گونه گذاری قبل و بعد

عکس قبل و بعد گونه گذاری

گونه گذاری چیست؟

حالت صورت در میانسالی شبیه به یک بادکنک است که کمی از باد آن خارج شده است و چنانچه با گونه گذاری مجددا باد در آن دمیده شود سطح آن صاف و برجسته می شود. با افزایش سن میزان تولید کلاژن و اسید هیالورونیک در پوست کاهش یافته که منجر به شلی و کدر شدن پوست می شود. برای جبران این تحلیل چربی از تزریق ژل اسید هیالورونیک استفاده می شود.

نیمه عمر اسید هیالورونیک در بدن 24 ساعت می باشد و توسط آنزیم هیالورونیداز سریعا متابولیسم می شود. برای افزایش نیمه عمر این ملکول آنرا بشکل پیوندهای متقاطع تهیه می نمایند(cross- linked) با اینکار ماندگاری این ماده در بدن افزایش یافته وبه 12-9 ماه می رسد.

گونه گذاری چگونه انجام می شود؟

نواحی بالایی گونه نسبتا فاقد عروق و شریان های بزرگ صورت است و با کشیدن یک خط اریب از تراگوس گوش به پره بینی و عدم تزریق در زیر این خط  از عروق Transverse Facial Vessel فاصله می گیریم.

بعلاوه این خط ناحیه رباط گونه zygomatic cutaneous ligament را مشخص می کند. که این رباط شبیه به یک پرده از استخوان به سطح پوست کشیده شده و از پایین آمدن ژل جلوگیری می کند.

"<yoastmark
نواحی خطر در گونه گذاری

در ناحیه گونه عروق  zygomaticofacial  نیز از استخوان خارج می شوند و با کشیدن یک خط مایل از گوشه خارجی لب به سمت نواحی خارجی گونه از این عروق نیز فاصله ایمن رعایت می شود. سپس تزریق با سوزن و بر روی استخوان با تکنیک دپو انجام می شود.

حتما بخوانید  تزریق ژل لب مدل روسی در سال 1401💋

 

اسید هیالورونیک در دونوع مشتق شده از منشاء حیوانی و منشاء باکتریال وجود دارد. بدلیل افزایش آلرژی و حساسیت به نوع حیوانی تمایل به استفاده از اسید هیالورونیک گرفته شده از منشاء باکتریایی بیشتر شده است.

اسید هیالورونیک با منشاء باکتریال قبل از تزریق احتیاج به تست حساسیت ندارد ودر درجه حرارت اتاق قابل نگهداری است.  گونه گذاری با دو روش تزریق چربی و تزریق ژل انجام می شود که در اینجا گونه گذاری با روش تزریق ژل شرح داده خواهد شد.

گونه گذاری قبل و بعد
گونه گذاری

 

 

گونه گذاری
گونه گذاری

عوارض  برجسته سازی گونه چیست؟

به منظور کاهش درد 30 ثانیه قبل از تزریق از کمپرس یخ استفاده می شود . بعلاوه می توان از کرم EMLA برای بی حسی پوست 45-30 دقیقه قبل از تزریق در ناحیه مورد نظر استفاده کرد. برای بیمارانی که آستانه تحمل به درد پایین است از بلوک عصب اینفرا اربیتال استفاده می شود تا عمل گونه گذاری کامل بدون درد شود.

مختصر قرمزی ، تورم و احساس کوفتگی ممکن است در محل تزریق ایجاد شود که با کمپرس یخ ظرف چند ساعت بر طرف می شود. مصرف مسکن های خانواده NSAID از قبیل آسپرین، ایندومتاسین ، ایبوپروفن و …. بدلیل ایجاد اختلال در سیستم انعقاد خون و احتمال ایجاد کبودی و خون مردگی در محل تزریق ممنوع می باشد. استحمام با آب داغ و انجام تمرینات ورزشی سنگین در 24 ساعت بعد از تزریق مجاز نمی باشد.

هزینه برجسته سازی گونه چقدر است؟

بطور کلی در کلینیک های زیبایی قیمت گونه گذاری بر اساس نوع و کیفیت ژل و حجم تزریق شده ژل در صورت ( بر حسب میلی لیتر) محاسبه می شود.

حتما بخوانید  عکس ژل لب قبل و بعد

برند های آمریکایی ( ژوویدرم و رستیلن) دارای بالاترین قیمت هستند و برندهای اروپایی قیمت متوسطی دارند و برند های کره ای( رووفیل) و چینی( ریون) پایین ترین قیمت را دارند. بعنوان مثال هزینه تزریق ژل رستیلن به گونه که ساخت شرکت آمریکایی آلرگان است از اسکین فیل که ایتالیایی است بالاتر است.

 

موارد منع برجسته سازی گونه چیست؟

سابقه حساسیت به تخم مرغ ، عفونت فعال پوستی مثل تب خال ، دوران بارداری و شیردهی، سابقه تشکیل کلوئید در پوست و ضعف سیستم ایمنی و سیستم انعقاد خون و مصرف داروهای ضد انعقادی مثل وارفارین  از موارد منع تزریق ژل می باشند.

انجام لیزر درمانی ، میکرودرو ابرژن و لایه برداری شیمیایی ( پیلینگ ) بطور همزمان با تزریق ژل تداخل داشته و غیر مجاز می باشند.

گونه گذاری
گونه گذاری قبل و بعد

آدرس اینستاگرام

https://instagram.com/hosseinmosaferian

پروفایل تلگرام
https://telegram.me/aesthetics2016

[yasr_visitor_votes size=”medium”]

10 thoughts on “عکس قبل و بعد گونه گذاری”

 • با سلام
  قیمت گونه گذاری چقدره و شما از چه ژلی استفاده می کنید و ماندگاریش چقدره؟
  با تشکر

  1. درود بر شما
   فیلر مناسب برای گونه گذاری هیالورونیک اسید از نوع اولترا دیپ می باشد که ماندگاری آن 9 تا 12 ماه ذکر می شود. ما در کلینیک از برندهای اروپایی و آمریکایی استفاده می کنیم.برای اطلاع از فهرست قیمت ها لطفا با کلینیک تماس بگیرید.
   موفق باشید
   عکس گونه گذاری

 • سلام آقای دکتر
  آیا انجام میکرونیدلینگ و گونه گذاری در یک روز ممکنه؟ ممنون می شم اگه جواب بدین
  با تشکر

  1. درود بر فریبا خانم
   تزریق ژل و میکرونیدلینگ در یک روز امکان پذیر است اینکه کدام روش در ابتدا انجام شود بستگی به محل تزریق دارد. بعنوان مثال در گونه گذاری از آنجا که تزریق روی استخوان و عمیق انجام می شود می توان میکرونیدلینگ را بعد از تزریق ژل انجام داد. در تزریق های سطحی تر مثلا در اطراف دهان و یا در اطراف چشم بهتر است در ابتدا میکرونیدلینگ انجام شده و در انتها ژل تزریق شود.
   موفق باشید

  1. درود برشما
   تزریق ژل بدلیل باز کردن یک فضا در لایه های مختلف پوست ایجاد درد شدیدی می کند. به همین دلیل برای بی حسی در موضع ، از بلوک عصب سه قلو استفاده می شود. این کار شبیه بی حسی در دندانپزشکی است که حدود 45 دقیقه موضع تزریق کاملا بی حس می شود.

   موفق باشید
   بلوک عصبی

  1. درود بر morvarid
   هزینه تزریق فیلر گونه بر حسب سی سی محاسبه می شود و هر چه حجم بیشتری مصرف شود قیمت نهایی به نسبت افزایش می یابد که در جلسه مشاوره میزان ژل و هزینه مشخص می شود.
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.