کلینیک پوست و زیبایی نیایش

اکنون تماس بگیرید?

درمان های زیبایی در چند سال اخیر تحول شگرفی داشته اند و روش های نوین جوانسازی جایگزین روش های پر عارضه و تهاجمی شده اند. در این وبسایت تلاش شده است که روش های مدرن زیبایی و جوانسازی با زبانی ساده به مخاطبین محترم ارائه گردد.

در پست های این سایت از تصاویر و فیلم های آموزشی استفاده شده است تا انتقال مفاهیم درمانی و شناخت روش ارائه شده و عوارض جانبی هر کدام از این روش ها به سادگی امکان پذیر باشد. امیدورایم که این سایت بتواند به خوانندگان محترم در انتخاب نوع درمان کمک نماید.

از انتقادات، پیشنهادات شما عزیزان برای ارائه بهتر مطالب استقبال می نماییم و از اینکه سایت ما را انتخاب کرده اید سپاسگذاریم.

مرکز تخصصی درمان جای جوش، لیزر، هایفوتراپی و بوتاکس

تزریق ژل صورت

تزریق ژل صورت قبل و بعد

تزریق ژل صورت چگونه است؟ دو نوع چین و چروک در پوست وجود دارد 1- چروک دینامیک که با هیجانات روی پوست ایجاد می شوند و در حالت استراحت از بین می روند که این دسته به تزریق بوتاکس بخوبی پاسخ می دهند. 2-چروکی که استاتیک هستند و در حالت استراحت هم روی پوست وجود دارند و با تزریق ژل درمان می شوند.

گاهی از اوقات چین و چروک صورت ترکیبی از دو حالت فوق می باشند بعبارت دیگر چروک در حالت استراحت وجود دارد ولی با هیجان عمق آن بیشتر می شود. مثلا خطوط اخم ممکن است آنقدر عمیق شده باشد که در حالت استراحت هم دیده شوند. در این حالت اول بوتاکس تزریق می شود و دو هفته بعد از مشخص شدن نتیجه تاثیر آن تزریق ژل انجام می شود که تزریق ژل و بوتاکس بطور هم افزا می باشد(synergism) هر چند که می توان همزمان  تزریق ژل و بوتاکس را در یک ناحیه و در یک جلسه انجام داد. بطور کلی می توان گفت بوتاکس برای قسمت فوقانی صورت استفاده می شود و ژل برای قسمت های تحتانی صورت کاربرد دارد.

لیفت 8 نقطه ای با تزریق ژل صورت چگونه است؟

تزریق ژل صورت در لیفت 8 نقطه ای بوسیله تزریق  ژل با استفاده از کدهای MD انجام می شود و با تزریق فیلر در یک سری از نقاط استراتژیک روی صورت، لیفت غیر جراحی انجام می شود. این نقاط بر اساس واحدهای چربی زیر پوستی و بر اساس مطالعات اخیر آناتومیک تعریف شده اند.

نقاط تزریق ژل صورت در لیفت 8 نقطه ای
نقاط تزریق ژل صورت در لیفت 8 نقطه ای

لیفت 8 نقطه ای در کدام نواحی صورت انجام می شود؟

تزریق ژل صورت به منظور لیفت غیر جراحی یک روش سریع و مطمئن به منظور بالا کشیدن و لیفت پوست صورت است.در این تکنیک ناحیه گونه مهمترین نقطه است چرا که حمایت استخوان گونه را دارد و حمایت این استخوان موجب لیفت کل صورت شده و بعلاوه رباط میانی گونه zygomatic cutaneous ligament  از حرکت و جابه جایی فیلر به سمت پایین جلوگیری می نماید.

در ناحیه گونه تزریق در عمقی ترین لایه یعنی روی پریوستیوم انجام می شود. نواحی دیگر از قبیل خط خنده ، زاویه فک ، خطوط ماریونت، شیار اشکی و زیر گونه به لیفت بیشتر صورت کمک می نمایند.

درمان ترکیبی خط حزن با روش ترکیبی هایفوتراپی و تزریق ژل
درمان ترکیبی خط حزن با روش ترکیبی هایفوتراپی و تزریق ژل

لیفت گوشه لب چگونه انجام می شود؟

با افزایش سن  تحلیل چربی زیر پوستی در زیر لب و شل شدن پوست و انقباض  عضله پایین آورنده لب  Depressor Anguli Oris موجب پایین افتادن گوشه لب شده و در زیر لب خطوط حزن  Marionette Lines  یا خطوط عروسک خیمه شب بازی ایجاد می شود.

در اغلب موارد با پر کردن خطوط حزن با فیلر گوشه لب به سمت بالا لیفت شده و مسئله حل می شود. با این وجود در افرادی که بطور ناخودآگاه از عضله پایین آورنده گوشه لب زیاد استفاده می کنند با بوتاکس این عضله غیر فعال می شود و ماندگاری درمان طولانی تر خواهد شد.

