رفع غبغب در سال 1401❤

روش های رفع غبغب چگونه است؟ دلایل ایجاد غبغب در افراد و گروه های سنی مختلف متفاوت است. در نتیجه رفع غبغب برای افراد مختلف روش های متفاوتی دارد. بعنوان مثال در گروه سنی جوان ممکن است شل شدن پوست و ضعف عضله پلاتیسما  که در ناحیه گردن و فک قرار گرفته است منجر به ایجاد غبغب شود.

در افراد میانسال ایجاد غبغب بدلیل تجمع چربی و کاهش قابلیت ارتجاعی پوست و ضعف عضله پلاتیسما ایجاد می شود. چاقی و تجمع چربی در ناحیه گردن و زیر چانه موجب برجسته شدن غبغب شده که شل شدن پوست و عضلات زیر چانه این موضوع را تشدید می کنند.

در بعضی موارد رژیم های لاغری سخت و کاهش سریع وزن منجر به شل شدن پوست  و نهایتا بر جسته شدن غبغب می شود. در مراحل ابتدایی ایجاد غبغب با کاهش وزن و تقویت عضلات ناحیه گردن رفع غبغب امکانپذیر است و در صورت برجسته شدن بیش از حد غبغب روش های درمانی مختلفی توصیه می شود که در اینجا به این روش ها و معایب و محاسن هر کدام اشاره می شود:

قبل و بعد رفع غبغب و تزریق چربی صورت
تزریق چربی و تخلیه غبغب

رفع غبغب با روش ورزش چگونه است؟

در مراحل ابتدایی شکل گرفتن غبغب ، شل شدن پوست و ضعف عضله پلاتیسما ایجاد شده و با انجام تمرینات منظم می توان به رفع غبغب اقدام نمود.

تمرینات روزانه غبغب، عضله پلاتیسما و همچنین عضلات دیگر آن ناحیه را سفت‌تر می‌کند. این تمرینات به سفت و قوی کردن عضلات صورت و گردن کمک می‌کند. برای این منظور صاف بایستید و پشت و گردنتان را صاف نگه دارید، سرتان به سمت بالا بچرخانیدو چانه‌تان را به سمت جلو بکشید. ۱۰ ثانیه در این حالت بمانید و رها کنید( شبیه آدامس جویدن) این تمرین را  دو بار در روز و در هر نوبت ده مرتبه تکرار کنید.

تمرین دوم تقویت عضله پلاتیسما است که با پایین دادن لب تحتانی و انقباض عضله گردن (پلاتیسما) بمدت 5 ثانیه انجام می شود روزانه دو نوبت و در هر بار 10 مرتبه این تمرین را تکرار کنید.

 

ورزش های تقویت عضله پلاتیسما
رفع غبغب یا ورزش

رفع غبغب با rf چگونه است؟

در مواردی که علاوه بر شلی پوست چربی در ناحیه غبغب تجمع یافته باشد ورزش به تنهایی نمی تواند موجب رفع غبغب شود و در طی چند جلسه با کمک امواج rf علاوه بر سفت شدن پوست چربی اضافه در این ناحیه از بین می رود.

تعداد جلسات بسته به میزان شلی پوست و حجم چربی ناحیه غبغب متفاوت است و بین 8 تا 25 جلسه می باشد.

آر اف چیست؟

آر اف امواج رادیویی است با فرکانس ۰٫۳ تا ۴ مگاهرتز که در پزشکی برای سفت شدن و لیفتینگ پوست و لیپولیز بافت چربی مورد استفاده قرار می گیرد. دارای انواع مونوپولار ، بای پولار، تری پولار ، مولتی پولار، تاجی و فرکشنال می باشد که مکانیسم همه بر اساس تولید گرما در بافت های عمقی ، تحریک فیبروبلاست ها و افزایش گردش خون موضعی می باشد.

در واقع این امواج با ورود به بافت موجب قطبی شدن ملکول های آب و ارتعاش این ملکول ها شده و در نتیجه مقاومت بافتی واصطکاک گرما در بافت ایجاد می شود. حرکت رفت و برگشتی ملکول ها  تا ۳۰۰۰۰۰ بار در ثانیه ( فرکانس ۰٫۳ مگاهرتز) و حتی بیشتر می باشد در واقع مکانیسم تولید گرما در این دستگاه شبیه ماکروفرهای خانگی می باشد که با امواج مایکروویو غذای سرد و حتی منجمد به سرعت گرم می شود.

میزان گرمای تولید شده بر اساس انرژی دستگاه متفاوت می باشد و از ۴۰ تا ۶۰ درجه سانتی گراد می باشد. از انرژی پایین برای لیفتینگ پوست و از انرژی های بالاتر برای لیپولیز بافت چربی استفاده می شود. با تولید گرما در بافت هم بند پروتئین کلاژن کوتاه شده و نهایتا پوست سفت می شود. این روش برای لیفتینگ پوست تمام نقاط بدن قابل استفاده است. امواج آر اف تاثیر یونیزه کننده بر روی بافت ندارند و تاثیر نامطلوب بر روی بدن ندارند.

تخلیه غبغب قبل و بعد
تخلیه غبغب

از بین بردن غبغب با مزوتراپی چگونه است؟

مواد مورد استفاده در این روش به لیپولیزو بازجذب چربی های موضعی و رفع غبغب کمک می نمایند. فسفاتیدیل کولین پایه اصلی این ترکیبات است که پیش ساز استیل کولین است و از سویا گرفته می شود بنابراین فرد نباید به سویا آلرژی داشته باشد.

بدلیل تاثیر آن در لیپولیز و ایجاد ورم و التهاب در موضع می بایست تزریق در ناحیه هیپودرم ( 6 تا 8 میلی متر در عمق پوست) انجام شود. آمینوفیلین ماده دیگر است که در افزایش متابولیسم چربی موثر است و مصرف خوراکی آن به شکل تئوفیلین دارای عوارض گوارشی و قلبی عروقی است. در مزوتراپی مقدار بسیار کمی از این ماده تزریق می شود و بدلیل دور زدن دستگاه گوارش عوارض سوء هاضمه ایجاد نمی شود.

معمولا به ۴ تا ۷ جلسه درمان احتیاج است که فاصله بین جلسات ۲ تا ۴ هفته می باشد.

 

رفع غبغب با تخلیه چربی
رفع غبغب با تخلیه چربی

از بین بردن غبغب با هایفو چگونه است؟

هایفوتراپی برای رفع غبغب در یک جلسه بهترین گزینه است چرا که خطرات روش های تهاجمی مثل لیفت گردن و یا لیپولیزر را ندارد و از طرف دیگر در یک جلسه  بطور سرپایی قابل انجام است و عوارض جانبی خاصی ندارد. گرمای ایجاد شده در عمق 4.5 میلی متری پوست موجب جمع شدن رشته های کلاژن و نهایتا رفع غبغب می شود.

در گذشته درمان قابل قبول و موثری برای قسمت های عمقی پوست ( SMAS) بجز جراحی پلاستیک صورت در دسترس نبود. در جراحی پلاستیک صورت یک لایه از پوست جدا شده و به سمت بالا کشیده شده و نقاط انعقاد حرارتی در لایه SMAS بطور مستقیم  بوسیله امواج الکتروفرکانسی انجام شده و لیفتینگ جراحی انجام می شد.

لایه اتصال دهنده عضلات به پوست SMAS نقش مهمی در افتادگی پوست و شکل گیری غبغب ایفا می کند این لایه superficial musculoaponeurotic system به شکل یک بافت هم بند فیبروز در گردن و صورت قرار گرفته و میمیک صورت و حرکات عضلات از طریق این لایه به پوست منتقل می شود و ایجاد چین و چروک های عمقی و شلی پوست در میانسالی از این لایه شروع می شود.

در روش هایفو تراپی این لایه مورد هدف قرار می گیرد و لایه اپیدرم دست نخورده باقی می ماند بعبارت دیگر کانون امواج اولتراسوند در زیر پوست است و در زمان عبور از سطح پوست انرژی امواج جذب پوست نشده و تغییر قابل توجهی در سطح پوست ایجاد نمی شود.

هایفوتراپی صورت قبل و بعد
رفع غبغب با هایفو

رفع غبغب با لیزر چگونه است؟

در روش لیپولیزر با ایجاد سه سوراخ کوچک در ناحیه زیر چانه و زیر نرمه گوش  محلول تامیسنت تزریق شده و پس از ایجاد بی حسی کامل چربی از سه نقطه خارج می شود.

علت خارج کردن چربی از سه نقطه به منظور تخلیه کامل چربی و جلوگیری از بروز ناهمواری در سطح پوست می باشد. لیزر علاوه بر کاهش میزان خونریزی و تورم بعد از درمان به سفت شدن پوست گردن نیز کمک می کند.  از گن صورت به منظور کاهش تورم و جلوگیری از تجمع مایعات در موضع درمان استفاده می شود.

هزینه رفع غبغب با لیزر چقدر است؟

رفع غبغب با لیزر یکی از موثرترین و سریع ترین روش های از بین بردن غبغب است چرا که توده چربی با حرارت لیزر ذوب شده و پس از تخلیه پوست گردن بطور همزمان با اشعه لیزر سفت و لیفت می شود. هزینه این درمان به فاکتورهای متعددی از قبیل میزان شلی و افتادگی پوست ، حجم توده چربی و درمان های همزمان بستگی دارد که در معاینه حضوری تعیین می شود.

اکنون تماس بگیرید📞

4.7/5 - (137 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید