مطالب این بخش جهت به روز رسانی در دسترس نمی باشد

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 416 میانگین: 2.2]
حتما بخوانید  چروک دور چشم
دسته‌ها: زیبایی پوست

مقالات مرتبط

زیبایی پوست

ریزش ابرو

علت ریزش ابرو چیست؟ ریزش ابرو  ممکن است در قسمت کوچکی از ابرو  و یا تمام قسمت های آن اتفاق…
تزریق ژل لب مدل عرروسکی
زیبایی پوست

تزریق ژل لب

تزریق ژل لب موجب زیبایی و جذاب شدن صورت می شود که به دو روش افزایش حجم و برجسته کردن حاشیه لب انجام می شود

29 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • درود بر منیژه خانم
  داروهایی که ذکر کرده اید دارای عوارض جانبی هستند و با تجویز پزشک پوست و معاینه مکرر و انجام آزمایشات لازم انجام می شود بنابراین با پزشک خودتان در تماس باشید.
  موفق باشید

  پاسخ
 • درود بر شکیلا خانم
  معمولا تاثیر درمانی راکوتان تا چند ماه در بدن باقی می ماند و بلافاصله بعد از اتمام مصرف آن ترشح سبوم و غدد چربی پوست تغییر نخواهد کرد و تا چند ماه آکنه مجدد بروز نخواهد کرد. بهتر است برای دیدن نتایج درمان صبور باشید و در صورت بروز آکنه جدید از داروهای موضعی و کم عارضه تر استفاده نمایید و برای درمان جای جوش حداقل شش ماه صبر کنید.
  موفق باشید

  پاسخ
 • درود بر پگاه خانم
  داروی راکوتان برای درمان جای جوش نیست و عوارض جانبی فراوانی دارد و نباید بطور خود درمانی مصرف شود.
  موفق باشید

  پاسخ
 • درود بر امید
  یکی از عوارض شایع مصرف راکوتان خشک شدن پوست است که بهتر است توسط پزشک خودتان از نزدیک مورد معاینه قرار گیرید.
  موفق باشید

  پاسخ
 • درود بر فاطمه خانم
  خشکی پوست از عوارض مصرف راکوتان است که در صورت خارش ممکن است تبدیل به لک شود. معاینه از نزدیک ترجیا توسط پزشک خودتان توصیه می شود.
  موفق باشید

  پاسخ
 • درود بر رها خانم
  قرص راکوتان موجب نازایی نمی شود این دارو را حتما تحت نظر پزشک مصرف نمایید.
  موفق باشید

  پاسخ
 • درود بر سارا خانم
  بدلیل تاثیرات گسترده ای که داروی راکوتان بر روی دستگاه گوارش و کبد دارد ،مصرف این دارو با معده خالی و یا در زمان روزه داری توصیه نمی شود.بعلاوه درمان های تهاجمی پوست مثل سابسیژن ، لیزر و… تا شش ماه بعد از قطع این دارو مجاز نمی باشد.
  موفق باشید

  پاسخ
 • درود بر نازنین خانم
  در مورد جوش های زیر پوستی شما ممکن است آلرژی به محتویات کرم ضد آفتاب باشد که البته علائم دیگری از قبیل خارش و قرمزی در موضع دیده می شود و احتمال دوم چربی موجود در کرم موجب فعال شدن فعالیت باکتری کورینه باکتریوم آکنه شده که بهتر است از یک ضد آفتاب بدون چربیoil free استفاده نمایید.
  موفق باشید

  پاسخ
 • درود بر نرمین
  از شرح حالی که ذکر کرده اید مشخص است که ترشح سبوم در پوست شما زیاد است و پوست چربی دارید و بهتر است داروهای جایگزین راکوتان از قبیل آنتی بیوتیک و کرم های ضد آکنه موضعی با نظر پزشک خودتان مصرف نمایید.
  موفق باشید

  پاسخ
 • درود بر آیسو
  پاسخ این سوال بطور کامل در سایت نوشته شده است که مجددا لینک مطالب در پایین این نوشته گذاشته می شود
  موفق باشید
  راکوتان

  پاسخ
 • درود بر Ana
  راکوتان ترشح سبوم را در اپیدرم کاهش داده و پوست را شدیدا خشک و حساس می کند و استفاده همزمان از داروهای لایه بردار موجب خشک تر شدن پوست و تحریک بیشتر شده و ممکن است موجب التهاب شدید شود و توصیه نمی شود. درمان جوش های زیر پوستی با داروهای موضعی انجام می شود و راکوتان درمان منطقی برای این جوش ها نمی باشد.
  موفق باشید

