کلینیک پوست و زیبایی نیایش

اکنون تماس بگیرید?

درمان های زیبایی در چند سال اخیر تحول شگرفی داشته اند و روش های نوین جوانسازی جایگزین روش های پر عارضه و تهاجمی شده اند. در این وبسایت تلاش شده است که روش های مدرن زیبایی و جوانسازی با زبانی ساده به مخاطبین محترم ارائه گردد.

در پست های این سایت از تصاویر و فیلم های آموزشی استفاده شده است تا انتقال مفاهیم درمانی و شناخت روش ارائه شده و عوارض جانبی هر کدام از این روش ها به سادگی امکان پذیر باشد. امیدورایم که این سایت بتواند به خوانندگان محترم در انتخاب نوع درمان کمک نماید.

از انتقادات، پیشنهادات شما عزیزان برای ارائه بهتر مطالب استقبال می نماییم و از اینکه سایت ما را انتخاب کرده اید سپاسگذاریم.

مرکز تخصصی درمان جای جوش، لیزر، هایفوتراپی و بوتاکس

مزوژل چیست

جالپرو چیست

جالپرو چیست؟ مزوژل  جالپرو (Skin Booster) از ترکیب دو کلمه مزو و ژل ساخته شده است که این نام دلالت بر استفاده همزمان از مزایای دو روش مزوتراپی و تزریق ژل می کند. بعبارت دیگر محاسن هر دو روش تزریق ژل و مزوتراپی در این درمان وجود دارد، که می تواند شبیه ترکیبات مزوتراپی موجب تحریک سلول های بنیادی شده و تولید کلاژن و الاستین را افزایش دهد و بعلاوه وجود اسید هیالورونیک با غلظت بالا تاثیرات ترمیم کننده و  آب رسانی قوی داشته و با تکرار درمان موجب تولید رشته های کلاژن و حجم دهی طبیعی و لیفت در پوست شود.

مزوژل های موجود در بازار برندهای مختلفی هستند از قبیل پروفایلو، جالپرو، ریوایتاکر و پروسترولین که توسط شرکت های مختلف تولید و عرضه می شوند. فارغ از نوع برند ترکیب اصلی مزوژل اسید هیالورونیک غیر کراس لینک است که بر خلاف ژل های تزریقی از ماده شیمیایی  BDDE برای کراس لینک کردن و ایجاد ماندگاری طولانی استفاده نشده است.در نتیجه بروز عوارض ناخواسته از قبیل واکنش التهابی و گرانولوما در مزوژل گزارش نشده است.

اضافه کردن ریز مغذی های ضروری از قبیل اسیدهای آمینه ،کوآنزیم ها و ویتامین ها  به مزوژل موجب ترمیم بافت آسیب دیده شده و علاوه بر کاهش چین چروک ، اقزایش ضخامت درم و بهبود  خاصیت کشسانی در پوست می شود.

جالپرو چیست
جالپرو چیست

تفاوت فیلر و  جالپرو چیست؟

فیلر در واقع یک پر کننده است که بر حسب غلظت آن در لایه های سطحی و یا عمقی پوست تزریق می شود. فیلر در واقع حجم دهنده است و تاثیر درمانی آن بدلیل افزایش حجم بافتی است و به منظور ماندگاری طولانی تر از ترکیبات شیمیایی از قبیل BDDE در فیلر های اسید هیالورونیک به منظور کراس لینک استفاده می شود. هر چه غلظت این ماده در فیلر بیشتر باشد احتمال بروز واکنش التهابی و حساسیتی بیشتر می باشد.

جالپرو برای بهبود کیفیت ، افزایش خاصیت کشسانی و آب رسانی پوست استفاده می شود و در واقع هدف اولیه جالپرو حجم دهی در نواحی مختلف مثل گونه، چانه و لب نیست هر چند که بعضی از پزشکان بدلیل تولید کلاژن در میان مدت از مزوژل بعنوان یک فیلر متوسط و بدون عارضه در افراد حساس به ژل های تزریقی استفاده می کنند.

 

 

تفاوت پروفایلو با جالپرو در چیست؟

مزوژل جالپرو Jalupro توسط یک کمپانی در سوئیس تولید می شود و دو نوع کلاسیک و HMW  دارد. نوع کلاسیک  ترکیبات اسید آمینه و اسید هیالورونیک دارد و مناسب افرادی است که قصد پیشگیری از پیری پوست دارند. چرا که برای کلاژن سازی و هیدراته کردن پوست در افراد جوان تر مناسب است. 

در مدل HMW  اسید هیالورونیک دارای وزن ملکولی بالاتری است و در نتیجه غلظت بالاتری دارد و مناسب پوست های شدیدا آسیب دیده و خشک بویژه در افراد میانسال است و بعلاوه در درمان چروک های صورت بویژه در اطراف چشم (خطوط پنجه کلاغی) کاربرد دارد. در واقع افرادی که تمایل به تزریق ژل و بوتاکس ندارند جالپرو HMW می توند جایگزین مناسبی برای درمان مشکلات اطراف چشم از قبیل گودی ، تیرگی زیر چشم و همین طور خطوط پنجه کلاغی باشد. 

نتیجه درمان بتدریج شروع شده و بعد از دو هفته  دیده می شود که پوست سفت تر، روشن تر شده و عمق چروک ها کاهش می یابد. تعداد جلسات درمان با جالپرو ۲ تا ۴ جلسه به فاصله ۲۰ روز است و ماندگاری اثر آن ۶ ماه می باشد.  تفاوت دیگر جالپرو (کلاسیک)  با پروفایلو کاربرد آن در ترکیب با بوتاکس است که در پشت لب و  چروک اطراف چشم کاربرد دارد و با بوتاکس تاثیر هم افزا خواهد داشت. از جالپرو HMW می توان  در شیار اشکی زیر چشم استفاده کرد که مناسب افرادی است  که تمایل به تزریق ژل در زیر چشم ندارند.

با توجه به موارد فوق کاربرد پروفایلو و جالپرو در بعضی موارد مشترک و از جهاتی متفاوت است و بر حسب مورد و نیاز پوست  درمان مناسب انجام می شود. بعنوان مثال چنانچه مشکلات اطراف چشم وجود داشته باشد جالپرو انتخاب مناسب تری است. با وجود کیفیت بالای هر دو برند قیمت پروفایلو از جالپرو بیشتر است که بدلیل تفاوت در  تکنولوژی ساخت آن می باشد.

 

 

تفاوت Jalupro و مزوتراپی در چیست؟

در مزوتراپی ساده از کوکتل های مزوتراپی به منظور جوانسازی و آب رسانی به پوست استفاده می شود، در حالیکه در جالپرو از اسید هیالورونیک با روش جدید و بدون استفاده از مواد تثبیت کننده شیمیایی BDDE به منظور حداکثر پاسخ دهی در تحریک فیبروبلاست ها برای تولید کلاژن و الاستین استفاده می شود. بدلیل تکنولوژی حرارتی که در مزوژل جالپرو استفاده می شود غلظت اسید هیالورونیک نسبت به کوکتل های مزوتراپی بیشتر است و در نتیجه ماندگاری آن نیز طولانی تر می باشد.

پاسخ به درمان در روش مزوتراپی بعد از چند هفته دیده می شود ولی در مزوژل جالپرو به دلیل قوام بالای اسید هیالورونیک بلافاصله نتیجه قابل رویت است و تفاوت دیگر داشتن تاییدیه وزارت بهداشت است که مزوژل جالپرو دارای مجوز است و بسیاری از کوکتل های مزوتراپی بدون مجوز هستند.

آخرین و مهمترین اختلاف بین مزوژل جالپرو و مزوتراپی در مورد قیمت است که بدلیل تکنولوژی پیشرفته در تولید مزوژل جالپرو قیمت آن بسیار بیشتر از مزوتراپی می باشد که ذکر این نکته ضروری است تاثیر بیشتر درمان و قدرت جوانسازی و ترمیم کنندگی بالای مزوژل نسبت به مزوتراپی این افزایش هزینه را توجیه می کند.

 

اکنون تماس بگیرید?

4.5/5 – (4 امتیاز)
Summary
پوست و زیبایی
Service Type
پوست و زیبایی
Provider Name
دکتر مسافریان,
خ علامه جنوبی – 24 شرقی,سعادت آباد,تهران Telephone No.02188684885
Area
تهران
Description
مزوژل  جالپرو (Skin Booster) از ترکیب دو کلمه مزو و ژل ساخته شده است که این نام دلالت بر استفاده همزمان از مزایای دو روش مزوتراپی و تزریق ژل می کند. بعبارت دیگر محاسن هر دو روش تزریق ژل و مزوتراپی در این درمان وجود دارد، که می تواند شبیه ترکیبات مزوتراپی موجب تحریک سلول های بنیادی شده و تولید کلاژن و الاستین را افزایش دهد

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *