خانه / بوتاکس / بوتاکس چانه

بوتاکس چانه

بوتاکس چانه چیست؟

در ناحیه چانه بدلیل انقباض عضله منتالیس در بعضی از افراد یک ناهمواری ایجاد می شود که شبیه پوست پرتقال می باشد و ریلاکس کردن این عضله با تزریق مقدار بسیار کمی بوتاکس به صاف شدن این ناهمواری کمک می کند. تاثیر این تزریق موقت می باشد و معمولا برای تثبیت اثر آن سالی دو نوبت تزریق بوتاکس تجویز می شود. میمیک صورت منجر به انقباض عضلات صورت می شود و تکرار حرکتی خاص در یک ناحیه از صورت می تواند منجر به ایجاد چین و چروک در آن ناحیه شود بنابراین اصلاح حالت چهره و عدم انجام حرکات تکراری در صورت به درمان موثر این موضوع کمک می نماید و ماندگاری بوتاکس چانه را افزایش می دهد.

طریقه تزریق بوتاکس چانه چگونه است؟

برای Botox چانه تزریق در چهار نقطه بر روی عضله منتالس انجام می شود که برای درگیر نشدن بیشتر عضلات عمقی تزریق سطحی انجام می شود در بعضی از بیماران استفاده از یک فیلر به عنوان مکمل بوتاکس برای پر کردن چین های عمقی تر و یا فرو رفتگی های ناشی از جای جوش استفاده می شود. این موضوع بویژه در مورد خطوط ماریونت که بصورت خطوط عمودی از دو طرف لب شروع می شوند و به سمت چانه حرکت می کنند، صدق می کند. برای بالا رفتن گوشه لب در این بیماران مقدار اندکی از بوتاکس بر روی عضله پایین آورنده لب depressor anguli oris در دو طرف تزریق می شود .وجه تسمیه خطوط marionette شباهت آن به عروسک خیمه شب بازی می باشد که ظاهری ناخوشایند به صورت می دهد.

حتما بخوانید  لیفت ابرو
عکس بوتاکس چانه
بوتاکس چانه

موارد منع بوتاکس چانه چیست؟

در سنین زیر ۱۸ سال و بالای ۷۰ سال تزریق Botox چانه انجام نمی شود چراکه در سنین بالا بدلیل آتروفی عضلانی تزریق بوتاکس بصورت معکوس موجب افزایش چین و چروک ها می شود. در بیماری عصبی myastina gravis بدلیل ضعف در عضلات بدن تزریق بوتاکس می تواند شدت بیماری را تشدید کند. همچنین در بیمارانی که در حال مصرف داروهایی که ضعیف کننده عضلات هستند مثل آنتی بیوتیک های آمینوگلیکوزاید( جنتامایسین ، آمیکاسین و…) و تتراسایکلین ها نیز تزریق بوتاکس چانه انجام نمی شود. در زمان شیردهی و بارداری جانب احتیاط آن استکه بوتاکس چانه انجام نشود. با وجود اینکه مقدار تزریق بوتاکس بسیار کم است و محدود به عضلات تزریق شده می باشد ولی از آنجا که تحقیقات گسترده و بلند مدتی در این زمینه انجام نشده است جانب احتیاط آن است که در این شرایط Botox تزریق نشود.

هزینه بوتاکس چانه چقدر است؟

در کلینیک های زیبایی بر اساس نوع برند بوتاکس و موضع تزریق بوتاکس قیمت تزریق بوتاکس متفاوت می باشد. بعنوان مثال تزریق دیسپورت که یک برند انگلیسی و با کیفیت است بالاترین قیمت را دارد. بوتاکس نورونوکس که کره ای است قیمت متوسطی داشته و کنیتوکس که چینی است ارزان ترین قیمت را دارد.

برای دیدن فیلم بوتاکس چانه بر روی لینک زیر کلیک کنید

 

[تعداد: 36    میانگین: 2.2/5]

درباره ی Admin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *