لاغری شکم در سال ۱۴۰۲❤

لاغری شکم

اساس درمان براي تمامي روش هاي لاغری شکم اصلاح سبك زندگي از طريق افزايش تحرك بدني و رژيم غذايي با كالري محدود وغني از فيبر و املاح و ويتامين ها مي باشد. بدين منظور رعايت دستورات غذايي زير ضروري مي باشد:
– ساعت صرف غذا در وعده ها، تعداد وعده های مختلف در هر روز تقریبا ثابت باشد.

– مصرف قند وشکر وغذاهای حاوی آنها مثل شیرینی ، شکلات ،بستنی، نوشابه ها، شربت ها و آب میوه های صنعتی ،مربا و عسل بسیار محدود گردد.

– به جای برنج و ماکارونی بیشتر ازنان استفاده شود.

– نان مصرفی باید از انواع تهیه شده از آرد سبوس دار باشد و نان های فانتزی مثل انواع باگت و ساندویچی کمتر مصرف شوند.

– حبوبات پخته مثل لوبیا و عدس بیشتر مورد استفاده قرار گیرند.

– شیر و لبنیات مصرفی از انواع کم چرب باشند.

– گوشت مصرفی کاملا لخم و مرغ و ماهی بدون پوست مصرف شوند.

– از مصرف فراورده های گوشتی پرچرب مثل سوسیس ، کالباس ، همبرگر، کله پاچه و مغز خودداری شود.

– به جای گوشت قرمز، بیشتر از گوشت های سفید خصوصا ماهی استفاده شود.

– مصرف تخم مرغ محدود گردد.(3-2 عدد در هفته)

– میوه ها و سبزیجات خام بیشتر مصرف شوند،مصرف سالاد قبل یا همراه با غذا توصیه می شود.

– به جای آب میوه بهتر است خود میوه مصرف شود.

– غذاها بیشتر به شکل آب پز، بخار پز، کبابی یا تنوری مصرف شوند.

– از مصرف غذاهای پرچرب و سرخ شده اجتناب شود.

– روغن مصرفی حتما باید از انواع گیاهی مایع باشد.

– از مصرف انواع سس سالاد، کره ،خامه ، سرشیر و پنیر های پرچرب خودداری شود.

– مصرف دانه های روغنی مثل گردو، فندق، تخمه آفتاب گردان، پسته و زیتون محدود گردد.

– تنقلات کم ارزش یا پرچرب مثل آب نبات ، شکلات ، چیپس و…. به هیچ وجه مصرف نشوند.

– از مصرف غذاهای آماده و کنسروی اجتناب به عمل آید.

– مصرف نمک و غذاهای شور محدود شود.

– فعالیت بدنی و ورزش متناسب با سن و شرایط جسمی افزایش یابد.

آیا شما جزو افراد چاق دسته بندی می شوید؟

در صورتیکه BMI (نمایه توده بدن) شما بیشتر از 25 باشد، شما در وضعیت اضافه وزن قرار گرفته اید و اگر نمایه توده بدن شما بیشتر از 30 باشد ، شما در گروه افراد چاق طبقه بندی می شوید.

نسبت دور کمر به  دور باسن به معنی نسبت محیط دور کمر به محیط دور  مفصل ران است. این نسبت می‌تواند نشانه‌ای از سلامتی شخص و ریسک ابتلا به مشکلات جدی سلامتی همچون دیابت و بیماری‌های قلبی-عروقی باشد. بسیاری از تحقیقات نشان داده که زنانی که نسبت دور کمر به دور باسن ۰٫۷ برای زنان و ۰٫۹ برای مردان نشان‌دهنده سلامتی بیشتر و باروری بالاتر است. تحقیقات نشان می دهد در صورتی که دور کمر زنان بیش از 80 سانتیمتر و مردان بیش از 94 سانتیمتر باشد ، خطر ابتلا به دیابت نوع دوم و بیماری های قلبی در آنها بالا خواهد بود.

روش محاسبه ‌نمایه توده بدن ( BMI )

جهت محاسبه نمایه توده بدنی، وزن خود را بر حسب کیلوگرم بدست آورده و قد خود را به مقیاس متر معین نمایید .مثلا قد 168 سانتیمتر معادل 68/1متر می باشد . سپس این عدد را به توان 2 برسانید و حاصل را بعنوان مقسوم علیه در نظر گرفته و رقم وزن را بر آن تقسیم نمایید. حاصل تقسیم نمایه توده بدنی شما میباشد.

وزن برحسب کیلوگرم

————————–= نمایه توده بدن(BMI)

توان دوم قد برحسب متر

لاغری شکم با هایفوتراپی
لاغری شکم

  لاغری شکم با کویتیشن چگونه است ؟

دستگاه کویتیشن برای لاغری شکم با تولید امواج اولتراسونیک که فرکانس پایین و شدت بالایی دارند( 20 تا 40 کیلو هرتز)، در بافت چربی لرزش ایجاد می‌نماید و با ایجاد فشار در این بافت حباب‌هایی در بین سلول‌های چربی ایجاد می‌کند.

فشار ناشی از حباب‌های ایجاد شده و نیز لرزش، باعث پاره شدن غشای سلول‌های چربی شده و نهایتاً منجر می‌شود که چربی آزاد شده از سلول‌های چربی وارد رگ‌های لنفاوی و نهایتاً عروق خونی شوند. بافت چربی در مقابل لرزش ایجادشده از طریق دستگاه نمی‌تواند مقاومت کند و متلاشی می‌شود.

این امواج اثرات کمتری بر بافت عروقی، سیستم عصبی و ماهیچه‌ها دارند؛ ولی بی تأثیر بر این بافت‌ها نیز نمی‌باشند. از آنجا که امواج اولترا سوند بر روی آب سلول های چربی تاثیر می گذارد مصرف آب فراوان قبل از این روش به تاثیر بیشتر کمک کرده و بعلاوه حرکت چربی برای متابولیسم در کبد تسهیل می شود.

لیپولیز چیست؟

لیزر لیپولیز یک روش جراحی کم تهاجمی است که باعث تخریب سلول های چربی شده و از طریق ایجاد گرما باعث تحریک اثر سفت کننده روی پوست می شود.در اثر تابش اشعه ليزر، چربي ها به صورت نيم مايع در مي آيد كه  ميتوانند به راحتي توسط بدن جذب شوند يا از بدن خارج شوند.

ليزر ليپوليز تحت بي حسي موضعي انجام مي شود و يك جلسه آن به مدت 1 تا 3 ساعت طول مي كشد. افرادی که افتادگی خفیف تا متوسط پوست دارند، می توانند جزو کاندیداهای عمل لیپولیز باشند، اما افرادی که افتادگی وسیع و شدید پوست دارند، لیپولیز به تنهایی نمی تواند باعث جمع شدگی یا کشیدگی پوست این بیماران شود.

به همین دلیل اگر عمل لیپولیز به تنهایی در این افراد انجام شود، نتیجه عمل، پوستی شل و افتاده تر از قبل خواهد بود که ممکن است برای بیمار این نتیجه ناخوشایند باشد، اما امروزه می توان با عمل لیپو ابدومینوپلاستی (به معنای حذف پوست اضافه پس از عمل لیپولیز) این افراد هم جزو کاندیداهای عمل لیپولیز قرار بگیرند.

لاغری شکم با هایفو چگونه است؟

بر اساس مطالعات و تحقیقات انجام شده در نشریه علمی Dovepress در هایفوتراپی شکم امواج اولترا سوند بر روی چربی های زیر پوستی متمرکز شده و با افزایش درجه حرارت کانونی موجب ایجاد نقاط انعقادی در لایه های زیرین پوست و چربی می شود.

 نهایتا ظرف چند هفته سلول های چربی دچار آپوپتوز و یا مرگ تدریجی شده و به تدریج از بدن دفع می شوند. هایفوتراپی شکم بطور معمول در یک جلسه انجام می شود با این وجود در افراد با BMI  بالاتر  و ذخایر چربی بیشتر ممکن است به تعداد جلسات بیشتر احتیاج باشد.

کاندید مناسب برای هایفو شکم چه کسی است؟

تاثیر سفت کنندگی پوست در هایفوتراپی بیش از تاثیر لاغری آن می باشد و در نتیجه کاندید مناسب برای هایفو افراد با اضافه وزن متوسط  که دچار شلی و افتادگی پوست شده اند می باشد.

در افرادی که نتیجه رژیم غذایی سخت داشته اند و یا بعد از تخلیه چربی با لیپو ساکشن دچار افتادگی پوست شده اند ، هایفو تراپی می تواند در موارد متوسط و خفیف جای جراحی ابدومینوپلاستی را گرفته و پوست شکم را سفت کند.

هزینه هایفوتراپی شکم  در کلینیک زیبایی و لاغری نیایش چقدر است؟

قیمت هایفوتراپی شکم بر اساس میزان اضافه وزن و نوع درمان متفاوت است.

بعنوان مثال در مواردی که علاوه بر چاقی موضعی افتادگی شدید پوست وجود داشته باشد ممکن است از درمان های مکمل از قبیل آر اف برای تاثیر بیشتر درمان استفاده شود که بر روی هزینه درمان تاثیر گذار است و در مشاوره حضوری مشخص می شود.

برای مشاوره پیام دهید✍

4.6/5 - (58 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید