راز جوانسازی با تزریق چربی در سال ۱۴۰۲

تزریق  چربی چیست؟

پیوند چربی یا تزریق چربی عبارتست از انتقال سلول های چربی از موضعی که دارای حجم چربی زیادی است به قسمتی از بدن که لایه چربی زیر پوستی تحلیل رفته است.

در این انتقال، چربی اضافه از نقاطی مانند شکم ، پهلو ،ران ، پشت و یا قسمت داخلی زانو را به سایر نقاط مثل صورت ، دست و سایر نقاط بدن که دارای فرو رفتگی و یا ناهمواری است مثل جای جوش ،محل عمل جراحی قبلی و محل ضربه قبلی انتقال می یابد. این انتقال می تواند  به کل صورت  انجام شود و یا اینکه بطور جداگانه برای لب ، زیر چشم ها، گونه ها ، چانه، شقیقه ها و خط خنده انجام شود.

تغییرات لایه های چربی صورت با افزایش سن چگونه است؟

دو لایه چربی در زیر پوست صورت وجود دارد که لایه عمقی اطراف عضلات صورت را گرفته است و با افزایش سن تحلیل می رود. در نتیجه تحلیل چربی ابرو ها پایین  آمده ، پوست ناحیه گونه شل شده و با فشار به خط لبخند  زاویه بین دو خط خنده که در حالت جوانی منفرجه است کاهش یافته حاده می شود.

حالت صورت در میانسالی شبیه به یک بادکنک است که کمی از باد آن خارج شده است و چنانچه مجددا باد در آن دمیده شود سطح آن صاف و برجسته می شود.

زشت شدن صورت بعد از تزریق چربی
کبود شدن بعد از  تزریق چربی

ماندگاری تزریق چربی چقدر است؟

بطور طبیعی بعد از پیوند چربی حجم اولیه بافت چربی کاهش می یابد که این کاهش از یک فرد به فرد دیگر متفاوت است و قابل پیش بینی نیست.

با این وجود بر اساس تحقیقات منتشر شده در PUBMED بطور متوسط بعد از 16 ماه 68 درصد از حجم اولیه چربی کاهش می یابد  با این حال 32 درصد باقی مانده تا مدت های طولانی ( تا یک دهه ) ماندگاری داشته و برای تثبیت و افزایش مجدد حجم  انتقال چربی 3 تا 6 ماه بعد انجام می شود.

بعلاوه با تزریق بیشتر از حد مورد نیاز  over-correction در هر موضع می توان حجم دهی مطلوب را بدست آورد.

نواحی تزریق چربی میکرو در صورت
نواحی تزریق چربی در صورت

تاثیر تکنیک درمان در ماندگاری چربی تزریق شده چیست؟

از آنجا که سلول های چربی حساس هستند حین انتقال ممکن است دچار آسیب شوند که بجای ساکشن مکانیکی استفاده از مکش دستی به کمتر شدن آسیب به سلول های چربی کمک می کند. 

محل تزریق بر روی ماندگاری تاثیر زیادی دارد بطوریکه در نواحی متحرک مثل لب و خط خنده دوام کوتاه تری نسبت به نواحی ثابت مثل زیر چشم ، پیشانی، پشت دست و گونه دارد.

از آنجا که شبکه عروقی در اطراف بافت چربی تزریق شده بعد از 48 ساعت شکل می گیرد برای دسترسی سریع تر اکسیژن و مواد غذایی ، بافت چربی در مقادیر اندک تزریق می شود ( 0.1 میلی لیتر در هر تزریق)

 بعلاوه با استفاده از کانولای غیر نوک تیز تونل های متعدد و موازی در موضع ایجاد شده و سپس تزریق در این کانال ها انجام می شود. بدین ترتیب امکان تغذیه بافت چربی از طریق انتشار مواد مغذی فراهم می شود و نهایتا درصد ماندگاری چربی بیشتر می شود.

رفع گودی زیر چشم در ناحیه گونه و فرو رفتگی شیار اشکی
نتیجه حجم دهی گونه و شیار اشکی بعد از یکسال

تزریق چربی یا ژل

در روش انتقال چربی یک نوع پیوند اتولوگ انجام می شود بعبارت دیگر سلول های چربی دهنده از خود فرد گرفته شده و به خود فرد پیوند می شود. بنابراین احتمال ایجاد واکنش های حساسیتی و آلرژی که در پروتز  و تزریق ژل وجود دارد در پیوند چربی منتفی است.

بعلاوه بافت چربی غنی از سلول های بنیادی است که  علاوه بر پر کردن صورت موجب افزایش  کیفیت ، قوام  و رنگ پوست آن ناحیه  می شود. بنابراین انتقال چربی یک روش کم عارضه و مطمئن برای جوانسازی ، برجسته سازی و لیفتینگ پوست می باشد. 

قیمت تزریق چربی به صورت چقدر است؟

قیمت پیوند چربی در مراکز مختلف بر اساس حجم چربی تزریق شده و مناطقی که چربی به آن موضع منتقل شده است محاسبه می شود. بعنوان مثال چنانچه فردی نیاز به پیوند چربی فقط در ناحیه خط خنده داشته باشد نسبت به فردی که علاوه بر خط خنده احتیاج به حجم دهی در شقیقه ، گونه و زیر چشم داشته باشد قیمت انتقال چربی کمتر خواهد شد.

در مقایسه با ژل  در مواردی که حجم زیادی فیلر برای پر کردن  به موضع مورد نیاز است مقدار زیادی ژل باید تزریق شود و هزینه ژل بسیار بیشتر از قیمت تمام شده  چربی می شود ، بنابراین پیوند چربی در این موارد مقرون به صرفه تر است.

رفع گودی و تیرگی زیر چشم با هموار شدن زیر چشم با تزریق نانوفت در شیار اشکی
کسانی که تزریق چربی داشتند

تزریق چربی به صورت

برجستگی ها و ناهموارهای سطحی در موضع درمان بویژه در اطراف چشم و لب  از دیگر عوارض تزریق چربی است که برای پیشگیری از این عارضه از کانول های باریک تر برای استحصال چربی و هم برای تزریق چربی توصیه می شود.

بعلاوه در نواحی که هدف از درمان جوانسازی است و نیاز به حجم دهی  زیادی  نیست مثل زیر چشم بهتر است از چربی نانو استفاده شود که در این تکنیک قطعات چربی با فیلتر مخصوص نانو به اجزاء ریزتر شکسته شده و وجود سلول های بنیادی و گلبول های سفید موجب جوانسازی و بازسازی بافتی شده و این فرایند بین یک تا سه ماه ادامه داشته و نهایتا  پوستی صاف تر و هموارتر ایجاد خواهد شد.

عدم تقارن بدلیل جذب غیر یکنواخت چربی و پر شدن بیش از حد موضع درمان از دیگر عوارض تزریق چربی می باشد که معمولا عدم تقارن بعد از گذشت یک هفته و با رفع تورم از بین می رود، با این وجود در صورت باقی ماندن این حالت برای جذب چربی اضافه روش هایفوتراپی موجب از بین رفتن چربی اضافه خواهد شد.

برای مطالعه مقاله چاپ شده در آکادمی بین المللی IMCAS توسط دکتر مسافریان بر روی لینک زیر کلیک کنید:

بهترین موضع دهنده چربی در بدن کدام است؟

تفاوت چندانی  از نظر کیفیت و ماندگاری در ناحیه هاروست چربی وجود ندارد و انتخاب آن با مشورت با بیمار و موضعی از بدن که تمایل به کاهش سایز دارد انتخاب می شود. در ناحیه شکم انجام سونوگرافی برای تشخیص فتق مخفی در ناحیه ناف و یا عمل جراحی قبلی توصیه می شود تا از سوراخ شدن روده حین تزریق محلول تامیسنت جلوگیری شود.

در خانم هایی که چندین مرتبه وضع حمل داشته اند احتمال تضعیف عضلات رکتوس وجود دارد Diastasis Recti  که ریسک ورود کانولا به حفره شکم و بروز پریتونیت بیشتر است و در این صورت احتیاط بیشتر و یا برداشت چربی از نواحی دیگر مثل ناحیه خارجی ران توصیه می شود.

برای پیشگیری از ناهمواری سطح پوست که معمولا در ناحیه شکم شایع تر است استفاده از حداقل دو سوراخ به منظور برداشت چربی توصیه می شود و بعلاوه تمرکز بر روی نواحی دیستال نسبت به محل ورود کانولا از برداشت بیش از حد چربی در اطراف محل ورود کانولا جلوگیری می نماید و در نتیجه پوست صاف و یک دست خواهد شد. با استفاده از نیشگون گرفتن سطح  پوست Pinch Test  از برداشت بیش از حد چربی و نازک شدن پوست و یا برداشت کم چربی و ایجاد ناهمواری جلوگیری می شود.

قبل و بعد تزریق چربی و هایفوتراپی
هایفوتراپی صورت و تزریق چربی بطور هم افزا جوانسازی و لیفت می کنند

معایب تزریق چربی

بسیاری از افرادی که کاندید پیوند چربی می شوند لاغر اندام هستند و چربی زیر پوستی در تمام نقاط بدن اندک می باشد و صورت لاغر آنها نشان دهنده کمی بافت چربی در کل بدن می باشد.

در این افراد پیدا کردن بافت چربی مناسب برای تزریق چربی مشکل است . چنانچه نتوان از شکم و یا ران برای برداشت چربی استفاده کرد از ناحیه پهلوها برای این منظور استفاده می شود.

نکته منفی دوم در روش انتقال چربی زمان بر بودن آن است و مواد تزریقی باید از بدن فرد گرفته شده و آماده تزریق شوند که بطور متوسط هر جلسه تزریق چربی 3 ساعت زمان می برد.

آخرین مورد قیمت تزریق چربی است که در مقایسه با تزریق ژل در حجم های کوچک مثلا یک یا دو میلی لیتر  بیشتر از تزریق ژل است. ولی بدلیل ماندگاری طولانی در مقایسه با تزریق سالانه ژل  در دراز مدت این روش مناسب تر و مقرون به صرفه تر است.

بلافاصله بعد از درمان تورم شدیدی وجود دارد که بعد از یک هفته برطرف شده است و نتیجه رضایت بخش بعد از 10 هفته دیده می شود
زشت شدن صورت بعد از تزریق چربی

تفاوت میکرو فت و نانو فت در چیست؟

بر اساس تحقیقات انجام شده توسط پروفسور استیون کوهن ، چربی استحصال شده از ناحیه دهنده پیوند دارای ابعاد نسبتا بزرگی است و اصطلاحا ماکروفت گفته می شود و مناسب برای حجم دهی سینه و اندام بدن می باشد. این نوع چربی بدلیل ابعاد ماکروسکوپیک در نواحی ظریف صورت کاربرد ندارد چراکه احتمال ناهمواری و گلوله شدن در زیر پوست وجود دارد.

بنابراین به منظور افزایش کیفیت گرافت و جلوگیری از ناهمواری در سطح پوست با استفاده از ابزار مخصوصی ماکروفت تبدیل به میکروفت می شود که  دارای ابعاد کوچک تر سلول های چربی است. و بعلاوه بر ماندگاری بالاتر احتمال بروز کیست چربی و ناهمواری در سطح پوست بسیار کمتر می شود.

چنانچه هدف از پیوند چربی صرفا جوانسازی باشد و نیازی به افزایش حجم بیشتر وجود نداشته باشد از نانوفت استفاده می شود.  در این حالت سلول زنده چربی در گرافت وجود نداشته و صرفا سلول های بافت هم بند، سلول های بنیادی و گلبول های سفید تزریق می شود. 

چربی نانو مناسب برای تزریق پوست پلک ، پشت دست و پوست آسیب دیده است و حتی می تواند بعنوان جایگزین پی آر پی استفاده شود.

آیا تزریق چربی درد دارد؟

بطور کلی تزریق چربی احتیاج به بیهوشی عمومی ندارد و با مصرف آرام بخش وریدی فرد به خواب سبکی فرو می رود و درمان بدون درد انجام می شود.

بعلاوه احساس درد یک ادراک ذهنی است و از یک فرد به فرد دیگر متفاوت است و حتی در یک شخص در زمان های مختلف آستانه تحمل به درد متغیر است که این مربوط به تغییرات هورمونی و شرایط جسمی و روانی فرد می باشد.

بی حسی بطور موضعی با محلول تامیسنت انجام می شود.  بعد از گذشت 20 دقیقه از تزریق، موضع کاملا بی حس شده که می توان عمل را آغاز کرد. محلول تامیسنت ترکیب لیدوکائین ، اپی نفرین و سدیم بی کربنات می باشد که اضافه کردن تریامسینولون اختیاری می باشد. هرچند که بدلیل بالا رفتن ریسک عفونت بعد از عمل تمایل کمتری برای اضافه کردن این کورتیکو استروئید وجود دارد.

اپی نفرین علاوه بر انقباض عروقی و کاهش خونریزی در موضع عمل ، به افزایش زمان تاثیر لیدوکائین کمک کرده و از پخش سریع آن در بدن و بروز مسمومیت جلوگیری می نماید. از آنجا که لیدوکائین PH اسیدی دارد و در زمان تزریق درد شدیدی ایجاد می کند ، اضافه کردن سدیم بی کربنات موجب خنثی شدن محلول تامیسنت شده و درد زمان تزریق کاهش می یابد.

درمان جای جوش صورت
عکس تزریق چربی به صورت نی نی سایت

بهترین ناحیه برداشت چربی از کجاست؟

مو ضع برداشت چربی از ناحیه شکم و یا قسمت داخلی زانو می باشد، اگر چربی در این ناحیه کافی نبود می توان از نقاط دیگر مثل ران ها ، پشت و پهلوها استفاده کرد. حدود 40 تا 100 میلی لیتر چربی از موضع خارج شده که پس از خالص کردن 18 تا50 میلی لیتر چربی خالص  استحصال می شود.

پس از برداشت چربی محلول لیدوکائین و خون که برای سلول های چربی سمی هستند شسته شده و خالص می شوند و آماده تزریق با سرنگ های یک میلی لیتری می شوند.

در حالت ایستاده مناطق صورت علامت گذاری شده و بلوک عصبی در ناحیه مورد نظر انجام می شود و با استفاده از کانولا مسیر تزریق کانالیزه شده و سپس به آرامی و با مقادیر اندک تزریق انجام می شود. برای هموار کردن موضع بعد از تزریق ماساژ خشن می تواند به از دست رفتن سلول های حساس چربی منجر شود و برای این منظور غلتاندن سرنگ انسولین به آرامی موجب هموار شدن ناحیه می شود.

عکس قبل و بعد تزریق چربی
تزریق چربی به صورت

مراقبت های بعد از پیوند چربی

استفاده از گن برای ترمیم سریع تر ناحیه بمدت 2 تا 4 هفته بخصوص در طول روز توصیه می شود. در صورت درد در محل از مسکن های معمولی استفاده می شود. چنانچه ترشحات در محل ورود کانولا باشد باید بدون ماساژ ناحیه را ضد عفونی و پانسمان نمود. برای پیشگیری از عفونت داروی سفالکسین از روز قبل از عمل شروع شده و تا یک هفته ادامه می یابد.

تزریق چربی و بوتاکس

بدلیل تورم ایجاد شده در محل پیوند چربی بویژه در اطراف چشم انجام بوتاکس تا برطرف شدن کامل تورم در موضع و مشخص شدن حدود عضلات صورت می بایست به تاخیر بیافتد.

بطور معمول 4 هفته بعد تورم و التهاب بطور کامل از بین رفته و محل تثبیت شده است و امکان تزریق بوتاکس فراهم می شود. به هر حال منطقی تر این است که بوتاکس قبل از پیوند چربی انجام شود چرا که تاثیر این دو مکمل یکدیگر بوده و نتیجه درمان را بطور قابل توجهی افزایش می دهد.

زشت شدن صورت بعد از تزریق چربی
عکس قبل و بعد چاقی صورت

تزریق چربی بهتر است یا پی آر پی؟

وجه مشترک پی آر پی و چربی  درون زا بودن هر دو است. بعبارت دیگر هر دو از بافت های بدن فرد گرفته شده و در نتیجه واکنش های آلرژیک و حساسیتی که در ترکیبات مصنوعی دیده می شود ، در این محصولات دیده نمی شود.

شباهت دیگر پی آر پی و چربی غنی بودن هر دو با سلول های بنیادی است که توانایی بالقوه در تبدیل شدن به سایر سلول های بدن را دارند. از سلول های بنیادی در ترمیم سلول های آسیب دیده در پوست ، مفصل و فولیکول های مو استفاده می شود.

با این وجود از نظر بافت شناسی پی آر پی از  مغز استخوان است و با خون گیری ساده به راحتی قابل دسترسی است.از طرف دیگر  استحصال چربی از بافت چربی است و فرایند پیچیده تری است که پس از شستشو و  خالص کردن آماده تزریق می شود.

تفاوت دیگر بین این دو محصول کاربرد بالینی این دو است ، که پی آر پی عمدتا برای جوانسازی و ترمیم مورد استفاده قرار می گیرد. در حالی که چربی علاوه بر ترمیم و جوانسازی توانایی افزایش حجم نیز دارد.

نهایتا استفاده از پی آر پی و چربی بطور ترکیبی و همزمان برای افزایش بازدهی است. بعبارت دیگر ترکیب این دو محصول با یکدیگر موجب هم افزا شدن تاثیرات مثبت درمانی هر دو می شود. بعبارت دیگر  پی آر پی حاوی پلاکت با تراکم بالا است  و این پلاکت ها فاکتور رشد ترشح می کنند و چربی نیز دارای سلول های مزانشیمی و سلول های چربی  است که پس از پیوند در محل جدید موجب افزایش حجم می شوند. ترکیب این دو محصول موجب  تاثیرات بیولوژیک در بافت گیرنده شده و قدرت ترمیم و ماندگاری چربی  افزایش می یابد.

بر اساس تحقیقات منتشر شده در Pubmed ترکیب سلول های چربی و prp به دوام بیشتر این سلول ها کمک کرده و در پذیرش بهتر این بافت در ناحیه جدید کمک می کند. نسبت ترکیب چربی و پی ار پی متفاوت است ولی همواره درصد چربی بیشتر از پی آر پی است و می تواند 2:1 یا 3:1 و نهایتا 5:1 باشد.

تزریق چربی به صورت
تزریق چربی به صورت

تزریق چربی در جای جوش

نانوفت دارای مقدار فراوانی سلول بنیادی است که توانایی تبدیل شدن به سلول های دیگر را دارد. نانوفت در واقع یک امولسیون از سلول های چربی است که حاوی مقادیر فراوانی از سلول های بنیادی می باشد.

چنانچه چربی نانو در لایه اپیدرم و درم پوست آسیب دیده تزریق شود، توانایی ترمیم بالایی خواهد داشت. برعکس میکروفت که در نواحی خاص و در زیر پوست تزریق می شود نانوفت در هر جای بدن که احتیاج به جوانسازی داشته باشد قابل تزریق است.

تزریق نانوفت برای جای جوش موجب تولید کلاژن در ناحیه اسکار شده که البته این درمان همزمان با سابسیژن انجام می شود تا حداکثر بازدهی را داشته باشد.

در جای جوش های عمقی علاوه بر نانوفت که در لایه اپیدرم و درم تزریق می شود. ممکن است به منظور حجم دهی بیشتر از میکروفت هم در لایه های عمقی پوست استفاده شود تا تاثیر درمان مضاعف شود.

تفاوت نانوفت و SVF چیست؟
نانوفت امولسیون حاصل از شکستن مکانیکی سلول های چربی است در حالیکه Stromal Vascular Fraction  از طریق شکستن شیمیایی سلول های چربی با آنزیم کلاژناز است.
در نانوفت درصد سلول های مزانشیمی بافت چربی که محرک بازسازی و ترمیم هستند از قبیل ماکروفاژ وپریسایت حدود 70% است در حالیکه در SVF میزان این سلول ها بسیار ناچیز و حدود 7.3% است که بدلیل تجریه شیمیایی دیواره سلولی توسط کلاژناز است. نانوفت میزان بالاتری از ملکول های فعال جهت بازسازی بافتی دارد و تزریق وریدی آن ممنوع است در حالیکه از SVF جهت درمان ریزش موی آندروژنیک ، درمان آرتروز مفصلی و طب ورزش استفاده می شود. بعلاوه از SVF  در درمان cytokine storm در مراحل پیشرفته کوید بطور وریدی استفاده شده است.
از آنجا که SVF از نانوفت استحصال می شود می توان گفت که نانوفت دارای کلیه خواص SVF است و بعلاوه تهیه آن راحت تر و مقرون به صرفه تر است.مواردی که نمی توان از نانوفت استفاده کرد مثل درمان ریزش موی آندروژنیک ، تزریق داخل مفصلی و آسیب های ورزشی SVF جایگزین مناسبی است و در آینده ممکن است جایگزین PRP شود.

تحلیل چربی گونه بدلیل رژیم و یا ورزش سخت موجب عمیق تر شدن جای جوش می شود که بعد از تزریق میکروفت اسکار جای جوش برطرف شده است
تزریق چربی در جای جوش قبل و بعد

کرم نانوفت چیست؟

بر اساس مطالعات انتشار یافته در Pubmed   توسط پرفسور استیون کوهن ،  سلول های بنیادی توانایی ترمیم در نقاط آسیب دیده بدن مثل جای جوش را دارند.

در این مطالعه از چربی نانو برای تولید یک نوع کرم بیولوژیک  استفاده می شود که از بدن خود فرد است و اصطلاحا به آن بیوکرم یا کرم نانوفت  گفته می شود و  تاثیر فوق العاده ای در جوانسازی و ترمیم پوست فرد دارد.

برای مطالعه مقاله نوشته شده در pubmed توسط پروفسور استیون کوهن بر روی عکس زیر کلیک کنید:

دکتر مسافریان
پروفسور استیون کوهن به همراه دکتر مسافریان

انتقال چربی به دست

پشت دست در حالت عادی دارای مقداری چربی در ناحیه زیر  پوستی است که تاندون ها و عروق را می پوشاند و ظاهری پر به دست می دهد. با افزایش سن این لایه چربی زیر پوستی تحلیل رفته  در نتیجه  تاندون های پشت دست برجسته شده و عروق نمایان شده و رنگ آبی آن ها  تیره تر شده و چروک های آن عمیق تر می شود.

تزریق چربی در ناحیه پشت دست راه حل درمان آتروفی در این ناحیه می باشد.روش غیر تهاجمی برای درمان این حالت هایفوتراپی است که با تحریک کلاژن سازی در پشت دست موجب پر شدن پوست پشت دست می شود.

موارد منع تزریق چربی چیست؟

1- مشکلات انعقادی خون ( مصرف داروهای ضد انعقاد ، هموفیلی و…)

2- اختلالات متابولیسم چربی

3- بیماری های شدید داخلی

4- عفونت حاد یا نارسایی ارگان های داخلی

5- سابقه ترومبوز وریدهای عمقی پاDVT و یا آمبولی ریوی

6- بیماران لاغر

7- ضعف در سیستم ایمنی( دیابت کنترل نشده)

8- بیماری عروق کرونر

9- HIV

تزریق چربی به صورت
تزریق چربی در ناحیه شیار اشکی و تخلیه همزمان غبغب

منابع:
سایت اینترنتی PUBMED
Office- Based cosmetic procedures and tecnique
by SORIN EREMIA

آدرس اینستاگرام

4.8/5 - (325 امتیاز)
Summary
پوست و زیبایی
Service Type
پوست و زیبایی
Provider Name
دکتر مسافریان,
خ علامه جنوبی - 24 شرقی,سعادت آباد,تهران- Telephone No.09036588236
Area
تهران
Description
پیوند چربی یا تزریق چربی عبارتست از انتقال سلول های چربی از موضعی که دارای حجم چربی زیادی است به قسمتی از بدن که لایه چربی زیر پوستی تحلیل رفته است

100 دیدگاه دربارهٔ «راز جوانسازی با تزریق چربی در سال ۱۴۰۲»

 1. درود آقای دکتر من جای جوش عمیق روی گونه هام دارم و دوس ندارم ژل تزریق کنم که هی نیاز ب شارژ داشته باشه
  میخاستم بدونم کاری هست بشه انجام داد که نتیجش دائمی باشه نیاز به شارژ نداشته باشه.. یبار واسه همیشه باشه

  1. درود بر سارا
   تزریق چربی روش دائمی برای پرکردن صورت و رفع جای جوش است با این وجود بدلیل جذب چربی تزریق شده توسط بدن معمولا این درمان در دو یا سه جلسه انجام می شود تا نتیجه تزریق چربی FAT GRAFT همیشگی باشد.
   موفق باشید

 2. سلام آقای دکتر وقت بخیر
  من ۳۶ سالمه و سه بار لیزر برای جای جوشام انجام دادم ولی هیچ تغییری ندیدم. می خواستم بدونم برای جای جوش تزریق چربی بهتره یا نانوفت ؟ چند روز ورم داره؟ چند بار لازمه تکرار بشه؟ متشکرم

  1. درود بر Saray300
   لیزر فرکشنال بر روی جای جوش های یخ شکن و تا حدی واگنی موثر است و جای جوش rolling با سابسیژن پاسخ دهی بهتری دارد. در بسیاری از افراد ترکیب متنوعی از انواع جای جوش وجود دارد.‌چنانچه اسکار آتروفیک و فرو رفته باشد تزریق چربی یا فیلر موثر است. نانوفت چربی با ابعاد نانو است که دارای سلول های بنیادی است و برای تحریک تولید کلاژن در جای جوش کاربرد دارد و بعنوان درمان مکمل همزمان با تزریق چربی تزریق می شود.
   موفق باشید

 3. سلام وقت بخیر
  من ۳۸ سالمه دو سال قیل تزریق چربی صورت انجام دادم که یکی از گونه هام خیلی برجسته شده و ظاهر بدی داره. در طول این مدت اصافه وزن هم داشتم که موجب تورم بیشتر در صورتم شده آیا با آنزیم چربی اضافه برطرف می شه یا راه حل دیگه ای وجود داره؟ متشکرم

  1. درود بر مهرنوش
   عدم تقارن بعد از عوارض تزریق چربی است که بدلیل تکنیک تزریق و یا باز جذب غیر یکسان چربی در دو طرف صورت ایجاد می شود. آنزیم هیالورونیداز صرفا فیلر های اسید هیالورونیک را از بین می برد و تاثیری بر روی بافت چربی تزریق شده ندارد.
   چنانچه عدم تقارن صورت شما مختصر باشد با تزریق کوکتل لیپولیز و در موار ی هایفوتراپی تقارن حاصل شده و فرم صورت اصلاح می شود.
   در مواردی که عدم تقارن قابل توجه باشد و حجم زیادی چربی در یک سمت صورت وجود داشته باشد با روش لیپوساکشن چربی اضافه تخلیه می شود.
   موفق باشید

  1. درود بر Kati
   جای جوش آتروفیک و عمقی با روش سابسیژن درمان می شود و چنانچه تحلیل چربی در زیر پوست وجود داشته باشد برای تاثیر بیشتر درمان از تزریق فیلر و یا چربی استفاده می شود.
   تعداد جلسات درمان از بر حسب شدت ضایعات از فردی به فرد دیگر متفاوت است با این وجود بطور متوسط دو تا سه جلسه سابسیژن لازم است و در آخرین جلسه تزریق چربی بعد از سابسیژن انجام می شود.
   موفق باشید

 4. سلام خسته نباشید من چربی تذریق کردم الان بعد از گذشت ۸ روز کاملا محل چربی دهنده که از داخل ران بوده به شدت سفت (آبسه مانند) میخواستم بدونم چراداینطور شده

  1. درود بر شیرین
   بعد از تزریق چربی مصرف آنتی بیوتیک و بستن گن بمدت 4 هفته در موضع دهنده چربی توصیه می شود چنانچه ترشحات چرکی از موضع خارج شد و یا دچار تب شدید احتمال بروز عفونت وجود دارد و حتما جهت معاینه حضوری به پزشک درمانگر مراجعه بفرمایید.
   موفق باشید

 5. سلام و درود . من ۳۰ سالم هست و حدود ۱۰ روز پیش تزریق چربی به صورت و نانو فت داشتم . بعد از دومین روز احساس کردم همه ی چربی تزریق شده داره به سمت پایین صورتم میاد و لپ میشه . الان که ۱۰ روز گذشته این حجم که سرازیر شده به سمت پایین خیلی بیشتر شده و تا چانم امده . و اینکه اصلا حجم چربی بعد از ۱۰ روز زیاد کم نشده . خیلی نگرانم و افسردگی گرفتم . میتونم تا هنوز چربی ها قشنگ جذب نشده اند تخلیه چربی رو انجام بدم. و شما چه راه کاری رو پیشنهاد میکنید

  1. درود بر Mahdi
   بر عکس ژل که به راحتی در صورت جابه جا می شود چربی بخوبی در بافت بدن ترکیب شده و جابه جا نمی شود بنابراین احتمال جا به جایی خونابه به سمت پایین صورت وجود دارد که با گذشت زمان جذب می شود و جای نگرانی ندارد با این وجود مراجعه به پزشک درمانگر جهت پیگیری بیشتر توصیه می شود.
   موفق باشید

  1. درود بر رضا
   در آقایان چربی زیر پوستی احشایی است و بر عکس خانم ها که دارای چربی زیر پوستی بیشتری هستند میزان چربی استجصال شده بسیار کمتر می باشد بنابراین اگر لاغری شما قابل توجه باشد شما کاندید مناسبی برای تزریق چربی نمی باشید.
   موفق باشید

 6. سلام من ۲۵ سالمه و باقد ۱۵۳ و وزن ۵۰ کیلو هستم که صورتی خوش فرم اما لاغر دارم و خیلی کم خط خنده. آستانه دردم خیلی پایینه. تزریق چربی درد داره؟

  1. درود بر مه آرا
   تزریق چربی به صورت در افرادی انجام می شود که تحلیل چربی زیر پوستی داشته اند و بعلاوه ذخایر چربی بدن به اندازه کافی باشد تا بتوان این درمان را انجام داد. برای کنترل درد معمولا از داروهای آرام بخش وریدی و همین طور بی حسی موضعی برای کنترل درد استفاده می شود و این روش برای اکثر افراد قابل تحمل می باشد.
   موفق باشید

 7. با سلام من دوهفته پیش تزریق چربی برای گونه خط خنده وبه درخواست خودم زاویه سازی فک انجام دادم درحالی که دکتر نظرش این بود که قسمت پایین صورتم احتیاج به تزریق نداره .متاسفانه هرکی منو میبینه میگه خیلی زشت شدی و قسمت پایین صورتم خیلی بزرگ به نظر میاد ایا میتونم با کمپرس گرم به جذب بیشتر چربیها در ناحیه پایین صورت کمک کنم ؟یا اگر راه دیگه ای داره لطفا منو راهنمایی کنید خیلی از این وضعیت ناراحتم

  1. درود بر سحر
   بعد از دو تا سه ماه حدود 60 درصد چربی تزریق شده جذب می شود و بهتر است تا آن زمان صبور باشید تا نتیجه نهایی تثبیت شود چنانچه بعد از این مدت باز هم احساس کردید بعضی از نواحی صورت حجم بیشتری دارد روش های مختلفی برای از بین بردن چربی اضافه وجود دارد که مرحله اول هایفوتراپی است و در مرحله بعد تزریق کوکتل های مزوتراپی لیپولیتیک و در بعضی از موارد کورتیکواستروئید رقیق شده که بهتر است توسط پزشک خودتان انجام شود.
   موفق باشید

 8. باسلام من تزریق چربی انجام دادم الان محل ساکشن چربی ک از رانم برداشتن خیلی گود شده رانم خیلی بدفرم و زشت شده چیکار کنم ک این گودی پر بشه؟ توروخدا جواب بدین

  1. درود بر نازنین
   محل برداشت چربی ممکن است در چند روز اول درمان فرورفته به نظر آید که البته با ماساژ موضعی و گذشت زمان به تدریج برطرف می شود با این وجود چنانچه تمرکز پزشک بر روی نقاط دورتر از محل ورود کانولا نباشد و چربی زیادی صرفا از نقاط نزدیک به محل ورود کانولا برداشت شده باشد ممکن است یک فرو رفتگی در محل ایجاد شود که برای پر کردن آن احتیاج به تزریق مجدد چربی باشد. بعضی از پزشکان برای پیشگیری از این عارضه ورود کانولا را در بیش از یک نقطه انجام می دهند که در نتیجه چربی برداشت شده در منطقه وسیعی استحصال می شود و احتمال ناهمواری و گود شدن اطراف محل ورود کانولا کاهش می یابد. بهتر است محل برداشت چربی را به پزشک درمانگر نشان دهید.

   موفق باشید

 9. درود بر نیلی
  تزریق چربی یک نوع پیوند سلول های چربی از فرد به خودش است و احتمال واکنش آلرژیک و دفع پیوند وجود ندارد. در مورد انتقال چربی از فردی به فرد دیگر در مورد دو قلوهای همسان امکان پذیر می باشد و در غیر این صورت غیر ممکن می باشد و بهتر است از فیلر های هیالورونیک اسید بجای چربی استفاده نمایید.
  موفق باشید

 10. درود .من تقریبا پنج ماه پیش از شکمم چربی برداشته و به صورتم تزریق کردند من پنجاهسال دارم . اما رفته رفته اون قسمت از شکمم که چربی رو برداشتن گود شده و دفرمه.و هر از چند گاهی توی شکمم هم همون محدوده درد میکنه.اخه چرا باید با برداشت این مقدار چربی شکمم گود بشه.لطفا راهنماییم کنید

  1. درود بر پریسا
   در موضع برداشت چربی چنانچه تمرکز بر روی نواحی نزدیک به محل ورود کانولا شود ممکن است بعد از درمان در این ناحیه گودی و ناهمواری ایجاد شود که اگر جزئی باشد با ماساژ موضعی و گذشت زمان ظرف چند هفته خود به خود برطرف می شود ولی در موارد شدید ممکن است این عارضه ماندگار شود و از نظر زیبایی مسئله ساز شود که در این صورت تزریق چربی به این ناحیه همزمان با برداشت چربی از نواحی مجاور توصیه می شود.
   موفق باشید

 11. سلام آقای دکتر 34 سالمه و صورت تقریبا لاغر و ظریفی داریم میخواستم ازتون بپرسم با توجه به اینکه تیروئید دارم و صورتم لاغر شده برای از بین بردن خط خنده و حجیم کردن صورت و گونه ها از چه روشی بهتره استفاده کنم که بهتر و ماندگارتر باشه

  1. درود بر ماندانا
   بهتر است در ابتدا هورمون تیروئید با درمان مناسب تنظیم شود و سپس به فکر پر کردن و حجم دادن به صورت با تزریق چربی باشید.
   موفق باشید

 12. باسلام و خسته نباشید.اقای دکتر من دو سه سال پیش تزریق چربی داشتم برای حجم دادن به لب از شکمم هم گرفته شده بود اما الان بعد گذشت چند سال اصلا راضی نیستم و تمام چربیها به دور لبم انتقال پیدا کرده و لبم کوچیک شده اما دور لبم چربی ها مشخصه نمی‌دونم چیکار کنم حتی نمیتونم بخندم چون چربی های دور لبم پیداست راهی هست از بین ببرم شوند یا راهی نیست؟خیلی این شکل توی روحیم تاثیر گذاشته و افسردم کرده.البته با چاق و لاغر شدن چربی های دور لبم کم و زیاد میشن.ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. درود بر نجمه
   تزریق چربی در لب بدون عارضه خاصی قابل انجام است ولی ظاهرا برای شما در نواحی اطراف لب تزریق شده است. هایفوتراپی بر روی موضع تزریق چربی موجب تحلیل آن می شود ولی از آنجا که در اطراف لب هایفوتراپی ممنوع است با تزریق کوکتل های لیپولیتیک در اطراف لب چربی اضافه جذب می شود.

 13. سلام، وقتتون بخیر
  میخواستم بدونم بعد از تزریق چربی برای تسریع در کاهش تورم صورت میشه از آمپول دگزامتازون استفاده کرد؟ مشکلی توی روند پیوند چربی ایجاد نمیکنه؟

  1. درود بر الی
   در تزریق چربی بدلیل افزایش حجم سلول های چربی و همین طور افزایش حجم مایع بین سلولی در 48 ساعت اول تورم نسبتا شدیدی ایجاد می شود که با استراحت کردن، پرهیز از مصرف غذاهای داغ و پر نمک، پرهیز از مصرف مسکن های خانواده آسپرین مثل پروفن ،خوابیدن در حالت نیمه نشسته و کمپرس سرد این تورم به سرعت کاهش می یابد. تجویز داروهای کورتیکواستروئید مثل دگزامتازون بدلیل تضعیف سیستم ایمنی موجب تسریع در روند کاهش تورم می شود ولی بدلیل عوارض زیاد این داروها بطور روتین تجویز نمی شود.
   موفق باشید

 14. سهیلا توکلیان

  سلام دکتر
  من یک ماه پیش زیر چشم هام تزریق چربی توسط دکتر فوق تخصص جراحی پلاستیک داشتم اما الان بعد یکماه زیر چشم‌هایم برجسته و حالت صورتم کاملا غیر عادی و دو برجستگی در زیر چشم‌هایم بووجود آمده مه زیر آنها توده چربی سفت شده وجود دارد ۱۰ روز بعد از تزریق از ایران خارج شدم دکترم گفتند من زیادی تزریق کردم چه کنم که چشم‌هایم عین اول شود؟ آیا ممکنه این توده های سفت چربی خودشان از بین بروند؟ بشدت پشیمانم

  1. درود بر سهیلا
   به دلیل نازک بودن پوست پلک در ناحیه زیر چشم تزریق چربی بطور محتاطانه انجام می شود تا از برجستگی و مصنوعی شدن پوست این ناحیه جلوگیری شود. علاوه بر این بدلیل اینکه در نواحی اطراف و زیر چشم بیشتر افراد احتیاج به جوانسازی و برطرف کردن تیرگی وجود دارد از تکنیک نانوفت استفاده می شود که در این روش چربی استحصال شده به ذرات بسیار ریز تبدیل شده تا از حجم دهی بیش از حد در ناحیه پلک و گلوله شدن چربی در این ناحیه جلوگیری شود. در حال حاضر بهتر است کمی صبور باشید و بطور موضعی با یک روغن ارگانیک بطور دورانی اطراف چشم را ماساژ دهید تا فرایند بازجذب چربی تسریع شده و ظرف چند ماه این ناهمواری ها برطرف شود. چنانچه پس از این دوره توده های چربی جذب نشد بهتر است بررسی با سونوگرافی انجام شده تا عمق توده و ماهیت آن مشخص شود و چنانچه توده زیر چشم شما تجمع چربی باشد با روش هایفوتراپی چربی اضافه از بین می رود و اگر این توده ها کیست چربی بود می بایست تخلیه کیست انجام شود.
   موفق باشید

 15. سلام آقای دکتر من 27 بهمن تزریق چربی به کل صورتم انجام دادم.دو روز پیش متوجه یه توده زیر گونه ام شدم آیا میتونه کیست باشه؟ البته وقتی حرارت میبینه تغییر شکل میده ثابت نیست.ممکنه جذب شه و از بین بره؟

  1. درود بر سودا
   کیست چربی به ندرت ممکن است بعد از تزریق بیش از حد چربی در یک موضع کوچک ایجاد شود که خطری نداشته و ممکن است بطور خود به خود بر طرف شود با این وجود اگر اندازه آن بزرگ باشد با سونوگرافی تایید شده و سپس تخلیه می شود. بنابراین بهتر است توسط پزشک درمانگر معاینه شوید.
   موفق باشید

 16. سلام اقای دکتر خواهر بنده سه ماه پیش تخلیه چربی شکم داشته و چربی ها فریز کرده بنده الان می خوام با چربی های ایشون باسنم رو حجیم کنم گروه خونی هامون هم یکسانه. ایا میشه ترنسفر چربی از خواهرم داشته باشم

  1. درود بر النا
   تزریق چربی یک نوع پیوند سلولی است و با وجود شباهت آنتی ژنی و گروه خونی شما و خواهرتان ریسک دفع پیوند و التهاب شدید وجود دارد و این کار توصیه نمی شود.
   موفق باشید

 17. سلام من حدودا دو ماه پیش تزریق چربی انجام دادم و بعد از یک ماه چون حجم اوم مورد نظرم نبود دوباره واسه ترمیم اقدام کردم ولی باز هم نتیجه دلخواه نگرفتم این در صورتیه که دیگه چربی باقی نمونده واسه تزریق مجدد من میتونم از دکترم بخوام دوباره به عنوان ترنیم این عمل رو واسم انجام بده

  1. درود بر Tata
   تزریق چربی در دو تا سه جلسه انجام می شود که این فرایند برای تثبیت چربی تزریق شده می باشد و بهتر است چند ماه با آخرین جلسه تزریق چربی فاصله رعایت شود تا مقدار چربی باقی مانده در صورت بطور دقیق ارزیابی شود.
   موفق باشید

 18. باسلام وخسته نباشید
  نزدیک به ۵سال پیش مجبورشدم کل دندانهایم بکشم وازداندان متحرک استفاده میکنم باتوجه به لاغربودنم وجای خالی دندانهام صورتم خیلی گودشده ایاباتزریق چربی ازبدن خودم میشه این گودی پرکرد وهزینه تقریبی ومدت ماندگاریچطوری هست سن ۴۳سال

  1. درود بر kaled
   چنانچه بافت چربی در بدن شما به اندازه کافی وجود داشته تزریق چربی می تواند به پر شدن صورت شما کمک نماید در غیر این صورت باید با افزایش وزن به افزایش توده چربی بدنتان کمنک نمایید تا بتوانید تزریق چربی به صورت داشته باشید.
   موفق باشید

 19. سلام خسته نباشید
  میخاستم بدونم استفاده کم از سیگار در حد 2 سیگار در روز، در روزهای اول تزریق چربی ایراد داره یا میشه استفاده کرد؟

  1. درود بر مری
   در تزریق چربی از نواحی ران و یا شکم و پهلو چربی برداشت شده و به سایر نقاط تزریق می شود. مصرف سنگین سیگار و دخانیات موجب کاهش جریان خون مویرگی در پوست ناحیه دهنده چربی می شود و ممکن است موجب نکروز پوست این ناحیه شود که این بدلیل نرسیدن میزان کافی اکسیژن و مواد مغذی به پوست این ناحیه می باشد و در دراز مدت یک بافت اسکار در این ناحیه شکل می گیرد. بعلاوه کمبود جریان خون مویرگی در ناحیه گیرنده چربی نیز موجب کمتر شدن سلول های چربی فعال و زنده در این ناحیه شده و در نتیجه نهایی درمان تاثیر نامطلوب بجا می گذارد. بطور کلی توصیه می شود دو هفته قبل و یک هفته بعد از تزریق چربی از مصرف دخانیات و سیگار اجتناب شود.
   موفق باشید

   1. سلام دو تا سوال دارم اول اینکه تزریق چربی میتونه لیپو آتروفی صورت رو رفع کنه
    دوم بعد از تزریق چربی صورت ،چند روز باید انتظار کشید تا نتیجه تزریق چربی رو برای رفع لیپو آتروفی صورت مشاهده کرد چون من الان ۵ روز ه تزریق چربی انجام دادم ولی به غیر از ورم تغییری رو مشاهده نکردم

    1. درود بر پیمان
     نتیجه تزریق چربی بعد از فروکش کردن تورم حداقل یک هفته بعد دیده می شود با این وجود تا سه ماه بعد به تدریج حجم چربی تزریق شده ادامه یافته و در این زمان هر چقدر چربی باقی بماند برای مدت طولانی ماندگار خواهد بود و دراین زمان مرحله دوم تزریق چربی انجام می شود.
     موفق باشید

 20. سلام اقای دکتر ،من 30 سالمه و قصد لیفت صورت دارم و تزریق چربی تقدم کدوم بهتره انجام بدم آیا مشکلی ایجاد میشه اول تزریق انجام بدم و بعد لیفت با نخ یا فرقی نداره ممنونم

 21. با سلام آقای دکتر
  من 32 سالمه و جای جوش های صورتم به صورت فرو رفته در روی گونه در مساحت هرگونه حدودا 2 سانتیمتر مربع باقی مونده سابسیژن، میکرونیدلینگ را 3 بار هرکدان انجام دادم تلثیر ناچیزی داشته از بین روش تزیق ژل و چربی کدام را پیشنهاد می کنید؟ماندگاری و هزینه ها چقدر است. خیلی ممنونم از لطف جنابعالی

  1. درود بر hojat
   جای جوش عمیق و آتروفیک احتیاج به تزریق یک حجم دهنده همزمان با سابسیژن دارد که تزریق چربی بدلیل وجود سلول های بنیادی و نقش تحریکی در تولید کلاژن روش ماندگار و موثری است که البته در دو یا سه جلسه انجام می شود و درمان دائمی محسوب می شود. تزریق ژل اسید هیالورونیک روش سریع تر حجم دهی و پر کننده جای جوش عمیق است که حدود یک سال ماندگاری دارد انتخاب نوع درمان در مشاوره حضوری تعیین می شود.
   موفق باشید

 22. صمن خسته نباشید ..به موازات بینی ام که دست می زنم یه توده سفت را احساس می کنم شاید خون مردگی یا سالها پیش تزریق زل انجام داده بودم توی رگ باشه
  برای درمان ان چه کار کنم یه بارم رفتم یه ذره شو تخلیه کردن اما موند بقیه ش

 23. با سلام
  من 30 سالمه و صورت ریز نقشی دارم. میخواستم بپرسم برای رفع خط خنده که زیاد عمیق نیست هزینه تزریق چربی چقدر میشه؟

 24. با سلام و خسته نباشید، من سه هفته پیش برای گونه و خط خنده ژل تزریق کردم چند روز اول خیلی خوب بود ولی الان که ورمش خوابیده بیشتر حجم ژل کم شده و در اینترنت روش تزریق چربی رو دیدم.برای من روش خوبیه و کی می تونم چربی تزریق کنم و تداخلی با ژل قبلی نداره؟
  متشکرم

  1. درود بر الناز خانم
   تزریق چربی در واقع یک نوع پیوند سلول های چربی از یک موضع بدن به قسمت دیگر می باشد و هر عاملی که خون رسانی به سلول های تازه پیوند شده را مختل نماید بر روی موفقیت این پیوند تاثیر نامطلوبی خواهد گذاشت. در فردی که اخیرا ژل تزریق کرده است شکل گیری مویرگ های خونی در اطراف بافت پیوند شده به سختی صورت می گیرد و اکثر سلول های چربی پیوند شده بر اثر نرسیدن مواد مغذی و اکسیژن از بین خواهند رفت. بنابراین بهتر است تا زمان جذب ژل توسط بدن صبور باشید و اقدام به تزریق چربی نکنید تا در فرصت مناسب این درمان را با حداکثر کارایی خود انجام دهید و از نتیجه این درمان راضی باشید.
   موفق باشید

 25. سلام ، من بخاطر پر شدن جای دندون هام که کشیدم شون میخواستم تزریق چربی انجام زدم ، چون واقعا جای خالیشون ماملا مشخصه ، میشه بطور میانگین بگید هزینه هر سی سیس تزریق چربی چقدره و معمولا ررای پر کردن جای دندون ها چند سی سی لازمه؟
  تشکر

  1. درود بر علی آقا
   تزریق چربی برای پر کردن تحلیل چربی و حجم دادن به نقاط خاصی از صورت است و جای خالی دندان با چربی اصلاح نمی شود و بهتر است با یک دندانپزشک برای جایگزینی دندان کشیده شده مشاوره داشته باشید.با این وجود چنانچه بعد از جایگزینی دندان باز هم گودی و ناهمواری در پوست شما وجود داشته باشد تزریق چربی می تواند به شما کمک نماید.
   موفق باشید

 26. با سلام
  من يك ماه پيش تزريق چربي انجام دادم كه همه چيز خوب و عالي و باب ميلم بود.تا اينكه ده روز پيش مقدار كمي از چربي باقي مونده بود كمتر از يك سرنگ كوچك.تزريق كردم و از اون روز مشكلات زيادي داشتم.صورتم به شدت ورم كرد.درد شديد و گلوله هاي سفت و بزرگ و دردناك زير پوستم حس ميشه.دگزامتازون و انواع آنتي بيوتيك رو اين چند روز استفاده كردم ولي فايده ايي نداشت .تا اينكه دكتر با سرنگ يه سمت صورتم رو تخليه كرد.ولي هنوز هم سفتي و درد سرجاشه و من به زور صحبت ميكنم و غذا ميخورم.خيلي دارم اذيت ميشم.ممنون ميشم بهم بگيد علت چيه و من بايد چكار كنم

  1. درود بر بهار خانم
   ممکن است در محل تزریق چربی کیست و یا آبسه تشکیل شده باشد که البته پزشک خودتان درمان مناسب را انجام داده است و درمان را ادامه داده و با ایشان در ارتباط نزدیک باشید. به مرور علائمی که ذکر کرده اید بر طرف خواهد شد.
   موفق باشید

  2. سلام وقت بخیر دکتر
   من سه روز پیش تزریق چربی انجام دادم خیلی صورتم ورم داره و زیر چشمام ورم داره که چشمام ریز نشون داده
   من میخام سرکار بروم ‌‌مراجعه کننده دارم چکار کنم زودتر ورم و چربی اضافی ها جذب بشه
   خیلی چربی تزریق کرده
   تشکر دکتر

   1. درود بر شپیده
    تورم بعد از تزریق چربی تا یک هفته ادامه دارد و بتدریج با گذشت زمان برطرف می شود. بهتر است از مصرف مسکن های خانواده آسپرین مثل بروفن خودداری نمایید و با استراحت و پرهیز از فعالیت سنگین بدنی صبور باشید تا تورم برطرف شود.
    موفق باشید

 27. سلام من دوهفته میشه لیفت پیشانی کرد و واسه چروک پیشانی و گونه چربی تزریق کرد ولی بیش از 80% چربی ها رفته و چروک ها و گودی گونه هام برگشته ،چکار باید بکنم دکتره گفته بیا تا ژل تزریق کنم ،چطور به این سرعت چربی ها رفته

  1. درود بر آقا موسی
   تزریق چربی همراه با تورم موضعی است و بطور معمول یک هفته عمده تورم از بین خواهد رفت ، تا شش ماه بعد تعدادی از سلول های چربی دفع می شوند که حجم نهایی چربی باقی مانده در این زمان نشاندهنده میزان حجم دهی بافت می باشد. بعبارت دیگر هر مقدار چربی که بعد از شش ماه باقی بماند تا چندین سال بعد هم همین مقدار باقی خواهد ماند و در این زمان مرحله دوم تزریق چربی انجام می شود.بهتر است در این مورد با پزشک خودتان مشاوره داشته باشید.
   موفق باشید

 28. سلام حدود ١٨ روز تزريق چربى به ناحيه تناسلى كردم دقيقا روز بعدش يكطرف فرم دلخواه گرفت و قسمت انتها ناحيه چربى جذب شد ولى طرف ديگر دفع چربى نشد بزرگتر و نافرم مونده
  من فكر نميكنم ورم باشه
  ممنون ميشم علتشو برام توضيح بديد

  1. درود بر مهدیه خانم
   تزریق چربی بطور قرینه انجام می شود و در یک هفته اول معمولا تورم علت عدم تقارن می باشد و خود بخود اصلاح می شود، بعد از یک هفته ممکن است بدلیل بازجذب نامتقارن چربی در یک موضع و یا تزریق بیش از حد در یک طرف عدم تقارن ایجاد شود که با ترمیم و استفاده از چربی فریز شده این موضوع قابل اصلاح می باشد. بهتر است برای پیگیری درمان با پزشک خودتان مشاوره داشته باشید.
   موفق باشید

 29. سلام وقت بخیر. من ماه قبل برای گونه هام چربی تزریق کردم الان احساس می کنم سمت چپ صورتم برجسته تر از سمت راست شده مثل اینه که یک طرف پرتر از طرف دیگه است.برای اینکه سمت چپ مثل سمت راست بشه چکار باید کرد.آیا با تزریق می شه چربی اضافه رو از بین برد؟ دکترم گفت مجددا باید چربی تزریق کنم تا دو طرف قرینه بشن. نظر شما چیه؟ متشکرم

  1. درود بر Lili خانم
   عدم تقارن در صورت یکی از عوارض جانبی تزریق چربی است که ممکن است بدلیل جذب نامتقارن چربی در صورت ایجاد شود و می توان با فریز کردن چربی و استفاده مجدد از آن برای ترمیم و ایجاد تقارن در صورت از آن استفاده کرد.
   موفق باشید

 30. سلام بنده مدتی پیش حدودا یک هفته پیش تزریق ژل به ناودان اشکی زیر چشمدوهمچنین تزریق ژل گونه داشتم که نه ماهه هم بود متاسفانه الان چیزی ازآن برصورتم نمانده ودوباره زیر چشمم گودافتاده چکار باید بکنم ممنون میشم اگر راهنماییم کنید
  موفق باشید

  1. درود بر نفیسه خانم
   در ناحیه شیار اشکی اسید هیالورونیک با غلظت کمتری به نسبت سایر نقاط صورت تزریق می شود که این موضوع بدلیل نازک بودن پوست این ناحیه می باشد.کیفیت ژل در ماندگاری آن تاثیر زیادی دارد بطوریکه ژل های غیر استاندارد بسرعت جذب می شوند.برای درمان گودی زیر چشم که ناشی از تحلیل چربی است تزریق چربی روش ارجحی است چرا که یک پر کننده بافتی از بدن خودتان است و علاوه بر ماندگاری بالا ریسک التهاب و آلرژی وجود ندارد. بهتر است با پزشک درمانگر خودتان درباره این موضوع مشاوره داشته باشید.
   موفق باشید

 31. سلام؛من سال قبل برای گونه گذاری و فرو رفتگی جای آبله در زیر گونه ام تزریق چربی انجام دادم. دکتر به من گفت برای تزریق جلسه دوم شش ماه بعد مراجعه کنم که فرصت نشد. الان بعد از یکسال می تونم جلسه دوم رو انجام بدم چون از چربی که برام تزریق کردند مقدار کمی مونده و اینکه اگه دوباره انجام بدم چربی تزریق شده تا کی و چند درصد باقی می مونه؟ متشکرم

  1. درود بر Maryam خانم
   معمولا ماندگاری تزریق چربی به فاکتورهای متعددی بستگی دارد که از فردی به فرد دیگر متفاوت است و بطور صد در صد نمی توان مقدار و مدت ماندگاری چربی را تخمین زد، با این وجود بطور متوسط 30 تا 40 درصد حجم چربی تزریق شده در بدن باقی مانده که تا سال ها ماندگاری خواهد داشت. کاهش حجم چربی تا 6 ماه بعد از تزریق ادامه می یابد و بعد از آن روند کاهش حجم متوقف می شود به همین دلیل توصیه می شود که تزریق چربی در دو جلسه به فاصله 6 تا 12 ماه انجام شود. محل تزریق و شکل گیری عروق خونی در موضع تزریق چربی اهمیت زیادی دارد، بعنوان مثال نواحی کم تحرک صورت مثل گونه که خون رسانی خوبی دارد ماندگاری چربی بیشتر از موضع متحرکی مثل خط خنده می باشد. تکنیک تزریق نیز بسیار مهم است چنانچه از کانولای هاروست ظریف با سوراخ های ریز استفاده شود و در زمان تزریق در لایه های مختلف زیر پوستی با حجم اندک انتقال انجام شود شانس خونرسانی به این سلول ها بیشتر خواهد شد و در نتیجه ماندگاری طولانی تری حاصل خواهد می شود. استفاده از سانتریفیوژ به منظور جدا کردن محلول لیدوکائین که برای سلول های چربی سمی می باشد نیز به بهبود کیفیت چربی تزریق شده و ماندگاری بیشتر کمک می کند. با توجه به موارد فوق شما می توانید برای جلسه دوم اقدام نمایید.
   موفق باشید

 32. سلام من ۸روز پیش تزریق چربی گونه و خط لب انجام دادم متاسفانه من خودم گونه داشتم الان گونه هام زده بیرون خیلی بد شده چکار کنم چربی کمتر بشه راهی هست دارم دیونه میشم خیلی بد شده همه بهم میگن حتی زشت شدم

  1. درود بر نسرین خانم
   بدلیل جذب و دفع سلو لهای چربی توسط سلول های ریزه خوار و ماکروفاژها در چند هفته اول تورم موضع تا حد زیادی از بین می رود. به همین دلیل مقدار چربی تزریق شده در هر موضع بیشتر از نیاز واقعی در آن موضع انجام می شود که اصطلاحا به آن over-correction گفته می شود. بنابراین قضاوت در مورد اینکه میزان چربی تزریق شده بیش از حد نیاز بوده کمی زود است با این وجود چنانچه میزان چربی تزریق شده واقعا بیشتر از حد مجاز باشد با روش هایفوتراپی و یا تزریق استروئید رقیق شده می توان توده چربی را از بین برد و بهتر است صبور باشید و با پزشک خودتان در ارتباط نزدیک باشید.
   موفق باشید

 33. با عرض سلام و خسته نباشید آقای دکتر ببخشید شما تزریق چربی به ناحیه گودی پشت پلک بالا رو هم انجام میدین؟

  1. درود بر مهسا
   تزریق چربی در ناحیه زیر پلک به منظور لیفت آن امکان پذیر است و در صورت تحلیل چربی در پشت پلک بالا و یا بعد از برداشتن بیش از حد چربی در عمل بلفاروپلاستی و گود شدن ثانویه پشت چشم با افزایش سن می توان در این ناحیه چربی تزربق کرد.
   موفق باشید

 34. سلام و خسته نباشید.من ۱۹ سالمه ولی زیر چشمام خیلی سیاه و گود شده.جوری که انگار چشمام عقب نشینی کرده خواستم بدونم تزریق چربی میتونم انجام بدم و محدودیت سنی نداره و اینکه هزینه ش چقدر میشه؟مثلا اطراف چقدر؟ ممنون

  1. درود بر parya
   معمولا اگر ضخامت لایه چربی در حد قابل قبولی باشد در سن شما قابل انجام است ،با این وجود بسیاری از تیرگی های زیر چشم بدلیل خستگی ، بی خوابی و یا یک بیماری دیگر است و در صورت درمان آن بیماری ، این تیرگی ها بر طرف می شود. در بعضی مواقع گود شدن زیر چشم بدلیل تیره شدن زیر چشم است و صرفا درمان تیرگی زیر چشم مثلا با روش میکرونیدلینگ موجب بهبود گود شدگی زیر چشم می شود. بهتر است از یک کرم دور چشم استفاده کنید و چنانچه این وضعیت بهبود نیافت برای بررسی بیشتر و احتمالا آزمایش خون اقدام نمایید.
   موفق باشید

 35. باسلام وخسته نباشيد53سال سن دارم بخاطر رژيم هاي غذايي ووزن كم كردن صورتم خيلي لاغر وبدون چربي ميباشد هميشه پوست صورتم خشك خشك است قد 170 وزن 70كيلوگرم ميباشد بيشترين چربي دربدنم درناحيه شكمم است هركاري ميكنم چربي شكمم آب نميشه ولي بدن ام لاغر ميباشدميتوانم ازچربي شكمم براي تزريق صورتم ام استفاده كنم ودرصورت هم همين ماندگاري راداردباتشكر فراوان ازشما

  1. درود بر سیما خانم
   تزریق چربی احتیاج به سلامتی نسبی خوب دارد و اگر بیماری عمده وجود نداشته باشد منعی برای برداشتن چربی شکم و تزریق آن به صورت نیست. با این وجود مقدار چربی که برای تزریق صورت استفاده می شود حدود 100 میلی لیتر است و اگر چربی ناحیه شکم شما به رژیم غذایی و ورزش مقاوم است برداشتن این چربی و تزریق آن به صورت بطور همزمان هم صورت شما را جوانسازی می کند و هم سایز ناحیه شکم شما با این درمان کاهش می یابد.

