خانه / هایفوتراپی / هایفوتراپی

هایفوتراپی

هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی HIFU عبارتست از انتقال امواج اولترا سوند با شدت بالا و فرکانس پایین ،  بطور متمرکز در لایه های عمقی پوست ( High Intensity Focused Ultrasound ) به منظور لیفتینگ و جوانسازی پوست . در گذشته امواج صوت با فرکانس بالا بعنوان یک روش تشخیصی مطمئن و کم عارضه بصورت سونوگرافی  مورد استفاده قرار گرفته است. تفاوت امواج هایفو با امواج سونوگرافی در این است که هایفوتراپی یک روش درمانی است و شدت امواج آن بیشتر است و فرکانس پایین تری دارد و بعلاوه این امواج همگرا هستند و در یک نقطه کانونی در زیر پوست متمرکز شده و ایجاد گرما می نمایند در حالیکه امواج سونوگرافی واگرا بوده و انرژی پایین تر و فرکانس بالاتری دارند.

قبل و بعد هایفوتراپی صورت
هایفوتراپی

با افزایش سن تغییرات پوست از قبیل شل شدن  و شکل گیری چین و چروک های صورت در تمام لایه های پوست ایجاد می شود . درمان های رایج در جوانسازی  از قبیل میکرودرم ابریژن ، آر اف و لیزر عمدتا متمرکز بر لایه های سطحی اپیدرم و درم می باشند. در گذشته درمان قابل قبول و موثری برای قسمت های عمقی تر پوست( SMAS) بجز جراحی پلاستیک صورت در دسترس نبود. در  جراحی پلاستیک صورت یک لایه از پوست جدا شده و به سمت بالا کشیده شده و نقاط انعقاد حرارتی در لایه SMAS بطور مستقیم  بوسیله امواج الکتروفرکانسی انجام شده و لیفتینگ جراحی انجام می شد. لایه اتصال دهنده عضلات به پوست SMAS نقش مهمی در افتادگی پوست و ایجاد چروک های عمقی ایفا می کند این لایه superficial musculoaponeurotic system به شکل یک بافت هم بند فیبروز در گردن و صورت قرار گرفته و میمیک صورت و حرکات عضلات از طریق این لایه به پوست منتقل می شود و ایجاد چین و چروک های عمقی و شلی پوست در میانسالی از این لایه شروع می شود. در روش هایفو تراپی این لایه مورد هدف قرار می گیرد و لایه اپیدرم دست نخورده باقی می ماند بعبارت دیگر کانون امواج اولتراسوند در زیر پوست است و در زمان عبور از سطح پوست انرژی امواج جذب پوست نشده و تغییر قابل توجهی در سطح پوست ایجاد نمی شود.

هایفوتراپی
هایفوتراپی

برای دیدن فیلم هایفو  بر روی فیلم زیر کلیک کنید:

بهترین دستگاه هایفوتراپی کدام است؟

دابلو نام دستگاهی است که امواج هایفو تولید می کند بعبارت دیگر Doublo نام یک برند کره ای است که توسط شرکتHironic تولید می شود و در ایران بهترین دستگاه هایفو  است چرا که تاثیر درمان با این دستگاه کاملا محسوس است و صرفا در یک جلسه درمان انجام شده و ماندگاری طولانی تری دارذ.

قیمت هایفوتراپی چقدر است؟

قیمت هایفوتراپی  بر اساس میزان افتادگی پوست و نوع درمان متفاوت است. بعنوان مثال در بعضی موارد افتادگی پوست بسیار زیاد است  و بعلاوه مشکلات دیگری از قبیل منافذ باز ، لک و یا جای جوش وجود دارد که در این موارد درمان ترکیبی انجام می شود. بعبارت دیگر روش هایفوتراپی به تنهایی برای درمان تمام مشکلات پوست کفایت نمی کند و در این روش  ابتدا هایفوتراپی انجام شده و در همان جلسه، میکرونیدلینگ برای درمان سطح پوست انجام می شود که تاثیر هم افزا برای لیفت پوست خواهد داشت چرا که هم از لایه های زیرین  لیفتینگ انجام شده و هم در لایه های سطحی پوست درمان انجام می شود و ضایعات سطحی از قبیل جای جوش و لک درمان می شود که به تبع  هزینه روش ترکیبی بیشتر خواهد شد.

حتما بخوانید  آر اف چیست
 قبل و بعد هایفوتراپی صورت
هایفوتراپی

روش انجام هایفوتراپی چگونه است؟

بعد از استعمال ژل اولتراسوند در سطح پوست و انتخاب کارتریج مناسب خطوط درمان بطور دستی و با فاصله ۳ تا ۵میلی متر انتخاب شده و تعداد۳۵۰ تا ۴۵۰ شات برای تمام صورت و گردن انجام می شود. چنانچه افتادگی پوست شدید باشد تا  ۵۰۰ شات قابل انجام است. هر کارتریج بر حسب نوع دستگاه ۱۰ تا ۱۵ نقطه کانونی ایجاد می کند. درجه حرارت ۶۵ درجه سانتی گراد موجب نکروز انعقادی نقاط کانونی امواج می شود بعلاوه با ارتعاش و انتقال گرما در بافت اطراف که کمتر از نقاط هدف می باشد رشته های کلاژن جمع شده و در نهایت ترمیم و لیفتینگ در این ناحیه شروع شده و بعد از ۹۰ تا ۱۸۰ روز این فرایند تکمیل می شود. در نقاطی که ضخامت لایه SMAS کمتر است مثل پیشانی،شقیقه، گردن و اطراف چشم از کارتریج های با عمق نفوذ کمتر استفاده می شود. در بقیه نقاط بطور معمول از کارتریج های با عمق نفوذ بالاتر استفاده می شود(۳ تا ۴٫۵ میلی متر) بطور کلی اگر لایه چربی زیر پوستی به اندازه کافی باشد کارتریج ۴٫۵ میلی متری انتخاب مناسب تری است و در افراد با ضخامت لایه چربی کمتر کارتریج ۳ میلی متری مناسب تر است. بطور متوسط هر جلسه هایفو تراپی حدود یک ساعت طول می کشد. به منظور یک دست شدن پوست انجام تمام نقاط صورت و گردن در یک جلسه می بایست انجام شود بعبارت دیگر نمی توان برای یک ناحیه از صورت هایفوتراپی انجام داد و بقیه صورت را رها کرد چرا که در غیر این صورت تاثیر درمان کمتر شده و نتیجه مطلوب بدست نخواهد آمد .تفاوت هایفو تراپی با امواج لیزر و آر اف در جوانسازی پوست در این است که انرژی این امواج جذب لایه های سطحی اپیدرم و قسمت فوقانی درم می شوند و تاثیر درمانی خود را در این ناحیه اعمال می نمایند چرا که در صد بسیار ناچیزی از انرژی آنها به لایه عمقی تر پوست می رسد در حالی که در هایفو تراپی صورت تمرکز امواج نقاط زیر پوست می باشد.

عکس هایفوتراپی
هایفوتراپی

فواید هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی در تمام نقاط بدن و برای انواع تیپ های پوستی قابل استفاده است و کلا یک جلسه درمان انجام می شود و ماندگاری تاثیر آن بالاتر از ۲ سال می باشد. این روش احتیاج به برش نداشته و ریسک عفونت ، اسکار و عوارض جراحی ندارد و یک نوع درمان سرپایی محسوب می شود. درد در هایفوتراپی در مقایسه با درمان های تهاجمی کم است و با مسکن های معمولی این عمل قابل تحمل می باشد. با یک جلسه درمان چهره فرد ۴ تا ۸ سال جوان تر می شود. بطور کلی هایفوتراپی برای درمان افتادگی و شل شدگی پوست، ترمیم خط خنده، بالا کشیدن ابروها، رفع چین و چروک و رفع غبغب و جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

حتما بخوانید  هایفو چیست

من هایفو انجام دادم عوارض هایفوتراپی چیست؟

عوارض هایفوتراپی کم و گذرا است که بعد از درمان ،مختصر قرمزی و تورم در ناحیه ایجاد شده که با استفاده از کمپرس سرد ظرف چند ساعت برطرف می شود. بدلیل نبود عینک محافظت کننده ای که بتواند از چشم در برابر امواج اولترا سوند محافظت نماید ، انجام هایفوتراپی در قسمت های داخلی حدقه چشم توصیه نمی شود. همچنین موقعیت غده تیروئید با دست مشخص شده و روی آن هایفوتراپی صورت نمی گیرد. ندول های زیر پوستی از دیگر عوارض این روش است که موقتی و گذراست انتخاب تراکم مناسب نقاط از این عارضه جلوگیری می کند. عارضه نادر ولی مهم تر ضعف موقت اعصاب سطحی صورت می باشد که بیشتر در شاخه تمپورال عصب سه قلو و شاخه مارژینال عصب ماندیبولار می باشد که ۱ تا ۱۲ ساعت بعد از درمان ایجاد شده و بعد از ۲ تا ۶ هفته بطور کامل برطرف می شود و بدلیل التهاب در این رشته های عصبی می باشد و خوشبختانه این عارضه گذرا است و تا کنون تاثیرات ماندگاری در این رشته های عصبی گزارش نشده است. انتخاب کارتریج مناسب و تراکم صحیح نقاط و محتاط بودن در مسیر این اعصاب از بروز این عارضه جلوگیری می نماید. کارتریج با عمق نفوذ ۱٫۵ میلی متر ( فرکانس ۱۰ مگاهرتز) برای درمان نقاط بالا و پایین چشم و اطراف دهان مناسب می باشد چرا که اعصاب این نواحی سطحی تر و آسیب پذیرتر هستند و کارتریج با عمق نفوذ ۳ میلی متر ( فرکانس ۷ مگا هرتز) و ۴٫۵ میلی متر ( فرکانس ۴ مگاهرتز) برای سایر نقاط صورت و بدن مورد استفاده قرار می گیرد

هایفوتراپی قبل و بعد
هایفوتراپی

 

کاندید مناسب برای هایفوتراپی چه کسی است؟

بطور کلی کاندید مناسب برای هایفوتراپی فردی است که از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشد و بدن فرد بتواند در برابر امواج حرارتی هایفو ترمیم مناسبی داشته باشد بنابراین افراد جوانتر کاندید مناسب تری برای این روش می باشند. بعلاوه در افرادی که دارای چین و چروک های عمقی می باشند و یا مصرف کننده سیگار هستند پاسخ به درمان ضعیف تر خواهد بود چرا که پاسخ بدن برای تولید کلاژن کمتر می باشد.

حتما بخوانید  لیفتینگ صورت

هایفو بهتر است یا نخ؟

لیفت با نخ یک روش جدید است که در کره جنوبی ابداع شده و بتدریج به سایر کشورها معرفی شده است.بعد از گذشت چند سال از ورود این نخ ها به ایران و بروز عوارض جانبی متعدد از قبیل عفونت ،عدم تقارن در صورت ،ورم های متعدد و فرو رفتگی ناشی از آن روز به روز طرفداران خود را از دست می دهد.تاثیر لیفت با نخ بسیار جزئی و ماندگاری آن کوتاه است و در مقایسه با روش های مدرن لیفتینگ از قبیل هایفوتراپی که تاثیر فوق العاده ای بر روی لایه های پوست دارد و مورد تایید FDA است یک روش غیر استاندارد محسوب می شود. واقعیت این است که لیفت با نخ تاثیر چندانی ندارد و با توجه به هزینه آن و عدم تاثیر قابل توجه بر روی پوست روش مورد تاییدی نیست. مراجعان زیادی از بی اثر بودن این روش گله مند هستند و بدلیل بروز عوارض جانبی فراوان از طرف وزارت بهداشت غیر مجاز اعلام شده است و پزشکانی که قبلا از این روش استفاده می کرده اند این روش را کنار گذاشته اند و سعی در منصرف کردن بیماران خود از انجام آن می نمایند

 

مناطق درمان هایفوتراپی صورت و گردن
هایفوتراپی

موارد منع هایفوتراپی کدامند؟

آکنه کیستیک ،صرع ، مصرف داروهای  ضد انعقاد خون ،ترومبوز یا ترومبوفلبیت، پیس میکر قلبی ، وجود پروتز فلزی بزرگ در بدن،کاردیوپاتی، عفونت فعال در موضع ، بارداری و جراحت در پوست از موارد منع مطلق انجام هایفوتراپی می باشند و موارد منع نسبی این عمل دوران شیردهی ، دیابت کنترل نشده ، مصرف داروهایی که ترمیم زخم را به تاخیر می اندازند و کلا هر عاملی که موجب ضعیف شدن سیستم ایمنی باشد بعلاوه توقع انتظارات غیر واقعی از درمان از موارد منع عمل هایفوتراپی می باشد چرا که بر اساس تحقیقات منتشر شده کمتر از ۲۰% بیماران بویژه در کهنسالی و افراد شدیدا چاق به این روش درمانی پاسخ نمی دهند.

 

مقایسه هایفوتراپی با آر اف
هایفو تراپی

منابع:
۱٫ Ross EV, McKinlay JR, Anderson RR. Why does carbon dioxide resurfacing
work? A review. Arch Dermatol. 1999;135:444-454.
۲٫ Ross EV, Naseef GS, McKinlay JR, et al. Comparison of carbon dioxide
laser, erbium:YAG laser, dermabrasion and dermatome: A study of
thermal damage, wound contraction and wound healing in a live pig
model: Implications for skin resurfacing. J Am Acad Dermatol. 2000;42:
۹۲-۱۰۵٫
۳٫ Fitzpatrick RE, Rostan EF, Marchell N. Collagen tightening induced by
carbon dioxide laser versus erbium:YAG laser. Lasers Surg Med. 2000;
۲۷:۳۹۵-۴۰۳٫
۴٫ Tanzi EL, Lupton JR, Alster TS. Lasers in dermatology: Four decades of
progress. J Am Acad Dermatol. 2003;49:1-31.
۵٫ Alster TS, Tanzi E. Improvement of neck and cheek laxity with a nonablative
radiofrequency device: A lifting experience. Dermatol Surg. 2004;
۳۰:۵۰۳-۵۰۷٫

 

 

درباره ی Admin

244 دیدگاه

 1. با سلام
  من یک ماه قبل بوتاکس کردم آیا الان می تمونم هایفوتراپی انجام بدم؟
  با تشکر

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر آقا hesam
   امواج پرقدرت هایفو تاثیر بوتاکس را از بین می برند و نباید تا دو هفته بعد از بوتاکس هایفوتراپی انجام شود.
   موفق باشید
   هایفو تراپی

   • سلام خسته نباشید
    میخواستم بپرسم این روش برای کسی که فشار خون بالا داره و حدود ۶۷ سالشه مشکلی نداره؟

    • دکتر حسین مسافریان

     درود بر صدف
     با افزایش سن تولید کلاژن در پوست کاهش می یابد و فعالیت سلول های بنیادی کم می شود ولی هیج گاه متوقف نمی شود بنابراین در سن ۶۷ سال هم هایفوتراپی قابل انجام است و برای تاثیر بیشتر از روش ترکیبی با آر اف استفاده می شود. فشار خون کنترل شده منعی برای درمان ندارد.
     موفق باشید

   • باسلام من چربی تزریق کرده ام چه مدت بایدبگذره تاهایفو انجام بده که چربی ازبین نرود

    • درود بر یسنا
     تزریق چربی در واقع یک نوع پیوند سلول های چربی از یک موضع بدن که دارای بافت چربی اضافه است به نواحی که دچار تحلیل چربی شده اند می باشد و به منظور تثبیت درمان بهتر است هایفوتراپی با عمق و انرژی بالا در نواحی که چربی تزریق شده است انجام نشود و حداقل سه ماه بعد از تزریق چربی انجام شود، چرا که امواج هایفو در لایه های عمقی و زیرین پوست نفوذ کرده و موجب از بین رفتن چربی تزریق شده می شوند. بطور ایده آل بهتر است به منظور سفت کردن و لیفت پوست ابتدا هایفوتراپی انجام شده و در مرحله بعد به منظور حجم دهی و لیفت بیشتر صورت تزریق چربی انجام شود.
     موفق باشید
     تزریق چربی

  • با سلام و احترام فراوان
   اقای دکتر ۳۸ سالمه و در ۲ سال گذشته دو بار هایفوتراپی انجام دادم. مرتبه اول متاسفانه پزشک فقط ۱۵ دقیقه وقت گذاشت و اثر چندانی نداشت.مرتبه دوم ۴۰ دقیقه طول کشید و اثرات بهتر قابل مشاهده بود ،فقط در حد سفت شدن پوست و گرنه خط خنده و گودی چانه خیلی دارم. الان که ۹ از هایفو تراپی می گذرد چروک صورت کاملا قابل مشاهده است ایا شما انجام مجدد هایفو تراپی راتجویز می کنید یا تزریق ژل( چانه مستطیلی هم دارم)

   • دکتر حسین مسافریان

    درود بر nahid
    همانطور که ذکر کرده اید تاثیر درمان هایفو با مدت زمان کار بر روی صورت و تعداد شات ارتباط مستقیم دارد و هر چه پزشک وقت بیشتری برای شما بگذارد نتیجه درمان طولانی تر و چشمگیرتر خواهد شد. خط خنده بطور غیر مستقیم با سفت شدن پوست دو طرف صورت بهبود می یابد و چنانچه عمق خط خنده زیاد باشد ممکن است احتیاج به تزریق ژل باشد بعلاوه هایفوتراپی بر روی گودی چانه موثر نیست و با درمان های دیگراز قبیل تزریق فیلر برای این ناحیه توصیه می شود.
    موفق باشید

  • سلام، خسته نباشید آقای دکتر
   من ۳۹ سالمه و در ناحیه پیشانی و بین ابرو خطوط ریزی دارم می خوام کاری کنم که این خطوط عمیق تر نشن و تا حدی از بین برن. به من تزریق بوتاکس رو پیشنهاد دادن. به نظر شما هایفو بهتر جواب میده یا بوتاکس؟ ممنون از شما.

   • درود بر معصومه
    هایفوتراپی در ناحیه پیشانی در تمام نواحی بویژه خط اخم انجام نمی شود که این موضوع بدلیل پیشگیری از اعصاب حسی در این نقاط می باشد و در این مورد بوتاکس انتخاب مناسب تری می باشد.
    موفق باشید

  • سلام، وقت به خیر. انجام هایفوتراپی تا چند بار تو سال مجازه؟ مثلا کسی میتونه ظرف حدودا یک ماه دوباره هایفو انجام بده؟؟

   • درود بر Sheila
    چنانچه بطور کامل۴۰۰ تا ۵۰۰ شات هایفو در یک جلسه برای صورت و گردن انجام شده باشد قبل از ۶ ماه انجام مجدد درمان توصیه نمی شود و از درمان های مکمل مثل آر اف و میکرونیدلینگ می توانید استفاده نمایید.
    موفق باشید

 2. با سلام و عرض ادب و احترام
  من ایمپلانت دارم و قصد انجام هایفو را دارم آیا تداخلی با یکدیگر دارند؟
  متشکرم

 3. سلام خدمت آقای دکتر
  من ۴۷ سالمه و داروهای پردنیزولون ، آزاتیوپرین و هیدروکسی کلرکین برای بیماری لوپوس مصرف می کنم.بدلیل مصرف این داروها وزنم اضافه شده و پوستم شل شده و ترک خورده آیا می تونم هایفوتراپی انجام بدم.
  متشکرم

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر مائده خانم
   نتایج درمان با هایفو تراپی در افراد با BMI بالاتر از ۳۰ ضعیف است و بعلاوه داروهای کورتیکواستروئید و سیتوتوکسیک که برای درمان لوپوس شما تجویز شده است سیستم ایمنی بدن را تضعیف نموده و در ترمیم و بازسازی رشته های کلاژن اثر نامطلوبی می گذارد. بعلاوه شانس عفونت و واکنش التهابی در پوست بعد از هایفوتراپی بیشتر می شود. بنابراین انجام هایفو در حال حاضر بهترین گزینه برای شما نیست مگر آنکه با نظر پزشک درمانگر دوز داروهای شما کاسته شده و سپس هایفوتراپی انجام شود.
   موفق باشید
   هایفو چیست

  • سلام مائده خانوم .خبر خوبی براتون دارم لوپوس شما با استفاده از روش نوین دارو درمانی که خیلی هم ارزون قیمت هست درمان میشه و اصلا نیازی به استفاده از کورتون و آزارام و هیچگونه داروی سرکوب ایمنی نیست .خوشحال میشم با من تماس بگیرین تا اطلاعات کامل رو براتون بزارم atena.zarezadeh@gmail.com

 4. با سلام خدمت شما
  قیمت هایفوتراپی برای لیفت صورت چقدر است؟

 5. با سلام
  مدت زمان عمل هایفوتراپی چقدر است و آیا عوارض دراز مدتی برای انسان دارد؟
  متشکرم

  • دکتر حسین مسافریان

   درور بر شما
   مدت زمان هایفوتراپی ۴۵ دقیقه تا یکساعت است. جنس امواج هایفو از نوع امواج صوت است و تاثیر یونیزه کننده در بدن ندارد بنابراین بی خطر و مطمئن است و تا کنون هیچ عارضه بلند مدت بر روی بدن انسان گزارش نشده است.
   موفق باشید

  • سلام من ژل دارم آیا مانع نیست برای هایفو

   • درود بر مریم
    هایفوتراپی بدلیل اثر حرارتی موجب کاهش نیمه عمر ژل می شود و بر روی موضعی که ژل تزریق کرده اید نباید هایفوتراپی انجام دهید.
    موفق باشید

 6. سلام آقای دکتر ، من در خارج از کشور زندگی می کنم و ژانویه به ایران می آیم و قصد انجام های فو دارم .آیا بعد از های فو تراپی مراقبت خاصی احتیاج است و مدت استراحت بعد از آن چقدر است؟ و هزینه انجام اینکار چقدر است؟
  متشکرم

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر شما
   هایفوتراپی یک روش مطمئن و کم عارضه است و بعد از آن احتیاج به استراحت ندارد و روز بعد می توان در محل کار حاضر شد. با این وجود در بعضی از بیماران مختصر قرمزی و تورم در پوست دیده می شود که با کمپرس سرد بعد از یک ساعت بطور کامل رفع می شود. بر خلاف لیزر های تهاجمی مثل لیزر فراکشنال که تنها در پاییز و زمستان انجام می شوند ، هایفو تراپی در تمام فصول و انواع تیپ های پوستی روشن و تیره انجام می شود. در رابطه با هزینه آن در سوال قبلی به آن پاسخ داده شده است.
   موفق باشید
   هایفوتراپی چیست

 7. سلام اقای دکتر
  در یکی از سایت ها نوشته بود که هایفو برای بیماران کم کاری تیرویید موثر نیست و ترماژسی تی پی را توصیه کرده بودند در حالیکه ترماژ هم با امواج رادیوئی حرارت ایجاد می کند و کلاژن سازی را تحریک می کند و در واقع مکانیسم اثر هر دو یکی است ایا شما با این موضوع موافق هستید؟ در ضمن اگر کسی قرص تیروئید مصرف کند و کم کاری کنترل شده باشد چه؟
  موفق باشید

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر شما
   امواج هایفو از جنس صوت متمرکز شده است و امواج دستگاه ترماژ از نوع امواج رادیویی RF است که با سرد کردن سطح پوست از آسیب رسیدن به اپیدرم جلوگیری می کند. مکانیسم درمان این دو روش متفاوت است و بدلیل عمق نفوذ بالاتر در هایفو تراپی در مان موثر تر و ماندگارتر است. اصولا درمان هایفو تراپی روی تیروئید انجام نمی شود و در کم کاری تیروئید کنترل شده منعی برای هایفو تراپی وجود ندارد.
   موفق باشید
   هایفوتراپی

 8. ایا هایفو ژل لب را کم میکند؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر شما
   هایفو می تواند بر روی نیمه عمر ژل تاثیر گذاشته و ماندگاری آن را کم کند. با این وجود در نقاطی که امواج هایفو بر خورد نکند مثل لب ها چنین عارضه ای رخ نمی دهد و جای نگرانی نیست و تزریق ژل لب تداخلی با هایفوتراپی ندارد.
   موفق باشید

 9. سلام، من ۵۵ سالمه و در ناحیه گردن افتادگی شدید دارم آیا روش هایفو برای من خوبه و برای لیفت گردن ، غبغب و صورت هزینه هایفو چنده و چقدر زمان می بره ، چه آمادگی احتیاج داره و آدرس مطب کجاست؟ متشکرم

  • دکتر حسین مسافریان

   سلام خدمت مریم خانم
   روش هایفو اگر از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشید برای شرایط شما مناسب است و کل صورت و گردن حدود ۴۵ دقیه زمان می برد.آمادگی خاصی برای اینکار احتیاج نیست ولی چنانچه از کرم های لایه بردار استفاده می کنید می بایست حداقل یک هفته قبل از آنها استفاده نکنید. موفق باشید

   هایفوتراپی

 10. با سلام من ۴۵ سالمه کمی پف دور چشم وغبغب دارم .نمیدونم بین دو روش هایفوتراپی و میکرونیدلینگ کدوم رو انتخاب کنم.در ضمن کک و مک قدیمی هم دارم که با لیزر کاملا برداشته نشده.لطفا راهنمایی بفرمایید.

  • دکتر حسین مسافریان

   با سلام و درود خدمت زهرا خانم
   میکرونیدلینگ برای درمان لایه سطحی پوست مناسب است و ناهمواری های سطح پوست ، جای جوش ،منافذ باز ،چین و چروک های سطحی، کک ومک و لک های اپیدرم را از بین می برد. هایفوتراپی لایه های عمقی پوست را تحت تاثیر قرار داده و لیفتینگ در پوست ایجاد کرده و غبغب و افتادگی های صورت را درمان می کند و تاثیری بر ضایعات اپیدرم و سطح پوست ندارد. بنابراین هر دو روش میکرونیدلینگ و هایفوتراپی می توانند در بهتر شدن وضعیت پوست شما کمک نمایند که البته ابتدا هایفوتراپی انجام شده و سپس میکرونیدلینگ در همان جلسه و یا به فاصله یک روز انجام می شود.
   موفق باشید

 11. دکتر حسین مسافریان

  سلام
  عوارض جانبی هایفوتراپی قرمز شدن مختصر و در بعضی موارد تورم موضعی است که معمولا با کمپرس سرد بعد از یک ساعت بر طرف می شود چنانچه درمان توسط فرد ماهری انجام نشود ممکن است سوختگی و یا آسیب به اعصاب سطحی پوست ایجاد شود که البته این آسیب موقت و گذرا است. انجام هایفو تراپی می بایست توسط پزشک با تجربه و مسلط به آناتومی صورت انجام شود تا از ایجاد عوارض ناحواسته جلوگیری شود. عوارض ناخواسته هایفو در ساعات اول بعد از درمان خود را نشان می دهد بنابراین عوارضی که ذکر کره اید بعد از ۲۰ روز غیر محتمل است با این وجود بهتر است با پزشک خودتان در تماس باشید.
  موفق باشید
  هایفوتراپی

  • دکتر حسین مسافریان

   سلام
   تورم صورت بعد از هایفوتراپی بیش از یک روز طول نمی کشد ولی اگر در چند ماه اخیر ژل تزریق کرده باشید یا پروتز در صورتتان باشد تورم و التهاب طولانی می شود، با این وجود بعضی اوقات گره های زیر پوستی در زیر پوست لمس می شود که به تدریج از بین می رود.
   موفق باشید

 12. سلام آقای دکتر
  من ۲۰ سالمه از حالت چشام ناراضی ام چون پوست بین چشم و بالای ابروم گوشتیه و خیلی هم شله و چروک دیده میشه از این بابت خیلی ناراحت هسم لطفا منو راهنمایی کنین

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر شما
   ظاهرا پلک فوقانی شما افتادگی دارد که در سنین میانسالی شروع می شود و برای شما خیلی زود هست.بهتر است از نزدیک معاینه شوید تا تشخیص بهتر داده شود.
   موفق باشید

 13. با سلام و خسته نباشید، آیا انجام هایفو تراپی با روش های دیگر جوانسازی مثل مزوتراپی یا میکرونیدلینگ در یک جلسه برای بیشتر شدن اثر درمان امکان پذیره؟ متشکرم

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر شما
   هایفوتراپی در لایه زیر پوستی SMAS تاثیر کرده و میکرونیدلینگ و مزوتراپی در سطح درم و اپیدرم اعمال می شود و ترکیب این روش های درمانی برای جوانسازی و لیفت پوست بسیار موثر و هم افزا است و در صورتی که پوست حساس نباشد در یک روز می توان از دو روش درمانی ترکیبی استفاده کرد ولی در صورت حساس بودن پوست با یک روز فاصله انجام می شود.
   موفق باشید
   هایفوتراپی

   • سلام دستگاه اولترا وی مکس و دبل کدوم بهتر هست برای هایفو و اینکه من پوست خیلی افتاده بااینکه ۳۵سالم هست تاثیر داره؟

    • درود بر مریم
     هایفوتراپی برای سن شما چنانچه دچار افتادگی پوست هستید روش موثری است و بهترین دستگاه هایفوتراپی در ایران دابلو می باشد.
     موفق باشید

 14. با سلام خدمت آقای دکتر
  من ۲۵ سالمه و خط ابرو دارم و این موضوع ناراحتم کرده. آیا با روش هایفوتراپی میتونم مطمعن باشم که خط ابروم از بین میره؟ و اینکه برای خط ابرو هم باید کل صورت باشه؟

  • درود بر ملیحه خانم
   هایفو تراپی یک روش مدرن لیفت صورت است که برای لیفت ابرو ، رفع غبغب و خط خنده و بطور کلی سفت شدن پوست صورت مورد استفاده قرار می گیرد. در سنین کمتر از ۳۰ سال انجام هایفو برای جوانسازی امکان پذیر است که از کارتریج های با عمق نفوذ بالا استفاده نشده و درمان در عمق ۴٫۵ میلی متری انجام نمی شود که این موضوع بدلیل تفاوت بافت شناسی لایه های پوست در سنین جوانی و میانسالی است. اگر صرفا قصد درمان خط اخم دارید بوتاکس برای شما مناسب تر است.
   موفق باشید
   فیلم هایفوتراپی

