اجتناب شود. انجام استحمام با آب داغ، ورزش های سنگین هوازی ، سونا ،لیزر موهای زائد و مصرف مشروبات الکلی بعد از بوتاکس ممنوع است و 24 ساعت بعد از تزریق ،ملکول های بوتاکس وارد سلول های هدف شده و بعد از چند روز تاثیر آن شروع شده و تا 6 ماه ماندگاری خواهد داشت.
   موفق باشید

   پاسخ
  • درود بر نگار خانم
   تزریق بوتاکس به ناحیه زیر بغل به مفهوم قطع تعریق در تمام بدن نمی باشد و بعد از تزریق بوتاکس صرفا در ناحیه زیر بغل تعریق صورت نمی گیرد و در صورت فعالیت ورزشی ممکن است بدن از نواحی دیگر مثل پشت و کمر دفع عرق نماید که البته محسوس نیست و بعلاوه بد بو نمی باشد. بنابراین تزریق بوتاکس به زیر بغل به هیچ وجه موجب چاقی و اضافه وزن نمی شود.
   موفق باشید

   پاسخ
 35. سلام آقای دکتر
  من زیر بغلم خیلی عرق می کنه می خوام بوتاکس تزریق کنم ولی از تزریق و درد سوزن می ترسم. چکار باید بکنم
  متشکرم

  پاسخ
  • درود بر شما
   روش های دیگری به جز تزریق بوتاکس برای درمان تعریق بیش از حد وجود دارد که در سایت به آنها اشاره شده است. با این وجود قبل از تزریق بوتاکس از کرم بی حس کننده استفاده شده و با کمپرس سرد موضع تزریق کاملا بی حس می شود. بنابر این نگرانی شما بی مورد است.
   موفق باشید

   پاسخ
 36. سلام
  صورت من خیلی عرق میکنه. مخصوصا هوا یه خورده گرم باشه آرایشم پاک میشه. برای صورت هم راه حلی هست؟؟

  پاسخ
  • درود بر شما
   تعریق بدون ورزش در صورت ممکن است عللی مثل پرکاری تیروئید،فشار خون بالا ، ایسکمی قلبی و…. داشته باشد و بیماری اصلی باید درمان شود. با این وجود در بسیاری از موارد هیچ کدام از موارد فوق وجود ندارد و با تزریق بوتاکس رقیق شده این عارضه قابل درمان است. در صورت معمولا نقاط محدودی دچار عرق بیش از حد هستند که درمان در همان موضع انجام می شود.
   غدد عرق در تمام نقاط بدن پراکنده اند و در لایه های سطحی پوست قرار دارند بنابراین برای جلوگیری از عوارض ناخواسته بوتاکس از قبیل عدم تقارن در صورت و از کار افتادن عضلات عمقی این تزریق باید بسیار سطحی باشد و به لایه های عضلانی زیر پوست نرسد. این روش علاوه بر صورت برای تعریق بیش از حد در ناحیه سر و گردن نیز قابل استفاده است.
   موفق باشید

   پاسخ
 37. با سلام
  من برای موهای زائد زیر بغل 2 جلسه لیزر انجام دادم و جلسه بعدی دو هفته آینده است.آیا تزریق بوتاکس زیر بغل با لیزر موهای زائد تداخل نداره و اگر بوتاکس تزریق کنم می تونم لیزر موهای زائد رو همزمان انجام بدم؟
  متشکرم

  پاسخ
  • درود بر شما
   تا 24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس لیزر زیر بغل مجاز نمی باشد چرا که ملکول های بوتاکس به گرما حساس هستند و با حرارت لیزر از بین می روند و بعلاوه شانس عفونت در آن ناحیه بیشتر می شود. بنابراین در یک روز انجام لیزر و بوتاکس توصیه نمی شود.
   موفق باشید

   پاسخ
 38. سلام و عرض خسته نباشید
  من برای تعریق زیر بغل می خواهم بوتاکس تزریق کنم . ضمنا نوازنده و مربی سازهای سنتی هستم. آیا تزریق بوتاکس در نوازندگی و کارهای روزمره اختلالی ایجاد می کند. لطفا پاسخ دهید
  با تشکر

  پاسخ
 39. با سلام
  من 32 سالمه و از سنین نوجوانی تعریق شدید در زیر بغل داشته ام .حتی بدون ورزش و تحرک بدنی هم این تعریق ادامه داره به طوری که این موضوع موجب ناراحتی زیادی برام شده . درمان های دارویی هم انجام دادم ولی نتیجه نگرفتم. آیا بوتاکس زیر بغل می تونم انجام بدم و اینکه اصلا عرق نکردن ضرر نداره؟ قیمت بوتاکس برای تعریق زیر بغل چقدر است؟
  متشکرم

  پاسخ
  • درود بر شما
   تزریق بوتاکس برای تعریق یک روش موثر و سرپایی است که ماندگاری آن بیشتر از بوتاکس برای زیبایی است( حدود 6 تا 8 ماه) بنابراین یک روش دائمی نیست و احتیاج به تکرار شدن دارد.
   بعد از تزریق شما در ناحیه زیر بغل عرق نخواهید کرد و مفهوم آن، عدم تعریق در تمام بدن نیست. غدد عرق در تمام بدن وجود دارند ولی تراکم آنها در نقاط خاصی مثل زیر بغل بیشتر است و بدن برای خروج عرق از غدد عرق سایر قسمت ها استفاده می کند. برای لیست قیمت ها با کلینیک تماس بگیرید.

   پاسخ
  • سلام من 32 سالمه 2 بار تا به حال انجام دادم انقدر خوب بوده که با خودم گفتم چرا تا الان نیومدم . اصلا اعتماد به نفس نداشتم . لباس روشن نمی پوشیدم . ولی پیش یک دکتر خوب برید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید