درمان جای جوش قبل و بعد

بهترین قیمت سابسیژن در سال 1401

قیمت سابسیژن در کلینیک های مختلف متفاوت است و عواملی از قبیل نوع اسکار ، تعداد اسکارها، شیوه درمان، تلفیق شدن با سایر روش های درمانی، تعداد جلسات سابسیژن تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان، محل انجام درمان،گستردگی منطقه تحت درمان و عمق فرورفتگی های موجود در پوست از  عوامل اصلی موثر بر تعیین هزینه سابسیژن هستند.

همچنین تخصص پزشک ، تجربه و مهارت وی در هزینه تاثیر گذار است. بطور متوسط هزینه سابسیژن در کلینیک های پوست در تهران در سال 1401 بین دو تا سه میلیون تومان است.

قیمت سابسیژن در کلینیک زیبایی نیایش چقدر است؟

در کلینیک زیبایی نیایش از تکنیک کانولا برای درمان جای جوش استفاده می شود. در این تکنیک کل نواحی دارای اسکار تحت درمان قرار می گیرند و بعلاوه درمان مکمل  میکرونیدلینگ و یا لیزر فرکشنال در همان جلسه انجام می شود.

روش محاسبه هزینه سابسیژن در بعضی از کلینیک ها بطور موضعی است و هر چه موضع درمان وسیع تر احتیاج به زمان بیشتری وجود دارد و هزینه نهایی بیشتر خواهد شد.  با این وجود در اکثر موارد بدلیل گستردگی جای جوش ها در نواحی وسیعی از گونه ،زیر گونه و شقیقه احتیاج به درمان دارد و در مراجعین وفادار به کلینیک که درمان را بطور منظم انجام می دهند تخفیف ویژه لحاظ می شود.

قیمت با تکنیک های مختلف سابسیژن چقدر است؟

به طور کلی در سابسیژن دو نوع ابزار استفاده می شود: سوزن نوکور که شبیه یک تیغ برنده است و برای اسکارهای کوچک و سطحی مناسب است. ابزار دوم کانولاست که بدلیل اینکه نوک تیز نیست مطمئن تر است و در عمق پوست وارد شده و در صورت برخورد با عروق و اعصاب زیر پوستی به آنها آسیب نرسانده و از کنار آن ها عبور می کند و در نتیجه در سطح وسیعی در زیر پوست قابلیت مانور دادن داشته و کبودی ایجاد نخواهد کرد.

حتما بخوانید  مراقبت های بعد از سابسیژن✔

مدت زمان درمان با کانولا بطور طبیعی بیشتر از تیغ نوکور است که این بدلیل غیر نوک تیز بودن آن است و احتیاج به نیروی فیزیکی بیشتری برای آزاد کردن بافت فیبروز دارد.

بطور همزمان می توان فاکتور رشد، پی آر پی یا چربی برای تاثیر بیشتر در جای جوش آتروفیک تزریق کرد. در روش کانولا علاوه بر آزاد کردن بافت فیبروز ، کلاژن سازی بیشتری انجام شده و در نهایت نتیجه درمان موثرتر از روش تیغ نوکور خواهد بود. در مواردی که جای جوش عمیق باشد همزمان فاکتور رشد و یا اسید هیالورونیک در موضع تزریق می شود تا فرایند کلاژن سازی  تسریع شود. انتخاب این خدمات بر هزینه نهایی درمان تاثیر گذار است.

چنانچه تعداد اسکارها زیاد و عمیق باشد درمان در چند جلسه به فاصله ۴ تا ۶ هفته انجام می شود.در موارد جای جوش های ترکیبی از هر دو روش میکرونیدلینگ و سابسیژن یطور همزمان برای درمان اسکارهای عمقی تر استفاده می شود.

سابسیژن قیمت
درمان جای جوش با سابسیژن
درمان جای جوش

فواید Subcision چیست؟

عمل سابسیژن یک عمل سرپایی و بدون خطر می باشد و با بی حسی موضعی انجام می شود و با ترکیب سایر روش ها مثل میکرونیدلینگ نتایج چشمگیری دارد. حدود ۹۰ درصد بیماران بعد از عمل بهبودی داشته اند و عوارض جانبی موقت و گذرا می باشند.

فیلم سابسیژن ( دیدن این فیلم برای کودکان و افراد حساس توصیه نمی شود)

 

سابسیژن بهتر است یا لیزر؟

لیزر فراکشنال در قسمت سطحی لایه اپیدرم  نفوذ می کند و حداکثر عمق نفوذ آن ۶۲٫۵ میکرومتر است و صرفا برای جای جوش سطحی موثر است و این در حالی استکه در اسکارهای فرو رفته و عمیق سابسیژن موثر تر است.

بطور کلی کاربرد لیزر در درمان جای جوش محدود به ضایعات اپیدرمی است و سابسیژن در لایه های عمقی پوست تاثیر خود را اعمال می کند و در واقع بعنوان روش مکمل برای لیزر و یا میکرونیدلینگ محسوب می شود.

برای مطالعه مقاله چاپ شده در آکادمی بین المللی IMCAS برای درمان جای جوش  توسط دکتر مسافریان بر روی لینک زیر کلیک کنید:

https://www.imcas.com/es/academy/blog/795/nanofat-transfer-for-acne-scar

عوارض Subcision جوشگاه چیست؟

از عوارض این روش درد و تورم در موضع است که با استفاده از کمپرس سرد و مسکن کنترل می شود.

عارضه دیگر کبودی در محل  است که عدم مصرف آسپرین، ایندومتاسین ، وارفارین یا سایر داروهای ضد انعقاد خون یک هفته قبل از درمان از بروز این عارضه جلوگیری می کند.

در مجموع سابسیژن روش مطمئن و کم عارضه ای است و استفاده از کانولا به کمتر شدن عوارض جانبی از قبیل کبودی و تورم کمک کرده و زمان بهبودی کوتاه تر می شود.

سابسیژن قیمت
سابسیژن جای جوش

[yasr_visitor_votes size=”medium”]

4 thoughts on “بهترین قیمت سابسیژن در سال 1401”

  1. درود بر آقا Mojtaba
   بوتاکس نام ژنریک یک داروی پزشکی است با نام های تجاری مختلف از شرکت ها و کشورهای متنوع و با کیفیت های متفاوت از قبیل درماتوکس ، نورونوکس ، کنیتوکس و…. که در متن بطور کامل توضیح داده شده است. این تفاوت قیمت بیشتر مربوط می شود به برند بوتاکس مورد استفاده و هزینه تزریق این دارو
   موفق باشید

 • با عرض سلام و خسته نباشید
  هزینه تزریق فیلر برای رفع خط خنده را میفرمایید.
  در ضمن ماندگاریه تزریق تا چه مدت میباشد؟
  با تشکر

  1. درود بر گلرخ خانم
   ماندگاری تزریق فیلر بین 8 تا 12 ماه است که این تفاوت بستگی به متابولیسم بدن و موضع تزریق می باشد با این وجود فیلر پرفکتا که محصول فرانسه است ماندگاری بیشتر هم دارد قیمت فیلر بر حسب میلی لیتر محاسبه می شود و بطور معمول برای خط خنده 2 سی سی احتیاج است.( هر طرف 1 سی سی )
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.