جراحی پلک در سال 1403

  جراحی پلک چیست؟

جراحی پلک برای درمان افتادگی پلک و یا درمان فتق چربی انجام می شود. با افزایش سن پوست پلک افتادگی  پیدا کرده و  فتق چربی از ناحیه پشت چشم به سمت جلو موجب پف و برجستگی در پلک فوقانی یا تحتانی می شود.این روند به تدریج ادامه پیدا کرده  بطوری که ممکن است پوست اضافه پلک فوقانی آنقدر افت کند که  در مقابل میدان دید قرار گرفته و دید فرد را مختل کند.

قبل و بعد در یک خانم جوان با موجب هوشیار تر شدن چهره و نمایان شدن مژه ها شده است
قبل و بعد در یک خانم جوان

روش جدید جراحی پلک چگونه است؟

جراحی پلک (بلفارو پلاستی ) شامل برداشتن ظریف پوست اضافه و جا به جا کردن بافت چربی داخل پلک می باشد. در گذشته بافت چربی اضافه که از حدقه و اطراف چشم به سمت جلو فتق پیدا کرده بود و موجب پف پلک بود را بطور کامل برداشته و سپس پوست اضافه را بخیه می زدند که این روش بتدریج منسوخ  شده است.  چرا که  بعد از عمل ،چشم ها گود شده و فرو رفته به نظر می رسیدند.

بعلاوه بدلیل وجود تعداد زیاد سلول بنیادی در این چربی ، تمایل بیشتری برای حفظ این چربی ایجاد شد و در روش های نوین جراحی پلک چه در پلک فوقانی و چه در پلک تحتانی این بافت چربی حفظ شده و صرفا این بافت چربی جا به جا می شود بعنوان مثال در مورد پلک تحتانی این بافت  که بصورت یک توده حجیم در زیر چشم ها دیده می شود به سمت گونه ها هدایت شده و در آنجا تثبیت می شود که با این کار بافت تحلیل رفته گونه  نیز حجیم شده و گونه برجسته می شود.

تصویر قبل و بعد که موجب افزایش میدان دید و زیبایی چهره شده است
تصویر قبل و بعد
قبل و بعد جراحی افتادگی پلک
جراحی افتادگی پلک

در بعضی افراد افتادگی ابرو موجب ایجاد افتادگی در پلک فوقانی می شود و در واقع این افراد احتیاج به لیفت ابرو دارند. و عمل پلک (بلفاروپلاستی) در این افراد نه تنها وضعیت را بهتر نمی کند که ممکن است بدتر هم شود. چرا که برداشتن پوست زیر ابرو موجب خالی شدن زیر ابرو شده و در نتیجه افت ابرو بیشتر شود.

عمل زیبایی پلک با  دستگاه لیزر co2  و یا آر اف  انجام می شود  که  در آن از امواج رادیوفرکانسی برای برش و قطع خونریزی استفاده می شود و نتایج رضایت بخشی به همراه دارد. برش بافت با لیزر بدلیل ایجاد حرارت بالای 350 درجه سلسیوس در سطح پوست و کربونیزه کردن بافت موجب ایجاد یک اسکار پهن خواهد شد.

در نتیجه نتایج نهایی رضایت بخش نیست و گرایش به سمت عدم استفاده از چاقوی لیزری برای برش های ظریف و استفاده از آر اف سرجیکال بجای آن تغییر کرده است. در صورت افتادگی بخش خارجی ابرو و عدم انجام لیفت ابرو ممکن است  به تزریق بوتاکس بعد از جراحی بلفاروپلاستی احتیاج شود.

نتیجه جراحی پلک بعد از دو هفته

هزینه  بلفاروپلاستی چقدر است؟

هزینه عمل افتادگی پلک  در کلینیک های مختلف به عوامل مختلفی از قبیل تجربه و مهارت جراح، هزینه های مرکز جراحی و خدمات دریافتی متفاوت است. از عوامل مهم  تعیین کننده در هزینه ی جراحی، هدف از انجام آن است.

