خانه / بوتاکس / بوتاکس دیسپورت

بوتاکس دیسپورت

[تعداد: 633    میانگین: 2.1/5]

بوتاکس دیسپورت چیست؟

بوتاکس دیسپورت یک برند اروپایی است و تفاوت های قابل توجهی با بوتاکس که توسط شرکت آمریکایی آلرگان تولید می شود دارد.  ماده اصلی دیسپورت مثل بوتاکس سم باکتری کلستریدیم بوتولینوم نوع آ می باشد . ویال های دیسپورت به شکل پودر تولید می شوند و بر خلاف بوتاکس که در حرارت زیر صفر نگهداری می شوند می بایست در درجه حرارت ۲ تا ۸ درجه سانتی گراد  نگهداری و  جا به جا شوند.  ویال های دیسپورت به شکل ۳۰۰ و ۵۰۰ واحدی موجود می باشند در حالیکه بو تاکس به شکل ۵۰ و ۱۰۰ واحدی می باشند. تهیه این ویال از مراکز معتبر برای رعایت زنجیره سرما و جلوگیری از تخریب ملکول های حساس آن ضروری است. از آنجا که در تهیه دیسپورت از لاکتوز استفاده می شود افرادی که آلرژی به شیر دارند نباید از این محصول استفاده کنند. تکنیک تزریق در بوتاکس و دیسپورت شبیه هم می باشد با این تفاوت که نسبت تزریق آن دو و نیم تا  سه برابر بوتاکس می باشد. بعبارت دیگر اگر در یک نقطه احتیاج به تزریق ۵ واحد بوتاکس وجود داشته باشد معادل دیسپورت برای تزریق در این نقطه ۱۲٫۵ تا  ۱۵ واحد می باشد . قیمت دیسپورت به ازاء هر واحد حدود یک سوم بوتاکس شرکت  آلرگان  می باشد ولی از آنجا که مصرف دیسپورت سه برابر بیشتر از بوتاکس  می باشد قیمت تمام شده بوتاكس و ديسپورت تقریبا برابر می باشد.

بوتاکس دیسپورت در پیشانی
بوتاکس دیسپورت

تفاوت دیگر بین بوتاکس و دیسپورت در زمان شروع اثر آن ها می باشد. بطور معمول زمان  تاثیر بوتاکس ۴۸ ساعت بعد از تزریق می باشد و بعد از دو هفته به حداکثر می رسد در حالیکه شروع اثر دیسپورت ۲۴ ساعت بعد از تزریق شروع شده و بعد از دو هفته به حداکثر می رسد. بعبارت دیگر شروع تاثیر دیسپورت سریع تر ازBotox است  و ماندگاری آن از بوتاکس بیشتر است و آخرین تفاوت در میزان درد  حین تزریق و بعد از آن است که در تزریق دیسپورت بسیار کمتر از Botox احساس می شود و قابل تحمل تر می باشد.

 

برای دیدن فیلم تزریق  دیسپورت بر روی فیلم زیر کلیک کنید:

هزینه  تزریق بوتاکس دیسپورت چقدر است؟

دیسپورت یک برند انگلیسی است و مطمئن ترین بوتاکس موجود در ایران است و بصورت ویال های ۳۰۰ واحدی که برای دو نفر استفاده می شود و ۵۰۰ واحدی که برای سه نفر قابل استفاده است موجود می باشد. شریک شدن با فرد دیگر در تزریق بوتاکس دیسپورت موجب اقتصادی شدن هزینه تمام شده برای هر فرد شده و قیمت نهایی بطور قابل توجهی کمتر خواهد شد.

 عکس بوتاکس دیسپورت
عکس بوتاکس

عوارض بوتاکس دیسپورت چیست؟

انتشار محلول تزریق شده و انتقال آن به حدقه چشم و تاثیر نامطلوب بر روی عضلات چشم از مهمترین عوارض بوتاکس است که برای پیشگیری از آن توصیه می شود ۴-۳ ساعت بعد از تزریق حالت خوابیده و دراز کش انجام نشود، در غیر این صورت ممکن است عوارض چشمی از قبیل افتادگی پلک و دو بینی ایجاد شود. تکنیک صحیح تزریق ، دوزاژ مناسب و مراقبت های بعد از درمان از ایجاد این عوارض جلوگیری می کند. هر چند که افتادگی پلک بدون درمان بطور کامل ظرف ۲ تا ۴ هفته بر طرف می شود ، ولی نگرانی و استرس و ظاهر نامطلوب بیمار ایجاب می کند که سریعا درمان شروع شود. در پلک فوقانی دو عضله عملکرد بالا بردن پلک را انجام می دهند اول عضله بالا برنده پلک فوقانی که مخطط و ارادی است و دوم عضله مولر که تحت تاثیر سیستم سمپاتیک و غیر ارادی است. خوشبختانه عضله مولر تحت تاثیر بوتاکس قرار نمی گیرد و با تقویت این عضله با استفاده از داروهای تقویت کننده سیستم سمپاتیک، پلک حدود ۳ میلی متر به طرف بالا جا به جا شده و افتادگی پلک درمان می شود. قطره چشمی آپراکلونیدین Apraclonidine0.5% که یک داروی آدرنرژیک است هر ۶ تا ۸ ساعت ۲ قطره بمدت ۲ تا ۴ هفته برای این منظور توصیه می شود.

 

روش تزریق بوتاکس چگونه است؟

خانم ها تمایل به داشتن ابروی کمانی دارند و بعلاوه بالا رفتن انتهای ابرو و کمانی شدن قوس ابرو به جوانتر شدن و زیبا شدن چهره کمک زیادی می کند از طرف دیگر آقایان تمایل به داشتن ابروی صاف دارند بنابراین تکنیک تزریق در خانم ها و آقایان کمی متفاوت است. در صورت های دراز و باریک ابروی صاف جذاب تر است و  این صاف بودن ابرو مانع از دراز تر نشان دادن صورت می شود. برعکس در صورت های بیضی و گرد یک قوس ملایم صورت را جذاب تر می کند.  . بدلیل حجیم بودن عضلات در آقایان دوز بوتاکس  کمی بیشتر از خانم ها است و بعلاوه روش تزریق مستطیلی برای آقایان استفاده می شود که در اینحالت ابرو خیلی بالا نمی رود و قوس ابرو زیاد نمی شود .   استفاده از کمپرس یخ ۳۰ ثانیه قبل از تزریق به بی حس شدن موضع و بی دردی در ناحیه تزریق کمک زیادی می کند. علامت گذاری و رعایت تقارن در نقاط و استفاده از خط کش به دقت کار و نتیجه مطلوب تر کمک می نماید.

 

درباره ی دکتر حسین مسافریان

همچنین ببینید

بوتاکس پیشانی

[تعداد: 18    میانگین: 2.6/5] بوتاکس پیشانی چیست؟ بدلیل استفاده از عضله فرونتال در پیشانی …

33 دیدگاه

 1. سلام و خسته نباشید. قیمت تزریق بوتاکس دیسپورت چنده و دیسپورت ساخت کدوم کشوره؟ متشکرم

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر علی آقا
   دیسپورت یک برند انگلیسی است و مطمئن ترین بوتاکس موجود در ایران است و بصورت ویال های ۳۰۰ واحدی که برای دو نفر قابل استفاده است و ۵۰۰ واحدی که برای سه نفر است موجود می باشد.با توجه به این نکته که دیسپورت اصل بصورت یک نفره تولید نمی شود ،تزریق بوتاکس بطور همزمان برای دو یا سه نفر انجام می شود و چنانچه دو نفر مراجعه کنند ، ویال ۳۰۰ واحدی استفاده می شود و اگر سه نفر مراجعه کنند ویال ۵۰۰ واحدی باز می شود، که قیمت نهایی بین سه نفر تقسیم شده و هزینه نهایی ارزان تر و اقتصادی ترخواهد شد.
   موفق باشید
   بوتاکس دیسپورت

 2. سلام من ۵۶ سالمه و دو بار بوتاکس زدم ابروهام خیلی بالا رفت و دو طرف بالای ابروم دو تا چروک افتاده. می خواستم ببینم می شه با تزریق بوتاکس ابرو بالا نره و قیمت رو هم لطف کنید. متشکرم

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر سهیلا خانم
   بطور کلی بعد از تزریق بوتاکس انتهای ابرو کمی بالا می رود که اکثر مراجعین از این موضوع راضی هستند و حالت چهره را کمی هوشیار تر و جوان تر می کند و بعلاوه لیفت ابرو به بالا رفتن پلک کمک کرده و در افرادی که افتادگی پلک دارند یکی از درمان های موثر می باشد. با این وجود بعضی از افراد تمایل دارند که وضعیت ابرو تغییر نکند که در این صورت تکنیک تزریق کمی متفاوت است و با چند تزریق اضافه موقعیت ابرو تغییر نکرده و لیفت ابرو انجام نمی شود. بوتاکس مورد استفاده برای مراجعین به کلینیک دیسپورت انگلیسی است که بصورت دو نفره و سه نفره موجود است و چنانچه شما یک شریک با خودتان بیاورید از تخفیف ویژه بهره مند خواهید شد.
   موفق باشید

 3. سلام اقای دکتر من و شوهرم با هم بیایم بزنیم هزینش چقدر میشه و از کجا بفهمیم که دیسپورت استفاده شده اصل هست یا خیر

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر زینب خانم
   بوتاکس دیسپورت در ویال های دو نفره و سه نفره عرضه می شود که در صورت مراجعه کردن همزمان دو نفر هزینه تقسیم بر دو می شود و همین طور چنانچه سه نفر همزمان مراجعه کنند از ویال سه نفره که ۵۰۰ واحدی است استفاده می شود و هزینه مناسب تر و اقتصادی تر خواهد بود. دیسپورت اصل دارای مشخصاتی است که از روی بارکد و مشخصات روی جعبه می توانید از اصالت آن مطمئن شوید. برای اطمینان از اصالت بوتاکس از پزشک بخواهید که جعبه و مشخصات آن را به شما نشان دهد و در حضور شما جعبه آن را باز کند.
   موفق باشید

 4. سلام . من ۳۵ سال دارم . دو دفعه دیسپورت تزریق کردم . دفعه دوم که تزریق داشتم از فرداش دچار تنگی نفس شدم به مدت یکسال . نمیدونم علتش تزریق دیسپورت بوده یا خیر . ولی الان ترسیده شدم . میخواستم بدونم میتونم تزریق کنم دوباره. در ضمن از بچگی با خوردن لبنیات مشکل نداشتم جدیدا ۳سالی هست لبنیات که مصرف میکنم یکم اذیت میشم . این به تزریق دیسپورت ربطی داره؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر نیلوفر خانم
   آلرژی به غذا و دارو به دو صورت پوستی و یا تنفسی خود را نشان می دهد که در مورذ بوتاکس بیشتر به شکل حساسیت پوستی است و ممکن است بلافاصله بعد از تزریق تا چند ساعت بعد خود را نشان دهد که البته بیشتر در بوتاکس های چینی و غیر استاندارد دیده می شود.نفس تنگی مزمن که بمدت یکسال طول کشیده باشد ارتباطی با تزریق بوتاکس ندارد و ممکن است دلایل دیگری داشته باشد.
   موفق باشید

 5. سلام من ۴۰ سالمه وتزریق دیسپورت داشتم ولی دکتر برای من از ویآل ۵۰۰ استفاده کرد وناحیه پیشانی ودور چشم تزریق کردند می خواستم بدونم به نظر شما درست بوده یا زیاد مصرف شده ممنون از سایت خوبتون

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر احسان عزیز
   دیسپورت در ویال های ۳۰۰ و ۵۰۰ واحدی عرضه می شود که به ترتیب برای دو نفر و سه نفر کفایت می کند و پزشک پس از حل کردن بوتاکس با نسبت های استانداردی از محلول سدیم کلراید غلظت های مورد نظر را بدست آورده و آماده تزریق می کند. بنابراین به پزشک خودتان اعتماد کنید و برای پیگیری با ایشان در تماس باشید.
   موفق باشید

 6. سلام
  من راجع به قيمت ديسپورت سوال داشتم
  ما به صورت سه نفره به پزشك مراجعه كرديم و براي دو نفر از ما فقط ناحيه خط اخم و نفر سوم خط اخم، پيشاني و دور چشم تزريق شد. پزشك از مانفري ٣٥٠ و از نفر سوم ٥١٠ دريافت كردن. بنظر من زياد گرفتن چون طبق گفته شما ويالها سه نفره هست و هزينه بايد تقسيم شه.
  خواستم بپرسم رقم منطقي هست؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر فیاضی نیا
   قیمت بوتاکس دیسپورت سه نفره بر حسب واحد تزریق شده برای هر نفر محاسبه می شود با این وجود در بعضی از مراکز درمانی بر حسب تعداد مواضع درمان محاسبه می شود مثلا خط اخم و چروک افقی پیشانی و خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم هر کدام بعنوان یک موضع در نظر گرفته می شود و این موضوع قبل از درمان توسط پزشک به بیمار توضیح داده می شود.
   موفق باشید

 7. سلام دکتر خانمی که تو اقدام به بارداری هست مشگلی پیش نمیاد دیسپورت تزریق کنه ؟
  تشکر از پاسخگوییتون

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر هلیا خانم
   چنانچه قصد بارداردی داشته باشید بهتر است که بوتاکس تزریق نکنید چرا که بوتاکس تا چند ماه در بدن باقی می ماند و تاثیرات بلند مدت آن بطور کامل بر روی جنین انسان مطالعه نشده است.
   موفق باشید

