معجزه میکرونیدلینگ در سال ۱۴۰۲

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرو به معنی کوچک و نیدلینگ یعنی سوزن زدن است و میکرونیدلینگ یعنی ایجاد سوراخ های ریز در سطح پوست. میکرونیدلینگ روش جدید درمان جای جوش و جوانسازی پوست است که بوسیله ابزاری به نام درماپن انجام می شود.

با نفوذ سوزن ها به لایه درم یک جراحت مختصر در پوست ایجاد شده و بدن به آن واکنش نشان داده و شروع به ترمیم و بازسازی آن ناحیه می کند و طی این فرایند کلاژن و الاستین که دو پروتئین اصلی و قوام دهنده پوست هستند تولید می شود.( Collagen Induction Therapy)

برای کنترل درد از کرم بی حس کننده موضعی   استفاده می شود و انجام میکرونیدلینگ با این روش کاملا بدون درد است.

برای مطالعه مقاله چاپ شده در آکادمی بین المللی IMCAS برای درمان جای جوش  توسط دکتر مسافریان بر روی لینک زیر کلیک کنید:

https://www.imcas.com/es/academy/blog/795/nanofat-transfer-for-acne-scar

ایا میکرونیدلینگ واقعا موثر است؟

سوراخ های ایجاد شده بسیار ریز هستند و با چشم غیر مسلح دیده نمی شوند و ظرف چند ساعت بسته شده و مختصر قرمزی و تورم که بعد از میکرونیدلینگ ایجاد می شود چند روز بعد محو شده و هیچگونه علامتی در موضع باقی نمی ماند.

مدت زمان هر جلسه حدود 60 دقیقه است که 45 دقیقه برای بی حسی  و حدود 15 دقیقه درمان با درماپن زمان می برد. بر اساس ناحیه صورت عمق درمان در آن موضع متفاوت است. با ادامه جلسات درمانی نفوذ کرم ها و پمادهای پوستی تسهیل شده و این یکی از مزیت های میکروندلینگ است ،چرا که در حالت عادی پمادها و کرم های پوستی فقط تا لایه سطحی اپیدرم نفوذ می کنند و به لایه های زیرین پوستی نمی رسند.

حین عمل میکرونیدلینگ می توان مواد و سرم هایی از قبیل اسید هیالورونیک و کوکتل های مزوتراپی را برای نفوذ به لایه درم استفاده کرد. هیالورونیک اسید به تحریک کلاژن سازی کمک کرده و به جوانسازی پوست کمک می کند. بعلاوه برای تیرگی زیر چشم محلول های روشن کننده و برای درمان لک از کوکتل های ضد لک استفاده می شود.

در مواردی که آسیب پوست زیاد باشد قبل از میکرونیدلینگ سابسیژن انجام می شود که تاثیر درمان را دو چندان می کند. از دیگر مزایای میکرونیدلینگ این است که در انواع پوست و در تمام نقاط بدن و در چهار فصل سال قابل انجام است.  این در حالی استکه استفاده از لیزرهای لایه بردار در پوست های تیره و فصول گرم سال و نقاط نزدیک به چشم محدودیت هایی دارد و در پوست های تیره امکان سوختگی و ایجاد لک وجود دارد.

میکرونیدلینگ نی نی سایت
عمق درمان با درماپن

هزینه میکرونیدلینگ چقدر است؟

قیمت میکرونیدلینگ بر اساس روش انجام آن و موضع درمان متفاوت است. میکروندلینگ با استفاده همزمان از کوکتل های مزوتراپی انجام می شود که برای درمان جای جوش ، بستن منافذ باز و یا درمان لک مورد استفاده قرار می گیرد.

در بعضی موارد شدت آسیب های پوستی زیاد است و میکرو صورت به تنهایی کفایت نمی کند و از روش های ترکیبی استفاده می شود. در این موارد از دو روش درمانی متفاوت برای تاثیر بیشتر در لایه های مختلف پوست استفاده می شود. بعنوان مثال در مواردی که جای جوش بسیار عمیق باشد، از ترکیب سابسیژن و میکرونیدلینگ استفاده می شود و یا زمانی که پوست شل شده و افت شدید کرده باشد از ترکیب هایفوتراپی و میکرونیدلینگ استفاده می شود .

یا در موارد تیرگی زیر چشم  همزمان پی آر پی  انجام می شود که در یک جلسه قابل انجام است و در نتیجه هزینه درمان بیشتر از میکرونیدلینگ به تنهایی می شود.

مناسب ترین کرم ترمیم کننده بعد از میکرونیدلینگ چیست؟

بدلیل باز شدن منافذ پوست بعد از میکرو صورت استفاده از کرم های ضد آفتاب توصیه نمی شود، چرا که فرمولاسیون این ترکیبات برای پوست سالم تهیه شده است و نفوذ این ترکیبات به پوست موجب آسیب به آن می شود.  این موضوع در مورد ضد آفتاب های حاوی رنگ Tinted اهمیت بیشتری دارد و تا زمان بسته شدن منافذ پوست نباید از این محصولات استفاده شود.

به منظور مراقبت از پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش خانه نشینی بمدت ۴۸ ساعت توصیه می شود. تماس طولانی و از فاصله نزدیک با لامپ های کم مصرف ،مانیتور و سایر وسایل الکترونیک توصیه نمی شود. مگر آنکه لایه ضخیمی از پماد اکسید دو زنگ بر روی کل موضع درمان استفاده شده باشد. پماد Zinc Oxid  علاوه بر اینکه ضد آفتاب خوبی است دارای خاصیت محافظت کننده می باشد و عنصر روی بعنوان  مکملی حیاتی برای بازسازی و ترمیم مستقیما به عمق پوست می رسد که در ۲۴ ساعت اول بعد از درمان  استفاده از این پماد توصیه می شود.

 قهوه ای شدن پوست بعد از میکرونیدلینگ در اغلب موارد دیده می شود که استفاده از کرم های ترمیم کننده بعد از 24 ساعت موجب تعادل در پوست شده و شدت خشکی آن را کاهش می دهد. بعلاوه این کرم ها حاوی ریز مغزی های ضروری برای پروسه ترمیم می باشند و به تولید کلاژن بیشتر در دوره بعد از میکرونیدلینگ کمک می کنند.

تاثیر میکرونیدلینگ بعد از چند روز است؟

در اغلب موارد بعد از ۴ تا ۶ هفته تاثیر نیدلینگ دیده می شود. این زمان برای تولید کلاژن و الاستین و انتقال آن به زخم های میکروسکوپی ناشی از درمان است.

ماندگاری میکرونیدلینگ چقدر است؟

ماندگاری میکرونیدلینگ به فاکتورهای متعددی از قبیل تعداد جلسات درمان ، توانایی پوست در تولید کلاژن ، تغذیه فرد، سبک زندگی و ژنتیک دارد و از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

با یک جلسه درمان ماندگاری نیدلینگ ۳ تا ۵ ماه است ، با تکرار جلسات درمان و تکمیل دوره توصیه شده نتیجه درمان طولانی تر شده و دائمی می شود. 

 

عکس قبل و بعد درمان جای جوش با میکرونیدلینگ
معجزه میکرونیدلینگ

درماپن بهتر است یا درمارولر؟

در چند سال اخیر روش میکرونیدلینگ مکانیزه شده که با ابزاری به نام درماپن که شبیه یک قلم است و تعدادی سوزن بر روی سر دستگاه تعبیه شده و با حرکت رفت و بر گشتی سوزن ها و جا به جا کردن آن ، عمل سوراخ شدن پوست انجام می شود.

در دستگاه درماپن عمق نفوذ سوزن ها قابل تغییر است و از 0.25 تا 2.5 میلی متر قابل تنظیم می باشد. بعلاوه سرعت ضربه زدن هم از 25 تا 90 ضربه در ثانیه قابل تنظیم می باشد ، که بسیار سریع تر از درمارولر است. سوزن های درماپن یک بار مصرف هستند و تعداد آن قابل تنظیم است و بر اساس تعداد این سوزن ها و سرعت دستگاه تعداد 300 تا 1000 سوراخ در ثانیه در سطح پوست ایجاد می شود.

درمان با درماپن بر اساس موضع درمان با سرعت های متفاوتی قابل تنظیم است که بر حسب موضع درمان تعریف می شود برای صورت 1 تا 5  پوست حساس 1 تا 3  پوست ضخیم 4 تا 5  بدن 6 تا 7
عمق نفوذ درماپن بر اساس منطقه تعریف می شود: برای پیشانی 0.25 تا 0.5 میلی متر برای اطراف چشم و بینی  0.25 میلی متر برای چانه 0.5 تا 1 میلی متر و گونه 1.5 میلی متر است.

درمان استرچ مارک و جای جوش و اسکار 1 تا 1.5 میلی متر می باشد. برای زیر چشم بدلیل نازکی پوست حداقل عمق نفوذ انتخاب می شود، تا از کبود شدن موضع جلوگیری شود. یکی از امتیازات درماپن نسبت به درمارولر قابل استفاده بودن آن در نقاطی است که پهنای کوچکی دارند ( از قبیل لب فوقانی و اطراف بینی) و با درمارولر نمی توان در این نقاط میکرونیدلینگ انجام داد.

در میکرونیدلینگ از چه موادی استفاده میشود؟

بهترین کوکتل مورد استفاده بعد از نیدلینگ ، سرم اسید هیالورونیک است چرا که دارای خاصیت مرطوب کنندگی است و علاوه بر کمک به تولید کلاژن موجب ترمیم سریع تر و کاهش عوارض ناشی از التهاب از قبیل لک های التهابی و قرمزی طولانی مدت می شود. فاکتور رشد ، سرامید و پپتید ها از دیگر سرم های مورد استفاده بعد از مزونیدلینگ هستند.

سرم ویتامین C نیز برای درمان لک کاربرد دارد که مصرف آن می بایست ۴۸ ساعت بعد از نیدیلینگ و با آمادگی قبلی پوست باشد، چرا که این ویتامین یک اسید است و می تواند التهاب شدید دهد و دوره ترمیم را طولانی تر کند.

میکرونیدلینگ عکس قبل و بعد از لیزر جای جوش
درمان جای جوش قبل و بعد

فاصله بین جلسات و تعداد جلسات میکرونیدلینگ چقدر است؟

فاصله بین جلسات 4 تا 6 هفته است که این زمان برای فرصت دادن به پوست جهت ترمیم می باشد. تعداد جلسات برای جوانسازی پوست و تحریک کلاژن 3 جلسه است ( Collagen Induction Therapy) و برای درمان اسکار بین 3 تا 6 جلسه می باشد.

در عمل بر اساس پاسخ به درمان و شدت ضایعه اولیه تعداد جلسات تعیین می شود. فرایند کلاژن سازی بعد از درمان شروع می شود و بعد از حدود 10 روز تغییرات بطور محسوس قابل مشاهده می باشد.

عوارض نیدلینگ و مراقبت های بعد از آن چیست؟

بطور کلی میکرونیدلینگ یک روش درمانی مطمئن و کم عارضه است ولی موارد زیر ممکن است در بیماران دیده شود: بلافاصله بعد از میکرونیدلینگ پوست قرمز و سفت می شود که بدلیل تحریک کلاژن و کوتاه شدن رشته های الاستین پوست است . این قرمزی چند ساعت بعد از بین می رود در مواردی که درمان عمیق باشد ( عمق بالای 1.5 میلی متر) ممکن است قرمزی تا 2 روز هم ادامه یابد.

خشک شدن و تیرگی پوست بعد از میکرونیدلینگ از دیگر عوارض است که برای رفع آن از کرم های مرطوب کننده و یا ترمیم کننده استفاده می شود. بعد از میکرونیدلینگ پوست التهاب دارد و به نور خورشید حساس می شود که از کرم های ضد آفتاب قوی و یا پماد اکسید دوزنگ استفاده می شود.

میکرونیدلینگ بهتر است یا لیزر؟

در مطالعات اخیر تاثیر نیدلینگ از سایر روش های تهاجمی از قبیل لیزر فراکشنال و لایه برداری شیمیایی(پیلینگ) موثرتر گزارش شده است، چراکه عمق نفوذ و تاثیر لیزر در حد لایه سطحی اپیدرم بوده (حداکثر 62.5 میکرومتر) و در صورت نفوذ به لایه درم ایجاد اسکار و هیپوپیگمنتاسیون می نماید. این در حالی است که در میکرونیدلینگ عمق نفوذ سوزن ها به لایه درم می باشد (تا 2000 میکرومتر) و روند کلاژن سازی و بازسازی پوست با افزایش جریان خون موضعی در این لایه عمقی تحریک می شود.

بعلاوه انجام جوانسازی پوست با روش های لایه برداری با لیزر و یا اسیدهای پیلینگ در فصول گرم سال که میزان اشعه ماوراء بنفش در سطح بالایی است محدودویت هایی داشته ولی در روش میکرونیدلینگ بدلیل سالم ماندن لایه اپیدرم که نقش محافظت کننده از پوست را ایفا می کنددر این فصول منعی وجود ندارد.

دوره نقاهت و خانه نشینی در لیزر دی اکسید کربن 7 تا 10 روز است و قرمزی پوست ممکن است 3 تا 4 ماه ادامه یابد در حالیکه قرمزی پوست در نیدلینگ علارغم عمق نفوذ بالاتر حداکثر 48 ساعت می باشد.

کدام بازیگر میکرونیدلینگ انجام داده
عکس صورت بعد از مزونیدلینگ

میکرونیدلینگ یا هایفو؟

مقایسه میکرونیدلینگ و هایفوتراپی قیاس نادرستی است چرا که این روش درمانی مکمل یکدیگر هستند و بعضی از تاثیرات آنها شبیه به هم است و بطور هم افزا عمل می کنند. بعنوان مثال هایفوتراپی روش موثر برای سفت کردن و لیفت پوست است که تاثیر خود را در لایه های عمقی پوست اعمال می کند.

از طرف دیگر میکرونیدلینگ هم دارای تاثیرات سفت کننده پوست می باشد که تاثیر آن در لایه سطحی اپیدرم و درم اعمال می شود، در نتیجه در افرادی که افتادگی قابل توجه پوست دارند و بعلاوه دارای ضایعات رنگدانه ای، جای جوش و منافذ باز نیز هستند از ترکیب این دو روش استفاده می شود.

با این روش همزمان لایه های سطحی و عمقی پوست تحت درمان قرار گرفته و نتایج موثرتر و مطلوب تر شود. این روش در واقع یک نوع درمان ترکیبی است که در آن جلسه اول هایفوتراپی انجام شده و  جلسه دوم بفاصله حداقل یک هفته میکرونیدلینگ انجام می شود.

سوختگی بعد از میکرونیدلینگ
میکرونیدیلینگ

کاربردهای نیدلینگ چیست؟

۱- درمان اسکارهای ناشی از جای جوش

درمان جای جوش و اسکار آبله مرغان و سالک از جمله موارد قابل درمان با روش میکرونیدلینگ می باشند. در این روش با افزایش ساخت کلاژن و الاستین با تحریک فیبروبلاست ها در لایه درم به هموار شدن پوست کمک می شود. برای تاثیر بیشتر از محلول مزوتراپی اسید هیالورونیک همزمان با میکرونیدلینگ استفاده می شود.

۲- افتادگی و شلی پوست

میکرونیدلینک به کاهش شلی و افتادگی پوست در صورت ، دست ها و بدن کمک می نماید.

لیفتینگ در ناحیه شکم بعد از بارداری بدلیل عدم بازگشت کامل عضلات شکم به وضعیت اولیه اش می باشد و میکرونیدلینگ برای این موضوع کمک زیادی نمی کند.

۳- استرچ مارک ( استریا حاملگی )

این ترک ها در واقع یک نوع پارگی پوست می باشند که لایه های عمقی پوست را درگیر نموده است و درمان کامل آن با هیچ روشی از جمله لیزر CO2 مقدور نمی باشد. با این حال میکرونیدلینگ بطور قابل ملاحظه ای در همرنگ شدن این ضایعات با پوست طبیعی و بهبود قوام و کاهش اندازه آن موثر می باشد.

چنانچه میکرونیدلینگ با پی آر پی همراه شود تاثیر آن بیشتر خواهد شد. تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان استرچ مارک 4 تا 6 جلسه می باشد که به فاصله یک ماه انجام می شود.

۴- لکه های پوستی مقاوم به درمان

این لکه ها بدلیل تولید بیش از حد ملانین در پوست ایجاد می شوند. علت تولید بیش از حد ملانین می تواند متفاوت باشد و دلایلی از قبیل آفتاب سوختگی ، آکنه ، بریدگی ها ، گزش حشرات و …. علت ایجاد آن می باشد.

چنانچه ملانین در لایه عمقی درم واقع شده باشد ، اسیدهای لایه بردار دسترسی به آن ندارند. با میکرونیدلینگ لایه درم بخوبی در دسترس بوده و بعلاوه نفوذ داروهای مزوتراپی ضد لک که همزمان به روی پوست اسپری می شود ، موجب از بین رفتن ضایعات هایپر پیگمانته عمقی می شود.

استفاده از کرم های ضد آفتاب بعد از درمان برای پیشگیری از عود ضایعات توصیه می شود.

۵- کاهش چین و چروک های پوست

کاهش چین و چروک های پوست بدلیل افزایش تولید کلاژن و الاستین و بهبود خون رسانی به پوست می باشد. مزیت کاهش چین و چروک با میکرونیدلینگ در مقایسه با تزریق بوتاکس و اسید هیالورونیک در این است که در روش میکرونیدلینگ ماندگاری طولانی تری بدست می آید و ماده خارجی وارد بدن نشده و عوارض جانبی این مواد وجود ندارد .