 15. با سلام و عرض ادب و احترام
  من ۴۵ ساله هستم اما ظاهر پوستم جوانتر از سن واقعى ام به نظر میاید ، چروک ندارم فقط خط خنده متوسط دارم و زیر چشمهایم کمى گود و تیره هست و کلا پوست حساسى دارم که بسیار سریع قرمز میشود و اضافه وزن ندارم
  با توجه به اینکه من کم کارى تیروئید خفیف از نوع هاشیموتو دارم و روزى نصف قرص لووتیروکسین مى خورم شما کدام روش جوانسازى را براى من پیشنهاد میکنید هایفو یا ترماژ CPT ؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر خانم sana
   کم کاری تیروئید منعی برای انجام روش های جوانسازی نیست و در هایفوتراپی بر روی غده تیروئید کار نمی شود. روش ترماژ با استفاده از امواج آر اف و ایجاد سرمایش قوی بر روی پوست موجب لیفتینگ و جوانسازی می شود که در چند جلسه باید تکرار شود و زمان بر است و حداکثر عمق نفوذ آن ۳ میلی متر است و لایه SMAS را درمان نمی کند در حالیکه هایفوتراپی در یک جلسه انجام می شود و حداکثر عمق نفوذ را بین روش های جوانسازی دارد(۴٫۵ میلی متر) و موثر ترین روش لیفتینگ است.
   موفق باشید
   هایفوتراپی

 16. سلام اقای دکتر خسته نباشین.من۲۴ سالمه به دلیل لاغرشدن صورتم زیر چشمام کمی چروک شده وخط خنده نسبتا مشخصی افتاده.در کل دوست دارم پوست کشیده وصافی داشته باشم.به نظر شما انجام هایفو مناسبه برام؟؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر خانم Zahraa
   بدلیل تاثیر حرارتی اموج هایفو بر روی بافت های عمقی پوست، درمان برای جوانسازی و تحریک کلاژن سازی در عمق کمتر از ۳ میلی متر در لایه درم انجام می شود .بطور کلی روش درمان هایفو تراپی در افراد کمتر از ۳۰ سال و صورت های استخوانی با افراد میانسال با صورت پر متفاوت است چرا که در صورت های پر از حداکثر عمق نفود و حداکثر انرژی استفاده می شود در حالیکه در صورت های لاغر از عمق نفوذ کمتر و انرژی پایین تراستفاده می شود تا با تحریک کلاژن سازی جوانسازی انجام شود. انتخاب عمق نفود ، تعداد شات و انرژی دستگاه در معاینه مشخص می شود.
   موفق باشید

 17. سلام و خسته نباشید من ۳۵سالمه و بدلیل جراحی که یک سال پیش داشتم چروک زیر چشم و شل شدن پوست پیدا کردم ایا هایفو جهت برطرف کردن چروک و افتادگی پوست مناسب است؟با تشکر از شما.

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر خانم fatemeh
   کاربرد اصلی هایفوتراپی برای سفت شدن و جوانسازی پوست است با این وجود در مناطق نزدیک به چشم بویژه قسمت های داخلی استخوان حدقه برای محافظت از کره چشم، پوست زیر چشم پایین کشیده شده و با کارتریج مناسب درمان انجام می شود . چروک زیر پلک ممکن است احتیاج به درمان های دیگری مثل تزریق بوتاکس داشته باشد که در معاینه این موضوع مشخص می شود.
   موفق باشید

 18. با سلام من ۳۷ سالمه و کارمند هستم و قصد انجام هایفو تراپی دارم. بعد از هایفو تراپی چند روز باید خانه نشینی کرد و دستگاه هایفو که شما استفاده می کنید ساخت کدام کشور است؟ ممنون از پاسخگویتان

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر H.J
   بدلیل اینکه امواج هایفو در عمق پوست تاثیر می گذارند احتیاج به دوره خانه نشینی ندارد و تنها عارضه که در بعضی موارد دیده می شود قرمز شدن موقت پوست است که با کمپرس سرد ظرف چند ساعت بر طرف می شود و از روز بعد شما می توانید در محل کار حاضر باشید. یکی از بهترین دستگا ههای هایفو تراپی در ایران دستگاه دابلو است که ساخت شرکت هایرونیک کره است و ما از این دستگاه استفاده می کنیم.
   موفق باشید

 19. باسلام وخسته نباشی خدمت اقای دکتر، من ۳۷سالم هست واینکه دور لبم دوتا خط خنده بزرگی هست که منو خیلی لزار میده و همچنین دور چشمم هم چروکهای عمیقی شده ایا میتونم از روش هایفو استفاده کنم یانه، ببخشبد ادرس مطبتون اگه میشه لطف کنید

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر فاطمه خانم
   بدلیل افتادگی پوست گونه بعد از ۳۵ سالگی و فشار بر خط خنده علاوه بر عمیق تر شدن ، زاویه بین دو خط خنده بسته شده و یک زاویه حاده ایجاد می شود که در مقایسه عکس ده سال قبل شما با وضعیت الان این موضوع مشهود است. روش هایفو با لیفت پوست گونه موجب باز شدن خط خنده و برگشت به زاویه بازتر می شود. در مورد خطوط اطراف چشم چنانچه این چروک بر روی پلک نباشد با روش هافوتراپی قابل درمان است و اگر در ناحیه داخلی حدقه چشم باشد روش های دیگر مثل میکرونیدلینگ و یا تزریق بوتاکس مناسب تر است چرا که امواج هایفو در قسمت داخلی استخوان حدقه نباید استفاده شود.
   موفق باشید

 20. با سلام و خسته نباشید من خانمی هستم ۵۲ساله که قرار بود هفته پیش هایفو کنم و یکساعت قبلش پماد زایلوپی به صورتم بزنم ولی به پماد حساسیت دادم اولا میخواستم بدونم آیا درد هایفو بدون هیچ بیحسی قابل تحمل هست؟درضمن میشه بجای پماد از مسکنهایی مثل بروفن یا نوافن استفاده کرد؟چون من پوست بسیار حساسی دارم و آستانه دردم پایین هست…ممنون از پاسخگوی شما

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر Jale خانم
   احساس درد یک ادراک ذهنی است و از یک فرد به فرد دیگر متفاوت است و حتی در یک شخص در زمان های مختلف آستانه تحمل به درد متغیر است که این مربوط به تغییرات هورمونی و شرایط جسمی و روانی فرد می باشد. لذا برای شما مصرف آرام بخش و مسکن های که ذکر کرده اید و تلقین مثبت به بالا رفتن آستانه تحمل به درد کمک زیادی کرده و درمان را هم برای شما و هم برای پزشک درمان گر راحت ترمی کند. بدلیل محل تاثیر گذاری هایفو که در عمق ۳ تا ۴٫۵ میلی متری پوست است کرم های بی حسی تا حدودی شدت احساس درد را کاهش می دهند چرا که تاثیر این کرم ها سطحی است و تا لایه فوقانی درم را بی حس می کنند و به لایه زیر پوست دسترسی ندارند.
   موفق باشید
   هایفو چیست

 21. سلام آقای دکتر.ممنون از وقتی که برای بیماران میذارید.من ۳۱ سالمه و پوستم نازک و حساسه با کوچکترین تحریکی قرمز میشه.احساس شلی خفیف در پوستم دارم آیا میتونم هایفوتراپی کنم؟قبلا از یکی شنیدم که بعد یکماه هنوز تورم پوستش بعد هایفو از بین نرفته آیا این حالت برای من نیز پیش می اید؟

 22. سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر
  من ۴۵ سالمه و افتادگی پلک دارم قبلا برای چروک پیشانی و بالا رفتن ابرو بوتاکس زدم که خوب بود ولی ابروی چپم خیلی بالا رفت که احتیاج به ترمیم شد. افتادگی ابرو یک حالت خسته به صورت من داده و دنبال یک روش غیر جراحی برای بالا بردن ابرو هستم .آیا هایفو تراپی موجب بالا رفتن پلک و ابرو می شه و مثل بوتاکس احتمال عدم تقارن دو ابرو وجود داره؟ متشکرم

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر ثریا خانم
   هایفوتراپی موجب لیفت ابرو می شود و بالا رفتن ابرو می تواند تا حدودی افتادگی پلک را جبران کند.با این وجود لیفت ابرو در هایفو تراپی برای افتادگی شدید ابرو اولین گزینه نیست چرا که لیفت ابرو در هایفو تراپی متوسط است و جایگزین روش های لیفت جراحی نمی شود. نگرانی شما در مورد عدم تقارن ابروها بی مورد است چرا که لیفت ابرو در تزریق بوتاکس نتیجه ریلکس کردن عضلات پایین برنده ابرو است و تعادل به نفع عضله بالا برنده ابرو تغییر می کند در حالیکه لیفت ابرو در روش هایفوتراپی بدلیل انقباض رشته های کلاژن و سفت شدن لایه های عمقی پوست است و بالا رفتن ابرو قابل پیش بینی تر و متعادل تر اتفاق می افتد.
   موفق باشید

 23. سلام و درود بر شما دکتر عزیز.من سی سالمه و دور لبم افتادگی خفیفی داره با توجه به اینکه در جواب به یکی از سوالات شما فرمودید انجام هایفو در سن سی سالگی زود اسن آیا هایفو تراپی برای مشکل من موثر است یا نه؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر رویا خانم
   هایفو تراپی قبل و بعد از ۳۰ سالگی بر حسب میزان افتادگی پوست و ضخامت لایه چربی انجام می شود هر چند که توصیه به انجام هایفو بعد از ۳۰ سالگی است ولی برای جوانسازی و تحریک کلاژن سازی در کمتر از ۳۰ سال هم قابل انجام است.با این وجود در اطراف لب بدلیل وجود عصب marginal mandibular nerve که یک عصب سطحی است انجام نمی شود. برای گوشه لب در صورت افتادگی معمولا از روش های دیگر لیفت مثل میکرونیدلینگ استفاده می شود و بعد از آن ممکن است فیلر تزریق شود.
   موفق باشید

 24. با سلام و خسته نباسید
  من ۴۷ سالمه و دو طرف چانه هام افتادگی داره و خط خنده هم دارم و برای لیفت می خوام نخ بذارم. به نظر شما برای پوست من نخ بهتره یا هایفو؟ و اینکه اگر نخ بذارم بعدش می تمونم هایفو هم انجام بدم؟ ممنون از پاسخگویتون

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر شما
   روش لیفت با نخ ماندگاری چندانی ندارد و با توجه به هزینه آن و عدم تاثیر قابل توجه بر روی پوست روش مورد تاییدی نیست.مراجعان زیادی از بی اثر بودن این روش گله مند هستند و بدلیل بروز عوارض جانبی فراوان از قبیل التهاب شدید و ناهموار شدن پوست از طرف وزارت بهداشت غیر مجاز اعلام شده است و پزشکان زیادی که قبلا از این روش استفاده می کردند این روش را کنار گذاشته اند و سعی در منصرف کردن بیماران خود می نمایند.
   موفق باشید

 25. با سلام آیا هایفو برای لیفت زیر چشم هم موثره و داشتن ریش در درمان تاثیری داره یا باید شیو کرد؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر سعید آقا
   هایفو تراپی برای لیفت زیر چشم هم کاربرد دارد البته بدلیل نازک بودن پوست اطراف چشم از کارتریج های با عمق نفوذ کمتر در این ناحیه استفاده می شود. بدلیل همگرا بودن امواج هایفو و تمرکز نقطه کانونی در عمق پوست هر عاملی که موجب ایجاد فاصله بین کارتریج و پوست شود ممکن است موجب تمرکز امواج بر روی سطح پوست شود و در نتیجه سطح پوست بسوزد. از جمله عواملی که موجب ایجاد فاصله بین پوست و سطح کارتریج می شود داشتن ریش بلند است ، تکان خوردن سر و مصرف بیش از حد ژل التراسوند از دیگر موارد است. بنابراین شما قبل از درمان می بایست شیو کنید تا درمان کامل و بدون ریسک انجام شود.
   موفق باشید
   هایفو تراپی

 26. باسلام وخسته نباشید خدمت اقای دکتر.
  من ۲۵ سال دارم ولی خطوط کنار لب و پشت لبم یه مقدار عمق پیدا کرده و یکم کناره ها ی صورتم پایین تر اومده به شکل لپ و صورتم جا افتاده به نظر می رسه نسبت به گذشته …بعد از تحقیق متوجه شدم چربی یا نخ مناسب مشکل من نیست بیشتر به دنبال یک روش ترمیمیمی هستم .
  هایفو می تونه این مقدار شل شدگی و خطوط ایجاد شده رو مثل گذشته ترمیم کنه ؟
  و یا روش مناسب تری وجود داره ؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر الهام خانم
   معمولا افت صورت در خانم های ایرانی از سن ۳۵ سالگی شروع می شود و چنانچه افتادگی پوست شما زیاد نیست می توانید از روش های جایگزین مثل میکرونیدلینگ استفاده کنید. انتخاب بهترین نوع درمان برای شما در معاینه مشخص می شود.
   موفق باشید
   هایفوتراپی

 27. با سلام و درود بر شما.آیا انجام هایفو اثر پرکنندگی ژل در ناحیه زیر چشم و خط خنده رو از بین میبرد؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر چیمن
   امواج گرمایی هایفو موجب افزایش حرارت در بافت شده و نیمه عمر اسید هیالورونیک که در ماده اصلی در ژل های تزریقی است را کاهش می دهد. بنابراین حتما این موضوع را با پزشکتان در میان بگذارید تا در روی نقاط تزریق ژل کار نکنند.
   موفق باشید

 28. با سلام و خسته نباشید من ۵۶ سالمه و در آزمایش خون که سال قبل انجام دادم گفتند که تعداد پلاکت های خونم کم شده که البته علتش مشخص نشد . آیا می تونم برای افتادگی صورتم هایفو کنم ؟ متشکرم

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر Roya خانم
   علل کاهش پلاکت خون بسیار متنوع است و بسیاری از موارد آن گذرا است و با درمان و گذشت زمان بر طرف می شود بعنوان مثال عفونت های ویروسی یا بعضی از انواع کم خونی ها و یا مصرف بعضی از آنتی بیوتیک ها با این وجود در مواردی ممکن است مسئله جدی تری مطرح شود که ممکن است سیستم ایمنی درگیر باشد و موجب خونریزی های متعدد در بدن شود که با بررسی بیشتر و بررسی سلول های مغز استخوان علت آن مشخص می شود. با توجه به اینکه یک سال از آزمایش شما گذشته است بهتر است مجددا آزمایش بررسی سلول های خونی و پلاکت ها را تکرار نمایید تا وضعیت کنونی شما مشخص شود چرا که در صورت پایین بودن بیش از حد تعداد پلاکت ها احتمال کبود شدن پوست شما با هایفو درمانی وجود دارد.
   موفق باشید

 29. سلام خدمت جناب دکتر > من ۶۹ سالمه و افتادگی در گردن و چانه دارم . سن من برای هایفو خیلی زیاده و اگه هایفو کنم برای من جواب می ده؟ و اینکه اگه کسی هایفو کنه در آینده می تونه جراحی پلاستیک صورت انجام بده ؟ ممنون از راهنمایتون

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر مهری خانم
   سن یک عدد بیشتر نیست و برای هایفوتراپی سن فیزیولوژیک بسیار مهمتر از سن شناسنامه ای است. بعبارت دیگر تا زمانی که سلول های بنیادی در بدن وجود داشته باشد امکان ترمیم و کلاژن سازی وجود دارد و فاکتورهای دیگر از قبیل سبک زندگی ، مصرف دخانیات و مراقبت از پوست در برابر عوامل مضر اهمیت بیشتری نسبت به سن دارد. در واقع محدودیت سنی برای هایفوتراپی وجود ندارد و در دهه ششم ، هفتم و هشتم زندگی می توان هایفو تراپی کرد با این وجود پاسخ به درمان و ماندگاری آن در افراد جوان بیشتر است. انجام جراحی پلاستیک برای لیفت صورت بعد از هایفوتراپی هیچ منعی ندارد ولی این عمل می بایست ۶ ماه بعد از هایفوتراپی انجام شود.
   موفق باشید
   هایفوتراپی در ایران

 30. با سلام من ۲۷ سالمه و اطراف چشمم چروک داره می خواستم برای لیفت ابرو و جوانسازی هایفو کنم ضمنا یه کم غبعب هم دارم. به نظر شما برای سن من هایفو روش مناسبیه ؟ متشکرم

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر خانم حمیدی
   هایفوتراپی در سنین مختلف قابل انجام است که بر اساس میزان افتادگی پوست و گروه سنی هدف از درمان مشخص می شود، بعنوان مثال در سنین میان سالی هدف از هایفو تراپی لیفتینگ و سفت شدن پوست است در حالیکه در افراد جوانتر جوانسازی و تغییر شکل صورت ارجحیت بیشتری دارد که لیفت ابرو و رفع غبغب از جمله این موارد است .تکنیک کار برای گروه های سنی مختلف متفاوت است بطوری که در افراد میانسال درمان عمیق تر و با انرژی بالاتر انجام می شود در حالیکه در افراد جوان از تراکم نقاط کمتر و عمق نفوذ کمتر انجام می شود . برای انتخاب بهترین گزینه درمانی برای شما معاینه از نزدیک توصیه می شود.
   موفق باشید
   <"هایفو تراپی

   • سلام من یه سوالی دارم که جوابش خیلی مهم برام میخواستم بدونم که بعد از گذشت دو سال از هایفوتراپی ایا صورت مثل قبل میشود یا افتاده تر و چروکتر میشود؟ ایا مثل تزریق بوتاکس که اگه دفعه دوم انجام ندیم صورت چروکتر از قبل

    • دکتر حسین مسافریان

     درود بر ستاره خانم
     درمان های لیفتینگ و جوانسازی پوست حتما باید تکرار شوند که این تکرار بدلیل تاثیر گذشت زمان بر بافت های بدن است. عوامل محیطی از قبیل جاذبه زمین ، اشعه ماوراء بنفش ، استرس و عوامل درونی از قبیل کمبود ویتامین ها ،تغییرات هورمونی، ژنتیک و بیماری های داخلی موجب افت مجدد پوست می شوند. ماندگاری این درمان ها از یک فرد به فرد دیگر متفاوت است. بعد از گذشت دو سال از هایفو تراپی پوست به حالت قبل از درمان بر می گردد و افتاده تر از قبل نمی شود.
     موفق باشید

 31. سلام آقای دکتر، نقشه درمان با هایفوتراپی که در سایت گذاشته اید قسمت های گردن ،چانه و اطراف چشم رو پوشش می ده ولی من برای برجسته کردن گونه می خوام هایفو کنم و در این قسمت در نقشه چیزی ندیدم.آیا روی این قسمت برای برجسته کردن گونه کار انجام نمی شه؟ متشکرم

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر خانم محمدی
   بطور معمول هایفوتراپی در قسمت های پایین گونه انجام می شود. لیفتینگ نواحی زیرگونه موجب برجسته شدن و لیفت گونه هم می شود. وارد نکردن مستقیم انرژی هایفو بر روی گونه برای حفظ حجم این ناحیه و برجسته شدن آن با تمرکز بر روی نقاط مجاور است. با این وجود می توان برای تحریک کلاژن سازی بطور سطحی (۱٫۵میلی متر) بر روی گونه هم هایفو کرد که البته این روش برای همه افراد نیست و بعد از معاینه بر اساس گروه سنی و تعیین فرم صورت انجام می شود
   موفق باشید
   هایفوتراپی در ایران

 32. با سلام و خسته نباشید: من خارج از ایران زندگی می کنم و برای صورتم می خوام اولتراپی انجام بدم ،تفاوت اولتراپی با دابلو چیه ؟ من زمان برام مهمه چقدر زمان می بره و اثرش کی معلوم می شه؟ و چقدر بعد می تونم بیرون برم؟متشکرم

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر الناز خانم
   اولتراپی Ultherapy نام دستگاه هایفوتراپی در آمریکای شمالی است و در واقع نام یک برند است. دستگاه دابلو یک رقیب جدی برای Ultherapy است چرا که بدلیل مشابهت تکنولوژی در این دو دستگاه قیمت دابلو اقتصادی تر است و نتایج درمان مشابهه یکدیگر می باشد. دابلو در شرکت کره ای هایرونیک ساخته شده و بدلیل مزایای تکنولوژیک آن طرفداران زیادی در نقاط مختلف دنیا از جمله کشورهای غربی دارد. مدت زمان هایفوتراپی حداکثر یک ساعت است و بلافاصله بعد از درمان می توانید بیرون بروید و احتیاج به خانه نشینی ندارد. تاثیر درمان در دو مرحله بروز می کند، مرحله اول بلافاصله بعد از درمان است و مرحله دوم تا سه ماه ادامه پیدا کرده و بعد از این دوره تغییرات نمایان می شود ،که این بدلیل تولید کلاژن در لایه های مختلف پوست می باشد.
   موفق باشید

 33. سلام و درود بر شما آقای دکتر.من ۳۱ سالمه صورت نسبتا لاغری دارم برای شلی پوستم قصد هایفو تراپی دارم.آیا انجام هایفو باعث لاغرتر شدن صورتم میشود؟واینکه بارداری بعد از انجام هایفو مانع از بروز نتایج هایفو نمیشود؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر روناک خانم
   هایفوتراپی موجب لاغری صورت نمی شود و برای ماندگاری بیشتر تاثیرات هایفو بهتر است که اینکار بعد از دوران بارداری و شیر دهی انجام شود.
   موفق باشید

 34. سلام,,,من ۲۲ سالمه,,,اندام لاغری دارم ولی صورتم به نسبت بدنم تپله!!
  خیلی دوست دارم که صورتمم تا حدی استخوانی بشه,,,
  میخواستم ببینم هایفو تراپی برای لاغری صورت موثره؟؟؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر سایه خانم
   هایفو تراپی با تحریک تولید کلاژن موجب قوام پوست می شود و با روش درمانی متداول موجب تحلیل چربی نمی شود. با این وجود بدلیل خاصیت ارتجاعی پوست و فعال بودن سلول های بنیادی در سن شما چنانچه انرژی دستگاه بیشتر و عمق امواج حداکثر تنظیم شود ممکن است موجب کاهش حجم چربی در نقاطی از صورت مثل غبغب ،چانه و… شود. از طرف دیگر در مواردی که تزریق چربی در یک موضع بیش از حد انجام شده باشد ؛ هایفوتراپی می تواند حجم چربی اضافه را کاهش دهد، چرا که موجب از بین رفتن سلول های تزریق شده می شود.
   موفق باشید
   عکس هایقوتراپی

 35. باسلام وخسته نباشید ،اقای دکتر من ٣٢ سالمه و می خواستم بدونم روش هایفو برای جوانسازی و رفع افتادگی صورت برای من مناسب تر است یا ار اف میکرونیدلینیگ ؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر لاله خانم
   برای افتادگی خفیف و متوسط میکرونیدلینگ روش مناسب تری است و برای افتادگی های شدیدتر هایفوتراپی توصیه می شود که البته در بعضی از موارد احتیاج به ترکیب هایفوتراپی و میکرونیدلینگ برای افزایش تاثیر درمان می باشد.
   موفق باشید

 36. سلام
  هایفوتراپی در چند جلسه انجام می شه؟

 37. با سلام . اقای دکتر من ۲۹ سالمه و هپاتیت اتوایمیون دارم.سه ساله قرص سل سپت ،مهار کننده ایمنی ، مصرف میکنم ،ایا میتونم هایفو انجام بدم ؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر شادی خانم
   داروی Cellcept بطور عمده بعد از پیوند کلیه یا کبد به منظور پیشگیری از دفع عضو پیوند شده تجویز می شود و با مهار کردن سیستم ایمنی تاثیر خود را اعمال می کند. یکی از عوارض جانبی این دارو کاهش تعداد گلبول های سفید خون است که در ۱۱ تا ۳۵ درصد مصرف کنندگان اتفاق می افتد و در نتیجه بدن را مستعد عفونت می کند. مصرف این دارو برای هایفو تراپی منع مطلق نمی باشد با این وجود شمارش کامل سلول های خونی و تجویز آنتی بیوتیک می تواند ریسک عفونت را بعد از هایفوتراپی کاهش دهد. بنابراین قبل از هایفوتراپی آزمایش شمارش گلبول های سفید انجام دهید و در صورت نرمال بودن شمارش سلولی و تایید پزشک درمانگر خودتان می توانید برای هایفوتراپی اقدام نمایید.
   موفق باشید

 38. سلام ایا هایفو برای لاغری پکم و ران کاربرد داره

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر فاطمه خانم
   از اموج صوت برای کاهش سایز و لاغری موضعی در گذشته با عنوان کویتیشن استفاده فراوانی شده است. جنس امواج هایفو نیز از نوع صوت است با این تفاوت که در عمق بافت بطور متمرکز نقاط گرمایی انعقادی ایجاد می کند و ایده استفاده از هایفو برای لاغری بسیار جدید است و دستگاههای هایفوتراپی برای لاغری به تازگی وارد بازار شده اند که پروب بزرگتری نسبت به هایفو معمولی دارد و در آینده گسترش بیشتری خواهد داشت.
   موفق باشید

 39. سلام من ۲۱ سالم هست میخواستم ابرو هامو بالا بکشم میخواستم بدونم تقریبا هزینش چقدر میشود

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر علیرضا
   روش های مختلفی برای لیفت ابرو وجود دارد که تزریق بوتاکس و هایفوتراپی از جمله روش های غیر تهاجمی است و لیفت جراحی هم روش دیگری است که هر کدام از این روش ها برای گروه سنی خاصی و میزان افت ابرو و شرایط فرد تعیین می شود و انجام معاینه حضوری ضروری می باشد.
   موفق باشید

 40. سلام وقت بخیر
  من ۴۸ سالمه و دستگاه ضربان ساز قلبی دارم و نمی تونم جراحی پلاستیک کنم. برای لیفت صورت می تونم هایفوتراپی انجام بدم؟ ممنون از اینکه وقت می زارین

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر سهیلا خانم
   برای لیفت صورت روش های مختلفی وجود دارد که دستگاه ترماژ با استفاده از امواج الکترو مغناطیس رادیو فرکانس RFموجب داغ شدن دستگاههای فلزی و پیس میکر قلبی می شود و تداخل در کار آنها می شود و برای شما ممنوع است. با این وجود امواج هایفوتراپی از جنس امواج صوت هستند و هیچ گونه تداخلی با دستگاه پیس میکر قلبی ندارد و شما می توانید با خیال راحت هایفوتراپی کنید.
   موفق باشید

 41. سلام و وقتتون بخیر
  من حدود ۵ ماه پیش از فیلر برای گونه هام استفاده کردم ، فیلر و ژل با انجام هایفو تداخل داره ؟
  ممنون می شم راهنماییم کنید

 42. سلام خسته نباشید
  من ۱۹ سالمه و زیر چشام از بچگی کبود بود تازگییا هم کمی چروک شده
  میخاستم ببینم برای زیر چشم هم هایفوتراپی اثر داره؟؟؟
  خط خنده و اخم و پیشانی هم هر روز بیشتر میشه
  من سنم برای این کار مناسبه؟؟
  و اگه بعد از عمل بینی یا لمنیت دندان این کارو بکنم مشکلی پیش نمیاد؟؟؟
  و اینکه من استخوان فکم حالت مربعی داره که میخام از بین بره
  ابروهام یه ذره میخام بالا بکشم با هایفوتراپی میشه همچین کاری؟؟؟
  خیلی ممنون از لطفتون

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر رویا خانم
   هدف از هایفوتراپی لیفت صورت و جوانسازی است و مواردی که شما اشاره کرده اید با روش های دیگر هم قابل انجام است که در جواب سوال قبل به آن اشاره شده است و در مشاوره حضوری روش درمان تعیین می شود.
   موفق باشید

 43. سلام و درود خدمت شما
  من ۲۱ سالمه میخاستم ببینم مانگاری هایفوتراپی چند ساله
  و بعد از این مدت پوست شل میشه یا دقیقا چی میشه
  باید دوباره این روش رو انجام بدیم پوست مشکلی براش پیش نمیاد؟؟؟
  برای چروک زیر چشم روش ار اف بهتره یا هایفو؟؟؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر سحر خانم
   ماندگاری هایفوتراپی حدود ۱۸ ماه است که البته این زمان به مراقبت های پوست بستگی دارد و در افراد مختلف متفاوت است. بعنوان مثال استفاده از کرم لیفت و ضد آفتاب ماندگاری درمان را بیشتر می کند و بر عکس مصرف دخانیات ماندگاری درمان را کوتاهتر می کند. بعد از این دوره بدلیل تاثیر جاذبه زمین ، آلودگی های محیطی و اشعه ماوراء بنفش خورشید مجددا پوست شل شده و به حالت اول بر می گردد که درمان تکرار می شود. برای چروک زیر چشم روش های مختلفی از قبیل بوتاکس ، میکرونیدلینگ و آر اف وجود دارد که در سن شما قطعا هایفوتراپی انتخاب اول نیست و روش درمان در مشاوره مشخص می شود.
   موفق باشید

 44. با سلام و عرض ادب خدمت آقای دکتر مسافریان و تشکر از مطالب و فیلم های آموزندتون
  میخواستم بپرسم کار هایفو توسط خود شما (پزشک) برای مراجعین انجام میشه دیگه؟

 45. سلام آقای دکتر
  من ۶ سال قبل جراحی فک انجام دادم وپیچ وپلاک فلزی در داخل صورتم دارم که دیده نمیشود و داخلی است .همچنین فلزی برای ثابت کردن ۴دندان فک بالام دارم که در پشت دندانها هست ودر حال باز بودن دهان دیده میشود.میخواستم بدونم میتونم هایفو را برای چین وچروک دور چشم و خطوط پیشانی انجام بدهم. با سپاس از شما.

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر سارا خانم
   هایفوتراپی بطور مستقیم بر روی پروتز فلزی نباید انجام شود چرا که احتمال داغ شدن فلز و آسیب به بافت نرم اطراف آن وجود دارد بنابراین شما برای نواحی اطراف چشم و پیشانی می توانید هایفو کنید
   موفق باشید

   • سلام مجدد آقای دکتر
    بسیار سپاسگزارم که به سوالات ما جواب میدید.
    یه سوال دیگه هم داشتم. اینکه چند وقت قبل از بارداری میتوانیم هایفو انجام بدهیم.
    با سپاس فراوان

    • دکتر حسین مسافریان

     درود بر سارا خانم
     اعمال زیبایی بدلیل تاثیرات ناشناخته بر روی جنین در زمان بارداری نباید انجام شوند بعلاوه بدلیل تجمع مایعات در زیر پوست و تضعیف سیستم ایمنی در بارداری بهتر است بعد از دوره بارداری و شیردهی اقدام شود. بنابراین هایفوتراپی باید بعد از بارداری انجام شود .
     موفق باشید

 46. با سلام ممنون از اینکه به سوالاتمون جواب میدید. بنده ۲۸ ساله هستم میخواستم بدونم روش هایفو برای سینه هم استفاده میشه یا نه منطور لیفت سینه یا عوارض داره در بدن؟ برای بازو چی؟ افتادگی خفیف در ناحیه ی سینه و بازو دارم میخواستم ببینم میتونم از این روش استفاده کنم یا نه؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر سایه خانم
   روش هایفوتراپی یک درمان مدرن و جدید است و بطور اولیه برای لیفت صورت و گردن مورد استفاده قرار می گیرد با این وجود اخیرا FDA استفاده از آن را برای ناحیه دکلته مورد تایید قرار داده و برای سفت شدن پوست این ناحیه استفاده می شود. در مورد لیفت پستان و تاثیرات دراز مدت امواج هایفو بر روی غدد این ناحیه تحقیقات در جریان است و پاسخ قطعی برای مطمئن بودن این روش در این ناحیه تا کنون وجود ندارد. در مورد بازو چنانچه شلی پوست این ناحیه متوسط باشد و تجمع بیش از حد چربی نداشته باشد از هایفو تراپی برای سفت شدن پوست این ناحیه استفاده می شود و در صورت افتادگی شدید جراحی پلاستیک براکیو پلاستی توصیه می شود.
   موفق باشید

 47. سلام آقای دکتر میخواستم ببینم در هایفو تراپی هم خطر ترومبوز و آمبولی وجود داره؟؟؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر Zahra m
   امواج هایفو از جنس صوت است و عوارض جانبی آن قرمزی و احساس سوزش بعد از درمان است که در پوست های حساس دیده می شودو بعد از یک ساعت با استفاده از کمپرس سرد این علائم از بین می رود و خطر آمبولی و یا ترومبوز ندارد.
   موفق باشید

 48. سلام.طبق گفته شما در هایفوتراپی کلاژنها تخریب و دوباره ساخته میشوند.بنابراین بعد از ۲سال باز این کلاژنها عمر خیلی کمتری نسبت به کلاژنهای تخریب شده دارند پس باید صورت بهتر از ۲ سال قبل بنظر برسه.این درسته یا خیر.در ضمن من ۴۱ سال دارم و صورتم نسبت به سنم جوانتر است.کمی خط خنده و چند خط خیلی باریک در پیشانی دارم بدلیل رژیم ،کمی در قسمت گردن احساس شل بودن پوست میکنم.آیا این موارد با هایفو ۱۰۰% ترمیم می شوند.با تشکر

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر iran خانم
   کلاژن یک پروتئین در پوست است که قوام پوست بوجود این پروتئین بستگی دارد و با افزایش سن تولید این پروتئین در پوست کاهش یافته و با در هم تنیده شدن رشته های آن در میانسالی چین و چروک در پوست ایجاد می شود. در روش هایفوتراپی با ورود گرما در لایه های عمقی پوست علاوه بر اینکه فیبروبلاستها تحریک شده و شروع به تولید کلاژن جدید می کنند کلاژن های در هم تنیده قبلی نیز ترمیم شده و پیوندهای ملکولی بین این رشته ها شکسته شده و با آرایش منظمی در کنار هم قرار می گیرند. به همین دلیل تاثیر اصلی هایفوتراپی بعد از سه ماه نمایان می شود ، هر چند که بلافاصله بعد از درمان نیز اثر کوتاه مدت درمان مشهود است. سن شما برای انجام هایفوتراپی مناسب است و شل بودن در ناحیه گردن و خط خنده شما با این روش قابل درمان است.
   موفق باشید

   • دکتر حسین مسافریان

    درود بر iranخانم
    افت پوست بعد از هر روش درمانی از جمله جراحی پلاستیک بین ۵ تا ۱۰ سال بعد اتفاق می افتد که بدلیل عوامل درونی از قبیل ژنتیک، افزایش سن ، تحلیل چربی زیر پوستی و عوامل محیطی از قبیل آلودگی های محیطی ،تاثیر جاذبه زمین و اشعه ماوراء بنفش خورشید می باشد و تمام روش های تهاجمی و غیر تهاجمی لیفتینگ بعد از دوره خاصی می بایست مجددا تکرار شوند.در مورد هایفوتراپی ماندگاری متفاوتی در افراد مختلف دیده می شود که به مراقبت های پوستی و سلامت عمومی فرد بستگی دارد و بعد از بطور متوسط ۱۸ ماه پوست به حالت قبل از درمان بر می گردد و درمان می بایست مجددا تکرار شود. بنابراین بعد از پایان این دوره وضعیت پوست بدتر از شروع درمان نخواهد شد.
    موفق باشید
    موفق باشید

 49. با سلام من ۴۶ سالمه و اخیرا احساس می کنم پوست ناحیه چانه گردن و گونه ام شل شده و به نظر چشمام گود شده و چند تا لک قهوه ای در ناحیه گونه هام که البته برای زیر چشمم ژل تزریق کردم. برای سفت شدن پوست صورت و بسته شدن منافذ صورت آیا هایفوتراپی موثره یا میکرونیدلینگ؟ متشکرم

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر محمدی عزیز
   هایفوتراپی برای لیفت صورت ، رفع غبغب و سفت شدن پوست موثر است که تاثیر خود را در عمق ۴٫۵ میلی متری پوست اعمال می کند. برای درمان لک ، منافذ باز ، تیرگی زیر چشم و چروک سطحی میکرونیدلینگ روش استاندارد و مناسبی است که تاثیر خود را بطور سطحی و در لایه اپیدرم اعمال می کند و با این روش منافذ باز و لک ها و چروک سطحی درمان می شوند. در بسیاری از موارد این دو روش بطور مکمل انجام می شوند تا هم لیفت بیشتری حاصل شود و هم درمان سطحی و عمقی پوست انجام شود .در این روش ابتدا هایفوتراپی انجام شده و میکرونیدلینگ بعنوان درمان مکمل در همان روز صورت می گیرد و نتایج درخشانی برای درمان پوست آسیب دیده به همراه دارد.
   موفق باشید
   هایفوتراپی

 50. سلام اقای دکتر
  تا چه مدت بعد از هایفو می توانم باردار شوم ؟(عوارضی ندارد)
  آیا هایفو می تواند صورت را پر کند؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر ناهید خانم
   انجام هایفوتراپی در طی دوران بارداری توصیه نمی شود، با این وجود چنانچه شما قصد بارداری دارید هیچ گونه منعی برای این درمان وجود ندارد چرا که امواج هایفو از جنس امواج صوت هستند و هیچ گونه تاثیر دراز مدتی بر روی باروری ندارند. بعلاوه تاثیر هایفوتراپی در همان زمان درمان است و در پایان جلسه درمانی انرژی هایفو بطور کامل از بدن خارج می شود. البته کلاژن سازی در پوست برای چند ماه ادامه خواهد یافت و نتایج درمان بعد از این دوره نمایان خواهد شد بنابراین شما بدون هیچ گونه نگرانی می توانید هایفوتراپی کنید. هایفوتراپی برای لیفت صورت انجام می شود و برای پر کردن صورت روش های دیگری از قبیل تزریق فیلر توصیه می شود.
   موفق باشید

 51. سلام آقای دکتر
  من چند ساله ام اس خفیف دارم و در حال حاضز هیچ دارویی مصرف نمی کنم.
  با این وضعیت می تونم هایفو انجام بدم؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر رویا خانم
   در بیماری ام اس اگر مشکل اعصاب حسی در ناحیه صورت وجود نداشته باشد و آستانه تحمل به درد پایین نباشد و بیماری کنترل شده باشد، منعی برای انجام هایفوتراپی وجود ندارد.با این وجود بهتر است با پزشک متخصص اعصاب درباره این موضوع مشاوره داشته باشید.
   موفق باشید

 52. سلام و خسته نباشید
  آیا دستگاههای هایفوتراپی با هم فرق دارن و چرا اینقدر قیمت ها در مراکز مختلف متفاوته و قیمت هایفو شما چنده ؟ متشکرم

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر نرگس خانم
   هایفوتراپی با دستگاههای مختلفی انجام می شود که دستگاه دابلو بهترین دستگاه هایفوتراپی در ایران است. اختلاف قیمت هایفو در مراکز مختلف وجود دارد که متاسفانه در بعضی از مراکز کیفیت قربانی کمیت می شود. بعبارت دیگر به منظور جلب مشتری بیشتر قیمت ها پایین آورده شده است و از طرف دیگر مدت زمان درمان و تعداد شات که نقش مهمی در نتیجه دارد کاهش یافته و کل مراحل درمان به اپراتور واگذار شده است ، که این موضوع موجب بروز عوارض ناخواسته و نارضایتی بسیاری از مراجعین به این مراکز شده است. در مرکز ما قیمت ها بسیار منصفانه است که شما می توانید از آفر های ویژه استفاده نمایید. برای هماهنگی و رزرو نوبت با کلینیک تماس بگیرید.
   موفق باشید

 53. سلام و خسته نباشید
  ۴٠ ساله هستم و من دو ماه پیش جراحی تیروئید شدم بدلیل گواتر و هر دوسمت تیروئید کاملا برداشته شده. در حال حاضر به خاطر شل شدن پوستم و غبغبم مایل به انجام هایفو هستم ولی از بابت جراحی انجام شده مطمئن نیستم میشه انجام داد یا خیر.
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر Bahar
   برداشتن کامل تیروئید موجب کم کاری تیروئید می شود که با تجویز روزانه هورمون تیروئید این موضوع بر طرف می شود. هایفوتراپی منعی با شرایط فوق ندارد با این وجود بهتر است پزشک جراح شما از نظر عمل انجام شده شما را معاینه کرده و نتیجه بافت شناسی از تیروئید شما ارزیابی شود و در صورت مساعد بودن نظر ایشان می توانید هایفوتراپی انجام دهید.
   موفق باشید

 54. عرض سلام واحترام خدمت شما
  بنده خانمی هستم ۴۴ ساله با پوستی روشن وحساس، پوست نسبتا خوبی دارم، دوساله جوشهایی قرمز زیر پوستی میزنم وپوست مستعد قرمزی دارم، درناحیه خط خنده از ژل استفاده کردم،
  با وجود علایم رزاسه میتوانم از هایفو استفاده کنم، نگرانم اگر از هایفو استفاده بکنم صورتم لاغر بشه،
  ممنون

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر F.imani
   روزاسه با استرس ، ادویه جات تند، الکل و گرمای موضعی ممکن است تشدید شود، و امواج هایفو به زیر پوست نفوذ کرده و درجه حرارت سطح پوست تغییر چندانی نمی کند و موجب شعله ور شدن روزاسه نمی شود.از طرف دیگر درمان هایی که موجب گرم شدن سطح پوست می شوند مثل لیزر موجب بدتر شدن علائم روزاسه می شوند. در بعضی از افراد با پوست حساس قرمزی بعد از هایفوتراپی در موضع درمان دیده می شود که موقتی است و با کمیرس سرد ظرف چند ساعت بر طرف می شود. با توجه به موارد فوق بهتر است از کرم های مخصوص روزاسه قبل از درمان استفاده کنید و مراقبت های بعد از درمان را کاملا رعایت کنید. هایفو تراپی موجب کلاژن سازی و لیفت پوست می شود و صورت را لاغر نمی کند.
   موفق باشید

 55. سلام من نزدیک ۳۰ سالمه..جای اسکار دارم..افتادگی پلگ پوست صورتم کمی افتادس و گنار گونه هام کمی پف ..میخام صورتم بره بالا و کشیده شه .بنظرتون با هایفو پوستمو بکشم؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر رویا خانم
   برای درمان افتادگی پوست صورت در سن شما هایفوتراپی بهتر از گزینه جراحی است. البته هایفوتراپی برای درمان اسکار نیست و فقط موجب لیفت صورت می شود. برای درمان اسکار روش میکرونیدلینگ مناسب تر است که بصورت ترکیبی با هایفوتراپی انجام می شود. بهتر است عمل بینی شما بعد از هایفوتراپی انجام شود.
   موفق باشید

 56. سلام دکتر خسته نباشید
  من خطوط لبخندم رو هایفو کردم تقریبا ١٠ روزه
  ٢٩ سالمه
  میخاستم بدونم کی اثراتش ظاهر میشه
  الان اندکی فرق کرده

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر لی لی خانم
   هایفوتراپی بطور غیر مستقیم موجب بهبود خط خنده می شود، در واقع بر روی خود خط خنده هایفو انجام نمی شود و درمان در نواحی گونه و زیر گونه موجب سفت شدن پوست این ناحیه شده و در نهایت با جمع شدن پوست این ناحیه خط خنده به سمت بیرون جا به جا شده و عمق آن کمتر شده و باز تر به نظر می رسد.در بعضی از موارد عمق خط خنده بسیار زیاد است که علاوه بر هایفو تزریق فیلر نیز بعنوان مکمل انجام می شود. معمولا تاثیر درمان در این روش بلافاصله شروع شده و بعد از سه ماه تکمیل می شود. بنابراین شما باید صبور باشید تا نتیجه درمان خود را نشان دهد.
   موفق باشید

 57. سلام خسته نباشید من ۲۵ سالمه روی گونه هام اسکار آکنه دارم و منافذ پوستم بازه… خودم با کشیدن پوستم جلوی آینه حس میکنم اسکارها محو میشن … با توجه به اینکه سه جلسه میکرونیدلینگ هم داشتم میخواستم ببینم هایفو و کشیدن پوست میتونه به مشکل من کمکی کنه یا خیر؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر fatemah خانم
   درمان اسکار آکنه در مرحله اول میکرونیدلینگ است و اگر جای جوش عمقی باشد سابسیژن در مرحله بعد انجام می شود که اغلب اسکارهای صورت با ترکیب این دو روش درمان می شوند. هایفوتراپی برای سفت کردن و لیفت پوست انجام می شود و درمان اسکار جوش نمی باشد. معاینه حضوری برای بررسی بیشتر و تعیین بسته درمانی برای شما توصیه می شود.
   موفق باشید

 58. با سلام من ۴۸ سالمه و پنج ساله که بدلیل کولیت روده داروی مزالازین مصرف می کنم. انجام هایفو ترابی برای بیماری من مضر نیست؟ متشکرم

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر ک.حسینی
   انجام هایفوتراپی با کولیت روده تداخلی ندارد با این وجود داروی mesalazine از خانواده داروهای ضد التهابی است و ممکن است ایجاد کبودی با هایفو نماید و تکنیک درمان کمی متفاوت است و منع کلی برای درمان ندارد.
   موفق باشید

 59. با سلام.. انجام لیفت صورت با این دستگاه در صورتی که لنز دائم داخل چشم مشکلی ایجاد نمیکند .. با تشکر خانوم آذین ..

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر آذین
   هایفو تراپی بطور کلی در داخل حدقه چشم انجام نمی شود و در زمان درمان چروک اطراف چشم تکنیک درمان به شکلی است که امواج هایفو بداخل اربیت وارد نشوند و عوارض ناخواسته ایجاد ننمایند بنابراین وجود لنز دائم منعی برای هایفوتراپی نمی باشد.
   موفق باشید

 60. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر بنده ۳۶ سال دارم و به یکباره دچار افتادگی صورت شدم طوری که حس میکنم گونه های صورتم پایینتر إز حالت طبیعی اومده و دوطرف چانه خط افتاده که خیلی آزارم میده وقتی به دکترپوست مراجعه کردم پیشنهاد لیفت بانخ دادن که بخاطرتاثیر موقت انجام ندادم و درنهایت از کرم لیفت و آبرسان استفاده میکنم آیا باروش فوق صورت کاملا سفت و برجستگی گونه ها به حالت قبل برمیگرده؟وهرچند وقت بکبار باید تکرار بشه؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر Elinaz
   هایفوتراپی موجب سفت شدن و لیفت پوست صورت و گردن می شود که برای سن شما مناسب است و ماندگاری بطور متوسط ۱۲ ماه دارد. استفاده از کرم های لیفتینگ موجب هم افزایی و تاثیر بیشتر درمان می شود. هر چند که با هایفو عمق خط خنده کمتر شده و پوست زیر گونه سفت تر می شود، با این وجود گونه گذاری و برجسته کردن گونه ها با تزریق فیلر انجام می شود که درمانی جداگانه است.
   موفق باشید

 61. سلام دکتر خسته نباشید
  آیا با روش هایفوتراپی مشکل خط لبخند را هم میشود برطرف کرد؟
  من ۴۰ساله هستم،آدرس مطب را هم اگر ممکن است برایم ارسال کنید
  با تشکر فراوان

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر مریم خانم
   هایفوتراپی بطور غیر مستقیم موجب کم عمق شدن خط خنده می شود، که با سفت شدن پوست ناحیه زیر گونه و لیفت این قسمت به سمت بالا خط خنده کم عمق تر می شود.درمان هایفو برای سن شما مناسب است.
   موفق باشید

 62. سلام آقای دکتر
  من حدود یک سالو نیم تزریق چربی در ناحیه صورت داشتم میخواستم بدونم هایفو تاثیری روی چربی ها نداره؟و اینکه امکانش هست قسمت های گوشه لبم که خط افتاده، بالا بره و یک دست بشه؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر المیرا خانم
   امواج هایفو موجب از بین رفتن چربی تزریق شده می شود و بهتر است در موضعی که چربی تزریق شده است هایفو انجام نشود. درنقاط اطراف دهان بدلیل اعصاب سطحی هایفو انجام نمی شود با این وجود بعد از لیفت نواحی زیر گونه و دو طرف چانه چروک اطراف گوشه دهان بطور غیر مستقیم کم عمق تر خواهد شد.
   موفق باشید

 63. درود برشما
  آیا روش هایفوتراپی برای لیفت گونه ها برای برجسته شدن مورد استفاده قرار میگیرد؟ممنون

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر شریفی
   هایفوتراپی بر روی گونه ها انجام نمی شود که این موضوع جهت حفظ حجم در این ناحیه می باشد با این وجود درمان در ناحیه زیر گونه بطور غیر مستقیم تا حدودی موجب برجسته شدن و لیفت گونه می شود.
   موفق باشید

 64. ضمن عرض سلام و خسته نباشید.من۴۸سالمه وزنم ۱۲۲کیلو ودرحال حاضرقرص تینوییدریتال و سیتالوپرام وپروپرانول۲۰ مصرف میکنم برای برداشتن غب غب میخواهم اقدام کنم لطفا راهنماییم کنید ممنون.

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر محمد آقا
   روش های رفع غبغب متنوع هستند که برای افراد مختلف روش های مختلفی توصیه می شود. در سن شما غبغب بدلیل شل شدن پوست و تجمع چربی زیر پوستی ایجاد می شود که هر روش درمانی که برای شما انجام شود مستلزم کاهش وزن برای تثبیت درمان می باشد.در لینک زیر روش های مختلف رفع غبغب توضیح داده شده است.
   رفع غبغب

 65. سلام آقای دکتر
  من ۴۳ سالمه . دیابت دارم و انسولین مصرف میکنم از طرفی آرتریت روماتویید هم دارم و پردنیزولون و هیدروکسی کلروکین و متاتروکسات و …. مصرف میکنم .البته لووتیروکسین هم روزی یک عدد استفاده میکنم . خلاصه که معجونیه برای خودش داروهای من. دور چشمام پف و تیرگی داره غبغب دارم و مقداری هم چروک دور چشم . خیلی دلم میخواد هایفو تراپی کنم . ترو خدا نگید نمیشه. دیابتی که از همه کار محرومن حالا منکه مشکلات دیگه هم دارم . فکر میکردم این روش رو میتونم انجام بدم چون غیر تهاجمیه

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر Shadi خانم
   داروهایی که ذکر کرده اید بر روی سیستم ایمنی بدن تاثیر می گذارد و ممکن است بر روی چرخه کلاژن سازی و ترمیم سلولی تاثیر بگذارد. با این وجود دیابت و یا آرتریت روماتوئید به تنهایی منع مطلق برای انجام هایفوتراپی نیست و چنانچه تیروئید و دیابت شما تحت کنترل دقیق باشد با نظر مساعد پزشکتان می توانید هایفوتراپی انجام دهید.
   موفق باشید

 66. ببخشید یه سوال داشتم اینکه اگر در حین انجام هایفو صورت کاملا شسته نشده باشد و دارای کرم ضد آفتاب باشد چا اتقاقی می افتد؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر سیما خانم
   بدلیل استفاده از ژل التراسوند برای نفوذ بهتر امواج هایفو بهتر است قبل از هایفوتراپی پوست شسته و تمیز شود با این وجود چنانچه سهوا کرم ضد آفتاب تمیز نشود اتفاق خاصی نمی افتد.
   موفق باشید

 67. سلام آقای دکتر یه سوال داشتم خدمتتون اینه که من سالها قبل کلاژن تزریق کردم ولی هنوز اثرش از بین نرفته وقتی به دکترمراجعه کردم گفتن غیراز کلاژن سلیکون هم تز ریق شده بنابراین توماده میان بافتی تجمع پبیدا کرده ودیگه نمیشه از هایفو برای لیف استفاده کرد چون نمیتونه تاثیر بزاره .میخواستم ببینم این نظر درسته شماتایید میکنیدیاخیر؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر مریم خانم
   فیلرهای مصنوعی غیر از اسید هیالورونیک از قبیل سیلیکون ، ژل پاژ و…. با امواج حرارتی هایفو ممکن است تغییر شکل داده و التهاب شدید ایجاد نمایند و بهتر است ابتدا این قبیل فیلر ها که معمولا توسط بدن جذب نمی شوند از بدن خارج شده و سپس هایفوتراپی نمایید.
   موفق باشید

 68. من ۳۷ ساله پوستم نازک و قرمز و ملتهب هست. میخواستم بدونم برای من مضر نیست. در ضمن من پوستم خیلی سفید بود اما توی این یک ساله اخیر خیلی تیره شده حتی با نور لپ تاپ و موبایل هم میسوزه. ناگفته نماند من پوستم از خیلی سال پیش به دلیل استفاده از ژل ترتینوئین نازک شد و مرتبا رو به تیرگی رفت تا جایی که امسال بیشتر از همیشه تیره شد. میخواستم ببینم با هایفوتراپی در عمق ۱/۵ میلی متری پوست، رنگ پوستم دوباره مثل اول میشه یا نه؟ و اینکه آیا هایفوتراپی برای رفع چروک باعث نازکی بیشتر پوستم نمیشه؟ ممنون میشم جواب بدین

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر زهرا خانم
   تاثیر امواج هایفو در لایه های عمقی پوست است و سطح اپیدرم که بر روی رنگدانه های پوست که در اپیدرم قرار گرفته اند بی تاثیر می باشد و در نتیجه پوست شما روشن تر نخواهد شد. هایفوتراپی برای درمان افتادگی و شلی پوست است و برای تیرگی و رنگ پوست روش های درمانی دیگری توصیه می شود.
   موفق باشید

 69. سلام و خدا قوت
  من ۴۳ سالمه افتادگی گونه ها و خط خنده و چروک دور چشم داشتم، ۶ ماه پیش هایفو انجام دادم و کمی تاثیر داشت تو سفت شدن پوست و لیفت اون. اگه بخوام هر ۶ ماه هایفو انجام بدم میشه امیدوار بود که ضریب تاثیرها هم افزایی داشته باشه و عملکردی مثل لیفت با جراحی حاصل بشه؟ با تشکر

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر لاریسا
   بطور روتین هایفوتراپی با دستگاه دابلو تا یکسال ماندگاری دارد با این وجود تکرار هایفوتراپی قبل از یکسال منعی ندارد به شرط اینکه لایه چربی زیر پوستی شما آتروفیک نباشد و صورت استخوانی و لاغری نداشته باشید و سن شما کمتر از ۳۰ سال نباشد.
   موفق باشید

 70. با سلام و عرض ادب
  سؤالى از خدمتتون داشتم ، آیا امکان داره کسى که پوست خیلى جوانى داره اما سنش ۴۵ ساله هست با انجام هایفو پوستش افت کنه ، ؟!!!
  آلبته با وجود کم کارى تیروئید از نوع هاشیموتو که یک بیمارى خود ایمن هست ، با توجه به تخریب کلاژن ها بازسازى دوباره کلاژن ها به خوبى انجام نشه و پوست نسبت به قبل از انجام هایفو بدتر و شل تر شود ؟
  با تشکر از وقتى که شما براى پاسگویى میذارید 🙏🏼

 71. با سلام
  من ۳۳ سالمه روی لب من جای بخیه (بخاطر لب شکری) وجود داره- برای کاهش آثار بخیه های هایفو بهتر جوابمیده یا میکرونیدلینگ؟

  ممنون از پاسخ شما

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر الهام خانم
   هایفوتراپی برای درمان عمق پوست مناسب است و اسکار ناشی از بخیه در سطح پوست می باشد و درمان های سطحی از قبیل میکرونیدلینگ برای آن مناسب تر می باشد.
   موفق باشید

 72. سلام . خسته نباشید . من ۴۷ سالمه از سن ۲۰ سالگی کلی به پوستم رسیدم . بهترین کرمها و هر روز ماسک صورت و ضد آفتاب . اهل آفتاب گرفتن هم نیستم . … از همه چروکها گذشته که با بوتاکس و ژل و … حل میکنم . با خط اشک ( خط عمیق روی گونه ام ) واقعا مشکل دارم و همون هم روی چهره تاثیر زیادی گذاشته و دوستش ندارم . از دکترها و افراد مختلف راه حل پرسیدم ولی هر کسی نظری داره . نمیدونم کدوم روش برای من بهتر و موثرتر و ماندنی تره ! پیشنهاد شما چیه ؟ 🙁

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر یاسمین خانم
   در میانسالی بدلیل شل شدن پوست و جابه جایی و تحلیل چربی زیر پوستی شیارهای عمیقی در نواحی مختلف صورت شکل می گیرد که درمان های متفاوتی برای این ناهمواری ها ارائه شده است. در مورد زیر چشم رباط شیار اشکی با اثر مهاری که بر روی سطح پوست اعمال می کند در برابر جابه جایی لایه های مختلف پوست مقاومت می کند و در نتیجه یک فرورفتگی خطی درست در زیر چشم و فرورفتگی دیگر در ناحیه گونه ایجاد می شود که صرفا پر کردن این چروک با فیلر تا حدودی ممکن است موثر واقع شود و درمان موثر و ماندگار آزاد کردن این رباط با روش سابسیژن است که علاوه بر صاف شدن زیر پوست به جوانسازی و روشن شدن ناحیه زیر چشم هم کمک زیادی می کند.
   موفق باشید
   درمان شیار اشکی

 73. سلام من ۳۷ سالمه پوست بسیار روشنی دارم و در کل پوستم تا سال قبل خیلی خوب بود اما الان اطراف چشمم خطوط پنجه کلاغی دارم یکی از خطوط هم جدیدا بسیار واضح شده قبلا وقتی میخندیدم دیده میشد ولی الان همیشه هست و افتادگی عضلات ابرو دارم و بین ابروهام قسمت گود بینی هم خطوط ریزی به وجود اومده میخواستم بدونم برای اطراف چشمم از هایفو میتونم استفاده کنم روش خوبی هست برای این نقاطی که گفتم . ضمنا بیماری ورم مفاصل دارم و از داروی پردینزولون و mtx استفاده میکنم البته میتونم یه مدت نخورم تا بتونم پوستمو بازسازی کنم و شلی دریچه قلب هم دارم لطفا منو راهنمایی کنید ممنونم

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر گلاله خانم
   هایفو تراپی عموما برای سفت شدن پوست کاربرد دارد و برای افتادگی متوسط ابرو و نواحی اطراف چانه و زیر گونه بسیار مناسب است، با این وجود خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم در واقع چروک دینامیک هستند و با انقباض عضله اربیکولاریس در زمان خندیدن شکل می گیرند و هایفوتراپی تاثیر کمی بر روی این چروک دارد.روش جایگزین و موثر برای این چروک تزریق بوتاکس می باشد.
   موفق باشید

 74. سلام وقت بخیر
  من ۳۰ سالم هست میخواستم برای رفع خط بین ابرو و پیشانی و از همه مهمتر کمی لیفت ابرو هایفوتراپی انجام بدم میخواستم بپرسم این لیفت ابرو در این روش حدودا چقدر (درصد) هست و اینکه بلافاصله بعد از انجام این روش تغییراتی مشاهده میشه یا خیر؟
  ممنونم

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر ندا خانم
   بطور معمول خط اخم با روش هایفوتراپی از بین نمی رود چرا که اصولا هایفوتراپی بین دو ابرو ممنوع است و بوتاکس برای این موضوع ارجح است که علاوه بر درمان خط اخم موجب لیفت ابرو هم می شود با این وجود بعد از هایفوتراپی انتهای ابروها حدود ۳ میلی متر لیفت می شود که بلافاصله بعد از درمان قابل رویت است.
   موفق باشید

 75. سلام خسته نباشید میخواستم ببینم که روش هایفو برای خط چانه هم هست یا نه

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر مریم خانم
   خط چانه اگر منظورتان افتادگی دو طرف چانه باشد تا حدودی بعد از هایفوتراپی اصلاح می شود و ممکن است بعد از درمان احتیاج به درمان های دیگر از قبیل تزریق فیلر بعنوان مکمل درمان احتیاج باشد.
   موفق باشید

 76. سلام وقتتون بخیر اقای دکتر
  من ۲۸ سالمه و علاوه بر این ک لکه های جوش جوانی بر صورتم مانده منافذ پوست بازی دارم ک همیشه ب دنبال راه حلی مناسب برای ریز شدن منافذ پوستم هستم اما اخیرا احساس میکنم پوست صورتم کمی شل شده و ریخته تر و چهره ام بسیار جا افتاده تر شده ک از این بابت ناراحتم میخواستم بدونم چه روشی برای درمان هر سه موضوع جوابگوی بنده است؟آیاروش های ترکیبی با یک دستگاه انجام میشوند؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر حمیدی
   هایفوتراپی برای درمان لک و منافذ باز پوست نمی باشد بعبارت دیگر لایه سطحی اپیدرم با این روش درمان نمی شود و تکنیک هایی که بر روی سطح پوست اثر می کنند مثل میکرونیدلینگ و مزوتراپی برای شما مناسب تر است.
   موفق باشید

 77. سلام و عرض ادب
  بنده از داروهای اسپیرونولاکتون .گلوکوفاژ .لووکسین و دوفاستون استفاده میکنم.آیا میتونم هایفوتراپی کنم؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر افسانه خانم
   هایفوتراپی از طریق تحریک کلاژن سازی تاثیر خود را اعمال می کند و در افرادی که سیستم ایمنی سالمی دارند تاثیر بیشتری دارد. بنابراین اگر مصرف گلوکوفاژ بدلیل بیماری دیابت می باشد قند خون شما می بایست کنترل باشد و علائم ضعف سیستم ایمنی از قبیل تاخیر در فرایند ترمیم زخم نداشته باشید.
   موفق باشید

 78. سلام آقای دکتر،من ۳۶سالمه وتاحالا از هیچ درمان پزشکی و حتی کرم ها جوان کننده هم استفاده نکردم احساس میکنم خط خنده و غبغب برام بوجود آمده .در ضمن سالهاست تیرویید کم کار دارم و لووتیروکسین مصرف میکنم و چون تخمدان پلی کیستیک هم دارم ۱۰ساله متفورمین میخورم و ۳سال پیش تصادف کردم و یک ماه کما بودم و انواع داروهای اعصاب و روان خوردم و الان هم گاهی سیتالوپرام میخورم چون ptsd شدم .بااین شرایط بنده هایفو مناسبتره یا ترماژ ؟البته از هردو در حد اطلاعات نت آشنایی دارم ممنونم از لطف شما که زمان میزارید برای بیمارهاتون.