   موفق باشید

 36. سلام. خسته نباشید. من می خوام برای لک و جای جوش از میکرونیدلینگ استفاده کنم . همچنین می خوام در قسمت زیر چشمام و گونه تزریق چربی داشته باشم . این دو مورد باهم منافات دارند اگه در فاصله زمانی کوتاه باشه؟

 37. با سلام عذر میخوام هزینه نیم سی سی چربی برای لب هزینه اش چقدر میشه؟و اینکه هزینه چربی به قسمت چانه حداقل چقدر میشه؟

 38. سلام
  تزریق چربی واسه پیشانی چقدر دوام داره و برای درمان فرو رفتگی در ناحیه شقیقه بدلیل ضربه امکان پذیره؟
  متشکرم

  1. درود بر شما
   در نواحی غیر متحرک صورت ماندگاری چربی بیشتر از نواحی متحرک از قبیل خط خنده و لب است با این وجود بعد از حدود یک سال و نیم 60 درصد چربی تزریق شده باز جذب می شود که احتیاج به تزریق مجدد دارد و با تزریق دوم ماندگاری چربی بیشتر ار یک دهه خواهد بود. برای پر کردن نقاط فرو رفته در اثر آتروفی بافت چربی در هر نقطه از صورت تزریق چربی امکان پذیر می باشد.
   موفق باشید

 39. با سلام
  چرا بعضی از پزشکان چربی خارج شده از بدن رو فریز می کنند و دوباره تزریق می کنند؟ آیا اینکار بر روی ماندگاری چربی تاثیر داره؟ امکان جابه جایی چربی وجود داره؟
  متشکرم

  1. درود بر شما
   سلول های چربی و سلول های بنیادی در خارج از بدن بسیار آسیب پذیر هستند چرا که منبع اکسیژن و انرژی که از طریق خون به این سلول ها می رسد ، قطع شده و می بایست هر چه سریع تر تزریق شده تا منبع اکسیژن و انرژی دوباره برقرار شود.با این وجود می توان حجم بیشتری از چربی را در مرحله اول برداشت کرد تا در مرحله دوم احتیاج به هاروست مجدد نباشد. فریز کردن این سلول ها در شرایط استریل برای تزریق مجدد امکان پذیر است ، هر چند که با این کار تعداد سلول های بیشتری دچار آپوپتوز شده و در نهایت ماندگاری چربی حاصله کمتر خواهد شد. بعلاوه این ذخیره چربی نباید برای مدت طولانی نگهداری شود( بیشتر 12 تا 18 ماه) چرا که ماندگاری چربی کمتر خواهد شد. چربی تزریق شده بر عکس ژل های تزریقی که ممکن است جا به جا شود از محل تزریق جا به جا نمی شود.
   موفق باشید

 40. سلام آقای دکتر
  آیا می شه چربی اضافه شکم رو به باسن تزریق کردو اینکه عوارض تزریق چربی چیه و چطوری چربی رو خالص می کنند؟
  متشکرم

  1. درود بر شما
   در گذشته برای جدا کردن سلول های چربی از خون و مواد بی حسی از صافی استفاده می شد که این کار موجب تماس سلول های چربی با هوا و از بین رفتن آنها می شد. در حال حاضر کل فرایند استحصال چربی ، سانتریفیوژ کردن و آماده سازی آن در یک سیستم بسته انجام می شود و تماس مواد با هوا وجود ندارد در نتیجه علاوه بر ماندگاری بیشتر چربی ، احتمال آلوده شدن چربی تزریقی و عفونت ثانویه وجود ندارد . پاسخ قسمت اول سوال شما مثبت است و اینکار قابل انجام است. عوارض تزریق چربی به شکل تورم و کبودی در موضع می باشد که در سایت بطور کامل توضیح داده شده است.
   موفق باشید

 41. سلام
  من زیر چشمام یک خط عمیق افتاده و کمی هم تیره شده وزنم 69 کیلو و 42 سالمه می خواستم برای درمان گودی زیر چشم و گونه گذاری چربی تزریق کنم. اما فکر می کنم بدنم چربی زیادی نداشته باشه چطور می شه اینو فهمید و سوال دوم در مورد درد در محل تزریقه. شما از چه روش بی حسی استفاده می کنید؟
  متشکرم

  1. درود بر خانم zohre
   خطوط عمیق زیر چشم که در پزشکی به آنها ناودان اشک tear troughمی گویند بدلیل تحلیل چربی در سنین میانسالی است که با تزریق چربی این فرورفتگی اصلاح می شود.در مورد اینکه آیا شما کاندید مناسبی برای تزریق چربی هستید ، باید از نزدیک معاینه شوید و ضخامت لایه چربی بدن شما با دستگاه کالیپر اندازه گیری شود. بی حسی مورد استفاده برای ناحیه صورت بلوک عصبی است و برای ناحیه دهنده چربی روش تزریق محلول تامیسنت است. بهر حال از بیهوشی عمومی استفاده نمی شود چرا که فرد باید هوشیار باشد و با پزشک همکاری نماید.
   موفق باشید

 42. با سلام و خسته نباشید من سال قبل تزریق چربی به خط خنده و گونه انجام دادم آیا الان می تونم هایفو تراپی انجام بدم؟
  متشکرم

  1. درود بر شما
   هایفوتراپی یکی از روش های جدید لیفتینگ غیر جراحی صورت است که با ایجاد نقاط انعقادی بوسیله حرارت در لایه های زیرین پوست موجب سفت شدن آن می شود. این حرارت می تواند به سلول های چربی که اخیرا در ناحیه صورت تزریق شده اند آسیب برساند و تاثیر تزریق چربی که حجم دادن به نقاط خاص صورت است را از بین ببرد. از طرف دیگر حدود 60 درصد چربی تزریق شده بعد از گذشت 12 تا 18 ماه جذب شده و احتیاج به مرحله دوم تزریق می باشد . بنابر این حداقل 6 ماه بعد از مرحله دوم تزریق چربی نباید هایفوتراپی انجام شود بنابراین انجام هایفوتراپی بعد از تزریق چربی ممنوع نیست به شرط اینکه اولا فاصله زمانی بین این دو روش درمانی لحاظ شود و ثانیا با بررسی عکس های قبل از تزریق چربی و بعد از آن و ارزیابی ضخامت لایه چربی در صورت با سونوگرافی در مناطق خاص که افتادگی دارد ، عمل هایفوتراپی انجام شود. از طرف دیگر در افرادی که حجم زیادی چربی تزریق شده باشد و این توده حجیم چربی ظاهر ناخوشایندی ایجاد کرده باشد،هایفوتراپی درمان موثری برای کاهش توده چربی و از بین بردن چربی اضافی می باشد.
   موفق باشید

  2. درود بر شما.
   ایا میشود چربی را از یک بدن دیگر گرفت؟ من میخوام واسه صورتم چربی تزریق کنم، ولی متاسفانه من کلا لاغر اندامم و بعید میدونم خودم چربی داشته باشم، خوشحال میشم راهنمایی کنید.
   متشکرم.

   1. درود بر امید

    تزریق چربی یک نوع پیوند اتولوگ است و امکان تززریق از فردی به فرد دیگر به دلیل برروز واکنش ایمنی و پس زدن پیوند وجود ندارد و صرفا از چربی اضافه بدن خود فرد قابل انجام است.بنابراین بهتر است با متعادل کردن وزن ذخایر چربی بدن خود را افزایش دهید تا کاندید مناسبی برای چربی صورت باشید.
    موفق باشید

 43. با سلام
  من سی دو سالمه و 6 ماه قبل عمل تزریق چربی به خط خنده و گونه انجام داده ام. آیا آلان می تونم بوتاکس انجام بدم؟
  متشکرم

  1. دکتر حسین مسافریان

   سلام و درود خدمت عسل خانم
   تزریق بوتاکس تا زمان بر طرف شدن ورم موضعی در اطراف چشم باید به تعویق افتد. بنابراین شما می توانید بدون هیچ نگرانی بوتاکس تزریق کنید
   موفق باشید

 44. با سلام
  من 42 سالمه و بعد از یک دوره رژیم غذایی کل صورتم افت کرد بخصوص گونه هام. برای حجیم تر شدن گونه ها به نظر شما تزریق ژل بهتره یا چربی و مدت زمان ماندگاری چربی چقدره و چند نوبت باید انجام بشه؟
  لطفا راهنمایی کنید

  1. درود بر شما
   بهترین و سازگارترین فیلر برای برجسته کردن گونه و سایر قسمت های آتروفی شده صورت چربی بدن خودتان است. چرا که دارای سلول های بنیادی است و سلول های چربی جا به جا شده از جنس بدن خودتان است و واکنش های آلرژیک نداشته و ماندگاری دائمی دارد. با این وجود بعد از اولین تزریق بیشتر از نصف چربی تزریق شده توسط بدن در یک بازه زمانی 18 ماهه جذب می شود به همین دلیل 6 ماه بعد از اولین تزریق یک تزریق مجدد انجام می شود تا حجم دهی در آن موضع تثبیت گردد.جزئیات بیشتر در وبسایت عنوان شده است.
   موفق باشید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button
راز بوتاکس بدون عارضه چیست؟ مزوژل چیست؟ علت جذابیت چهره آنجلینا جولی چیست؟ راز شفافیت پوست کلئوپاترا چه بود؟ راز لیفت صورت بدون جراحی راز درمان جای جوش با سابسیژن راز جوانی پوست کیم کارداشیان چیست؟ تزریق ژل لب مدل قلوه ای