در کلینیک پوست و زیبایی نیایش برای لیفت گوشه لب و با توجه به ترکیبی بودن علل افتادگی گوشه لب در ابتدا با هایفوتراپی پوست کل صورت سفت شده و سپس با تزریق میزان اندکی فیلر در خطوط ماریونت لیفت قابل توجه و موثری ایجاد می شود. تزریق بوتاکس در جلسات بعد و در صورت لزوم بعنوان پیشگیری از افتادگی مجدد گوشه لب توصیه می شود.

در درمان ترکیبی علاوه بر تزریق ژل و هایفو از تزریق بوتاکس در عضله DAO استفاده می شود
در درمان ترکیبی علاوه بر تزریق ژل و هایفو از تزریق بوتاکس در عضله DAO استفاده می شود

 

با افزایش سن حجم لب کم شده ،ارتفاع لب کاهش یافته و بر جستگی آن در صورت کاهش می یابد. لب فوقانی از دو قسمت لب سفید و لب قرمز تشکیل شده است که  توسط حاشیه  لب (Vermilion Border ) از یکدیگر جدا شده اند.

با تشکیل چروک عمودی و موازی در قسمت  سفید لب فوقانی ظاهر نامطلوبی ایجاد می شود و در صورت استفاده از روژ لب بصورت خطوط عمودی قرمز رنگ در لب بالا خودش را نشان می دهد. بطور معمول لب تحتانی حجیم تر از لب فوقانی است و کمی جلوتر از آن قرار گرفته است. می توان گفت لب تحتانی حدودا دو برابر لب فوقانی می باشد.

در حالیکه لب بالا و پایین نسبت به هم بعنوان خواهر در نظر گرفته می شوند نیمه راست و چپ هر کدام از لب ها بعنوان دو قلو نسبت به یکدیگر تصور می شوند و وجود  تقارن در این دو نیمه بسیار مهم و اساسی می باشد.  در تزریق ژل لب با حجم دادن و برجسته کردن حاشیه لب  جذابیت  و زیبایی صورت بیشتر می شود.

 

نواحی ممنوع تزریق ژل صورت

ناحیه پشت خط خنده و وسط استخوان فک بطور طبیعی بدلیل جابه جایی بافت چربی مستعد افتادگی و شل شدگی هستند و تزریق فیلر و یا چربی در این نواحی موجب سنگین تر شدن بافت شده و در نتیجه عمق خط خنده بیشتر می شود.

 همین طور در وسط استخوان فک افتادگی پوست و بافت زیرین تشدید می شود. علاوه بر موارد فوق شریان صورتی از زیر این نواحی عبور می کند و آسیب به این سرخرگ عوارض خطرناکی ایجاد می کند.

در تزریق ژل صورت نواحی عبور شریان صورتی پر ریسک و ممنوع است
در تزریق ژل صورت نواحی عبور شریان صورتی پر ریسک و ممنوع است

آدرس اینستاگرام

برای تماس کلیک کنید

4.8/5 – (5 امتیاز)

دیدگاه‌ها

4 پاسخ به “تزریق ژل صورت قبل و بعد”

 1. سلام
  خیلی مطلب خوبی بود ممنون
  سایتتون خیلی عالیه

  1. سلام
   متشکرم نظر لطف شماست.
   موفق و پاینده باشید

 2. nazanin

  با سلام
  مرسی از مطالب مفیدتون
  آقای دکتر شما کدام برند ژل را برای برجسته سازی گونه و رفع خط خنده پیشنهاد میکنید که هم ماندگاری زیادی داشته باشد و هم کیفیت خوبی داشته باشد؟ ایا ژل رادیز برای برجسته سازی گونه خوب است؟

  1. درود بر نازنین خانم
   بر حسب موضع درمان و انتظارات بیمار از تزریق ژل انواع مختلفی از فیلرها استفاده می شود. اسید هیالورونیک ماده موثره اکثر برندهای موجود در بازار است که در تمام مناطق صورت و پشت دست قابل استفاده است و ماندگاری بین 9 ماه تا 12 ماه دارد. بدلیل وجود آنزیم هیالورونیداز در صورت ترمیم بیش از حد با تزریق آنزیم فوق ظرف دو روز ژل تزریق شده جذب می شود.چنانچه ماندگاری طولانی تری مد نظر باشد از ماده کلسیم هیدروکسی آپاتیت استفاده می شود که با نام تجارتی ریدیس Radiesse در بازار وجود دارد و برای خط خنده و گونه گذاری مناسب است. این فیلر در عمق پوست تزریق می شود و تزریق در مناطق سطحی مثل اطرف چشم و یا حجم دادن لب توصیه نشده است.
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *