هایفوتراپی در سال 1403

هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی ( HIFU)  مخفف High-intensity focused ultrasound است که عبارتست از انتقال امواج اولترا سوند با شدت بالا و فرکانس پایین ، بطور متمرکز در لایه های عمقی پوست  به منظور لیفتینگ و جوانسازی پوست .

امواج صوت با فرکانس بالا بعنوان یک روش تشخیصی مطمئن و کم عارضه بصورت سونوگرافی  مورد استفاده قرار گرفته می گیرد. تفاوت امواج هایفو با امواج سونوگرافی در این است که هایفوتراپی یک روش درمانی است و شدت امواج آن بیشتر است و فرکانس پایین تری دارد.  بعلاوه این امواج همگرا هستند و در یک نقطه کانونی در زیر پوست متمرکز شده و ایجاد گرما می نمایند در حالیکه امواج سونوگرافی واگرا بوده و انرژی پایین تر و فرکانس بالاتری دارند.

با افزایش سن تغییرات پوست از قبیل شل شدن  و شکل گیری چین و چروک های صورت در تمام لایه های پوست ایجاد می شود . درمان های رایج در جوانسازی  از قبیل میکرودرم ابریژن ، آر اف و لیزر عمدتا متمرکز بر لایه های سطحی اپیدرم و درم می باشند. در گذشته درمان قابل قبول و موثری برای قسمت های عمقی تر پوست ( SMAS) بجز جراحی پلاستیک صورت در دسترس نبود.

در روش هایفوتراپی این لایه مورد هدف قرار می گیرد و لایه اپیدرم دست نخورده باقی می ماند. بعبارت دیگر کانون امواج اولتراسوند در زیر پوست است و در زمان عبور از سطح پوست انرژی امواج جذب پوست نشده و تغییر قابل توجهی در سطح پوست ایجاد نمی شود.

درمان ترکیبی هایفوتراپی و تزریق چربی در یک آقا در دهه ششم زندگی نتایج هم افزا دارد
هایفوتراپی صورت و تزریق چربی بطور هم افزا جوانسازی و لیفت می کنند

تعداد جلسات هایفو چقدر است؟

بطور معمول انجام هایفو سالی یک نوبت توصیه می شود با این وجود تعداد جلسات درمان بر حسب سن ، تغذیه ، شرایط فیزیولوژیک بدن، مصرف دخانیات و توجه به بهداشت و سلامتی پوست تعیین می شود. در پوست های شدیدا آسیب دیده و افتادگی قابل توجه هر 4 تا 6 ماه این درمان قابل تکرار است.

ایا هایفو درد دارد؟

بطور معمول هایفو درد قابل تحملی دارد و فرد ممکن است حس گرما یا سوزن شدن در پوست خود احساس کند. چنانچه تحمل فرد به درد کم باشد از کرم های بی حسی موضعی و کمپرس سرد حین درمان استفاده می شود.

ایا هایفو باعث چاقی صورت میشود؟

بلافاصله بعد از درمان ممکن است ورم مختصری در صورت ایجاد شود که طرف چند ساعت و با استفاده از کمپرس سرد این تورم برطرف می شود.

بطور کلی هایفو تراپی موجب چاقی صورت نمی شود و برجسته شدن گونه بعد از درمان  بدلیل سفت شدن و لیفت پوست صورت است. چرا که با تولید و بازسازی رشته های کلاژن در پوست بطور غیر مستقیم افتادگی گونه برطرف شده و نهایتا برجسته تر می شود.

ایا هایفو باعث لاغری صورت میشود؟

در ناحیه یک سوم تحتانی صورت و غبغب با افزایش سن چربی زیر پوستی افزایش می یابد و قاعده مثلث جوانی که در وسط صورت است وارونه شده و در سمت پایین صورت قرار می گیرد. برای جوانسازی صورت علاوه بر سفت کردن و لیفت پوست ، کاهش این چربی زیر پوستی نیز ضروری است .

امواج هایفوتراپی بطور معمول موجب لاغری صورت نمی شوند و اصولا بر روی گونه و نوحی که حجم بیشتر مطلوب تر است هایفو انجام نمی شود ، با این وجود در صورتیکه از حداکثر انرژی و عمق کارتریج استفاده شود و تراکم نقاط افزایش یابد ، احتمال کاهش چربی زیر پوستی وجود دارد که از این موضوع می توان بطور کنترل شده برای کاهش چربی در غبعب و یک سوم تحتانی صورت استفاده کرد.

در افراد شدیدا لاغر که افتادگی پوست قابل توجهی دارند هایفوتراپی درمان مناسبی نیست و درمان های جایگزین از قبیل لیفت صورت با آر اف و افزایش حجم صورت با تزریق چربی و یا فیلر توصیه می شود.

رفع افتادگی دو طرف چانه و سفت شدن پوست صورت یک خانم در دهه چهارم زندگی
هایفوتراپی صوزت قبل و بعد

قیمت هایفوتراپی چقدر است؟

قیمت هایفوتراپی بر اساس میزان افتادگی پوست و نوع درمان متفاوت است. بعنوان مثال در بعضی موارد افتادگی پوست بسیار زیاد است.  بعلاوه مشکلات دیگری از قبیل منافذ باز ، لک و یا جای جوش وجود دارد که در این موارد درمان ترکیبی انجام می شود.

در این روش  ابتدا هایفوتراپی انجام شده و در جلسه بعد بفاصله چند روز تا یک هفته ، لیزر فرکشنال برای درمان سطح پوست انجام می شود. که تاثیر هم افزا برای لیفت پوست خواهد داشت. چرا که هم از لایه های زیرین  سفت شده و هم در لایه های سطحی پوست درمان انجام می شود و ضایعات سطحی از قبیل جای جوش و لک درمان می شود که به تبع آن هزینه روش ترکیبی بیشتر خواهد شد.

لیفت صورت و گردن بلافاصله بعد از هایفو در دهه هفتم زندگی
عکس قبل و بعد هایفوتراپی

هایفو برای چه سنی مناسب است؟

مناسب ترین سن برای هایفوتراپی حداقل 30 سالگی است که به تدریج افتادگی پوست شروع می شود با این وجود چنانچه افتادگی پوست در سنین پایین تر شروع شود می توان درمان را شروع کرد و منع خاصی وجود ندارد.

در سنین میانسالی بهترین زمان هایفوتراپی است چرا که سلول های بنیادی کاملا فعال هستند و می توانند با تولید کلاژن افتادگی و کاهش خاصیت کشسانی پوست را جبران کنند.

مدت زمان ماندگاری هایفوتراپی چقدر است؟

بطور متوسط ماندگاری هایفو 12 تا 18 ماه است با این وجود در افرادی که به مراقبت های پوست توجه بیشتری دارند ممکن است تا دو سال هم ماندگاری داشته باشد. بعد از این مدت برای تثبیت درمان هر سال و یا دو سال یک نوبت می بایست درمان تکرار شود.

من هایفو انجام دادم
هایفوتراپی در تمام انواع تیپ های پوستی از روشن ترین تا تیره ترین نوع پوست و در تمام فصول سال قابل انجام است

هایفوتراپی بینی چگونه است؟

براساس مقاله چاپ شده در Pubmed تورم نوک بینی بعد از عمل زیبایی رینوپلاستی ممکن است ماهها و حتی سال ها طول بکشد و روش های مرسوم از قبیل تزریق کورتون و آر اف برای تسریع در برطرف شدن ورم  تاثیری جزئی داشته اند و حتی ایجاد عوارض ناخواسته از قبیل آتروفی پوست و خال عنکبوتی در بینی کرده اند. 

پوست جمع شده و نوک بینی به سمت بالا جابه جا شده است
عکس قبل و بعد هایفوتراپی بینی

بر اساس این مطالعه هایفوتراپی بینی برای فردی مناسب است که بدلیل کیفیت پایین پوست کاندید مناسبی برای جراحی مجدد نیست و تورم نوک بینی با روش های مرسوم کنترل نشده است. در این روش بطور متوسط دو جلسه التراپی بینی انجام می شود که موجب بازسازی بافت اسکار، جمع شدن پوست و قالب گرفتن بهتر پوست بر روی غضروف شده و انعطاف پذیری بافت افزایش می یابد.

عکس قبل و بعد هایفوتراپی بینی
پوست قالب غضروف شده و تورم نوک بینی کاهش یافته است

میکرونیدلینگ یا هایفو؟

مقایسه میکرونیدلینگ و هایفوتراپی قیاس نادرستی است چرا که این روش درمانی مکمل یکدیگر هستند و بعضی از تاثیرات آنها شبیه به هم است و بطور هم افزا عمل می کنند. بعنوان مثال هایفوتراپی روش موثر برای سفت کردن و لیفت پوست است که تاثیر خود را در لایه های عمقی پوست اعمال می کند.

از طرف دیگر میکرونیدلینگ هم دارای تاثیرات سفت کننده پوست می باشد که تاثیر آن در لایه سطحی اپیدرم و درم اعمال می شود ، در نتیجه در افرادی که افتادگی قابل توجه پوست دارند و بعلاوه دارای ضایعات رنگدانه ای، جای جوش و منافذ باز نیز هستند از ترکیب این دو روش استفاده می شود.

با این تکنیک همزمان لایه های سطحی و عمقی پوست تحت درمان قرار گرفته و نتایج موثرتر و مطلوب تر شود. این روش در واقع یک نوع درمان ترکیبی است که در آن جلسه اول هایفوتراپی انجام شده و  جلسه دوم بفاصله حداقل یک هفته میکرونیدلینگ انجام می شود.

درمان هایفو بعنوان مکمل جراحی پلاستیک صورت بطور موثری پوست را سفت و گونه را برجسته می کند برجسته
هایفوتراپی در پوست روشن

روش انجام هایفوتراپی چگونه است؟

بعد از استعمال ژل اولتراسوند در سطح پوست و انتخاب کارتریج مناسب خطوط درمان بطور دستی و با فاصله 3 تا 5میلی متر انتخاب شده و تعداد350 تا 450 شات برای تمام صورت و گردن انجام می شود. چنانچه افتادگی پوست شدید باشد تا 500 شات قابل انجام است.

هر کارتریج بر حسب نوع دستگاه 10 تا 15 نقطه کانونی ایجاد می کند. درجه حرارت 65 درجه سانتی گراد موجب نکروز انعقادی نقاط کانونی امواج می شود، بعلاوه با ارتعاش و انتقال گرما در بافت اطراف که کمتر از نقاط هدف می باشد رشته های کلاژن جمع شده و در نهایت ترمیم و لیفتینگ در این ناحیه شروع شده و بعد از 90 تا 180 روز این فرایند تکمیل می شود.

در نواحی که ضخامت لایه SMAS کمتر است مثل پیشانی، شقیقه، گردن و اطراف چشم از کارتریج های با عمق نفوذ کمتر استفاده می شود. در بقیه نقاط بطور معمول از کارتریج های با عمق نفوذ بالاتر استفاده می شود(3 تا 4.5 میلی متر)بطور کلی اگر لایه چربی زیر پوستی به اندازه کافی باشد کارتریج 4.5 میلی متری انتخاب مناسب تری است و در افراد با ضخامت لایه چربی کمتر کارتریج 3 میلی متری مناسب تر است.

رفع غبغب با دو جلسه هایفو بفاصله شش ماه
هایفوتراپی قبل و بعد

مدت زمان انجام هایفوتراپی چقدر است؟

بطور متوسط هر جلسه هایفو تراپی حدود یک ساعت طول می کشد. هر چند که به منظور یک دست شدن پوست ، تمام نقاط صورت و گردن در یک جلسه  انجام می شود.

با این وجود در مواردی می توان در ناحیه خاصی درمان را بر حسب نیاز زیبا جو انجام داد. بعنوان مثال برای رفع غبغب در ناحیه گردن و غبغب می توان به تنهایی هایفو انجام داد.

تفاوت هایفو و لیزر در چیست؟

تفاوت هایفو تراپی با امواج لیزر و آر اف در جوانسازی پوست در این است که انرژی این امواج جذب لایه های سطحی اپیدرم و قسمت فوقانی درم می شوند و تاثیر درمانی خود را در این ناحیه اعمال می نمایند.

چرا که در صد بسیار ناچیزی از انرژی آنها به لایه عمقی تر پوست می رسد در حالی که در هایفو تراپی صورت تمرکز امواج نقاط زیر پوست می باشد.

فواید هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی در تمام نقاط بدن و برای انواع تیپ های پوستی قابل استفاده است و کلا یک جلسه درمان انجام می شود و ماندگاری تاثیر آن بالاتر از 1 سال می باشد.

این روش احتیاج به برش نداشته و ریسک عفونت ، اسکار و عوارض جراحی ندارد و یک نوع درمان سرپایی محسوب می شود.

درد در هایفوتراپی در مقایسه با درمان های تهاجمی کم است و با مسکن های معمولی این عمل قابل تحمل می باشد.

با یک جلسه درمان چهره فرد 4 تا 8 سال جوان تر می شود. بطور کلی هایفوتراپی برای درمان افتادگی و شل شدگی پوست، ترمیم خط خنده، بالا کشیدن ابروها، رفع چین و چروک و رفع غبغب و جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

 عوارض هایفو  چیست؟

عوارض هایفوتراپی کم و گذرا است که بعد از درمان ،مختصر قرمزی و تورم در ناحیه ایجاد شده که با استفاده از کمپرس سرد ظرف چند ساعت برطرف می شود.

عارضه نادر ولی مهم تر نوروپرکسی است که بدلیل ضعف موقت اعصاب سطحی صورت می باشد. این عارضه بیشتر در شاخه مارژینال عصب ماندیبولار می باشد که 1 تا 12 ساعت بعد از درمان ایجاد شده و بعد از 2 تا 6 هفته بطور کامل برطرف می شود.

خوشبختانه این عارضه گذرا است و تا کنون تاثیرات ماندگاری در این رشته های عصبی گزارش نشده است. انتخاب کارتریج مناسب و تراکم صحیح نقاط و محتاط بودن در مسیر این اعصاب از بروز این عارضه جلوگیری می نماید.

درمان کج شدن لب بعد از هایفو (Neurapraxia ) مصرف خوراکی کورتیکواستروئید بمدت یک تا دو  هفته است تا التهاب در رشته های عصبی سریع تر بر طرف شود.

رفع غبغب و لیفت صورت بعد از هایفو
رفع غبغب و لیفت صورت بعد از هایفو

هایفوتراپی در شیردهی و بارداری

از آنجا که جنس امواج هایفو از نوع صوت است، مشروط بر اینکه از کرم های بی حسی موضعی استفاده نشود می توان درمان را در دوره شیردهی انجام داد، چرا که احتمال جذب پوستی مواد بی حسی و ورود به خون و نهایتا بدن شیر خوار وجود دارد. 

با وجود بی خطر بودن امواج هایفو در مادر باردار هایفوتراپی توصیه نمی شود. چرا که اولا بدلیل تغییرات هورمونی فیزیولوژی پوست با حالت نرمال متفاوت است و در نتیجه پاسخ به درمان بسیار ضعیف است.

بعلاوه استرس و درد حین درمان ضروری نیست و ممکن است برای سلامتی مادر و جنین نامطلوب و مضر باشد.

رفع خط حزن و خط خنده با یک جلسه هایفوتراپی
هایفوتراپی صورت قبل و بعد

کاندید مناسب برای هایفوتراپی چه کسی است؟

بطور کلی کاندید مناسب برای هایفوتراپی فردی است که از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشد و بدن فرد بتواند در برابر امواج حرارتی هایفو ترمیم مناسبی داشته باشد.

بنابراین افراد جوانتر کاندید مناسب تری برای این روش می باشند. بعلاوه در افرادی که دارای چین و چروک های عمقی می باشند و یا مصرف کننده سیگار هستند پاسخ به درمان ضعیف تر خواهد بود چرا که پاسخ بدن برای تولید کلاژن کمتر می باشد.

برای خواندن مقاله در مورد هایفو شکم بر روی عکس زیر کلیک کنید:

عکس قبل و بعد هایفوتراپی شکم
کاهش سایز شکم با هایفو قبل و بعد

چه کسانی نباید هایفو انجام دهند؟

آکنه کیستیک ،صرع ، مصرف داروهای  ضد انعقاد خون ،ترومبوز یا ترومبوفلبیت، پیس میکر قلبی ، وجود پروتز فلزی بزرگ در بدن،کاردیوپاتی، عفونت فعال در موضع ، بارداری و جراحت در پوست از موارد منع مطلق انجام هایفوتراپی می باشند.

موارد منع نسبی این عمل دوران شیردهی ، دیابت کنترل نشده ، مصرف داروهایی که ترمیم زخم را به تاخیر می اندازند و کلا هر عاملی که موجب ضعیف شدن سیستم ایمنی باشد.

توقع انتظارات غیر واقعی از درمان از موارد منع عمل هایفوتراپی می باشد، چرا که بر اساس تحقیقات منتشر شده کمتر از 20% بیماران بویژه در کهنسالی و افراد شدیدا چاق به این روش درمانی پاسخ نمی دهند.

برای مشاوره پیام دهید

4.8/5 - (1303 امتیاز)
Summary
پوست و زیبایی
Service Type
پوست و زیبایی
Provider Name
دکتر مسافریان,تهران- Telephone No.09036588236
Area
تهران
Description
هایفوتراپی  عبارتست از انتقال امواج اولترا سوند با شدت بالا و فرکانس پایین ، بطور متمرکز در لایه های عمقی پوست  به منظور لیفتینگ و جوانسازی پوست

263 دیدگاه دربارهٔ «هایفوتراپی در سال 1403»

  1. درود بر maryam76
   هزینه هایفوتراپی بر حسب موضع و نوع درمان متفاوت است، بعنوان مثال هزینه هایفو برای گردن و رفع غبغب کمتر از HIFU-THERAPY کل صورت و گردن است.
   معمولا یک جلسه درمان کفایت می کند و برای تثبیت درمان هر 12 تا 18 ماه یک نوبت درمان تکرار می شود.
   موفق باشید

 1. سلام آقای دکتر
  من ۳۵ سالمه و هفته قبل هایفو کردم و بلافاصله بعد از درمان درد فک و دندان شروع شد و امروز خیلی بدتر شده. ضمنا آرتروز مفصل فک هم دارم که با جویدن غذای سفت درد شروع می شه و باید مسکن مصرف کنم. به نظر شما این درد مربوط به هایفو است و چکار باید انجام بدم. متشکرم

  1. درود بر الهه
   در افرادی که ایمپلنت دندانی دارند انجام HIFU دردناک است و البته با قرار دادن یک گاز بر روی دندان هایفوتراپی قابل انجام است. در مورد دندان درد شما که یک هفته طول کشیده است ، بسیار غیر محتمل است که از عوارض هایفوتراپی باشد و التهاب یا عفونت در دندان محتمل تر است.
   بنابراین جهت بررسی بیشتر معاینه توسط دندانپزشک توصیه می شود.
   موفق باشید

 2. سلام آقای دکتر
  من ۳۸ سالمه و دو ماهه دکتر قرص نرم اسکین برای جوش چرکی تجویز کرده . جوشام خیلی بهتر شده و پوستم صاف تر شده ، اخیرا احساس می کنم پوستم شل شده می تونم الان هایفو انجام بدم. متشکرم

  1. درود بر زهرا
   افرادی که برای جوش التهابی داروی ایزوترتینویین مصرف می کنند عمدتا گروه سنی کمتر از ۳۰ سال هستند و در این سنین به ندرت احتیاج به هایفوتراپی وجود دارد و تداخل این دو درمان به ندرت دیده می شود.
   با این وجود بدلیل اختلال در فرایند تولید کلاژن توسط این دارو روند ترمیم دچار تاخیر شده و پاسخ درمانی مناسب ایجاد نمی شود. بنابراین توصیه می شود هایفوتراپی شش ماه پس از قطع راکوتان انجام شود ، تا علاوه بر پیشگیری از عوارض ناخواسته نتیجه درمان موثرتر شود.
   موفق باشید

 3. باران رضایی

  سلام روز بخیر آیا هایفو و بوتاکس همزمان میتواند انجام شود.و تا چندروز مراقبت نیاز دارد؟

  1. درود بر باران رضایی
   هایفوتراپی و بوتاکس در یک روز قابل انجام است مشروط بر آنکه ابتدا هایفو انجام شده و سپس بوتاکس تزریق شود. و بعلاوه در ناحیه پیشانی هایفو انجام نشود چرا که با افزایش جریان خون در پوست احتمال جابه جایی بوتاکس به نقاط دورتر و بروز عوارض ناخواسته وجود دارد.
   هایفوتراپی یک درمان سرپایی است و احتیاج به مراقبت خاصی ندارد.
   موفق باشید
   موفق باشید

 4. سلام و درود
  اقای دکتر من خانم ۷۰ ساله هستم خواستم ببینم با هایفوتراپی صورت وگردن چروک های ریز برطرف میشه همچنین برای پشت دست هم میشه؟ درضمن خط خنده عمیق دارم می شه جلسه ژل تزریق کرد
  ممنونم از اینکه برای پاسخ وقت می گذارید.

  1. درود بر نجمه
   هایفوتراپی در هر سنی قابل انجام است با این وجود در صورتیکه افتادگی پوست قابل توجه باشد درمان ترکیبی با آر اف پاسخ دهی بهتری برای شما دارد.
   تزریق ژل بعنوان مکمل هایفوتراپی قابل انجام است. چنانچه در موضع تزریق ژل ، هایفو نشده باشد در یک جلسه می توانید تزریق کنید، در غیر این صورت بهتر است بعد از یک هفته انجام دهید.
   موفق باشید

 5. با سلام
  من ۳۷ سالمه و از کرم لیفت کمپانی Dr.Murad استفاده می کنم. الان علائم افزایش سن و خستگی پوست رو حس می کنم. برای جوانسازی لیزر فرکشنال مناسب تره یا التراپی؟ سپاسگزارم

  1. درود بر Katei
   التراپی نام برند دستگاه هایفو است که استفاده از امواج صوت برای لیفت و سفت کردن پوست است و برای سن شما چنانچه افتادگی پوست دارید توصیه می شود.
   لیزر فرکشنال برای لایه برداری و ضایعات لایه خارجی اپیدرم کاربرد دارد و کاربرد عمده آن درمان منافذ باز و جای جوش است. در این روش یک لایه نازک از اپیدرم با حرارت لیزر برداشته شده و بعد از درمان چند روز خانه نشینی و پرهیز از اشعه ماوراء بنفش لازم است.در حالیکه در هایفوتراپی احتیاج به خانه نشینی وجود ندارد و بطور سرپایی انجام می شود.
   با این وجود درمان ترکیبی این دو تکنیک موجب جوانسازی و لیفت پوست بطور سطحی و همین طور عمقی در افتادگی قابل توجه پوست و منافذ باز انجام می شود. در این تکنیک ابتدا هایفو انجام شده و پس از یک هفته لیزر فرکشنال انجام می شود.
   موفق باشید

  1. درود برAli
   هایفوتراپی روشی غیر تهاجمی برای سفت کردن و لیفت پوست است و کاربرد چندانی در درمان جای جوش ندارد.
   نانوفت تزریق چربی با ابعاد نانو در جای جوش است که یک روش مدرن و موثر برای جای جوش است.
   درواقع نانوفت نیدلینگ یک درمان ترکیبی است از تزریق چربی نانو و میکرونیدلینگ که نتایج هم افزا و موثری دارد.
   موفق باشید

 6. سلام من ۳۶ سالمه و می خوام هایفو کنم . آیا با داشتن ریش می شه این درمان دو انجام داد؟ متشکرم

  1. درود بر علی
   پروب دستگاه هایفو کاملا باید در تماس با پوست باشد تا امواج التراسوند وارد لایه های عمقی پوست شوند و هر گونه فاصله بین پوست و پروب دستگاه علاوه بر کاهش تاثیر درمان ممکن است موجب سوختگی پوست شود. بنابراین قبل از درمان ضروری است که شیو کنید.
   موفق باشید

 7. سلام من 40 سالمه و دیروز هایفو انجام دادم با دستگاه دابلو اس ،ولی علارغم بالا بردن قدرت دستگاه هیچ گونه درد یا سوزش روی پوست حس نمی کردم برخلاف بیماران دیگر که خیلی براشون دردناک بود و مخصوصا اینکه هیچ نوع کشش بعد از اتمام کار روی پوست خود احساس نکردم .ممکنه هایفو درست انجام نشده باشه یا روی من بی تاثیر بوده باشه ؟ البته بقیه مراجعه کننده ها هم گفتن بلافاصله کششی روی پوست احساس نکردند.

  1. درود بر مهناز

   هایفوتراپی بطور کلاسیک با سه کارتریج در عمق های مختلف پوست انجام می شود تا تاثیرر درمان بیشتر شود که البته مقدار کمی درد که کاملا قابل تحمل است. پاسخ به درمان بلافاصله بعد از اتمام درمان دیده می شود و فرد احساس سفت شدن و کشیدگی در پوست می نماید با این وجود فرایند لیفت و سفت شدن پوست ظرف چند هفته تکمیل می شود و با گذشت دو ماه حداکثر پاسخ به درمان دیده می شود.
   موفق باشید

  1. درود بر ناهید
   انجام هایفوتراپی برای افرادی که ایمپلنت دندانی ندارند قابل انجام است مشروط بر اینکه بر روی ناحیه ایمپلنت با انرژی و عمق کمتری درمان شود و بعلاوه با قرار دادن گاز استریل بر روی ناحیه ایمپلنت فاصله آن تا پروب دستگاه افزایش یابد.
   موفق باشید

 8. با سلام
  من ۴۲ سالمه و می خواستم برای گردن و غبغب هایفو انجام بدم.آیا شما بطور موضعی انجام می دید و هزینه اش چقدر می شه ؟ متشکرم

  1. درود بر حلما
   اگر در ناحیه گردن شلی پوست وجود داشته باشد با هایفوتراپی می توان پوست را سفت کرد و غبغب را از بین برد با این وجود در مواردی علاوه بر افتادگی پوست ، تجمع چربی نیز در ناحیه گردن وجود دارد که در این موارد برای رفع غبغب هایفوتراپی به تنهایی کفایت نمی کند و ممکن است در ابتدا درمان های دیگر از قبیل لیپولیز انجام شده و بعدا برای سفت کردن پوست هایفو انجام شود.
   موفق باشید

 9. سلام اقای دکتر امیدوارم جواب بدین چون از نگرانی دارم میمیرم.من ۲۸ سالمه
  و هایفو انجام دادم چهار روزه. و صورتم چند جا زخم ورداشته . و لبم کج شده و یه وری میشه وقتی جمعش میکنم.یا میخام غذا بخورم لب پایینم ب سمت راست میره. تورو خدا میشه بگین چ اتفافی برام افتاده؟

  1. درود بر آتنا
   عوارض ذکر شده بدلیل نوروپراکسی و یا فلج موقت شاخه عصب صورتی ایجاد شده است و خبر خوب اینکه با گذشت زمان ، ماساژ موضعی و درصورت مقاومت با تجویز کورتیکواستروئید توسط پزشک بطور کامل برطرف می شود. علت کج شدن لب شما فلج عصب marginal mandibular nerve است که به لب تحتانی عصب دهی می کند بعلاوه زخم شدن صورت شما بیانگر تنظیم نادرست هایفو و انرژی بیش از حد دستگاه است که موجب التهاب و سوختگی و آسیب به اعصاب سطحی صورت شده است. توصیه مکرر اینجانب تحقیق در مورد دستگاه هایفوتراپی و همین طور پزشک ارائه دهنده خدمت است تا از تجربه و تخصص ایشان اطمینان حاصل نمایید.
   موفق باشید

 10. درود آقای دکتر
  خواستم بدونم که آیا هایفوتراپی برای جوان سازی پوست دست و بازو هم کاربرد داره یا تنها برای صورت و گردن کاربرد داره

  1. درود بر علی
   FDA هایفوتراپی را برای لیفت و جوانسازی صورت و گردن مورد تایید قرار داده است با این وجود بسیاری از پزشکان در سراسر دنیا بطور off_label در نواحی دیگر بدن از قبیل نواحی دکلته ، بازو و پشت دست از این تکنولوژی استفاده می کنند. بعنوان تجربه شخصی در بعضی از مراجعه کنندگان که درخواست جوانسازی در نواحی فوق را داشته اند با کسب رضایت و توضیح موارد فوق ، هایفو انجام داده ایم که نه تنها عارضه خاصی ایجاد نشده است بلکه موجب خرسندی و رضایت ایشان از درمان نیز بوده است.
   موفق باشید

 11. با سلام
  آقای دکتر بنده یکماه پیش هایفو انجام دادم و درد مختصری توی دندونام پیچید که تا یکی دوروز ادامه داشت و بعد از اینکه اون درد کلی ازبین رفت الان دوسه هفته ای هست که احساس درد در چندتا از دندونام دارم که از قبل پر کرده بودن سوالم اینه که آیا هایفو باعث خرابی دندونام شده؟

  1. درود بر لاله
   معمولا چنانچه فرد ایمپلنت در دهان داشته باشد و یا اینکه دندان پر شده داشته باشد از یک گاز استریل بر روی آن ناحیه استفاده می شود تا از جذب امواج هایفو به دندان و یا ایمپلنت جلوگیری شود. در مورد شما احساس درد در ناحیه دندان بدلیل خراب شدن دندان نیست بلکه امواج هایفو جذب آمالگام در دندان شما شده و ایجاد التهاب در مجاورت عصب دندان کرده است که البته به مرور زمان بر طرف می شود و جای نگرانی ندارد ولی چنانچه درد با گذشت زمان از بین نرفت بهتر است به دندانپزشکتان مراجعه بفرمایید.
   موفق باشید

   1. بسیار ممنونم از پاسخدهی شما
    بااینکه هنوز اون درد و حساسیت رو توی دندونام دارم و احساس میکنم به دندونام آسیب جدی رسیده اما با این پاسخ تاحدودی خیالم راحت شد
    راسنش تو این شرایط کورونایی فعلا دام مقاومت میکنم که نرم دندونپزشکی ولی اگه رو به کاهش نرفت دیگه مجبورم برم
    بازم ممنون آقای دکتر

 12. سلام وقت بخير،ممنونم از شما كه كامل همه چي رو توضيح ميدين.راهنمايي ميخواستم،من ٧ماه پيش فيلر ژويدرم زير چشمام تزريق كرده بودم و ٦ روز پيش هايفو رو كل صورتم انجام دادم و به دكتر يادآوري كردم كه ٧ماه پيش فيلر زدم و ايشون گفتن مشكلي نيست و همون روز بوتاكس انجام دادن.الان زير يكي از چشمام تورم و قرمزي داره،و زماني كه به دكتر اطلاع دادم گفتن يك هفته دگزا و انتي هيستامين بخور،ايا مصرف اين دارو كمك ميكنه كه زير چشمم درست بشه،خيلي نگرانم،و ممنون

  1. درود بر hasti
   معمولا در ناحیه تزریق فیلر هایفو انجام نمی شود چرا که علاوه بر کاهش نیمه عمر فیلر ممکن است موجب التهاب شود که این موضوع در ناحیه زیر چشم بدلیل نازک بودن پوست بیشتر دیده می شود. بهتر است داروهای تجویز شده توسط پزشکتان را مصرف نمایید و صبور باشید به تدریج تورم و التهاب فروکش خواهد کرد.
   موفق باشید

 13. با سلام. می خواستم بدونم چند ماه بعد از انجام هایفو دوباره می توان این کا را تکرار کرد؟

  1. درود بر الهه
   بر روی موضع تزریق فیلر هایفو نباید انجام شود چرا که علاوه بر کاهش نیمه عمر ژل ممکن است واکنش التهابی ایجاد شود.
   موفق باشید

  1. درود بر رها
   بطور معمول از پروتز های سیلیکونی برای برجسته سازی گونه و چانه استفاده می شود که انجام هایفوتراپی در این موارد ممنوع نیست مشروط بر اینکه بر روی موضع پرتز درمان انجام نشود.
   موفق باشید

 14. سلام آقای دکتر
  خیلی ممنون بابت وقتی که برای پاسخدهی می گذارید. من اکثر سوال و جوابها رو خوندم ولی سوالم رو ندیدم.
  سوالم اینه که من در چند جا خوندم که هایفو را هر کسی در طول عمرش نهایتا 5 الی 6 بار می تونه انجام بده احتمالا به این معنی که تعداد بیشتر آن دیگه تاثیری نداره! می خواستم بدونم آیا این حرف درسته؟ و در تعداد هایفو محدودیت داریم؟
  سول دیگه ای که دارم اینه که من 34 سالمه و گاها در آرایشگاهها جهت بند انداختن و یا انجام میکرودرم بهم گفتن که پوست شلی دارم آیا بخاطر همین موضوع هایفو برای من مناسب هست؟ و به نظرتون چطور می تونم مطمئن بشم که هایفو برای سن پوستی من مناسب هست؟
  متشکرم
  مریم

  1. درود بر مریم
   هایفوتراپی موجب تحریک سلول های بنیادی در پوست شده و کلاژن و الاستین تولید شده موجب سفتی و لیفت پوست می شود. با افزایش سن فعالیت سلول های بنیادی کاهش یافته ولی هیچ گاه متوقف نمی شود و در دهه هفتم و هشتم زندگی هایفوتراپی مشروط به نداشتن منع پزشکی قابل انجام است و محدودیتی برای این موضوع و همین طور تعداد جلسات درمان وجود ندارد. چنانچه فردی دارای پوست شل و صورت پری باشد کاندید مناسبی برای این درمان می باشد و اگر فردی دارای صورت لاغر و استخوانی باشد کاندید مناسبی برای این درمان نیست و سایر درمان های پر کننده صورت از قبیل تزریق فیلر و یا تزریق چربی تاثیر سفت کننده و لیفتینگ بیشتری خواهد داشت. انتخاب نوع درمان بر اساس فاکتورهای مختلف از جمله سن ،فیزیولوژی و آناتومی پوست می باشد و در معاینه حضوری تعیین می شود.
   موفق باشید
   موفق باشید

  2. سلام ۴۳ سالمه هایفوروی خط ماریونت(خط غم)هم زده میشه.تاثیری روی افتادگی آن ناحیه دارد؟

   1. درود بر شبنم صفاجو
    هایفو بر روی خطوط ماریوونت بدلیل عبور عصب Marginal mandibular nerve ممنوع است چرا که این عصب در نزدیکی لب پایین بسیار سطحی شده و ممکن است دچار التهاب و نوروپراکسی شود که در نتیجه گوشه لب دچار افتادگی شده و بسیار ناخوشایند است. البته این عارضه با گذشت زمان، ماساژ و مصرف داروی کورتیکواستروئید برطرف می شود و جای نگرانی ندارد. با این وجود برای کاهش خطوط ماریونت در نواجی مجاور آن درمان انجام می شود و سفت شدن پوست موجب کاهش عمق آن می شود و در موارد عمیق تر ممکن است از تزریق فیلر بعنوان مکمل استفاده می شود.
    موفق باشید

 15. سلام دکترجان وقت به خیر من مونا 28ساله هستم قبلا برای انجام افتادگی پلک ازشما سوال کردم که فرمودین به علت کم بودن سن و مشکل قوزقرنیه چشم انجام ندم الان تمایل دارم ابروهام بره بالا آیا باتوجه به شل بود پشت پلکم و قوز قرنیه میخام هایفو و بوتاکس پیش شما انجام بدم . آیا اصلا برای بالا رفتن ابروی من راه هست که من بیام مطبتون کدوم بهتره بوتاکس یا هایفو

 16. سلام . وقت بخیر . ۳۲.۵ سالمه . سالها بدلیل بیماری خود ایمنی کبد داروهای کورتونی و نگهدارنده سل سپت مصرف کردم . البته که دو ساله کاملا داروهام قطع شدن و اکی هستم . ولی متاسفانه صورتم لک ملاسما در پیشانی آورده گردی صورتم به بیضی تبدیل شده و احساس میکنم خطهای کنار دهانم واضحتر شدن یعنی تو حالت سکون تو اینه دیده میشن . من از شهرستان میخوام بیام پیشتون . آیا هایفو رو پیشنهاد میکنین . در صورتی که بله باشه هزینه اش چقدره برای ماکزیمم شاتی که زده خواهد شد .

  1. درود بر آوا
   برای درمان لک هایفوتراپی موثر نمی باشد و روش های دیگری از قبیل مزوتراپی ، میکرونیدلینگ و… توصیه می شود.متاسفانه مصرف طولانی مدت کورتیکواستروئید موجب بروز عوارضی که ذکر کرده اید می شود و هایفوتراپی برای سفت کردن پوست و لیفت متوسط آن توصیه می شود.
   موفق باشید

 17. سلام اقای دکتر من نوزده سالمه و ابرو های افتاده ای دارم یعنی از بچگی همینجور بوده دنبال یه روش غیر از جراحی میگشتم ک بتونم برای بالا کشیدن ابرو هام ازش استفاده کنم … درضمن تو قسمت پیشانی و دور چشمم هم پوست سفت و محکمی ندارم و کمی شله طوری ک با این سن کمم کنار چشمام یکم خط افتاده.. خواستم ببینم هایفو ب درد کار من میخوره؟؟ چقد تو بالا کشیدن ابروهام تاثیر داره؟؟

 18. سلام وسپاس از وقتی که می گذارید برای پاسخ.من 41سالم هست و حدود 50روز پیش هایفو رو انجام دادم و نتیجه اش خوب بوده ولی مرکزی که انجام دادم گفتن برای روند در بهبود جوانسازی بعد ازگذشت 40روز مجدد میتونید دوباره انجام بدین.میخواستم بدونم این به پوست اسیبی وارد نمیکنه؟

  1. درود بر محبوبه
   معمولا هایفوتراپی در یک جلسه انجام می شود ولی چنانچه پزشک درمانگر تعداد شات کافی در یک جلسه نزند می توان در جلسه بعدی درمان را تکمیل کرد و منع خاصی وجود ندارد.
   موفق باشید

 19. سلام و خسته نباشید من ۲۱سالمه یک هفته هست ک هایفو برای تمام صورت انجام دادم کمی تورم و قرمزی روی پوستم بود ک بعداز گذشت یک روز تقریبا بهتر شد و قصد دارم وزنم رو کم کنم.آیا کاهش وزن روی پوست صورتم تاثیر داره و باعث میشه تغییری نکنه و افتاده بشه؟

  1. درود بر نجمه
   وزن و قد خود را ذکر نکرده اید با این وجود پوست افراد جوان خاصیت کشسانی بالایی دارد و در صورت کاهش وزن تدریجی احتمال افتادگی پوست بعد از هایفوتراپی بسیار اندک است و حتی ممکن است نتایج درمان را موثرتر نماید.
   موفق باشید

 20. سلام آقای دکتر بنده یک بار هایفو انجام دادم و راضی بودم ، ۳۲ سالمه و الان باردارم میخواستم بدونم در بارداری و یا بعد زایمان هیچ کار درمانی جهت جوانسازی نمیشه انجام داد ؟

  1. درود بر سارا
   بدلیل تغییرات هورمونی در زمان بارداری و جهت حفظ سلامتی جنین بهتر است درمان های زیبایی در این دوران انجام نشود.
   موفق باشید

  1. درود بر مانی
   جنس امواج هایفو از صوت است و یونیزه کننده نیست بنابراین سرطان زا نیست و برای شما قابل انجام است.
   موفق باشید

 21. سلام روزتون بخیر، من یه مقدار چاقیشکمی دارم که متاسفانه نمیتونم از بین ببرمش حتی با رژیم، میخوستم بدونم با روش هایفوتراپی میتونم این چربی های شکمی رو از بین ببرم

  1. درود بر زینب
   هایفوتراپی برای لاغری و کاهش سایز تکنولوژی جدیدی است که کاربرد اصلی آن کاهش سایز و سفت کردن پوست نواحی شکم، ران و بازو می باشد. جنس امواج هایفوتراپی برای لاغری التراسوند می باشد که علاوه بر سفت کردن پوست موجب تحلیل بافت چربی نیز می شود و نقش مهمی در بحث لاغری و کاهش دارد که در کلینیک ما انجام می شود.

   موفق باشید

  1. درود بر زمانی
   بهتر است هایفوتراپی قبل از تزریق ژل انجام شود تا حرارت هایفو بر روی ژل تاثیر نامطلوب نگذارد با این وجود چنانچه فقط در ناحیه خط خنده ژل تزریق کرده اید به شرطی که روی ناحیه تزربق شده درمان نشود می توانید هایفو انجام دهید.
   موفق باشید

 22. با سلام
  من داروي آكوتان مصرف مي كنم هر دوهفته يك عدد كه الان ماهي يك عدد مصرف مي كنم. دوسال پيش هم ژل زدم صورتم رو (خط اشك و لبخند) احساس مي كنم صورتم مجدد افتادگي داره مخصوصا خط اشك مي خواستم بدونم هايفو برام بهتره انجام بدم يا همون ژل تزريق كنم .كدام بهتر است؟ممنون ميشم راهنماييم كنيد؟

  1. درود بر نرگس
   داروی راکوتان بر روی ترمیم و تولید کلاژن تاثیر نامطلوبی دارد و بهتر است چند ماه قبل از درمان قطع شود. انتخاب نوع درمان بر حسب سن و میزان افتادگی پوست و پر بودن صورت تعیین می شود چنانچه افتادگی پوست شما بدلیل کاهش حجم باشد تزریق اسید هیالورونیک مناسب تر است ولی اگر صورت پری دارید و پوست صورت شما شل شده است و سن شما بیشتر از 35 سال است انجام هایفوتراپی ارجح می باشد.
   موفق باشید

 23. سلام
  آقای دکتر من 30 سالمه و افتادگی و شل شدگی پوستی ندارم ولی منافذ باز پوست دارم و چندین سال از کرم های پاکستانی استفاده کردم که الان که استفاده نمیکنم پوستم بشدت چرب و تیره شده آیا ممکنه با روش هایفو یا میکرونیدلینگ پوستم شفاف شه؟کدوم روش رو پیشنهاد می کنید؟ممنونم

 24. سلام آقای دکتر،تشکر میکنم از اینکه وقت میزارید و جواب سوالات رو میدید،خدمت شما عرض کنم من خط اخم داشتم و دو بار بوتاکس کردم ولی متاسفانه نتیجه مطلوب نداشت،یعنی با انجام بوتاکس عضله ناحیه فلج شد ولی ابرو بجای اینکه لیفت بشه برعکس شد و نوکش کمی به سمت پایین اومد و در نتیجه چهره کمی خشن و خسته به نظر میرسید در هر دوبار این اتفاق افتاد،میخواستم بدونم راهکار شما چیه،آیا با هایفو لیفت میشه و جواب دهی خوبی داره؟و نظر شما در مورد تزریق ژل چیه،و اینکه از اونجایی که خط اخم نزدیک بینایی هست آیا تزریق ژل خطر هم داره؟یا اینکه هایفو به تنهایی جواب میده

   1. سلام جناب دکتر.با تشکر از راهنمایی های وپاسخ های عالی که به پرسش ها دادید. در روزهای بعد از هایفوتراپی میشه برای اصلاح صورت از تیغ وژیلت استفاده کرد و ایا تاثیری روی نتیجه نداره؟
    ۲.برای رفع خط خنده بعد از هایفو تراپی نیاز به تزریق ژل در خط خنده هست

    .

    1. درود بر پیام
     در هایفوتراپی لایه سطحی اپیدرم درمان نمی شود و از بعد از درمان می توان کارهای روزمره و اصلاح صورت را انجام داد. در بسیاری از افراد خط خنده بدلیل شل شدن پوست گونه می باشد و صرفا با هایفوتراپی عمق خط خنده کمتر می شود، با این وجود در مواردی که خط خنده بسیار عمیق باشد ممکن است احتیاج به تزربق ژل اسید هیالورونیک هم باشد.
     موفق باشید

 25. سلام با تشكر از شما،، من ٣٠ سالمه با رژيم چن ماهه وزن زيادي كم كردم صورتم شل شده پوست صورتم تيره شده براي سفت شدن پوستم هايفو يا نخ را پيشنهاد ميكنيد؟ و براي روشن شدن پوستم چ روشي رو پيشنهاد ميكنين ،، خيلي خيلي ممنون ميشم جواب بدين

  1. درود بر سونیا
   برای افتادگی پوست در حد متوسط هایفوتراپی روش مطمئن و موثری است با این وجود بر روی اپیدرم پوست تاثیری نداشته و پوست تیره را روشن نمی کند بنابراین درمان ترکیبی هایفو و میکرونیدلینگ برای لیفت بیشتر و سفید شدن پوست برای شما توصیه می شود.
   موفق باشید

 26. سلام . وقتتون بخیر
  سپاسگزارم بابت اطلاعات کاملی که در سایتتون دارید
  من 35 سالمه و حدود 7 ساله که جهت رفع چین و چروک و مخصوصا خط اخم بوتاکس تزریق میکنم ولی جدیدا بخاطر کم شدن کیفیت مواد بوتاکس و ماندگاری پایینی که دارند تصمیم گرفتم هایفو انجام بدم. به نظر شما میتونه خط اخم و چروکی که براثر خنده طرف چشم میوفنه رو با بوتاکس برطرف کرد؟

  1. درود بر سمانه
   خط اخم یک نوع چروک دینامیک است و بدلیل انقباض عضله ایجاد می شود و موثرترین روش درمان آن تزریق منظم بوتاکس با کیفیت می باشد و روش هایفوتراپی بر روی این نوع چروک تاثیر چندانی ندارد.
   موفق باشید

 27. سلام وقت بخیر میخواستم بپرسم انجام هایفو با رژیم لاغری تداخلی نداره یعنی اگر هایفو انجام بشه بعدا طی رژیم لاغری که صورت خودبخود لاغر میشه تاثیرات هایفو از بین نخواهد رفت؟

  1. درود بر نرگس
   کاهش توده چربی صورت با افزایش سن تشدید می شود و رژیم غذایی سخت در میانسالی ممکن است حجم چربی صورت را کاهش داده و افتادگی پوست تشدید شود با این وجود در سنین جوانی بدلیل بالاتر بودن خاصیت کشسانی پوست این تحلیل چربی با جمع شدن رشته های الاستین و کلاژن جبران شده و افتادگی پوست جبران می شود.بنابراین بر حسب سن شما پاسخ به سوال فوق متفاوت است و بهتر است دوره رژیم لاغری تمام شده و بعدا اقدام به هایفو نمایید.
   موفق باشید

 28. سلام اقاي دكتر وقت بخير من ٢٥ سالم هست يكي دوتا خط اخم روي پيشاني دارم آيا با كدام روش كم خطر رفع ميشن ؟هايفو يا ميكرو نيد لينگ؟
  در ضمن پوست من سفيد هست و مقداري كك و مك هم دارم

 29. ناهید شاملو

  سلام آقای دکتر، خسته نباشین، من 38 سالمه، تا الان هیچ کاری روی صورتم انجام ندادم، در کل محتاطم،الان به خاطر خط خنده و گودی زیر چشم و البته سفت شدن پوستم میخوام کاری انجام بدم، چند روز پیش به یه مرکز مراجعه کردم و با پیشنهاد هایفو روبرو شدم، و امروز برای مشاوره به یه مرکز دیگه رفتم که فرمودن، هایفو باعث کوچکتر شدن صورتم میشه و ترماژ پی تی سی و لیزر فراکشنال همزمان گزینه خوبی برای من هست، میشه لطفاً راهنمایی کنین،چیکار کنم، ممنون میشم

  1. درود بر ناهید شاملو
   در بعضی از افراد تحلیل چربی در نواحی زیر چشم ، گونه و زیر گونه موجب گودی زیر چشم و افتادگی پوست و فشار بر روی خط خنده شده که هیچ کدام از درمان هایی که ذکر کرده اید در این افراد به عنوان خط اول درمان توصیه نمی شود و تزریق فیلر تاثیری بیشتری می تواند برای این افراد داشته باشد. با این وجود درمان های ترکیبی در مواردی که هم تحلیل چربی و هم شل شدن پوست بطور همزمان وجود داشته باشد توصیه می شود. بعنوان مثال ابتدا هایفوتراپی و یا آر اف انجام شده تا پوست سفت شود و سپس تزریق فیلر در نواحی آتروفیک انجام می شود. لیزر فراکشنال و ترماژ بر روی لایه های سطحی اپیدرم موثر هستند و تاثیر چندانی بر روی لایه های عمقی ندارند.
   موفق باشید

 30. سلام ،
  اقای دکتر من 36 سال سن دارم تیرگی و گودی زیر چشم دارم ،با هایفوتراپی مشکلم برطرف میشه یا خیر؟هایفوتراپی چروک پیشانی رو رفع میکنه یا خیر؟لطفا روش درمان مشکل اطراف چشم رو برام توضیح بدید؟بلفاروپلاستی تاثیری روی رفع تیرگی و گودی چشم داره یا خیر؟با تشکر

  1. درود بر منا
   هایفوتراپی روش غیر تهاجمی سفت کردن پوست صورت و گردن است که البته در زیر چشم هم قابل انجام است و چروک های ظریف زیر چشم را کمتر می کند، با این وجود برای گودی و تیرگی زیر چشم روش مناسبی نیست و همین طور بلفاروپلاستی تاثیری بر روی تیرگی و گودی زیر چشم ندارد. روش سریع و مطمئن برای گودی زیر چشم تزریق اسید هیالورونیک و یا چربی می باشد.
   موفق باشید

 31. سلام آقای دکتر من 31 سالمه پوستم شل نیست فقط میخوام جوانسازی انجان بدم به نظرتون rf انجام بدم یا هایفو؟

 32. فاطمه یزدانی

  سلام اقای دکتر
  من 43 ساله هستم جز درناحیه پیشانی واطراف چشم چروک محسوسی روی صورتم ندارم برای افزایش کلاژن سازی وسفت شدن پوست صورتم برای هایفو اقدام کردم در شهر اصفهان یک دکتر عمومی با دستگاه رکسانا یک طرف صورتم را در مدت پنج دقیقه هایفوکردند وچون طرف دیگر صورتم ایمپلنت دندان داشتم ودرد ناک بود به سه روز بعد حواله شد درضمن عنوان کردند که کارتریج هم باید خریداری کنند بعد از انجام این کار توصیه کردند بوتاکس برای پیشانی واطراف چشم هم تزریق کنم که نباید قبل ازاتمام هایفو این کار را انجام میدادم ولی متا سفانه اعتماد کردم وتزریق انجام شد ودومیلیون هزینه هایفو وسیصد تومن بابت بوتاکس پرداخت کردم حالا دوروز دیگه قرار هست برای ادامه هایفو مراجعه کنم ولی اصلا راضی نبودم هم برای دستگاه که ایرانی هست هم کار کم هم تزریق بی موقع بوتاکس . خواهش میکنم راهنمایی کنین چیکار کنم .

  1. درود بر فاطمه یزدانی
   به منظور حفظ تقارن، هایفو تراپی در دو طرف صورت در یک جلسه انجام می شود و بدلیل جذب امواج هایفو توسط ایمپلنت ممکن است در فرد احساس درد شدید در ناحیه دندان احساس شود که قرار دادن یک گاز استریل در دهان روی ایمپلنت درمان را قابل تحمل تر می کند. تزریق بوتاکس و هایفوتراپی در یک جلسه توصیه نمی شود چرا که افزایش جریان خون در نواحی تزریق بوتاکس ممکن است به پخش شدن آن در نقاط دورتر شده و ایجاد عوارض ناخواسته از قبیل افتادگی پلک نماید و بهتر است ابتدا هایفوتراپی انجام شده و بفاصله چند روز بوتاکس انجام شود.با توجه به اینکه یک طرف صورت شما درمان انجام شده است برای حفظ تقارن و ادامه درمان در سمت مقابل به پزشکتان مراجعه بفرمایید و درمان را تکمیل نمایید.
   موفق باشید

 33. سلام من چهارده سال پیش تزریق ژل پاژ داشتم که پنج سال گذشته با نیدل ژل رو تخلیه کردم ولی احتمال وجود مختصری ژل زیر پوست هست آیا هایفو برای من برای لیفت پوست مناسبه چون بعد از تخلیه دچار افتادگی پوست شده ام..

  1. درود بر مهنار
   ژل پاژ در پوست شبیه یک باروت عمل می کند و با هایفوتراپی ممکن است متلاشی شده و التهاب شدیدی ایجاد نماید که منجر به جراحی و تخلیه بافت سالم اطراف ژل شود. بنابراین بهتر است قبل از هایفو با انجام سونوگرافی و یا MRI از خارج شدن کامل این ژل غیر استاندارد مطمئن شوید و سپس اقدام به درمان نمایید.
   موفق باشید

 34. سلام.خسته نباشید.ممنون از پاسخاهای کاملتون.من تبریز زندگی میکنم و امکان مراجعه به تهران ندارم.همکار معتمد در تبریز دارین که به ما معرفی کنید؟

  1. درود بر ملیکا
   همکاران محترم پزشک در تبریز خدمات پوست و زیبایی را با کیفیت خوب ارائه می کنند و با کمی تحقیق می توانید از این خدمات استفاده بفرمایید و احتیاج به مسافرت به تهران ندارید.
   موفق باشید

 35. سلام وقتتون بخیر
  من 34 سالمه و افتادگی پوست دارم .بیشترین مشکلم چروکای دور چشم ، خط اخم و پیشانی هستش. دوبار بوتاکس کردم و نهایت تا 40 روز موثر بود. میدونم با هایفو مشکل افتادگی پوستم برطرف میشه . اما آیا چروکای دور چشم و خط اخم و پیشانی هم برطرف خواهد شد ؟

  1. درود بر صفورا
   هایفوتراپی برای سفت کردن پوست و درمان چروک استاتیک موثر است بعبارت دیگر چروک اطراف چشم و خط اخم که با انقباض عضله ایجاد می شوند و دینامیک می باشند با هایفوتراپی درمان نمی شوند و با تزریق بوتاکس از بین می روند.
   موفق باشید

 36. سلام خسته نباشید اقای دکتر
  من 21 سالمه پوستم هیچ گونه افتادگی نداره
  ولی میخوام که گوشه چشم و پیشانیم رو بکشم
  هایفوتراپی مناسب این کار هست؟؟

 37. سلام آقای دکتر،من ۳۶سالمه وتاحالا از هیچ درمان پزشکی و حتی کرم ها جوان کننده هم استفاده نکردم احساس میکنم خط خنده و غبغب برام بوجود آمده .در ضمن سالهاست تیرویید کم کار دارم و لووتیروکسین مصرف میکنم و چون تخمدان پلی کیستیک هم دارم ۱۰ساله متفورمین میخورم و ۳سال پیش تصادف کردم و یک ماه کما بودم و انواع داروهای اعصاب و روان خوردم و الان هم گاهی سیتالوپرام میخورم چون ptsd شدم .بااین شرایط بنده هایفو مناسبتره یا ترماژ ؟البته از هردو در حد اطلاعات نت آشنایی دارم ممنونم از لطف شما که زمان میزارید برای بیمارهاتون.

  1. درود بر آیسان
   هایفوتراپی برای درمان افتادگی پوست و باز شدن خط خنده و درمان غبغب روش مطمئن تری برای شماست البته در این روش موقعیت تیروئید مشخص شده و بر روی این غده درمان انجام نمی شود و جای نگرانی ندارد.
   موفق باشید

 38. سلام و عرض ادب
  بنده از داروهای اسپیرونولاکتون .گلوکوفاژ .لووکسین و دوفاستون استفاده میکنم.آیا میتونم هایفوتراپی کنم؟

  1. درود بر افسانه خانم
   هایفوتراپی از طریق تحریک کلاژن سازی تاثیر خود را اعمال می کند و در افرادی که سیستم ایمنی سالمی دارند تاثیر بیشتری دارد. بنابراین اگر مصرف گلوکوفاژ بدلیل بیماری دیابت می باشد قند خون شما می بایست کنترل باشد و علائم ضعف سیستم ایمنی از قبیل تاخیر در فرایند ترمیم زخم نداشته باشید.
   موفق باشید

 39. سلام وقتتون بخیر اقای دکتر
  من ۲۸ سالمه و علاوه بر این ک لکه های جوش جوانی بر صورتم مانده منافذ پوست بازی دارم ک همیشه ب دنبال راه حلی مناسب برای ریز شدن منافذ پوستم هستم اما اخیرا احساس میکنم پوست صورتم کمی شل شده و ریخته تر و چهره ام بسیار جا افتاده تر شده ک از این بابت ناراحتم میخواستم بدونم چه روشی برای درمان هر سه موضوع جوابگوی بنده است؟آیاروش های ترکیبی با یک دستگاه انجام میشوند؟

  1. درود بر مریم خانم
   خط چانه اگر منظورتان افتادگی دو طرف چانه باشد تا حدودی بعد از هایفوتراپی اصلاح می شود و ممکن است بعد از درمان احتیاج به درمان های دیگر از قبیل تزریق فیلر بعنوان مکمل درمان احتیاج باشد.
   موفق باشید

 40. سلام وقت بخیر
  من 30 سالم هست میخواستم برای رفع خط بین ابرو و پیشانی و از همه مهمتر کمی لیفت ابرو هایفوتراپی انجام بدم میخواستم بپرسم این لیفت ابرو در این روش حدودا چقدر (درصد) هست و اینکه بلافاصله بعد از انجام این روش تغییراتی مشاهده میشه یا خیر؟
  ممنونم

  1. درود بر ندا خانم
   بطور معمول خط اخم با روش هایفوتراپی از بین نمی رود چرا که اصولا هایفوتراپی بین دو ابرو ممنوع است و بوتاکس برای این موضوع ارجح است که علاوه بر درمان خط اخم موجب لیفت ابرو هم می شود با این وجود بعد از هایفوتراپی انتهای ابروها حدود 3 میلی متر لیفت می شود که بلافاصله بعد از درمان قابل رویت است.
   موفق باشید

 41. سلام من 37 سالمه پوست بسیار روشنی دارم و در کل پوستم تا سال قبل خیلی خوب بود اما الان اطراف چشمم خطوط پنجه کلاغی دارم یکی از خطوط هم جدیدا بسیار واضح شده قبلا وقتی میخندیدم دیده میشد ولی الان همیشه هست و افتادگی عضلات ابرو دارم و بین ابروهام قسمت گود بینی هم خطوط ریزی به وجود اومده میخواستم بدونم برای اطراف چشمم از هایفو میتونم استفاده کنم روش خوبی هست برای این نقاطی که گفتم . ضمنا بیماری ورم مفاصل دارم و از داروی پردینزولون و mtx استفاده میکنم البته میتونم یه مدت نخورم تا بتونم پوستمو بازسازی کنم و شلی دریچه قلب هم دارم لطفا منو راهنمایی کنید ممنونم

  1. درود بر گلاله خانم
   هایفو تراپی عموما برای سفت شدن پوست کاربرد دارد و برای افتادگی متوسط ابرو و نواحی اطراف چانه و زیر گونه بسیار مناسب است، با این وجود خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم در واقع چروک دینامیک هستند و با انقباض عضله اربیکولاریس در زمان خندیدن شکل می گیرند و هایفوتراپی تاثیر کمی بر روی این چروک دارد.روش جایگزین و موثر برای این چروک تزریق بوتاکس می باشد.
   موفق باشید

 42. سلام . خسته نباشید . من 47 سالمه از سن 20 سالگی کلی به پوستم رسیدم . بهترین کرمها و هر روز ماسک صورت و ضد آفتاب . اهل آفتاب گرفتن هم نیستم . … از همه چروکها گذشته که با بوتاکس و ژل و … حل میکنم . با خط اشک ( خط عمیق روی گونه ام ) واقعا مشکل دارم و همون هم روی چهره تاثیر زیادی گذاشته و دوستش ندارم . از دکترها و افراد مختلف راه حل پرسیدم ولی هر کسی نظری داره . نمیدونم کدوم روش برای من بهتر و موثرتر و ماندنی تره ! پیشنهاد شما چیه ؟ 🙁

  1. درود بر یاسمین خانم
   در میانسالی بدلیل شل شدن پوست و جابه جایی و تحلیل چربی زیر پوستی شیارهای عمیقی در نواحی مختلف صورت شکل می گیرد که درمان های متفاوتی برای این ناهمواری ها ارائه شده است. در مورد زیر چشم رباط شیار اشکی با اثر مهاری که بر روی سطح پوست اعمال می کند در برابر جابه جایی لایه های مختلف پوست مقاومت می کند و در نتیجه یک فرورفتگی خطی درست در زیر چشم و فرورفتگی دیگر در ناحیه گونه ایجاد می شود که صرفا پر کردن این چروک با فیلر تا حدودی ممکن است موثر واقع شود و درمان موثر و ماندگار آزاد کردن این رباط با روش سابسیژن است که علاوه بر صاف شدن زیر پوست به جوانسازی و روشن شدن ناحیه زیر چشم هم کمک زیادی می کند.
   موفق باشید

 43. با سلام
  من 33 سالمه روی لب من جای بخیه (بخاطر لب شکری) وجود داره- برای کاهش آثار بخیه های هایفو بهتر جوابمیده یا میکرونیدلینگ؟

  ممنون از پاسخ شما

 44. با سلام و عرض ادب
  سؤالى از خدمتتون داشتم ، آيا امكان داره كسى كه پوست خيلى جوانى داره اما سنش 45 ساله هست با انجام هايفو پوستش افت كنه ، ؟!!!
  آلبته با وجود كم كارى تيروئيد از نوع هاشيموتو كه يك بيمارى خود ايمن هست ، با توجه به تخريب كلاژن ها بازسازى دوباره كلاژن ها به خوبى انجام نشه و پوست نسبت به قبل از انجام هايفو بدتر و شل تر شود ؟
  با تشكر از وقتى كه شما براى پاسگويى ميذاريد ??

 45. سلام و خدا قوت
  من 43 سالمه افتادگی گونه ها و خط خنده و چروک دور چشم داشتم، 6 ماه پیش هایفو انجام دادم و کمی تاثیر داشت تو سفت شدن پوست و لیفت اون. اگه بخوام هر 6 ماه هایفو انجام بدم میشه امیدوار بود که ضریب تاثیرها هم افزایی داشته باشه و عملکردی مثل لیفت با جراحی حاصل بشه؟ با تشکر

  1. درود بر لاریسا
   بطور روتین هایفوتراپی با دستگاه دابلو تا یکسال ماندگاری دارد با این وجود تکرار هایفوتراپی قبل از یکسال منعی ندارد به شرط اینکه لایه چربی زیر پوستی شما آتروفیک نباشد و صورت استخوانی و لاغری نداشته باشید و سن شما کمتر از 30 سال نباشد.
   موفق باشید

 46. من 37 ساله پوستم نازک و قرمز و ملتهب هست. میخواستم بدونم برای من مضر نیست. در ضمن من پوستم خیلی سفید بود اما توی این یک ساله اخیر خیلی تیره شده حتی با نور لپ تاپ و موبایل هم میسوزه. ناگفته نماند من پوستم از خیلی سال پیش به دلیل استفاده از ژل ترتینوئین نازک شد و مرتبا رو به تیرگی رفت تا جایی که امسال بیشتر از همیشه تیره شد. میخواستم ببینم با هایفوتراپی در عمق 1/5 میلی متری پوست، رنگ پوستم دوباره مثل اول میشه یا نه؟ و اینکه آیا هایفوتراپی برای رفع چروک باعث نازکی بیشتر پوستم نمیشه؟ ممنون میشم جواب بدین

  1. درود بر زهرا خانم
   تاثیر امواج هایفو در لایه های عمقی پوست است و سطح اپیدرم که بر روی رنگدانه های پوست که در اپیدرم قرار گرفته اند بی تاثیر می باشد و در نتیجه پوست شما روشن تر نخواهد شد. هایفوتراپی برای درمان افتادگی و شلی پوست است و برای تیرگی و رنگ پوست روش های درمانی دیگری توصیه می شود.
   موفق باشید

 47. سلام آقای دکتر یه سوال داشتم خدمتتون اینه که من سالها قبل کلاژن تزریق کردم ولی هنوز اثرش از بین نرفته وقتی به دکترمراجعه کردم گفتن غیراز کلاژن سلیکون هم تز ریق شده بنابراین توماده میان بافتی تجمع پبیدا کرده ودیگه نمیشه از هایفو برای لیف استفاده کرد چون نمیتونه تاثیر بزاره .میخواستم ببینم این نظر درسته شماتایید میکنیدیاخیر؟

  1. درود بر مریم خانم
   فیلرهای مصنوعی غیر از اسید هیالورونیک از قبیل سیلیکون ، ژل پاژ و…. با امواج حرارتی هایفو ممکن است تغییر شکل داده و التهاب شدید ایجاد نمایند و بهتر است ابتدا این قبیل فیلر ها که معمولا توسط بدن جذب نمی شوند از بدن خارج شده و سپس هایفوتراپی نمایید.
   موفق باشید

 48. ببخشید یه سوال داشتم اینکه اگر در حین انجام هایفو صورت کاملا شسته نشده باشد و دارای کرم ضد آفتاب باشد چا اتقاقی می افتد؟

 49. سلام آقای دکتر
  من ۴۳ سالمه . دیابت دارم و انسولین مصرف میکنم از طرفی آرتریت روماتویید هم دارم و پردنیزولون و هیدروکسی کلروکین و متاتروکسات و …. مصرف میکنم .البته لووتیروکسین هم روزی یک عدد استفاده میکنم . خلاصه که معجونیه برای خودش داروهای من. دور چشمام پف و تیرگی داره غبغب دارم و مقداری هم چروک دور چشم . خیلی دلم میخواد هایفو تراپی کنم . ترو خدا نگید نمیشه. دیابتی که از همه کار محرومن حالا منکه مشکلات دیگه هم دارم . فکر میکردم این روش رو میتونم انجام بدم چون غیر تهاجمیه

  1. درود بر Shadi خانم
   داروهایی که ذکر کرده اید بر روی سیستم ایمنی بدن تاثیر می گذارد و ممکن است بر روی چرخه کلاژن سازی و ترمیم سلولی تاثیر بگذارد. با این وجود دیابت و یا آرتریت روماتوئید به تنهایی منع مطلق برای انجام هایفوتراپی نیست و چنانچه تیروئید و دیابت شما تحت کنترل دقیق باشد با نظر مساعد پزشکتان می توانید هایفوتراپی انجام دهید.
   موفق باشید

 50. ضمن عرض سلام و خسته نباشید.من48سالمه وزنم 122کیلو ودرحال حاضرقرص تینوییدریتال و سیتالوپرام وپروپرانول20 مصرف میکنم برای برداشتن غب غب میخواهم اقدام کنم لطفا راهنماییم کنید ممنون.