بعلاوه برای جوانسازی پوست دست ، گردن و صورت می توان از این تکنیک بهره جست. از طرف دیگر مواد فوق بعد از چند ماه توسط بدن متابولیسم شده و نیاز به تزریق مجدد می باشد. بعلاوه در میکرونیدلینگ منافذ پوست به تدریج بسته شده و کیفیت و قوام پوست بهبود می یابد.

۶- درمان اسکارهای ناشی از اعمال جراحی قبلی سوختگی ها و عفونت ها

با فعال شدن فیبروبلاست ها و سلول های بنیادی و آزاد شدن فاکتورهای رشد پلاکتی ناهمواری های پوست به تدریج برطرف شده و اسکار تا حد قابل توجهی از بین می رود.

بسته به اندازه اسکار وعمق آن و نوع پوست تعداد جلسات درمانی معین شده که معمولا 7-5 جلسه می باشد. اسکارهای ناشی از سوختگی با تاخیر به درمان پاسخ می دهند و بین 6 ماه تا یک سال ممکن است طول بکشد.

موارد منع استفاده از روش میکرونیدلینگ کدامند؟

عفونت های فعال پوستی از قبیل تب خال و همچنین سابقه کلوئید در اثر آسیب به پوست از موارد منع میکرونیدلینگ می باشد.

مصرف داروهای ضد انعقاد مثل وارفارین می تواند موجب خونریزی شدید بعد از نیدلینگ شود و قطع این داروها که برای درمان یک بیماری جدی است به منظور انجام یک عمل زیبایی به هیچ وجه توصیه نمی شود.

ضعف سیستم ایمنی بدن به هر علتی ( مصرف داروها ، دیابت کنترل نشده و بیماری سیستم ایمنی) می تواند منجر به عفونت بعد از میکرونیدلینگ و تاخیر در التیام پوست شود. با توجه به جنس سوزن ها که ترکیب فولاد ضد زنگ و تیتانیوم می باشد، افرادی که به این فلزات حساسیت دارند، نیز نباید تحت این درمان قرار گیرند چرا که ممکن است موجب کهیر و خارش بلند مدت بعد از میکرونیدلینگ شوند.

در خانم های باردار میکرونیدلینگ بدون استفاده از مواد و داروهای موضعی بی خطر است ولی توصیه نمی شود. بعد از تزریق بوتاکس انجام میکرونیدلینگ موجب پخش بوتاکس به نقاط دورتر می شود و تا 48 ساعت بعد از بوتاکس نباید انجام شود. بعد از تزریق ژل میکرونیدلینگ موجب واکنش التهابی دز ناحیه می شود و تا دو هفته بعد از تزریق فیلر میکرونیدلینگ باید به تعویق افتد.

میکرونیدلینگ مو

تحقیقات اخیر نشان داده اند میکرونیدلینگ در ناحیه سر می تواند به تقویت فولیکول های مو کمک کرده و ریزش موی آندروژنیک را متوقف و رشد مجدد موهای آسیب دیده را تحریک کند. میکرونیدلینگ مو با افزایش جریان خون موضعی و کاهش سبوم در اطراف فولیکول مو و افزایش پروتئین wnt و نهایتا کاهش دی هیدروتستوسترون اثر خود را بر روی فولیکول های مو اعمال می کند.

پروتئین wnt موجب افزایش فولیکول های جدید می شود. بعلاوه در میکرونیدلینگ موی سر منافذ ریزی در پوست سر ایجاد شده که ورود ویتامین ها و سرم های تقویتی و ماینوکسیدیل را به عمق پوست در ناحیه فولیکول های مو تسهیل می نماید.

مصرف همزمان فیناستراید یک میلی گرم در روز به کاهش اثر هورمون دی هیدروتستوسترون بر روی فولیکول مو کمک کرده و اثر سینرژیسم بر روی تقویت و رشد مو دارد.

میکرونیدلینگ برای درمان جای جوش بخصوص اسکار واگنی و اسکار یخ شکن بسیار موثر است
انواع مختلف جای جوش

روش  ترکیبی برای درمان جای جوش چگونه است؟

از آنجا که دراکثر موارد ترکیب متنوعی از انواع اسکار آکنه  وجود دارد و هر کدام از انواع جای جوش به یک روش درمانی پاسخ بهتری می دهند، از روش درمان ترکیبی برای پاسخ  بهتر استفاده می شود.

 جای جوش غلتان (Rolling)  دارای حاشیه شبیه یک غلتک چرخان است و فرو رفتگی جای جوش با یک انحنای ملایم به شکل نیم دایره به اپیدرم متصل می شود. این فرو رفتگی ها بدلیل اتصالات فیبروز در زیر اسکار می باشد که سطح آن را پایین می کشند. در سابسیژن موضع اسکار بی حس شده و با ابزاری به نام کانولا بافت فیبروتیک زیر اسکار با حرکات رفت و برگشتی و بادبزنی آزاد می شود.  جای جوش آتروفیک و فرورفته و همین طور اسکارهای Rolling بهترین پاسخ را به سابسیژن  می دهند.

اسکارهایی که شبیه یخ شکن (Icepick) هستند و به شکل یک مثلث در اپیدرم فرو رفته اند و اسکارهایی که مستطیلی شکل هستند و اصطلاحا به آنها جای جوش واگنی (Boxcar) گفته می شود، با روش های لایه بردار از قبیل لیزر فرکشنال، میکرونیدلینگ و پیلینگ بطور موثرتری درمان می شوند. بنابراین علاوه بر لایه های عمقی در سطح پوست  نیز درمان انجام شده و در نتیجه پوست صاف تر و هموارتر می شود.

در درمان ترکیبی از ترکیب دو یا سه روش درمانی برای نتیجه مطلوب استفاده می شود. بعنوان مثال در جلسه اول بطور همزمان سابسیژن و میکرونیدلینگ انجام شده و در جلسه بعد  لیزر جای جوش و سابسیژن انجام می شود. در بعضی از موارد ممکن است احتیاج به پیلینگ شیمیایی شود و همین طور در آخر دوره درمان برای افزایش حجم و بازسازی پوست ؛ تزریق فیلر یا چربی انجام می شود.

شستن صورت بعد از میکرونیدلینگ مجاز است؟

بعد از گذشت ۶ تا ۸ ساعت عمده کوکتل های مزوتراپی جذب پوست شده و شستن صورت با آب سرد و همین طور دوش گرفتن کوتاه با آب ولرم امکان پذیر است.

بعد از استحمام و خشک شدن کامل صورت استفاده از کرم زینک ضروری است.

میکرونیدلینگ بعد از بوتاکس

بعد از بوتاکس می توان با اطمینان نیدلینگ انجام داد، چرا که محل تاثیر میکرونیدلینگ در سطح پوست است و بوتاکس در عضلات عمقی تزریق می شود و بر روی ماندگاری بوتاکس تاثیری ندارد. با این وجود رعایت فاصله حداقل دو هفته بعد از تزریق بوتاکس ضروری است تا بوتاکس تثبیت شده و از بروز عوارض ناخواسته جلوگیری شود.

آدرس اینستاگرام

برای مشاوره پیام دهید✍

کلیپ میکرونیدلینگ در Youtube
4.7/5 - (1079 امتیاز)
Summary
پوست و زیبایی
Service Type
پوست و زیبایی
Provider Name
دکتر مسافریان,
خ علامه جنوبی- 24 شرقی,سعادت آباد ,تهران- Telephone No.09036588236
Area
تهران
Description
میکرونیدلینگ عبارتست از ایجاد سوراخ های میکروسکوپیک در سطح پوست به منظور تولید کلاژن، جوانسازی و هموار کردن سطح پوست با رساندن ریزمغزی های ضروری به لایه های زیرین پوست

404 دیدگاه دربارهٔ «معجزه میکرونیدلینگ در سال ۱۴۰۲»

  1. درود بر الهام
   مصرف همزمان کوکتل اسید هیالورونیک با میکرونیدلینگ علاوه بر جوانسازی پوست ، موجب سفت شدن و لیفت آن می شود که البته در صورتیکه افتادگی پوست قابل توجه باشد ممکن است احتیاج به درمان تکمیلی با روش هایفوتراپی احتیاج شود.
   موفق باشید

 1. با سلام و خسته نباشید. میخواستم بدونم میکرونیدلینگ برای کسی که سابقه ویروس هرپس( تب خال تناسلی) دارد، میتونه استفاده بشه یا نه؟

  1. درود بر زهرا
   در افرادی که تب خال تناسلی راجعه دارند انجام میکرونیدلینگ بدون هیچ گونه نگرانی قابل انجام است. با این وجود چنانچه فردی مستعد تب خال صورت است می بایست یک روز قبل از درمان مصرف داروی ضد ویروس آسیکلوویر شروع شده و تا چند روز بعد از درمان ادامه یابد تا از عود مجدد تب خال جلوگیری شود.
   موفق باشید

 2. سلام خدمت دکتر روزتون بخیر من خانمی ۴۳ ساله هستم ۲ جلسه مزو برای لک و کک و مک صورتم رفتم ولی هنوز تنیجه ای ندیدم به نظر شما ادامه بدهم یا نه؟

  1. درود بر مریم
   مزوتراپی برای درمان لک روش تایید شده و موثری است که در چند جلسه انجام می شود و میزان پاسخ دهی به درمان به عوامل متعددی از قبیل برند Mesotherapy و شرایط فیزیولوژیک بدن شما بستگی دارد.
   بعلاوه مصرف همزمان کرم های لایه بردار و ضد لک از قبیل سرم ویتامین C ، هیدروکینون بین جلسات درمان و محافظت مناسب از پوست با کرم های ضد آفتاب برای نتیجه مطلوب توصیه می شود.
   موفق باشید

 3. سلام آقای دکتر
  من میکرو انجام دادم. دو جای صورتم خط عمودی کوچک بصورت اسکار افتاده. فکر کنم جای نیدل ها باشه. طبیعیه تو نیدلینگ همچین چیزی؟

  1. درود بر حمیده
   میکرونیدلینگ اگر با عمق مناسب برای هر ناحیه از صورت انجام شود و فرد سیستم ایمنی سالمی داشته باشد و اخیرا داروی راکوتان مصرف نکرده باشد، هیچ گونه عوارض ناخواسته از قبیل ایجاد اسکار بروز نمی کند.
   بنابراین بهتر است جهت معاینه از نزدیک به پزشک معالج مراجعه بفرمایید.
   موفق باشید

 4. سلام آقای دکتر
  من متاسفانه همزمان با مصرف راکوتان، نیدلینگ انجام دادم. الان بعد از دو ماه میبینم که قسمت هایی از صورتم دچار گودی شده که اندازه شاید بشه گفت نصف بند انگشت هست. خیلی خیلی ناراحتم که دکترم این بلا رو سرم آورده و از کم اطلاعی من سو استفاده کرده. ای کاش میشد به عقب برگشت …

  1. درود بر سمیرا
   انجام درمان های تهاجمی جای جوش از قبیل لیزر فراکشنال ، پیلینگ ، درم ابریژن و میکرونیدلینگ حین مصرف راکوتان منجر به اسکارهای آتیپیک ، هایپرتروفیک و کلوئید می شود. بعلاوه راکوتان موجب اختلال در ترمیم پوست شده و تا شش ماه بعد از قطع آن درمان های فوق مجاز نمی باشد.
   با توجه به موارد فوق بهتر است برای معاینه و ارزیابی بیشتر به پزشک متخصص پوست که در درمان اسکارهای پوستی با تجربه است مراجعه بفرمایید تا درمان مناسب برای شما انجام شود.
   موفق باشید

 5. سلام وقت بخیر
  بعد از میکرونیدلینگ می تونم از کرم لایه برداری استفاده کنم؟ برای خرید کرم کترل اصل از کجا اقدام کنم؟ متشکرم

  1. درود بر نیوشا
   کترل برند فرانسوی کرم ترتینوئین است که در تیوب های 0.05 درصد برای مصرف شبانه عرضه شده است و استفاده از آن برای درمان آکنه و جای جوش بسیار موثر است.
   با این وجود بدلیل قدرت لایه برداری نسبتا بالای آن بلافاصله بعد از میکرونیدلینگ یا لیزر نباید مصرف شود ، چرا که موجب تشدید التهاب ، خشکی و قرمزی پوست می شود.
   چند روز قبل از درمان های لایه بردار تا حداقل یک هفته بعد که التهاب پوست کاملا برطرف شد می توانید از این کرم استفاده نمایید. البته بعضی از افراد تحمل این کرم را ندارند و دچار واکنش و تحریک پوستی می شوند که در این صورت کرم دیفرین جایگزین مناسب تری است.

 6. با سلام و عرض ادب
  دو سوال دارم اول اینکه پاک کردن تاتوی ابرو بعد از میکرومیدلینگ با الکل بهتره یا لیدوکائین؟ سوال دومم اینه که برای کم رنگ کردن میکروبلیدینگ چه سرمی مناسب تره ؟ متشکرم

  1. درود بر نازنین
   چنانچه عمق تاتو سطحی باشد با استفاده از میکرونیدلینگ و سرم نمکی فیزیولوژیک تا حد زیادی رنگدانه های تاتو خارج می شوند. تزریق لیدوکائین و یا استعمال موضعی آن می تواند به کاهش حس درد و خروج بیشتر رنگدانه ها کمک کند ولی استفاده از الکل حین میکرونیدلینگ شدیدا التهاب زاست و می تواند منجر به اسکار و یا لک های مقاوم به درمان شود و توصیه نمی شود.
   برای از بین بردن رنگدانه های میکروبلیدینگ سرم Rejuvi مناسب ترین انتخاب است.
   موفق باشید

 7. سلام وقت بخیر
  من دیروز میکروبلیدینگ انجام دادم. می تونم امروز بوتاکس بزنم ؟ اثر بوتاکس با میکروبلیدینگ کمتر نمی شه؟

  1. درود بر مینو
   بعد از میکروبلیدینگ پوست ناحیه پیشانی ملتهب و دردناک است و در نتیجه جریان خون بیشتری نسبت به حالت عادی دارد ، در این مرحله پوسته ریزی بعد از میکروبلیدینگ قابل انتظار است و تزریق بوتاکس بلافاصله بعد از درمان توصیه نمی شود، چرا که احتمال پخش بوتاکس به نواحی دورتر وجود دارد.
   با توجه به موارد فوق بهتر است اجازه دهید دو هفته بگذرد و سپس بوتاکس تزریق کنید. تاثیر بوتاکس بعد از میکروبلیدینگ کمتر نمی شود و جای نگرانی نیست.
   موفق باشید

 8. با سلام و سپاس از توضیحات شما، من دیروز میکرو انجام دادم ولی دکترم گفتن زینک اکسید تا 48ساعت و بعد از اون تا زمانی که پوسته ریزی دارم از ترمیم کننده استفاده کنم ، در ضمن گفتن ضد آفتاب رنگی هم میتونم استفاده کنم.امروز من حدود 10ساعت از میکرو گذشته بود بعد از اینکه زینک رو زدم ، ضد آقتاب رنگی با 30درصد استفاده کردم، الان خیلی نگرانم.و اینکه الان میتونم پوستم رو با ژل شستشو خیلی آروم بشورم، چون پوستم به شدت خشک و زبر شده و احتمال میدم که جوش بزنه.ممنون از راهنمایی شما

  1. درود بر سپیده
   بدلیل باز شدن سطح اپیدرم و افزایش قابلیت جذب داروها و کرم های موضعی استفاده از ضد آفتاب رنگی در 48 ساعت اول بعد از میکرونیدلینگ توصیه نمی شود و کرم ضد آفتاب فیزیکی یا اکسید دو زنگ برای محافظت از سطح پوست کفایت می کند. شستشو با سرم نمکی استریل بعد از درمان قابل انجام است و استحمام 24 ساعت بعد توصیه می شود
   موفق باشید

 9. وقت بخیر من ۲۲ سالمه و جای جوش های عمیق دارم تا الان هیچ درمانی نکردم.نظر کسانی که مزونیدلینگ انجام داده اند رو خوندم بقیه هم سوال کردند که آیا با این روش واقعا جای جوش من درمان می شه و این روش دائمیه؟ متشکرم

  1. درود بر وحید
   درمان جای جوش با روش میکرونیدلینگ در چند جلسه انجام می شود که نتایج آن دائمی است و در صورتیکه جای جوش شما آتروفیک و عمقی نباشد این درمان برای شما کفایت می کند در غیر این صورت ممکن است احتیاج به درمان ترکیبی با سابسیژن داشته باشید.
   موفق باشید

 10. سلام آقای دکتر خسته نباشید ببخشید من متاسفانه پوست حساسی دارم و روی بینی وگونه هام کک و مک هست بر اثرآفتاب سوختگی و رنگ پوستم روشنه خواستم ببینم میکرونیدلینگ آیا پوستمو خیلی روشن تر میکنه میترسم مثل روح بشم چون خودم پوستم روشن و حساسه دستتون دردنکنه

  1. درود بر رویا
   کلینک در سعادت آباد است و برای مشاوره و گرفتن نوبت در صفحه تماس با ما می توانید رزرو نوبت انجام دهید.
   موفق باشید

 11. سلام من 4ماهه زایمان کردم و بچه شیر میدم. ایا انجام هایفو و میکرونیدلینگ ضرری نداره برای بچه م؟ و ایا میشه این دوتا رو باهم انجام داد..30سالمه با 166 قد و 165 وزن. پوست صورت چین و چروک افتاده و شل شده جوش های زیر پوستی خیلی ریز دارم و جای جوش خیلی ریز و پوست صورتمم گندمیه ولی کدر شده و همینطور دچار افتادگی ابرو شدم. ممنون میشم بفرمایید چه روشی رو به من پیشنهاد میکنید برای بهبود این موارد. سپاس از پاسخگوییتون

  1. درود بر رویا
   هایفوتراپی در دوران شیر دهی با احتیاط قابل انجام است و بهتر است با میکرونیدلینگ در یک روز انجام نشود تا از بروز التهاب و عوارض ناخواسته جلوگیری شود و رعایت حداقل یک هفته فاصله توصیه می شود. با توجه به قد و وزن به نظر شما کمی اضافه وزن دارید و بهتر است برای مشاوره بطور حضوری مراجعه بفرمایید.
   موفق باشید
   موفق

 12. با سلام واحترام
  48 سال سن دارم لك هاي روي صورتم كه بر اثر خراشيدگي ناخن بوجود امده البته مربوط به دوران بچهگيم است هنوز در صورتم باقي مانده براي ازبين بردن اين لك چه راهكاري پيشنهاد ميدهيد ممنون

  1. درود بر علیرضا
   آثار خراشیدگی بر روی پوست بصورت یک اسکار باقی می ماند که ممکن است کم رنگ تر از پوست اطراف باشد (هایپوپیگمنته) و یا پر رنگ تر از پوست نواحی مجاور باشد(هایپرپیگمنته) و بر حسب نوع اسکار درمان های ترکیبی از قبیل میکرونیدلینگ، لیزر و سابسیژن انجام می شود که در معاینه حضوری نوع درمان مشخص می شود.
   موفق باشید

  1. درود آقای دکتر عزیز ممنونم از آگاهی رسانی در زمینه نیدلینگ…میخواستم بدونم در هنگام میکرو نیدلینگ سر جهت رویش مو آیا استفاده هم زمان از ماینکسیدل ضرری نداره ؟

   1. درود بر فریبا
    معمولا بعد از میکرونیدلینگ سر جهت تقویت فولیکول های مو از کوکتل های مزوتراپی استفاده می شود که دارای ریزمغزی های ضروری برای تقویت مو می باشد و در بعضی از برندها ماینوکسیدیل هم اضافه شده است.ماینوکسیدیل موضعی برای پوست سالم است و بدلیل وجود الکل و نگهدارنده همزمان با میکرونیدلینگ توصیه نمی شود.
    موفق باشید

  1. درود بر hossein212
   تعدادمحدود آکنه فعال منعی برای میکرونیدلینگ ندارد ولی تعداد زیاد جوش ممکن است نتایج معکوسی داشته باشد و التهاب را تشدید کرده و جای جوش عمیق تری بجا گذارد که در این صورت بهتر است با مصرف آنتی بیوتیک مناسب جوش فعال کنترل شده و سپس میکرونیدلینگ انجام شود.
   موفق باشید

 13. سلام اقای دکتر
  من از دکتری شنیدم که اگه بخواییم برای درمان لک از میکرونیدلینگ استفاده کنیم عمق نفوذ سوزنهای دستگاه نباید زیاد باشه چونکه باعث لک بیشتری میشه و سطحی کار بشه بهتره . ایا این حرف درسته؟ ؟و اینکه با چه درجه ای حداکثر برای درمان لک استفاده بشه؟

  1. درود بر فردوس
   واکنش التهابی بعد از درمان های پوستی از قبیل لیزر، پیلینگ ،میکرونیدلینگ و درم ابریژن با شیوع بسیار پایین ممکن است بروز کند که در افراد با پوست تیره بیشتر دیده می شود و به شکل لک های تیره و مقاوم به درمان می باشد و با درمان های رایج نه تنها لک ها از بین نمی روند بلکه ممکن است بطور معکوس بزرگ تر و پررنگ تر نیز بشوند. خوشبختانه این لک ها با گذشت چند هفته و درمان مناسب و دوری از عوامل محرک و تشدید کننده التهاب از قبیل اشعه ماوراء بنفش خورشید و درمان های تهاجمی پزشکی بطور کامل از بین می روند. درمان این نوع لک ها Post Inflammatory Hyperpigmentation با مصرف چند هفته کرم هیدروکینون با یا بدون کرم های لایه بردار تحت نظر پزشک انجام می شود. بنابراین فاکتورهای درونی فرد از قبیل استعداد بروز این نوع لک ها و تیپ پوستی و شرایط پزشکی فرد تاثیر بیشتری نسبت به فاکتورهای خارجی از قبیل عمق نفوذ سوزن و یا شدت لیزر در بروز این نوع لک ها دارند که در این افراد بهتر است بطور تهاجمی درمان انجام نشده و یا بطور پیشگیرانه دو هفته قبل از درمان کرم هیدروکینون به منظور کنترل تولید ملانین تجویز شود.
   موفق باشید

 14. باسلام مجدد خدمت شما خواستم بدونم روش پانچ برای درمان اسکار های جوش برگشت پدیره یا دایمی؟
  و این که بلافاصله بعد قطع راکوتان میشه انجام داد یا نه؟؟؟

 15. درود بر شما
  من ۱۹ سالمه و میخواستم برای جاهای جوش روی صورتم که نسبتا عمیق هستن میکرونیدلینگ انجام بدم اما هنوز گاهی جوش فعال دارم و پوست چربی دارم میخواستم بدونم اگر بعد میکرونیدلینگ قرص راکوتان مصرف کنم اشکالی داره یا باید اول راکوتان مصرف کنم چون وقتم محدوده و حدودا ۷- ۸ ماه دیگه ایران هستم و جاهای جوش خیلی رو صورتم زیاده میخواستم بدونم این کار وضعیت رو بد تر میکنه یا نه؟؟؟؟

  1. درود بر گلی
   مصرف راکوتان قبل از میکرونیدلینگ در ترمیم پوست تداخل ایجاد کرده و ریسک باقی ماندن آثار سوزن ها بر روی پوست و اسکار هایپرتروفیک زیاد می شود و حداقل تا شش ماه بعد از قطع آن هیچ درمان تهاجمی پوست از قبیل لیزر، میکرونیدلینگ و سابسیژن نباید انجام شود.چنانچه آکنه فعال صورت شما زیاد نباشد مصرف آنتی بیوتیک توصیه می شود.
   موفق باشید

 16. با عرض سلام و سپاس بابت دلسوزی و شکیبایی کم‌نظیرتون
  سوال من اینه که آیا در شرایطی که صورت دارای جوش و آکنه است (بویژه در ناحیه چانه و زیر دهان) میشه میکرونیدلینگ رو انجام داد یا باید پوست عاری از جوشهای فعال باشه؟
  و آیا این روش برای درمان اسکارهای برجسته جوش هم موثر است یا درمان برجستگی ها نیاز به لیزر داره؟

  1. درود بر نیلوفر
   چنانچه تعداد جوش های فعال زیاد باشد بهتر است در ابتدا با مصرف آنتی بیوتیک آکنه های فعال کنترل شده و سپس میکرونیدلینگ انجام داد. میکرونیدلینگ برای درمان اسکارهای برجسته نیز موثر می باشد.
   موفق باشید

 17. درود بر زیبا
  بدلیل اختلال در ترمیم پوست که با مصرف راکوتان بوجود می آید انجام درمان های پوستی تهاجمی از قبیل میکرونیدلینگ و یا پی آر پی حداقل 6 ماه پس از قطع مصرف آن انجام می شود.
  موفق باشید

 18. باسلام و تشكر زياد از دلسوزي و مهربانيه بسيارتون من خيلي وقته دارم در اين مورد بررسي مي كنم وسوالات زيادي در مورده ميكرونيدلينگ داشتم كه با خوندن تمام پاسخ هاي دقيق و واضح شما همه رو گرفتم واقعا ممنونم ازاينهمه دلسوزي فقط اينكه لطف مي كنيد بفرماييد مصرف ويتامين سي (سرم يا كوكتلش ) چه تايمي بعد از ميكرونيدلينگ قابل استفاده است و آيا در حينه انجام ميكرو نيدلينگ هم ميشه از كوكتلش بروي پوست استفاده بشه و باعثه التهاب نميشه ؟
  بازم بسيار تشكر مي كنم از لطف تون

  1. درود بر رزا و تشکر از حسن نظر شما
   کوکتل های مزوتراپی و ویتامین سی برای تزریق در عمق مزودرم پوست تولید شده اند، با این وجود بهتر است از سرم ویتامین سی ۴۸ ساعت بعد از مزونیدلینگ استفاده شود، چرا که این ویتامین یک اسید است و می تواند التهاب شدید ایجاد نموده و دوره ترمیم را طولانی تر کند.
   موفق باشید

 19. سلام آقای دکتر خسته نباشید. ببخشید من ۱۶روز پیش میکرونیدلینگ انجام دادم توسط پزشک. الان بعد از گذشت این چند روز هاله ای از لکه ی قهوه ای کم رنگ روی صورتم ایجاد شده. خیلی می ترسم که این لکه روی گونم بمونه نظر شما چیه؟؟آیا جلسه ی دوم رو انجام بدم؟

  1. درود بر پری
   بعد از میکرونیدلینگ پرهیز از نور آفتاب توصیه می شود با این وجود در بعضی از افراد ممکن است لک های ناشی از التهاب ایجاد شود که با گذشت زمان و مصرف کرم هیدروکینون بر طرف می شود و جای نگرانی ندارد تکرار میکرونیدلینگ با رعایت فاصله مناسب و بطور محتاطانه قابل انجام است.
   موفق باشید

 20. با سلام و وقت بخير
  ميخواستم بدونم در زمان ميكرونيدلينگ مصرف داروهاي اعصاب و هم چنين داروهاي لاغري مجاز هست؟
  ممنون ميشم پاسخگو باشيد

  1. درود بر نرگس
   مصرف داروهای اعصاب تداخلی با میکرونیدلینگ ندارند. در مورد داروهای لاغری چنانچه این داروها با تولید کلاژن و ترمیم پوست تداخل نداشته باشد منع مصرف ندارد و حتما داروهای خود را قبل از درمان به پزشک معالج نشان دهید.
   موفق باشید

 21. سلام ، آیا لکهای ایجاد شده بدلیل جوشهای زیرپوستی با این روش از بین میرن؟ و اینکه این روش فقط برای صورت انجام میشه ؟ آیا برای لکهای ایجاد شده توسط اپیلاسیون درناحیه بیکینی انجام میشه؟

  1. درود بر سارا
   میکرونیدلینگ برای درمان لک های زیر پوستی موثر است و البته استفاده از کوکتل های روشن کننده تاثیر درمان را بیشتر می کند در مورد لک های ناشی از اپیلاسیون چنانچه این لک ها با التهاب ایجاد شده باشند نیدلینگ صورت توصیه نمی شود.
   موفق باشید

 22. با عرض سلام و احترام فراوان خدمت شما
  جناب اقای دکتر بهمن ماه هایفو صورت و گردن انجام دادم و شش جلسه ار اف ترماژ خوردن قرص کلاژن اکتیو و کرم های لیفت کننده به تجویز دکتر مربوطه
  متاسفانه موارد فوق هیچ تاثیری نداشت جز لاغرتر شدن صورتم
  ۴۷ ساله هستم و همیشه لاغراندام بودم و پوست نسبتا خوبی دارم اصلا چروک عمیق ندارم کمی خطوط سطحی زیر چشم
  طی یکسال گذشته درپی یایسگی کمی شلی در صورتم احساس میکنم
  ایا میکرو نیدلینگ برای کلاژن سازی و سفت شدن پوست به من کمک میکنه

 23. من تو سرماخوردگی دیشب میکرونیدلینگ کردم با کوکتل ولو درم و۵ ماه پیش ژل تزریق کردم به لبم الان لبم ورم کرده و درد میکنه و چشمام میسوزه،چیکار کنم؟

  1. درود بر پریسا
   در زمان سرما خوردگی سیستم ایمنی تضعیف می شود و قابلیت ترمیم در پوست تا حد زیادی کاهش می یابد و بهتر است میکرونیدلینگ تا بهبودی کامل انجام نشود. با این وجود مصرف مایعات فراوان ، ویتامین سی و کرم های ترمیم کننده به بهبودی سریع تر کمک می کند و چنانچه تورم لب شدید بود مراجعه به پزشک درمانگر توصیه می شود.
   موفق باشید

 24. سلام و خسته نباشید و قدردانی از پاسخ گوی و وقتی ک میزارید
  منمتاسفانه یه سال پیش خال هالی صورتم رو با به موادی اسیدی برداشتن الان جاشون سفید شده خودم پوستم سفیده اما جای خالها سفید تر هستن بنظرتون میکرو ندلینگ برای این جاهای سفید خوبه ممنون میشم اگه راه حل دیگه ای هست راهنمای بکنید

  1. درود بر نسرین
   اسکار صورت شما هایپوپیگمنته است و ملانین کمتری نسبت به پوست اطراف دارد و درمان مشکلی دارد و میکرونیدلینگ تا حدودی می تواند نزدیک شدن رنگ اسکار به پوست طبیعی کمک نماید.
   موفق باشید

 25. سلام اقای دکتر.
  پوست صورتم جای جوش و لک و حتی جوش های فعال داره،
  بنظرتون با داشتن جوش فعال،ایا میکرونیدلینگ برای این نوع پوست پیشنهاد میشه؟ چه قدر زمان طول میکشه تا تاثیر این کار روی پوست مشخص بشه؟

  1. درود بر پرنیا
   جنانچه صورت شما بطور همزمان دارای جای جوش و آکنه فعال است بهتر است در ابتدا با مصرف آنتی بیوتیک جوش های فعال کنترل شوند و سپس میکرونیدلینگ برای جای جوش و لک انجام دهید که تاثیر درمان حدود یک هفته بعد قابل رویت است.
   موفق باشید

 26. سلام آقای دکتر بنده 47 سالمه و جای جوش آکنه بسیار شدیدی در نواحی مختلف صورتم وجود دارد حدود 10 سال پیش یکبار لیزر Co2 انجام دادم زیاد تاثیری نداشت دیگر اقدامی نکردم . توصیه و پیشنهاد شما چیست . سپاس از شما

 27. سلام آقای دکتر
  من سه روزه نیدلینگ انجام دادم برا لک های تیره صورتم هم لکه ها تیره تر شده هم صورتم تیره شده با پوست ریزی خوب میشه و اینکه پوست ریزی بعد از چند روز شروع میشه؟؟
  ممنون میشم جواب بدین

 28. بهناز خودکامه

  سلام اقاي دکتر من دو ماه پيش تزريق چربي روي گونه هام کردم ايا ميکرونیدلینگ باعث تحريک چربي ها ميشه و مشکلي ايجاد ميکنه ؟

  1. درود بر بهناز
   روش های درمانی که ایجاد حرارت می کنند از قبیل آر اف و هایفوتراپی ممکن است موجب تحلیل چربی تزریق شده شوند با این وجود میکرونیدلینگ بدلیل عدم ایجاد گرما تاثیری بر روی ماندگاری چربی ندارند چرا که چربی در عمق زیر پوست تزریق می شود و میکرونیدلینگ یک درمان سطح پوست است و جای نگرانی ندارد.
   موفق باشید

 29. سلام اقاي دكتر
  دو روز پيش تزريق ژل در خط خنده داشتم
  مي تونم ميكرو نيدلينگ انجام بدم؟

  1. درود بر مهدیه
   انجام میکرونیدلینگ دو روز بعد از تزریق ژل منعی ندارد چرا که بطور معمول ژل خط خنده در زیر پوست تزریق می شود و میکرونیدلینگ سطحی و در عمق درم می باشد با این وجود این موضوع را با پزشکتان مطرح کنید تا در ناحیه خط خنده درمان عمقی انجام ندهد.
   موفق باشید

 30. سلام آقای دکتر.من میکرونیدلینگ انجام دادم و سه روز بعدش بوتاکس..ولی چون میکرونیدلینگ حداق به 3 جلسه نیاز داره و بعد 6 هفته دوباره باید انجام بدم به خاطر بوتاکسم امکانش هست بعد 6 هفته میکرونیدلینگ دوباره انجام بدم ..مناطق زیرچشم و پیشانی رو بوتاکس زدم بعد میکرونیدلینگ..

  1. درود بر رویا
   تزریق بوتاکس بعد از میکرونیدلینگ انجام می شود و از آنجا که بوتاکس در عضله تزریق می شود و میکرونیدلینگ در لایه سطحی اپیدرم انجام می شود منعی وجود ندارد با این وجود چنانچه قصد تکرار میکرونیدلینگ در نواحی اطراف چشم و پیشانی را دارید به پزشک خودتان موضوع را مطرح کنید تا درمان را در این نواحی با عمق کمتری انجام دهد و بر روی ماندگاری بوتاکس تاثیر منفی نگذارد.
   موفق باشید

 31. سلام خسته نباشيد . ميخواستم ببينم كسايي كه سابقه تبخال زدن دارن نميتوانند از ميكرونيدلينگ براي از بين بردن منافذ و جاي جوش استفاده كنند ؟

  1. درود بر مریم
   انجام میکرونیدلینگ در افراد مستعد تب خال با مصرف پیشگیرانه داروی ضد ویروس آسیکلوویر از روز قبل از درمان و ادامه آن به مدت یک هفته قابل انجام است.
   موفق باشید

 32. سلام آقای دکتر من با اینکه جای جوش صورتم گود شده ولی خیلی نسبت به تصویره مردی که گذاشتین گودیش کمتر بوده با این حال من 4بار لیزر co2 انجام دادم ولی احساس میکنم نهایتا بیست درصد بهتر شده حالا میخوام میکرونیدیلینگ کنم ولی با توجه به نظرات و تجربه دوستان در این زمینه انگار اون هم تاثیره آنچنانی نداره واقعا موندم این تصاویر الکیه و یا اینکه واقعا راه درمانی برایه اینکار هنوز پیدا نشده؟!!!(با اینکه میدونم گودی کاملا خوب نمیشه ولی با این روش درمانه منم همچین پنجاه درصدم خوب نشده یا بهتر بگم تغییری نکرده!)