به طور مثال این جراحی به منظور برطرف کردن افتادگی پلک انجام می شود یا هدف، از بین بردن پف پلک می باشد. عوامل موثر دیگر  شامل دستمزد جراح، هزینه های مربوط به کلینیک یا بیمارستان، موقعیت جغرافیایی و … هستند. 

قبل و بعد جراحی پلک
قبل و بعد جراحی پلک
قبل و بعد جراحی پلک
قبل و بعد جراحی پلک

جراحی پلک مردان چگونه است؟

ساختار آناتومیک چشم مردان با زنان تفاوت هایی دارد که حالت و شکل صورت با این اختلافات جنسی متمایز می شود. چشم مردانه بادامی شکل و کشیده تر است و فاصله بین دو لبه پلک کمتر از چشم زنانه است. بعبارت دیگر چشم زنانه گردتر و درشت تر از سایر اجزاء صورت است در حالیکه چشم مردانه کوچک تر و بسته تر می باشد.

چین پشت پلک در چشم زنانه حالت کمانی داشته و در نژادهای غیر آسیایی فاصله بیشتری تا لبه پلک دارد و فاصله ابرو تا مژه ها بیشتر از چشم مردانه است که این بدلیل بالاتر قرار گرفتن ابرو در زنان در مقایسه با مردان می باشد. شناخت و توجه به این تفاوت های  ساختاری در نتیجه بلفاروپلاستی در هر دو جنس حیاتی است و عدم توجه به این ساختار ممکن است بعد از جراحی فرم صورت را تبدیل به شکل جنس مخالف نماید.

هر چند تکنیک جراحی پلک در هر دو جنس شبیه هم است با این وجود در مردان چین پشت پلک می بایست صاف تر و پایین تر طراحی شود ،برداشت پوست محدودتر و چربی پشت پلک در حد امکان برداشته نشود.

تصویر قبل و بعد در یک مرد که موجب جوانسازی و زیبایی چهره شده است
تصویر قبل و بعد درمان
قبل و بعدجراحی پلک در یک مرد جوان
قبل و بعد درمان

مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی چیست؟

معمولا عمل زیبایی پلک یک عمل سرپایی محسوب می شود و یک هفته بعد از عمل تورم ناحیه چشم ها فرو کش کرده که استفاده از کمپرس سرد و وضعیت خوابیدن نیمه نشسته و دوری از ورزش های سنگین و هیجانات روحی برای بر طرف شدن سریع ورم توصیه می شود.

چرا که هر عاملی که موجب افزایش فشار خون شود برای بیمار مضر است و 5 تا 7 روز بعد از عمل بخیه ها برداشته می شوند.

قبل و بعد جراحی پلک
قبل و بعد جراحی پلک

علت گود شدن چشم بعد از بلفاروپلاستی چیست؟

برداشتن بیش از حد چربی پشت پلک بطور کوتاه مدت تا تاثیر نامطلوبی ندارد، با این وجود بعد از گذشت چند سال و تحلیل طبیعی بافت چربی، حالت چشم گود شده و اصطلاحا skeletonize می شود و حدقه چشم فرو رفته شده و شبیه استخوان جمجه می شود.

برداشت محافظه کارانه چربی از بروز این عارضه جلوگیری می کند و درمان این وضعیت تزریق چربی به زیر ابرو و پشت پلک برای پلک بالا و همین طور حجیم کردن شیار اشکی در پلک پایین است.

گود شدن چشم بعد از بلفاروپلاستی بدلیل برداشت زیاد چربی
گود شدن چشم بعد از بلفاروپلاستی
ورم چشم بعد از عمل پلک
ورم چشم بعد از عمل پلک

برای مشاوره پیام دهید✍

4.9/5 - (326 امتیاز)
Summary
جراحی زیبایی
Service Type
جراحی زیبایی
Provider Name
دکتر مسافریان,تهران- Telephone No.09036588236
Area
تهران
Description
ساختار آناتومیک چشم مردان با زنان تفاوت هایی دارد که حالت و شکل صورت با این اختلافات جنسی متمایز می شود. چشم مردانه بادامی شکل و کشیده تر است و فاصله بین دو لبه پلک کمتر از چشم زنانه است. بعبارت دیگر چشم زنانه گردتر و درشت تر از سایر اجزاء صورت است در حالیکه چشم مردانه کوچک تر و بسته تر می باشد.