  1. درود بر محمد آقا
   روش های رفع غبغب متنوع هستند که برای افراد مختلف روش های مختلفی توصیه می شود. در سن شما غبغب بدلیل شل شدن پوست و تجمع چربی زیر پوستی ایجاد می شود که هر روش درمانی که برای شما انجام شود مستلزم کاهش وزن برای تثبیت درمان می باشد.در لینک زیر روش های مختلف رفع غبغب توضیح داده شده است.
   رفع غبغب

 51. درود برشما
  آیا روش هایفوتراپی برای لیفت گونه ها برای برجسته شدن مورد استفاده قرار میگیرد؟ممنون

 52. سلام آقای دکتر
  من حدود یک سالو نیم تزریق چربی در ناحیه صورت داشتم میخواستم بدونم هایفو تاثیری روی چربی ها نداره؟و اینکه امکانش هست قسمت های گوشه لبم که خط افتاده، بالا بره و یک دست بشه؟

  1. درود بر المیرا خانم
   امواج هایفو موجب از بین رفتن چربی تزریق شده می شود و بهتر است در موضعی که چربی تزریق شده است هایفو انجام نشود. درنقاط اطراف دهان بدلیل اعصاب سطحی هایفو انجام نمی شود با این وجود بعد از لیفت نواحی زیر گونه و دو طرف چانه چروک اطراف گوشه دهان بطور غیر مستقیم کم عمق تر خواهد شد.
   موفق باشید

 53. سلام دکتر خسته نباشید
  آیا با روش هایفوتراپی مشکل خط لبخند را هم میشود برطرف کرد؟
  من ۴۰ساله هستم،آدرس مطب را هم اگر ممکن است برایم ارسال کنید
  با تشکر فراوان

  1. درود بر مریم خانم
   هایفوتراپی بطور غیر مستقیم موجب کم عمق شدن خط خنده می شود، که با سفت شدن پوست ناحیه زیر گونه و لیفت این قسمت به سمت بالا خط خنده کم عمق تر می شود.درمان هایفو برای سن شما مناسب است.
   موفق باشید

 54. با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت آقاي دكتر بنده 36 سال دارم و به يكباره دچار افتادگي صورت شدم طوري كه حس ميكنم گونه هاي صورتم پايينتر إز حالت طبيعي اومده و دوطرف چانه خط افتاده كه خيلي آزارم ميده وقتي به دكترپوست مراجعه كردم پيشنهاد ليفت بانخ دادن كه بخاطرتاثير موقت انجام ندادم و درنهايت از كرم ليفت و آبرسان استفاده ميكنم آيا باروش فوق صورت كاملا سفت و برجستگي گونه ها به حالت قبل برميگرده؟وهرچند وقت بكبار بايد تكرار بشه؟

  1. درود بر Elinaz
   هایفوتراپی موجب سفت شدن و لیفت پوست صورت و گردن می شود که برای سن شما مناسب است و ماندگاری بطور متوسط 12 ماه دارد. استفاده از کرم های لیفتینگ موجب هم افزایی و تاثیر بیشتر درمان می شود. هر چند که با هایفو عمق خط خنده کمتر شده و پوست زیر گونه سفت تر می شود، با این وجود گونه گذاری و برجسته کردن گونه ها با تزریق فیلر انجام می شود که درمانی جداگانه است.
   موفق باشید

 55. با سلام.. انجام لیفت صورت با این دستگاه در صورتی که لنز دائم داخل چشم مشکلی ایجاد نمیکند .. با تشکر خانوم آذین ..

  1. درود بر آذین
   هایفو تراپی بطور کلی در داخل حدقه چشم انجام نمی شود و در زمان درمان چروک اطراف چشم تکنیک درمان به شکلی است که امواج هایفو بداخل اربیت وارد نشوند و عوارض ناخواسته ایجاد ننمایند بنابراین وجود لنز دائم منعی برای هایفوتراپی نمی باشد.
   موفق باشید

 56. با سلام من 48 سالمه و پنج ساله که بدلیل کولیت روده داروی مزالازین مصرف می کنم. انجام هایفو ترابی برای بیماری من مضر نیست؟ متشکرم

  1. درود بر ک.حسینی
   انجام هایفوتراپی با کولیت روده تداخلی ندارد با این وجود داروی mesalazine از خانواده داروهای ضد التهابی است و ممکن است ایجاد کبودی با هایفو نماید و تکنیک درمان کمی متفاوت است و منع کلی برای درمان ندارد.
   موفق باشید

 57. سلام خسته نباشید من 25 سالمه روی گونه هام اسکار آکنه دارم و منافذ پوستم بازه… خودم با کشیدن پوستم جلوی آینه حس میکنم اسکارها محو میشن … با توجه به اینکه سه جلسه میکرونیدلینگ هم داشتم میخواستم ببینم هایفو و کشیدن پوست میتونه به مشکل من کمکی کنه یا خیر؟

  1. درود بر fatemah خانم
   درمان اسکار آکنه در مرحله اول میکرونیدلینگ است و اگر جای جوش عمقی باشد سابسیژن در مرحله بعد انجام می شود که اغلب اسکارهای صورت با ترکیب این دو روش درمان می شوند. هایفوتراپی برای سفت کردن و لیفت پوست انجام می شود و درمان اسکار جوش نمی باشد. معاینه حضوری برای بررسی بیشتر و تعیین بسته درمانی برای شما توصیه می شود.
   موفق باشید

 58. سلام دكتر خسته نباشيد
  من خطوط لبخندم رو هايفو كردم تقريبا ١٠ روزه
  ٢٩ سالمه
  ميخاستم بدونم كي اثراتش ظاهر ميشه
  الان اندكي فرق كرده

  1. درود بر لی لی خانم
   هایفوتراپی بطور غیر مستقیم موجب بهبود خط خنده می شود، در واقع بر روی خود خط خنده هایفو انجام نمی شود و درمان در نواحی گونه و زیر گونه موجب سفت شدن پوست این ناحیه شده و در نهایت با جمع شدن پوست این ناحیه خط خنده به سمت بیرون جا به جا شده و عمق آن کمتر شده و باز تر به نظر می رسد.در بعضی از موارد عمق خط خنده بسیار زیاد است که علاوه بر هایفو تزریق فیلر نیز بعنوان مکمل انجام می شود. معمولا تاثیر درمان در این روش بلافاصله شروع شده و بعد از سه ماه تکمیل می شود. بنابراین شما باید صبور باشید تا نتیجه درمان خود را نشان دهد.
   موفق باشید

 59. سلام من نزدیک 30 سالمه..جای اسکار دارم..افتادگی پلگ پوست صورتم کمی افتادس و گنار گونه هام کمی پف ..میخام صورتم بره بالا و کشیده شه .بنظرتون با هایفو پوستمو بکشم؟

  1. درود بر رویا خانم
   برای درمان افتادگی پوست صورت در سن شما هایفوتراپی بهتر از گزینه جراحی است. البته هایفوتراپی برای درمان اسکار نیست و فقط موجب لیفت صورت می شود. برای درمان اسکار روش میکرونیدلینگ مناسب تر است که بصورت ترکیبی با هایفوتراپی انجام می شود. بهتر است عمل بینی شما بعد از هایفوتراپی انجام شود.
   موفق باشید

 60. عرض سلام واحترام خدمت شما
  بنده خانمی هستم 44 ساله با پوستی روشن وحساس، پوست نسبتا خوبی دارم، دوساله جوشهایی قرمز زیر پوستی میزنم وپوست مستعد قرمزی دارم، درناحیه خط خنده از ژل استفاده کردم،
  با وجود علایم رزاسه میتوانم از هایفو استفاده کنم، نگرانم اگر از هایفو استفاده بکنم صورتم لاغر بشه،
  ممنون

  1. درود بر F.imani
   روزاسه با استرس ، ادویه جات تند، الکل و گرمای موضعی ممکن است تشدید شود، و امواج هایفو به زیر پوست نفوذ کرده و درجه حرارت سطح پوست تغییر چندانی نمی کند و موجب شعله ور شدن روزاسه نمی شود.از طرف دیگر درمان هایی که موجب گرم شدن سطح پوست می شوند مثل لیزر موجب بدتر شدن علائم روزاسه می شوند. در بعضی از افراد با پوست حساس قرمزی بعد از هایفوتراپی در موضع درمان دیده می شود که موقتی است و با کمیرس سرد ظرف چند ساعت بر طرف می شود. با توجه به موارد فوق بهتر است از کرم های مخصوص روزاسه قبل از درمان استفاده کنید و مراقبت های بعد از درمان را کاملا رعایت کنید. هایفو تراپی موجب کلاژن سازی و لیفت پوست می شود و صورت را لاغر نمی کند.
   موفق باشید

 61. سلام و خسته نباشيد
  ٤٠ ساله هستم و من دو ماه پيش جراحي تيروئيد شدم بدليل گواتر و هر دوسمت تيروئيد كاملا برداشته شده. در حال حاضر به خاطر شل شدن پوستم و غبغبم مايل به انجام هايفو هستم ولي از بابت جراحي انجام شده مطمئن نيستم ميشه انجام داد يا خير.
  ممنون ميشم راهنماييم كنيد.

  1. درود بر Bahar
   برداشتن کامل تیروئید موجب کم کاری تیروئید می شود که با تجویز روزانه هورمون تیروئید این موضوع بر طرف می شود. هایفوتراپی منعی با شرایط فوق ندارد با این وجود بهتر است پزشک جراح شما از نظر عمل انجام شده شما را معاینه کرده و نتیجه بافت شناسی از تیروئید شما ارزیابی شود و در صورت مساعد بودن نظر ایشان می توانید هایفوتراپی انجام دهید.
   موفق باشید

 62. سلام و خسته نباشید
  آیا دستگاههای هایفوتراپی با هم فرق دارن و چرا اینقدر قیمت ها در مراکز مختلف متفاوته و قیمت هایفو شما چنده ؟ متشکرم

 63. سلام آقای دکتر
  من چند ساله ام اس خفیف دارم و در حال حاضز هیچ دارویی مصرف نمی کنم.
  با این وضعیت می تونم هایفو انجام بدم؟

  1. درود بر رویا خانم
   در بیماری ام اس اگر مشکل اعصاب حسی در ناحیه صورت وجود نداشته باشد و آستانه تحمل به درد پایین نباشد و بیماری کنترل شده باشد، منعی برای انجام هایفوتراپی وجود ندارد.با این وجود بهتر است با پزشک متخصص اعصاب درباره این موضوع مشاوره داشته باشید.
   موفق باشید

 64. سلام اقای دکتر
  تا چه مدت بعد از هایفو می توانم باردار شوم ؟(عوارضی ندارد)
  آیا هایفو می تواند صورت را پر کند؟

  1. درود بر ناهید خانم
   انجام هایفوتراپی در طی دوران بارداری توصیه نمی شود، با این وجود چنانچه شما قصد بارداری دارید هیچ گونه منعی برای این درمان وجود ندارد چرا که امواج هایفو از جنس امواج صوت هستند و هیچ گونه تاثیر دراز مدتی بر روی باروری ندارند. بعلاوه تاثیر هایفوتراپی در همان زمان درمان است و در پایان جلسه درمانی انرژی هایفو بطور کامل از بدن خارج می شود. البته کلاژن سازی در پوست برای چند ماه ادامه خواهد یافت و نتایج درمان بعد از این دوره نمایان خواهد شد بنابراین شما بدون هیچ گونه نگرانی می توانید هایفوتراپی کنید. هایفوتراپی برای لیفت صورت انجام می شود و برای پر کردن صورت روش های دیگری از قبیل تزریق فیلر توصیه می شود.
   موفق باشید

 65. با سلام من 46 سالمه و اخیرا احساس می کنم پوست ناحیه چانه گردن و گونه ام شل شده و به نظر چشمام گود شده و چند تا لک قهوه ای در ناحیه گونه هام که البته برای زیر چشمم ژل تزریق کردم. برای سفت شدن پوست صورت و بسته شدن منافذ صورت آیا هایفوتراپی موثره یا میکرونیدلینگ؟ متشکرم

  1. درود بر محمدی عزیز
   هایفوتراپی برای لیفت صورت ، رفع غبغب و سفت شدن پوست موثر است که تاثیر خود را در عمق 4.5 میلی متری پوست اعمال می کند. برای درمان لک ، منافذ باز ، تیرگی زیر چشم و چروک سطحی میکرونیدلینگ روش استاندارد و مناسبی است که تاثیر خود را بطور سطحی و در لایه اپیدرم اعمال می کند و با این روش منافذ باز و لک ها و چروک سطحی درمان می شوند. در بسیاری از موارد این دو روش بطور مکمل انجام می شوند تا هم لیفت بیشتری حاصل شود و هم درمان سطحی و عمقی پوست انجام شود .در این روش ابتدا هایفوتراپی انجام شده و میکرونیدلینگ بعنوان درمان مکمل در همان روز صورت می گیرد و نتایج درخشانی برای درمان پوست آسیب دیده به همراه دارد.
   موفق باشید

 66. سلام.طبق گفته شما در هایفوتراپی کلاژنها تخریب و دوباره ساخته میشوند.بنابراین بعد از 2سال باز این کلاژنها عمر خیلی کمتری نسبت به کلاژنهای تخریب شده دارند پس باید صورت بهتر از 2 سال قبل بنظر برسه.این درسته یا خیر.در ضمن من 41 سال دارم و صورتم نسبت به سنم جوانتر است.کمی خط خنده و چند خط خیلی باریک در پیشانی دارم بدلیل رژیم ،کمی در قسمت گردن احساس شل بودن پوست میکنم.آیا این موارد با هایفو 100% ترمیم می شوند.با تشکر

  1. درود بر iran خانم
   کلاژن یک پروتئین در پوست است که قوام پوست بوجود این پروتئین بستگی دارد و با افزایش سن تولید این پروتئین در پوست کاهش یافته و با در هم تنیده شدن رشته های آن در میانسالی چین و چروک در پوست ایجاد می شود. در روش هایفوتراپی با ورود گرما در لایه های عمقی پوست علاوه بر اینکه فیبروبلاستها تحریک شده و شروع به تولید کلاژن جدید می کنند کلاژن های در هم تنیده قبلی نیز ترمیم شده و پیوندهای ملکولی بین این رشته ها شکسته شده و با آرایش منظمی در کنار هم قرار می گیرند. به همین دلیل تاثیر اصلی هایفوتراپی بعد از سه ماه نمایان می شود ، هر چند که بلافاصله بعد از درمان نیز اثر کوتاه مدت درمان مشهود است. سن شما برای انجام هایفوتراپی مناسب است و شل بودن در ناحیه گردن و خط خنده شما با این روش قابل درمان است.
   موفق باشید

   1. درود بر iranخانم
    افت پوست بعد از هر روش درمانی از جمله جراحی پلاستیک بین 5 تا 10 سال بعد اتفاق می افتد که بدلیل عوامل درونی از قبیل ژنتیک، افزایش سن ، تحلیل چربی زیر پوستی و عوامل محیطی از قبیل آلودگی های محیطی ،تاثیر جاذبه زمین و اشعه ماوراء بنفش خورشید می باشد و تمام روش های تهاجمی و غیر تهاجمی لیفتینگ بعد از دوره خاصی می بایست مجددا تکرار شوند.در مورد هایفوتراپی ماندگاری متفاوتی در افراد مختلف دیده می شود که به مراقبت های پوستی و سلامت عمومی فرد بستگی دارد و بعد از بطور متوسط 18 ماه پوست به حالت قبل از درمان بر می گردد و درمان می بایست مجددا تکرار شود. بنابراین بعد از پایان این دوره وضعیت پوست بدتر از شروع درمان نخواهد شد.
    موفق باشید
    موفق باشید

 67. سلام آقای دکتر میخواستم ببینم عوارض هایفون چیست؟ و خطر ترومبوز و آمبولی وجود داره؟؟؟

  1. درود بر Zahra m
   امواج هایفو از جنس صوت است و عوارض جانبی آن قرمزی و احساس سوزش بعد از درمان است که در پوست های حساس دیده می شودو بعد از یک ساعت با استفاده از کمپرس سرد این علائم از بین می رود و خطر آمبولی و یا ترومبوز ندارد.
   موفق باشید

 68. با سلام ممنون از اینکه به سوالاتمون جواب میدید. بنده 28 ساله هستم میخواستم بدونم روش هایفو برای سینه هم استفاده میشه یا نه منطور لیفت سینه یا عوارض داره در بدن؟ برای بازو چی؟ افتادگی خفیف در ناحیه ی سینه و بازو دارم میخواستم ببینم میتونم از این روش استفاده کنم یا نه؟

  1. درود بر سایه خانم
   روش هایفوتراپی یک درمان مدرن و جدید است و بطور اولیه برای لیفت صورت و گردن مورد استفاده قرار می گیرد با این وجود اخیرا FDA استفاده از آن را برای ناحیه دکلته مورد تایید قرار داده و برای سفت شدن پوست این ناحیه استفاده می شود. در مورد لیفت پستان و تاثیرات دراز مدت امواج هایفو بر روی غدد این ناحیه تحقیقات در جریان است و پاسخ قطعی برای مطمئن بودن این روش در این ناحیه تا کنون وجود ندارد. در مورد بازو چنانچه شلی پوست این ناحیه متوسط باشد و تجمع بیش از حد چربی نداشته باشد از هایفو تراپی برای سفت شدن پوست این ناحیه استفاده می شود و در صورت افتادگی شدید جراحی پلاستیک براکیو پلاستی توصیه می شود.
   موفق باشید

 69. سلام آقای دکتر
  من ۶ سال قبل جراحی فک انجام دادم وپیچ وپلاک فلزی در داخل صورتم دارم که دیده نمیشود و داخلی است .همچنین فلزی برای ثابت کردن ۴دندان فک بالام دارم که در پشت دندانها هست ودر حال باز بودن دهان دیده میشود.میخواستم بدونم میتونم هایفو را برای چین وچروک دور چشم و خطوط پیشانی انجام بدهم. با سپاس از شما.

  1. درود بر سارا خانم
   هایفوتراپی بطور مستقیم بر روی پروتز فلزی نباید انجام شود چرا که احتمال داغ شدن فلز و آسیب به بافت نرم اطراف آن وجود دارد بنابراین شما برای نواحی اطراف چشم و پیشانی می توانید هایفو کنید
   موفق باشید

   1. سلام مجدد آقای دکتر
    بسیار سپاسگزارم که به سوالات ما جواب میدید.
    یه سوال دیگه هم داشتم. اینکه چند وقت قبل از بارداری میتوانیم هایفو انجام بدهیم.
    با سپاس فراوان

    1. درود بر سارا خانم
     اعمال زیبایی بدلیل تاثیرات ناشناخته بر روی جنین در زمان بارداری نباید انجام شوند بعلاوه بدلیل تجمع مایعات در زیر پوست و تضعیف سیستم ایمنی در بارداری بهتر است بعد از دوره بارداری و شیردهی اقدام شود. بنابراین هایفوتراپی باید بعد از بارداری انجام شود .
     موفق باشید

 70. با سلام و عرض ادب خدمت آقای دکتر مسافریان و تشکر از مطالب و فیلم های آموزندتون
  میخواستم بپرسم کار هایفو توسط خود شما (پزشک) برای مراجعین انجام میشه دیگه؟

 71. سلام و درود خدمت شما
  من 21 سالمه میخاستم ببینم مانگاری هایفوتراپی چند ساله
  و بعد از این مدت پوست شل میشه یا دقیقا چی میشه
  باید دوباره این روش رو انجام بدیم پوست مشکلی براش پیش نمیاد؟؟؟
  برای چروک زیر چشم روش ار اف بهتره یا هایفو؟؟؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

  1. درود بر سحر خانم
   ماندگاری هایفوتراپی حدود 18 ماه است که البته این زمان به مراقبت های پوست بستگی دارد و در افراد مختلف متفاوت است. بعنوان مثال استفاده از کرم لیفت و ضد آفتاب ماندگاری درمان را بیشتر می کند و بر عکس مصرف دخانیات ماندگاری درمان را کوتاهتر می کند. بعد از این دوره بدلیل تاثیر جاذبه زمین ، آلودگی های محیطی و اشعه ماوراء بنفش خورشید مجددا پوست شل شده و به حالت اول بر می گردد که درمان تکرار می شود. برای چروک زیر چشم روش های مختلفی از قبیل بوتاکس ، میکرونیدلینگ و آر اف وجود دارد که در سن شما قطعا هایفوتراپی انتخاب اول نیست و روش درمان در مشاوره مشخص می شود.
   موفق باشید

 72. سلام خسته نباشید
  من 19 سالمه و زیر چشام از بچگی کبود بود تازگییا هم کمی چروک شده
  میخاستم ببینم برای زیر چشم هم هایفوتراپی اثر داره؟؟؟
  خط خنده و اخم و پیشانی هم هر روز بیشتر میشه
  من سنم برای این کار مناسبه؟؟
  و اگه بعد از عمل بینی یا لمنیت دندان این کارو بکنم مشکلی پیش نمیاد؟؟؟
  و اینکه من استخوان فکم حالت مربعی داره که میخام از بین بره
  ابروهام یه ذره میخام بالا بکشم با هایفوتراپی میشه همچین کاری؟؟؟
  خیلی ممنون از لطفتون

  1. درود بر رویا خانم
   هدف از هایفوتراپی لیفت صورت و جوانسازی است و مواردی که شما اشاره کرده اید با روش های دیگر هم قابل انجام است که در جواب سوال قبل به آن اشاره شده است و در مشاوره حضوری روش درمان تعیین می شود.
   موفق باشید

 73. سلام و وقتتون بخیر
  من حدود 5 ماه پیش از فیلر برای گونه هام استفاده کردم ، فیلر و ژل با انجام هایفو تداخل داره ؟
  ممنون می شم راهنماییم کنید

 74. سلام وقت بخیر
  من ۴۸ سالمه و دستگاه ضربان ساز قلبی دارم و نمی تونم جراحی پلاستیک کنم. برای لیفت صورت می تونم هایفوتراپی انجام بدم؟ ممنون از اینکه وقت می زارین

  1. درود بر سهیلا خانم
   برای لیفت صورت روش های مختلفی وجود دارد که دستگاه ترماژ با استفاده از امواج الکترو مغناطیس رادیو فرکانس RFموجب داغ شدن دستگاههای فلزی و پیس میکر قلبی می شود و تداخل در کار آنها می شود و برای شما ممنوع است. با این وجود امواج هایفوتراپی از جنس امواج صوت هستند و هیچ گونه تداخلی با دستگاه پیس میکر قلبی ندارد و شما می توانید با خیال راحت هایفوتراپی کنید.
   موفق باشید

  1. درود بر علیرضا
   روش های مختلفی برای لیفت ابرو وجود دارد که تزریق بوتاکس و هایفوتراپی از جمله روش های غیر تهاجمی است و لیفت جراحی هم روش دیگری است که هر کدام از این روش ها برای گروه سنی خاصی و میزان افت ابرو و شرایط فرد تعیین می شود و انجام معاینه حضوری ضروری می باشد.
   موفق باشید

  1. درود بر فاطمه خانم
   از اموج صوت برای کاهش سایز و لاغری موضعی در گذشته با عنوان کویتیشن استفاده فراوانی شده است. جنس امواج هایفو نیز از نوع صوت است با این تفاوت که در عمق بافت بطور متمرکز نقاط گرمایی انعقادی ایجاد می کند و ایده استفاده از هایفو برای لاغری بسیار جدید است و دستگاههای هایفوتراپی برای لاغری به تازگی وارد بازار شده اند که پروب بزرگتری نسبت به هایفو معمولی دارد و البته در کلینیک ما انجام می شود.
   موفق باشید

 75. با سلام . اقای دکتر من ۲۹ سالمه و هپاتیت اتوایمیون دارم.سه ساله قرص سل سپت ،مهار کننده ایمنی ، مصرف میکنم ،ایا میتونم هایفو انجام بدم ؟

  1. درود بر شادی خانم
   داروی Cellcept بطور عمده بعد از پیوند کلیه یا کبد به منظور پیشگیری از دفع عضو پیوند شده تجویز می شود و با مهار کردن سیستم ایمنی تاثیر خود را اعمال می کند. یکی از عوارض جانبی این دارو کاهش تعداد گلبول های سفید خون است که در 11 تا 35 درصد مصرف کنندگان اتفاق می افتد و در نتیجه بدن را مستعد عفونت می کند. مصرف این دارو برای هایفو تراپی منع مطلق نمی باشد با این وجود شمارش کامل سلول های خونی و تجویز آنتی بیوتیک می تواند ریسک عفونت را بعد از هایفوتراپی کاهش دهد. بنابراین قبل از هایفوتراپی آزمایش شمارش گلبول های سفید انجام دهید و در صورت نرمال بودن شمارش سلولی و تایید پزشک درمانگر خودتان می توانید برای هایفوتراپی اقدام نمایید.
   موفق باشید

 76. باسلام وخسته نباشيد ،اقاي دكتر من ٣٢ سالمه و مي خواستم بدونم روش هايفو براي جوانسازي و رفع افتادگي صورت براي من مناسب تر است يا ار اف ميكرونيدلينيگ ؟

  1. درود بر لاله خانم
   برای افتادگی خفیف و متوسط میکرونیدلینگ روش مناسب تری است و برای افتادگی های شدیدتر هایفوتراپی توصیه می شود که البته در بعضی از موارد احتیاج به ترکیب هایفوتراپی و میکرونیدلینگ برای افزایش تاثیر درمان می باشد.
   موفق باشید

 77. سلام,,,من 22 سالمه,,,اندام لاغری دارم ولی صورتم به نسبت بدنم تپله!!
  خیلی دوست دارم که صورتمم تا حدی استخوانی بشه,,,
  میخواستم ببینم هایفو تراپی برای لاغری صورت موثره؟؟؟

  1. درود بر سایه خانم
   هایفو تراپی با تحریک تولید کلاژن موجب قوام پوست می شود و با روش درمانی متداول موجب تحلیل چربی نمی شود. با این وجود بدلیل خاصیت ارتجاعی پوست و فعال بودن سلول های بنیادی در سن شما چنانچه انرژی دستگاه بیشتر و عمق امواج حداکثر تنظیم شود ممکن است موجب کاهش حجم چربی در نقاطی از صورت مثل غبغب ،چانه و… شود. از طرف دیگر در مواردی که تزریق چربی در یک موضع بیش از حد انجام شده باشد ؛ هایفوتراپی می تواند حجم چربی اضافه را کاهش دهد، چرا که موجب از بین رفتن سلول های تزریق شده می شود.
   موفق باشید

 78. سلام و درود بر شما آقای دکتر.من ۳۱ سالمه صورت نسبتا لاغری دارم برای شلی پوستم قصد هایفو تراپی دارم.آیا انجام هایفو باعث لاغرتر شدن صورتم میشود؟واینکه بارداری بعد از انجام هایفو مانع از بروز نتایج هایفو نمیشود؟

 79. با سلام و خسته نباشید: من خارج از ایران زندگی می کنم و برای صورتم می خوام اولتراپی انجام بدم ،تفاوت اولتراپی با دابلو چیه ؟ من زمان برام مهمه چقدر زمان می بره و اثرش کی معلوم می شه؟ و چقدر بعد می تونم بیرون برم؟متشکرم

  1. درود بر الناز خانم
   اولتراپی Ultherapy نام دستگاه هایفوتراپی در آمریکای شمالی است و در واقع نام یک برند است. مدت زمان هایفوتراپی حداکثر یک ساعت است و بلافاصله بعد از درمان می توانید بیرون بروید و احتیاج به خانه نشینی ندارد. تاثیر درمان در دو مرحله بروز می کند، مرحله اول بلافاصله بعد از درمان است و مرحله دوم تا سه ماه ادامه پیدا کرده و بعد از این دوره تغییرات نمایان می شود ،که این بدلیل تولید کلاژن در لایه های مختلف پوست می باشد.
   موفق باشید

 80. سلام آقای دکتر، نقشه درمان با هایفوتراپی که در سایت گذاشته اید قسمت های گردن ،چانه و اطراف چشم رو پوشش می ده ولی من برای برجسته کردن گونه می خوام هایفو کنم و در این قسمت در نقشه چیزی ندیدم.آیا روی این قسمت برای برجسته کردن گونه کار انجام نمی شه؟ متشکرم

  1. درود بر خانم محمدی
   بطور معمول هایفوتراپی در قسمت های پایین گونه انجام می شود. لیفتینگ نواحی زیرگونه موجب برجسته شدن و لیفت گونه هم می شود. وارد نکردن مستقیم انرژی هایفو بر روی گونه برای حفظ حجم این ناحیه و برجسته شدن آن با تمرکز بر روی نقاط مجاور است. با این وجود می توان برای تحریک کلاژن سازی بطور سطحی (1.5میلی متر) بر روی گونه هم هایفو کرد که البته این روش برای همه افراد نیست و بعد از معاینه بر اساس گروه سنی و تعیین فرم صورت انجام می شود
   موفق باشید

 81. با سلام من 27 سالمه و اطراف چشمم چروک داره می خواستم برای لیفت ابرو و جوانسازی هایفو کنم ضمنا یه کم غبعب هم دارم. به نظر شما برای سن من هایفو روش مناسبیه ؟ متشکرم

  1. درود بر خانم حمیدی
   هایفوتراپی در سنین مختلف قابل انجام است که بر اساس میزان افتادگی پوست و گروه سنی هدف از درمان مشخص می شود، بعنوان مثال در سنین میان سالی هدف از هایفو تراپی لیفتینگ و سفت شدن پوست است.
   در حالیکه در افراد جوانتر جوانسازی و تغییر شکل صورت ارجحیت بیشتری دارد که لیفت ابرو و رفع غبغب از جمله این موارد است .تکنیک کار برای گروه های سنی مختلف متفاوت است بطوری که در افراد میانسال درمان عمیق تر و با انرژی بالاتر انجام می شود در حالیکه در افراد جوان از تراکم نقاط کمتر و عمق نفوذ کمتر انجام می شود . برای انتخاب بهترین گزینه درمانی برای شما معاینه از نزدیک توصیه می شود.
   موفق باشید

   1. سلام من یه سوالی دارم که جوابش خیلی مهم برام میخواستم بدونم که بعد از گذشت دو سال از هایفوتراپی ایا صورت مثل قبل میشود یا افتاده تر و چروکتر میشود؟ ایا مثل تزریق بوتاکس که اگه دفعه دوم انجام ندیم صورت چروکتر از قبل

    1. درود بر ستاره خانم
     درمان های لیفتینگ و جوانسازی پوست حتما باید تکرار شوند که این تکرار بدلیل تاثیر گذشت زمان بر بافت های بدن است. عوامل محیطی از قبیل جاذبه زمین ، اشعه ماوراء بنفش ، استرس و عوامل درونی از قبیل کمبود ویتامین ها ،تغییرات هورمونی، ژنتیک و بیماری های داخلی موجب افت مجدد پوست می شوند. ماندگاری این درمان ها از یک فرد به فرد دیگر متفاوت است. بعد از گذشت دو سال از هایفو تراپی پوست به حالت قبل از درمان بر می گردد و افتاده تر از قبل نمی شود.
     موفق باشید

 82. سلام خدمت جناب دکتر > من 69 سالمه و افتادگی در گردن و چانه دارم . سن من برای هایفو خیلی زیاده و اگه هایفو کنم برای من جواب می ده؟ و اینکه اگه کسی هایفو کنه در آینده می تونه جراحی پلاستیک صورت انجام بده ؟ ومزوتراپی بعد از هایفو قابل انجامه؟ ممنون از راهنمایتون

  1. درود بر مهری خانم
   سن یک عدد بیشتر نیست و برای هایفوتراپی سن فیزیولوژیک بسیار مهمتر از سن شناسنامه ای است. بعبارت دیگر تا زمانی که سلول های بنیادی در بدن وجود داشته باشد امکان ترمیم و کلاژن سازی وجود دارد و فاکتورهای دیگر از قبیل سبک زندگی ، مصرف دخانیات و مراقبت از پوست در برابر عوامل مضر اهمیت بیشتری نسبت به سن دارد.
   در واقع محدودیت سنی برای هایفوتراپی وجود ندارد و در دهه ششم ، هفتم و هشتم زندگی می توان هایفو تراپی کرد با این وجود پاسخ به درمان و ماندگاری آن در افراد جوان بیشتر است. انجام جراحی پلاستیک برای لیفت صورت بعد از هایفوتراپی هیچ منعی ندارد ولی این عمل می بایست 6 ماه بعد از هایفوتراپی انجام شود.
   مزوتراپی بعد از هایفو بعنوان درمان ترکیبی بعد از یک هفته قابل انجام است و نتیجه درمان را بیشتر می کند.
   موفق باشید

 83. با سلام و خسته نباشید من 56 سالمه و در آزمایش خون که سال قبل انجام دادم گفتند که تعداد پلاکت های خونم کم شده که البته علتش مشخص نشد . آیا می تونم برای افتادگی صورتم هایفو کنم ؟ متشکرم

  1. درود بر Roya خانم
   علل کاهش پلاکت خون بسیار متنوع است و بسیاری از موارد آن گذرا است و با درمان و گذشت زمان بر طرف می شود بعنوان مثال عفونت های ویروسی یا بعضی از انواع کم خونی ها و یا مصرف بعضی از آنتی بیوتیک ها با این وجود در مواردی ممکن است مسئله جدی تری مطرح شود که ممکن است سیستم ایمنی درگیر باشد و موجب خونریزی های متعدد در بدن شود که با بررسی بیشتر و بررسی سلول های مغز استخوان علت آن مشخص می شود. با توجه به اینکه یک سال از آزمایش شما گذشته است بهتر است مجددا آزمایش بررسی سلول های خونی و پلاکت ها را تکرار نمایید تا وضعیت کنونی شما مشخص شود چرا که در صورت پایین بودن بیش از حد تعداد پلاکت ها احتمال کبود شدن پوست شما با هایفو درمانی وجود دارد.
   موفق باشید

 84. با سلام و درود بر شما.آیا انجام هایفو اثر پرکنندگی ژل در ناحیه زیر چشم و خط خنده رو از بین میبرد؟ ایا بعد از تزریق ژل میتوان هایفو کرد؟

  1. درود بر چیمن
   امواج گرمایی هایفو موجب افزایش حرارت در بافت شده و نیمه عمر اسید هیالورونیک که در ماده اصلی در ژل های تزریقی است را کاهش می دهد. بهتر است ابتدا هایفو انجام شده و بعد از یک هفته ژل تزریق شود. با این وجود اگر فردی در صورت خود ژل تزریق کرده است می تواند هایفو کند مشروط بر اینکه بر روی موضعی که ژل تزریق شده است ، درمان انجام نشود. بنابراین حتما این موضوع را با پزشکتان در میان بگذارید تا در روی نقاط تزریق ژل کار نکنند.
   موفق باشید

 85. باسلام وخسته نباشید خدمت اقای دکتر.
  من 25 سال دارم ولی خطوط کنار لب و پشت لبم یه مقدار عمق پیدا کرده و یکم کناره ها ی صورتم پایین تر اومده به شکل لپ و صورتم جا افتاده به نظر می رسه نسبت به گذشته …بعد از تحقیق متوجه شدم چربی یا نخ مناسب مشکل من نیست بیشتر به دنبال یک روش ترمیمیمی هستم .
  هایفو می تونه این مقدار شل شدگی و خطوط ایجاد شده رو مثل گذشته ترمیم کنه ؟
  و یا روش مناسب تری وجود داره ؟

  1. درود بر الهام خانم
   معمولا افت صورت در خانم های ایرانی از سن 35 سالگی شروع می شود و چنانچه افتادگی پوست شما زیاد نیست می توانید از روش های جایگزین مثل میکرونیدلینگ استفاده کنید. انتخاب بهترین نوع درمان برای شما در معاینه مشخص می شود.
   موفق باشید

  1. درود بر سعید آقا
   هایفو تراپی برای لیفت زیر چشم هم کاربرد دارد البته بدلیل نازک بودن پوست اطراف چشم از کارتریج های با عمق نفوذ کمتر در این ناحیه استفاده می شود. بدلیل همگرا بودن امواج هایفو و تمرکز نقطه کانونی در عمق پوست هر عاملی که موجب ایجاد فاصله بین کارتریج و پوست شود ممکن است موجب تمرکز امواج بر روی سطح پوست شود و در نتیجه سطح پوست بسوزد.
   از جمله عواملی که موجب ایجاد فاصله بین پوست و سطح کارتریج می شود داشتن ریش بلند است ، تکان خوردن سر و مصرف بیش از حد ژل التراسوند از دیگر موارد است. بنابراین شما قبل از درمان می بایست شیو کنید تا درمان کامل و بدون ریسک انجام شود.
   موفق باشید

 86. سلام و درود بر شما دکتر عزیز.من سی سالمه و دور لبم افتادگی خفیفی داره با توجه به اینکه در جواب به یکی از سوالات شما فرمودید انجام هایفو در سن سی سالگی زود اسن آیا هایفو تراپی برای مشکل من موثر است یا نه؟

  1. درود بر رویا خانم
   هایفو تراپی قبل و بعد از 30 سالگی بر حسب میزان افتادگی پوست و ضخامت لایه چربی انجام می شود هر چند که توصیه به انجام هایفو بعد از 30 سالگی است ولی برای جوانسازی و تحریک کلاژن سازی در کمتر از 30 سال هم قابل انجام است.با این وجود در اطراف لب بدلیل وجود عصب marginal mandibular nerve که یک عصب سطحی است انجام نمی شود. برای گوشه لب در صورت افتادگی معمولا از روش های دیگر لیفت مثل میکرونیدلینگ استفاده می شود و بعد از آن ممکن است فیلر تزریق شود.
   موفق باشید

 87. سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر
  من 45 سالمه و افتادگی پلک دارم قبلا برای چروک پیشانی و بالا رفتن ابرو بوتاکس زدم که خوب بود ولی ابروی چپم خیلی بالا رفت که احتیاج به ترمیم شد. افتادگی ابرو یک حالت خسته به صورت من داده و دنبال یک روش غیر جراحی برای بالا بردن ابرو هستم .آیا هایفو تراپی موجب بالا رفتن پلک و ابرو می شه و مثل بوتاکس احتمال عدم تقارن دو ابرو وجود داره؟ متشکرم

  1. درود بر ثریا خانم
   هایفوتراپی موجب لیفت ابرو می شود و بالا رفتن ابرو می تواند تا حدودی افتادگی پلک را جبران کند.با این وجود لیفت ابرو در هایفو تراپی برای افتادگی شدید ابرو اولین گزینه نیست چرا که لیفت ابرو در هایفو تراپی متوسط است و جایگزین روش های لیفت جراحی نمی شود. نگرانی شما در مورد عدم تقارن ابروها بی مورد است چرا که لیفت ابرو در تزریق بوتاکس نتیجه ریلکس کردن عضلات پایین برنده ابرو است و تعادل به نفع عضله بالا برنده ابرو تغییر می کند در حالیکه لیفت ابرو در روش هایفوتراپی بدلیل انقباض رشته های کلاژن و سفت شدن لایه های عمقی پوست است و بالا رفتن ابرو قابل پیش بینی تر و متعادل تر اتفاق می افتد.
   موفق باشید

 88. سلام آقای دکتر.ممنون از وقتی که برای بیماران میذارید.من ۳۱ سالمه و پوستم نازک و حساسه با کوچکترین تحریکی قرمز میشه.احساس شلی خفیف در پوستم دارم آیا میتونم هایفوتراپی کنم؟قبلا از یکی شنیدم که بعد یکماه هنوز تورم پوستش بعد هایفو از بین نرفته آیا این حالت برای من نیز پیش می اید؟

  1. درود بر روناک خانم
   هایفوتراپی درمان غیر جراحی برای افتادگی پوست است و در صورتیکه کارتریج مناسب و انرژی صحیح بر حسب نقاط مختلف پوست و عمق لایه SMAS انتخاب شود تورم و قرمزی معمولا ظرف چند ساعت از بین می رود و عارضه خاصی ندارد.
   موفق باشید

 89. با سلام و خسته نباشید من خانمی هستم 52ساله که قرار بود هفته پیش هایفو کنم و یکساعت قبلش پماد زایلوپی به صورتم بزنم ولی به پماد حساسیت دادم اولا میخواستم بدونم آیا درد هایفو بدون هیچ بیحسی قابل تحمل هست؟درضمن میشه بجای پماد از مسکنهایی مثل بروفن یا نوافن استفاده کرد؟چون من پوست بسیار حساسی دارم و آستانه دردم پایین هست…ممنون از پاسخگوی شما

  1. درود بر Jale خانم
   احساس درد یک ادراک ذهنی است و از یک فرد به فرد دیگر متفاوت است و حتی در یک شخص در زمان های مختلف آستانه تحمل به درد متغیر است که این مربوط به تغییرات هورمونی و شرایط جسمی و روانی فرد می باشد. لذا برای شما مصرف آرام بخش و مسکن های که ذکر کرده اید و تلقین مثبت به بالا رفتن آستانه تحمل به درد کمک زیادی کرده و درمان را هم برای شما و هم برای پزشک درمان گر راحت ترمی کند. بدلیل محل تاثیر گذاری هایفو که در عمق 3 تا 4.5 میلی متری پوست است کرم های بی حسی تا حدودی شدت احساس درد را کاهش می دهند چرا که تاثیر این کرم ها سطحی است و تا لایه فوقانی درم را بی حس می کنند و به لایه زیر پوست دسترسی ندارند.
   موفق باشید

 90. باسلام وخسته نباشی خدمت اقای دکتر، من 37سالم هست واینکه دور لبم دوتا خط خنده بزرگی هست که منو خیلی لزار میده و همچنین دور چشمم هم چروکهای عمیقی شده ایا میتونم از روش هایفو استفاده کنم یانه، ببخشبد ادرس مطبتون اگه میشه لطف کنید

  1. درود بر فاطمه خانم
   بدلیل افتادگی پوست گونه بعد از 35 سالگی و فشار بر خط خنده علاوه بر عمیق تر شدن ، زاویه بین دو خط خنده بسته شده و یک زاویه حاده ایجاد می شود که در مقایسه عکس ده سال قبل شما با وضعیت الان این موضوع مشهود است. روش هایفو با لیفت پوست گونه موجب باز شدن خط خنده و برگشت به زاویه بازتر می شود. در مورد خطوط اطراف چشم چنانچه این چروک بر روی پلک نباشد با روش هافوتراپی قابل درمان است و اگر در ناحیه داخلی حدقه چشم باشد روش های دیگر مثل میکرونیدلینگ و یا تزریق بوتاکس مناسب تر است چرا که امواج هایفو در قسمت داخلی استخوان حدقه نباید استفاده شود.
   موفق باشید

 91. با سلام من 37 سالمه و کارمند هستم و قصد انجام هایفو تراپی دارم. بعد از هایفو تراپی چند روز باید خانه نشینی کرد و چند جلسه می شه هایفو انجام داد؟ ممنون از پاسخگویتان

  1. درود بر H.J
   هایفوتراپی بطور سرپایی انجام می شود و احتیاج به خانه نشینی ندارد.
   از آنجا که جنس امواج هایفو از نوع صوت است بعد از اولین جلسه درمان به منظور تثبیت تاثیر آن هر ۶ تا ۱۲ ماه یک بار تکرار آن توصیه می شود و هیچ محدودیتی در تعداد جلسات وجود ندارد و در صورت نداشتن منع پزشکی این درمان را می توان تا سنین میانسالی و حتی کهنسالی ادامه داد.
   موفق باشید

 92. سلام و خسته نباشید من ۳۵سالمه و بدلیل جراحی که یک سال پیش داشتم چروک زیر چشم و شل شدن پوست پیدا کردم ایا هایفو جهت برطرف کردن چروک و افتادگی پوست مناسب است؟با تشکر از شما.