 33. باسلام من بعداز دوماه تزريق چربي ب صورتم ميكرودلينگ انجام دادم الان روز دوم هست صورتم خيلي ورم كرده و تيره شده مي خواستم ببينم كي ورمم مي خوابه؟

  1. درود بر زهرا
   با توجه به اینکه اخیرا تزریق چربی در صورت داشته اید بهتر است پزشک شما مجددا شما را ویزیت نماید با این وجود تیرگی پوست در روز دوم بعد از میکرونیدلینگ بدلیل عمیق بودن درمان می باشد و بهتر است در 48 ساعت اول بعد از درمان از کمپرس سرد استفاده کنید و در معرض گرما و نور مستقیم خورشید قرار نگیرید به تدریج ظرف چند روز آینده تورم صورت شما برطرف خواهد شد.
   موفق باشید

  1. درود بر Zahra
   بعد از میکرونیدلینگ پوست ملتهب است و این فاز التهابی با تورم و قرمزی پوست مشخص می شود و بر حسب عمق درمان مدت این التهاب متغیر است و بطور متوسط حدود 48 ساعت ادامه دارد و در این دوره نباید از کرم های آرایشی استفاده کنید چرا که موجب تشدید التهاب شده و دوره ترمیم طولانی تر می شود.
   موفق باشید

 34. درود بر شما اقای دکتر…. عرض به خدمتتون که من 21 سالمه و جای جوش قرمز و قهوه ای دارم با توجه ب اینکه 21 ساله هستم ب نظر شما زود نیست برای میکرونیدلینگ اقدام کنم؟..ممنون میشم جواب بدید.

 35. با سلام و خسته نباشید .
  من در قسمت پودی چشم تا نزدیکی لب و تمام گونه لکهای بزرگ قهوه ای رنگ ( ملاسما ) دارم که سطحی هم نیستند و از درمان دارویی و لیزر کیوسوییپ نتیجه ای حاصل نشد . الان هم 3 جلسه میکرونیدلینگ همذاه با کوکتل ضد لک انجام دادم اما باز هم نتیجه ای حاصل نشده . لطفا راهنمایی میفرمایید که چه اقدام دیگری انجام بدهم برای رفع ملاسما .
  لیزر فراکشنال نتیجه میدهد یا پیلینگ شیمیایی یا …. ؟
  با سپاس فراوان

  1. درود بر رویا
   لک های مقاوم به درمان احتیاج به درمان ترکیبی دارند بعبارت دیگر علاوه بر درمان های مذکور می بایست از کرم های لایه بردار و ضد لک نیز استفاده نمایید. پیلینگ شیمیایی روش موثری برای درمان لک های مقاوم به درمان می باشد ، همین طور تزریق مستقیم کوکتل های مزوتراپی در ناحیه لک می تواند مفید واقع شود.
   موفق باشید

   1. با سلام دکترم گفتن پیلیمگ اصلا صلاح نیست انجامش ، چون ممکنه ملاسما رو بدتر کنه و اکثر متخصصین پوست پیلینگ شبمیایی انجام نمیدن . چه باید کرد ؟
    همزمان با مصرف اکوتان میتوان پیلینگ نمود ؟

 36. سلام و خسته نباشین.آقای دکتر یه سوال داشتم.من خیلی از میکرونیدلینگ بد شنیدم گفتن که صورتو چروک میکنه پوستو ضخیم و چرمی میکنه و همچنین خشک.الان خیلی ناامید شدم واسه صورتم یعنی اینقدر عوارض داره؟من صورتم چندین جای جوش و یه قسمت وسیع تورفتگی با عمق خیلی کم داره که توی آفتاب مشخص میشه.

 37. سلام وقتتون بخیر
  ممنونم وقت میزارید
  من برای فرو رفتگی جای جوش یکبار سابسیژن دو بار میکرونیدلینگ کردم اما نتیجه مطلوب نگرفتم
  حالا دکترم میگه ایندفعه میکرونیدلینگو همراه تزریق ژل انجام میده
  میخوام بدونم تاثیری داره ؟یا کوتاه مدته و عوارض نداره ؟خیلی نگرانم

  1. درود بر زهرا
   چنانچه جای جوش عمقی باشد با بیشتر کردن تعداد جلسات تاثیر درمان بیشتر می شود با این وجود تزریق ژل اسید هیالورونیک در جای جوش برای درمان سریع تر قابل انجام است که حدود یکسال ماندگاری دارد و اگر از برندهای معتبر و مورد تایید استفاده شود جای نگرانی ندارد.
   موفق باشید

  1. درود بر بهار
   ماسک های خانگی دارای ترکیبات متفاوتی هستند که چنانه مواد اسیدی و محرک در آنها وجود داشته باشد ممکن است موجب تشدید قرمزی و التهاب پوست شوند با این وجود ماسک های خنک و غیر محرک بعد از 24 ساعت از میکرونیدلینگ قابل استفاده هستند.
   موفق باشید

 38. سلام خوب هستید؟خسته نباشید.ببخشید مزاحم وقتتون شدم،یسوال داشتم خدمتتون.
  من دو روزه میکرونیدلینگ صورت انجام دادم ،یسوال داشتم آیا میتونم بعد از سه روز از میکرونیدلینگ برم حمام و صورتم با تیغ و ژیلت اصلاح کنم؟
  ممنونم از شما

  1. درود بر مصطفی
   متشکرم از محبت شما
   در روز سوم بعد از میکرونیدلینگ همچنان پوست حساس و ملتهب است و بهتر است اصلاح صورت با تیغ تا بر طرف شدن کامل قرمزی و التهاب صورت انجام نشود.
   موفق باشید

 39. سلام خسته نباشید.من بعداز مصرف غذای فست و فود و خیلی چرب آکوتان مصرف میکنم.جای جوش و فرورفتگی دارم که دکتر معاینه کرد گفت باید با روش سابسیژن و میکرونیدلینگ باید درمان شود و گفت ایراد نداره که آکوتان مصرف میکنی تو درمان اشکال نداره.میخوام بدونم ضرر نداشته باشه باعث پارگی پوستم نشه مصرف آکوتان؟

 40. سلام اقای دکتر . 9 روزه میکرونیدیلینگ انجام دادم یه سایه زیر چشمم افتاده امکان داره برطرف نشه؟یا به مرور زمان از بین میره

 41. سلام اقای دکتر . من وقتی میکرونیدیلینگ انجام میدم پوستم خیلی خون میادبا توجه به اینکه میگن نباید تا 24 ساعت پوستو اب بزنی چون مواد مزوتراپی ک استفاده میشن. امکان داره به وسیله اب زدن پاک بشن و پوست منم خون زیادی میاد و وقتی خشک میشه خیلی ضخیم میشه و مجبورم بشورم . شما چه پیشنهادی دارید

  1. درود بر سارا خانم
   خون آمدن پوست در میکرونیدلینگ عمقی دیده می شود و جای نگرانی ندارد و تا 24 ساعت بعد از میکرونیدلینگ عدم شستشو با آب شیر به منظور جلوگیری از عفونت و همین طور شسته نشدن کوکتل مزوتراپی توصیه می شود، البته قبل از این زمان شستشو با سرم فیزیولوژیک استریل منعی ندارد.
   موفق باشید

 42. با سلام
  من دو ماه پیش از کرم موضعی ایزوترتینویین استفاده میکردم (یعنی قرص نخوردم) ولی چون جوش ها زیر جلدی و ریز بود هیچ تاثیری نداشت
  میخواستم بدونم الان میتونم از لیزر یا میکرونیدلینگ استفاده کنم یا نه؟

  1. درود بر سا
   ژل ایزوترتینوئین برای درمان آکنه خفیف تا متوسط استفاده می شود و تاثیر درمانی آن بعد از 6 هفته نمایان می شود و در مقایسه با کپسول خوراکی این دارو مقدار بسیار ناچیزی جذب بدن می شود و اثرات دراز مدت آن را ندارد با این وجود درمان تهاجمی و عمیق لیزر و یا میکرونیدلینگ همزمان با مصرف این دارو توصیه نمی شود بنابراین انجام مجدد درمان های فوق الذکر بعد از قطع مصرف داروی موضعی ایزوترتینوئین به شرایط ترمیم پوست شما و عمق درمان بستگی دارد و پزشک شما پس از معاینه تصمیم صحیح اتخاذ خواهد کرد.
   موفق باشید

 43. سلام من یه هفته است میکرونیدلینگ کردم ولی هنوز قرمز و ورم داره خیلی ناراحتم شاید جلسه بعدی انجام ندم نظر شما؟؟؟

 44. سلام آقای دکتر
  بسیار لذت بردم از نحوه ی پاسخ دهی شما به مراجعین
  سوالی داشتم
  من 26 سالمه و امروز برای رفع چروک پیشونیم بوتاکس انجام دادم
  با توجه به اینکه دکتر تشخیص دادن که پوست به نسبت خوبی دارم اما پاکسازی و میکرودرم رو به من پیشنهاد کردن
  علاوه بر اون من تیرگی زیر چشم هم دارم که به پیشنهاد ایشون 3 جلسه میکرونیدلینگ هم رزور کردم
  من برای سلامت پوستم انواع ویتامین و مصرف مجاز اب در طی روز رو هم رعایت میکنم
  به نظرتون تاثیر چشمگیری رو ممکنه بعد از میکرونیدلینگ ببینم یا بهتره از کرم های دور چشم استفاده کنم؟؟؟؟
  با توجه اینکه الان در فصل گرما هستیم به نظرتون نتیجه خوبی میتونم بگیرم یا خیر؟؟؟
  سپاسگذارم

  1. درود بر NARGESخانم
   از حسن نظر شما سپاسگذارم.
   میکرونیدلینگ برای جوانسازی و رفع تیرگی زیر چشم و منافذ باز پوست روش مناسبی است و بعلاوه مراقبت های بعد از درمان بر روی نتیجه نهایی می تواند تاثیر گذار باشد. کرم های دور چشم بعنوان مکمل درمان بعد از میکرونیدلینگ توصیه می شوند. تکنیک درمان و مواد مزوتراپی که همزمان مورد استفاده قرار می گیرند و فیزیولوژی پوست بر روی درمان تاثیر گذار هستند و پزشک شما بهتر از هر فرد دیگری می تواند در مورد تاثیر درمان بر روی پوست شما نظر بدهد.
   موفق باشید

 45. دکتر من یک هفته از میکردنیدیلینگم گذشته چند روز دیگه میتونم سابسیژن رو انجام بدم اخه میترسم میکرونیدیلینگ انجام دادم بعد دوهفته سابسیژن انجام بدم تو ترمیم نیدیلینگ تاثیر بزاره دورود برشما کاش نزدیک ب شما بودم برای درمان …دکتز سپاس از احترامی که به ه مخاطبین میزارید متاسفانه اینروزا بیشتر پول میگیرن بعد مشاوره میدن ……

 46. سلام آقای دکتر
  من ۱۸ سالمه و خیلی جوش میزدم قبلا اما الان با مصرف آنتی بیوتیک و کرم کترل خیلی بهتر شدم
  ولی جای جوش هام به صورت لک و چاله های تقریبا کم عمق باقی مانده
  و اطراف گونه هام منافذ بسیار بازی دارم
  میخواستم ببینم شما کدوم روشو پیشنهاد میکنید که هم لک هام از بین بره هم چاله ها و منافذ
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. درود بر حانیه خانم
   درمان دارویی هر چند زمان بر است اما اولویت اول درمان می باشد و چنانچه از درمان هایی که ذکر کرده اید پاسخ گرفته اید همین روش را ادامه دهید ولی چنانچه قصد سریع شدن روند درمان را دارید میکرونیدلینگ می تواند به شما کمک کند.
   موفق باشید

 47. سلام دکتر خسته نباشید من چند ساعتی هستش میکرونیدلینگ انجام دادم برای جای جوش و اسکار جلسه سومم هستش تو اینه نگاه کردم دیدم صورتم پراز دونهای قرمز ملتهب هستش انجار جای سوزنه ولی دو جلسه قبل اینجوری نبود یدست قرمز بود نگرانم لطفا راهنمایی کنید سپاس

 48. سلام اقای دکتر . من الان 12 روزه میکرونیدیلینگ انجام دادم . دوتا سوال دارم یکی اینکه الان تغییر مثبتی روی پوستم احساس نکردم چقد طول میکشه ک تغییراتو متوجه بشیم و سوال دومم اینه که چند روز بعد از میکرو نیدیلینگ میتونیم کرم لایه بردار استفاده کنیم

  1. درود بر بهار خانم
   پاسخ درمان میکرونیدلینگ بطور معمول یک هفته تا ده روز بعد قابل رویت است و البته تکنیک درمان ، عمق نفوذ و مواد مزوتراپی مورد استفاده در پاسخ به درمان تاثیر گذار است.کرم لایه بردار بعد از فروکش کردن التهاب حداقل یک هفته بعد از میکرونیدلینگ قابل استفاده است.
   موفق باشید

 49. سلام آقای دکتر وقتتون بخیر،بنده اطراف گونه هام جای اسکار زیادی داره به همین دلیل 3جلسه لیزر فراکشینال انجام دادم و تاثیر چندانی نداشت دکترم گفت دو جلسه ترکیب نیدلینگ و لیزر با هم انجام میدم،به نظرتون جوابگو هست!؟ممنونم از پاسخگویتون

  1. درود بر عهدیه خانم
   درمان جای جوش بر حسب عمق اسکار و نوع اسکار متفاوت است و ممکن است صرفا با نیدلینگ و لیزر بر طرف شود و اگر آتروفیک و عمیق باشد با درمان ترکیبی سابسیژن درمان شود. صبور باشید و توصیه پزشکتان را انجام دهید تا نتیجه مطلوب حاصل شود.
   موفق باشید

 50. سلام اقای دکتر . من الان 5 روزه میکرونیدیلینگ انجام دادم چند روز دیگه میتونم از کرم لایه بردار استفاده کنم و اینکه استفاده از کرم لایه بردار تو دوره انجام نیدیلینگ مشکلی نداره؟

  1. درود بر raha
   کرم های لایه بردار مکمل درمان میکرونیدلینگ می باشند ولی بدلیل ماهیت اسیدی این ترکیبات بلافاصله بعد از درمان توصیه نمی شوند چرا که موجب تحریک بیشتر پوست شده و دوره ترمیم را طولانی تر می کنند و حداقل یک هفته بعد از میکرونیدلینگ بر حسب درصد داروی لایه بردار می توانید از این ترکیبات استفاده نمایید.
   موفق باشید

 51. سلام آقای دکتر. من پوستم نازک و حساس هست میخواستم بدونم میکرونیدلینگ براش ضرر داره؟؟ بعد شنیدم میکرونیدلینگ 2. میلی متری هم هست. بعد آیا برای پلک هم میشه استفاده کرد؟؟؟ پیشاپیش از توجه و پاسخگویی شما سپاسگزارم

 52. سلام دکتر من میکرونیدلینگ برای ترک های ران انجام دادم و ۵ روز دیگه لیزر موهای زائد همون ناحیه رو دارم.مشکلی نداره؟

 53. سلام خوب هستین اقای دکتر ممنون ازصبر و حوصله ای که به خرج میدین و سوال همه رو جواب میدین.منم ازتون سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید.صورتم من یه قسمتایی سلولیت زده و پوستم سفید هست یه مقدار لکه هم هست رو گونم میتونم از مزونیدلینگ با کوکتل های ضد سلولیت و روشن کننده استفاده کنم ؟آیا اثر میکنه؟و سوال دیگم اینکه مزونیدلینگ رو وچروک های ریز هم اثر میکنه و چه کوکتلی برای چروک خوبه که بگم استفاده کنن؟؟؟مزونیدلینگ اثر لیفت هم داره؟

  1. درود بر roya
   در مزونیدلینگ بر حسب نوع درمان از کوکتل مزوتراپی اختصاصی استفاده می شود و در صورت وجود لک از کوکتل های ضد لک و در صورت چین و چروک در پوست از کوکتل اسید هیالورونیک استفاده می شود. در مورد لیفت پوست هم کوکتل مزولیفت استفاده شده و پوست سفت می شود و تاثیر درمان بعد از چند جلسه درمان دیده خواهد شد.
   موفق باشید

 54. من 37 ساله هستم پوستم نازک و حساس هست اخیرا هم دچار افتادگی و چروک شده میخواستم بدونم بین میکرونیدلینگ و هایفوتراپی کدوم یکی برای من بهتر هست هم از نظر کارایی و سریع جواب دادن و هم از نظر هزینه

  1. درود بر زهرا خانم
   درمان موثر افتادگی پوست هایفوتراپی است هر چند که میکرونیدلینگ هم می تواند تا حدودی موجب سفت شدن پوست شود ولی گزینه اول برای لیفتینگ پوست نمی باشد و در بعضی از موارد روش ترکیبی هایفوتراپی و میکرونیدلینگ بطور همزمان برای تاثیر بیشتر انجام می دهیم که هم در سطح پوست و هم در عمق آن کلاژن سازی و لیفتینگ انجام شود.
   موفق باشید

 55. باسلام آقاي دكتر. آيا نيدلينگ براي دور چشم برگشت پذيز هست؟ آيا پس از مدتي دوباره به حالت اول برنميگردد؟با تشكر

 56. سلام آقاي دكتر از شكيباييتون در پاسخ دادن به سوالات كمال تشكر رو دارم ميخواستم بدونم مصرف قرص پرانول در زمان نيدلينگ و بعد از آن مشكلي بوجود مياورد؟ با تشكر

 57. باسلام خدمت اقای دکتر
  اقای دکتر من پارسال حدود ۵ماه قرص رواکوتان خوردم
  و قطع کردم و باز امسال ۵ماه دیگه خوردم
  و ۴ماهه ک دیگه نمیخورم و شدت جوش هام کمتر شده
  و تقریبا دیگه نمیزنم شاید خیلی کم بعد ۴ماه درناحیه پیشونی
  دکترم بهم گفت زیر ۶ماه نباید بخوری و بهم پیشنهاد کرد باز
  بخورم ک الان قرص رواکوتان دیگه تو داروخونه ها نیست
  وپیدانمیشه من الان باید چیکارکنم و اینکه میتونم برای قرمزی جای جوش هام الان بعد ۴ماه قطع رواکوتان میکرونیدلینگ انجام بدم ممنون

  1. درود بر Marjanخانم
   انجام کارهای تهاجمی پوست مثل میکرونیدلینگ ،تزریق چربی و سابسیژن حداقل 6 ماه بعد از قطع راکوتان قابل انجام است. چنانچه جوش های شما بهبود یافته اند ادامه درمان با راکوتان ضروری نیست. با این وجود بهتر است با پزشک معالج خودتان در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 58. ممنونم آقای دکتر. من سی سالمه .میخوام بدونم در یک جلسه میشه هم لیزر فراکشنال ار اف رو انجام داد و هم co2 اگه میشه اول کدوم یکی رو باید انجام داد؟
  سوال دوم ایا سابزیشن مث لیزر درمان میکنه یا اینکه مثل تزریق ژل هر شش ماه یا یک سال دوباره میخوابه و نیاز به انجام دوباره پیدا میکنه؟

  خیلی خیلی ممنون از لطف و محبت و صبوری شما

 59. با سلام خدمت آقای دکتر
  اول خیلی خیلی ممنون از شما در هیچ وبسایتی اینقدر جامع در خصوص راههای درمان ضایعات پوستی رو ندیدم و اینقدر حوصله برای جواب دادن به علاقه مندان به شما
  سوالی که من داشتم اینه که من خطوط خنده ام عمیق شده این راه درمانش میکرونیدلینگ بهتر جواب میده یا سابزیشن؟
  خودم چون میکرونیدلینگ راحت تره انتخابمه چون از راستش از این فیلم سابزیشن یه کم ترسیدم.ولی به نظر شما راه درمانش کدومو انتخاب کنم؟

  1. درود بر سید علی
   از حسن نظر شما ممنون و سپاسگذارم
   با افزایش سن به تدریج خط خنده بدلیل شل شدن پوست ناحیه گونه و انقباض عضله زایگوماتیک حین خندیدن عمیق می شود بطوریکه زاویه بین دو خط خنده بسته شده و از حالت منفرجه به زاویه حاده تبدیل می شود که تاثیر زیادی بر روی حالت چهره و سن فرد می گذارد. بنابراین بر حسب علت اولیه و شدت آن نوع درمان انتخاب می شود که سفت کردن پوست ناحیه گونه با روش های مختلف از قبیل هایفوتراپی و میکرونیدلینگ و ….پر کردن خط خنده با تزریق فیلر، مزوتراپی و سابسیژن و یا ترکیبی از درمان های فوق انجام می شود.
   موفق باشید

 60. سلام و عرض ادب
  کسی که راکوتان مصرف میکنه..باتوجه به اینکه پوست حساس میشه..میتونه میکرونیدلینگ انجام بده?

  1. درود بر نسرین خانم
   انجام میکرونیدلینگ حداقل تا شش ماه بعد از قطع مصرف راکوتان قابل انجام است و قبل از این مدت احتمال بروز اسکار هایپرتروفیک و واکنش شدید پوستی وجود دارد.
   موفق باشید

 61. سلام آقاي دكتر ممنونم بخاطر وقتي كه در اختيار ما ميگذاريد دو تا سوال داشتم اول اينكه ايا مصرف كپسول داكسي سايكلين با نيدلينگ تداخلي ندارد؟ و دوم اينكه تا چند روز بعد از نيدلينگ ميشود رنگ ابرو گذاشت؟

 62. با سلام خدمت جناب آقا یدکتر
  جناب آقای دکتر من 2 هفته پیش خدمتتون رسیدم و میکرونیدلینگ انجام دادم . تاثیرش به حدی خوب بود که همه ازم میپرسن کجا رفتی
  جناب آقای دکتر می خواستم بدونم آیا من میتونم تو هفته سوم خدمتتون برسم برای ادامه درمان ؟ یا حتما باید 4 هفته بشه؟

  1. درود بر هانا خانم
   بطور معمول در مواردی که جای جوش عمیق باشد درمان تا عمق لایه درم انجام می شود و در نتیجه تاثیر درمان بیشتر شده و کلاژن سازی بیشتری صورت می گیرد و برای تکمیل فرایند کلاژن سازی فاصله بین جلسات 4 هفته توصیه می شود بهتر است صبور باشید تا پروسه درمان تکمیل شود.
   موفق باشید

 63. سلام اقاي دكتر وقتتون بخير،دو روز بعد از نيدلينگ كه صورت رو ميشوييم با اب خالي بايد باشه يا ژل و صابون؟ بعد اگر پوسته هاي ريزي رو كه بوجود مياد لايه برداري بشه مشكلي داره؟

 64. با سلام-ممنون از وقتی که میزارید وپاسخگو هستید
  من جهت ترمیم جای جوشها به دکتر مراجعه کردم سابسیژن همزمان با تزریق چربی پیشنهاد کردند.با توجه به اینکه تزریق پربی موقتی هست بهتر نیس همزمان با سابسیژن میکروندلینگ در لایه های زیرین انجام شود؟
  با توجه به اینکه شاغل هستم و مایلم یه بار این عمل انجام شود از طرفی سریع وماندگار یز باشد به نظر شما تزریق همزمان چربی با سابسیژن انجام دهم و در ماههای آینده میکرو ندلینگ تنها انجام دهم بهتر نیس؟
  شما چه چیشنهادی دارید.ممنون

  1. درود بر اعظم خانم
   سابسیژن برای درمان جای جوش عمیق توصیه می شود و در صورتیکه اسکار عمیق باشد ،تزریق همزمان فیلر ، کوکتل مزوتراپی و یا چربی انجام می شود. تکنیک درمان از فردی به فرد دیگر متفاوت است و ماندگاری تزریق چربی بطور متوسط 30 تا 40 درصد می باشد که البته یک روش دائمی است و با تکرار درمان اسکارهای آتروفیک برای همیشه درمان می شوند.

 65. سلام جناب دكتر
  من ميخوام تا چند ماه اينده اقدام به باردارى كنم ولى در حال حاضر ميخوام از ميكرو انجام بدم همراه با كوكتل براى جاى جوشهام
  ميتونم تا قبل از باردارشدن ازش استفاده كنم؟تا زمانى كه نطفه تشكيل نشده استفاده از كوكتل ها منعى نداره؟

  1. درود بر سارا خانم
   قبل از میکرونیدلینگ از کرم بی حسی موضعی استفاده می شوذ و حین و بعد از درمان از کوکتل های مزوتراپی بر روی پوست اسپری می شود، که این مواد ممکن است جذب خون شوند ولی تا چند ساعت بعد از بدن دفع خواهند شد. چنانجه قصد بارداری در آینده دارید منعی برای میکرونیدلینگ وجود ندارد، با این وجود در صورت شک به بارداری حتما آزمایش خون انجام دهید چرا که در صورت بارداری مواد فوق ممکن است جذب سیستمیک شده و بر روی جنین آثار نامطلوب بگذارند.
   موفق باشید

 66. سلام آقای دکتر من صورتم جای جوش داره با یکی دو تا دکتر مشورت کردم گفتند سابسیژن انجام بدم ، قبل از این کار باید پماد یا سرم روشن کننده استفاده کنم یا هر موقع بخوام می تونم وقت بگیرم بیام سابسیژن انجام بدم چون شاغل هستم نمی تونم هر زمان شد بیام . لطفا راهنمائیم کنید . ممنون

  1. درود بر farhadi6446
   آمادگی برای سابسیژن مصرف نکردن آسپرین و مسکن های NSAIDS از قبیل ژلوفن ، ایندومتاسین و… یک هفته قبل از درمان می باشد، قبل از مراجعه استحمام کنید چرا که تا 48 ساعت بعد از سابسیژن مجاز به دوش گرفتن نمی باشید. معمولا یک یا دو روز بعد از درمان تورم موضعی وجود دارد که استراحت و خانه نشینی توصیه می شود. تورم با کمپرس سرد بتدریج از بین می رود، بنابراین چنانچه شاغل هستید قبل از تعطیلات با هماهنگی قبلی مراجعه بفرمایید.
   موفق باشید

 67. با سلام و احترام
  اقای دکتر چه مدت بعد از انجام میکرونیدلینگ می توان جهت چروک دور چشم و رفع خط خنده از بوتاکس استفاده کرد؟

 68. باسلام اقای دکتر من 26سالمه و صورتم بدلیل کاهش وزن یکم افتادگی داره و یکطرف لبم خط خنده داره میخاستم بدونم میکرونیلدینگ میتونه بهم کمک کنه یا هایفوتراپی؟ایا برای سن 26سال هایفو مشکلی نداره و عوارضی نداره؟

  1. درود بر ستاره خانم
   بطور معمول شل شدن و افتادگی پوست بعد از 30 سالگی بتدریج شروع می شود و برای درمان روش های مختلف لیفتینگ غیر جراحی توصیه می شود. اگر افتادگی پوست شما زیاد نیست ، میکرونیدلینگ برای شما ارجح است و چنانچه افتادگی زیاد باشد هایفوتراپی توصیه می شود و منعی برای سن شما ندارد.
   موفق باشید

 69. با سلام
  آقای دکتر من بیش از ده روز است که میکرونیدلینگ انجام دادم تقریبا خوب شده فقط یه کم زبری دارد آیا میتوانم اکنون از ضد آفتاب رنگی و ژل ستشو استفاده کنم؟آیا جوش هایی که بعد میکرو بیرون امده برطرف می شود.

 70. سلام آقای دکتر
  خیلی ممنون بابت وقتی که در اختیار بیماران قرار میدهید و با سعه صدر جواب میدهید.

  من دارای اسکار آکنه هستم . کارها ی مختلفی انجام دادم ولی متاسفانه جای جوشها بدتر شدن. از جمله ده سال پیش سابسیژن انجام دادم اولایل خوب بود ولی بعد 6-7 سال به مرور فرورفتگیهای عمیق در محل انجام سابسیژن در صورتم بوجود آمده.
  1- ایا با تکنیک جدید سابسیژن که سوزنی است امکان بروز این عارضه هم هست یا نه؟
  2- از بین میکرونیدلینگ و نیدل آر اف کدام یک برای رفع اسکار جوش بهتر است؟به نظر شما نیدل آراف جدید تر و بهتر است؟

  ممنون از شما

  1. درود بر شهلا خانم
   با افزایش سن در میانسالی چربی زیر پوستی تحلیل می رود و در خط خنده ، گونه ها ،زیر چشم و جای جوش های قبلی این موضوع مشهود تر است. تغییرات چربی زیر پوستی با افزایش سن به شکل اضافه شدن ضخامت چربی شکم و پهلو و کاهش ضخامت چربی صورت می باشد. درمان سابسیژن با کانولای مخصوص انجام می شود و برای تاثیر بیشتر ممکن است بطور همزمان فاکتور رشد و یا فیلر به زیر پوست تزریق شود. نیدل آر اف بدلیل اینکه دارای امواج آر اف است ممکن است تحلیل چربی را در صورت شما تشدید نماید و میکرونیدلینگ برای شما ارجح است.
   موفق باشید

 71. سلام خسته نباشيد.ببخشيد يك سوال من الان ١٠ روز از انجام اولين جلسه ميكرونيدلينگ ميگذره،منتها پوستم ٢،٣ روزه ثابت رنگ صورتي داره، و تغييري نكرده.. ميخوام بدونم از رنگ صورتي تا بهبود كامل پوست چند روز طول ميكشه؟؟؟؟

  1. درود بر سحر خانم
   بطور معمول بعد از دو تا سه روز قرمزی پوست بعد از میکرونیدلینگ بتدریج از بین می رود و پرهیز از اشعه ماوراء بنفش خورشید و عدم مصرف آسپرین و مسکن های ضد التهابی مثل ایندومتاسین و… و استفاده از کرم های ترمیم کننده و ضد آفتاب به بر طرف شدن سریع قرمزی کمک بیشتری می کند.
   موفق باشید

 72. سلام اقای دکتر. ممنون از لطف و حوصله و سخاوتمندیتون در پاسخگویی به سوالات. ممنون میشم پاسخ سوال بنده رو هم بدید.من 4 روز هست که جلسه دوم میکرونیدلینگ رو با فاصله 3 هفته از هم انجام دادم اما متاسفانه پوستم به شدت کبود و تیره شده و اثار زخم و خراش روی اون بعد از گذشت 4 روز همچنان مشهود هست. خیلی نگران این مساله هستم. میشه لطف کنید و بگید علت این ماندگاری زخمها چی هست و ایا ممکنه این لکها روی صورتم باقی بمونن؟ میشه از پماد الفا به عنوان ترمیم کننده استفاده کنم؟
  سپاسگذارم

  1. درود بر ماری خانم
   درمان عمقی میکرونیدلینگ احتیاج به استراحت دادن به پوست جهت ترمیم و تکمیل فرایند کلاژن سازی دارد و فاصله بین جلسات حداقل 4 هفته تعیین می شود. بعد از میکرونیدلینگ بطور معمول پوست روشن تر و صاف تر می شود. بنابراین فاصله سه هفته که ذکر کرده اید مناسب برای تکمیل فرایند فوق نبوده است و روش درمان ، مراقبت های بعد از درمان ،نوع دستگاه ، کیفیت کوکتل مزوتراپی استفاده شده و عمق درمان می توانند در نتیجه درمان موثر باشند بنابراین بهتر است با پزشک خودتان در مورد موارد فوق مشاوره داشته باشید.
   موفق باشید

   1. سلام خسته نباشید
    من 1روز میکرونیدلینگ انجام دادم
    کارمم پیش بخار خشکشویی هستش میخاستم بدونم مشکلی پیش نمیاد؟

    1. درود بر زهرا خانم
     تحرک بدنی و حرارت موضعی موجب افزایش جریان خون در سطح پوست می شود و در 24 ساعت اول بعد از میکرونیدلینگ استراحت کامل و پرهیز از حرارت موضعی و نور خورشید توصیه می شود. چرا که در غیر این صورت تورم و قرمزی پوست شما افزابش یافته و دوره ترمیم طولانی تر خواهد شد.
     موفق باشید

 73. سلام و عرض احترام
  امکانش هست که میکرونیدلینگ به خواسته ی خودمون بدون کوکتل انجام بشه؟‌ دوست دارم که ترمیم پوستم بخاطر تولید طبیعی کلاژن باشه

 74. باسلام آقای دکتر من صورتم پر از جای جوش بود 6 بار لیزر و یک بار سابسیژن انجام دادم تا 50 درصد بهتر شده بنظر شما برای ادامه درمان میکرونیدلینگ بهتر هست یا همون لیزر فراکشنالو ادامه بدم؟ رنگ پوستم روشن و جای جوشام به حالت دسته ای سوزن سوزن هستند.
  ممنون از وقتی که برای ما میزارین

 75. سلام امیدوارم خوب باشید . من در اثر کار کردن زیر افتاب دچار لکه های قهوه ای روی پوست شدم ایا میکرونیدلبنگ درمان قطعی لز بین بردن این لکه هاست . از کرم های ضد لک گرانقیمت هم استفاده کردم ک نتیجه نگرفتم چرا که به طور مداوم زیر افتاب مشغول به کارم. در حین درمان با میکرونیدلینگ ایا کرم های ضد لک هم تجویز میکنید یا ضدافتاب ،یا لازم نیست. ایا بعد از عمل میتوان به فعالیت زیر افتاب ادامه داد. ایا زدن کرم ضد افتاب بعد از عمل مجاز است یا حتی شستشو

  1. درود بر پژمان
   حین میکرونیدلینگ از کوکتل های روشن کننده پوست استفاده می شود که به عمق پوست نفوذ کرده و ضایعات هایپر پیگمنته را از بین می برد. استفاده از کرم های ضد لک بعد از میکرونیدلینگ ایده خوبی است چرا که جذب این کرم ها بعد از درمان به عمق پوست تسهیل شده و موثرتر خواهد بود. پرهیز از آفتاب بعد از میکرونیدلینگ بویژه در چند روز اول حیاتی است و در صورت عدم رعایت این موضوع ممکن است لک های شما تغییری نکرده و حتی بدتر هم بشود.
   موفق باشید

 76. سلام و خسته نباشيد
  من مشغول ميكرونيدلينك و تزريق كوكتل براي خطوط گردن هستم در شهرستان ، ٣٥ سالمه ، سوالم اينه قرص مورد جوانسازي وكلاژن سازش به عنوان مكمل خوب هست استفاده كنم؟ تاثير داره؟ مصرفش گفتن روزي ٤ تا اما مشاورش گفت روزي دو عدد كافيه و چون مشكل معده كمي دارم در كل ميخواستم بدونم قرص هاي خوبي هست؟ پوست صورتم مختلط هست

  1. درود بر زهرا خانم
   imedeen از جمله مکمل های با کیفیت است و برای افرادی که صورت لاغری دارند و قصد پر شدن صورتشان همراه با میکرونیدلینگ و یا سایر روش های جوانسازی دارند توصیه می شود. این دارو پیشرفته ترین قرص ضدپیری است که تا به حال تولید شده و برای زندگی شهری که مملو از آلودگی هوا، دود سیگار و استرس می باشد، بسیار مناسب است. در این قرص از کمپلکس دریایی(Biomarine Complex)، لیکوفنس جی.اس (Lycophence GS)عصاره هسته انگور و ویتامین C استفاده شده است. مصرف روزی دو عدد از این مکمل توصیه می شود.
   موفق باشید

 77. با سلا. من برای اسکارهای تقریبا سحطی صورتم میخواستم میکرونیدلینگ انجام بدم ولی جوشهای زیر پوستی ریزی در قسمت چانه دارم که شدید نیستن و همیشه با کرم های ضد جوش کنترلشون میکنم. حالا امکان داره با میکرونیدلینگ این جوشها تشدید و ملتهب بشن ؟ در این صورت چه کار باید کرد؟ متشکرم..