38 دیدگاه دربارهٔ «جراحی پلک در سال 1403»

 1. سلام وقت بخیر
  من ۴۲ سالمه و بدلیل افتادگی پلک دیروز جراحی پلک انجام دادم. امروز چشمم ورم شدید کرده و پلک راستم بسته نمی شه.
  بدلیل استرس و سوزش چشم دیشب تا صبح بیدار بودم و چشم راستم اشک ریزش شدید داره
  چه کار باید انجام بدم خیلی نگران هستم
  لطفاراهنمایی کنید

  1. درود بر zahra
   معمولا روز بعد از جراحی پلک تورم ایجاد می شود که کاملا طبیعی است و شروع فرایند ترمیم است. با این وجود استفاده از کمپرس سرد در ۴۸ ساعت اول و همین طور پماد هیدروکورتیزون چشمی به کاهش تورم کمک می کند.
   در مورد بسته نشدن کامل پلک بعد از عمل lagophthalmos در اغلب موارد بدلیل تورم ،ترومای وارد شده به عضلات حلقوی چشم و تاثیر لیدوکائین می باشد و ظرف چند روز بطور کامل برطرف می شود و جای نگرانی ندارد.
   احساس شن ریزه در چشم بدلیل خشکی قرنیه است که در هفته اول بعد از عمل دیده می شود و با مراقبت از قرنیه به منظور پیشگیری از خشک شدن آن با استفاده از قطره اشک مصنوعی و پماد ویتامین A چشمی به ویژه قبل از خواب درمان می شود.
   چنانچه بعد از گذشت یک هفته پلک همچنان بطور کامل بسته نمی شود ماساژ دورانی یعد از هفته اول و بستن چشم ها با نوار چسب قبل از خواب توصیه می شود.
   علارغم کلیه موارد فوق در در صد اندکی از بیماران ممکن است بعد از گذشت چند هفته چشم بطور کامل بسته نشود که بدلیل برداشتن بیش از حد پوست است و ممکن است احتیاج به جراحی ترمیمی و پیوند پوست شود.
   با توجه به مطالب فوق مراجعه به پزشک جراح پلک و معاینه از نزدیک به منظور تشخیص و درمان دقیق توصیه می شود.
   موفق باشید

 2. سلام آقای دکتر
  من ۴۲ سالمه و بدلیل آبسه دندان پارسال عصب کشی انجام دادم، هنوز دو تا دندان دیگه درگیر هستند که دکتر آنتی بیوتیک داده. الان قصد جراحی پلک دارم و نگران عفونت بعد از عمل هستم. آیا می تونم عمل پلک انجام بدم یا باید صبر کنم. متشکرم

  1. درود براحمدی
   جراحی پلک یک عمل زیبایی و انتخابی (Elective) است، به این معنی که انتخاب زمان عمل آزاد است و در بهترین زمان ممکن می بایست انجام شود. بنابراین اولویت درمان برای شما مسئله عفونت دندان است و پس از رفع کامل این موضوع و تایید دندانپزشک می توانید با خیال راحت پلکتان را جراحی کنید.
   موفق باشید

 3. مژگان شعبانی

  با سلام من ۴۳ ساله هستم بیماری دیابت و کم کاری تیرویید دارم و به همین دلیل پشت پلک بالای من اکثر مواقع متورم میشه بحدی که افتادگی شدید پلک بالا پیدا کردم میخواستم بدون با توجه به شرایط من چه درمانی مناسب هست امکان برداشت این پوست اضافه که ایجاد شده هست با تشکر

  1. درود بر مژگان شعبانی
   کم کاری تیروئید درمان نشده موجب ادم و تورم بافتی در اندام ها و پلک ها می شود که اصطلاحا به آن میگزدم گفته می شود و درمان آن مصرف دقیق هورمون تیروئید می باشد. دیابت بطور مستقیم تاثیری بر روی افتادگی پلک ندارد ولی در صورت عدم کنترل دقیق قند خون ممکن است موجب تضعیف سیستم ایمنی شده و فرایند ترمیم در بدن با تاخیر انجام شود و ریسک عفونت و بسته نشدن زخم بعد از جراحی افزایش می یابد. بنابراین چنانچه قصد برداشتن پوست اضافه پشت پلک را دارید در ابتدا می بایست دیابت و کم کاری تیروئید بطور دقیقی کنترل شوند تا از بروز عوارض ناخواسته جلوگیری شود.
   موفق باشید

   1. سلام من چشمامو عمل کرد جای بخیه مانده چه کار باید انجام بدم تا از بین بره ؟؟؟کمی از چربی هام هم مونده میشه با آمپول برداشت اضافه چربی ؟؟؟ممنون از پاسختون

    1. درود بر نفیسه
     ترمیم جای بخیه با گذشت زمان و ماساژ موضعی با روغن های ترمیم کننده از قبیل روغن آرگان 8 هفته بعد از عمل تسریع می شود با این وجود در صورت پهن بودن اسکار از روش پلاسما جت برای تسریع روند درمان استفاده می شود. اضافه ماندن چربی اضافه در معاینه حضوری تشخیص داده می شود و اگر مقدار آن قابل توجه باشد احتیاج به عمل مجدد دارد.
     موفق باشید

  1. درود بر شعیب
   در بعضی افراد افتادگی ابرو وجود دارد و بطور ثانویه بدلیل فشار ابرو بر بافت های پایین تر، افتادگی پلک هم ایجاد می شود که درمان موثر برای این افراد بالا کشیدن ابرو می باشد تا از فشار اضافه بر روی بافت های زیرین جلوگیری شده و ظاهر پلک هم اصلاح شود. چنانچه در این افراد بجای عمل بالا کشیدن ابرو ، جراحی پلک انجام شود ممکن است نتایج معکوسی داشته باشد و نه تنها ظاهر پلک اصلاح نشود بلکه ابرو باز هم به سمت پایین جا به جا شده و ظاهر فرد را نامطلوب کند. با این وجود در بعضی از افراد هم عمل بالا کشیدن ابرو و هم عمل پلک بطور همزمان احتیاج می باشد که در این صورت در ابتدا لیفت ابرو انجام شده و در مرحله بعد میزان پوست اضافه پلک بر آورد شده و بطور محتاطانه برداشته می شود.
   توجه به این نکته ضروری است که فاصله چشم و ابرو در آقایان بطور کلی کمتر از خانم هاست و برداشتن بیش از حد پوست در عمل پلک ممکن است موجب پایین آمدن بیشتر ابرو شود که این بدلیل نقش حمایتی پوست زیر ابرو از موقعیت ابرو می باشد.
   موفق باشید

 4. شعیب ابراهیمی

  سلام شعیب هستم ۱۹ سالم هست و افتادگی پلک دارم خواستم بدونم که آیا انجام این عمل درین سن که من دارم درست هست یا خیر؟ هزینه آن چقدر می‌باشد ممنون …

 5. باسلام و خسته نباشید.
  بنده ۲۵ سالمه. یکماه پیش عمل تزریق چربی به صورت انجام دادم و یکی از نواحی که تزریق شد گودی زیر چشمم بود. متاسفانه زیر هردو چشم بنده پف و برجستگی بدفرم و زشتی ایجاد شده. دکتر بنده ایران نیستن و کسی هم جوابگو نیست. ایا این پف موقتی است؟ یا نشان دهنده مشکل خاصی است؟ اگر تورم بود با گذشت یکماه باید فروکش میکرد اما متاسفانه تغیبری نکرده. اگر تا چند ماه اینده پف چشم هام بهبود پیدا نکرد ایا با جراحی و حذف چربی تزریق شده زیر چشم قابل حل است؟؟؟ یا اصلا بدون جراحی و با دارو یا امپول یا پمادی یا … می توان مشکل را برطرف کرد؟؟؟؟

  1. درود بر مهسا
   یکی از درمان های موثر برای درمان گودی زیر چشم و بر طرف کردن شیار اشکی تزریق چربی در این ناحیه می باشد که البته بدلیل نازک بودن پوست پلک در این ناحیه و حساسیت بالا در این ناحیه تزریق بیش از حد ممکن است موجب حالت پف آلود و برجسته در این ناحیه ایجاد شود و تکنیک تزریق چربی نانو در این ناحیه ارجح می باشد. با توجه به اینکه تا حدود سه ماه حدود 60 درصد چربی تزریق شده توسط بدن بازجذب می شود بهتر است کمی صبور باشید تا این زمان سپری شود و چنانچه بعد از این مدت چربی اضافه جذب نشد با روش هایفوتراپی می توانید برای بر طرف کردن حجم چربی اضافه اقدام نمایید.
   موفق باشید

 6. سلام د کترجان وقتتون بخیر :من27 ساله هستم وچشام پف آلود هستش و چون چربی اش زیاد ه احتمالا نیاز به بلفاروپلاستی دارم ضمنا من مشکل قوز قرنیه شدید دارم که قراره اشعه برای جلوگیری از پیشرفت بیماری ام تو چشمم زده بشه و بعد داخل قرنیه رینگ به کار بذارم به نظرتون ابتدا کدوم جراحی رو انجام بدم ؟ و ایا باتوجه به وجود بیماری قوز قرنیه بهترنیست با بوتاکس صرفا ابروهامو بکشم بالا و دیگر بلفاروپلاستی انجام ندهم؟ممنون بابت وقت گذاشتتنون وراهنمایی

  1. درود بر منا
   جراحی پلک برای سن شما کمی زود است و اولویت برای شما درمان قوز قرنیه می باشد چرا که با افزایش سن میزان افتادگی پلک بیشتر می شود و در سال های آینده درمان افتادگی پلک ضروری خواهد شد. توجه به این نکته ضروری است که هر نوع عمل بر روی قرنیه و همین طور پلک موجب خشکی چشم می شود که رعایت فاصله زمانی کافی بین دو عمل برای جلوگیری از خشک شدن قرنیه و آسیب به چشم توصیه می شود.
   موفق باشید

 7. سلام می خواستم بدونم جای بخیه عمل پلک که قرمز شده کی برطرف می شه و ممکنه برای همیشه باقی بمونه؟

  1. درود بر زهرا

   فرایند ترمیم اسکار جای بخیه از فاز التهابی در هفته اول به فاز تکثیر سلولی در هفته دوم تغییر می کند که در این مرحله قوام اسکار افزایش یافته و حجم بافت همبند اسکار بیشتر می شود که نداشتن تاخیر در کشیدن بخیه ها از باقی ماندن رد نخ های بخیه در پوست جلوگیری می کند. بعد از گذشت حدود سه هفته فاز تغییر شکل شروع می شود که حجم اسکار کمتر شده ولی رنگ آن همچنان قرمز است در این مرحله استفاده از کرم های ترمیم کننده و مصرف ویتامین سی و پروتئین به بهبود کیفیت اسکار کمک می کند. بعد از گذشت یک ماه استحکام بافت جوشگاه افزایش یافته و حجم اسکار کمتر شده که ماساژ موضعی با روغن های طبیعی از قبیل روغن زیتون یا روغن آرگان به کمتر شدن اسکار کمک زیادی می کند. تغییر شکل و رنگ اسکار تا یک سال ادامه خواهد داشت و بعد از این مدت ظاهر اسکار بهتر و کوچکتر شده و رنگ آن از حالت قرمز به رنگ سفید تغییر کرده و به تدریج بطور کامل محو می شود.
   موفق باشید

 8. سلام آقای دکتر من عمل پلک انجام دادم پشت پلکم ورم شدید داره و نگران جای بخیه ها هستم. چکار باید بکنم که بادش زودتر بخوابه و اثر بخیه ها پشت پلکم باقی نمونه. متشکرم

  1. درود بر زهرا
   بدلیل نازک بودن پوست پلک بطور معمول بعد از جراحی پلک تورم دراین ناحیه قابل انتظار است که استفاده از کمپرس سرد در 48 ساعت اول و پرهیز از تحرک بدنی شدید و نوشیدن مایعات خنک به بر طرف شدن سریع تر تورم کمک زیادی می کند. در مورد جای بخیه ها نگران نباشید چرا که محل برش در چین پشت پلک طراحی می شود و فقط در صورتیکه چشمتان را ببندید اسکار جای بخیه قابل رویت است. فرایند ترمیم اسکار جای بخیه از فاز التهابی در هفته اول به فاز تکثیر سلولی در هفته دوم ادامه می یابد که در این مرحله قوام اسکار افزایش یافته و حجم بافت همبند اسکار بیشتر می شود که نداشتن تاخیر در کشیدن بخیه ها از باقی ماندن رد نخ های بخیه در پوست جلوگیری می کند.بعد از گذشت حدود سه هفته فاز تغییر شکل remodeling شروع می شود که حجم اسکار کمتر شده ولی رنگ آن همچنان قرمز است در این مرحله استفاده از کرم های ترمیم کننده و مصرف ویتامین سی و پروتئین به بهبود کیفیت اسکار کمک می کند. بعد از گذشت یک ماه استحکام بافت اسکار افزایش یافته و حجم اسکار کمتر شده که ماساژ موضعی با روغن های طبیعی از قبیل روغن زیتون به کمتر شدن اسکار کمک زیادی می کند. تغییر شکل و رنگ اسکار تا یک سال ادامه خواهد یافت و ظاهر اسکار بهتر و کوچکتر شده و رنگ آن از حالت قرمز به رنگ سفید تغییر می کند.در این مرحله می توان درمان های موضعی از قبیل لیزر و یا میکرونیدلینگ سطحی برای کمتر شدن بقایای اسکار انجام داد.
   موفق باشید

 9. سلام آقای دکتر من دیروز عمل پلک انجام دادم الان زیر چشمم ورم کرده این طبیعیه؟ برای از بین رفتن ورم چکار کنم؟ متشکرم

  1. درود بر ناهید
   بعد از عمل پلک بدلیل افزایش نفوذ پذیری عروق و شروع پروسه ترمیم میزان آب میان بافتی در ناحیه عمل زیاد شده و تورم ایجاد می شود که ممکن است این تورم در ناحیه پلک تحتانی هم ایجاد شود و استفاده از کمپرس سرد در 48 ساعت اول و پرهیز از مسکن های خانواده آسپرین مثل ایبوپروفن به تدریج تورم و کبودی بر طرف می شود.
   موفق باشید

   1. سلام ۳۲ ساله هستم و زیر ابروها م چربی اضافه داره جوری که روبه پایین اومده و گوشه ابروها م افتاده ولی کم نه زیاد ،،،حالا نمیدونم باید لیفت ابرو انجام بدم یا بلفاروپلاستی ،،، یکی میگه لیفت یکی میگه بلفاروپلاستی

    1. درود بر پیمان
     معمولا افتادگی ابرو در میانسالی شروع می شود و با افزایش سن تشدید شده و با فشار بر روی پلک حالت ناخوشایندی به چهره می دهد و با عمل لیفت ابرو هم موقعیت ابرو اصلاح می شود و هم وضعیت پلک و دید فرد اصلاح می شود، با این وجود در بعضی از موارد علاوه بر لیفت ابرو به عمل پلک نیز احتیاج می باشد.از طرف دیگر در افراد جوان تر ممکن است صرفا با عمل بلفاروپلاستی وضعیت پلک بهبود یافته و احتیاج به اقدام دیگری نباشد. تشخیص مناسب ترین نوع درمان در مورد شما در معاینه حضوری مقدور می باشد.
     موفق باشید

 10. سلام من۲۸سالمه وپلک بالام پف داره وحالت چشمامم شبیه افغانیاست میخواستم بپرسم بجزعمل کردن کار دیگه ای نمیشه کرد وزمان خوب شدن وعادی شدن چشمم چقدرطول میکشه ممنون

 11. سلام خسته نباشين من پف بالاي چشم دارم و ميدونم كه احتياج به بلفاروستي داره اما ميخوام بدونم ميشه اون حجم چربي پشت چشمام به زير ابروهام منتقل بشه ودوم اينكه زير چشمام هم پف و كبوده بطوري كه با آرايشم ديده ميشه البته كبوديش بنفشه نه سياه ،براي رفع مشكل زير چشمم نمي دونم چربي تزريق كنم يا بلفاروستي پلك پايين انجام بدم اگر راهنمانماييم كنين ممنون ميشم

  1. درود بر الناز خانم
   انتقال چربی اضافه از پلک بالا به پلک پایین عملی نیست چرا که چنانچه پف پشت پلک شما بدلیل فتق چربی باشد مقدار اندکی از این چربی برداشته می شود و قابلیت پیوند شدن به نقاط دیگر را ندارد. برای تحلیل چربی در زیر چشم تزریق چربی انجام می شود که البته چربی از نقاط دیگر بدن مثل شکم، پهلو یا ران گرفته شده و سپس به نقاط دیگر تزریق می شود.چنانچه پوست پلک تحتانی شما صرفا تیرگی داشته باشد و شل شدن پوست نباشد احتیاج به بلفاروپلاستی پلک تحتانی ندارید و با روش های روش کننده پوست پلک مثل میکرونیدلینگ اینکار انجام می شود.
   موفق باشید

 12. سلام آقای دکتر، من ۲۴ سالمه و ماه قبل عمل لیزیک چشم انجام دادم. پشت پلک هام از بچگی پف آلود بود و افتادگی پلک دارم و قصد جراحی پلک دارم. آیا این عمل با عمل لیزیک تداخلی نداره و می تونن انجام بدم.متشکرم

  1. درود بر کریمی عزیز
   بعد از عمل لیزیک بدلیل قطع اعصاب حسی قرنیه تا چند ماه خشکی چشم ایجاد می شود، از طرف دیگربلافاصله بعد از عمل بلفاروپلاستی نیز ممکن است بدلیل تورم پلک و کمتر شدن پلک زدن لایه نازک اشک بر روی سطح قرنیه بدرستی شکل نگرفته و خشکی چشم تشدید شود.خشکی چشم در دهه پنجم و ششم زندگی بویژه در خانم ها شایع تر است و در عمل جراحی پلک پایین بیشتر دیده می شود و با قطره اشک مصنوعی درمان می شود.با توجه به موارد فوق رعایت 3تا 6 ماه فاصله بعد از لیزیک به منظور متعادل شدن سیستم اشکی برای انجام جراحی پلک توصیه می شود. تعیین زمان دقیق عمل بسته به سن شما ،میزان خشکی چشم و نوع عمل در معاینه مشخص می شود.
   موفق باشید

 13. باسلام،برای رفع گودی زیر چشم بایدچکارکنیم بنظرتون تزریق چربی بهتره یاژل وباتزریق چربی چروک های ریز ،زیرچشم ازبین خواهد رفت

  1. فدرود بر آتنا خانم
   شیار اشکی زیر چشم بدلیل تحلیل چربی ایجاد می شود و موجب فر رفتگی و تیرگی در زیر چشم می شود که با تزریق ژل اسید هیالورونیک با غلظت پایین و یا تزریق چربی درمان شده و بعلاوه تیرگی زیر چشم نیز بر طرف می شود. نکته قابل توجه در درمان گودی زیر چشم نازک بودن لایه های زیر پوستی در این ناحیه است و تزریق بیش از حد در این موضع چه با ژل و یا چربی موجب over-correction شده و موجب برجستگی بیش از حد در زیر چشم شده و حالت چهره غیر طبیعی می شود. درمان محتاطانه در این موضع حیاتی است تا از بروز عوارض ناخواسته جلوگیری شود.
   موفق باشید

