تزریق ژل صورت

تزریق ژل صورت چگونه است؟ دو نوع چین و چروک در پوست وجود دارد ۱- چروک دینامیک که با هیجانات روی پوست ایجاد می شوند و در حالت استراحت از بین می روند که این دسته به تزریق بوتاکس بخوبی پاسخ می دهند. ۲-چروکی که استاتیک هستند و در حالت استراحت هم روی پوست وجود دارند و با تزریق ژل درمان می شوند.

گاهی از اوقات چین و چروک صورت ترکیبی از دو حالت فوق می باشند بعبارت دیگر چروک در حالت استراحت وجود دارد ولی با هیجان عمق آن بیشتر می شود. مثلا خطوط اخم ممکن است آنقدر عمیق شده باشد که در حالت استراحت هم دیده شوند. در این حالت اول بوتاکس تزریق می شود و دو هفته بعد از مشخص شدن نتیجه تاثیر آن تزریق ژل انجام می شود که تزریق ژل و بوتاکس بطور هم افزا می باشد(synergism) هر چند که می توان همزمان  تزریق ژل و بوتاکس را در یک ناحیه و در یک جلسه انجام داد. بطور کلی می توان گفت بوتاکس برای قسمت فوقانی صورت استفاده می شود و ژل برای قسمت های تحتانی صورت کاربرد دارد.

لیفت ۸ نقطه ای صورت با تزریق ژل چگونه است؟

تزریق ژل صورت در لیفت ۸ نقطه ای بوسیله تزریق  ژل با استفاده از کدهای MD انجام می شود و با تزریق فیلر در یک سری از نقاط استراتژیک روی صورت، لیفت غیر جراحی انجام می شود. این نقاط بر اساس واحدهای چربی زیر پوستی و بر اساس مطالعات اخیر آناتومیک تعریف شده اند.

حتما بخوانید  تزریق ژل لب
تزریق ژل صورت
نقاط تزریق ژل در لیفت ۸ نقطه ای

لیفت ۸ نقطه ای در کدام نواحی صورت انجام می شود؟

تزریق ژل صورت به منظور لیفت غیر جراحی یک روش سریع و مطمئن به منظور بالا کشیدن و لیفت پوست صورت است.در این تکنیک ناحیه گونه مهمترین نقطه است چرا که حمایت استخوان گونه را دارد و حمایت این استخوان موجب لیفت کل صورت شده و بعلاوه رباط میانی گونه zygomatic cutaneous ligament  از حرکت و جابه جایی فیلر به سمت پایین جلوگیری می نماید.

در ناحیه گونه تزریق در عمقی ترین لایه یعنی روی پریوستیوم انجام می شود. نواحی دیگر از قبیل خط خنده ، زاویه فک ، خطوط ماریونت، شیار اشکی و زیر گونه به لیفت بیشتر صورت کمک می نمایند.

 

 

با افزایش سن حجم لب کم شده ،ارتفاع لب کاهش یافته و بر جستگی آن در صورت کاهش می یابد. لب فوقانی از دو قسمت لب سفید و لب قرمز تشکیل شده است که  توسط حاشیه  لب (Vermilion Border ) از یکدیگر جدا شده اند.

با تشکیل چروک عمودی و موازی در قسمت  سفید لب فوقانی ظاهر نامطلوبی ایجاد می شود و در صورت استفاده از روژ لب بصورت خطوط عمودی قرمز رنگ در لب بالا خودش را نشان می دهد. بطور معمول لب تحتانی حجیم تر از لب فوقانی است و کمی جلوتر از آن قرار گرفته است. می توان گفت لب تحتانی حدودا دو برابر لب فوقانی می باشد.

در حالیکه لب بالا و پایین نسبت به هم بعنوان خواهر در نظر گرفته می شوند نیمه راست و چپ هر کدام از لب ها بعنوان دو قلو نسبت به یکدیگر تصور می شوند و وجود  تقارن در این دو نیمه بسیار مهم و اساسی می باشد.  در تزریق ژل لب با حجم دادن و برجسته کردن حاشیه لب  جذابیت  و زیبایی صورت بیشتر می شود.

