خانه / تزریق ژل / زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت چگونه است؟

زاویه فک در آقایان عضلانی تر و حجیم تر از خانم ها است و در ناحیه چانه پهن تر می باشد که این بدلیل آناتومی استخوان فک است که بطور طبیعی در خانم ها مثلثی است و به شکل حرف V می باشد و در آقایان حالت مربعی شکل دارد. هرگونه تغییر در ناحیه فک می بایست بر اساس آناتومی و استخوان بندی فک و تناسب بین اعضاء صورت انجام شود. با افزایش سن بدلیل شل شدن پوست و تحلیل چربی زیر پوستی قسمت تحتانی استخوان فک؛ از زاویه فک تا چانه ،حالت صاف و برجسته خود را از دست داده و ساختار مثلثی شکل فک به شکل چهار گوش تبدیل می شود. علاوه بر موارد فوق کاهش حجم چانه این موضوع را تشدید می کند که برای زاویه دار شدن صورت روش های مختلف جراحی و غیر جراحی پیشنهاد می شود که بر حسب نوع اختلال درمان های متفاوتی از قبیل لیفت پوست، هایفوتراپی ،تزریق ژل و بوتاکس انجام می شود.

زاویه سازی صورت قبل و بعد
زاویه سازی صورت

  زاویه سازی صورت با هایفوتراپی

در سنین جوانی قسمت‌های بالایی صورت پرتر و قسمت‌های پایین خالی‌تر است و صورت حالت یک مثلث با قاعده رو به بالا را دارد. یعنی قسمت بالای صورت که گونه و شقیقه و ناحیه دور چشم است پرتر و قسمت ها ی تحتانی در ناحیه فک خالی تر است. با افزایش سن  این روند بر عکس می شود و اسکلت صورت و گونه‌ها کوچک شده و چربی‌های زیر پوستی تحلیل رفته و به سمت پایین صورت جا به جا شده و در ناحیه فک و غبغب جمع می‌شوند . لبه استخوان فک بدلیل شل شدن پوست شکل صاف و برجسته خود را از دست داده و پوست در ناحیه چانه و گردن آویزان می شود. با سفت کردن مجدد پوست و لیفت آن زاویه فک اصلاح شده و حالت مثلث وارونه  باز می گردد. موثرترین و سریع ترین روش برای اصلاح فرم صورت روش هایفوتراپی می باشد. هایفوتراپی در یک جلسه انجام می شود و بین ۱۸ ماه تا دو سال ماندگاری دارد. این روش موجب لیفتینگ پوست می شود و علاوه بر سفت شدن پوست کلاژن سازی نیز در لایه های عمقی پوست انجام می شود. البته همواره این درمان برای زاویه دار شدن صورت کفایت نمی کند و روش های مکمل  از قبیل میکرونیدلینگ ، تزریق فیلر و بوتاکس ممکن است احتیاج باشد.

حتما بخوانید  ژل خط خنده
عکس قبل و بعد زاویه سازی صورت
زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت با تزریق ژل و بوتاکس

در افرادی که چانه عقب تر از لب قرار گرفته و یا اینکه بدلیل افزایش سن حجم  چانه کاهش یافته است با حجم دادن به چانه شکل برجسته و زیبای آن باز گشته و منجر به زاویه دار شدن صورت می شود.بعلاوه تزریق ژل یا چربی در زاویه فک موجب برجسته شدن این ناحیه شده که علاوه بر لیفت پوست ناحیه گردن به مثلثی شدن فک و زاویه دار کردن صورت کمک زیادی می کند. عضله ماستر  که در جویدن کاربرد دارد ممکن است حجیم شده و ظاهر نامطلوبی در ناحیه فک ایجاد کند برای کاهش حجم این عضله در افراد جوان می توان با تزریق بوتاکس از حجم آن کاست. در افراد میانسال ممکن است تزریق بوتاکس در این ناحیه به ریلکس شدن بیش از حد عضلات منجر شده و افتادگی پوست را در ناحیه فک تشدید نماید. بنابراین تزریق بوتاکس در همه افراد توصیه نمی شود. بوتاکس این عضله را به طور انتخابی ضعیف کرده تا به تدریج کوچک‌تر شود.

 

عکس قبل و بعد زاویه سازی صورت
زاویه سازی صورت

هزینه  زاویه سازی صورت چقدر است؟

بطور کلی زاویه دار کردن صورت با روش های مختلفی انجام می شود و از انتخاب این روش ها از فردی به فرد دیگر متفاوت است. در نتیجه هزینه زاویه سازی صورت بر حسب نوع روش و یا ترکیب این روش ها متفاوت خواهد بود.

برای دیدن زاویه دار کردن صورت بر روی فیلم زیر کلیک کنید:

زاویه سازی صورت
زاویه سازی صورت

درباره ی Admin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button