لاغری شکم

اساس درمان برای تمامی روش های لاغری شکم اصلاح سبک زندگی از طریق افزایش تحرک بدنی و رژیم غذایی با کالری محدود وغنی از فیبر و املاح و ویتامین ها می باشد. بدین منظور رعایت دستورات غذایی زیر ضروری می باشد:
– ساعت صرف غذا در وعده ها، تعداد وعده های مختلف در هر روز تقریبا ثابت باشد.

– مصرف قند وشکر وغذاهای حاوی آنها مثل شیرینی ، شکلات ،بستنی، نوشابه ها، شربت ها و آب میوه های صنعتی ،مربا و عسل بسیار محدود گردد.

– به جای برنج و ماکارونی بیشتر ازنان استفاده شود.

– نان مصرفی باید از انواع تهیه شده از آرد سبوس دار باشد و نان های فانتزی مثل انواع باگت و ساندویچی کمتر مصرف شوند.

– حبوبات پخته مثل لوبیا و عدس بیشتر مورد استفاده قرار گیرند.

– شیر و لبنیات مصرفی از انواع کم چرب باشند.

– گوشت مصرفی کاملا لخم و مرغ و ماهی بدون پوست مصرف شوند.

– از مصرف فراورده های گوشتی پرچرب مثل سوسیس ، کالباس ، همبرگر، کله پاچه و مغز خودداری شود.

– به جای گوشت قرمز، بیشتر از گوشت های سفید خصوصا ماهی استفاده شود.

– مصرف تخم مرغ محدود گردد.(۳-۲ عدد در هفته)

– میوه ها و سبزیجات خام بیشتر مصرف شوند،مصرف سالاد قبل یا همراه با غذا توصیه می شود.

– به جای آب میوه بهتر است خود میوه مصرف شود.

– غذاها بیشتر به شکل آب پز، بخار پز، کبابی یا تنوری مصرف شوند.

– از مصرف غذاهای پرچرب و سرخ شده اجتناب شود.

– روغن مصرفی حتما باید از انواع گیاهی مایع باشد.

– از مصرف انواع سس سالاد، کره ،خامه ، سرشیر و پنیر های پرچرب خودداری شود.

– مصرف دانه های روغنی مثل گردو، فندق، تخمه آفتاب گردان، پسته و زیتون محدود گردد.

حتما بخوانید  دستگاه کویتیشن

– تنقلات کم ارزش یا پرچرب مثل آب نبات ، شکلات ، چیپس و…. به هیچ وجه مصرف نشوند.

– از مصرف غذاهای آماده و کنسروی اجتناب به عمل آید.

– مصرف نمک و غذاهای شور محدود شود.

– فعالیت بدنی و ورزش متناسب با سن و شرایط جسمی افزایش یابد.

در صورتیکه BMI(نمایه توده بدن) شما بیشتر از ۲۵ باشد، شما در وضعیت اضافه وزن قرار گرفته اید و اگر نمایه توده بدن شما بیشتر از ۳۰ باشد ، شما در گروه افراد چاق طبقه بندی می شوید.

نسبت دور کمر به  دور باسن به معنی نسبت محیط دور کمر به محیط دور  مفصل ران است. این نسبت می‌تواند نشانه‌ای از سلامتی شخص و ریسک ابتلا به مشکلات جدی سلامتی همچون دیابت و بیماری‌های قلبی-عروقی باشد. بسیاری از تحقیقات نشان داده که زنانی که نسبت دور کمر به دور باسن ۰٫۷ برای زنان و ۰٫۹ برای مردان نشان‌دهنده سلامتی بیشتر و باروری بالاتر است. تحقیقات نشان می دهد در صورتی که دور کمر زنان بیش از ۸۰ سانتیمتر و مردان بیش از ۹۴ سانتیمتر باشد ، خطر ابتلا به دیابت نوع دوم و بیماری های قلبی در آنها بالا خواهد بود.

روش محاسبه ‌نمایه توده بدن( BMI )

جهت محاسبه نمایه توده بدنی، وزن خود را بر حسب کیلوگرم بدست آورده و قد خود را به مقیاس متر معین نمایید .مثلا قد ۱۶۸ سانتیمتر معادل ۶۸/۱متر می باشد . سپس این عدد را به توان ۲ برسانید و حاصل را بعنوان مقسوم علیه در نظر گرفته و رقم وزن را بر آن تقسیم نمایید. حاصل تقسیم نمایه توده بدنی شما میباشد.

وزن برحسب کیلوگرم

————————–= نمایه توده بدن(BMI)

توان دوم قد برحسب متر

حتما بخوانید  هایفوتراپی شکم
لاغری شکم با لیپولیزر
لاغری شکم

  لاغری شکم با کویتیشن چگونه است ؟

دستگاه کویتیشن برای لاغری شکم با تولید امواج اولتراسونیک که فرکانس پایین و شدت بالایی دارند( ۲۰ تا ۴۰ کیلو هرتز)، در بافت چربی لرزش ایجاد می‌نماید و با ایجاد فشار در این بافت حباب‌هایی در بین سلول‌های چربی ایجاد می‌کند. فشار ناشی از حباب‌های ایجاد شده و نیز لرزش، باعث پاره شدن غشای سلول‌های چربی شده و نهایتاً منجر می‌شود که چربی آزاد شده از سلول‌های چربی وارد رگ‌های لنفاوی و نهایتاً عروق خونی شوند. بافت چربی در مقابل لرزش ایجادشده از طریق دستگاه نمی‌تواند مقاومت کند و متلاشی می‌شود. این امواج اثرات کمتری بر بافت عروقی، سیستم عصبی و ماهیچه‌ها دارند؛ ولی بی تأثیر بر این بافت‌ها نیز نمی‌باشند. از آنجا که امواج اولترا سوند بر روی آب سلول های چربی تاثیر می گذارد مصرف آب فراوان قبل از این روش به تاثیر بیشتر کمک کرده و بعلاوه حرکت چربی برای متابولیسم در کبد تسهیل می شود.

