خانه / جراحی زیبایی / نانوفت چیست

نانوفت چیست

نانوفت چیست؟

بافت چربی انسانی از ۹۰ درصد سلول های چربی بالغ و ۱۰ درصد بافت هم بند غنی از سلول های بنیادی تشکیل شده است. ذرات چربی استحصال شده دارای ابعاد نسبتا بزرگی هستند و اصطلاحا به آنها  ماکروفت گفته می شود و مناسب برای حجم دهی سینه ، باسن و نواحی تناسلی می باشند این نوع چربی بدلیل ابعاد ماکروسکوپیک در نواحی ظریف صورت کاربرد ندارد چرا که احتمال ناهمواری و گلوله شدن در زیر پوست وجود دارد، بنابراین به منظور افزایش کیفیت گرافت و جلوگیری از ناهمواری در سطح پوست با استفاده از ابزار مخصوصی ماکروفت تبدیل به میکروفت می شود که  دارای ابعاد کوچک تر سلول های چربی است و علاوه بر ماندگاری بالاتر احتمال بروز کیست چربی و ناهمواری در سطح پوست بسیار کمتر می شود. چنانچه هدف از تزریق چربی صرفا جوانسازی باشد و نیازی به افزایش حجم بیشتر وجود نداشته باشد از نانوفت استفاده می شود که در این حالت سلول زنده چربی در گرافت وجود نداشته و صرفا سلول های بافت هم بند، سلول های بنیادی و گلبول های سفید تزریق می شود که مناسب برای تزریق  پلک ، پشت دست و پوست آسیب دیده می باشد و حتی می تواند بعنوان جایگزین پی آر پی استفاده شود.

از آنجا که از میکروفت به منظور حجم دهی استفاده می شود تاثیر درمان بلافاصله قابل رویت می باشد در حالیکه نتیجه درمانی نانوفت با تاخیر یک تا سه ماه دیده می شود.

تزریق نانوفت زیر چشم قبل و بعد
تزریق نانوفت زیر چشم

تزریق چربی نانو به منظور جوانسازی پوست چگونه است؟

نانوفت دارای مقدار فراوانی سلول بنیادی است که توانایی تبدیل شدن به سلول های دیگر را دارند.نانوفت در واقع یک امولسیون از سلول های چربی تخریب شده و مقادیر فراوانی از سلول های بنیادی می باشد که چنانچه در لایه اپیدرم و درم پوست آسیب دیده تزریق شود توانایی ترمیم بالایی خواهد داشت. بیشترین نواحی مورد استفاده جهت تزریق نانوفت به ترتیب پوست صورت ، دست ها و نواحی دکلته می باشد چرا که این نواحی دچار بیشترین آسیب  بر اثر اشعه ماوراء خورشید، اسکارهای ناشی از جراحات و جوش های پوستی می شوند.

حتما بخوانید  کرم نانوفت
درمان تیرگی زیر چشم با تزریق نانوفت
درمان تیرگی زیر چشم با نانوفت

هزینه چربی نانو چقدر است؟

قیمت تزریق نانوفت در مراکز مختلف بر اساس حجم چربی تزریق شده و  تجربه و تخصص پزشک درمانگر و مناطقی که چربی به آن موضع منتقل شده است و درمان های همزمان محاسبه می شود. بعنوان مثال در صورت تزریق همزمان نانوفت با میکروفت درمان طولانی تر می باشد و به حجم چربی بیشتری نیاز می باشد. فریز کردن چربی مورد دیگری است که در بعضی از افراد برای افزایش حجم بیشتر  و یا ترمیم در جلسات بعدی توصیه می شود  چنانچه فردی درخواست داشتن کرم نانوفت داشته باشد در همان جلسه این کرم آماده شده و روش استفاده از آن آموزش داده شده  که در هزینه نهایی درمان تاثیر گذار است. بنابراین انتخاب نوع درمان با توصیه پزشک و انتخاب توسط فرد در جلسه مشاوره تعیین می شود و از فردی به فرد دیگر متفاوت می باشد.

 

 

نانوفت چیست
نانوفت قبل و بعد

 

تبدیل چربی میکرو به نانو جهت یکنواخت شدن امولسیون در کلیپ زیر نمایش داده شده است:

درباره ی Admin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button