 8. با سلام.من ۳۶سالمه..تا بحال تزریق بوتاکس نداشتم.قصد دارم ک انجام بدم.میخواستم بدونم چ نوع بوتاکسی مناسبه..و حدوده قیمت رو بمن بگیدبرای پیشانی.خط اخم.دورچشم

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر سحر خانم
   بوتاکس با کیفیت های مختلف و قیمت های متفاوت در بازار موجود است که برندهای معتبر مثل دیسپورت،زئومین و آلرگان مورد تایید هستند که البته آلرگان برند آمریکایی است و فعلا در ایران موجود نمی باشد. قیمت تزریق بوتاکس بر حسب موضع و برند بوتاکس متفاوت است که در معاینه حضوری تعیین می شود.
   موفق باشید

 9. سلام اقاي دكتر ايا بوتاكس ديسپورتو براي رفع خط خنده هم ميشه استفاده كرد؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر سعیده خانم
   بوتاکس بطور عمده برای درمان چروک های یک سوم فوقانی صورت کاربرد دارد و برای درمان خط خنده روش مناسبی نیست و روش های دیگری مثل تزریق فیلر توصیه می شود.
   موفق باشید

 10. سلام و درود خدمت شما جناب دکتر مسافریان
  بنده میخوام دیسپورت رو برای زیر بغل انجام بدم چند واحد از دیسپورت نیاز است و البته عرض کنم که جثه ای متوسط دارم
  سوال دومم اینه که بعنوان مثال ۱۰۰ واحد برای زیر بغل تزریق شد بقیه ۲۰۰ واحد رو میشه برای خطوط پیشانی یا خط خنده با چروک های کم استفاده کرد؟
  با سپاس فراوان

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر farzad
   بطور معمول برای درمان تعریق بیش از حد در ناحیه زیر بغل حدود ۳۰۰ واحد دیسپورت مصرف می شود که ۱۵۰ واحد برای هر طرف کفایت می کند و اگر ویال ۳۰۰ واحدی برای این کار استفاده شود تمام آن مصرف شده و برای درمان پیشانی و خط اخم کفایت نمی کند.
   موفق باشید

 11. سلام
  میخاسم بدونم از ژل دیسپورت برای لب هم تزریق میشع؟؟

 12. من بوتالاکس زدم…مارک تایید شده اس ؟؟؟؟

 13. سلام آقای دکتر مسافریان . قیمت دیسپورت در بازار برای تزریق دونفر چند است ؟ ایا مبلغ ثابتی هست یا اینکه با توجه به بی ثباتی قیمت دلار قیمت مشخص و ثابتی ندارد ؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر منظر
   بوتاکس دیسپورت برای دو نفر تخفیف ویژه دارد و برای سه نفر تخفیف بیشتر دارد که برای اطلاع از جزئیات با شماره ای که در سایت گذاشته شده است می توانید تماس بگیرید.
   موفق باشید

 14. سلام وقت بخیر دیسپورت ۳۰۰ واحدی با غلظت های ۶٫ و ۱٫۵ و ۲٫۵ میلی هستن، کدوم مناسب هست برای بوتاکس پیشانی و چشم؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر سحر
   بوتاکس دیسپورت ۳۰۰ واحدی بطور معمول برای دو نفر قابل استفاده می باشد و مقدار حلال سدیم کلراید بر حسب تجربه پزشک و نوع درمان تعیین می شود.
   موفق باشید

 15. سلام و خسته نباشید من یک هفته پیش برای پیشانی و خطوط اخم دیسپورت تزریق کردم ولی همچنان میتونم اخم کنم و تاثیر چندانی نداشته .دلیل چی خست اقای دکتر؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر مریم قادری
   معمولا تاثیر بوتاکس دیسپورت بتدریج بعد از ۲۴ ساعت شروع شده و تا ۱۰ روز بعد تکمیل می شود و اگر بعد از این مدت باز هم عضلات پیشانی و اخم منقبض شدند ممکن است احتیاج به ترمیم وجود داشته باشد.
   موفق باشید

 16. سلام عضله های گردن م دچار اسپاسم شدید دکتر برایم تزریق دیسپورت تجویز کرده می خواستم ببینم تاثیر گذار هست یا نه

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر علی ابراهیمی
   اولین گزینه درمان اسپاسم عضلانی در ناحیه گردن تزریق بوتاکس نیست و استفاده از داروهای شل کننده عضلانی ، ماساژ موضعی، ریلاکسیشن و گرمای موضعی ممکن است اسپاسم را بطور کامل برطرف نماید و چنانچه بعد از انجام تدابیر فوق اسپاسم برطرف نشد تزریق بوتاکس توصیه می شود.
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *