روشن شدن پوست صورت چگونه است؟

پوست  نمایانگر وضعیت داخلی بدن است و هر گونه تغییر جسمی و روحی بطور مستقیم بر روی وضعیت پوست اثر می گذارد. بی خوابی ، استرس ، مصرف نکردن مایعات و اشعه ماوراء بنفش خورشید مهمترین دلایل کدر شدن پوست صورت هستند که استفاده از ضد آفتاب قوی و مرطوب کننده ها تاثیر قابل توجهی در جلوگیری از کدر شدن پوست می گذارند. کرم های لایه بردار و روشن کننده و استفاده صحیح از ماسک های صورت دومین راهکار مقابله با تیرگی پوست است. تدابیر فوق به همراه اصلاح سبک زندگی با انجام مرتب ورزش های هوازی و مصرف میوه جات و سبزیجات تازه برای روشن شدن پوست صورت در میان مدت بسیار موثر است. با این وجود در مواردی علاوه بر تیرگی پوست لکه های تیره  و مقاومی وجود دارد که ممکن است تدابیر فوق پاسخگو نباشد و احتیاج به مداخله درمانی وجود داشته باشد.

روشن شدن پوست با روش پیلینگ چگونه است؟

لایه برداری (پیلینگ)  برای درمان و از بین بردن لکه‌های ناشی از آفتاب ، خطوط یا چروک‌های ریز صورت ، ضایعاتی مانند لکه های بارداری استفاده می‌شود و دارای انواع سطحی ، نیمه‌ عمیق و عمیق می‌باشد.لایه برداری پوست  را می توان در نواحی صورت ، بازو، ساق، گردن، سینه و دست انجام داد . لایه برداری پوست   برای درمان جای جوش، لک (هایپرپیگمانتاسیون)، جوانسای پوست و درمان منافذ باز پوست ، خطوط و چروکهای ریز پوست و اسکارهای کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. بدلیل حساس شدن پوست در چند روز اول بعد از پیلینگ بهتر است اینکار در فصول گرم سال انجام نشود.

حتما بخوانید  micro needling

روشن شدن پوست صورت با روش مزوتراپی چگونه است؟

بدلیل عمیق بودن بعضی از لکه های پوستی علارغم درمان های متداول با کرم های روشن کننده درمان موثری صورت نمی گیرد که بدلیل استقرار رنگدانه های پوستی در قسمت های عمیق تر درمیس می باشد. در روش مزوتراپی با تزریق محلول های روشن کننده به موضع مستقیما مواد ضد لک وارد بافت هدف شده و تاثیر خود را اعمال می نمایند.

روشن شدن  صورت با روش مزونیدلینگ چگونه است؟

مزونیدلینگ از دو کلمه مزو که ابتدای کلمه مزودرم است و نیدلینگ که به معنی سوزن زدن می باشد تشکیل شده است. در واقع مزونیدلینگ ترکیبی از روش مزوتراپی و میکرونیدلینگ است که در این روش کوکتل های مزوتراپی  روشن کننده به عمق لایه مزودم فرستاده شده و درمان در این لایه انجام می شود. مزونیدلینگ  ممکن است با دستگاه مزوگان و یا درماپن انجام شود که عمق نفوذ سوزن و تعداد سوراخ های ایجاد شده در واحد سطح  تعریف می شود و کوکتل های مزوتراپی بطور مکانیزه به عمق مورد نظر فرستاده می شوند و تاثیر خود را می گذارند.

روشن شدن پوست صورت با روش لیزر چگونه است؟

اشعه لیزر در طول موج ۵۱۰ نانومتر می تواند جذب رنگدانه ملانین شده و موجب از بین رفتن آن شود. با این وجود تاثیر درمانی لیزر قابل پیش بینی نیست و در مواردی که علت ایجاد لک یک التهاب باشد ممکن است پدیده PIH  اتفاق افتد و رنگ ضایعه تیره تر شود

روشن شدن پوست صورت
روشن شدن پوست صورت

 

 

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 99 میانگین: 2.2]
دسته‌ها: زیبایی پوست

مقالات مرتبط

لیزر جای جووش
زیبایی پوست

آراف فرکشنال

آراف فرکشنال چیست؟ آر اف فرکشنال ترکیبی است از دستگاه آر اف و میکرونیدلینگ به منظور افزایش بازده درمان، بعبارت…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button