پیلینگ راز جوانسازی با لایه برداری پوست✔

پیلینگ چیست ؟

پیلینگ  Peeling  یا لایه برداری پوست  به سه روش کلی شیمیایی ، مکانیکی  و لیزر انجام می شود که هر کدام دارای محاسن ، معایب و محدودیت های خاص خود می باشند.

قیمت لایه برداری با لیزر از بقیه روش های لایه برداری بیشتر می باشد  هر چند که نتیجه درمان در بسیاری از موارد شبیه پیلینگ می باشد.  ازلایه برداری (پیلینگ)  برای درمان و از بین بردن لکه‌های ناشی از آفتاب ، خطوط یا چروک‌های ریز صورت ، ضایعاتی مانند لکه های بارداری ، آکنه ، جای جوشها و آکنه ، زگیل ها و میلیا استفاده می‌شود و دارای انواع سطحی ، نیمه‌ عمیق و عمیق می‌باشد.

فواید پیلینگ  چیست؟

لایه برداری پوست  را می توان در نواحی صورت ، بازو، ساق، گردن، سینه و دست انجام داد . لایه برداری پوست   برای درمان جای جوش، لک (هایپرپیگمانتاسیون)، جوانسای پوست و درمان منافذ باز پوست ، خطوط و چروکهای ریز پوست و اسکارهای کوچک مورد استفاده قرار می گیرد.

تصویر قبل و بعد نشاندهنده شفاف شدن و برطرف شدن لک ها و تیرگی زیر چشم بعد از پیلینگ
پیلینگ صورت

روش پیلینگ چگونه است؟

این روش احتیاج به بی حسی ندارد و بطور سرپایی قابل انجام است. در ابتدا پوست با الکل کاملا تمیز می شود شستن پوست با آب  و یا بخور دادن قبل از پیلینگ توصیه نمی شود چرا که  می تواند موجب  باز شدن منافذ پوستی  شده و عمق نفوذ اسید را بطور کنترل نشد ه ای افزایش دهد . محلول پیلینگ  تری‌کلرواستیک اسید (TCA) با غلظت 20 الی 30 درصد و یا از آلفاهیدروکسی اسید 50 الی 70 درصد می باشد.

تفاوت این دو ماده در این است که TCA  قوی تر و موثر تر از آلفا هیدروکسی اسید است و با سدیم بی کربنات خنثی نمی شود بنابراین استفاده از آن دقت  و تجربه بیشتری می خواهد. غلظت مواد و  مدت زمانی که اسید بر روی پوست می ماند عمق لایه برداری را تعیین می کند.

اگر منظور لایه برداری سطحی و شاداب کردن پوست باشد 5 دقیقه تری کلرواستیک اسید 20 درصد کفایت می کند برای لایه برداری عمیق تر از غلظت 30 درصد TCA و یا آلفا هیدروکسی اسید 70 درصد  برای مدت 10 دقیقه استفاده می شود. جهت لایه برداری عمیق از فنول 80 درصد استفاده می شود.

حین لایه برداری  رنگ پوست سفید می شود (فریز ) و فرد احساس سوزش شدید می کند که می توان از جریان باد خنک  برای کاهش احساس سوزش استفاده کرد بعد از این مدت پوست با آب سرد بطور کامل  شستشو داده می شود.

در تکنیک کراس بجای کل صورت صرفا بر روی اسکارها پیلینگ انجام می شود. امتیاز این روش تسریع در زمان ترمیم است و بعلاوه می توان از غلظت های بالاتر TCA برای پیلینگ موضعی استفاده کرد.

در تکنیک کراس بجای کل صورت صرفا بر روی اسکارها پیلینگ انجام می شود
تکنیک کراس

مراقبت های بعد لایه برداری بلافاصله بعد از درمان چگونه است؟

روز اول بعد از لایه برداری پوست قرمز و ملتهب است و از روز دوم کاملا خشک و چروکیده  می شود . پوسته ریزی بعد از پیلینگ از روز پنجم شروع شده و بعد از 10 روز تا دوهفته تکمیل می شود.  در طی این مدت  باید از برخورد با هر گونه نور شدید  آفتاب اکیدا پرهیز شود. مراقبت از پوست در این مدت حائز اهمیت زیادی است که شستشوی مرتب با آب خنک ، استفاده از پماد آنتی‌بیوتیک و کرم های ترمیم کننده  را شامل می شود.

بدلیل خشک شدن پوست استفاده مداوم از کرم های مرطوب کننده ضروری است و  استفاده از صابون های قلیایی قوی موجب حساس شدن بیشتر پوست می شود  هر چند که می توان از صابون های کرم دار بطور محتاطانه  استفاده کرد.  بعد از پیلینگ عمیق پوست خشک شده و ظاهری شبیه به پوست خزنده ها را پیدا می کند . این لایه از پوست به تدریج جدا شده و یک لایه پوست جوان و شاداب جایگزین آن می شود  نکته مهم این است که این پوسته ها را نباید با دست جدا کرد و باید اجازه داد که خود آن ها از پوست جدا شوند.

مراحل ترمیم پوست در پیلینگ
مراحل ترمیم پوست در پیلینگ از روز اول تا هفتم

مراقبت های بعد از درمان چگونه است؟

بمدت 3 تا 5 روز بعد از لایه برداری  پوست بسیار حساس است و نباید در معرض نور آفتاب قرار گیرد و یا  استحمام با آب  داغ انجام شود هر چند که شستشو با آب سرد به جدا شدن سریع تر پوسته ها کمک می کند. استفاده از کرم های ترمیم کننده و ضد آفتاب نقش مهمی در ترمیم سریع تر پوست ایفا می کنند.

پوسته ریزی معمولا از روز دوم بعد از درمان شروع می شود
پوسته ریزی بعد از پیلینگ

عوارض جانبی لایه برداری چیست؟

بدلیل حساس شدن پوست به نور چنانچه لایه برداری در فصل تابستان انجام شود و  فرد در معرض اشعه ماوراء بنفش خورشید قرار گیرد ممکن است لکه هایی بر روی پوست ایجاد شود که به آن   (PIH (Post Inflammatory Hyperpigmentatiom یا هایپرپیگمنتاسیون بعد از التهاب گفته می شود که  به درمان  بسیار مقاوم است و  راه پیشگیری از آن انجام ندادن لایه برداری در تابستان و انجام روش های جایگزین مثل میکرونیدلینگ یا هایفوتراپی می باشد.

عارضه بعدی تب خال است که در بعضی از افراد در زمان استرس در اطراف دهان و بینی ایجاد می شود که با مصرف داروی ضد ویروس آسیکلوویر قابل پیشگیری است. عفونت و متعاقب آن اسکار در پیلینگ عمقی ممکن است رخ دهد که شستشوی مرتب پوست با آب خنک ، رعایت بهداشت موضعی  و مصرف پماد آنتی بیوتیک از بروز آن جلوگیری می کند.

فریز شدن پوست بلافاصله بعد از پیلینگ

مزو پیلینگ چیست؟

مزو پیلینگ از دو کلمه مزو که دلالت بر لایه مزودرم پوست است و پیلینگ که بیانگر نوع درمان که لایه برداری  است ، تشکیل شده است.

در واقع مزو پیلینگ شکل تغییر یافته پیلینگ سنتی است که بطور کنترل شده لایه برداری تا عمق مزودرم  انجام می شود و در نتیجه لک های ناشی از اشعه ماوراء بنفش ، تیرگی های ناشی از افزایش رنگدانه ملانین و اسکارهای جای جوش از بین رفته ، پوست شفاف تر  شده و چروک های سطحی از بین می روند.

در mesopeel ابتدا با دستگاه درماپن سوراخ های میکروسکوپی تا عمق مزودرم ایجاد شده و سپس محلول پیلینگ بر روی کل صورت پخش می شود تا درمان یکدست شده و کل صورت جوانسازی شود.

مزو پیلینگ چیست
مزو پیلینگ

موارد منع پیلینگ چیست؟

1- آکنه فعال

2- بارداری

3- ضعف سیستم ایمنی ( دیابت کنترل نشده)

4- پوست های تیره ( تیپ پوستی 5 و 6)

5- وسواس

6- پوست خیلی خشک

7- تب خال عود کننده که در این مورد می توان از آسیکلویر خوراکی در روز قبل از پیلینگ استفاده کرد

8-  مصرف  بالای سیگار و قلیان چرا که ترمیم  التهاب  در این افراد به سختی صورت گرفته  و شانس عوارض بیشتر است.

قیمت پیلینگ صورت چقدر است؟ بطور کلی در کلینیک های زیبایی هزینه پیلینگ به عوامل متعددی از قبیل تجربه متخصص پیلینگ، محل جغرافیایی مطب و عمق پیلینگ بستگی دارد.

کرم پیلینگ صورت
دیفرین (آداپالن ) برای لایه برداری از پوست درمان  جای جوش و جوانسازی کاربرد دارد

قیمت پیلینگ در کلینیک پوست و زیبایی نیایش چقدر است؟

در کلینیک پوست و زیبایی نیایش پیلینگ  توسط پزشک متخصص پیلینگ با بیش از 20 سال تجربه انجام می شود. رعایت اصول آماده سازی پوست قبل از درمان و همین طور توجه به مراقبت های بعد از پیلینگ موجب افزایش بازدهی درمان و همین طور پیشگیری از عوارض ناخواسته می شود.

بعد از معاینه و تشخیص پزشک عمق پیلینگ و هزینه پیلینگ مشخص می شود. بعنوان مثال برای درمان جای جوش ممکن است از تکنیک کراس استفاده شود که صرفا بر روی اسکارهای عمیق درمان انجام  شود و در نتیجه وسعت درمان کمتر از کل صورت است ودر نتیجه قیمت آن کمتر از پیلینگ کل صورت خواهد بود.

برای کلیه زیباجویان بعد از درمان از ماسک ترمیم کننده اسید هیالورونیک استفاده می شود تا علاوه بر هیدراته کردن پوست، التهاب کمتر شده و نتیجه درمان موثرترخواهد شد. 

منابع:

سایت اینترنتیhttp://www.realself.com

سایت اینترنتی PUBMED

Office- Based cosmetic procedures and tecnique
by SORIN EREMIA

برای مشاوره پیام دهید✍

4.8/5 - (1012 امتیاز)
Summary
پوست و زیبایی
Service Type
پوست و زیبایی
Provider Name
دکتر مسافریان,تهران- Telephone No.09036588236
Area
تهران
Description
پیلینگ در واقع لایه برداری شیمیایی پوست بوسیله اسید های میوه ای و یا TCA است که موجب هموار شدن سطح پوست و رفع جای جوش و لک می شود

82 دیدگاه دربارهٔ «پیلینگ راز جوانسازی با لایه برداری پوست✔»

 1. سلام پیلینگ شیمیایی برای از بین بردن جای اکنه های قهوه ای در وسعت زیاد بر روی دستها و بازوها موثر هست؟ اگر بله تا چه مقدار؟

  1. درود بر آیلا
   پیلینگ شیمیایی برای درمان لک های ناشی از جای جوش در بدن موثر است. با این وجود تیپ پوست و نوع لک و مدت زمان ایجاد آن در پاسخ به درمان موثر است.
   با توجه به موارد فوق و بدلیل کمتر بودن شبکه خونرسانی بدن در مقایسه با صورت ترمیم طولانی تر است و مصرف کرم های لایه بردار چند هفته قبل از پیلینگ به کاهش دوره ترمیم کمک می کند. بعلاوه درمان در دو یا سه جلسه انجام می شود تا حداکثر بازدهی حاصل شود.
   موفق باشید

 2. سلام وقت بخیر
  پیلینگ بیکینی با پیلینگ صورت چه تفاوتی داره و می شه همزمان با لیزر انجام داد؟ متشکرم

  1. درود بر محبوبه
   پیلینگ در هر جای بدن از جمله بیکینی قابل انجام است و تفاوت چندانی با پیلینگ صورت ندارد و موجب روشن شدن پوست آن ناحیه می شود.
   پیلینگ با لیزر موهای زائد در یک جلسه قابل انجام نیست و فاصله ۲ تا ۴ هفته( بر حسب عمق پیلینگ) بین این دو درمان توصیه می شود.
   موفق باشید

  1. درود بر سمیه
   در چند روز اول بعد از پیلینگ رنگ پوست قهوه ای و شبیه پوست خزنده است. به تدریج پوسته ریزی شروع می شود و رعایت مراقبت های بعد از درمان ضروری است.
   از نور مستقیم خورشید پرهیز کنید و کرم ترمیم کننده همراه با هیدروکورتیزون به کاهش التهاب و تسریع روند ترمیم کمک می کند.
   آب رسانی به پوست با مصرف مایعات فراوان و کرم های مرطوب کننده بسیار موثر است.
   استرس نداشته باشید و صبور باشید تا مراحل ترمیم بطور طبیعی طی شود.
   موفق باشید

 3. باسلام خدمت شما.من صورتم جای جوش داره .میخواستم پیلینگ انجام بدم. فقط مشکل اینجاست که هنوزم جوش تو صورتم میرنه . دکتر پوستم گفت پیلینگ کراس انجام بدم. نظر شما چیه

  1. درود بر لیلا
   برای درمان جای جوش بهتر است ابتدا آکنه های فعال با مصرف آنتی بیوتیک کنترل و درمان شوند و سپس اقدام به درمان جای جوش نمایید.
   با این وجود همانطور که پزشک شما گفته اند می توانید در نواحی از صورت که دور از آکنه فعال است بطور موضعی پیلینگ کنید.
   این تکنیک موضعی پیلینگ که با غلظت بالای اسید انجام می شود ، اصطلاحا نوع کراس گفته می شود و امتیاز آن تسریع در ترمیم است چرا که کل صورت درگیر نمی شود.
   موفق باشید

 4. سلام وقت بخیر
  من ۳۴ سالمه کک و مک و جای جوش داره. پوست حساسی دارم و پارسال پیلینگ کردم خوب بود ولی تا دو هفته درگیر بودم. دکتر گفت باید مجدد پیلینگ کنم . آیا راهی وجود داره که مدت قرمزی و پوسته ریزی کوتاه تر بشه؟
  متشکرم

  1. درود بر نازنین
   برای کاهش عوارض پیلینگ و همین طور کوتاه شدن زمان ترمیم می بایست پوست ۲ تا ۴ هفته قبل از درمان آماده شود. روش آماده سازی مصرف یک کرم لایه بردار و هیدروکینون و همین طور پرهیز از اشعه ماوراء بنفش با مصرف ضد آفتاب فیزیکی قبل و بعد از درمان است.
   موفق باشید

  2. سلام وقت بخیرمن توسن 12سال باآب جوش سوختم ودستوپام لک داره دستهام کمی بیشتراسیب دیده میخواستم بدونم این درمان برای لکهای سوختگی هم موثرهست ومنافزبازپوست صورتم هم خیلی زیاده وتازگیاصورتم جوشهای زیادی هم میزنه این روش درمانی برای پوست من هم جواب میده درضمن پوستم سبزه است و35سالمه

   1. درود بر مرضیه
    لک های قدیمی ناشی از سوختگی می بایست با پرهیز از اشعه ماوراء بنفش خورشید و کرم های ضد آفتاب کنترل شده و سپس با استفاده از کرم های لایه بردار از قبیل ترتینوئین و ضد لک مثل هیدروکینون از تولید رنگدانه بیشتر جلوگیری کرده و با افزایش چرخه تولید سلول های ژرمینال ، پوست را آماده پیلینگ کنید.
    Peeling موجب بسته شدن منافذ باز و بهبود جای جوش می شود و با تنظیم ترشح سبوم و کاهش چربی پوست از بروز آکنه جدید جلوگیری می کند. با این وجود بدلیل اینکه پوست شما سبزه است احتیاج به آماده سازی پیش از درمان با کرم ترتینوئین و هیدروکینون یک شب درمیان و چند هفته قبل از درمان و مصرف کرم ضد آفتاب دارید تا نتایج درمان موثرتر و مطمئن تر شود.
    موفق باشید

 5. سلام آقای دکتر
  من برای جای جوش هام به دکتر پوست مراجعه کردم و برای من سابسیژن و پیلینگ کراس تجویز کردند. با نظر شما می شه همزمان این دو روش رو در یک جلسه انجام داد و خطرناک نیست؟ متشکرم

  1. درود بر امیر حسین
   در پیلینگ کراس علظت بالای TCA بطور نقطه ای بر روی اسکارهای جای جوش استفاده می شود و کل صورت درگیر نمی شود و در نتیجه سرعت ترمیم بیشتر است.
   در این تکنیک اسکارهای واگنی و یخ شکن بطور موثرتری درمان می شوند، با این وجود چنانچه اسکارهای شما از نوع آتروفیک و Rolling باشند ، درمان ترکیبی با سابسیژن گزینه ارجحی است که در این روش ابتدا سابسیژن انجام شده و سپس پیلینگ انجام می شود.

 6. سلام و خسته نباشید
  من دو سال قبل پیلینگ برای لک و جای جوش صورتم انجام دادم که خیلی خوب بود. به نظر شما تزریق فیلر بهتره یا همون پیلینگ و هزینه ها هم لطف کنید؟ متشکرم

  1. درود بر مژده
   پی آر پی برای جوانسازی و رفع لک و جای جوش یک روش بی عارضه و موثر است چرا که پلاکت های غلیظ شده خون شماست و ریسک آلرژی و عفونت در مقایسه با ژل بسیار اندک است .
   چنانچه پی آر پی در گذشته برای شما درمان موثری بوده است تکرار همین روش برای شما توصیه می شود.
   موفق باشید

 7. سلام من ۱۷ سالمه دکتر من پوستم سبزه هست و بشدت از رنگ پوستم ناراضیم شما چیرو پیشنهاد میدید واسه گندمی یا سفید شدن پوست ؟

  1. درود بر شما
   تغییر رنگ دائمی پوست ناممکن است ولی می توانید با استفاده از کرم ضد آفتاب و مصرف کرم ویتامین C پوست خود را روشن تر نمایید.
   موفق باشید

 8. سلام من پلینگ انجام دادم و الان صورتم خیلی مثل سوختگی شده چ کرمی باید بزنم دکتر بهم گفتن کرم زینک اکساید بزنم کرمی دیگه ای هم باید بزنم

  1. درود بر محدثه
   تیره شدن رنگ پوست از عوارض قابل پیش بینی پیلینگ است. مصرف کرم ترمیم کننده و هیدروکورتیزون به کاهش التهاب و پوسته ریزی سریع تر کمک می کند. صبور باشید و با پزشک خودتان در تماس باشید.
   موفق باشید

 9. سلام ودرود من ۲۱ سالمه و هنوز علارغم ۴ جلسه لیزر ، پوست روی گونم ، اونطوری که دوست دارم صاف نشده . اسکار هم نیست اما نمیخوام ناهمواری داشته باشه . باتوجه به راه های درمانی زیادی که وجود داره به نظرتون چه درمانی قطعی هست و منو به اون صاف شدن حداکثری مد نظرم میرسونه؟ ممنون میشم پیشنهاد شما رو بدونم.

  1. درود بر ندا
   اسکار جای جوش انواع متفاوتی دارد و هر کدام به درمانی خاص بهترین پاسخ را می دهد. بعنوان مثال جای جوش آتروفیک با سابسیژن بهترین پاسخ به درمان را دارد.

   اسکار Ice-pick با روش های لایه برداری سطحی از قبیل پیلینگ و لیزر پاسخ دهی موثرتری دارد. بنابرین بهتر است برای مشاوره رایگان عکس جای جوش صورت خود را در واتساپ ارسال کنید.
   موفق باشید

 10. مریم
  سلام من ۲۴ بهمن هم تزریق چربی زیر چشم و هم پیلینگ زیر چشم انجام دادم اما یه لک سفید رنگ زیر چشمام ایجاد شده و تا الان هم نرفته و دکترم دیگه بقیه ی کرم ها رو قطع کرد و فقط میگه ضد افتاب بزن
  میخواستم بدونم این لک سفید از بین میره

  1. درود بر مریم
   هایپپوپیگمناسیون و یا ایجاد لک سفید از عوارض پیلینگ است که بیشتر در پوست های سبزه دیده می شود و با گذشت زمان و استفاده از کرم های ضد آفتاب به تدریج برطرف می شود و ارتباطی با تزریق چربی ندارد و جای نگرانی نیست.

   موفق باشید

 11. سلام خسته نباشد من مشکلم جوش های زیرپوستی و جای جوش و چال بود بعداز درمان جوشهام حدودا دوماه جوش نزرم و بعد دکتر پیلینگو تجویز کردن الان دوهفته هست من پیلینگ کردم منتها الان باز یه جوش زیرپوستی زدم چیکاربایدکنم

  1. درود بر ترانه
   پیلینگ برای درمان جای جوش است و در آینده مجددا ممکن است جوش جدید و در نتیجه اسکار جای جوش ایجاد شود. به همین علت قبل از درمان جای جوش می بایست در ابتدا جوش های فعال با مصرف آنتی بیوتیک کنترل شوند و سپس درمان های جای جوش از قبیل لیزر و میکرونیدلینگ شروع شود. در بعضی از افراد که مستعد جوش جدید هستند، آنتی بیوتیک موضعی و یا کرم های لایه بردار به مدت طولانی تجویز می شود.
   موفق باشید

 12. سلام دکتر خسته نباشید من الان دوهفته هست پلینگ کردم دکترم برام پماد زینک تجویز کردن گفتن تا ۳هفته به صورت لایه ضخیم بزنم صورتم ب نظر خودم تا دوهفته کافیه شما نظرتون چی هست؟ بعد الان دوهفته گذشته ولی بینیم یکم ورم داره ایا ممکنه ک ورمش دیگه نخوابه

  1. درود بر Samaneh
   دو هفته بعد از پیلینگ بطور معمول پوسته ریزی انجام شده است و بدلیل حساس بودن پوست استفاده از کرم ضد آفتاب و ترمیم کننده توصیه می شود و کرم زینک اکساید در این مرحله بدلیل رنگ سفید آن توصیه نمی شود.
   موفق باشید

 13. سلام وقت بخیر من دیروز پیلینگ ۳۰ درصد انجام دادم روی رسوب چربی که زیر پلک تحتانی هردو چشمم بوجود آمده بود. مطالب سایت شما کاملا مفید بود . فقط اینکه دکتر برایم پماد زینک اکساید تجویز کردند که باید مرتبا روی قسمت پیلینگ استفاده شود. تا چه مدت باید این کار را انجام دهم؟ و چه زمانی از ضد آفتاب استفاده کنم؟

  1. درود بر Sepide
   معمولا در 48 ساعت اول بعد از پیلینگ از کرم زینک اکساید استفاده می شود و بعد از آن می توانید از کرم های ترمیم کننده و ضد آفتاب بدون رنگ استفاده نمایید.
   موفق باشید

  1. درود بر Ahmad
   جای جوش های عمیق بطور موثری با سابسیژن درمان می شوند و پیلینگ و لیزر بعنوان مکمل و برای اسکارهای سطحی تر استفاده می شوند.
   موفق باشید

 14. سلام دکتر خسته نباشید من دو ساله پیش برای کک ومک صورتم پیلینگ کردم خیلیم خوب جواب گرفتم بعد از دو سال چندتااز کک‌ومک هام برگشت دوباره رفتم گفتم دکتر همون پیلینگی که دوسال پیش واسم زدی بزن ولی یه چیزی زده که داغون شدم تمام صورتم لکه های تیره لکهای سفید اصلا خیلی وضع صورتم خرابه الان یه ماه گذشته خوب نشدم به دکتر میگم این اون پیلینگ دوسال پیش نیس دکترمیگه نه همونه

  1. درود بر کیا
   ممکن است پوست شما دچار واکنش PIH که یک نوع لک ناشی از التهاب است شده باشد و بهتر است از کرم های ترمیم کننده استفاده نمایید و از نور مستقیم خورشید پرهیز نمایید و در صورتیکه بعد از یک هفته لک ها از بین نرفت برای درمان لک به پزشک خودتان مراجعه بفرمایید.
   موفق باشید

 15. سلام خسته نباشید.من 4روزه پیلینگ انجام دادم.و کرم ترمیم کننده با مرطوب کننده استفاده می کنم.تا چ مدت باید این کرم ترمیم کننده رو استفاده کنم؟بعدیه هفته استفاده ی هم زمانش با داروهای دستساز تجویز شده دکترم ممانعت نداره؟

  1. درود بر شیما
   مصرف داروهای ترمیم کننده بعد از درمان های تهاجمی پوست مثل پیلینگ و میکرونیدلینگ تا رفع کامل التهاب در پوست و بطور متوسط تا حداقل یک هفته بعد از درمان توصیه می شود.
   موفق باشید

 16. سلام
  عرض ارادت
  من پلینگ کردم تغییری حاصل نشد فقط در لحظات اول کمی سوزش داشتم بعدا هیچ تغییری دیده نشد و خانم دکتر گفتن یه ماه بعد مراجعه کنم نظرتون چیه در ضمن قیمت پلینگ در مطب شما چقدر هست

 17. سلام دكتر من ١٧سالمه و خيلى جوش ميزنم و جاى جوشام به صورت لكه ى قهوه اى ميمونه و به هيچ وجه نميره،شما چى به من پيشنهاد ميكنيد؟و اينكه پيلينگ سطحى جوابگوعه يا متوسط،اگه لطف كنيد راجب هزينشم بگيد كه حدودا چقدره خيلى خوبه

 18. سلام
  وقت بخیر
  میخواستم بدونم استفاده از کرم های مرطوب کننده رتینول دار بعد از پیلینگ ایرادی دارع!؟

  1. درود بر Asra
   کرم های حاوی رتینول در واقع دارای خاصیت لایه برداری می باشند و بر حسب درصد رتینول موجود در آنها قدرت لایه برداری متفاوتی دارند. این کرم ها بعنوان مکمل درمان پیلینگ قابل استفاده می باشند با این وجود در هفته اول بعد از پیلینگ بدلیل ملتهب بودن پوست استفاده از این کرم ها توصیه نمی شود چرا که ممکن است موجب تشدید التهاب در موضع درمان شود. بنابراین با تایید نظر پزشک خودتان می توانید از این کرم ها استفاده نمایید.
   موفق باشید

 19. با سلام
  ایا همزمان با مصرف اکوتان میتوان پیلینگ شیمیایی انجام داد ؟
  من همزمان با مصرف آکوتان سه جلسه مزونیدلینگ ( با داروی ضد لک )برای رفع ملاسما انجام دادم ، عوارضی نداشت ، طبق توصیه ی پزشکم . اما ملاسما اصلا تغییری نکرد ! با توجه به این که ملاسما مقاوم به درمان بوده از چه نوع پیلینگ باید استفاده کنم با چه اسید و چه درصدی ؟ اکثریت پزشکان توصیه به انجامش نمیکنن و انجام نمیدن .
  با تشکر از پاسخگویی شما

 20. سلام. من دو هفته پیش tca peel 70 % انجام دادم. روی اکثر اسکارهام واقعا نتیجش عالی بوده فقط یکی دو جا به شدت قرمز و پوستش نازک و عمیق شده. این مسئله طبیعیه و ترمیم میشن این فرورفتیگیای ایجاد شده و یا اینکه واقعا اسکار ایجاد کرده،؟؟ ممنون میشم از راهنماییتون

  1. درود بر ارزو
   قرمزی و خشک شدن شدید پوست از عوارض اولیه پیلینگ می باشد که بعد از یک هفته این عوارض بر طرف می شود با توجه به درصد بالای TCA مورد استفاده برای شما ممکن است فرایند ترمیم کمی طولانی تر شود و بهتر است برای پیگیری پوست خود را مجددا به پزشک خودتان نشان دهید.
   موفق باشید