لاغری شکم با کویتیشن

لاغری شکم با کرایولیپولیز چگونه است؟

لاغری شکم با کرایولیپولیز روشی است که برای زدودن سلول چربی از بدن استفاده می‌شود.با روش کرایولیپولیز، سلول‌های چربی بوسیله سرما از بین می‌روند و به همین دلیل بدون بازگشت است. مقاومت سلول های چربی در برابر سرما کمتر از سلول های بافت همبند و پوست می باشد بنابراین می توان بطور انتخابی درجه حرارتی انتخاب کرد که بتواند سلول های چربی را از بین برده و آسیبی به سایر سلول ها وارد نشود. این روش از سال ۲۰۰۹ بر روی انسان بصورت موفقیت آمیز آزمایش و به عنوان روش جایگزین بدون جراحی برای ازبین رفتن سلول چربی پیشنهاد می‌شود.کرایولیپولیز با سرمای زیر صفر و مکش بافت را تحت تاثیر قرار می دهد و قسمتی که قرار است سلول‌های چربی‌اش ازبین رود به داخل محفظه مکنده دستگاه کشیده شده وبه مدت ۴۵ دقیقه در این محفظه مکشی قرارمی گیرد. سلول های چربی در حرارت  کمتر از  ۱۰+  کریستالیزه می شوند ولی برای تسریع در فرایند سرد شدن بافت این حرارت به زیر صفر رسانده می شود. با این وجود برودت کمتر از ۶- می تواند به سلو ل های پوست آسیب رسانده و نکروز پوستی بدهد. حداقل زمان لازم برای کریستالیزه شدن سلول های چربی ۳۰ دقیقه می باشد ولی بر اساس ضخامت لایه چربی این زمان را تا یک ساعت نیز می توان افزایش داد.

حتما بخوانید  کویتیشن لاغری

 

لیپولیز چیست؟

لیزر لیپولیز یک روش جراحی کم تهاجمی است که باعث تخریب سلول های چربی شده و از طریق ایجاد گرما باعث تحریک اثر سفت کننده روی پوست می شود.در اثر تابش اشعه لیزر، چربی ها به صورت نیم مایع در می آید که  میتوانند به راحتی توسط بدن جذب شوند یا از بدن خارج شوند. لیزر لیپولیز تحت بی حسی موضعی انجام می شود و یک جلسه آن به مدت ۱ تا ۳ ساعت طول می کشد. افرادی که افتادگی خفیف تا متوسط پوست دارند، می توانند جزو کاندیداهای عمل لیپولیز باشند، اما افرادی که افتادگی وسیع و شدید پوست دارند، لیپولیز به تنهایی نمی تواند باعث جمع شدگی یا کشیدگی پوست این بیماران شود، به همین دلیل اگر عمل لیپولیز به تنهایی در این افراد انجام شود، نتیجه عمل، پوستی شل و افتاده تر از قبل خواهد بود که ممکن است برای بیمار این نتیجه ناخوشایند باشد، اما امروزه می توان با عمل لیپوابدومینوپلاستی (به معنای حذف پوست اضافه پس از عمل لیپولیز) این افراد هم جزو کاندیداهای عمل لیپولیز قرار بگیرند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 15 میانگین: 3.1]
دسته‌ها: لاغری

مقالات مرتبط

لاغری

برای لاغری

کرایولیپولیز برای لاغری روش های لاغری موضعی در سال های اخیر گسترش زیادی یافته است و از روش های تهاجمی…
لاغری

کرایولیپولیز چیست

کرایولیپولیز روش جدید کاهش سایز است که با روش انجماد بافت چربی موجب از بین رفتن سلول های چربی و خروج تدریجی آن از بدن می شود

هایفوتراپی شکم
لاغری

هایفوتراپی شکم

هایفوتراپی شکم چیست؟   هایفوتراپی شکم عبارتست از انتقال امواج اولترا سوند با شدت بالا و فرکانس پایین ،  بطور…
رفع غبغب
لاغری

از بین بردن غبغب

از بین بردن غبغب روش های از بین بردن غبغب چگونه است؟ در مواردی که غبغب بدلیل شلی پوست باشد…
لاغری

کویتیشن لاغری

 کویتیشن لاغری چیست ؟ روش های لاغری موضعی در سال های اخیر گسترش زیادی یافته است و از روش های…
لاغری

دستگاه کویتیشن

دستگاه کویتیشن چیست؟ دستگاه کویتیشن با تولید امواج اولتراسونیک که فرکانس پایین و شدت بالایی دارند( ۲۰ تا ۴۰ کیلو…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button