کلینیک پوست و زیبایی نیایش

اکنون تماس بگیرید?

درمان های زیبایی در چند سال اخیر تحول شگرفی داشته اند و روش های نوین جوانسازی جایگزین روش های پر عارضه و تهاجمی شده اند. در این وبسایت تلاش شده است که روش های مدرن زیبایی و جوانسازی با زبانی ساده به مخاطبین محترم ارائه گردد.

در پست های این سایت از تصاویر و فیلم های آموزشی استفاده شده است تا انتقال مفاهیم درمانی و شناخت روش ارائه شده و عوارض جانبی هر کدام از این روش ها به سادگی امکان پذیر باشد. امیدورایم که این سایت بتواند به خوانندگان محترم در انتخاب نوع درمان کمک نماید.

از انتقادات، پیشنهادات شما عزیزان برای ارائه بهتر مطالب استقبال می نماییم و از اینکه سایت ما را انتخاب کرده اید سپاسگذاریم.

مرکز تخصصی درمان جای جوش، لیزر، هایفوتراپی و بوتاکس

فیلر چانه

بهترین قیمت فیلر چانه در سال 1401

فیلر چانه چیست؟ فیلر چانه برای افرادی که برجستگی چانه کمی دارند و یا در اثر حادثه استخوان فک دچار آسیب شده و بر جستگی طبیعی چانه از بین رفته است قابل انجام است.

فیلر چانه بهتر است یا پروتز چانه؟

با افزایش سن بطور طبیعی بدلیل تحلیل چربی و تغییر استخوان فک برجستگی چانه کاهش می یابدکه در این موارد قرار دادن پروتز انتخاب اول نیست ،چرا که دراز شدن بیش از حد چانه یک حالت مصنوعی ایجاد می کند که در متون علمی به چانه جادوگر تشبیه شده است.

بعد از قرار دادن پروتز تغییر دادن ابعاد آن امکانپذیر نیست و در افرادی که در سن رشد هستند و اعضاء صورت در حال تغییر کردن می باشند ممکن است با قرار دادن پروتز چانه به مرور زمان تناسب بین اعضاء صورت بهم خورده و احتیاج به عمل مجدد باشد.

از آنجا که عمل جراحی پروتز چانه مثل هر عمل جراحی دیگری بدون ریسک نمی باشد ، خطرات بیهوشی و عفونت در موضع  وجود دارد و راههای جایگزین برجسته کردن گونه معرفی شده اند که در اینجا به آنها اشاره می شود.

 

قبل و بعد برجسته سازی لب ، چانه و زاویه فک
زاویه سازی صورت با حجم دهی چانه و زاویه فک

عوارض پروتز چانه چیست؟

برای قرار دادن پروتز چانه دو روش داخل دهانی و زیر پوستی وجود دارد. روش داخل دهانی بدلیل اینکه جای بخیه بر روی پوست نمی ماند مناسب تر به نظر می رسد ولی بدلیل وجود باکتری های بی هوازی در حفره دهان همواره احتمال ورود این باکتری ها به محل عمل و ایجاد عفونت در موضع وجود دارد.

روش دوم از ناحیه زیر چانه برش داده می شود و پروتز در محل مناسب قرار داده می شود که در این حالت احتمال عفونت کمتر است ولی اسکار بخیه بر روی پوست در زیر چانه باقی خواهد ماند. بدلیل اینکه پروتز از ماده سیلیکون ساخته شده است و این ماده جامد بر روی استخوان چانه قرار داده می شود امکان جا به جایی و عدم تقارن  یا سخت شدن آن در آینده و تغییرات در طول زمان  وجود دارد.

بنابراین در بسیاری از موارد پروتز چانه اولین انتخاب نیست و جایگزین مناسب تر تزریق فیلر است که عوارض فوق را نداشته و قابلیت اصلاح مجدد در آینده دارد.

قبل و بعد زاویه سازی صورت و حجیم کردن گونه
زاویه سازی صورت و حجیم کردن گونه

تزریق فیلر چانه چگونه است؟

برجسته کردن چانه با تزریق ژل اسید هیالورونیک انجام می شود که یکسال ماندگاری دارد. به منظور رعایت تقارن و آسیب نرسیدن به عروق Ascending Mental Artery  که در مجاورت خط وسط و در زیر پوست عبور می کند، تزریق در چانه اغلب  بر روی پریستیوم و کاملا عمیق و در خط وسط انجام می شود.

تزریق چربی در این ناحیه انجام می شود که چربی از شکم و یا ران فرد گرفته شده و احتیاج به دو نوبت تزریق به فاصله شش ماه دارد. بر خلاف پروتز احتمال جا به جایی در آینده وچود ندارد و فیلر تزریق شده بخشی از بدن خواهد شد.

نقاط تزریق فیلر چانه
نقاط تزریق فیلر چانه

عوارض تزریق فیلر چانه چیست؟

عدم تقارن و کبودی و تورم  از عوارض تزریق ژل در چانه است. عروق Ascending Mental Artery با سرخرگ زبانی آناستوموز دارد و هر گونه انسداد در شریان AMA ممکن است منجر به انسداد در شریان زبانی و نکروز مخاط دهان و زبان شود. پیشگیری از این عوارض با رعایت آناتومی عروق ، اعصاب و تکنیک صحیح امکانپذیر است.

زاویه سازی صورت با ژل قبل و بعد
زاویه سازی صورت

 

اکنون تماس بگیرید

4.5/5 – (2 امتیاز)
Summary
پوست و زیبایی
Service Type
پوست و زیبایی
Provider Name
دکتر مسافریان,
خ علامه جنوبی – 24 شرقی,سعادت آباد,تهران Telephone No.02188684885
Area
تهران
Description
برجسته کردن چانه با تزریق ژل اسید هیالورونیک انجام می شود که یکسال ماندگاری دارد. به منظور رعایت تقارن و آسیب نرسیدن به عروق ascending mental artery  که در مجاورت خط وسط و در زیر پوست عبور می کند، تزریق در چانه اغلب  بر روی پریستیوم و کاملا عمیق و در خط وسط انجام می شود.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *