لیفت صورت چیست؟

پوست صورت دارای دو لایه چربی سطحی و چربی عمقی است که لایه عمقی اطراف عضلات صورت را گرفته است و با افزایش سن تحلیل نمی رود. لایه بیرونی که سطحی تر است  با افزایش سن تحلیل رفته و این منجر به عمیق شدن چروک های صورت و شل شدن پوست صورت می شود. در نتیجه ابرو ها پایین  آمده ، پوست ناحیه گونه شل شده و با فشار به خط لبخند  زاویه بین دو خط خنده که در حالت جوانی منفرجه است کاهش یافته حاده می شود. جا به جایی لایه چربی از نقاط بالاتر صورت به سمت نواحی پایین تر در تغییر آناتومی پوست در میانسالی موثر است بطوری که چربی ناحیه گونه که موجب برجستگی و زیبایی چهره می شود به سمت پایین در ناحیه فک تحتانی و گردن جا به جا شده و ایجاد غبغب و افتادگی پوست فک تحتانی می شود و در نتیجه زاویه فک  تحتانی محو شده و  با برجسته شدن غبغب یک حالت چانه مضاعفDouble Chin  ایجاد می شود که ظاهر نامطلوبی به شکل صورت می دهد. این تغییرات در دو مقطع سنی محسوس تر است که اولین مرحله در سن ۳۵ سالگی  و مرحله دوم  در ۵۵ سالگی است.  لیفت صورت برای موارد متوسط که بعد از ۳۵ سالگی شروع می شود روش های غیر تهاجمی از قبیل آر اف صورت ، میکرونیدلینگ ،هایفو تراپی و لیزر است و در موارد شدید تر که بعد از ۵۵ سالگی است روش های تهاجمی از قبیل لیفت صورت با روش جراحی همراه با لیپوساکشن چربی های غبغب و زیر چانه توصیه می شود.

هایفوتراپی
هایفوتراپی

لیفت صورت با آر اف چگونه است؟

آر اف امواج رادیویی است با فرکانس ۰٫۳ تا ۴ مگاهرتز که در پزشکی برای سفت شدن و لیفت صورت و لیپولیز بافت چربی مورد استفاده قرار می گیرد.  دارای انواع مونوپولار ، بای پولار، تری پولار ، مولتی پولار، تاجی و فرکشنال می باشد که مکانیسم همه بر اساس تولید گرما در بافت های عمقی ، تحریک فیبروبلاست ها و افزایش گردش خون موضعی می باشد. در واقع این امواج با ورود به بافت موجب قطبی شدن ملکول های آب و ارتعاش این ملکول ها شده و در نتیجه مقاومت بافتی واصطکاک گرما در بافت ایجاد می شود. حرکت رفت و برگشتی ملکول ها  تا ۳۰۰۰۰۰ بار در ثانیه ( فرکانس ۰٫۳ مگاهرتز) و حتی بیشتر می باشد در واقع مکانیسم تولید گرما در این دستگاه شبیه ماکروفرهای خانگی است که با امواج مایکروویو غذای سرد و حتی منجمد به سرعت گرم می شود. میزان گرمای تولید شده بر اساس انرژی دستگاه متفاوت می باشد و از ۴۰ تا ۶۰ درجه سانتی گراد می باشد. از انرژی پایین برای لیفتینگ پوست و از انرژی های بالاتر برای لیپولیز بافت چربی استفاده می شود. با تولید گرما در بافت هم بند پروتئین کلاژن کوتاه شده و نهایتا پوست سفت می شود. این روش برای لیفتینگ پوست تمام نقاط بدن قابل استفاده است. بدلیل انتقال انرژی بدرون بافت پروب دستگاه حین کار سرد می باشد و این احتمال سوختگی و آسیب به اپیدرم را کاهش می دهد. تعداد جلسات برای لیفت صورت ۳ تا ۸ جلسه است که درمان نگهدارنده هر ۴ تا ۸ هفته یکبار انجام می شود.