  1. درود بر خانم fatemeh
   کاربرد اصلی هایفوتراپی برای سفت شدن و جوانسازی پوست است با این وجود در مناطق نزدیک به چشم بویژه قسمت های داخلی استخوان حدقه برای محافظت از کره چشم، پوست زیر چشم پایین کشیده شده و با کارتریج مناسب درمان انجام می شود . چروک زیر پلک ممکن است احتیاج به درمان های دیگری مثل تزریق بوتاکس داشته باشد که در معاینه این موضوع مشخص می شود.
   موفق باشید

 93. سلام اقای دکتر خسته نباشین.من۲۴ سالمه به دلیل لاغرشدن صورتم زیر چشمام کمی چروک شده وخط خنده نسبتا مشخصی افتاده.در کل دوست دارم پوست کشیده وصافی داشته باشم.به نظر شما انجام هایفو مناسبه برام؟؟ و اثر هایفو کی مشخص میشود؟

  1. درود بر خانم Zahraa
   بدلیل تاثیر حرارتی اموج هایفو بر روی بافت های عمقی پوست، درمان برای جوانسازی و تحریک کلاژن سازی در عمق کمتر از 3 میلی متر در لایه درم انجام می شود .بطور کلی روش درمان هایفو تراپی در افراد کمتر از 30 سال و صورت های استخوانی با افراد میانسال با صورت پر متفاوت است چرا که در صورت های پر از حداکثر عمق نفود و حداکثر انرژی استفاده می شود در حالیکه در صورت های لاغر از عمق نفوذ کمتر و انرژی پایین تراستفاده می شود تا با تحریک کلاژن سازی جوانسازی انجام شود. انتخاب عمق نفود ، تعداد شات و انرژی دستگاه در معاینه مشخص می شود.
   اثر هایفو بلافاصله بعد از درمان دیده می شود ، با این وجود برای تکمیل چرخه تولید کلاژن چند هفته زمان احتیاج است و نتیجه نهایی ۴ تا ۶ هفته بعد دیده می شود.
   موفق باشید

 94. با سلام و عرض ادب و احترام
  من 45 ساله هستم اما ظاهر پوستم جوانتر از سن واقعى ام به نظر ميايد ، چروك ندارم فقط خط خنده متوسط دارم و زير چشمهايم كمى گود و تيره هست و كلا پوست حساسى دارم كه بسيار سريع قرمز ميشود و اضافه وزن ندارم
  با توجه به اينكه من كم كارى تيروئيد خفيف از نوع هاشيموتو دارم و روزى نصف قرص لووتيروكسين مى خورم شما كدام روش جوانسازى را براى من پيشنهاد ميكنيد هايفو يا ترماژ CPT ؟

  1. درود بر خانم sana
   کم کاری تیروئید منعی برای انجام روش های جوانسازی نیست و در هایفوتراپی بر روی غده تیروئید کار نمی شود. روش ترماژ با استفاده از امواج آر اف و ایجاد سرمایش قوی بر روی پوست موجب لیفتینگ و جوانسازی می شود که در چند جلسه باید تکرار شود و زمان بر است و حداکثر عمق نفوذ آن 3 میلی متر است و لایه SMAS را درمان نمی کند در حالیکه هایفوتراپی در یک جلسه انجام می شود و حداکثر عمق نفوذ را بین روش های جوانسازی دارد(4.5 میلی متر) و موثر ترین روش لیفتینگ است.
   موفق باشید

 95. با سلام خدمت آقای دکتر
  من 25 سالمه و خط ابرو دارم و این موضوع ناراحتم کرده. آیا با روش هایفوتراپی میتونم مطمعن باشم که خط ابروم از بین میره؟ و اینکه برای خط ابرو هم باید کل صورت باشه؟

  1. درود بر ملیحه خانم
   هایفو تراپی یک روش مدرن لیفت صورت است که برای لیفت ابرو ، رفع غبغب و خط خنده و بطور کلی سفت شدن پوست صورت مورد استفاده قرار می گیرد. در سنین کمتر از 30 سال انجام هایفو برای جوانسازی امکان پذیر است که از کارتریج های با عمق نفوذ بالا استفاده نشده و درمان در عمق 4.5 میلی متری انجام نمی شود که این موضوع بدلیل تفاوت بافت شناسی لایه های پوست در سنین جوانی و میانسالی است. اگر صرفا قصد درمان خط اخم دارید بوتاکس برای شما مناسب تر است.
   موفق باشید
   فیلم هایفوتراپی

 96. با سلام و خسته نباشید، آیا انجام هایفو تراپی با روش های دیگر جوانسازی مثل مزوتراپی یا میکرونیدلینگ در یک جلسه برای بیشتر شدن اثر درمان امکان پذیره؟ متشکرم

  1. درود بر شما
   هایفوتراپی در لایه زیر پوستی SMAS تاثیر کرده و میکرونیدلینگ و مزوتراپی در سطح درم و اپیدرم اعمال می شود و ترکیب این روش های درمانی برای جوانسازی و لیفت پوست بسیار موثر و هم افزا است و در صورتی که پوست حساس نباشد در یک روز می توان از دو روش درمانی ترکیبی استفاده کرد ولی در صورت حساس بودن پوست با یک روز فاصله انجام می شود.
   موفق باشید

 97. سلام آقای دکتر
  من 20 سالمه از حالت چشام ناراضی ام چون پوست بین چشم و بالای ابروم گوشتیه و خیلی هم شله و چروک دیده میشه از این بابت خیلی ناراحت هسم لطفا منو راهنمایی کنین

 98. سلام
  عوارض جانبی هایفوتراپی قرمز شدن مختصر و در بعضی موارد تورم موضعی است که معمولا با کمپرس سرد بعد از یک ساعت بر طرف می شود چنانچه درمان توسط فرد ماهری انجام نشود ممکن است سوختگی و یا آسیب به اعصاب سطحی پوست ایجاد شود که البته این آسیب موقت و گذرا است. انجام هایفو تراپی می بایست توسط پزشک با تجربه و مسلط به آناتومی صورت انجام شود تا از ایجاد عوارض ناحواسته جلوگیری شود. عوارض ناخواسته هایفو در ساعات اول بعد از درمان خود را نشان می دهد بنابراین عوارضی که ذکر کره اید بعد از 20 روز غیر محتمل است با این وجود بهتر است با پزشک خودتان در تماس باشید.
  موفق باشید

  1. سلام
   تورم صورت بعد از هایفوتراپی بیش از یک روز طول نمی کشد ولی اگر در چند ماه اخیر ژل تزریق کرده باشید یا پروتز در صورتتان باشد تورم و التهاب طولانی می شود، با این وجود بعضی اوقات گره های زیر پوستی در زیر پوست لمس می شود که به تدریج از بین می رود.
   موفق باشید

 99. با سلام من 45 سالمه کمی پف دور چشم وغبغب دارم .نمیدونم بین دو روش هایفو تراپی و میکرونیدلینگ کدوم رو انتخاب کنم.در ضمن کک و مک قدیمی هم دارم که با لیزر کاملا برداشته نشده.لطفا راهنمایی بفرمایید.

  1. با سلام و درود خدمت زهرا خانم
   میکرونیدلینگ برای درمان لایه سطحی پوست مناسب است و ناهمواری های سطح پوست ، جای جوش ،منافذ باز ،چین و چروک های سطحی، کک ومک و لک های اپیدرم را از بین می برد. هایفوتراپی لایه های عمقی پوست را تحت تاثیر قرار داده و لیفتینگ در پوست ایجاد کرده و غبغب و افتادگی های صورت را درمان می کند و تاثیری بر ضایعات اپیدرم و سطح پوست ندارد. بنابراین هر دو روش میکرونیدلینگ و هایفوتراپی می توانند در بهتر شدن وضعیت پوست شما کمک نمایند که البته ابتدا هایفوتراپی انجام شده و سپس میکرونیدلینگ در همان جلسه و یا به فاصله یک روز انجام می شود.
   موفق باشید

 100. سلام، من 55 سالمه و در ناحیه گردن افتادگی شدید دارم آیا روش هایفو برای من خوبه و برای لیفت گردن ، غبغب و صورت هزینه هایفو چنده و چقدر زمان می بره ، چه آمادگی احتیاج داره و آدرس مطب کجاست؟ متشکرم

  1. سلام خدمت مریم خانم
   روش هایفو اگر از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشید برای شرایط شما مناسب است و کل صورت و گردن حدود 45 دقیه زمان می برد.آمادگی خاصی برای اینکار احتیاج نیست ولی چنانچه از کرم های لایه بردار استفاده می کنید می بایست حداقل یک هفته قبل از آنها استفاده نکنید. موفق باشید

  1. درود بر شما
   هایفو می تواند بر روی نیمه عمر ژل تاثیر گذاشته و ماندگاری آن را کم کند. با این وجود در نقاطی که امواج هایفو بر خورد نکند مثل لب ها چنین عارضه ای رخ نمی دهد و جای نگرانی نیست و تزریق ژل لب تداخلی با هایفوتراپی ندارد.
   هایفو برای جوانسازی کل صورت و گردن کاربرد دارد و بیشتر بر روی چروک استاتیک و ثابت موثر است. از طرف دیگر بوتاکس بر روی چروک دینامیک و متحرک یک سوم فوقانی صورت کاربرد دارد و این دو درمان در بسیاری از موارد مکمل یکدیگر هستند و یک هفته بعد از هایفو بوتاکس انجام می شود
   موفق باشید

 101. کتایون منتظری

  سلام اقای دکتر
  در یکی از سایت ها نوشته بود که هایفو برای بیماران کم کاری تیرویید موثر نیست و ترماژسی تی پی را توصیه کرده بودند در حالیکه ترماژ هم با امواج رادیوئی حرارت ایجاد می کند و کلاژن سازی را تحریک می کند و در واقع مکانیسم اثر هر دو یکی است ایا شما با این موضوع موافق هستید؟ در ضمن اگر کسی قرص تیروئید مصرف کند و کم کاری کنترل شده باشد چه؟
  موفق باشید

  1. درود بر شما
   امواج هایفو از جنس صوت متمرکز شده است و امواج دستگاه ترماژ از نوع امواج رادیویی RF است که با سرد کردن سطح پوست از آسیب رسیدن به اپیدرم جلوگیری می کند. مکانیسم درمان این دو روش متفاوت است و بدلیل عمق نفوذ بالاتر در هایفو تراپی در مان موثر تر و ماندگارتر است. اصولا درمان هایفو تراپی روی تیروئید انجام نمی شود و در کم کاری تیروئید کنترل شده منعی برای هایفو تراپی وجود ندارد.
   موفق باشید

 102. سلام آقای دکتر ، من در خارج از کشور زندگی می کنم و ژانویه به ایران می آیم و قصد انجام های فو دارم .آیا بعد از های فو تراپی مراقبت خاصی احتیاج است و مدت استراحت بعد از آن چقدر است؟ و هزینه انجام اینکار چقدر است؟
  متشکرم

  1. درود بر شما
   هایفوتراپی یک روش مطمئن و کم عارضه است و بعد از آن احتیاج به استراحت ندارد و روز بعد می توان در محل کار حاضر شد. با این وجود در بعضی از بیماران مختصر قرمزی و تورم در پوست دیده می شود که با کمپرس سرد بعد از یک ساعت بطور کامل رفع می شود. بر خلاف لیزر های تهاجمی مثل لیزر فراکشنال که تنها در پاییز و زمستان انجام می شوند ، هایفو تراپی در تمام فصول و انواع تیپ های پوستی روشن و تیره انجام می شود. در رابطه با هزینه آن در سوال قبلی به آن پاسخ داده شده است.
   موفق باشید

 103. با سلام
  آیا هایفوتراپی صورت خوبه؟ زمان عمل هایفوتراپی چقدر است و آیا عوارض دراز مدتی برای انسان دارد؟
  متشکرم

  1. درور بر شما
   مدت زمان هایفوتراپی 45 دقیقه تا یکساعت است. جنس امواج هایفو از نوع امواج صوت است و تاثیر یونیزه کننده در بدن ندارد بنابراین بی خطر و مطمئن است و تا کنون هیچ عارضه بلند مدت بر روی بدن انسان گزارش نشده است.
   موفق باشید

   1. درود بر مریم
    هایفوتراپی بدلیل اثر حرارتی موجب کاهش نیمه عمر ژل می شود و بر روی موضعی که ژل تزریق کرده اید نباید هایفوتراپی انجام دهید.
    موفق باشید

 104. سلام خدمت آقای دکتر
  من 47 سالمه و داروهای پردنیزولون ، آزاتیوپرین و هیدروکسی کلرکین برای بیماری لوپوس مصرف می کنم.بدلیل مصرف این داروها وزنم اضافه شده و پوستم شل شده و ترک خورده آیا می تونم هایفو تراپی انجام بدم.
  متشکرم

  1. درود بر مائده خانم
   نتایج درمان با هایفو تراپی در افراد با BMI بالاتر از 30 ضعیف است و بعلاوه داروهای کورتیکواستروئید و سیتوتوکسیک که برای درمان لوپوس شما تجویز شده است سیستم ایمنی بدن را تضعیف نموده و در ترمیم و بازسازی رشته های کلاژن اثر نامطلوبی می گذارد. بعلاوه شانس عفونت و واکنش التهابی در پوست بعد از هایفوتراپی بیشتر می شود. بنابراین انجام هایفو در حال حاضر بهترین گزینه برای شما نیست مگر آنکه با نظر پزشک درمانگر دوز داروهای شما کاسته شده و سپس هایفوتراپی انجام شود.
   موفق باشید

  2. سلام مائده خانوم .خبر خوبی براتون دارم لوپوس شما با استفاده از روش نوین دارو درمانی که خیلی هم ارزون قیمت هست درمان میشه و اصلا نیازی به استفاده از کورتون و آزارام و هیچگونه داروی سرکوب ایمنی نیست .خوشحال میشم با من تماس بگیرین تا اطلاعات کامل رو براتون بزارم [email protected]

 105. با سلام و عرض ادب و احترام
  من ایمپلانت دارم و قصد انجام هایفو را دارم آیا تداخلی با یکدیگر دارند؟
  متشکرم

   1. سلام خسته نباشید
    میخواستم بپرسم این روش برای کسی که فشار خون بالا داره و حدود ۶۷ سالشه مشکلی نداره؟

    1. درود بر صدف
     با افزایش سن تولید کلاژن در پوست کاهش می یابد و فعالیت سلول های بنیادی کم می شود ولی هیج گاه متوقف نمی شود بنابراین در سن 67 سال هم هایفوتراپی قابل انجام است و برای تاثیر بیشتر از روش ترکیبی با آر اف استفاده می شود. فشار خون کنترل شده منعی برای درمان ندارد.
     موفق باشید

    1. درود بر یسنا
     تزریق چربی در واقع یک نوع پیوند سلول های چربی از یک موضع بدن که دارای بافت چربی اضافه است به نواحی که دچار تحلیل چربی شده اند می باشد و به منظور تثبیت درمان بهتر است هایفوتراپی با عمق و انرژی بالا در نواحی که چربی تزریق شده است انجام نشود و حداقل سه ماه بعد از تزریق چربی انجام شود، چرا که امواج هایفو در لایه های عمقی و زیرین پوست نفوذ کرده و موجب از بین رفتن چربی تزریق شده می شوند. بطور ایده آل بهتر است به منظور سفت کردن و لیفت پوست ابتدا هایفوتراپی انجام شده و در مرحله بعد به منظور حجم دهی و لیفت بیشتر صورت تزریق چربی انجام شود.

     موفق باشید

  1. با سلام و احترام فراوان
   اقای دکتر 38 سالمه و در 2 سال گذشته دو بار هایفوتراپی انجام دادم. مرتبه اول متاسفانه پزشک فقط 15 دقیقه وقت گذاشت و اثر چندانی نداشت.مرتبه دوم 40 دقیقه طول کشید و اثرات بهتر قابل مشاهده بود ،فقط در حد سفت شدن پوست و گرنه خط خنده و گودی چانه خیلی دارم. الان که 9 از هایفو تراپی می گذرد چروک صورت کاملا قابل مشاهده است ایا شما انجام مجدد هایفو تراپی راتجویز می کنید یا تزریق ژل( چانه مستطیلی هم دارم)

   1. درود بر nahid
    همانطور که ذکر کرده اید تاثیر درمان هایفو با مدت زمان کار بر روی صورت و تعداد شات ارتباط مستقیم دارد و هر چه پزشک وقت بیشتری برای شما بگذارد نتیجه درمان طولانی تر و چشمگیرتر خواهد شد. خط خنده بطور غیر مستقیم با سفت شدن پوست دو طرف صورت بهبود می یابد و چنانچه عمق خط خنده زیاد باشد ممکن است احتیاج به تزریق ژل باشد بعلاوه هایفوتراپی بر روی گودی چانه موثر نیست و با درمان های دیگراز قبیل تزریق فیلر برای این ناحیه توصیه می شود.
    موفق باشید

  2. سلام، خسته نباشید آقای دکتر
   من ۳۹ سالمه و در ناحیه پیشانی و بین ابرو خطوط ریزی دارم می خوام کاری کنم که این خطوط عمیق تر نشن و تا حدی از بین برن. به من تزریق بوتاکس رو پیشنهاد دادن. به نظر شما هایفو بهتر جواب میده یا بوتاکس؟ ممنون از شما.

   1. درود بر معصومه
    هایفوتراپی در ناحیه پیشانی در تمام نواحی بویژه خط اخم انجام نمی شود که این موضوع بدلیل پیشگیری از اعصاب حسی در این نقاط می باشد و در این مورد بوتاکس انتخاب مناسب تری می باشد.
    موفق باشید

  3. سلام، وقت به خیر. انجام هایفوتراپی تا چند بار تو سال مجازه؟ مثلا کسی میتونه ظرف حدودا یک ماه دوباره هایفو انجام بده؟؟

   1. درود بر Sheila
    چنانچه بطور کامل400 تا 500 شات هایفو در یک جلسه برای صورت و گردن انجام شده باشد قبل از 6 ماه انجام مجدد درمان توصیه نمی شود و از درمان های مکمل مثل آر اف و میکرونیدلینگ می توانید استفاده نمایید.
    موفق باشید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button
راز بوتاکس بدون عارضه چیست؟ مزوژل چیست؟ علت جذابیت چهره آنجلینا جولی چیست؟ راز شفافیت پوست کلئوپاترا چه بود؟ راز لیفت صورت بدون جراحی راز درمان جای جوش با سابسیژن راز جوانی پوست کیم کارداشیان چیست؟ تزریق ژل لب مدل قلوه ای