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر آیسان
   هایفوتراپی برای درمان افتادگی پوست و باز شدن خط خنده و درمان غبغب روش مطمئن تری برای شماست البته در این روش موقعیت تیروئید مشخص شده و بر روی این غده درمان انجام نمی شود و جای نگرانی ندارد.
   موفق باشید

 79. سلام خسته نباشید اقای دکتر
  من ۲۱ سالمه پوستم هیچ گونه افتادگی نداره
  ولی میخوام که گوشه چشم و پیشانیم رو بکشم
  هایفوتراپی مناسب این کار هست؟؟

 80. با سلام و احترام
  من فیلر تزریق کردم آیا میتونم برای هایفو اقدام کنم؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر ناهید
   انجام هایفو بر روی موضع تزریق فیلر ممنوع است چرا که نیمه عمر آن را کاهش می دهد در سایر نواحی صورت با احتیاط قابل انجام است.
   موفق باشید

 81. سلام وقتتون بخیر
  من ۳۴ سالمه و افتادگی پوست دارم .بیشترین مشکلم چروکای دور چشم ، خط اخم و پیشانی هستش. دوبار بوتاکس کردم و نهایت تا ۴۰ روز موثر بود. میدونم با هایفو مشکل افتادگی پوستم برطرف میشه . اما آیا چروکای دور چشم و خط اخم و پیشانی هم برطرف خواهد شد ؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر صفورا
   هایفوتراپی برای سفت کردن پوست و درمان چروک استاتیک موثر است بعبارت دیگر چروک اطراف چشم و خط اخم که با انقباض عضله ایجاد می شوند و دینامیک می باشند با هایفوتراپی درمان نمی شوند و با تزریق بوتاکس از بین می روند.
   موفق باشید

 82. سلام.خسته نباشید.ممنون از پاسخاهای کاملتون.من تبریز زندگی میکنم و امکان مراجعه به تهران ندارم.همکار معتمد در تبریز دارین که به ما معرفی کنید؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر ملیکا
   همکاران محترم پزشک در تبریز خدمات پوست و زیبایی را با کیفیت خوب ارائه می کنند و با کمی تحقیق می توانید از این خدمات استفاده بفرمایید و احتیاج به مسافرت به تهران ندارید.
   موفق باشید

 83. سلام من چهارده سال پیش تزریق ژل پاژ داشتم که پنج سال گذشته با نیدل ژل رو تخلیه کردم ولی احتمال وجود مختصری ژل زیر پوست هست آیا هایفو برای من برای لیفت پوست مناسبه چون بعد از تخلیه دچار افتادگی پوست شده ام..

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر مهنار
   ژل پاژ در پوست شبیه یک باروت عمل می کند و با هایفوتراپی ممکن است متلاشی شده و التهاب شدیدی ایجاد نماید که منجر به جراحی و تخلیه بافت سالم اطراف ژل شود. بنابراین بهتر است قبل از هایفو با انجام سونوگرافی و یا MRI از خارج شدن کامل این ژل غیر استاندارد مطمئن شوید و سپس اقدام به درمان نمایید.
   موفق باشید

 84. سلام اقای دکتر
  من ۴۳ ساله هستم جز درناحیه پیشانی واطراف چشم چروک محسوسی روی صورتم ندارم برای افزایش کلاژن سازی وسفت شدن پوست صورتم برای هایفو اقدام کردم در شهر اصفهان یک دکتر عمومی با دستگاه رکسانا یک طرف صورتم را در مدت پنج دقیقه هایفوکردند وچون طرف دیگر صورتم ایمپلنت دندان داشتم ودرد ناک بود به سه روز بعد حواله شد درضمن عنوان کردند که کارتریج هم باید خریداری کنند بعد از انجام این کار توصیه کردند بوتاکس برای پیشانی واطراف چشم هم تزریق کنم که نباید قبل ازاتمام هایفو این کار را انجام میدادم ولی متا سفانه اعتماد کردم وتزریق انجام شد ودومیلیون هزینه هایفو وسیصد تومن بابت بوتاکس پرداخت کردم حالا دوروز دیگه قرار هست برای ادامه هایفو مراجعه کنم ولی اصلا راضی نبودم هم برای دستگاه که ایرانی هست هم کار کم هم تزریق بی موقع بوتاکس . خواهش میکنم راهنمایی کنین چیکار کنم .

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر فاطمه یزدانی
   به منظور حفظ تقارن، هایفو تراپی در دو طرف صورت در یک جلسه انجام می شود و بدلیل جذب امواج هایفو توسط ایمپلنت ممکن است در فرد احساس درد شدید در ناحیه دندان احساس شود که قرار دادن یک گاز استریل در دهان روی ایمپلنت درمان را قابل تحمل تر می کند. تزریق بوتاکس و هایفوتراپی در یک جلسه توصیه نمی شود چرا که افزایش جریان خون در نواحی تزریق بوتاکس ممکن است به پخش شدن آن در نقاط دورتر شده و ایجاد عوارض ناخواسته از قبیل افتادگی پلک نماید و بهتر است ابتدا هایفوتراپی انجام شده و بفاصله چند روز بوتاکس انجام شود.با توجه به اینکه یک طرف صورت شما درمان انجام شده است برای حفظ تقارن و ادامه درمان در سمت مقابل به پزشکتان مراجعه بفرمایید و درمان را تکمیل نمایید.
   موفق باشید

 85. سلام آقای دکتر من ۳۱ سالمه پوستم شل نیست فقط میخوام جوانسازی انجان بدم به نظرتون rf انجام بدم یا هایفو؟

 86. سلام ،
  اقای دکتر من ۳۶ سال سن دارم تیرگی و گودی زیر چشم دارم ،با هایفوتراپی مشکلم برطرف میشه یا خیر؟هایفوتراپی چروک پیشانی رو رفع میکنه یا خیر؟لطفا روش درمان مشکل اطراف چشم رو برام توضیح بدید؟بلفاروپلاستی تاثیری روی رفع تیرگی و گودی چشم داره یا خیر؟با تشکر

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر منا
   هایفوتراپی روش غیر تهاجمی سفت کردن پوست صورت و گردن است که البته در زیر چشم هم قابل انجام است و چروک های ظریف زیر چشم را کمتر می کند، با این وجود برای گودی و تیرگی زیر چشم روش مناسبی نیست و همین طور بلفاروپلاستی تاثیری بر روی تیرگی و گودی زیر چشم ندارد. روش سریع و مطمئن برای گودی زیر چشم تزریق اسید هیالورونیک و یا چربی می باشد.
   موفق باشید

 87. سلام آقای دکتر، خسته نباشین، من ۳۸ سالمه، تا الان هیچ کاری روی صورتم انجام ندادم، در کل محتاطم،الان به خاطر خط خنده و گودی زیر چشم و البته سفت شدن پوستم میخوام کاری انجام بدم، چند روز پیش به یه مرکز مراجعه کردم و با پیشنهاد هایفو روبرو شدم، و امروز برای مشاوره به یه مرکز دیگه رفتم که فرمودن، هایفو باعث کوچکتر شدن صورتم میشه و ترماژ پی تی سی و لیزر فراکشنال همزمان گزینه خوبی برای من هست، میشه لطفاً راهنمایی کنین،چیکار کنم، ممنون میشم

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر ناهید شاملو
   در بعضی از افراد تحلیل چربی در نواحی زیر چشم ، گونه و زیر گونه موجب گودی زیر چشم و افتادگی پوست و فشار بر روی خط خنده شده که هیچ کدام از درمان هایی که ذکر کرده اید در این افراد به عنوان خط اول درمان توصیه نمی شود و تزریق فیلر تاثیری بیشتری می تواند برای این افراد داشته باشد. با این وجود درمان های ترکیبی در مواردی که هم تحلیل چربی و هم شل شدن پوست بطور همزمان وجود داشته باشد توصیه می شود. بعنوان مثال ابتدا هایفوتراپی و یا آر اف انجام شده تا پوست سفت شود و سپس تزریق فیلر در نواحی آتروفیک انجام می شود. لیزر فراکشنال و ترماژ بر روی لایه های سطحی اپیدرم موثر هستند و تاثیر چندانی بر روی لایه های عمقی ندارند.
   موفق باشید

 88. سلام اقای دکتر وقت بخیر من ٢۵ سالم هست یکی دوتا خط اخم روی پیشانی دارم آیا با کدام روش کم خطر رفع میشن ؟هایفو یا میکرو نید لینگ؟
  در ضمن پوست من سفید هست و مقداری کک و مک هم دارم

 89. سلام وقت بخیر میخواستم بپرسم انجام هایفو با رژیم لاغری تداخلی نداره یعنی اگر هایفو انجام بشه بعدا طی رژیم لاغری که صورت خودبخود لاغر میشه تاثیرات هایفو از بین نخواهد رفت؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر نرگس
   کاهش توده چربی صورت با افزایش سن تشدید می شود و رژیم غذایی سخت در میانسالی ممکن است حجم چربی صورت را کاهش داده و افتادگی پوست تشدید شود با این وجود در سنین جوانی بدلیل بالاتر بودن خاصیت کشسانی پوست این تحلیل چربی با جمع شدن رشته های الاستین و کلاژن جبران شده و افتادگی پوست جبران می شود.بنابراین بر حسب سن شما پاسخ به سوال فوق متفاوت است و بهتر است دوره رژیم لاغری تمام شده و بعدا اقدام به هایفو نمایید.
   موفق باشید

 90. سلام . وقتتون بخیر
  سپاسگزارم بابت اطلاعات کاملی که در سایتتون دارید
  من ۳۵ سالمه و حدود ۷ ساله که جهت رفع چین و چروک و مخصوصا خط اخم بوتاکس تزریق میکنم ولی جدیدا بخاطر کم شدن کیفیت مواد بوتاکس و ماندگاری پایینی که دارند تصمیم گرفتم هایفو انجام بدم. به نظر شما میتونه خط اخم و چروکی که براثر خنده طرف چشم میوفنه رو با بوتاکس برطرف کرد؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر سمانه
   خط اخم یک نوع چروک دینامیک است و بدلیل انقباض عضله ایجاد می شود و موثرترین روش درمان آن تزریق منظم بوتاکس با کیفیت می باشد و روش هایفوتراپی بر روی این نوع چروک تاثیر چندانی ندارد.
   موفق باشید

 91. سلام با تشکر از شما،، من ٣٠ سالمه با رژیم چن ماهه وزن زیادی کم کردم صورتم شل شده پوست صورتم تیره شده برای سفت شدن پوستم هایفو یا نخ را پیشنهاد میکنید؟ و برای روشن شدن پوستم چ روشی رو پیشنهاد میکنین ،، خیلی خیلی ممنون میشم جواب بدین

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر سونیا
   برای افتادگی پوست در حد متوسط هایفوتراپی روش مطمئن و موثری است با این وجود بر روی اپیدرم پوست تاثیری نداشته و پوست تیره را روشن نمی کند بنابراین درمان ترکیبی هایفو و میکرونیدلینگ برای لیفت بیشتر و سفید شدن پوست برای شما توصیه می شود.
   موفق باشید

 92. سلام آقای دکتر،تشکر میکنم از اینکه وقت میزارید و جواب سوالات رو میدید،خدمت شما عرض کنم من خط اخم داشتم و دو بار بوتاکس کردم ولی متاسفانه نتیجه مطلوب نداشت،یعنی با انجام بوتاکس عضله ناحیه فلج شد ولی ابرو بجای اینکه لیفت بشه برعکس شد و نوکش کمی به سمت پایین اومد و در نتیجه چهره کمی خشن و خسته به نظر میرسید در هر دوبار این اتفاق افتاد،میخواستم بدونم راهکار شما چیه،آیا با هایفو لیفت میشه و جواب دهی خوبی داره؟و نظر شما در مورد تزریق ژل چیه،و اینکه از اونجایی که خط اخم نزدیک بینایی هست آیا تزریق ژل خطر هم داره؟یا اینکه هایفو به تنهایی جواب میده

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر وحید
   با تزریق بوتاکس انتهای ابرو به سمت بالا لیفت می شود و تکنیک صحیح تزریق اهمیت زیادی دارد. بهتر است عکس ابروی خود را در تلگرام ارسال بفرمایید تا پاسخ سوالات شما در آنجا داده شود.
   موفق باشید

   • سلام جناب دکتر.با تشکر از راهنمایی های وپاسخ های عالی که به پرسش ها دادید. در روزهای بعد از هایفوتراپی میشه برای اصلاح صورت از تیغ وژیلت استفاده کرد و ایا تاثیری روی نتیجه نداره؟
    ۲.برای رفع خط خنده بعد از هایفو تراپی نیاز به تزریق ژل در خط خنده هست

    .

    • درود بر پیام
     در هایفوتراپی لایه سطحی اپیدرم درمان نمی شود و از بعد از درمان می توان کارهای روزمره و اصلاح صورت را انجام داد. در بسیاری از افراد خط خنده بدلیل شل شدن پوست گونه می باشد و صرفا با هایفوتراپی عمق خط خنده کمتر می شود، با این وجود در مواردی که خط خنده بسیار عمیق باشد ممکن است احتیاج به تزربق ژل اسید هیالورونیک هم باشد.
     موفق باشید

 93. سلام
  آقای دکتر من ۳۰ سالمه و افتادگی و شل شدگی پوستی ندارم ولی منافذ باز پوست دارم و چندین سال از کرم های پاکستانی استفاده کردم که الان که استفاده نمیکنم پوستم بشدت چرب و تیره شده آیا ممکنه با روش هایفو یا میکرونیدلینگ پوستم شفاف شه؟کدوم روش رو پیشنهاد می کنید؟ممنونم

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر فرزانه
   هایفوتراپی تاثیری بر روی منافذ باز پوست و تیرگی های آن ندارد و صرفا به منظور سفت کردن و لیفت پوست استفاده می شود و میکرونیدلینگ تاثیر بهتری برای شفاف شدن پوست دارد.
   موفق باشید

 94. با سلام
  من داروی آکوتان مصرف می کنم هر دوهفته یک عدد که الان ماهی یک عدد مصرف می کنم. دوسال پیش هم ژل زدم صورتم رو (خط اشک و لبخند) احساس می کنم صورتم مجدد افتادگی داره مخصوصا خط اشک می خواستم بدونم هایفو برام بهتره انجام بدم یا همون ژل تزریق کنم .کدام بهتر است؟ممنون میشم راهنماییم کنید؟

  • درود بر نرگس
   داروی راکوتان بر روی ترمیم و تولید کلاژن تاثیر نامطلوبی دارد و بهتر است چند ماه قبل از درمان قطع شود. انتخاب نوع درمان بر حسب سن و میزان افتادگی پوست و پر بودن صورت تعیین می شود چنانچه افتادگی پوست شما بدلیل کاهش حجم باشد تزریق اسید هیالورونیک مناسب تر است ولی اگر صورت پری دارید و پوست صورت شما شل شده است و سن شما بیشتر از ۳۵ سال است انجام هایفوتراپی ارجح می باشد.
   موفق باشید

 95. سلام وقتتون بخیر
  من ۲ روزه ژل خط لبخند تزریق کردم
  کی میتونم هایفو انجام بدم؟

  • درود بر زمانی
   بهتر است هایفوتراپی قبل از تزریق ژل انجام شود تا حرارت هایفو بر روی ژل تاثیر نامطلوب نگذارد با این وجود چنانچه فقط در ناحیه خط خنده ژل تزریق کرده اید به شرطی که روی ناحیه تزربق شده درمان نشود می توانید هایفو انجام دهید.
   موفق باشید

 96. سلام روزتون بخیر، من یه مقدار چاقیشکمی دارم که متاسفانه نمیتونم از بین ببرمش حتی با رژیم، میخوستم بدونم با روش هایفوتراپی میتونم این چربی های شکمی رو از بین ببرم

  • درود بر زینب
   هایفوتراپی برای لاغری و کاهش سایز تکنولوژی جدید و در حال تحقیق می باشد که کاربرد اصلی آن کاهش سایز می باشد. جنس امواج هایفوتراپی برای لاغری التراسوند می باشد که علاوه بر سفت کردن پوست موجب تحلیل بافت چربی نیز می شود و پیش بینی می شود در آینده پس از تکمیل تحقیقات و تایید FDA نقش مهمی در بحث لاغری و کاهش سایز خواهد داشت.
   موفق باشید

 97. سلام
  ‌ایا هایفو برای فردی که کانسر برست داشته . خطری ندارد؟

  • درود بر مانی
   جنس امواج هایفو از صوت است و یونیزه کننده نیست بنابراین سرطان زا نیست و برای شما قابل انجام است.
   موفق باشید

 98. سلام آقای دکتر بنده یک بار هایفو انجام دادم و راضی بودم ، ۳۲ سالمه و الان باردارم میخواستم بدونم در بارداری و یا بعد زایمان هیچ کار درمانی جهت جوانسازی نمیشه انجام داد ؟

  • درود بر سارا
   بدلیل تغییرات هورمونی در زمان بارداری و جهت حفظ سلامتی جنین بهتر است درمان های زیبایی در این دوران انجام نشود.
   موفق باشید

 99. سلام و خسته نباشید من ۲۱سالمه یک هفته هست ک هایفو برای تمام صورت انجام دادم کمی تورم و قرمزی روی پوستم بود ک بعداز گذشت یک روز تقریبا بهتر شد و قصد دارم وزنم رو کم کنم.آیا کاهش وزن روی پوست صورتم تاثیر داره و باعث میشه تغییری نکنه و افتاده بشه؟

  • درود بر نجمه
   وزن و قد خود را ذکر نکرده اید با این وجود پوست افراد جوان خاصیت کشسانی بالایی دارد و در صورت کاهش وزن تدریجی احتمال افتادگی پوست بعد از هایفوتراپی بسیار اندک است و حتی ممکن است نتایج درمان را موثرتر نماید.
   موفق باشید

 100. سلام وسپاس از وقتی که می گذارید برای پاسخ.من ۴۱سالم هست و حدود ۵۰روز پیش هایفو رو انجام دادم و نتیجه اش خوب بوده ولی مرکزی که انجام دادم گفتن برای روند در بهبود جوانسازی بعد ازگذشت ۴۰روز مجدد میتونید دوباره انجام بدین.میخواستم بدونم این به پوست اسیبی وارد نمیکنه؟

  • درود بر محبوبه
   معمولا هایفوتراپی در یک جلسه انجام می شود ولی چنانچه پزشک درمانگر تعداد شات کافی در یک جلسه نزند می توان در جلسه بعدی درمان را تکمیل کرد و منع خاصی وجود ندارد.
   موفق باشید

 101. سلام اقای دکتر من نوزده سالمه و ابرو های افتاده ای دارم یعنی از بچگی همینجور بوده دنبال یه روش غیر از جراحی میگشتم ک بتونم برای بالا کشیدن ابرو هام ازش استفاده کنم … درضمن تو قسمت پیشانی و دور چشمم هم پوست سفت و محکمی ندارم و کمی شله طوری ک با این سن کمم کنار چشمام یکم خط افتاده.. خواستم ببینم هایفو ب درد کار من میخوره؟؟ چقد تو بالا کشیدن ابروهام تاثیر داره؟؟

 102. سلام . وقت بخیر . ۳۲.۵ سالمه . سالها بدلیل بیماری خود ایمنی کبد داروهای کورتونی و نگهدارنده سل سپت مصرف کردم . البته که دو ساله کاملا داروهام قطع شدن و اکی هستم . ولی متاسفانه صورتم لک ملاسما در پیشانی آورده گردی صورتم به بیضی تبدیل شده و احساس میکنم خطهای کنار دهانم واضحتر شدن یعنی تو حالت سکون تو اینه دیده میشن . من از شهرستان میخوام بیام پیشتون . آیا هایفو رو پیشنهاد میکنین . در صورتی که بله باشه هزینه اش چقدره برای ماکزیمم شاتی که زده خواهد شد .

  • درود بر آوا
   برای درمان لک هایفوتراپی موثر نمی باشد و روش های دیگری از قبیل مزوتراپی ، میکرونیدلینگ و… توصیه می شود.متاسفانه مصرف طولانی مدت کورتیکواستروئید موجب بروز عوارضی که ذکر کرده اید می شود و هایفوتراپی برای سفت کردن پوست و لیفت متوسط آن توصیه می شود.
   موفق باشید

 103. سلام دکترجان وقت به خیر من مونا ۲۸ساله هستم قبلا برای انجام افتادگی پلک ازشما سوال کردم که فرمودین به علت کم بودن سن و مشکل قوزقرنیه چشم انجام ندم الان تمایل دارم ابروهام بره بالا آیا باتوجه به شل بود پشت پلکم و قوز قرنیه میخام هایفو و بوتاکس پیش شما انجام بدم . آیا اصلا برای بالا رفتن ابروی من راه هست که من بیام مطبتون کدوم بهتره بوتاکس یا هایفو

 104. سلام آقای دکتر
  خیلی ممنون بابت وقتی که برای پاسخدهی می گذارید. من اکثر سوال و جوابها رو خوندم ولی سوالم رو ندیدم.
  سوالم اینه که من در چند جا خوندم که هایفو را هر کسی در طول عمرش نهایتا ۵ الی ۶ بار می تونه انجام بده احتمالا به این معنی که تعداد بیشتر آن دیگه تاثیری نداره! می خواستم بدونم آیا این حرف درسته؟ و در تعداد هایفو محدودیت داریم؟
  سول دیگه ای که دارم اینه که من ۳۴ سالمه و گاها در آرایشگاهها جهت بند انداختن و یا انجام میکرودرم بهم گفتن که پوست شلی دارم آیا بخاطر همین موضوع هایفو برای من مناسب هست؟ و به نظرتون چطور می تونم مطمئن بشم که هایفو برای سن پوستی من مناسب هست؟
  متشکرم
  مریم

  • درود بر مریم
   هایفوتراپی موجب تحریک سلول های بنیادی در پوست شده و کلاژن و الاستین تولید شده موجب سفتی و لیفت پوست می شود. با افزایش سن فعالیت سلول های بنیادی کاهش یافته ولی هیچ گاه متوقف نمی شود و در دهه هفتم و هشتم زندگی هایفوتراپی مشروط به نداشتن منع پزشکی قابل انجام است و محدودیتی برای این موضوع و همین طور تعداد جلسات درمان وجود ندارد. چنانچه فردی دارای پوست شل و صورت پری باشد کاندید مناسبی برای این درمان می باشد و اگر فردی دارای صورت لاغر و استخوانی باشد کاندید مناسبی برای این درمان نیست و سایر درمان های پر کننده صورت از قبیل تزریق فیلر و یا تزریق چربی تاثیر سفت کننده و لیفتینگ بیشتری خواهد داشت. انتخاب نوع درمان بر اساس فاکتورهای مختلف از جمله سن ،فیزیولوژی و آناتومی پوست می باشد و در معاینه حضوری تعیین می شود.
   موفق باشید
   موفق باشید

 105. سلام پروتز غیر فلزی مثل پروتز گونه یا چانه در صورت منعی برای انجام اولتراپی است؟

  • درود بر رها
   بطور معمول از پروتز های سیلیکونی برای برجسته سازی گونه و چانه استفاده می شود که انجام هایفوتراپی در این موارد ممنوع نیست مشروط بر اینکه بر روی موضع پرتز درمان انجام نشود.
   موفق باشید

 106. سلام
  ببخشید کسی که فیلر تزریق کرده میتونه هایفو انجام بده؟

 107. با سلام. می خواستم بدونم چند ماه بعد از انجام هایفو دوباره می توان این کا را تکرار کرد؟

 108. سلام وقت بخیر،ممنونم از شما که کامل همه چی رو توضیح میدین.راهنمایی میخواستم،من ٧ماه پیش فیلر ژویدرم زیر چشمام تزریق کرده بودم و ۶ روز پیش هایفو رو کل صورتم انجام دادم و به دکتر یادآوری کردم که ٧ماه پیش فیلر زدم و ایشون گفتن مشکلی نیست و همون روز بوتاکس انجام دادن.الان زیر یکی از چشمام تورم و قرمزی داره،و زمانی که به دکتر اطلاع دادم گفتن یک هفته دگزا و انتی هیستامین بخور،ایا مصرف این دارو کمک میکنه که زیر چشمم درست بشه،خیلی نگرانم،و ممنون

  • درود بر hasti
   معمولا در ناحیه تزریق فیلر هایفو انجام نمی شود چرا که علاوه بر کاهش نیمه عمر فیلر ممکن است موجب التهاب شود که این موضوع در ناحیه زیر چشم بدلیل نازک بودن پوست بیشتر دیده می شود. بهتر است داروهای تجویز شده توسط پزشکتان را مصرف نمایید و صبور باشید به تدریج تورم و التهاب فروکش خواهد کرد.
   موفق باشید

 109. با سلام
  آقای دکتر بنده یکماه پیش هایفو انجام دادم و درد مختصری توی دندونام پیچید که تا یکی دوروز ادامه داشت و بعد از اینکه اون درد کلی ازبین رفت الان دوسه هفته ای هست که احساس درد در چندتا از دندونام دارم که از قبل پر کرده بودن سوالم اینه که آیا هایفو باعث خرابی دندونام شده؟

  • درود بر لاله
   معمولا چنانچه فرد ایمپلنت در دهان داشته باشد و یا اینکه دندان پر شده داشته باشد از یک گاز استریل بر روی آن ناحیه استفاده می شود تا از جذب امواج هایفو به دندان و یا ایمپلنت جلوگیری شود. در مورد شما احساس درد در ناحیه دندان بدلیل خراب شدن دندان نیست بلکه امواج هایفو جذب آمالگام در دندان شما شده و ایجاد التهاب در مجاورت عصب دندان کرده است که البته به مرور زمان بر طرف می شود و جای نگرانی ندارد ولی چنانچه درد با گذشت زمان از بین نرفت بهتر است به دندانپزشکتان مراجعه بفرمایید.
   موفق باشید

   • بسیار ممنونم از پاسخدهی شما
    بااینکه هنوز اون درد و حساسیت رو توی دندونام دارم و احساس میکنم به دندونام آسیب جدی رسیده اما با این پاسخ تاحدودی خیالم راحت شد
    راسنش تو این شرایط کورونایی فعلا دام مقاومت میکنم که نرم دندونپزشکی ولی اگه رو به کاهش نرفت دیگه مجبورم برم
    بازم ممنون آقای دکتر

 110. درود آقای دکتر
  خواستم بدونم که آیا هایفوتراپی برای جوان سازی پوست دست و بازو هم کاربرد داره یا تنها برای صورت و گردن کاربرد داره

  • درود بر علی
   FDA هایفوتراپی را برای لیفت و جوانسازی صورت و گردن مورد تایید قرار داده است با این وجود بسیاری از پزشکان در سراسر دنیا بطور off_lable در نواحی دیگر بدن از قبیل نواحی دکلته ، بازو و پشت دست از این تکنولوژی استفاده می کنند. بعنوان تجربه شخصی در بعضی از مراجعه کنندگان که درخواست جوانسازی در نواحی فوق را داشته اند با کسب رضایت و توضیح موارد فوق ، هایفو انجام داده ایم که نه تنها عارضه خاصی ایجاد نشده است بلکه موجب خرسندی و رضایت ایشان از درمان نیز بوده است.
   موفق باشید

 111. سلام اقای دکتر امیدوارم جواب بدین چون از نگرانی دارم میمیرم.من ۲۸ سالمه
  و هایفو انجام دادم چهار روزه. و صورتم چند جا زخم ورداشته . و لبم کج شده و یه وری میشه وقتی جمعش میکنم.یا میخام غذا بخورم لب پایینم ب سمت راست میره. تورو خدا میشه بگین چ اتفافی برام افتاده؟

  • درود بر آتنا
   عوارض ذکر شده بدلیل نوروپراکسی و یا فلج موقت شاخه عصب صورتی ایجاد شده است و خبر خوب اینکه با گذشت زمان ، ماساژ موضعی و درصورت مقاومت با تجویز کورتیکواستروئید توسط پزشک بطور کامل برطرف می شود. علت کج شدن لب شما فلج عصب marginal mandibular nerve است که به لب تحتانی عصب دهی می کند بعلاوه زخم شدن صورت شما بیانگر تنظیم نادرست هایفو و انرژی بیش از حد دستگاه است که موجب التهاب و سوختگی و آسیب به اعصاب سطحی صورت شده است. توصیه مکرر اینجانب تحقیق در مورد دستگاه هایفوتراپی و همین طور پزشک ارائه دهنده خدمت است تا از تجربه و تخصص ایشان اطمینان حاصل نمایید.
   موفق باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button