هزینه پروفایلو در سال۱۴۰۲

 پروفایلو برای جای جوش چیست؟ پروفایلو یک ترکیب اسید هیالورونیک است که برای جوانسازی، کلاژن سازی و تقویت پوست آسیب دیده بکار می رود. پروفایلو  Profhilo توسط یک شرکت ایتالیایی تولید می شود و حاوی دو نوع هیالورونیک اسید با وزن مولکولی سبک و سنگین است.

در واقع پروفایلو یک skin booster  است و موجب آبرسانی، نشاط و جوانسازی پوست می شود. برخلاف فیلر های اسید هیالورونیک که به منظور ماندگاری بالاتر از ماده شیمیایی  BDDE  butanediol diglycidyl ether استفاده می شود. در تولید پروفایلو از هیچ نوع ترکیب شیمیایی و التهاب زا استفاده نمی شود. در نتیجه ماندگاری آن در مقایسه با ژل های اسید هیالورونیک کوتاهتر است ( حدود شش ماه) و در عوض عوارض مربوط به کراس لینک کردن ژل از قبیل گلوله شدن ، واکنش التهابی و ایجاد گرانولوم در پروفایلو وجود ندارد.

پروفایلو در یک سرنگ ۲ سی سی بسته بندی شده است و  بعد از تزریق اسید هیالورونیک به آهستگی آزاد می شود و باعث آبرسانی قوی، روشن شدن پوست و لیفت صورت می شود.

نقاط تزریق پروفایلو صورت
نقاط استاندارد تزریق پروفایلو

پروفایلو برای جای جوش

در درمان جای جوش برای نتایج بهتر می بایست تزریق در سطحی ترین لایه پوست انجام شود. زمانیکه با فیلر های پوستی درمان انجام می شود، همواره ریسک گلوله شدن و واکنش التهابی در لایه سطحی درم وجود دارد.

در کلینیک پوست و زیبایی نیایش برای پرکردن جای جوش از تکنیک ها و مواد مختلفی از جمله سابسیژن ، تزریق فیلر و پی آر پی استفاده می شود. با این وجود پروفایلو در درمان جای جوش و تولید کلاژن بسیار مناسب است و بر خلاف فیلرهای پوستی فاقد ماده التهاب زای BDDE  است. در نتیجه احتمال بروز واکنش التهابی و گرانولوم با پروفایلو در مقایسه با سایر ترکیبات بسیار اندک  و نزدیک صفر است.

به منظور نتایج ملموس تر برای جای جوش درمان با تکنیک های ترکیبی مثل سابسیژن  و تزریق پروفایلو انجام می شود تا نتایج بهتری حاصل شود.

 پروفایلو برای جای جوش
پروفایلو برای جای جوش

هزینه تزریق پروفایلو برای جای جوش چقدر است؟

پروفایلو در دو جلسه بفاصله 6 ماه تزریق می شود. هزینه درمان توسط پزشکان مختلف متفاوت است. مهارت بالای پزشک، سبب افزایش کیفیت درمان و احساس رضایت بیشتر افراد متقاضی می شود. با توجه به متغیر بودن کالاهای وارداتی ، هزینه نهایی بر حسب  قیمت روز پروفایلو محاسبه می شود.

جالپرو بهتره یا پروفایلو؟

مزوژل جالپرو jalupro توسط یک کمپانی در سوئیس تولید می شود و دو نوع کلاسیک و HMW  دارد. نوع کلاسیک  ترکیبات اسید آمینه و اسید هیالورونیک دارد و مناسب افرادی است که قصد پیشگیری از پیری پوست دارند. چرا که برای کلاژن سازی و هیدراته کردن پوست در افراد جوان تر مناسب است. 

در مدل HMW  اسید هیالورونیک دارای وزن ملکولی بالاتری است و در نتیجه غلظت بالاتری دارد و مناسب پوست های شدیدا آسیب دیده و خشک بویژه در افراد میانسال است و بعلاوه در درمان چروک های صورت بویژه در اطراف چشم (خطوط پنجه کلاغی) کاربرد دارد. در واقع افرادی که تمایل به تزریق ژل و بوتاکس ندارند جالپرو HMW می توند جایگزین مناسبی برای درمان مشکلات اطراف چشم از قبیل گودی ، تیرگی زیر چشم و همین طور خطوط پنجه کلاغی باشد. 

نتیجه درمان بتدریج شروع شده و بعد از دو هفته  دیده می شود که پوست سفت تر، روشن تر شده و عمق چروک ها کاهش می یابد. تعداد جلسات درمان با جالپرو ۲ تا ۴ جلسه به فاصله ۲۰ روز است و ماندگاری اثر آن ۶ ماه می باشد.  تفاوت دیگر جالپرو (کلاسیک)  با پروفایلو کاربرد آن در ترکیب با بوتاکس است که در پشت لب و  چروک اطراف چشم کاربرد دارد و با بوتاکس تاثیر هم افزا خواهد داشت. از جالپرو HMW می توان  در شیار اشکی زیر چشم استفاده کرد که مناسب افرادی است  که تمایل به تزریق ژل در زیر چشم ندارند.

با توجه به موارد فوق کاربرد پروفایلو و جالپرو در بعضی موارد مشترک و از جهاتی متفاوت است و بر حسب مورد و نیاز پوست  درمان مناسب انجام می شود. در کلینیک زیبایی نیایش انتخاب برند مزوژل توسط زیباجو است با این وجود بدلیل بازخورد مثبت درمان با پروفایلو در مراجعین و استانداردهای بین المللی  توصیه به تزریق پروفایلو می شود.

پروفایلو یا هایفو

هایفو تراپی روش غیر تهاجمی لیفت و سفت کردن پوست صورت و گردن است و برای افراد بالاتر از 30 سال توصیه می شود در حالیکه تزریق پروفایلو محدودیت سنی ندارد و در بسیاری از موارد بعنوان مکمل هایفو در نظر گرفته می شود. در این روش ترکیبی ابتدا هایفوتراپی انجام شده و بعد از 4 هفته جلسه تزریق پروفایلو انجام می شود تا نتیجه لیفت حداکثری حاصل شود.

لایه درم پوست در اثر گذشت زمان نازک می‌شود که بدلیل کاهش الاستین و کلاژن می باشد، رشته های کلاژن در هم تنیده شده و چروک سطحی در پوست ایجاد می شود. بر اساس مطالعات منتشر شده در NCBI یکی از روش های جوانسازی و تحریک سلول های بنیادی برای تولید کلاژن و الاستین بیشتر روش مزوتراپی است.

مزایای پروفایلو چیست
مزایای پروفایلو چیست

نقاط تزریق Profhilo کجاست؟

تکنیک و عمق تزریق پروفایلو با فیلر کاملا متفاوت است چرا که فیلر در زیر پوست و یا نواحی عمقی تر روی پریستئوم تزریق می شود. در صورتیکه پروفایلو کاملا سطحی و در لایه درم پوست تزریق می شود. بدلیل قوام نرم پروفایلو تزریق سطحی در پوست بر خلاف فیلر موجب ایجاد توده و گره نمی کند و به راحتی بعد از چند ساعت در زیر پوست پخش شده و تا شعاع حدود ۴ سانتی متر تاثیرات درمانی خود را اعمال می کند.

هر چند بروز واکنش های التهابی و حساسیتی در  پروفایلو بسیار نادر است ولی احتمال بروز عوارض عروقی ناشی از تزریق نادرست وجود دارد و کاملا شبیه فیلر های پوستی می تواند موجب انسداد عروق و حتی نکروز پوست شود. بنابراین تزریق پروفایلو حتما می بایست توسط پزشک مجرب و آشنا به آناتومی و عوارض فیلر های پوستی انجام شود.

تفاوت مزوتراپی و  پروفایلو برای جای جوش چیست؟

در مزوتراپی ساده از کوکتل های مزوتراپی به منظور جوانسازی و آب رسانی پوست استفاده می شود. این در حالی است که در تولید پروفایلو از اسید هیالورونیک با روش جدید حرارتی و بدون مواد تثبیت کننده شیمیایی butanediol diglycidyl ether) BDDE) به منظور حداکثر تولید کلاژن و الاستین استفاده می شود. بدلیل تکنولوژی حرارتی که در تولید پروفایلو استفاده می شود. غلظت اسید هیالورونیک نسبت به کوکتل های مزوتراپی بیشتر است و در نتیجه ماندگاری آن نیز طولانی تر می باشد.

پاسخ به درمان در روش مزوتراپی بعد از چند هفته دیده می شود ولی در پروفایلو به دلیل قوام بالای اسید هیالورونیک بلافاصله نتیجه قابل رویت است.  تفاوت دیگر داشتن تاییدیه وزارت بهداشت است که پروفایلو دارای مجوز است و بسیاری از کوکتل های مزوتراپی بدون مجوز هستند.

آخرین و مهمترین اختلاف بین پروفایلو و مزوتراپی در مورد قیمت است که بدلیل تکنولوژی پیشرفته در تولید آن قیمت بیشتری نسبت به کوکتل های مزوتراپی دارد. ذکر این نکته ضروری است تاثیر بیشتر درمان و قدرت جوانسازی و ترمیم کنندگی بالای پروفایلو نسبت به مزوتراپی این افزایش هزینه را توجیه می کند.

برای مشاوره پیام دهید

کلیپ تزریق پروفایلو در Youtube
4.9/5 - (519 امتیاز)
Summary
پوست و زیبایی
Service Type
پوست و زیبایی
Provider Name
دکتر مسافریان,
خ علامه جنوبی - 24 شرقی,سعادت آباد,تهران- Telephone No.09036588236
Area
تهران
Description
واقع پروفایلو یک skin booster  است و موجب آبرسانی، نشاط و جوانسازی پوست می شود. برخلاف فیلر های اسید هیالورونیک که به منظور ماندگاری بالاتر از ماده شیمیایی  BDDE  butanediol diglycidyl ether استفاده می شود. در تولید پروفایلو از هیچ نوع ترکیب شیمیایی و التهاب زا استفاده نمی شود

2 دیدگاه دربارهٔ «هزینه پروفایلو در سال۱۴۰۲;

 1. سلام وقت بخیر
  من ۴۶ سالمه و یک نوبت پروفایلو تزریق کردم و تاثیر زیادی برای سفت کردن پوست نداشت. آیا واقعا پروفایلو برای سفت کردن پوست موثره و روش دیگه ای پیشنهاد می کنید؟ سپاسگژارم

  پاسخ
  • درود مهین
   پروفایلو موجب آبرسانی به پوست و تولید کلاژن و لیفت پوست می شود. با این وجود چنانچه میزان افتادگی پوست قابل توجه باشد درمان های مکمل از قبیل هایفوتراپی و آر اف توصیه می شود.
   موفق باشید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید