گونه گذاری چیست؟

دو لایه چربی در زیر پوست صورت وجود دارد که لایه عمقی اطراف عضلات صورت را گرفته است ، لایه بیرونی که سطحی تر است با افزایش سن تحلیل رفته و این منجر به عمیق شدن چروک های صورت و شل شدن پوست صورت می شود. در نتیجه ابرو ها پایین آمده ، پوست ناحیه گونه شل شده و با فشار به خط لبخند زاویه بین دو خط خنده که در حالت جوانی منفرجه است کاهش یافته حاده می شود. حالت صورت در میانسالی شبیه به یک بادکنک است که کمی از باد آن خارج شده است و چنانچه مجددا باد در آن دمیده شود سطح آن صاف و برجسته می شود. با افزایش سن میزان تولید کلاژن و اسید هیالورونیک در پوست کاهش یافته که منجر به شلی و کدر شدن پوست می شود. برای جبران این تحلیل چربی از تزریق ژل اسید هیالورونیک استفاده می شود. نیمه عمر اسید هیالورونیک در بدن ۲۴ ساعت می باشد و توسط آنزیم هیالورونیداز سریعا متابولیسم می شود. برای افزایش نیمه عمر این ملکول آنرا بشکل پیوندهای متقاطع تهیه می نمایند(cross- linked) با اینکار ماندگاری این ماده در بدن افزایش یافته وبه ۱۲-۹ ماه می رسد. اسید هیالورونیک در دونوع مشتق شده از منشاء حیوانی و منشاء باکتریال وجود دارد. بدلیل افزایش آلرژی و حساسیت به نوع حیوانی تمایل به استفاده از اسید هیالورونیک گرفته شده از منشاء باکتریایی بیشتر شده است.اسید هیالورونیک با منشاء باکتریال قبل از تزریق احتیاج به تست حساسیت ندارد ودر درجه حرارت اتاق قابل نگهداری است.  گونه گذاری با دو روش تزریق چربی و تزریق ژل انجام می شود که در اینجا گونه گذاری با روش تزریق ژل شرح داده خواهد شد.

قبل و بعد گونه گذاری
گونه گذاری

انواع ژل گونه گذاری کدامند؟

ژل ژوویدرم در دو سرنگ ۰٫۸ میلی لیتری بسته بندی می شود و نسل جدید محصولات با ماندگاری بالاتر و عوارض کمتر به بازار عرضه شده است.  زیرگروه Voluma XC بدلیل غلظت بالای اسید هیالورونیک مناسب تزریق در لایه های عمقی است و برای گونه گذاری استفاده می شود. زیر گروه ژوویدرم Vollure مناسب تزریق در خط خنده است و تا ۱۸ ماه ماندگاری دارد. جهت برجسته سازی لب و تزریق لب زیرگروهVolbella توصیه می شود که  بسیار نرم است و تورم کمتری نسبت به محصولات قدیمی تر بعد از تزریق ایجاد می کند.ژل رستیلن محصول شرکت آمریکایی مدیسیس می باشد و قبل از ژوویدرم مورد تایید FDA قرار گرفته است دارای سه محصول SubQ که برای تزریق عمقی در گونه و خط خنده طراحی شده و غلظت بالایی دارد و lidocaine که برای بی حسی به این ترکیب لیدوکائین اضافه شده است و نوع Perlane که محصول جدید این شرکت است و دارای ملکول های بزرگتری نسبت به بقیه محصولات است و برای تزریق عمقی ساخته شده است در نتیجه برای تزریق در لب مناسب نمی باشد.

حتما بخوانید  بوتاکس چانه
گونه گذاری با تزریق چربی قبل و بعد
گونه گذاری با تزریق چربی

برندهای اروپایی رقابت سنگینی با رقبای آمریکایی خود آغاز کرده اند که از میان آنها ژل هیومکس ساخت سوئیس می باشد و بصورت ۲ سرنگ یک سی سی عرضه شده است و کیفیت و قیمت مناسبی دارد. دارای زیر گروه های متعددی می باشد نوع Kiss برای تزریق به لب می باشد Ultra-deep دارای غلظت بالاتر و ماندگاری طولانی تری است و مناسب برای خطوط خنده عمیق و گونه گذاری است و نوع Deep-line برای چروک های سطحی تر در خط اخم و چروک های عمودی لب فوقانی و خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم می باشد. ژل تئوسیال نیز یک برند سوئیسی است که دارای زیر گر و های کیس و دیپ لاین و اولترا دیپ می باشد . برند اروپایی دیگر ژل الایناAlayna می باشد که محصول کشور آلمان است. و در زیر گروه های lip وShape به ترتیب برای حجم دهی لب و صورت عرضه شده اند و کیفیت مطلوبی دارند و تاییدیه وزارت بهداشت هم دارند. ژل Skin fill و Idea ساخت ایتالیا هستند و در زیر گروههای مختلف موجود می باشند  زیر گروه ژل Idea برای گونه گذاری  super است.ژل پرفکتاPerfectha ساخت فرانسه است و چند زیر گروه دارد: زیر گروه Deep  برای خط خنده ، گونه گذاری و حجم دادن و برجسته کردن حاشیه لب استفاده می شود. زیر گروه Derm برای درمان چروک های سطحی اطراف چشم ، دهان و خط اخم  و همچنین برجسته کردن و حاشیه دادن لب استفاده می شود.زیر گروه Subskin در لایه زیر پوست و بوسیله کانولا تزریق می شود و برای گونه گذاری و درمان  اسکارهای عمقی استفاده می شود و ۱۲ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارد و زیر گروه Fineline  برای پر کردن چروک های سطحی اطراف دهان و چروک های پنجه کلاغی اطراف چشم مصرف می شود. ژل پرفکتا Perfectha مورد تایید وزارت بهداشت هم است . ژل رووفیل Revofil ساخت کشور کره می باشد و در رده متوسط قرار داشته و قیمت اقتصادی دارد و ژل لب ریون Reyoun Gel ساخت چین می باشد.

حتما بخوانید  تزریق چربی لب
گونه گذاری

عوارض گونه گذاری چیست؟

به منظور کاهش درد ۳۰ ثانیه قبل از تزریق از کمپرس یخ استفاده می شود . بعلاوه می توان از کرم EMLA برای بی حسی پوست ۴۵-۳۰ دقیقه قبل از تزریق در ناحیه مورد نظر استفاده کرد. برای بیمارانی که آستانه تحمل به درد پایین است از بلوک عصب اینفرا اربیتال استفاده می شود تا عمل گونه گذاری کامل بدون درد شود. مختصر قرمزی ، تورم و احساس کوفتگی ممکن است در محل تزریق ایجاد شود که با کمپرس یخ ظرف چند ساعت بر طرف می شود. مصرف مسکن های خانواده NSAID از قبیل آسپرین، ایندومتاسین ، ایبوپروفن و …. بدلیل ایجاد اختلال در سیستم انعقاد خون و احتمال ایجاد کبودی و خون مردگی در محل تزریق ممنوع می باشد. استحمام با آب داغ و انجام تمرینات ورزشی سنگین در ۲۴ ساعت بعد از تزریق مجاز نمی باشد.

عکس گونه گذاری
گونه گذاری

هزینه گونه گذاری چقدر است؟

بطور کلی در کلینیک های زیبایی قیمت گونه گذاری بر اساس نوع و کیفیت ژل و حجم تزریق شده ژل در صورت ( بر حسب میلی لیتر) محاسبه می شود. برند های آمریکایی ( ژوویدرم و رستیلن) دارای بالاترین قیمت هستند و برندهای اروپایی قیمت متوسطی دارند و برند های کره ای( رووفیل) و چینی( ریون) پایین ترین قیمت را دارند. بعنوان مثال هزینه تزریق ژل رستیلن به گونه که ساخت شرکت آمریکایی آلرگان است از اسکین فیل که ایتالیایی است بالاتر است .

 

موارد منع گونه گذاری چیست؟

سابقه حساسیت به تخم مرغ ، عفونت فعال پوستی مثل تب خال ، دوران بارداری و شیردهی ، سابقه تشکیل کلوئید در پوست و ضعف سیستم ایمنی و سیستم انعقاد خون و مصرف داروهای ضد انعقادی مثل وارفارین و مسکن های غیر استروئیدی از قبیل ایندومتاسین ، آسپرین ، دیکلوفناک و… از موارد منع تزریق ژل می باشند. انجام لیزر درمانی ، میکرودرو ابرژن و لایه برداری شیمیایی ( پیلینگ ) بطور همزمان با تزریق ژل تداخل داشته و غیر مجاز می باشند.

حتما بخوانید  micro needling

برای دیدن فیلم برجسته سازی گونه در یووتیوب بر روی فیلم زیر کلیک کنید:

 

 

گونه گذاری قبل و بعد
گونه گذاری

آدرس اینستاگرام

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 38 میانگین: 2.3]
دسته‌ها: زیبایی پوست

مقالات مرتبط

حقن البوتوکس
بوتاکسزیبایی پوست

بوتاکس دور چشم

چروک پنجه کلاغی اطراف چشم و چروک ظریف دور چشم با افزایش سن پدیدار می شوند که با تزریق بوتاکس دور چشم این چین و چروک ها بر طرف می شوند

تزریق ژل لب مدل عرروسکی
زیبایی پوست

تزریق ژل لب

تزریق ژل لب موجب زیبایی و جذاب شدن صورت می شود که به دو روش افزایش حجم و برجسته کردن حاشیه لب انجام می شود

زیبایی پوست

face lift

face lift High-intensity focused ultrasound (HIFU) lifts and tightens skin for a non-surgical face lift and neck lift. Since its…
زیبایی پوست

کرم نانوفت

کرم نانوفت چیست؟ استحصال سلول های بنیادی خالص از نانوفت با استفاده از فیلترهای مخصوص و سانتریفیوژ انجام می شود، …
پیلینگ قبل و بعد
زیبایی پوست

پیلینگ

پیلینگ یا لایه برداری پوست به سه روش کلی شیمیایی ، مکانیکی ( میکرودرم ابریژن ) و لیزر co2 انجام می شود که هر کدام دارای محاسن ، معایب و محدودیت های خاص خود می باشند.

10 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • با سلام
  قیمت گونه گذاری چقدره و شما از چه ژلی استفاده می کنید و ماندگاریش چقدره؟
  با تشکر

  پاسخ
  • درود بر شما
   فیلر مناسب برای گونه گذاری هیالورونیک اسید از نوع اولترا دیپ می باشد که ماندگاری آن ۹ تا ۱۲ ماه ذکر می شود. ما در کلینیک از برندهای اروپایی و آمریکایی استفاده می کنیم.برای اطلاع از فهرست قیمت ها لطفا با کلینیک تماس بگیرید.
   موفق باشید
   عکس گونه گذاری

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر
  آیا انجام میکرونیدلینگ و گونه گذاری در یک روز ممکنه؟ ممنون می شم اگه جواب بدین
  با تشکر

  پاسخ
  • درود بر فریبا خانم
   تزریق ژل و میکرونیدلینگ در یک روز امکان پذیر است اینکه کدام روش در ابتدا انجام شود بستگی به محل تزریق دارد. بعنوان مثال در گونه گذاری از آنجا که تزریق روی استخوان و عمیق انجام می شود می توان میکرونیدلینگ را بعد از تزریق ژل انجام داد. در تزریق های سطحی تر مثلا در اطراف دهان و یا در اطراف چشم بهتر است در ابتدا میکرونیدلینگ انجام شده و در انتها ژل تزریق شود.
   موفق باشید

   پاسخ
 • با سلام
  آیا تزریق ژل درد داره؟

  پاسخ
  • درود برشما
   تزریق ژل بدلیل باز کردن یک فضا در لایه های مختلف پوست ایجاد درد شدیدی می کند. به همین دلیل برای بی حسی در موضع ، از بلوک عصب سه قلو استفاده می شود. این کار شبیه بی حسی در دندانپزشکی است که حدود ۴۵ دقیقه موضع تزریق کاملا بی حس می شود.

   موفق باشید
   بلوک عصبی

   پاسخ
 • Wow! Thank you! I always wanted to write on my website something like that. Can I take a part of your post to my site?

  پاسخ
 • Hi Inell
  thank you for your nice comment , all feedbacks from you help us to improve our website.
  گونه گذاری regards

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  ببخشید قیمت فیلر گونه گذاری با برند آمریکایی چنده ؟

  پاسخ
  • درود بر morvarid
   هزینه تزریق فیلر گونه بر حسب سی سی محاسبه می شود و هر چه حجم بیشتری مصرف شود قیمت نهایی به نسبت افزایش می یابد که در جلسه مشاوره میزان ژل و هزینه مشخص می شود.
   موفق باشید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button