  پاسخ
 • درود بر لیلا
  بر اساس پروتکل پیشنهادی FDA مصرف داروی راکوتان قبل از ۱۲ سالگی توصیه نمی شود و داروهای کم عارضه تر و موضعی برای درمان جوش در این سنین جایگزین مناسبی محسوب می شوند و تاثیر این دارو بر روی رشد قد گزارش نشده است و تجویز آن به تشخیص کلینیکی پزشک معالج و در نظر گرفتن عوارض و معایب این دارو در مقایسه با محاسن آن انجام می شود.
  موفق باشید

  پاسخ
 • درود بر شیوا
  علل ریزش مو در خانم ها بطور عمده بدلیل اختلالات هورمونی می باشد و کم خونی و کمبود ریز مغزی ها از قبیل روی در درجه بعدی این علل می باشند. کم کاری تیروئید و بالا بودن سطح آندروژن های خون می توانند موجب ریطش مو شوند که تشخیص این موارد با شرح حال و آزمایش داده می شود. استرس موجب تشدید ریزش مو می شود و در مورد ریزش موی شما ارتباط واضحی با مصرف داروی راکوتان دیده نمی شود و بررسی بیشتر توصیه می شود
  موفق باشید

  پاسخ
 • درود بر Zahra
  ریزش مو در خانم ها دلایل زیادی دارد که شایع ترین آن ها کم خونی ، کم کاری تیروئید، استرس ، بالا بودن سطح آندروژن های خون و کمبود ریز مغزی هایی مثل روی در تغذیه روزانه می باشد. بهتر است برای تشخیص بهتر معاینه و آزمایش کامل توسط پزشکتان انجام شود.
  موفق باشید

  پاسخ
 • درود بر پریسا
  راکوتان بر روی پروسه ترمیم زخم تاثیر نامطلوبی بجا می گذارد و تا شش ماه بعد از قطع مصرف این دارو درمان های تهاجمی پوست از قبیل لیزر ، میکرونیدلینگ و… نباید انجام شود چرا که شانس بروز اسکار هایپرتروفیک زیاد می شود با این وجود این عوارض برای همه افراد اتفاق نمی افتد و به فیزیولوژی پوست و عمش و شدت درمان بستگی دارد. در حال حاضر بهتر است پوستتان را تحریک بیشتر نکنید از آفتاب پرهیز کنید و کرم ترمیم کننده استفاده کنید و با پزشک خودتان در ارتباط باشید.

  پاسخ
 • درود بر بهار خانم
  مصرف راکوتان موضعی بعنوان مکمل داروی خوراکی می باشد و بتدریج شدت التهاب کاهش می یابد چنانچه پوست شما بیش از حد خشک شده است تحریک بیشتر جوش ها خودداری کنید و با پزشک خودتان در تماس باشید

  پاسخ
 • درود بر پگاه
  بهتر است برای بررسی علت ریزش مو یک مشاوره با پزشک خودتان داشته باشید
  موفق باشید

  پاسخ
 • درود بر نیلوفر
  بدلیل تاثیرات گسترده این دارو بر متابولیسم کبد و همین طور مغز استخوان انجام آزمایش خون قبل و در طول درمان الزامی است.
  موفق باشید

  پاسخ
 • درود بر الهه
  هدف از درمان با داروی راکوتان کاهش شدت چربی پوست نیست چرا که لوسیون ها و کرم های موضعی به شیوه ای موثرتر می توانند ترشح سبوم را در پوست کاهش دهند.از طرف دیگر خشک شدن پوست و مخاط از عوارض جانبی این دارو می باشد و برای اعمال تاثیرات درمانی راکوتان و کمتر شدن آکنه های چرکی درمان را ادامه دهید و با پزشک خودتان در تماس باشید.
  موفق باشید

  پاسخ
 • درود بر مهیاز
  داروی راکوتان برای درمان آکنه های التهابی کیستیک می باشد و درمان جای جوش عمقی با روش های دیگری از قبیل سابسیژن انجام می شود.
  موفق باشید