حتما بخوانید  کلاژن سازی پوست صورت

 

لیفت صورت
لیفت صورت

لیفت صورت با روش هایفوتراپی چگونه است؟

هایفوتراپی HIFU عبارتست از انتقال امواج اولترا سوند با شدت بالا و فرکانس پایین و بطور متمرکز در لایه های عمقی پوست به منظور جوانسازی پوست ( High Intensity Focused Ultrasound ) امواج صوت با فرکانس بالا بعنوان یک روش تشخیصی مطمئن و کم عارضه بصورت سونوگرافی در پزشکی مورد استفاده قرار گرفته است. تفاوت امواج هایفو با امواج سونوگرافی در این است که هایفوتراپی یک روش درمانی است و شدت امواج آن بیشتر است و فرکانس پایین تری دارد و بعلاوه این امواج همگرا هستند و در یک نقطه کانونی در زیر پوست متمرکز شده و ایجاد گرما می نمایند در حالیکه امواج سونوگرافی واگرا بوده و انرژی پایین تر و فرکانس بالاتری دارند.

لایه اتصال دهنده عضلات به پوست SMAS نقش مهمی در افتادگی پوست و ایجاد چروک های عمقی ایفا می کند این لایه superficial musculoaponeurotic system به شکل یک بافت هم بند فیبروز در گردن و صورت قرار گرفته و میمیک صورت و حرکات عضلات از طریق این لایه به پوست منتقل می شود و ایجاد چین و چروک های عمقی و شلی پوست در میانسالی از این لایه شروع می شود. در روش هایفو تراپی این لایه مورد هدف قرار می گیرد و لایه اپیدرم دست نخورده باقی می ماند بعبارت دیگر کانون امواج اولتراسوند در زیر پوست است و در زمان عبور از سطح پوست انرژی امواج جذب پوست نشده و تغییر قابل توجهی در سطح پوست ایجاد نمی شود. درمان با این روش در یک جلسه انجام می شود و عوارض جانبی خاصی بجز قرمزی و تورم موقت پوست ندارد. تاثیر اولیه آن بلافاصله بعد از درمان دیده می شود و اثر بلند مدت آن ۳ ماه بعد شروع می شود.

حتما بخوانید  لیفتینگ صورت بدون جراحی

هزینه لیفتینگ صورت چقدر است؟

هزینه لیفت صورت بر اساس نوع درمان متفاوت است بعنوان مثال در روش آر اف که چندین جلسه درمان انجام می شود کم هزینه ترین روش لیفت می باشد و هزینه عمل کشیدن پوست صورت با جراحی پلاستیک  بدلیل هزینه های اطاق عمل و بیهوشی گران ترین روش محسوب می شود و هایفو تراپی که در یک جلسه انجام می شود با  تاثیر بالا ماندگاری نسبتا طولانی اقتصادی ترین روش بین درمان های لیفتینگ دارد.

برای دیدن فیلم هایفو تراپی بر روی فیلم زیر کلیک کنید:

فیلم هایفو تراپی

عکس لیفت صورت با هایفوتراپی
لیفت صورت

روش لیفت صورت با روش جراحی پلاستیک چگونه است؟

در افتادگی های شدید پوست که با درمان های غیر تهاجمی قابل درمان نباشد روش جراحی پلاستیک آخرین گزینه است که معمولا در سنین بعد از ۵۵ سال این روش توصیه می شود چرا که انجام آن در سنین پایین تر ممکن است بعد از چند سال پوست مجددا افت کرده و جراحی مجدد بدلیل ایجاد چسبندگی در لایه های زیرین پوست پر مخاطره و مشکل ساز شود. در روش جراحی پلاستیک  یک لایه از پوست جدا شده  با لیپوساکشن چربی ناحیه زیر چانه برداشته شده و  لایه زیرین پوست SMAS با  بخیه های متعدد و یا ایجاد نقاط انعقادی  جمع شده ،پوست اضافه برداشته شده و با بخیه های ظریفی در جلو  و پشت گوش و رستنگاه مو بطوری که در معرض دید نباشد دو لبه برش به هم متصل می شوند.

