هایفوتراپی شکم

هایفوتراپی شکم چیست

هایفوتراپی شکم چیست؟هایفوتراپی شکم عبارتست از انتقال امواج اولترا سوند با شدت بالا و فرکانس پایین ،بطور متمرکز در لایه های عمقی پوست و چربی ( High Intensity Focused Ultrasound ) به منظور از بین بردن چربی اضافه و لیفتینگ پوست.

در گذشته امواج صوت با فرکانس بالا بعنوان یک روش تشخیصی مطمئن و کم عارضه بصورت سونوگرافی  مورد استفاده قرار گرفته است. تفاوت امواج هایفو با امواج سونوگرافی در این است که هایفوتراپی یک روش درمانی است و شدت امواج آن بیشتر است و فرکانس پایین تری دارد و بعلاوه این امواج همگرا هستند و در یک نقطه کانونی در زیر پوست متمرکز شده و ایجاد گرما می نمایند در حالیکه امواج سونوگرافی واگرا بوده و انرژی پایین تر و فرکانس بالاتری دارند.

بر اساس مطالعات و تحقیقات انجام شده در نشریه علمی Dovepress در هایفوتراپی شکم امواج اولترا سوند بر روی چربی های زیر پوستی متمرکز شده و با افزایش درجه حرارت کانونی موجب ایجاد نقاط انعقادی در لایه های زیرین پوست و چربی می شود و نهایتا ظرف چند هفته سلول های چربی دچار آپوپتوز و یا مرگ تدریجی شده و به تدریج از بدن دفع می شوند. هایفوتراپی شکم بطور معمول در یک جلسه انجام می شود با این وجود در افراد با BMI  بالاتر  و ذخایر چربی بیشتر ممکن است به تعداد جلسات بیشتر احتیاج باشد.

 

هایفوتراپی برای لاغری
هایفوتراپی شکم

هایفوتراپی برای لاغری چگونه است؟

هایفوتراپی برای لاغری در نواحی غبغب ،شکم ، قسمت داخلی و خارجی ران ها و ناحیه تحتانی بازوها قابل انجام است.  تاثیر سفت کنندگی پوست بیش از تاثیر لاغری آن می باشد و در نتیجه کاندید مناسب برای هایفو افراد با اضافه وزن متوسط  که دچار شلی و افتادگی پوست شده اند می باشد.

حتما بخوانید  روشن شدن پوست صورت در سال 1401

بعلاوه در نتیجه رژیم غذایی سخت و یا  تخلیه چربی با لیپو ساکشن یا لیپپووماتیک پوست دچار افتادگی می شود و زمانی که امواج  اولترا سوند به نواحی عمقی فرستاده می شود ، پوست نواحی  اطراف آن به علت دریافت امواج شروع به کلاژن سازی می کنند همین امر سبب می شود تا علاوه بر تاثیر لیپپولیز و لاغری  سفت شدن پوست هم ایجاد شود.

هایفوتراپی شکم
نواحی هایفوتراپی بدن

مزایای هایفوتراپی شکم چیست؟

این درمان بطور سرپایی در یک و یا دو جلسه انجام می شود و بر خلاف روش لیپوماتیک و لیپوساکشن احتیاج به تزریق داروی بی حسی و یا بیهوشی وجود ندارد و خطرات روش های تهاجمی از قبیل عفونت ، خونریزی و اسکار در سطح پوست ندارد، بعلاوه امواج هایفو  با تاثیر بر روی پوست شکم موجب تولید کلاژن ،سفتی و لیفت پوست می شوند.

هزینه هایفوتراپی شکم در کلینیک زیبایی و لاغری نیایش چقدر است؟

قیمت هایفوتراپی شکم بر اساس میزان اضافه وزن و نوع درمان متفاوت است. بعنوان مثال در مواردی که علاوه بر چاقی موضعی افتادگی شدید پوست وجود داشته باشد ممکن است از درمان های مکمل از قبیل آر اف برای تاثیر بیشتر درمان استفاده شود که بر روی هزینه درمان تاثیر گذار است و در مشاوره حضوری مشخص می شود.

[yasr_visitor_votes size=”medium”]

برای دیدن فیلم هایفوتراپی شکم در YOUTUBE بر روی لینک زیر کلیک کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.