جوانسازی با بوتاکس پیشانی در سال ۱۴۰۲

بوتاکس پیشانی چیست؟

بدلیل استفاده از عضله فرونتال در پیشانی به منظور بالا بردن ابروها به تدریج چروک افقی در پیشانی ایجاد می شود. این چروک بتدریج عمیق تر شده و ظاهر نامطلوبی در چهره فرد ایجاد می کنند. تزریق بوتاکس پیشانی یک راه پیشگیری از شکل گیری این چروک  است.خانم ها تمایل به داشتن ابروی کمانی دارند و بعلاوه بالا رفتن انتهای ابرو و کمانی شدن قوس ابرو به جوانتر شدن و زیبا شدن چهره کمک زیادی می کند از طرف دیگر آقایان تمایل به داشتن ابروی صاف دارند.

بنابراین تکنیک تزریق در خانم ها و آقایان کمی متفاوت است. در صورت های دراز و باریک ابروی صاف جذاب تر است و  این صاف بودن ابرو مانع از دراز تر نشان دادن صورت می شود. برعکس در صورت های بیضی و گرد یک قوس ملایم صورت را جذاب تر می کند. بدلیل حجیم بودن عضلات در آقایان دوز بوتاکس  کمی بیشتر از خانم ها است و بعلاوه روش تزریق مستطیلی برای آقایان استفاده می شود که در اینحالت ابرو خیلی بالا نمی رود و قوس ابرو زیاد نمی شود.

استفاده از کمپرس یخ ۳۰ ثانیه قبل از تزریق به بی حس شدن موضع و بی دردی در ناحیه تزریق کمک زیادی می کند. علامت گذاری و رعایت تقارن در نقاط و استفاده از خط کش به دقت کار و نتیجه مطلوب تر کمک می نماید.

بوتاکس صورت قبل و بعد
قبل و بعد بوتاکس ابرو

 بالا کشیدن ابرو بوتاکس بهتره یا نخ ؟

رباط های نگهدارنده در پیشانی شبیه یک درخت پر شاخه از سطح استخوان به پوست کشیده شده اند و موجب تثبیت و نگهداری ابرو در موقعیت ثابت می شوند. با افزایش سن پوست  شل شده و در اثر جاذبه زمین و انقباضات عضلانی ابروها به سمت پایین جابه جا می شوند.

در میانسالی رباط های نگهدارنده  شبیه یک قلاب عمل کرده ( با توجه به اینکه به میزان اندکی کش می آیند) و از جابه جایی بیش از حد ابرو به سمت پایین جلوگیری می کنند. از معروف ترین رباط های صورت Orbital Retaining Ligament که در اطراف چشم و پیشانی  قرار گرفته و ابرو را در موقعیت خود ثابت نگه می دارد.

با توجه به اثر مهاری رباط های نگهدارنده هر نوع لیفت ابرو بدون در نظر گرفتن نقش این رباط ها یک روش کاملا موقت و برگشت پذیر است چرا که در لیفت با نخ تاثیر مهار کننده این رباط ها در جای خود باقی است و اجازه اصلاح افتادگی پوست وجود ندارد.

در جراحی پلاستیک علاوه بر حذف پوست اضافه این رباط های نگهدارنده قطع می شوند و یک لیفت طولانی مدت و موثر ایجاد می شود. روش جایگزین جراحی پلاستیک ابرو تزریق بوتاکس است که در یک جلسه و بطور سرپایی انجام می شود و عوارض جانبی لیفت با نخ از قبیل التهاب جسم خارجی ، عفونت و عدم تقارن وجود ندارد.

قیمت بوتاکس پیشانی چقدر است؟

در کلینیک های زیبایی بر اساس  برند بوتاکس قیمت بوتاکس متفاوت می باشد. بعنوان مثال تزریق دیسپورت که یک برند انگلیسی و با کیفیت است بالاترین قیمت را دارد. بوتاکس نورونوکس که کره ای است قیمت متوسطی داشته و کنیتوکس که چینی است ارزان ترین قیمت را دارد.

دیسپورت برند اروپایی بوتاکس است و تفاوت های قابل توجهی با بوتاکس که توسط شرکت آمریکایی آلرگان تولید می شود دارد.  به طور معمول، هزینه بوتاکس یا بر اساس تعداد واحد بوتاکس تزریق شده و یا بر مبنای ناحیه‌ای که بوتاکس به آن تزریق شده محاسبه می‌شود.

