بالا کشیدن ابرو

بالا کشیدن ابرو با روش های متفاوتی انجام می شود که بر حسب سن و انتظارات فرد درمان های متفاوتی انجام می شود، بوتاکس و هایفوتراپی روش موقت و جراحی روش دائم می باشد.

 بالا کشیدن ابرو با بوتاکس چگونه است؟

خانم ها تمایل به داشتن ابروی کمانی دارند و بعلاوه بالا رفتن انتهای ابرو و کمانی شدن قوس ابرو به جوانتر شدن و زیبا شدن چهره کمک زیادی می کند از طرف دیگر آقایان تمایل به داشتن ابروی صاف دارند بنابراین تکنیک تزریق در خانم ها و آقایان کمی متفاوت است. در صورت های دراز و باریک ابروی صاف جذاب تر است و  این صاف بودن ابرو مانع از دراز تر نشان دادن صورت می شود. برعکس در صورت های بیضی و گرد یک قوس ملایم صورت را جذاب تر می کند.

بدلیل حجیم بودن عضلات در آقایان دوز بوتاکس  کمی بیشتر از خانم ها است و بعلاوه روش تزریق مستطیلی برای آقایان استفاده می شود که در اینحالت ابرو خیلی بالا نمی رود و قوس ابرو زیاد نمی شود .

استفاده از کمپرس یخ ۳۰ ثانیه قبل از تزریق به بی حس شدن موضع و بی دردی در ناحیه تزریق کمک زیادی می کند. علامت گذاری و رعایت تقارن در نقاط و استفاده از خط کش به دقت کار و نتیجه مطلوب تر کمک می نماید.

بالا کشیدن ابرو قبل و بعد
بالا کشیدن ابرو با تزریق بوتاکس

بالا کشیدن ابرو با روش هایفوتراپی چگونه است؟

لیفت ابرو با روش هایفوتراپی بدلیل ایجاد نقاط انعقاد حرارتی در ناحیه پیشانی و سفت شدن پوست پیشانی و در نتیجه لیفت ابرو می باشد.در این روش امواج اولترا سوند با شدت بالا و فرکانس پایین ،  بطور متمرکز در لایه های عمقی پوست ( High Intensity Focused Ultrasound ) به منظور لیفتینگ و جوانسازی پوست وارد می شوند.

از امواج صوت با فرکانس بالا بعنوان یک روش تشخیصی مطمئن و کم عارضه بصورت سونوگرافی مورد استفاده قرار می گیرد. تفاوت امواج هایفو با امواج سونوگرافی در این است که هایفوتراپی یک روش درمانی است و شدت امواج آن بیشتر است و فرکانس پایین تری دارد.  بعلاوه این امواج همگرا هستند و در یک نقطه کانونی در زیر پوست متمرکز شده و ایجاد گرما می نمایند در حالیکه امواج سونوگرافی واگرا بوده و انرژی پایین تر و فرکانس بالاتری دارند.

بالا کشیدن ابرو
بالا کشیدن ابرو با هایفو

بالا کشیدن ابرو با جراحی چگونه است؟

به طور کلی روش لیفت ابرو با جراحی قبل از جراحی پلک انجام می شود تا کمپلکس ابرو و پلک بالا کشیده شده و نیاز به عمل بلفاروپلاستی ارزیابی شود، چرا که در بسیاری از موارد با بر طرف شدن افتادگی ابرو احتیاج به بالا کشیدن پلک منتفی می شود.

چنانچه بعد از عمل لیفت ابرو افتادگی پلک بر طرف نشد ، بلفاروپلاستی مرحله دوم درمان می باشد. رعایت ترتیب فوق به پیشگیری از عوارض ناخواسته و از جمله lagophthalmus می باشد.

لیفت ابرو با جراحی
بالا کشیدن ابرو با جراحی
لیفت ابرو با جراحی

بالا کشیدن مستقیم ابرو  Direct Browlift

این روش ساده ترین و بادوام ترین روش درمان ابروی دچار افتادگی است.در این روش یک قسمت قایقی شکل از پوست درست بالای ابرو بریده و خارج می شود.این روش امکان بالا کشیدن سریع ، دقیق و بادوام ابرو را با حداقل عوارض جانبی فراهم می کند.

خطر آسیب به اعصاب فرونتال، سوپراتروکلئار و سوپرا اربیتال حداقل است.با این وجود روش مستقیم لیفت ابرو چند نکته دارد که برای همه افراد مناسب نیست.

مهمترین ایراد این روش اسکاری است که در بالای ابرو باقی می ماند و همچنین چین و چروک های عمیق پیشانی بویژه در وسط پیشانی اصلاح نمی شود.برای کاهش اسکار چند ماه بعد از عمل روش میکرونیدلینک می تواند موثر واقع شود.

بالاکشیدن ابرو قبل و بعد
بالا کشیدن ابرو

بالا کشیدن ابرو از طریق میانه پیشانی Midforehead Browlift

این روش در مردانی که خط رویش موی آنهابه عقب رفته است و چروک های افقی عمیقی در پیشانی دارند به عنوان روش مطلوب تلقی می شود.این روش سریع و آسان است و عوارض جانبی کمی دارد.

برش ها در شیار افقی پوست مخفی می شوند و اسکار جای بخیه به تدریج محو خواهد شد.این روش برای سن کمتر از ۳۰ سال و بیمارانی که پیشانی صاف و بدون چین و چروک دارند یا افرادی که سابقه اسکار هیپرتروفیک دارند، مناسب نیست.

لیفت جراحی ابرو قبل و بعد
بالا کشیدن ابرو
لیفت جراحی ابرو

بالا کشیدن تمپورال ابرو Temporal Browlift

در این روش یک سوم انتهای ابرو به سمت بالا و خارج کشیده می شود و بدلیل اینکه خط برش در پشت رستنگاه مو در ناحیه تمپورال است اسکار قابل رویتی وجود نخواهد داشت. مزیت این روش لیفت سریع و کم عارضه ابرو است که در بسیاری از بیماران تنها احتیاج به بالا کشیدن دم ابرو وجود دارد و در مقایسه با روش لیفت اندوسکوپیک لیفت بیشتری حاصل می شود.

در افرادی که علاوه بر قسمت خارجی ابرو، قسمت مرکزی ابرو نیز احتیاج به بالا کشیدن دارد این روش مطلوب نیست و از سایر تکنیک ها از قبیل لیفت کورونال Coronal استفاده می شود.

بالا کشیدن ابرو قبل و بعد
بالا کشیدن ابرو

هزینه لیفت ابرو چقدر است؟

بالا کشیدن ابرو به روش های غیر جراحی مثل تزریق بوتاکس ، ژل یا هایفوتراپی  قیمت پایین تری نسبت به روش های دائمی دارد که بین روش های غیر جراحی بوتاکس از همه ارزان تر و هایفوتراپی از همه گران تر می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button
راز بوتاکس بدون عارضه چیست؟ مزوژل چیست؟ علت جذابیت چهره آنجلینا جولی چیست؟ راز شفافیت پوست کلئوپاترا چه بود؟ راز لیفت صورت بدون جراحی راز درمان جای جوش با سابسیژن راز جوانی پوست کیم کارداشیان چیست؟ تزریق ژل لب مدل قلوه ای