مزوژل چیست❤

مزوژل چیست؟مزوژل از ترکیب دو کلمه مزو و ژل ساخته شده است که این نام دلالت بر استفاده همزمان از مزایای دو روش مزوتراپی و تزریق ژل می کند. بعبارت دیگر محاسن هر دو روش تزریق ژل و مزوتراپی در این درمان وجود دارد، که می تواند شبیه ترکیبات مزوتراپی موجب تحریک سلول های بنیادی شده و تولید کلاژن و الاستین را افزایش دهد و بعلاوه وجود اسید هیالورونیک با غلظت بالا تاثیرات ترمیم کننده و  آب رسانی قوی داشته و با تکرار درمان موجب تولید رشته های کلاژن و حجم دهی طبیعی و لیفت در پوست شود.

مزوژل های موجود در بازار برندهای مختلفی هستند از قبیل پروفایلو، جالپرو، ریوایتاکر و پروسترولین که توسط شرکت های مختلف تولید و عرضه می شوند. فارغ از نوع برند ترکیب اصلی مزوژل اسید هیالورونیک غیر کراس لینک است که بر خلاف ژل های تزریقی از ماده شیمیایی  BDDE برای کراس لینک کردن و ایجاد ماندگاری طولانی استفاده نشده است.در نتیجه بروز عوارض ناخواسته از قبیل واکنش التهابی و گرانولوما در مزوژل گزارش نشده است.

اضافه کردن ریز مغذی های ضروری از قبیل اسیدهای آمینه ،کوآنزیم ها و ویتامین ها  به مزوژل موجب ترمیم بافت آسیب دیده شده و علاوه بر کاهش چین چروک ، اقزایش ضخامت درم و بهبود  خاصیت کشسانی در پوست می شود.

مزوژل چیست
مزوژل جالپرو

تفاوت مزوژل و ژل چیست؟

ژل در واقع یک پر کننده است که بر حسب غلظت آن در لایه های سطحی و یا عمقی پوست تزریق می شود. ژل در واقع حجم دهنده است و تاثیر درمانی آن بدلیل افزایش حجم بافتی است و به منظور ماندگاری طولانی تر از ترکیبات شیمیایی از قبیل BDDE در ژل های اسید هیالورونیک به منظور کراس لینک استفاده می شود. هر چه غلظت این ماده  بیشتر باشد احتمال بروز واکنش التهابی و حساسیتی بیشتر می باشد.

از طرف دیگر مزوژل برای بهبود کیفیت ، افزایش خاصیت کشسانی و آب رسانی پوست استفاده می شود و در واقع هدف اولیه مزوژل حجم دهی در نواحی مختلف مثل گونه، چانه و لب نیست هر چند که بعضی از پزشکان بدلیل تولید کلاژن در میان مدت از مزوژل بعنوان یک فیلر متوسط و بدون عارضه در افراد حساس به ژل های تزریقی استفاده می کنند.

MESOGEL زیر چشم چیست؟

مزوژل جالپرو Jalupro توسط یک کمپانی در سوئیس تولید می شود و دو نوع کلاسیک و HMW  دارد. نوع کلاسیک  ترکیبات اسید آمینه و اسید هیالورونیک دارد و مناسب افرادی است که قصد پیشگیری از پیری پوست دارند. چرا که برای کلاژن سازی و هیدراته کردن پوست در افراد جوان تر مناسب است. 

در مدل HMW  اسید هیالورونیک دارای وزن ملکولی بالاتری است و در نتیجه غلظت بالاتری دارد و مناسب پوست های شدیدا آسیب دیده و خشک بویژه در افراد میانسال است و بعلاوه در درمان چروک های صورت بویژه در اطراف چشم (خطوط پنجه کلاغی) کاربرد دارد. در واقع افرادی که تمایل به تزریق ژل و بوتاکس ندارند جالپرو HMW می توند جایگزین مناسبی برای درمان مشکلات اطراف چشم از قبیل گودی ، تیرگی زیر چشم و همین طور خطوط پنجه کلاغی باشد. 

نتیجه درمان بتدریج شروع شده و بعد از دو هفته  دیده می شود که پوست سفت تر، روشن تر شده و عمق چروک ها کاهش می یابد. تعداد جلسات درمان با جالپرو ۲ تا ۴ جلسه به فاصله ۲۰ روز است و ماندگاری اثر آن ۶ ماه می باشد.  تفاوت دیگر جالپرو (کلاسیک)  با پروفایلو کاربرد آن در ترکیب با بوتاکس است که در پشت لب و  چروک اطراف چشم کاربرد دارد و با بوتاکس تاثیر هم افزا خواهد داشت. از جالپرو HMW می توان  در شیار اشکی زیر چشم استفاده کرد که مناسب افرادی است  که تمایل به تزریق ژل در زیر چشم ندارند.

عوارض مزوژل چیست؟

مزوژل برای تولید کلاژن بسیار مناسب است و بر خلاف فیلرهای پوستی فاقد ماده التهاب زای BDDE  است. در نتیجه احتمال بروز واکنش التهابی ، توده زیر پوستی و گرانولوم در مقایسه با فیلرهای پوستی بسیار اندک و نزدیک صفر است.

با این وجود احتمال بروز عوارض عروقی ناشی از تزریق نادرست وجود دارد و کاملا شبیه فیلر های پوستی می تواند موجب انسداد عروق و حتی نکروز پوست شود. بنابراین رعایت اصول تزریق فیلر و توجه به مسیر عروق اصلی صورت به منظور پیشگیری از عوارض عروقی اهمیت زیادی دارد.

برای مشاوره پیام دهید✍

4.6/5 - (316 امتیاز)
Summary
پوست و زیبایی
Service Type
پوست و زیبایی
Provider Name
دکتر مسافریان,
خ علامه جنوبی - 24 شرقی,سعادت آباد,تهران- Telephone No.09036588236
Area
تهران
Description
مزوژل از ترکیب دو کلمه مزو و ژل ساخته شده است که این نام دلالت بر استفاده همزمان از مزایای دو روش مزوتراپی و تزریق ژل می کند. بعبارت دیگر محاسن هر دو روش تزریق ژل و مزوتراپی در این درمان وجود دارد، که می تواند شبیه ترکیبات مزوتراپی موجب تحریک سلول های بنیادی شده و تولید کلاژن و الاستین را افزایش دهد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button
راز بوتاکس بدون عارضه چیست؟ مزوژل چیست؟ علت جذابیت چهره آنجلینا جولی چیست؟ راز شفافیت پوست کلئوپاترا چه بود؟ راز لیفت صورت بدون جراحی راز درمان جای جوش با سابسیژن راز جوانی پوست کیم کارداشیان چیست؟ تزریق ژل لب مدل قلوه ای