جایگزین بوتاکس چیست؟

در ناحیه پیشانی جایگزین بوتاکس برای درمان خط اخم و چروک افقی پیشانی ، پی آر پی صورت است که در واقع پلاکت غلیظ شده خون فرد است و با تولید کلاژن و الاستین موجب جوانسازی پیشانی شده و و عمق خطوط پیشانی و همین طور چروک پنجه کلاغی اطراف چشم را کاهش می دهد.

قیمت بوتاکس و تخفیف های ویژه در کلینیک زیبایی نیایش چگونه است؟

در کلینیک زیبایی نیایش بوتاکس با کیفیت بالا و برندهای مرغوب و معتبر با تخفیف های ویژه ارائه می شود. بدلیل رعایت موازین علمی و استفاده از برندهای مورد تایید وزارت بهداشت مراجعین از کیفیت خدمات و همین طور هزینه مناسب درمان بسیار راضی هستند.

تخفیف برای مراجعین جدید با داشتن همراه  لحاظ می شود، به عنوان مثال چنانچه فردی با خود یک همراه بیاورد هزینه تزریق بوتاکس کمتر محاسبه می شود. چنانچه سه نفر همزمان برای بوتاکس مراجعه کنند تخفیف بیشتری نسبت به مراجعه دو نفر لحاظ می شود و هر چه تعداد افراد مراجعه کننده در یک جلسه بیشتر باشد ، تخفیف بیشتری لحاظ می شود. در مورد مراجعین قدیمی تخفیف مضاعف بعنوان پاداش وفاداری لحاظ می شود.

بوتاکس صورت
قبل و بعد بوتاکس ابرو

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس پیشانی چیست؟

در محل تزریق ممکن است مختصری قرمزی و احساس درد ایجاد شود که طبیعی است و با استفاده از کمپرس سرد ظرف چند ساعت بر طرف می شود. به منظور پیشگیری از جابه جا شدن محلول تزریق شده و انتقال آن به حدقه چشم 4-3 ساعت بعد از تزریق حالت خوابیده و دراز کش ممنوع می باشد و فرد می بایست حالت نشسته و یا ایستاده داشته باشد.

مصرف مسکن های خانواده NSAID مثل ایندومتاسین ، ایبوبرفن ، آسپرین و… بدلیل تاثیر بر روی سیستم انعقادی و احتمال ایجاد کبودی  وخون مردگی چند روز قبل و دو تا سه روز بعد از تزریق ممنوع می باشد و برای تسکین درد محل تزریق استفاده از کمپرس یخ مناسب ترین گزینه می باشد. در صورت اجبار برای مصرف مسکن بدلایل دیگر پزشکی استامینوفن گزینه مناسبی می باشد.  استحمام با آب گرم و انجام ورزش های سنگین و مصرف الکل در 24 ساعت اول بعد از تزریق ممنوع می باشد.

تاثیر بوتاکس  دو روز بعد از تزریق شروع شده و ظرف دو هفته به حداکثر می رسد و حدود 5-4 ماه ماندگاری دارد که با تزریق های مکرر مدت ما ندگاری بیشتر خواهد شد. برای سریع تر شدن تاثیر بوتاکس انجام اخم و انقباض عضلات صورت بطور عمدی به تسریع در شروع اثربوتاکس کمک می کند.

بوتاکس پیشانی
قبل و بعد بوتاکس پیشانی

منابع :

سایت اینترنتیhttp://www.realself.com

سایت اینترنتی PUBMED

Office- Based cosmetic procedures and tecnique
by SORIN EREMIA

آدرس اینستاگرام

4.8/5 - (103 امتیاز)
Summary
پوست و زیبایی
Service Type
پوست و زیبایی
Provider Name
دکتر مسافریان,
خ علامه جنوبی - 24 شرقی,سعادت آباد,تهران- Telephone No.02188684885
Area
تهران
Description
بدلیل استفاده از عضله فرونتال در پیشانی به منظور بالا بردن ابروها به تدریج چروک افقی در پیشانی ایجاد می شود. این چروک بتدریج عمیق تر شده و ظاهر نامطلوبی در چهره فرد ایجاد می کنند. تزریق بوتاکس پیشانی یک راه پیشگیری از شکل گیری این چروک  است.خانم ها تمایل به داشتن ابروی کمانی دارند و بعلاوه بالا رفتن انتهای ابرو و کمانی شدن قوس ابرو به جوانتر شدن و زیبا شدن چهره کمک زیادی می کند از طرف دیگر آقایان تمایل به داشتن ابروی صاف دارند.

دیدگاهتان را بنویسید