هزینه میکرونیدلینگ

هزینه میکرونیدلینگ در سال 1401❤

هزینه میکرونیدلینگ

هزینه میکرونیدلینگ بر اساس روش انجام آن و موضع درمان متفاوت است. میکرونیدلینگ با استفاده همزمان از کوکتل های مزوتراپی انجام می شود که برای درمان جای جوش ، بستن منافذ باز و یا درمان لک مورد استفاده قرار می گیرد.

در بعضی موارد شدت آسیب های پوستی زیاد است و میکرونیدلینگ به تنهایی کفایت نمی کند و از روش های ترکیبی استفاده می شود. در این موارد از دو روش درمانی متفاوت برای تاثیر بیشتر در لایه های مختلف پوست استفاده می شود. بعنوان مثال در مواردی که جای جوش بسیار عمیق باشد، از ترکیب سابسیژن و میکرونیدلینگ استفاده می شود و یا زمانی که پوست شل شده و افت شدید کرده باشد از ترکیب هایفوتراپی و میکرونیدلینگ استفاده می شود .

یا در موارد تیرگی زیر چشم  همزمان پی آر پی  انجام می شود که در یک جلسه قابل انجام است و در نتیجه هزینه درمان بیشتر از میکرونیدلینگ به تنهایی می شود.

هزینه میکرونیدلینگ در تهران چقدر است؟

هزینه میکرونیدلینگ در تهران نسبت به شهرستان ها بیشتر است .بعلاوه در فصول مختلف سال قیمت میکرونیدلینک متفاوت است. بعنوان مثال در ماه های آخر سال بدلیل افزایش تعداد مراجعین به منظور آماده شدن برای عید، قیمت درمان در کلینیک های زیبایی بیشتر است.

هزینه میکرونیدلینگ
میکرونیدلینگ قبل و بعد

هزینه میکرونیدلینگ در کلینیک پوست و زیبایی نیایش چقدر است؟

در کلینیک پوست و زیبایی نیایش میکرونیدلینگ برای جای جوش ، جوانسازی و رفع لک های صورت انجام می شود. به منظور افزایش بازده و تاثیر بیشتر درمان بطور همزمان از کوکتل های مزوتراپی استفاده می شود. کوکتل های مورد استفاده درماهیل، ریوایتاکر و توسکانی است. با توجه به مطالب ذکر شده و  قیمت میکرونیدلینگ با یا بدون کوکتل مزوتراپی قیمت متفاوتی دارد و  در سال 1401بین  500/000 تا 900/000 هزار تومان است.

حتما بخوانید  سابسیژن چگونه انجام میشود

البته در بعضی از موارد بجای کوکتل مزوتراپی از پی آرپی استفاده می شود که هزینه کیت پی آر پی و استحصال آن به هزینه میکرونیدلینگ اضافه می شود.

هزینه میکرونیدلینگ
میکرونیدلینگ و پی آر پی

فاصله بین جلسات و تعداد جلسات میکرونیدلینگ چقدر است؟

فاصله بین جلسات ۴ تا ۶ هفته است که این زمان برای فرصت دادن به پوست جهت ترمیم می باشد. تعداد جلسات برای جوانسازی پوست و تحریک کلاژن ۳ جلسه است ( Collagen Induction Therapy) و برای درمان اسکار بین ۳ تا ۶ جلسه می باشد.

در عمل بر اساس پاسخ به درمان و شدت ضایعه اولیه تعداد جلسات تعیین می شود. فرایند کلاژن سازی بعد از درمان شروع می شود و بعد از حدود ۱۰ روز تغییرات بطور محسوس قابل مشاهده می باشد.

عوارض نیدلینگ و مراقبت های بعد از آن چیست؟

بطور کلی میکرونیدلینگ یک روش درمانی مطمئن و کم عارضه است ولی موارد زیر ممکن است در بیماران دیده شود :بلافاصله بعد از میکرونیدلینگ پوست قرمز و سفت می شود که بدلیل تحریک کلاژن و کوتاه شدن رشته های الاستین پوست است . این قرمزی چند ساعت بعد از بین می رود در مواردی که درمان عمیق باشد ( عمق بالای ۱٫۵ میلی متر) ممکن است قرمزی تا ۲ روز هم ادامه یابد.

خشک شدن پوست از دیگر عوارض میکرونیدلینگ می باشد که برای رفع آن از کرم های مرطوب کننده و یا ترمیم کننده استفاده می شود. بعد از میکرونیدلینگ پوست التهاب دارد و به نور خورشید حساس می شود که از کرم های ضد آفتاب قوی و یا پماد اکسید دوزنگ استفاده می شود.

حتما بخوانید  راز درمان با درماپن چیست

برای مطالعه مقاله چاپ شده در آکادمی بین المللی IMCAS برای درمان جای جوش  توسط دکتر مسافریان بر روی لینک زیر کلیک کنید:

https://www.imcas.com/es/academy/blog/795/nanofat-transfer-for-acne-scar

میکرونیدلینگ یا هایفو؟

مقایسه میکرونیدلینگ و هایفوتراپی قیاس نادرستی است چرا که این روش درمانی مکمل یکدیگر هستند و بعضی از تاثیرات آنها شبیه به هم است و بطور هم افزا عمل می کنند. بعنوان مثال هایفوتراپی روش موثر برای سفت کردن و لیفت پوست است که تاثیر خود را در لایه های عمقی پوست اعمال می کند.

از طرف دیگر میکرونیدلینگ هم دارای تاثیرات سفت کننده پوست می باشد که تاثیر آن در لایه سطحی اپیدرم و درم اعمال می شود، در نتیجه در افرادی که افتادگی قابل توجه پوست دارند و بعلاوه دارای ضایعات رنگدانه ای، جای جوش و منافذ باز نیز هستند از ترکیب این دو روش استفاده می شود.

با این روش همزمان لایه های سطحی و عمقی پوست تحت درمان قرار گرفته و نتایج موثرتر و مطلوب تر شود. این روش در واقع یک نوع درمان ترکیبی است که در آن جلسه اول هایفوتراپی انجام شده و  جلسه دوم بفاصله حداقل یک هفته میکرونیدلینگ انجام می شود.

[yasr_visitor_votes size=”medium”]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.