دیفرین برای جای جوش

دیفرین برای جای جوش در سال 1401

کاربرد دیفرین برای جای جوش چگونه است؟

کاربرد اصلی دیفرین برای جای جوش و لک های التهابی ناشی از آن است با این وجود از آنجا که دیفرین  یک رتینوئید است و دارای خواص لایه بردار و کلاژن ساز است و به نسبت سایر رتینوئیدها قابل تحمل تر است، کاربردهای دیگری در زیبایی و جوانسازی  از قبیل روشن کردن پوست ، بستن منافذ باز و آماده کردن پوست برای لیزر جای جوش دارد که در این نوشته به اجمال این موارد بررسی می شوند:

در درمان جای جوش های عمیق از دیفرین بعنوان مکمل درمانی از قبیل لیزر و سابسیژن استفاده می شود. در روش ترکیبی به مدت چند هفته از دیفرین به منظور لایه بردار و  آمادگی بیشتر پوست استفاده شده و سپس 48 ساعت قبل از درمان اصلی مصرف آن قطع می شود و بعد از یک تا دو هفته از درمان اصلی که ممکن است  لیزر فرکشنال  و یا میکرونیدلینگ باشد مصرف مجدد آن شروع می شود.

درمان جای جوش قبل و بعد
سابسیژن

فرق ژل و کرم دیفرین در چیست؟

ترکیب موثر در ژل و همین طور کرم دیفرین،  Adapalene 0.1% است در نتیجه از نظر تاثیر درمان  ژل و کرم کاملا شبیه هم هستند، با این وجود فرم ژل سریع تر خشک می شود و مناسب پوست های چرب و پر آکنه در افراد جوان تر می باشد.

کرم دیفرین کمتر پوست را خشک می کند،در نتیجه تحریک کمتری ایجاد می کند و مناسب پوست های خشک و حساس است. بعلاوه دیفرین دارای خواص کلاژن ساز و شاداب کننده پوست است که در افراد بزرگسال و میانسال به منظور جوانسازی استفاده می شود. با توجه به خشکی و حساس شدن پوست این گروه از مصرف کنندگان که معمولا پوست حساسی هم دارند، استفاده از کرم دیفرین بر ژل آن ارجحیت دارد.

حتما بخوانید  هزینه پروفایلو برای جای جوش در سال 1401❤
دیفرین برای جای جوش
ژل آداپالن برای جای جوش

نتایج بهبودی دیفرین پس از چه مدت قابل مشاهده است؟

طبق نتایج به دست آمده، مصرف کنندگان پس از ۱۲ هفته استفاده شاهد روند ۶۰ درصدی بهبود آکنه ها هستند و این روند با ادامه مصرف بیشتر نیز خواهد شد. هم چنین می توانید پس از رسیدن به نتایج دلخواه مصرف آداپالن را به منظور پیشگیری از ایجاد جوش جدید ادامه دهید.

ژل دیفرین در بارداری

از آنجا که این دارو از طریق پوست جذب می شود و مقداری ار آن  وارد خون می شود؛ ممکن است موجب آسیب به جنین شود که احتمال این موضوع در سه ماه اول بارداری بیشتر است. چرا که سه ماه اول ارگان های بدن جنین در حال شکل گیری است و احتمال آسیب بیشتر می باشد. بنابراین خانم های باردار و یا افرادی که قصد بارداری دارند نباید از این دارو استفاده نمایند.

روش استفاده از دیفرین برای جای جوش

نیم ساعت بعد از شستن صورت خود با پن یا شوینده مناسب، یک لایه نازک از دیفرین را با انگشتان تمیز وخشک خود به تمامی صورت بغیر نواحی بالای پلک و مجاورت چشمها و زخمها بمالید. به دلیل ماندگاری اثر ژل دیفرین به مدت ۲۴ ساعت، استفاده روزانه یک مرتبه از این محصول کافیست.

استفاده این محصول به صورت نقطه ای روی جوش ها توصیه نمی شود. چرا که وظیفه ژل دیفرین کمک به بازگرداندن مکانیزم سلامت طبیعی پوست است و خشک کننده جوش نیست.

دیفرین برای جای جوش
دیفرین (آداپالن ) برای جای جوش و جوانسازی استفاده دارد

عوارض جانبی دیفرین برای جای جوش چیست؟

اثرات جانبی دیفرین ممکن است در کمتر از %۵ افراد مشاهده شود و شامل خشکی، قرمزی، و یا زبری و ناهمواری موقت پوست است که در شروع مصرف بیشتر دیده می شود و با ادامه استفاده از دارو بعد از گذشت 4 هفته شدت این عوارض کاهش می یابد.

حتما بخوانید  مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ✔

 

 

[yasr_visitor_votes size=”medium”]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.