 21. سلام اقای دکتر خسته نباشید.
  ابان پارسال تنها برای شفاف سازی پوستن به متخصص پوست مراجعه کردم به من پیشنهاد لیزر اربیوم دادن ولی ابدا از مراقبتهای بعداز لیزر هیچی نگفتن وتاکیدی نداشتن ۳ جلسه من این کار رو کردم از همون جلسه اول احساس کردم داره یه لکی میافته روی گونه هام ولی انقدر که به دکتر مطمئن بودم فکر کردم دارم اشتباه می کنم یه جلسه هم مزو لک برام گذاشتن ودر نهایت بعد ۶ ماه این لکها پررنگتر شد الان قهوهای کمرنگ هست ولی واضح هست چون لکی نداشتم وپوستم حساس سفید ونازک هست اما دکنر تشخیص نداد که نیازی به لیزر ندارم شاید با پلینگ سطحی به رضایت از پوستم می رسیدم .همچنین پیش ایشون به خاطر جای جوش های بسیار سطحی سابسیژن کردم که نه تنها موفقیت امیز نبود بلکه به اندازه یه عدس انگار یه لکه قرمز ایجاد شده واخیرا هم همین لکه قرمز بزرگتر شد وخون زیرش جمع شده بود الان می خوام بدونم راه حلی برای ازبین بردن این لکه ها یعنی لکه های plhولکه قرمز وجود داره با توجه به حساسیت پوست من یا خیر من دیگه حاضر به لیزر کردن پوستم نیستم.ممنون از اینکه بنده رو راهنمایی می کنید.

  1. درود بر الهان
   لک های ناشی از التهاب یا همان PIH ممکن است بعد از هر نوع التهابی در تیپ پوستی سبزه و تیره ایجاد شود که خوشبختانه این لک ها ظرف چند ماه بطور کامل از بین می روند و جای نگرانی ندارد.
   با این وجود پرهیز از نور مستقیم خورشید و استفاده از کرم هیدروکینون به تسریع درمان کمک می نماید و درمان های اضافی از قبیل لیزر ، مزوتراپی ، هایفوتراپی و… ممکن است موجب تشدید این لک ها شود و توصیه نمی شود.
   موفق باشید

   1. سلام من ۱۹‌سالمه و امشب رفتم‌ پیلینگ انجام‌ دادم اصلا نسوخت پوستمم خیلی روشن تر شده ولی رو گونه هام منافذ پوستم‌ باز شده اما تاثیری نداشت ممکنه تا ده روز اینده اثر بذاره؟

    1. درود بر Fatemeh
     عمق پیلینگ بر حسب فاکتورهای متعددی از قبیل جنس مواد پیلینگ، غلظت این مواد و مدت ماندن این محلول ها بر روی پوست بستگی دارد که توسط پزشک درمانگر نوع درمان تعیین می شود و هر چه درمان عمیق تر انجام شود حالت پوست سوخته بیشتر ایجاد می شود.
     موفق باشید

 22. سلام من تازه پیلینگ برای کک و مک کردم یکی از آشنایامون که این کار رو انجام داده میگه چند سال دیگه که کک و مک ها دوباره دربیان بیشتر از زمانی که داشتی میشن و زیاد تر میشه میخواستم ببینم آیا این حقیقت داره یا نه؟ بعد

  1. درود بر سعید آقا
   بعد از پیلینگ لک ها و کک ومک های پوست کمتر می شوند ولی چنانچه این درمان در فصل گرما انجام شود و در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار بگیرید احتمال تشدید ضایعات وجود دارد و روش های جایگزین مثل مزوتراپی توصیه می شود.
   موفق باشید

 23. سلام ، وقت بخیر ، روی صورتم ، جای زخم مونده ، و تقریبا یه وقتهایی مثل جای سوختگی نشون داده میشه ، یکبار لیزر کردم (RF) یکم بهتر شد ، ولی تغییر خاصی نکرد ، احساس میکنم ، فقط یه مدت کم رنگ تر شد ، لطفا بفرمائید ، چیکار باید انجام بدم تا کاملا صاف بشه… ممنونم

  1. درود بر shahnaz.hesni

   ظاهر اسکار بر حسب علت ایجاد کننده ممکن است بر جسته باشد که به آنHypertrophic می گویند و یا فرو رفته باشد کهAtrophic نامیده می شود. رنگ اسکار ممکن است پر رنگ تر از رنگ پوست باشد که به آن Hyperpigmentedمی گویند و یا کم رنگ تر از پوست باشد که به آن Hypopigmented می گویند بنابراین انواع مختلف اسکار جای زخم وجود دارد که درمان مختلف از قبیل لیزر، پیلینگ ،سابسیژن، میکرونیدلینگ تزریق کورتیکواستروئیدو…..و یا ترکیبی از درمان های فوق ممکن است انجام شود و در جلسه مشاوره نوع دقیق درمان مشخص می شود.
   موفق باشید

 24. سلام من جوش های ریز و تقریبا کمی تو پیشونیم داشتم بعضیاشم فعال بودن و بعضیام ب خاطر دستکاری کردن جاشون مونده بود چندتام بغل صورتم داشتم پیلینگ انجام دادن دکتر برام دیروز الان بد جوری صورتم زخم شده. خیلی میترسم نکنه خوب نشه اینا. قبلش اصلا اینطوری نبود, هم دردناک بود این روش همم این زخمای بعدش واقعا عذاب اوره. بهشون گفتم میکرودرم انجام بدن گفتن پیلینگ واست بهتره. الن من یعنی خوب میشم؟

  1. درود بر لیدا خانم
   بعد از پیلینگ تا چند روز پوست خشک شده و شبیه پوست سوخته می شود که این یک روند طبیعی است و بتدریج جوانسازی از زیر انجام شده و لایه اپیدرم پوسته پوسته شده و خواهد ریخت. سعی کنید پوسته ها را نکنید و در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار نگیرید و با پزشک خودتان در تماس باشید.
   موفق باشید

 25. سلام خدمت دکتر گرامی،ببخشید بمن دکتری گفتن برای جوشگاه های صورتم از پیلینگ tbf استفاده کنم،این پیلینگ هم شیمیایی هست؟غیر شیمیایی با ضرر کمتر شما چی رو پیشنهاد میکنید؟من یکبار مزو انجام دادم بهتر شدم ولی خیلی کم

