عمل جراحی پلک پایین

عمل جراحی پلک پایین چگونه انجام می شود؟

در گذشته عمل جراحی پلک پایین با برداشتن توده چربی زیر چشم انجام می شد که با افزایش سن و تحلیل بیشتر بافت چربی با گذشت زمان و حالت اسکلتی شدن استخوان حدقه این روش به تدریج کنار گذاشته شد.

در حال حاضر برداشتن چربی زیر چشم به ندرت انجام شده و صرفا در مواردی که حجم فتق چربی زیاد باشد انجام می شود و بجای این تکنیک از جابه جا کردن توده چربی به سمت پایین و تثبیت آن در شیار اشکی استفاده می شود.

علل پف زیر چشم چیست؟

علل پف زیر چشم در گروه های سنی مختلف، الگوهای متنوع زندگی و در افراد مختلف با زمینه ژنتیک گوناگون  متفاوت است و در نتیجه درمان های متفاوتی دارد که در این مقاله این اختلالات و روش های پیشگیری و درمان خانگی ،دارویی و مداخلات پزشکی هر کدام مورد بررسی قرار گرفته  است.

با افزایش سن عضله حلقوی Orbicularis Oculi که در  اطراف چشم قرار گرفته است و مسئول بستن چشم است ضعیف می شود و در نتیجه مایعات در بافت همبند زیر چشم تجمع یافته و بصورت تورم صبحگاهی خود را نشان می دهد و با برخاستن از رختخواب و شروع فعالیت روزانه این مایعات بتدریج جذب شده و تورم کاهش می یابد. این نوع پف زیر چشم با مصرف زیاد نمک تشدید شده و با اصلاح رژیم غذایی قابل کنترل است.

کم کاری تیروئید و پف زیر چشم

کم کاری تیروئید از علل دیگر ادم  و تورم بافتی است که  ارتباطی به تجمع مایعات در بافت های بدن ندارد و در اندام ها و زیر چشم تورم ایجاد می کندو در نتیجه تنبلی غده تیروئید و  کمبود هورمون آن می باشد که به این نوع ادم   myxedema  گفته می شود و با مصرف مناسب هورمون تیروئید درمان می شود.

در مراحل ابتدایی کم کاری تیروئید نتایج بررسی های آزمایشگاهی نرمال گزارش می شود و توجه به سایر علائم کم کاری تیروئید به تشخیص به موقع کمک زیادی می کند.

فتق چربی چگونه موجب پف زیر چشم می شود؟

در گروه دیگری از افراد شل شدن پوست ناحیه زیر چشم  و ضعف عضله حلقوی دور چشم  موجب فتق چربی  چشم به سمت بیرون شده و  این چربی جابه جا شده با برخورد به رباط زیر چشمTear Tough ligament متوقف شده و  بصورت توده چربی زیر چشم خود را نشان می دهد.

زیر این توده چربی شیار اشکی قرار دارد که ظاهر نامطلوبی به صورت فرد می دهد و در واقع شبیه دو بر جستگی در زیر چشم می باشد:  برجستگی اول بلافاصله در زیر چشم قرار گرفته است که در واقع بافت چربی جا به جا شده از درون حدقه چشم به سمت بیرون است و برجستگی دوم در قسمت پایین تر گونه می باشد که وسط این دو بر جستگی یک فرو رفتگی عمیق به شکلV قرار گرفته که در واقع همان شیار اشکی است.

عمل جراحی پلک پایین با تزریق چربی چگونه است؟

کیفیت و قوام چربی به بافت زیر چشم بسیار شبیه است که در این روش سلول های چربی دهنده از خود فرد گرفته شده و به  منظور حمایت از بافت های حمایت کننده از پلک تحتانی به نواحی گونه و شیار اشکی تزریق می شود.در این روش احتمال ایجاد واکنش های حساسیتی و آلرژی که در پروتز  و تزریق ژل وجود دارد منتفی است. بعلاوه بافت چربی غنی از سلول های بنیادی است که  علاوه بر پر کردن زیر چشم موجب افزایش  کیفیت ، قوام  و روشن شدن پوست زیر پلک  می شود.
تزریق چربی با کانولا انجام شده و  آزاد سازی رباط شیار اشکی بطور همزمان انجام می شود و نتایج حاصله ماندگارتر از روش های دیگر می باشد. در این روش قسمت های فرو رفته در زیر چشم با چربی پر شده و یک پوست صاف و بدون ناهمواری در زیر چشم ایجاد می شود.
عمل جراحی پلک پایین با تزریق چربی
عمل جراحی پلک پایین

قیمت جراحی پلک پایین چقدر است؟

جراحی پلک پایین در اغلب موارد همراه با درمان های مکمل از قبیل تزریق چربی، روش های سفت کردن پوست پلک با لیزر و یا پیلینگ انجام می شود که بر حسب نوع درمان مکمل هزینه تمام شده متفاوت می باشد.

 

 

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button
راز بوتاکس بدون عارضه چیست؟ مزوژل چیست؟ علت جذابیت چهره آنجلینا جولی چیست؟ راز شفافیت پوست کلئوپاترا چه بود؟ راز لیفت صورت بدون جراحی راز درمان جای جوش با سابسیژن راز جوانی پوست کیم کارداشیان چیست؟ تزریق ژل لب مدل قلوه ای