  1. درود بر baran خانم
   در میکرونیدلینگ ممکن است جوش های زیر پوستی که در روزهای آینده قرار است به سطح پوست برسند، سریع تر به بیرون راه پیدا کرده و به ظاهر تعداد جوش ها بیشتر شود.بنابر این بهتر است جوش های فعال و زیر پوستی با مصرف انتی بیوتیک موضعی و یا خوراکی مناسب کنترل شده و سپس میکرونیدلینگ انجام شود. درمان جای جوش های سطحی با دستگاه درماپن انجام می شود که در چند جلسه می باشد و برای پوست های چرب و مستعد آکنه از کوکتل های مخصوص تنظیم کننده سبوم استفاده می شود که ترشح غدد چربی پوست را کاهش داده و نهایتا بروز آکنه جدید کمتر خواهد شد.
   موفق باشید

 78. سلام خسته نباشید دخترم یکماهه پیشونیش بخیه خورده جراحتش عمقی بودو سه لایه بخیه زدند وطول اسکار دوسانت ونیم میباشد ویک قسمت ازاون بنظر کمی گوشت اضافه زده میخاستم ببینم روش میکرونیدلینگ براش مناسبه یانه درضمن لووکسین مصرف میکنه وازکی باید میکرولیدنیگ راشروع کنیم

  1. درود بر آرسام
   درمان اسکار هایپرتروفیک با روش میکرونیدلینگ دو ماه بعد از بخیه شروع می شود که برای جواب دهی بهتر در چند جلسه با عمق نفوذ بالا و بفاصله یک ماه درمان انجام می شود که بسیار موثر است.مصرف داروی لووتیروکسین تداخلی با انجام میکرونیدلینگ ندارد.
   موفق باشید

 79. سلام وخسته نباشید خدمت اقای دکتر
  من چند. سال است پوست صورتم دچار ملاسما شده .جای جوشها رو صورتم تبدیل به لک شده ..ایا میکرو نیدلینگ برای ملاسما خوبه یا اینکه لک ها رو بیشتر میکنه؟؟ممنون از پاسخگوییتان

  1. درود بر فرشته خانم
   میکرونیدلینگ همراه با کوکتل های ضد لک یکی از روش های درمان ملاسماست با این وجود بعد از در بسیاری از افراد علت اصلی ایجاد لک در صورت ، اشعه ماوراء بنفش خورشید است و ممکن است در فصل تابستان این لک ها پر رنگ تر شوند. بنابراین از ضد آفتاب مناسب استفاده کنید و در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید. در فصل تابستان درمان ملاسما با میکرونیدلینگ تنها در صورتی توصیه می شود که در زمان قرمزی پوست بطور کامل در خانه باشید که معمولا چند روز طول می کشد.در غیر این صورت بهتر است در نیمه دوم سال که شدت تابش آفتاب کمتر است اقدام به درمان نمایید.
   موفق باشید

 80. سلام من يك هفته است نيدلينگ انجام دادم هنوز يكم قرمزي دارم و يكم ورم مدام هم ترميم كننده و زينك و ضد افتاب و كپسول ويتامين اي استفاده كردم بيرون هم اصلا نرفتم… حالا ميخام بدونم ميتونم از اين ب بعد از ضدافتاب رنگي استفاده كنم؟؟؟

  1. درود بر باران خانم
   بدلیل افزایش قدرت جذب پوست بعد از میکرونیدلینگ استفاده از کرم های آرایشی و ضد آفتاب رنگی بمدت چند روز توصیه نمی شود. از کرم ضد آفتاب ساده استفاده کنید تا قرمزی پوستتان کاملا برطرف شود.
   موفق باشید

 81. درود بر زهرا خانم
  میکرونیدلینک برای لیفت گردن قابل انجام است ولی باید همزمان از کوکتل های مزولیفت استفاده نمایید و بعد از درمان کرم با کرم لیفت از پایین به سمت بالا گردنتان را ماساژ دهید. این کار را روزی دو نوبت تکرار کنید. کرم ایرانی برای لیفت صورت ، سینره مناسب است و اگر هزینه بیشتری می کنید لیراک فرانسه را تهیه کنید. با این تدابیر پوست گردن شما سفت تر خواهد شد ولی اگر باز هم کاملا راضی نشدید آخرین و موثرترین گزینه هایفو تراپی است
  موفق باشید

  1. ممنونم از پاسختون قيمت كرم اصلا مهم نيست فقط پوست من حساسه و لك ها دير از بين ميرن ضد افتاب و ضد لك خوب و كرم خوب بعد ميكرو بهم معرفي كنيد ممنون ميشم ، الان كرم كوهرنس ليراك رو ميزنم اما خوب تا زماني كه استفاده ميكني خوبن من براي ترميم گردنم بر اثر ليزر كرم cimeosil ميزدم كه خيلي سرعت ترميم رو بالا برد

   1. درود بر زهرا خانم
    شما کرم های معتبری استفاده می کنید با این وجوداستفاده از کرم های مرغوب فقط یک قسمت مراقبت از پوست است و پرهیز از اشعه ماوراء بنفش خورشید ، کاهش استرس ،تغذیه و خواب مناسب و درمان بموقع از دیگر مواردی است که می بایست لحاظ شوند
    موفق باشید

 82. سلام آقاي دكتر،خسته نباشيد من دو روز پيش ميكرونيدلينگ امجام دادم اما دكترم گفت كه فقط ٢٤ ساعت صورتت نشور و ٤٨ ساعت حمام نرو،هيچ پماد ترميم كننده يا كرمي رو معرفي نكرد كه به صورتم بزنم،هنوزم صورتم قرمزي داره،آيا ميتونم از كرم مرطوب كننده يا آبرسانم استفاده كنم؟و اينكه براي منافذ روي بيني هم ميكرونيدلينگ انجام ميشه؟و از هيچ محلول يت كوكتلي هم استفاده نكرد الان خيلي نگرانم پوستم بدتر شه

  1. درود بر پریسا
   معمولا برای محافظت از پوست در مقابل عوامل محرک بیرونی از پماد زینک اکسید برای 24 ساعت اول بعد از میکرونیدلینگ استفاده می شود و بعد از آن از کرم های ترمیم کننده و در صورت لزوم ضد آفتاب بدون رنگ. میکرونیدلینگ برای منافذ باز روز بینی هم قابل انجام است و شستشوی صورت 24 ساعت بعد با آب خنک به کاهش تورم و قرمزی کمک می کند و نگرانی شما بی مورد است.
   موفق باشید

 83. با عرض سلام و خسته نباشید
  من یک هفته پیش چندتا خال پوستی روی صورتم رو برداشتم و من بدزخمم یعنی جای زخمها میمونه روی پوستم و منافذ باز هم روی بینی و اطرافش دارم و دکترم گفت که میکرودرم برام مناسبه اما باز دو دل هستم ک میکرودرم انجام بدم یا میکرونیدلینگ؟
  ممنون از پاسخگوییتون

  1. درود بر مهدیه خانم
   اگر سابقه کلوئید بر روی زخم های قبلی ندارید و بعد از اسکار گوشت اضافه ایجاد نشود درمان موثرتر برای منافذ باز و درمان اسکار جای خال ها میکرونیدلینگ است که در مقایسه با میکرودرم عمقی تر انجام می شود و موثرتر است
   موفق باشید

 84. سلام آقای دکتر
  بعد از میکرونیدلینگ آیا رژیم غذایی خاصی باید رعایت بشه؟ متشکرم

  1. درود بر سمیه خانم
   بدلیل افزایش جریان خون در پوست بعد از میکرونیدلینگ مصرف غذاهای داغ ، چای ،قهوه داغ ، ادویه جات تند ، فلفل ، نوشیدنی های الکلی و مصرف دخانیات در 24 ساعت اول بعد از میکرونیدلینگ ممکن است موجب بر افروختگی در صورت شده و قرمزی و تورم در موضع تشدید شود. بدلیل تحریک تولید کلاژن مصرف پروتئین و ویتامین سی به تسریع در ترمیم کمک می کند.
   موفق باشید

 85. باسلام
  آقاي دكتر من صورتم جاي جوش شديدي دارم دو ماه پيش سابسيژن انجام دادم تقريبا ٤٠ درصد نتيجه مثبت داشت و عمق جوشگاه ها خيلي كمتراز قبل شده
  ميخاستم راهنمايي كنيد كه براي ادامه ي درمان و٦٠ درصد بقيه كدوم روش رو توصيه ميكنيد ؟
  أيا دوباره عمل سابسيژن رو انجام بدم يا نه ؟

  1. درود بر سویل
   سابسیژن برای درمان جای جوش عمقی و آتروفیک توصیه می شود و میکرونیدلینگ برای درمان جای جوش سطحی کاربرد دارذ. هر چند در بعضی از موارد هر دو روش میکرونیدلینگ و سابسیژن بطور همزمان انجام می شوند. چنانچه بعد از سابسیژن 40 درصد ثمر بخش بوده است پس دوباره این درمان را تکرار نمایید.
   موفق باشید

 86. درود بر بشیر شهاب
  میکرونیدلینگ همزمان با کوکتل های آب رسان موجب بهتر شدن خشکی و چروک اطراف چشم و لب شما می شود که در صورتی که بعد از تکمیل دوره درمان از کرم های مرطوب کننده استفاده نموده ،مصرف مایعات را بیشتر کرده و از ضد آفتاب استفاده نمایید ، ماندگاری طولانی خواهد داشت و با این درمان افتادگی متوسط پوست شما نیز درمان می شود.
  موفق باشید

 87. درود بر سارا خانم
  شما می توانید 4 هفته بعد از لیزر co2 میکرونیدلینگ انجام دهید که البته برای یک دست شدن پوست، تمام نواحی صورت انجام می شود و محدود به گونه نمی باشد. تعداد جلسات بسته به عمق جای جوش متفاوت است و بطور متوسط 3 تا 5 جلسه درمان انجام می شود. در تابستان هم میکرونیدلینگ قابل انجام است به شرطی که در 48 ساعت اول از منزل بیرون نروید و بعد از آن از کرم های ضد آفتاب بدون کرم پودر با SPF بالا استفاده نمایید.
  موفق باشید

 88. من صورتم زیاد عرق میکنه بخصوص اطراف دهان و پشت لب ..واقعا کلافم کرده اصلا نمیتونم ضدآفتاب بزنم یا آرایش کنم درضمن یکم کک و‌مک وافتادگی پوست دارم و۵۲ سالمه آیا میکرونیدلینگ جواب میده ممنون میشم جواب بدین

  1. درود بر مریم خانم
   استرس و فعالیت بیش از حد سیستم سمپاتیک و یا پرکاری تیروئید ، اضافه وزن و تحرک بدنی در محیط گرم از علل شایع تعریق بیش از حد است که درمان هر کدام متفاوت است. میکرونیدلینگ برای درمان تعریق بیش از حد نیست و بهتر است علل تعریق بیش از حد برای شما مورد بررسی قرار گرفته و درمان اختصاصی انجام شود. برای درمان کک ومک و افتادگی متوسط پوست میکرونیدلینگ روش مناسبی است.
   موفق باشید

 89. با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  بنده 33 سال دارم و از دوران نوزادی سوختگی با دارو در پایین لب و چانه دارم . برای لیزر مراجعه کردم اما چون سوختگی درجه 3 است لیزر جواب نمیده . می خواستم ببینم روش میکروندلینگ آیا موثره؟ و اگه موثره با چند جلسه جواب می گیرم . ممنونم

  1. درود بر ناهید خانم
   عموما سوختگی درجه یک و درجه دو بدون بجا گذاشتن اسکار کاملا ترمیم می شود ولی در سوختگی درجه 3 کل لایه های پوست درگیر می شود و روش های درمانی صرفا به بهتر شدن کیفیت اسکار و هم رنگ شدن آن به رنگ پوست کمک می کند و درمان صد در صد بجز پیوند پوست تا کنون ارائه نشده و میکرونیدلینگ هم بطور نسبی قوام اسکار را بهبود می بخشد.
   موفق باشید

 90. سلام خسته نباشید .
  منـ دیروز بعدظهر میکروندیلینگ انجام دادم بعد الان خارش داره پوستم ودکتره پماد تتراسایکلین ۳درصد بهمـ داده.
  و گفته تا ۲۴ساعت اب نزن ،بعد ترمیم کننده هم گفتن از امشب شروع کنم تا ۳-۴روز اول روزی ۷-۸مرتبه بعد اون روزی ۴-۵مرتبه
  از روز سومم ابرسان روزی ۳مرتبه و ضد افتابم از روز سوم(گفتن رنگی نباشه) گفتن اینو ادامه بدم.
  حالا من چند تا سوال داشتم
  ۱.این خارش مشکلی پیش نمیاره!!
  ۲.از امشب پمادتتراسایکلین و ترمیم کننده رو باید باهم بزنم ینی رو هم بزنم مشکلی پیش نمیاد!!!
  ۳.و از روز سوم ک ابرسان استفاده میشه کلا پماد تتراسایکلین وترمیم کننده و ابرسان و ضد افتاب روی هم استفاده کنم یا ن بزارم بین هر کدوم فاصله باشه!؟
  ۴.من از ضد افتاب بایودرما رنگی استفاده میکنم این مشکلی به وجود نمیاره!؟
  از امروز هم باید برم بیرون ولی این نقاب میزنم ک کل صورتم بگیره و مانع از خوردن نور افتاب بشه .
  تورو خدا جوابم بدید من خیلی میترسم بخاطر این خارش و اینک نتیجه بد ببینم

  1. درود بر مژگان خانم
   خارش بعد از میکرونیدلینگ بدلیل افزایش جریان خون در سطح پوست و شروع فرایند کلاژن سازی می باشد و جای نگرانی ندارد. بدلیل افزایش قدرت جذب پوست بعد از میکرونیدلینگ بهتر است از کرم های ضد آفتاب رنگی استفاده نکنید و معمولا در 24 ساعت اول بعد از میکرونیدلینگ از کرم اکسید دو زنگ استفاده شده که هم محافظ پوست است و هم ضد آفتاب مناسبی است و بعد از این مدت از کرم های ترمیم کننده استفاده نمایید. تجویز داروهای ضد لک ، لایه بردار و یا پماد آنتی بیوتیک بر اساس صلاحدید پزشک معالج است و بهتر است با پزشک درمانگر خودتان مشاوره داشته باشید.
   موفق باشید

 91. درود بر مژگان خانم
  بهتر است شما آخر هفته میکرونیدلینگ انجام دهید و حداقل 48 ساعت در خانه استراحت کنید تا ترمیم و رفع قرمزی پوست سریع تر انجام شود و در صورت اجبار برای بیرون رفتن از پماد اکسید دو زنگ استفاده نموده و با ماسک صورت خود را بپوشانید و در اوج ساعت گرما بیرون نباشید .مدت زمان بیرون ماندن را به حداقل رسانده و از کرم ضد آفتاب بدون کرم پودر استفاده کنید چرا که رنگ کرم ضد آفتاب ممکن است جذب پوستتان شود و در روند درمان تداخل ایجاد شود.در صورت تماس با اشعه ماوراء بنفش خورشید در 48 ساعت اول بدون تدابیر فوق امکان ایجاد لک در صورت شما وجود دارد.
  موفق باشید

 92. سلام من لکه هایی شبیه به کک ومک دارم وتجمع زیادی پیدا کردند میخواستم بدونم با روش میکرونیدلینگ برطرف میشوند وچند جلسه نیاز به این عمل دارند.ممنون

 93. سلام جناب دکتر.کرم ترمیم کننده رو تا چند روز باید استفاده بکنیم؟ تاثیر اصلی میکرونیدلینگ بعد چه مدت مشخص می شود؟

  1. درود بر شهاب آقا
   معمولا در 24 ساعت اول بعد از میکرونیدلینگ کرم اکسید دو زنگ مناسب ترین پوشش سطح پوست است چرا که روی یکی از مکمل های مورد نیاز پوست است و بعلاوه خواص محافظت کننده در برابر عوامل مضر بیرونی از قبیل اشعه ماوراء بنفش ، باکتری ها و آلودگی های محیطی دارد و بعد از این زمان استفاده از کرم های ترمیم کننده تا زمان از بین رفتن قرمزی و التهاب در موضع توصیه می شود. کلاژن سازی بلافاصله بعد از میکرونیدلینگ شروع می شود ولی تاثیر آن را حداقل 10 روز بعد بطور محسوس مشاهده خواهید کرد.
   موفق باشید

 94. سلام .ایامیکرو نیدلینگ برای از بین بردن لک ها و ناهمواری های ناشی از سوختگی قدیمی موثره وچند جلسه نیاز هست؟
  باتشکر

  1. درود بر مینا خانم
   میکرونیدلینگ برای درمان اسکار سوختگی موثر است و حداقل 50 درصد رنگ و قوام اسکار را به پوست طبیعی نزدیک می کند و معمولا بین 3 تا 5 جلسه درمان احتیاج دارد که تعداد دقیق جلسات در مشاوره مشخص می شود
   موفق باشید

 95. سلام دكتر
  من٦ روزه كه ميكرونيدلينگ انجام دادم از روز سوم تبخال زدم و خيلي نگرانم ميشه راهنمايي كنيد

  1. درود بر پوران خانم
   تب خال بعد از میکرونیدلینگ در افراد مستعد اتفاق می افتد که برای این افراد 24 ساعت قبل از درمان داروی ضد ویروس آسیکلویر تجویز می شود. نگران عوارض تب خال نباشید چرا که اگر عفونت ثانویه اتفاق نیافتد اسکار دائمی بجا نخواهد گذاشت به هر حال بهتر است با پزشک خودتان این موضوع را مطرح کنید تا درمان مناسب برای شما انجام شود.
   موفق باشید

 96. سلام دكتر جان من ديروز ميكرونيديلينگ انجام دادم دكتر به من گفت تا سه روز نبايد آب به صورتت بزني يعني زودتر صورتمون رو بشوريم ايرادي داره ممنون ميشم جواب منم بدين با تشكر

  1. درود بر آرزو خانم
   استحمام بعد از میکرونیدلینگ با آب ولرم بعد از 24 ساعت توصیه می شود با این وجود قبل از 24 ساعت با سرم شستشو ی استریل می توانید صورتتان را شستشو دهید. نکته مهم عدم استفاده از آب داغ است چرا که با افزایش جریان خون التهاب و قرمزی در پوست تشدید می شود. همواره در افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند و یا داروی ضعیف کننده سیستم ایمنی مصرف می کنند و یا درمان با عمق نفوذ بالا احتمال عفونت بعد از میکرونیدلینگ وجود دارد که ممکن است پزشک شما بنا بدلایل فوق توصیه به شستشو بعد از سه روز برای شما کرده است.
   موفق باشید

 97. درود بر سمیرا خانم
  متشکرم از لطف و محبت شما .قرمزی از عوارض گذرا و موقتی میکرونیدلینگ است و بتدریج بر طرف می شود. احساس خارش بدلیل آزاد شدن گرانول های پلاکت ها از قبیل فاکتور رشد و شروع فرایند کلاژن سازی است.کبودی به ندرت در اطراف چشم که پوست نازکی دارد اتفاق می افتد که برای پیشگیری از آن مصرف نکردن آسپرین و مسکن های این خانواده و ویتامین Eیک هفته قبل از درمان توصیه می شود .برای تسریع در روند ترمیم از استحمام با آب داغ پرهیز کنید و بطور مستقیم در معرض نور خورشید قرار نگیرید و از کرم های ترمیم کننده استفاده کنید. بتدریج قرمزی و التهاب از بین خواهد رفت با این وجود بهتر است با پزشک درمانگر خودتان در تماس باشید.
  موفق باشید

 98. باسلام ببخشیدمیکرونیدیلینگ تاچه اندازه موجب روشنی پوست میشه ایامحسوس هست واینکه ماندگاری داره یانه ومیکرونیدیلینگ باجوش های زیرپوستی تداخلی نداره

  1. درود بر زهره خانم
   میکرونیدلینگ موجب کلاژن سازی و لایه برداری در لایه اپیدرم می شود و یک پوست جدید و روشن جای پوست قبلی را می گیرد با این وجود در صورت وجود لک و یا تمایل به روشن شدن بیشتر پوست می توان از کوکتل های روشن کننده مزوتراپی استفاده کرد تا علاوه بر روشن شدن پوست ضایعات هایپر پیگمانته نیز بر طرف شوند.
   موفق باشید

 99. با سلام و خسته نباشید به اقای دکتر و ممنون ازراهنمایی هاتون,اقای دکتر من ترک پوست زیاد دارم و قدیمی هم شدن,بهم گفتن ک باید روش میکرونیدلینگ رودرکنار rfفرکشنال انجام بدم پوستم یکم سبزست,ایا انجام دوروش عوارض وسوختگی داره؟و اینکه ممکنه درطول زمان بدون چاق شدن دوباره این ترکای پوست برگردن؟ممنون میشم راهنماییم کنید ونظر خودتونوبگید ک من چکار کنم ؟

  1. درود بر شبنم خانم
   ترک پوست بر اثر رشد سریع بافت در زمان بلوغ یا بارداری و یا افزایش وزن اتفاق می افتد بطوری که سرعت افزایش حجم بافت بسیار بیشتر از سرعت کش آمدن پوست است و در نتیجه استرچ مارک ایجاد می شود.استفاده از کرم های مخصوص و چرب کردن موضع مثلا با روغن زیتون ممکن است از بروز این ترک ها پیشگیری نماید و درمان هایی که ذکر کرده اید برای استرچ مارک موجب بهبود نسبی ضایعات می شود(حدود 50 تا 70 درصد) و درمان صد در صد تا کنون برای آن وجود ندارد بنابراین همواره پیشگیری بهتر از درمان است و بهتر است از افزایش سایز بطور سریع اجتناب کرد و از کرم های مناسب در زمان بارداری استفاده کرد.
   موفق باشید

 100. درود بر خانم محمدی
  میکرونیدلینگ خانگی در عمق نفوذ کم تر از 0.5 میلی متر توسط خود فرد قابل انجام است که با دستگاه درمارولر انجام می شود و تا حدودی به نفوذ بهتر کرم های پوستی کمک می کند ولی درمان موثری برای مشکلات جدی پوست نمی باشد . بنابراین برای مقاصد درمانی انجام میکرونیدلینگ در عمق های بیشتر باید در کلینیک و در شرایط استریل توسط پزشک انجام شود تا از بروز عوارض ناخواسته جلوگیری شود. لک صورت شما احتمالا بدلیل تجمع ملانین در قسمت های عمقی پوست ایجاد شده است و بهتر است بطور عمقی و همراه با کوکتل های ضد لک در درمانگاه با بی حسی موضعی انجام شود.
  موفق باشید

 101. سلام و عرض ادب.باتشکر از پاسخگویی باحوصله شما دکتر عزیز
  من بعداز ۳هفته مجدادا میکرونیدلینگ انجام دادم.البته به توصیه دکترم.گفتن کمتراز ۱ماه نتیجه بهتر خواهد بود ولی اینجا خوندم شما ۴تا۶ماه رو توصیه کردید.الان نگران شدم پوستم اسیب میبینه؟
  ممنونم از راهنمایی شما

  1. درود بر پروانه خانم
   به منظور تکمیل فرایند کلاژن سازی فاصله بین جلسات میکرونیدلینگ بین 4 تا 6 هفته می باشد که تعیین دقیق فاصله بین جلسات بر حسب عمق نفوذ سوزن ها است. بعبارت دیگر هر چه درمان عمیق تر باشد پوست زمان بیشتری برای ترمیم و کلاژن سازی نیاز خواهد داشت و هر چه درمان سطحی تر باشد تاثیر درمان کمتر و زمان مورد نیاز برای ترمیم پوست نیز کوتاهتر خواهد بود. بعنوان مثال در عمق نفوذ 0.5 میلی متر درمان بسیار سطحی و محدود به اپیدرم می باشد و شبیه یک لایه برداری سطحی است و با فواصل کوتاهتر نیز ممکن است درمان تکرار شود. با این وجود رعایت نکردن فاصله بین جلسات درمانی و تکرار سریع جلسات ممکن است موجب فعال شدن آنزیم کلاژناز شده و تاثیر معکوس بر روی پوست بگذارد. بنابراین با توجه به موارد فوق رعایت فواصل استاندارد میکرونیدلینگ ضروری است هر چند پزشک شما بر حسب نوع درمان و عمق نفوذ و فیزیولوژی پوست شما فاصله دقیق بین جلسات را تعیین می کند.
   موفق باشید

 102. درود به دكتر عزيز ميخواستم بدونم داروهايي كه برا ميكرونيديلينگ استفاده ميكنن (اسيد هيالورونيك . كوكتل هاي مزوتراپي . سرم ويتامين سي و …) اينا هم فيك دارن يا نه بعد درصد جواب دهي بعد از ميكرونيديلينگ به اين موادي كه استفاده ميكنن هم بستگي داره يا نه چند بار هم انجام بديم برا صورت موردي نداره با تشكرررررر

  1. درود بر جلال عزیز
   مواد نامرغوب متاسفانه در بازاز وجود دارد و نوع کوکتل مصرفی در پاسخ دهی به درمان اهمیت زیادی دارد. به عنوان مثال برای درمان لک از سرم های ضد لک استفاده می شود و یا برای درمان منافذ باز و جای جوش از ترکیب فاکتور رشد و اسید هیالورونیک استفاده می شود. تعداد جلسات درمان بسته به نوع ضایعه متفاوت است و در معاینه مشخص می شود.
   موفق باشید

 103. من 37 سال دارم و نسبت به سنم پوست جوان و تقریبا بدون چروک دارم اما خط خنده دارم شما چه روشی رو پیشنهاد میدید.بسیار سپاسگزارم

 104. با سلام و خسته نباشید من میکرونیدلینگ انجام دادم و از دکترم پرسیدم اگه صورتمو بشورم اشکالی نداره ایشان گفتن نه و گفتند با شامپو بچه بشور و اشاره نکردند چند ساعت بعد و من سه ساعت پس از این عمل صورتم رو با آب ولرم شستم الان نگرانم که قرمزی مدت زیادی طول بکشه تا خوب شه و یا لک بشه ممنونم

  1. درود بر راحله خانم
   معمولا شستشو در 24 ساعت اول بعد از میکرونیدلینگ بهتر است انجام نشود با این وجود برای تمیز کردن موضع در چند ساعت بعد از میکرونیدلینگ می توانید از سرم شستشوی استریل استفاده نمایید. بدلیل تاثیر ضد التهابی سرما بر روی پوست ملتهب بهتر است صورتتان را با آب سرد شستشو دهید و از آب گرم اجتناب کنید تا قرمزی و تورم سریع تر بر طرف شود.
   موفق باشید

 105. سلام و عرض ادب
  من 27 ساله هستم . میخوام میکرولیدنینگ انجام بدم . کمی جای جوش و چروک ایجاد شده روی صورتم دارم و اینکه میخوام پوستم چند درجه ای روشن بشه . با توجه به اینکه کلاژن سازی در جوانان تا قبل از سن 40 وجود داره . آیا زمان برای انجام اینکار مناسب هست ؟
  واقعا میترسم از اینکار پشیمون بشم
  ممنون میشم پاسخ بدید

  1. درود بر مهناز خانم
   بهترین گزینه برای روشن شدن پوست صورت و درمان جای جوش روش میکرونیدلینگ است و البته کلاژن سازی در سنین بالاتر از 40 سال کمتر می شود ولی متوقف نمی شود که برای این گروه سنی ممکن است روش های ترکیبی از قبیل پی آر پی ، هایفوتراپی و میکرونیدلینگ برای جوانسازی و تحریک سلول های بنیادی انجام شود. سن شما برای میکرونیدلینگ مناسب است و به هیچ وجه جای نگرانی و ترس وجود ندارد.
   موفق باشید

 106. باسلام خدمت شما
  خواستم بپرسم که میکرونیدلینگ در صورت با دور چشم فرق می کند وباید هزینه جداگانه پرداخت کرد واینکه شما از چه دستگاهی برای میکرو نیدلینگ استفاده میکنید ممنون ازشما

  1. درود بر نانا خانم
   بدلیل نازک بودن پوست اطراف چشم عمق نفوذ در این ناحیه کمتر از بقیه قسمت های صورت است که با دستگاه درماپن تنظیم عمق درمان امکان پذیر است و درمان در این ناحیه هزینه اضافه ندارد. استفاده از ماسک و کرم های ترمیم کننده به کم شدن التهاب و بهبود سریع در موضع کمک می نماید.
   موفق باشید

 107. درود بر مریم خانم
  از نظر کلی انجام میکرونیدلینگ و لیزر موهای زائد با یکدیگر تداخلی ندارند با این وجود بدلیل اینکه میکرونیدلینگ برای استرچ مارک بطور عمقی انجام می شود و پروسه التهاب و قرمزی پوست ممکن است حدود یک هفته طول بکشد، در طول این زمان لیزر موهای زائد می تواند استرس زیادی به پوست شما وارد کند و التهاب را تشدید نماید . بنابراین بر حسب حساسیت پوست و عمق درمان و نوع لیزر موهای زائد بهتر است بین یک تا دو هفته فاصله رعایت شود تا عوارض جانبی ایجاد نشود.
  موفق باشید

 108. با سلام
  من هفته ای یک عدد کپسول ایزوترت-هگزال حاوی20 میلی گرم ایزوترتینوئین مصرف می کنم.آیا می توانم میکرونیدلینگ انجام دهم؟
  چند روز بعد تراشیدن و جراحی خال های صورت می توان میکرونیدلینگ انجام داد؟
  با تشکر

  1. درود بر فاطمه خانم
   داروی ایزوترتینوئین موجب ایجاد اسکار هایپرتروفیک بعد از کارهای زیبایی از قبیل لیزر ، میکرونیدلینگ، سابسیژن می شود و 6 ماه بعد از قطع مصرف داروی فوق می توان کارهای تهاجمی بر روی پوست شما انجام داد.
   موفق باشید

 109. باعرض سلام وخسته نباشید
  اقای دکتر من دوروزه که میکرونیدلینگ.انجام دادم ولی قرمزی پوستم کامل ازبین نرفته ولی کمترشده درضمن ازپمادزینک اکسایدنیز استفاده میکنم چه کارکنم قرمزی پوستم کامل ازبین بره یا خودش به مرورزمان ازبین میره؟اگه به مرورزمان ازبین میره چقدرزمان میبره؟خیلی ممنون

  1. درود بر احمد رضا
   قرمزی پوست بعد از میکرونیدلینگ طبیعی است و نشانه شروع کلاژن سازی در پوست است و مدت زمان بر طرف شدن آن از فردی به فرد دیگر متفاوت است با این وجود برای بر طرف شدن زودتر آن از کرم ترمیم کننده استفاده کنید و از نور مستقیم آفتاب پرهیز کنید و با آب سرد صورتتان را شستشو دهید. از هر عاملی که جریان خون را در پوست تشدید می کند مثل ورزش سنگین، گرمای زیاد ، نوشیدنی های داغ و الکل پرهیز نمایید بتدریج ظرف چند روز این قرمزی محو می شود و با پزشک خودتان در تماس باشید.
   موفق باشید

 110. سلام آقای دکتر خسته نباشید
  حداکثر جلسات میکرونیدلینگ برای اسکارآکنه 6جلسه هست؟بعد از این 6جلسه پوست صاف میشه؟
  یه سوال دیگه اینکه سابسیژن یک جلسه کافیه یا باید هربار با میکرونیدلینگ انجام بشه؟

  1. درود بر اعظم خانم
   تعداد جلسات میکرونیدلینگ بر حسب عمق اسکار آکنه و تعداد آن مشخص می شود که در اکثر موارد سه جلسه کافی است ولی در موارد خاص تعداد جلسات بیشتری انجام می شود. ترکیب سابسیژن و میکرونیدلینگ بطور هم افزا تاثیر درمان را بیشتر می کند و انجام سابسیژن در هر جلسه ضروری نیست و معمولا دفعات سابسیژن کمتر از میکرونیدلینگ است.
   موفق باشید

 111. سلام آقای دکتر
  پزشک یکماه قبل سابسیژن و لیزرco2 فرکشنال رو همزمان روی پوست من انجام داد. الان 4هفته میگذره ولی بهبودی حس نمیکنم و هم چنان صورتم قرمزه
  پزشک از میکرونیدلینگ چیزی به من نگفت. الان میخواستم بپرسم که من میتونم ادامه درمان رو میکرونیدلینگ انجام بدم؟یا باید لیزر رو ادامه بدم؟پوستمم سبزه هست

  1. درود بر مرجان خانم
   عمق نفوذ لیزر فرکشنال کمتر از ۱۰۰ میکرون است و لایه اپیدرم با حرارت ۳۵۰ درجه لیزر می سوزد و تاثیر متوسطی بر روی جای جوش می گذارد. در حالیکه عمق نفوذ درماپن ۲۰۰۰ میکرون است و تا لایه درم نفوذ کرده و بسیار موثر است و خطرات لیزر هم ندارد و بعد از چند روز قرمزی پوست از بین می رود.در پوست های سبزه احتمال سوختگی با لیزر بیشتر است و روش انتخابی برای شما نمی باشد. شما می توانید بعد از التیام پوستتان از ترکیب میکرونیدلینگ و سابسیژن استفاده کنید.
   موفق باشید

 112. با سلام و خسته نباشید
  من 32 سالمه جای جوش و بخیه رو صورتم دارم در حد محدودی کک مک و خال هم دارم آیا همه ی اینها با میکرونیدلینگ برطرف میشه؟
  من خط خندم و شل بودن پوستم که خیلی کم باعث شده اونم با میکرونیدلینگ برطرف میشه؟
  ممنونم بابت وقتی که میذارین و پاسخگو هستین

 113. سلام اقای دکتر،من 3جلسه میکرومیدلینگ انجام دادم در کل خوب بود ولی روی یکی از جای جوشهام ک عمیق بود زیاد موثر نبود،به نظر شما تزریق فیلر موثره؟

  1. درود بر مرجان خانم
   تزریق فیلر در جای جوش عمیق یک روش موثر و سریع برای پر کردن آن می باشد. بدلیل اینکه بعد از یکسال ژل تزریق شده جذب می شود انجام سابسیژن قبل از تزربق ژل موجب تحریک کلاژن سازی در بدن شده و یک اثر هم افزا خواهد داشت که یک درمان ماندگار و اساسی خواهد بود.
   موفق باشید

 114. با سلام خدمت آقای دکتر . دکتر عزیز من برای درمان جاهای جوشم یک جلسه ساب سیژن انجام دادم و پس از اونم به پیشنهاد دکترم تا به حال ۳ مرتبه لیزر فراکشنال انجام دادم ولی تغییر محسوس آنچنانی ندیدم شاید ۲۰ درصد بهبودی..و از ادامه لیزر واقعا دلسرد شدم.پیشنهاد شما برای ادامه درمان چیه؟ میکرونیدلنگ میتونه موثر باشه.