حتما بخوانید  تزریق لب
قبل و بعد تزریق ژل لب
تزریق ژل لب

نواحی ممنوع تزریق فیلر در صورت

ناحیه پشت خط خنده و وسط استخوان فک بطور طبیعی بدلیل جابه جایی بافت چربی مستعد افتادگی و شل شدگی هستند و تزریق فیلر و یا چربی در این نواحی موجب سنگین تر شدن بافت شده و در نتیجه عمق خط خنده بیشتر می شود و همین طور در وسط استخوان فک افتادگی پوست و بافت زیرین تشدید می شود. علاوه بر موارد فوق شریان صورتی از زیر این نواحی عبور می کند و آسیب به این سرخرگ عوارض خطرناکی ایجاد می کند.

آدرس اینستاگرام

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 10 میانگین: 2.2]
دسته‌ها: تزریق ژل

مقالات مرتبط

تزریق ژل لب مدل عرروسکی
تزریق ژل

تزریق ژل لب

تزریق ژل لب مدل فرانسوی موجب زیبایی و جذاب شدن صورت می شود که به دو روش افزایش حجم و برجسته کردن حاشیه لب انجام می شود

تزریق ژل

هیالورونیداز

هیالورونیداز چیست؟ هیالورونیداز یک نوع آنزیم است که بطور طبیعی در بدن وجود دارد و موجب شکسته شدن ملکول هیالورونیک…
گونه گذاری با تزریق چربی
تزریق ژل

گونه گذاری

گونه گذاری به روش های مختلف جراحی با گذاشتن پروتز و یا روش غیر جراحی و بطور سر پایی انجام می شود که با تزریق فیلر اسید هیالورونیک صورت می پذیرد

عکس تزریق چربی
تزریق ژلجوانسازی

درمان خط زیر چشم

درمان خط زیر چشم با استفاده از فیلر های اسید هیالورونیک انجام می شود که تاثیر زیادی در پر شدن ناحیه زیر چشم و تیرگی در این ناحیه دارد.

عکس قبل و بعد پروتز چانه
تزریق ژل

پروتز چانه

پروتز چانه برای افرادی که برجستگی چانه کمی دارند و یا در اثر حادثه استخوان فک دچار آسیب شده و…
تزریق ژل

تزریق لب

تزریق لب چگونه است؟ با افزایش سن حجم لب کم شده ،ارتفاع لب کاهش یافته و بر جستگی آن در…

4 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • سلام
  خیلی مطلب خوبی بود ممنون
  سایتتون خیلی عالیه

  پاسخ
 • با سلام
  مرسی از مطالب مفیدتون
  آقای دکتر شما کدام برند ژل را برای برجسته سازی گونه و رفع خط خنده پیشنهاد میکنید که هم ماندگاری زیادی داشته باشد و هم کیفیت خوبی داشته باشد؟ ایا ژل رادیز برای برجسته سازی گونه خوب است؟

  پاسخ
  • درود بر نازنین خانم
   بر حسب موضع درمان و انتظارات بیمار از تزریق ژل انواع مختلفی از فیلرها استفاده می شود. اسید هیالورونیک ماده موثره اکثر برندهای موجود در بازار است که در تمام مناطق صورت و پشت دست قابل استفاده است و ماندگاری بین ۹ ماه تا ۱۲ ماه دارد. بدلیل وجود آنزیم هیالورونیداز در صورت ترمیم بیش از حد با تزریق آنزیم فوق ظرف دو روز ژل تزریق شده جذب می شود.چنانچه ماندگاری طولانی تری مد نظر باشد از ماده کلسیم هیدروکسی آپاتیت استفاده می شود که با نام تجارتی ریدیس Radiesse در بازار وجود دارد و برای خط خنده و گونه گذاری مناسب است. این فیلر در عمق پوست تزریق می شود و تزریق در مناطق سطحی مثل اطرف چشم و یا حجم دادن لب توصیه نشده است.
   موفق باشید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button