بوتاکس چانه چیست؟

بالا کشیدن گوشه لب ها بطور اولیه با پر کردن گوشه لب از طریق تزریق فیلر و یا تزریق چربی انجام می شود.با این وجود در بعضی از افراد  با تزریق بوتاکس چانه خطوط حزن و یا ماریونت در گوشه لب کم عمق تر شده و فرم لب بهبود می یابد.

تزریق بوتاکس در ناحیه فک چگونه انجام می شود؟

عضلات پایین آورنده لب نقش مهمی در  پایین کشیدن لب و ایجاد شیار عمیق در دو طرف لب دارند و با تضعیف این عضلات تعادل گوشه لب به سمت بالا تغییر کرده و شکل لب بهبود می یابد. عضله پایین آورنده گوشه لب DAO از لبه استخوان فک شروع شده و به گوشه لب متصل می شود و با توجه به سطحی بودن این عضله تزریق می بایست بطور سطحی انجام شده تا از پخش بوتاکس به عضله مجاور DLI و بروز عدم تقارن در لب پیشگیری شود. با انقباض لب به سمت پایین موقعیت این عضله مشخص شده و ۳ تا ۴ واحد بوتاکس در این عضله تزریق می شود. رعایت تقارن و تزریق در موقعیت آناتومیک درست و دوز مناسب از بروز عوارض ناخواسته جلوگیری می کند. وجه تسمیه خطوط marionette شباهت آن به عروسک خیمه شب بازی می باشد که ظاهری ناخوشایند به صورت می دهد.

بوتاکس چانه
بوتاکس چانه

طریقه تزریق بوتاکس در چانه چگونه است؟

در ناحیه چانه بدلیل انقباض عضله منتالیس در بعضی از افراد یک ناهمواری ایجاد می شود که شبیه پوست پرتقال می باشد و ریلاکس کردن این عضله با تزریق مقدار بسیار کمی بوتاکس به صاف شدن این ناهمواری کمک می کند. تاثیر این تزریق موقت می باشد و معمولا برای تثبیت اثر آن سالی دو نوبت تزریق بوتاکس تجویز می شود. میمیک صورت منجر به انقباض عضلات صورت می شود و تکرار حرکتی خاص در یک ناحیه از صورت می تواند منجر به ایجاد چین و چروک در آن ناحیه شود بنابراین اصلاح حالت چهره و عدم انجام حرکات تکراری در صورت به درمان موثر این موضوع کمک می نماید و ماندگاری بوتاکس چانه را افزایش می دهد.

حتما بخوانید  بوتاکس گردن

برای Botox چانه تزریق در چهار نقطه بر روی عضله منتالس انجام می شود که برای درگیر نشدن بیشتر عضلات عمقی تزریق سطحی انجام می شود در بعضی از بیماران استفاده از یک فیلر به عنوان مکمل بوتولینوم توکسین برای پر کردن چین های عمقی تر و یا فرو رفتگی های ناشی از جای جوش استفاده می شود

بوتاکس چانه
بوتاکس چانه

موارد منع تزریق بوتاکس چیست؟

در سنین زیر ۱۸ سال و بالای ۷۰ سال تزریق Botox چانه انجام نمی شود ، چراکه در سنین بالا بدلیل آتروفی عضلانی تزریق بوتاکس بصورت معکوس موجب افزایش چین و چروک ها می شود. در بیماری عصبی myastina gravis بدلیل ضعف در عضلات بدن تزریق بوتاکس می تواند شدت بیماری را تشدید کند. همچنین در بیمارانی که در حال مصرف داروهایی که ضعیف کننده عضلات هستند، مثل آنتی بیوتیک های آمینوگلیکوزاید( جنتامایسین ، آمیکاسین و…) و تتراسایکلین ها نیز تزریق بوتاکس چانه انجام نمی شود.

در زمان شیردهی و بارداری جانب احتیاط آن استکه بوتاکس چانه انجام نشود. با وجود اینکه مقدار تزریق بوتاکس بسیار کم است و محدود به عضلات تزریق شده می باشد. ولی از آنجا که تحقیقات گسترده و بلند مدتی در این زمینه انجام نشده است جانب احتیاط آن است که در این شرایط Botox تزریق نشود.

بوتاکس چانه
بوتاکس چانه

هزینه بوتاکس چانه چقدر است؟

در کلینیک های زیبایی بر اساس نوع برند بوتاکس و موضع تزریق بوتاکس قیمت تزریق بوتاکس متفاوت می باشد. بعنوان مثال تزریق دیسپورت که یک برند انگلیسی و با کیفیت است بالاترین قیمت را دارد. بوتاکس نورونوکس که کره ای است قیمت متوسطی داشته و کنیتوکس که چینی است ارزان ترین قیمت را دارد.

حتما بخوانید  تزریق چربی به صورت

برای دیدن فیلم بوتاکس چانه بر روی لینک زیر کلیک کنید

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 40 میانگین: 2.4]
دسته‌ها:
بوتاکسزیبایی پوست

مقالات مرتبط

بوتاکس

لبخند لثه ای

لبخند لثه ای چیست؟ در بعضی از افراد هنگام خندیدن لثه فک فوقانی دیده می شود که ظاهر ناخوشایندی ایجاد…
عکس کرم لیفتینگ
جوانسازیزیبایی پوست

کرم لیفتینگ

کرم های لیفتینگ یکی از روشهایی هستند که باعث می شوند پوست جوانتر، سفت تر و با نشاط تر به نظر برسد. بدلیل وجود برندهای تجاری مختلف با قیمت های متفاوت انتخاب کرم لیفتینگ مناسب مشکل است

بوتاکس

botox cosmetic

What is botox cosmetic? The appropriate use of Botox requires an understanding of the art of facial aesthetics and the…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button