رفع غبغب در سال 1403

روش های رفع غبغب چگونه است؟ دلایل ایجاد غبغب در افراد و گروه های سنی مختلف متفاوت است. در نتیجه رفع غبغب برای افراد مختلف روش های متفاوتی دارد. بعنوان مثال در گروه سنی جوان ممکن است شل شدن پوست و ضعف عضله پلاتیسما  که در ناحیه گردن و فک قرار گرفته است منجر به ایجاد غبغب شود.

در افراد میانسال ایجاد غبغب بدلیل تجمع چربی و کاهش قابلیت ارتجاعی پوست و ضعف عضله پلاتیسما ایجاد می شود. چاقی و تجمع چربی در ناحیه گردن و زیر چانه موجب برجسته شدن غبغب شده که شل شدن پوست و عضلات زیر چانه این موضوع را تشدید می کنند.

در بعضی موارد رژیم های لاغری سخت و کاهش سریع وزن منجر به شل شدن پوست  و نهایتا بر جسته شدن غبغب می شود. در مراحل ابتدایی ایجاد غبغب با کاهش وزن و تقویت عضلات ناحیه گردن رفع غبغب امکانپذیر است و در صورت برجسته شدن بیش از حد غبغب روش های درمانی مختلفی توصیه می شود که در اینجا به این روش ها و معایب و محاسن هر کدام اشاره می شود:

قبل و بعد رفع غبغب و تزریق چربی صورت
تزریق چربی و تخلیه غبغب

رفع غبغب با روش ورزش چگونه است؟

در مراحل ابتدایی شکل گرفتن غبغب ، شل شدن پوست و ضعف عضله پلاتیسما ایجاد شده و با انجام تمرینات منظم می توان به رفع غبغب اقدام نمود.

تمرینات روزانه غبغب، عضله پلاتیسما و همچنین عضلات دیگر آن ناحیه را سفت‌تر می‌کند. این تمرینات به سفت و قوی کردن عضلات صورت و گردن کمک می‌کند. برای این منظور صاف بایستید و پشت و گردنتان را صاف نگه دارید، سرتان به سمت بالا بچرخانیدو چانه‌تان را به سمت جلو بکشید. ۱۰ ثانیه در این حالت بمانید و رها کنید( شبیه آدامس جویدن) این تمرین را  دو بار در روز و در هر نوبت ده مرتبه تکرار کنید.

تمرین دوم تقویت عضله پلاتیسما است که با پایین دادن لب تحتانی و انقباض عضله گردن (پلاتیسما) بمدت 5 ثانیه انجام می شود روزانه دو نوبت و در هر بار 10 مرتبه این تمرین را تکرار کنید.

ورزش های تقویت عضله پلاتیسما
رفع غبغب یا ورزش

رفع غبغب با rf چگونه است؟

در مواردی که علاوه بر شلی پوست چربی در ناحیه غبغب تجمع یافته باشد ورزش به تنهایی نمی تواند موجب رفع غبغب شود و در طی چند جلسه با کمک امواج rf علاوه بر سفت شدن پوست چربی اضافه در این ناحیه از بین می رود.

تعداد جلسات بسته به میزان شلی پوست و حجم چربی ناحیه غبغب متفاوت است و بین 8 تا 25 جلسه می باشد.

آر اف چیست؟

آر اف امواج رادیویی است با فرکانس ۰٫۳ تا ۴ مگاهرتز که در پزشکی برای سفت شدن و لیفتینگ پوست و لیپولیز بافت چربی مورد استفاده قرار می گیرد. دارای انواع مونوپولار ، بای پولار، تری پولار ، مولتی پولار، تاجی و فرکشنال می باشد که مکانیسم همه بر اساس تولید گرما در بافت های عمقی ، تحریک فیبروبلاست ها و افزایش گردش خون موضعی می باشد.

در واقع این امواج با ورود به بافت موجب قطبی شدن ملکول های آب و ارتعاش این ملکول ها شده و در نتیجه مقاومت بافتی واصطکاک گرما در بافت ایجاد می شود. حرکت رفت و برگشتی ملکول ها  تا ۳۰۰۰۰۰ بار در ثانیه ( فرکانس ۰٫۳ مگاهرتز) و حتی بیشتر می باشد در واقع مکانیسم تولید گرما در این دستگاه شبیه ماکروفرهای خانگی می باشد که با امواج مایکروویو غذای سرد و حتی منجمد به سرعت گرم می شود.

