بوتاکس گردن

بوتاکس گردن

بوتاکس گردن چیست؟ در افرادی که عضله پلاتیسما در ناحیه گردن قوی است با افزایش سن نوارهای عمودی بر روی پوست گردن ایجاد می شود و ظاهری نامناسب ایجاد می کند.

جراحی لیفتینگ در ناحیه گردن بدون جراحی لیفتینگ در صورت امکان پذیر نمی باشد و هزینه آن نیز بالا است در نتیجه  برای از بین بردن این چین ها  تزریق بوتاکس انتخاب مناسبی است.

بوتاکس گردن
بوتاکس گردن

روش تزریق بوتاکس گردن (لیفت نفرتیتی) چگونه است؟

نفرتیتی ملکه مصر بود که شهرتش بدلیل گردن صاف، کشیده و بلند بود.
در افرادی که عضله پلاتیسما در ناحیه گردن قوی است و یا بعد از لیپوساکشن تهاجمی غبغب و افزایش سن نوارهای عمودی بر روی پوست گردن ایجاد می شود که در واقع چین خوردن این عضله بر روی خودش است و ظاهری نامناسب ایجاد می کند.
درمان استاندارد این باندهای عمودی تزریق بوتاکس است که با دوز ۲ واحد در هر نقطه انجام می شود.
تزریق بوتاکس در ناحیه گردن می بایست بطور دقیق و حساب شده ای انجام شود تا از انتشار بوتاکس به عضلات حنجره و بلع جلوگیری شود.
بوتاکس با نصف رقت نواحی صورت و پیشانی آماده می شود و بعلاوه در افراد لاغر با تکنیک Pinch و سطحی تر تزریق می شود تا از انتشار بوتاکس به ساختار آناتومیک عمقی تر اجتناب شود.
بدلیل مجاورت حنجره به نواحی تحت درمان بهتر است برای اجتناب از درگیری تارهای صوتی بر روی حنجره با دوز کمتر (۱میلی گرم ) انجام شود.

نقاط و دوز تزریق بوتاکس گردن
لیفت نفرتیتی گردن با تزریق بوتاکس

آیا تزریق  بوتاکس در گردن ضرر دارد؟

در خانم های باردار و شیر ده تزریق بوتاکس ممنوع می باشد. همچنین در سنین زیر ۱۸ سال و بالای ۷۰ سال تزریق بوتاکس انجام نمی شود چرا که در سنین بالا بدلیل آتروفی عضلانی تزریق بوتاکس بصورت معکوس موجب افزایش چین و چروک ها می شود.

در بیماری عصبی myastina gravis بدلیل ضعف در عضلات بدن تزریق بوتاکس می تواند شدت بیماری را تشدید کند. همچنین در بیمارانی که در حال مصرف داروهایی که ضعیف کننده عضلات هستند مثل آنتی بیوتیک های آمینوگلیکوزاید ( جنتامایسین ، آمیکاسین و…) و تتراسایکلین ها نیز تزریق بوتاکس انجام نمی شود.

در صورت تزریق مقدار نادرست بوتاکس در ناحیه گردن ممکن است  بطور موقت خشونت صدا و یا مشکل در بلع پیش بیاید.

هزینه بوتاکس چقدر است؟

در کلینیک های پوست و زیبایی بر اساس نوع برند بوتاکس و موضع تزریق بوتاکس قیمت تزریق بوتاکس متفاوت می باشد. بعنوان مثال تزریق دیسپورت که یک برند انگلیسی و با کیفیت است بالاترین قیمت را دارد. بوتاکس نورونوکس که کره ای است قیمت متوسطی داشته و کنیتوکس که  بوتاکس چینی است ارزان ترین قیمت را دارد.

منابع :

سایت اینترنتیhttp://www.realself.com

سایت اینترنتی PUBMED

Office- Based cosmetic procedures and tecnique
by SORIN EREMIA

4.5/5 - (28 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button
راز بوتاکس بدون عارضه چیست؟ مزوژل چیست؟ علت جذابیت چهره آنجلینا جولی چیست؟ راز شفافیت پوست کلئوپاترا چه بود؟ راز لیفت صورت بدون جراحی راز درمان جای جوش با سابسیژن راز جوانی پوست کیم کارداشیان چیست؟ تزریق ژل لب مدل قلوه ای