  1. درود بر رضوان
   پیلینگ شیمیایی با سه نوع مواد انجام می شود که اسیدهای گلیکولیک اسید اولین نوع درمان هستند و البته با مواد قلیایی خنثی می شود. مورد دوم تری کلرو استیک اسید TCA است که علاوه بر لایه برداری بر روی لک هم تاثیر خوبی دارد و آخرین مورد فنل است که عمیق ترین و تهاجمی ترین لایه برداری را ایجاد می کند که در موارد خاص از آن استفاده می شود و درمان با این مواد به تجربه و دانش پزشک و انتخاب صحیح بیمار بستگی دارد.
   موفق باشید

 26. باسلام من پارسال جای جوش داشتم که پیلینگ کردم خوب شداماامسال بازدوباره جوش زدم ایااگه این محلول روبدم داروخونه ها برام درست میکنن؟؟؟

  1. درود بر لیلا خانم
   محلول پیلینگ یک اسید قوی است و توسط پزشک تهیه و مصرف می شود و مصرف خانگی ندارد. بهتر است شما از کرم های پیلینگ با درصد بالا مثلا 15 درصد بطور شبانه استفاده نمایید. تاثیر آن در حد پیلینگ شیمیایی نیست ولی عوارض آن را هم ندارد.
   موفق باشید

 27. سلام
  من 18 سالمه روی سر شانه هام و بازو هام وپیشانی و گونه لک های قهوه ای بد جوری دارم
  مدتی از یه محلول که از داروخانه تهیه کرده بودم و با نام hq به من داده بودن و بوی بسیار تیزی داشت استفاده میکردم ولی اثری نداشت به پزشک که مراجعه کردم قرص راکوتان و کرم ولیزر و پیشنهاد کردن
  بخاطر عوارض راکوتان و لیزر از استفادشون اجتناب کردم
  حالا نمیدونم برای بهبود این لک های یکدست و لک جوش ها روی بدنم چه راهی رو برم
  اگه ممکنه راهنمایی کنید
  ممنون

  1. درود برahoo
   روش های درمان لک بر حسب عامل ایجاد کننده آن متفاوت است. لیزر برای درمان لک تاثیر متوسطی دارد و در لک های التهابی PIH ممکن است موجب بدتر شدن لک شود. راکوتان برای درمان آکنه کیستیک و مقاوم است و جایی در درمان لک ندارد. ممکن است میکرونیدلینگ همراه با داروهای ضد لک برای شما مفید باشد. بهر حال در معاینه نوع درمان برای شما مشخص می شود.
   موفق باشید

 28. سلام دوباره, اقای دکتر به نظر شما من پیلینگ رو ادامه بدم یا فقط برای درمان جوشام از انتی بیوتیک موضعی و خوراکی مصرف کنم ؟

 29. سلام من چند وقته جوش های ناحیه گونه ام زیاد شده حالت چرکی و بزرگی دارن به دکتر مراجعه کردم پیلینگ گلیکولیک انجام دادن, ولی بعد از گذشت سه جلسه بهبودی نداشتم و بلکه بدترم شدن میخواستم بدونم روش درمان باید عوض شه یا با انجام پیلینگ به دفعات بهتر میشه؟!!

  1. درود بر هانیه خانم
   جوش فعال باید با مصرف آنتی بیوتیک درمان شود و انجام پیلینگ برای درمان جای جوش موثر است و تاثیری بر روی جوش فعال ندارد و حتی ممکن است با تحریک موضعی موجب بدتر شدن آکنه ها شود
   موفق باشید

   1. سلام من پوستم سبزس سال هاس بر اثر افتاب پوستم تیره شده بعد کلی هم ضد لک مصرف کردم همراه با ضد افتاب اما تیرگی یا لک ها شدیدا مقاوم هستن میتونم پیلینگ انجام بدم؟

    1. درود بر ندا
     بهتر است از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید و برای روشن شدن پوستتان درمان های دیگر مثل میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ امتحان نمایید چرا که پیلینگ در پوست های تیپ 4 و سبزه ممکن است ایجاد لک های مقاوم به درمان PIH نماید که درمان بسیار سختی دارد. مصرف ترکیبات و کرم های حاوی هیدروکینون به منظور تغییر تیپ پوست و روشن کردن سطح پوست ممکن است در ابتدا تا حدی موثر باشد و پوست تیره را روشن تر کند ولی با ادامه مصرف این ترکیبات بمدت طولانی یک نوع واکنش التهابی معکوس ایجاد شده و در نواحی از صورت که در معرض اشعه ماوراء بنفش خورشید بوده اند لک های تیره و کبودی ایجاد می شود که به درمان بسیار مقاوم است و اصطلاحا آکرونوزیز Ochronosis گفته می شود.
     موفق باشید

 30. سلام وقت بخیر من 19سالمه.پوستم سبزه ست.اما چند روزیه چون تماسم با آفتاب بیشتر شده هم دستام هم صورتم انگار سوختگی پیدا کرده.میخوام پوستم سفید و روشن شه.میخواستم بدونم هزینه پیلینگ صورت حدوداچنده و اینکه آیا با پیلینگ نتیجه میگیرم؟؟؟

  1. درود بر خانم رحمتی
   تیرگی پوست بعد از آفتاب سوختگی بدلیل تجمع رنگدانه ملانین و سلول های التهابی در پوست است و در واقع یک واکنش التهابی در پوست شما اتفاق افتاده است و در زمان التهاب بهتر است به پوست خود استراحت بدهید و از کرم های ضد التهاب حاوی آلو ورا استفاده کنید و در معرض آفتاب قرار نگیرید بعد از گذشت چند هفته و فروکش کردن التهاب برای روشن شدن پوستتان می توانید روش های لایه بردار از قبیل پیلینگ استفاده نمایید.
   موفق باشید

 31. سلام من زگیل داشتم لیزر کرد بعدش دکتر از tca ده درصد برایه چندثانیه رویه پوست من گذاشت و سریع شست اما الان یه ماه گذشته و مقداری قڕمزی رو پوست صورتم هست. ایا به مرور این میره یا اینکه سوختگیه??

  1. درود بر لیلا خانم
   معمولا بعد از لیزر زگیل بدلیل حرارت بالای لیزر (350 درجه سلسیوس) بافت کربونیزه می شود. بعبارت دیگر سلول های آن ناحیه بطور کامل از بین می روند و در یک بازه زمانی چند هفته ای سلول های بافت همبند به این ناحیه مهاجرت کرده و موضع را پر می کنند و ظاهر هایپر پیگمنته ایجاد می کنند که شبیه یک لک است. در روزهای اول رنگ این ناحیه قرمز و بتدریج قهوه ای شده و نهایتا تبدیل به رنگ پوست می شود که این مراحل ممکن است تا چند ماه طول بکشد و جای نگرانی ندارد. برای اینکه این مراحل سریع تر طی شود از کرم های ترمیم کننده استفاده کنید و از کرم های ضد آفتاب قوی استفاده کنید.
   موفق باشید

 32. سلام خسته نباشید .ببخشید من الان دو روزه پیلینگ کردم ولی هیچ گونه قرمزی و پوسته ریزی نداره
  دلیلش چی میتونه باشه ؟

  1. درود بر خانم سارا
   ممکن است پزشک شما پیلینگ سطحی انجام داده باشد که غلظت مواد بسیار رقیق است و تاثیر درمان هم کمتر خواهد بود. در پیلینگ متوسط تا عمیق معمولا پوست خشک شده و شبیه پوست خزنده ها می شود و ظرف چند روز به تدریج پوسته ریزی کرده و یک پوست جدید و شفاف جایگزین آن می شود.
   موفق باشید

 33. سلام
  بهتر است پوست صورت شما توسط پزشکتان معاینه مجدد شود .ظاهرا پیلینگ صورت شما عمیق انجام شده و در این موارد دوره ترمیم پوست طولانی تر است از نور مستقیم آفتاب پرهیز کنید ، استحمام با آب داغ اجتناب کنید و از کرم های ترمیم کننده استفاده نمایید.
  موفق باشید

 34. باسلام.
  من 24سالمه روی صورتم کک ومک از دوران بچگی به وجود اومده وبر اثر کرم لکه هم به جود امده الان لکه ها بیشترن دکتر رفتم ولی از داروهایی که برام تجویز کردن نتیجه صدردصد نگرفتم tsaروی یه قسمت پوستم تست انجام دادم ولی کامل برطرف نشده خیلی کم رنگ لکه ها مشخص میشه .لطفا راهنمایی ام کنید من چکار کنم وامکان اینکه بخوام بیام تهران ندارم .ویا ضد لک خوب بهم معرفی کنید .ممنون میشم

  1. سلام
   معاینه از نزدیک برای تشخیص و درمان دقیق موثر است با این وجود از آنجا که با تست پیلینگ تا حدی جواب گرفته اید این درمان و یا روش میکرونیدلینگ می تواند در از بین بردن ضایعات کمک نماید. کرم های لایه بردار و ضد لک اساس درمان کک و مک هستند از یک ضد آفتاب خوب با SPF بیشتر از 50 درصد استفاده کنید و یک کرم لایه بردار طبیعی مثل کرم های AHA با درصد 15 و کرم ضد لک هیدروکینون چهار درصد بطور یک شب در میان در ناحیه لک ها استفاده نمایید.
   موفق باشید

  1. درود بر شما
   پیلینگ نیمه عمیق با TCA یکی از راههای موثر درمان لک و کک و مک است. بهتر است از نزدیک برای انتخاب روش درمان معاینه شوید و اگر منعی وجود نداشت پیلینگ برای درمان کک و مک صورت شما انجام شود.
   موفق باشید

 35. بازتاب: میکرودرم ابریژن | کلینیک زیبایی و لاغری دکتر مسافریان

 36. سلام
  من 38 سالمه پوست سفیدی دارم و بعد از بارداری روی گونه و پیشانی ام لک آورده کرم های زیادی مصرف کردم که موقتا تاثیر داره ولی دوباره بر می گرده.یک دوره میکرودرم هم کردم ولی تاثیر چندانی نداشته. آیا با پیلینگ این لک ها از بین می روند؟ و شما کدام نوع پیلینگ رو بر ای من توصیه می کنید؟
  متشکرم

  1. درود بر شما
   میکرودرو ابریژن یک لایه برداری فیزیکی پوست است و پیلینگ، لایه برداری شیمیایی پوست می باشد که هر کدام موارد استفاده بخصوصی دارند ولی برای درمان لک های پوستی مقاوم به درمان که در لایه های زیرین درم قرار دارند، پیلینگ موثر تر است . برای بر طرف شدن لک های مقاوم به درمان در پوست های سفید پیلینگ TCA با درصد بالا مناسب تر می باشد . هر چه غلظت محلول پیلینگ بیشتر باشد مدت زمان ترمیم بیشتر و تاثیر پیلینگ نیز موثر تر خواهد بود. استفاده از کرم و یا لوسیون هیدروکینون 4 درصد بعد از پیلینگ به بر طرف شدن کامل لک کمک می نماید.
   موفق باشید

   1. درود بر احمد
    بر حسب عمق پیلینگ متفاوت است ولی بطور متوسط نباید یک هفته در معرض نور مستقیم آفتاب قرار بگیرید.
    موفق باشید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button
راز بوتاکس بدون عارضه چیست؟ مزوژل چیست؟ علت جذابیت چهره آنجلینا جولی چیست؟ راز شفافیت پوست کلئوپاترا چه بود؟ راز لیفت صورت بدون جراحی راز درمان جای جوش با سابسیژن راز جوانی پوست کیم کارداشیان چیست؟ تزریق ژل لب مدل قلوه ای