میزان گرمای تولید شده بر اساس انرژی دستگاه متفاوت می باشد و از ۴۰ تا ۶۰ درجه سانتی گراد می باشد. از انرژی پایین برای لیفتینگ پوست و از انرژی های بالاتر برای لیپولیز بافت چربی استفاده می شود. با تولید گرما در بافت هم بند پروتئین کلاژن کوتاه شده و نهایتا پوست سفت می شود. این روش برای لیفتینگ پوست تمام نقاط بدن قابل استفاده است. امواج آر اف تاثیر یونیزه کننده بر روی بافت ندارند و تاثیر نامطلوب بر روی بدن ندارند.

تخلیه غبغب قبل و بعد
تخلیه غبغب

از بین بردن غبغب با مزوتراپی چگونه است؟

مواد مورد استفاده در این روش به لیپولیزو بازجذب چربی های موضعی و رفع غبغب کمک می نمایند. فسفاتیدیل کولین پایه اصلی این ترکیبات است که پیش ساز استیل کولین است و از سویا گرفته می شود بنابراین فرد نباید به سویا آلرژی داشته باشد.

بدلیل تاثیر آن در لیپولیز و ایجاد ورم و التهاب در موضع می بایست تزریق در ناحیه هیپودرم ( 6 تا 8 میلی متر در عمق پوست) انجام شود. آمینوفیلین ماده دیگر است که در افزایش متابولیسم چربی موثر است و مصرف خوراکی آن به شکل تئوفیلین دارای عوارض گوارشی و قلبی عروقی است. در مزوتراپی مقدار بسیار کمی از این ماده تزریق می شود و بدلیل دور زدن دستگاه گوارش عوارض سوء هاضمه ایجاد نمی شود.

معمولا به ۴ تا ۷ جلسه درمان احتیاج است که فاصله بین جلسات ۲ تا ۴ هفته می باشد.

از بین بردن غبغب با هایفو چگونه است؟

هایفوتراپی برای رفع غبغب در یک جلسه بهترین گزینه است چرا که خطرات روش های تهاجمی مثل لیفت گردن و یا لیپولیزر را ندارد و از طرف دیگر در یک جلسه  بطور سرپایی قابل انجام است و عوارض جانبی خاصی ندارد. گرمای ایجاد شده در عمق 4.5 میلی متری پوست موجب جمع شدن رشته های کلاژن و نهایتا رفع غبغب می شود.

در گذشته درمان قابل قبول و موثری برای قسمت های عمقی پوست ( SMAS) بجز جراحی پلاستیک صورت در دسترس نبود. در جراحی پلاستیک صورت یک لایه از پوست جدا شده و به سمت بالا کشیده شده و نقاط انعقاد حرارتی در لایه SMAS بطور مستقیم  بوسیله امواج الکتروفرکانسی انجام شده و لیفتینگ جراحی انجام می شد.

لایه اتصال دهنده عضلات به پوست SMAS نقش مهمی در افتادگی پوست و شکل گیری غبغب ایفا می کند این لایه superficial musculoaponeurotic system به شکل یک بافت هم بند فیبروز در گردن و صورت قرار گرفته و میمیک صورت و حرکات عضلات از طریق این لایه به پوست منتقل می شود و ایجاد چین و چروک های عمقی و شلی پوست در میانسالی از این لایه شروع می شود.

در روش هایفو تراپی این لایه مورد هدف قرار می گیرد و لایه اپیدرم دست نخورده باقی می ماند بعبارت دیگر کانون امواج اولتراسوند در زیر پوست است و در زمان عبور از سطح پوست انرژی امواج جذب پوست نشده و تغییر قابل توجهی در سطح پوست ایجاد نمی شود.

رفع غبغب و لیفت صورت بعد از هایفو
رفع غبغب و لیفت صورت بعد از هایفو

رفع غبغب با لیزر چگونه است؟

در روش لیپولیزر با ایجاد سه سوراخ کوچک در ناحیه زیر چانه و زیر نرمه گوش  محلول تامیسنت تزریق شده و پس از ایجاد بی حسی کامل چربی از سه نقطه خارج می شود.

علت خارج کردن چربی از سه نقطه به منظور تخلیه کامل چربی و جلوگیری از بروز ناهمواری در سطح پوست می باشد. لیزر علاوه بر کاهش میزان خونریزی و تورم بعد از درمان به سفت شدن پوست گردن نیز کمک می کند.  از گن صورت به منظور کاهش تورم و جلوگیری از تجمع مایعات در موضع درمان استفاده می شود.