 14. باسلام متاسفانه پلک بالایی بنده پف آلود است مخصوصا بعدازاینکه ازخواب بیدارمیشم چشمام پف میکنه وحتی اگه گریه کرده باشم که بدتر ازبدتر خواهدشد کلاپلک بیشتر میفتدواقعا عاصی شدم بنظرتون باعمل کردن درمان میشه ومن از جراحات بعد ازعمل بی اندازه میترسم راهنمایی کنین لطفا تشکر

  1. درود بر حلما خانم
   عمل بلفاروپلاستی برای درمان شل شدن پوست پلک و فتق چربی انجام می شود که در سنین میانسالی بیشتر دیده می شود و در بسیاری از موارد افتادگی پلک و پف پشت چشم دلایل دیگری مثل آلرژی ، اختلالات غده تیروئید، بیماری های چشمی ، اگزما و حساسیت تماسی دارد که در معاینه بالینی مشخص شده و با درمان دارویی مسئله حل می شود.
   موفق باشید

 15. سلام من 42 سالمه و افتادگی در پلک هام دارم و قصد عمل پلک رو دارم اما توی اینترنت درباره روش پلاسما جت برای افتادگی پلک و دیدم که بدون جراحیه و مطمئن نیستم که عمل کنم یا از این روش جدید استفاده کنم؟ به نظر شما کدوم روش برای من مناسب تره؟ متشکرم

  1. درود بر هانیه خانم
   تکنیک پلاسما جت یا پلکسر شبیه لیزر موجب سوزاندن لایه های سطحی پوست شده که طی دو تا سه جلسه درمان (بفاصله یک ماه)، پوست پلک جمع شده و افتادگی پلک بر طرف می شود. امتیاز این روش نسبت به روش جراحی باقی نماندن اسکار بر روی پلک است و برای درمان افتادگی خفیف پلک و یا سفت کردن پوست این ناحیه توصیه می شود .با این وجود این درمان جدید است و مطالعه بلند مدت در مورد ماندگاری و موثر بودن این روش موجود نیست. برای پوست های تیپ 4 که تیره رنگ هستند احتمال سوختگی و تغییرات پیگمانی وجود دارد. بعلاوه چنانچه افتادگی پوست پلک قابل توجه باشد و یا پف پشت چشم بدلیل فتق چربی باشد این روش کارآمد نیست و عمل بلفاروپلاستی گزینه انتخابی است که این موضوع در معاینه مشخص می شود.
   موفق باشید

 16. با سلام من افتادگی پلک بالادارم و چشمام پف آلود هست و پلک یایینم چروکیده شده و قصد عمل جراحی پلک بالا و پایین رو دارم. دکتر گفت که چین و چروک پلک پایین با میکرونیدلینگ بر طرف می شه و فقط پلک بالا رو باید عمل کنم. لطفا من رو راهنمایی کنید که چکار کنم آیا عمل کنم یا نه؟
  متشکرم

  1. درود بر نازنین خانم
   در مورد پلک فوقانی شما که افتادگی دارد و پف آلود به نظر می رسد احتمالا فتق چربی وجود دارد و عمل بلفاروپلاستی برای اصلاح توده چربی و برداشتن پوست اضافه راه حل مناسبی به نظر می رسد. در مورد پلک تحتانی شما اگر فتق چربی بصورت یک توده برجسته در زیر چشم وجود داشته باشد انجام بلفاروپلاستی برای جا به جا کردن توده چربی معقول به نظر می رسد ولی چنانچه صرفا شلی پوست و چین و چروک در این ناحیه ایجاد شده باشد روش های دیگر مثل لیزر ، میکرونیدلینگ و تزریق ژل می تواند کمک بیشتری نماید.
   موفق باشید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Call Now Button
راز بوتاکس بدون عارضه چیست؟ مزوژل چیست؟ علت جذابیت چهره آنجلینا جولی چیست؟ راز شفافیت پوست کلئوپاترا چه بود؟ راز لیفت صورت بدون جراحی راز درمان جای جوش با سابسیژن راز جوانی پوست کیم کارداشیان چیست؟ تزریق ژل لب مدل قلوه ای