  پاسخ
 • درود بر سارا
  قرص راکوتان برای درمان آکنه کیستیک التهابی و شدید تجویز می شود در حالیکه ژل راکوتان برای آکنه های خفیف تر توصیه می شود. بعد از مصرف این ژل پوست ممکن است به نور آفتاب حساس شده و کمی خشک شود بهمین دلیل در شروع درمان بهتر است یک شب در میان استفاده شده و بعد از یک هفته بطور روزانه و بعد از دو هفته روزی دو نوبت هم قابل استفاده است که البته دوره درمان و تناوب مصرف به نظر پزشک تجویز کننده بستگی دارد.با وجود اینکه تاثیرات و عوارض جانبی این دارو شبیه راکوتان خوراکی است ولی شدت این عوارض بدلیل جذب پوستی کمتر از جذب راکوتان خوراکی است و ممکن است آثار تراتوژنیک بر روی جنین داشته باشد و حین مصرف این دارو از یک روش مطمئن پیشگیری از باداری استفاده نمایید و چنانچه قصد بارداری دارید پس دو نوبت پریود شدن متابولیت های این دارو از بدن دفع شده و خطری برای جنین وجود نخواهد داشت.
  موفق باشید

  پاسخ
 • درود بر Sushiya
  هدف از درمان با راکوتان کنترل جوش های ملتب و کیستی می باشد و خشک شدن پوست از عوارض جانبی این داروست که تا مدت ها بعد از قطع این دارو تاثیرات آن بر روی پوست باقی می ماند . چنانچه جوش جدید نمی زنید نشاندهنده موثر بودن درمان می باشد و بهتر است دوز دارو را افزایش ندهید.
  موفق باشید

  پاسخ
 • درود بر زهره
  مصرف راکوتان ممکن است بر روی کبد و مغز استخوان تاثیر نامطلوب ایجاد کند و بهتر است با نظر پزشک خودتان از یک آنتی بیوتیک برای کنترل جوش های ملتهب استفاده شود.
  موفق باشید

  پاسخ
 • درود بر سارا
  قرص راکوتان دارای عوارض جانبی زیادی است که حتما باید تحت نظر پزشک متخصص پوست تجویز شود و بر اساس ارزیابی کلینیکی و پاسخ به درمان و نتایج آزمایش خون، نوع درمان و تغییر در دوز دارو در نظر گرفته شود.
  موفق باشید

  پاسخ
 • درود بر علی
  ریزش موی آندروژنیک بطور عمده از طریق مادر به ارث می رسد و چنانچه دائی شما دارای موی پرپشتی باشد به احتمال زیاد شما دارای ژن ریزش مو نیستید و برای پیشگیری و درمان ریزش مو با روش های موضعی ، داروهای خوراکی و تزریقی و همین طور پی آر پی اقدام بفرمایید.
  موفق باشید

  پاسخ
 • درود بر هانیه
  چنانچه آکنه التهابی و کیستیک در بینی وجود داشته باشد با مصرف راکوتان التهاب و ترشح سبوم از غدد چربی کاهش یافته و ممکن است سایز بینی کوچک تر شود. با این وجود بعد از اتمام دوره درمان مقدار کمی از ترشح چربی باز می گردد و در مجموع چنانچه دوره درمان را کامل کرده باشید ترشح سبوم بطور قابل توجهی کمتر از قبل از درمان خواهد بود.
  موفق باشید

  پاسخ
 • درود بر الناز
  برای فردی که داروی راکوتان مصرف می کند و قصد باردار شدن دارد می بایست حداقل یک ماه صبر کند تا داروی راکوتان و متابولیت های آن بطور کامل از بدن دفع شوند.با توجه به موارد فوق و اینکه مصرف دارو توسط شما بطور نامنظم بوده است جای نگرانی وجود ندارد و جنین در سلامت کامل خواهد بود با این وجود پیگیری بیشتر و انجام منظم سونوگرافی برای اطمینان از سلامت کامل جنین توصیه می شود.
  موفق باشید

  پاسخ
 • سلام.نمیخوام ناامیدت کنم ولی منم مدت استفاده بینیم خیلی کوچیک شده بود اما بعدش برگشت

  پاسخ
 • درود بر رویا
  ژل راکوتان دارای خواص راکوتان خوراکی است و ترشح غدد چربی سطح پوست را متعادل کرده و از بروز آکنه جلوگیری می نماید. این ژل عوارض جانبی کمتری نسبت به راکوتان خوراکی دارد و تاثیر چندانی یر روی جوش های زیر پوستی ندارد چرا که خواص لایه بردار ندارد و برای درمان جوش های زیر پوستی درمان های دیگری از قبیل لیزر و میکرونیدلینگ توصیه می شود.
  موفق باشید

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button