علت کج شدن لب بعد از ساکشن غبغب چیست؟

علت اصلی کج شدن لب بعد از ساکشن غبغب نوراپرکسی ( ضعف عصب)  marginal mandibular nerve  است که در طول مسیر حرکت خود در نواحی مرکزی صورت کاملا سطحی شده و در عمق لایه چربی زیر پوستی به سمت عضلات لب حرکت می کند.

این اختلال بطور متوسط در ۵ درصد افرادی که ساکشن غبغب انجام می دهند دیده می شود و در اغلب اوقات موقتی است و ظرف ۴ تا ۶ هفته بطور کامل برطرف می شود. با این وجود از آنجا که نوراپرکسی یک نوع التهاب در اعصاب محیطی است مصرف کورتیکواستروئید ، ورزش عضلات لب و فیزیوتراپی به تسریع روند درمان کمک می کند.

پیشگیری از این عارضه با شناخت آناتومی ، محافظت از این عصب و پرهیز از ساکشن چربی در نواحی دیستال آن در نزدیکی

چانه است.

رفع غبغب در یک جلسه
توده چربی غبغب شبیه یک وزنه عمل کرده و با برداشت آن کل صورت به سمت بالا لیفت می شود

هزینه رفع غبغب با لیزر چقدر است؟

رفع غبغب با لیزر یکی از موثرترین و سریع ترین روش های از بین بردن غبغب است چرا که توده چربی با حرارت لیزر ذوب شده و پس از تخلیه پوست گردن بطور همزمان با اشعه لیزر سفت و لیفت می شود. هزینه این درمان به فاکتورهای متعددی از قبیل میزان شلی و افتادگی پوست ، حجم توده چربی و درمان های همزمان بستگی دارد که در معاینه حضوری تعیین می شود.

با برداشت غبغب زاویه فک واضح تر دیده می شود
رفع غبغب در یک جلسه
4.7/5 - (234 امتیاز)
Summary
پوست و زیبایی
Service Type
پوست و زیبایی
Provider Name
دکتر مسافریان,تهران-ایران,
Telephone No.09036588236
Description
کلینیک پوست و زیبایی نیایش

4 دیدگاه دربارهٔ «رفع غبغب در سال 1403»

 1. با سلام
  من برای برداشتن غبغب می خوام لیپوساکشن کنم. تاثیر خوب این روش رو در دوستام دیده ام و نظر کسانی که لیپوساکشن انجام داده اند رو خوندم، ولی نگران هستم که عوارض دراز مدت داشته باشه. ممنون می شم اگر راهنمایی کنید. و آیا در زمان شیردهی می شه این درمان رو انجام داد؟

  1. درود بر سودابه
   تخلیه جربی غبغب عوارض دراز مدتی ندارد و در صورت رعایت مراقبت های بعد از درمان نتیجه بسیار رضایت بخش است.
   بدلیل تزریق داروی بی حسی حین تخلیه غبغب و انتشار آن به شیر بهتر است این درمان تا پایان زمان شیردهی به تعویق بیافتد. با این وجود در صورت استفاده از شیردوش قبل از عمل و ذخیره شیر می توانید تخلیه غبغب را بدون نگرانی در زمان شیردهی انجام دهید.

   موفق باشید

 2. با سلام
  من ۳۶ سالمه و وزنم ۷۶ کیلو است. در یکسال گذشته حدود ۱۰ کیلو وزن کم کرده ام که باعث شل شدن و افتادگی پوست صورت و غبغبم شد. چه راه غیر جراحی برای برطرف شدن غبغب توصیه می کنید؟ متشکرم

  1. درود بر پروانه
   کاهش سریع وزن می تواند موجب افتادگی پوست صورت شود و چنانچه غبغب شما حجم قابل توجه از چربی نداشته باشد، ترکیب هایفوتراپی و آر اف می تواند روش موثری برای سفت شدن پوست صورت شما و رفع غبغب باشد.
   موفق باشید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button
راز بوتاکس بدون عارضه چیست؟ مزوژل چیست؟ علت جذابیت چهره آنجلینا جولی چیست؟ راز شفافیت پوست کلئوپاترا چه بود؟ راز لیفت صورت بدون جراحی راز درمان جای جوش با سابسیژن راز جوانی پوست کیم کارداشیان چیست؟ تزریق ژل لب مدل قلوه ای