روش لیفت صورت با نخ چگونه است؟

لیفت با نخ یک روش جدید است که در کره جنوبی ابداع شده و بتدریج به سایر کشورها معرفی شده است.بعد از گذشت چند سال از ورود این نخ ها به ایران و بروز عوارض جانبی متعدد از قبیل عفونت ،ورم های متعدد و فرو رفتگی ناشی از آن روز به روز طرفداران خود را از دست می دهد.تاثیر لیفت با نخ بسیار جزئی و ماندگاری آن کوتاه است و در مقایسه با روش های مدرن لیفتینگ از قبیل هایفوتراپی که تاثیر فوق العاده ای بر روی لایه های پوست دارد و مورد تایید FDA است یک روش غیر استاندارد محسوب می شود. واقعیت این است که لیفت با نخ تاثیر چندانی ندارد و با توجه به هزینه آن و عدم تاثیر قابل توجه بر روی پوست روش مورد تاییدی نیست. مراجعان زیادی از بی اثر بودن این روش گله مند هستند و بدلیل بروز عوارض جانبی فراوان از طرف وزارت بهداشت غیر مجاز اعلام شده است و پزشکانی که قبلا از این روش استفاده می کرده اند این روش را کنار گذاشته اند و سعی در منصرف کردن بیماران خود از انجام آن می نمایند

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 10 میانگین: 2.5]
دسته‌ها: جوانسازی

مقالات مرتبط

لیزر جای جوش
جوانسازیلیزر

لیزر جای جوش

لیزر جای جوش چگونه عمل می کند؟ لایه برداری به منظور جوانسازی پوست به سه روش شیمیایی( پیلینگ) ، مکانیکی ( میکرودرم…
مزوتراپی صورت
جوانسازی

مزوتراپی صورت

مزوتراپی صورت چیست ؟ مزوتراپی صورت  mesotherapyبرای اولین بار در سال ۱۹۵۵ توسط یک پزشک فرانسوی به نام دکتر مایکل…
مزوژل چیست
جوانسازی

مزوژل چیست

مزوژل چیست؟ مزوژل چیست؟ مزوژل (Skin Booster) از ترکیب دو کلمه مزو و ژل ساخته شده است که این نام…

5 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • آقای دکتر من ۴جلسه آراف انجام دادم کوچکترین اثری ندیدم
  هایفو رو انجام بدم چطوره ؟

  پاسخ
  • درود بر زری خانم
   آر اف روش متداول و قدیمی برای لیفت صورت است و در موارد افت خفیف پوست صورت کاربرد دارد چرا که عمق نفوذ آن سطحی است و برای موارد شدید موثر نمی باشد. در بسیاری از موارد افت پوست در لایه های زیرین اتفاق می افتد که در گذشته فقط با روش جراحی پلاستیک دسترسی به عمق ۴/۵ میلی متری پوست مقدور بود و امروزه با تکنولوزی پیشرفته و بی عارضه هایفو دسترسی به لایه SMAS مقدور شده است و در موارد افتادگی شدید پوست از این روش استفاده می شود.
   موفق باشید

   پاسخ
 • درود بر آ_ حسینی
  آی پی ال و هایفوتراپی با هم در یک روز نباید انجام شود. هزینه هایفو تراپی بسته به تعداد شات ها متفاوت است و در افتادگی شدید پوست تعداد شات بیشتری احتیاج است و در نتیجه هزینه آن بیشتر می شود.
  موفق باشید

  پاسخ
 • درود بر شما پارسال ار اف اف کردم ولی الان اثرش رفته می خواستم هایفو انجام بدم چند جلسه انجام می دهید ؟ هزینه اش چقدره

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button