  1. درود بر آلن عزیز
   ترکیب سابسیژن و میکرونیدلینگ برای جای جوش بسیار موثر است و لیزر فراکشنال بدلیل عمق نفوذ کم (۶۲/۵ میکرون)روش مناسبی برای اسکارهای عمقی نیست.این در حالی است که عمق نفوذ میکرونیدلینگ ۲۰۰۰ میکرون است و تا لایه درم نفوذ کرده و کلاژن سازی را از لایه های عمقی پوست انجام می دهد و عوارض جانبی لیزر از قبیل سوختگی و اسکار را ندارد بنابراین روش ارجح برای درمان جای جوش های عمقی می باشد
   موفق باشید

 115. سلامن یک هفته اس میکرو نیدلینگ انجام دادم ولی یک لکه صورتی رنگ روی گونه ام ایجاد شده ایا این لک به خاطر ریختن زخمه و رفع میشه .ممنون میشم جواب بدید چونوخیلی نگرانم

  1. درود بر سمیرا خانم
   لکه صورتی بدلیل افزایش جریان خون در پوست است و بعد از چند روز از بین می رود البته پرهیز از نور مستقیم آفتاب و استفاده از کرم های ترمیم کننده به رفع سریع تر آن کمک می کند.با این وجود بهتر است مجددا توسط پزشک خودتان معاینه شوید و از نظر PIH مورد بررسی قرار یگیرید
   موفق باشید

 116. سلام من برای استرچ مارک میکرونیدلینگ کردم کا دستگاهشم امیای المان بود ولی کاملا زخم شد.قرمزی نبود الان با گذشت یک ماه به شدت جاش کبود مونده علتش چیه؟و چکار کنم؟

  1. درود برShd
   بعد از میکرونیدلینگ ممکن است در اطراف چشم مختصری کبودی ایجاد شود که ظرف چند روز بر طرف می شود با این وجود در افرادی که داروهای ضد انعقاد خون مصرف می کنند یا اختلال در سیستم انعقاد خون وجود داشته باشد کبودی مدت طولانی تری بر طرف می شود.تکنیک انجام میکرونیدلینگ و انتخاب عمق صحیح بر حسب موضع به پیشگیری از عوارض جانبی کمک زیادی می کند. بنابراین بهتر است مجددا توسط پزشک خودتان مورد معاینه قرار گیرید.
   موفق باشید

 117. سلام وخسته نباشيد،آقاي دكترمن شيرازهستم وخيلي دوس دارم ميكرونيدلينگ انجام بدم،شمادكترخوب اگه ميشناسيدلطفا معرفي كنيد،ممنون

 118. باسلام خدمت شما.من صورتم جای جوش داره .میخواستم میکرولیدینگ انجام بدم. فقط مشکل اینجاست که هنوزم جوش تو صورتم میرنه .میخواستم بدونم باید چیکارکنم؟

  1. درود بر سمیه خانم
   ابتدا باید با مصرف آنتی بیوتیک از بروز آکنه جدید پیشگیری کنید و بعدا اقدام به میکرونیدلینک کنید البته میکرومیدلینگ موجب تعادل سبوم مترشحه از غدد چربی می شود و شدت چرب بودن پوست را کم می کند و بعد از میکرونیدلینگ شدت بروز جوش کاهش می یابد.
   موفق باشید

 119. سلام دکتر من خواستم میکرونیدلینگ انجام بدم ولی جای که رفتم دکتر نبودن به نضرتون اونجاانجام بدم الان هم یکی دوتا جوش تو صورتم هست مشکلی نیست دکتر جان بدن سازی هم میرم خواستم بدونم بخاطر فشار زیادی که خصوصا نحایتا به پوست صورت خاتمه میابد .مشکلی نداره. ممنون از راهنمایتون

  1. درود بر امین عزیز
   میکرونیدلینگ یک روش درمانی تهاجمی است و برای درمان جای جوش از عمق های بالای 2 میلی متر استفاده می شود که تاثیر فوق العاده ای داشته و از طرف دیگر ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند که شناخت آناتومی پوست و عوارض جانبی این روش احتیاج به دانش و تجربه کافی دارد و باید توسط پزشک انجام شود. وجود چند جوش منعی برای انجام میکرونیدلینگ نیست و استفاده همزمان از کوکتل مزوتراپی موجب تنظیم ترشحات سبوم و نهایتا آکنه می شود. انجام ورزش های هوازی در 24 ساعت اول بعد از درمان توصیه نمی شود چرا که موجب افزایش جریان خون در پوست شده و تورم و قرمزی تشدید شده و دوره ترمیم طولانی تر می شود.
   موفق باشید

 120. سلام آقای دکتر من 3 روزه ميکرونيدلينگ انجام دادم ولی هنوز صورتم قرمزی داره چند روز طول می کشه تا این قرمزها محو بشه

  1. درود بر زهرا خانم
   معمولا بعد از 48 ساعت عمده قرمزی پوست بعد از میکرونیدلینگ از بین می رود با این وجود در افرادی که پوست حساسی دارند ممکن است مدت بیشتری قرمزی باقی بماند و جای نگرانی ندارد بهتر است در آفتاب نروید و از کرم ترمیم کننده استفاده کنید.
   موفق باشید

 121. درود بر شما
  فاصله بین جلسات میکرونیدلینگ بین 4 تا 6 هفته بر حسب عمق درمان و میزان ترمیم پوست تعیین می شود و برای زیر چشم عمق 0.5 کمی زیاد است و ممکن است موجب کبودی و تورم شدید بشود
  موفق باشید

 122. سلام اقای دکتر عزیز ممنون که وقت میزارید و پاسخ میدید
  اقای دکتر، بنده بخوام صورتم یکم پر شه در حده طبیعی و جوان تر بهترین گزینه چیه؟
  و اینکه کلاژن درمانی آیا بعد از چند جلسه نتیجش دائمی خواهد بود؟

  1. درود بر لیلا خانم
   میکرونیدلینگ موجب تحریک ساخت کلاژن طبیعی بدن می شود و نتیجه دائمی داشته و در سه جلسه انجام می شود. با این وجود در مواردی که تحلیل چربی شدید باشد و یا در نقاطی مثل خط خنده این روش به تنهایی پاسخگو نیست و ممکن است روش های دیگری از قبیل سابسیژن و تزریق ژل احتیاج باشد.
   موفق باشید

 123. سلام دوتر عزیز
  من زیر چشمم یه خط اساسی افتاده که خیلی اذیتم میکنه ایا با میکرونیدلینگ میشه بهترش کرد؟

  1. درود بر سمیرا خانم
   ناحیه زیر چشم از دو قسمت پلک پوستی و پلک چشمی تشکیل شده است که درمان با میکرونیدلینگ بر روی پلک پوستی قابل انجام است و چروک های ظریف را از بین می برد. در مواردی که چروک قدیمی و عمیق باشد ممکن است احتیاج به تزریق بوتاکس باشد.
   موفق باشید

 124. سلام و خسته نباشید خدمت دکتر محترم

  بعد چه مدت از قطع راکوتان میشه باردار شد و خطری جنین رو تهدید نمیکنه؟؟.ممنون

  1. درود بر سحر خانم
   داروی ایزوترتینوئین با نام تجاری راکوتان برای درمان آکنه کیستیک و مقاوم به درمان تجویز می شود و بدلیل آثار تراتوژنیک بر روی جنین ( از قبیل ناهنجاری های فیزیکی در گوش و چشم ) قبل بارداری می بایست قطع شود. بدلیل محلول بودن این دارو در آب دفع آن از بدن به راحتی انجام می شود با این وجود برای اطمینان از خروج کامل این دارو و متابولیت های آن از بدن ،گذشت حداقل دو دوره پریود بعد از قطع این دارو برای تصمیم به بارداری توصیه می شود.
   موفق باشید

 125. سلام خدمت شما دکتر محترم. میشه بفرمایید میزونیدلینگ برای رشد مو واقعا موثر هست یا نه؟ بنده خانم 31 ساله هستم و ریزش مو در خانواده ما ارثی است

  1. درود بر خانم حبیبی
   ریزش مو در خانم ها معمولا بدلیل کاهش ذخایر آهن و روی در بدن و یا استرس مزمن ، کم کاری تیروئید و بالا بودن سطح هورمون های آندروژنیک ( هورمون های مردانه ) اتفاق می افتد. برای تشخیص علت ریزش مو معمولا احتیاج به معاینه بالینی و بررسی آزمایشگاهی است و بعد از تشخیص درمان شروع می شود. در روش مزونیدلینگ ریز مغزی های مورد نیاز فولیکول های مو بطور مستقیم با دستگاه مخصوص تزریق می شود و به تقویت فولیکول های آسیب دیده کمک می نماید.
   موفق باشید

  1. سلام
   منظور شما از کلمه فرکشنال ، لیزر فراکشنال است یا آر اف فراکشنال ؟ خط خنده به دلیل شل شدن پوست گونه و تحلیل و حرکت به سمت پایین چربی های زیر پوستی ایجاد می شود که درمان اصلی آن تزریق فیلر می باشد هر چند که آر اف هم می تواند در لیفت صورت و کم عمق شدن خط خنده موثر باشد.
   موفق باشید

 126. سلام
  دکتر پوسته من برای درمان منافذ باز که بر اثر جوش بوجود آمده پاکسازی میکرونیدلینگ رو تجویز کرده که البته به من گفت دائمی نیست و امکان داره از ۶ماه تا۲سال امکان برگشت داره
  میخواستم از سما بپرسم
  اثر میکرونیدلینگ دائمی نیست؟

  1. درود بر مریم خانم
   میکرونیدلینگ در عمق های مختلف انجام می شود که در عمق 0.5 میلی متر یک جوانسازی و لایه برداری سطحی انجام می شود پوست روشن شده و منافذ باز بسته می شوند. برای درمان جای جوش درمان در عمق 2 میلی متری انجام شده و همزمان از کوکتل های اسید هیالورونیک استفاده می شود در نتیجه کلاژن سازی در لایه های عمقی شروع شده و بعد از چند جلسه ماندگاری دائمی خواهد داشت. بنابراین بسته به هدف درمان تکنیک متفاوتی انجام می شود اگر قصد شما جوانسازی صورت باشد ممکن است سالی یکبار احتیاج به میکرونیدلینگ داشته باشید و چنانچه قصد درمان جای جوش دارید بعد از اتمام دوره میکرونیدلینگ احتیاج به تکرار نخواهد داشت.
   موفق باشید

 127. سلام آقای دکتر

  من قرص راکوتان یک روز درمیان میخورم آیا میتونم میکرونید لینک انجام بدم؟ یا بالافاصله بعد قطعش انجام بدم ،مشکلی نداره؟؟

  1. درود بر سحر خانم
   ایزو ترتینوئین با نام تجاری راکوتان بر روی ترمیم پوست اثر نامطلوبی می گذارد که این تاثیر حداقل تا شش ماه بعد از قطع این دارو ادامه دارد و در صورت انجام کارهای تهاجمی پوستی مثل لیزر ، سابسیژن ، پیلینگ و …. ممکن است اسکار هایپرترفیک بجا گذاشته و مشکل را دو چندان نماید.
   موفق باشید

   1. درود بر مهدیه خانم
    درمان های تهاجمی از قبیل سابسیژن، لیزر، میکرونیدلینگ و….تا ۶ ماه بعد از قطع راکوتان نباید انجام شوند چرا که تاثیر این دارو برای مدت طولانی در لایه های مختلف پوست باقی مانده و بر روی پروسه ترمیم پوست تاثیر نامطلوب گذاشته و ریسک اسکار هایپرتروفیک بعد از درمان زیاد می شود.در مورد اینکه الان چه کار باید انجام بدهید از تحریک بیشتر پوست اجتناب نمایید و در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید و از کرم های ترمیم کننده استفاده کنید تا پروسه ترمیم سریع تر انجام شود و با پزشک خودتان در تماس نزدیک باشید.
    موفق باشید

 128. سلام و خسته نباشید خدمت دکتر عزیز روی دستم جای زخم داشتم حدود ۴۰روز پیش میکرومیدلینگ انجام دادم با گذشت چهل روز اندازه زخم ها خیلی کوچیک شدن خیلی بهتر شدن فقط کمی قرمزی داخلش مونده نگرانم که این قرمزی برطرف میشه یانه؟

  1. درود بر نیلو خانم
   معمولا میکرونیدلینگ برای درمان اسکار و جای زخم بطور نسبتا عمقی انجام می شود( 1تا 1.5 میلی متر) و این موجب شکسته شدن رشته های نامنظم کلاژن شده و در فرایند ترمیم این رشته ها بطور همگون و منظم قرار می گیرند. قرمزی موضع درمان نشاندهنده افزایش جریان خون و ترمیم است و علامت نگران کننده ای نیست. با این وجود برای رفع قرمزی از کرم ترمیم کننده استفاده کنید و هر از گونه تحریک خارجی از قبیل حرارت ، نور مستقیم خورشید ، تماس و اصطکاک موضعی پرهیز کنید و بعد از بر طرف شدن کامل قرمزی برای جلسه بعدی میکرونیدلینگ مراجعه کنید.
   موفق باشید

 129. با سلام واحترام وتشكر
  من٢بارنيدلينگ انجام دادم به فاصله ى١ماه،١هفته بعداز جلسه ى دوم نيدلينگم خودم در منزل درمارولر استفاده كردم كه صورتم شديد زخم وملتهب شد ،الان بعداز٤روز جاى زخم ها لك تيره شده.شديدا نگرانم واسترس دارم كه آيا اين لك ها برطرف ميشه وحالابايدچيكاركنم؟؟؟ممنونم از راهنايي شما

  1. درود بر مریم خانم
   اولا حداقل فاصله بین جلسات میکرونیدلینگ 4 هفته است که این زمان برای فرصت دادن به پوست برای ترمیم است. ثانیا میکرونیدلینگ یک روش درمانی پر عارضه است و احتمال بجا ماندن اثر سوزن ها بر روی پوست ، عفونت و بدتر شدن جای جوش ها و ایجاد لک در صورت انجام آن در خانه وجود دارد. بهتر است این درمان در یک مرکز درمانی معتبر تو سط پزشک حاذق انجام شود.
   موفق باشید

 130. سلام اقای دکتر یسوال دیگه داشتم با ادامه دادن جلسه های میزونیدلینگ امکان بهبودی کامل استرچ مارک وجود داره یا خیر؟

  1. درود بر الهه خانم
   استرچ مارک در واقع پاره شدن پوست بدلیل رشد سریع بافت در زمان بارداری و یا در زمان بلوغ است که این پارگی تمام لایه های پوست را درگیر می کند و نسبتا عمیق است. به همین دلیل درمان استرچ مارک می بایست عمیق باشد و تعداد جلسات هم بیشتر از سایر اختلالات پوستی است. نتیجه درمان کاملا نسبی است و از فردی به فرد دیگر متفاوت است ولی بطور کلی می توان گفت حداقل 50 درصد رنگ و قوام ضایعه بهبود می یابد و هر چه جلسات درمانی بیشتر تکرار شود نتیجه رضایت بخش تر خواهد بود ولی هیچ گاه به صد درد صد نخواهد رسید.
   موفق باشید

 131. سلام خدمت اقای دکتر سوالم این هست که این روش چند درصد به بهبود استرچ مارک کمک میکنه؟ ایا جای ترک ها مهم هست یا خیر؟

  1. درود بر الهه خانم
   استرچ مارک اگر قرمز رنگ باشد به درمان با میکرونیدلینگ بخوبی جواب می دهد چرا که رشته های کلاژن همچنان در حال بازسازی موضع هستند و پاسخ به درمان بیشتر است و اگر رنگ استرچ مارک نقره ای باشد بیانگر قدیمی بودن آن است و پاسخ به درمان کمتر است. به هر حال شرایط جسمی فرد، سن ،تغذیه ، ژنتیک و نوع پوست در پاسخ دهی موثر است و بطور متوسط بین 50 تا 70 درصد بهبود حاصل می شود.
   موفق باشید

 132. درود بر زهرا خانم
  درمارولر ایجاد التهاب شدید و پارگی در پوست می کند و قابل مقایسه با ظرافت و دقت درماپن نیست . با این وجود ممکن است عمق زیاد رو کار کرده باشید و یا اینکه بعد از میکرونیدلینگ توی آفتاب رفته باشند. بهتر است بعد از میکرونیدلینگ از کمپرس سرد استفاده شود و از کرم های ترمیم کننده و ضد آفتاب قوی استفاده شود و ترجیحا روز بعد در خانه بمانند.
  موفق باشید

 133. با سلام می خواستم بدونم که شما میکرو نیدلینگ رو در چه مواردی با prp خود مریض انجام می دین و اگه این کارو با پلاکت های خون خود مریض انجام می دین آیا این کار و همون روز و در داخل مطب خودتون انجام می دین یا روز اول خون رو از مریض می گیرید و بعد از اینکه پلاکتها رو جدا کردین و افزایش دادین یک روز دیگه به پوست مریض تزریق می کنید چون بهترین بازدهی روش میکرو نیدلینگ با استفاده از prp هستش اگهجواب این سوالمو از تون دقیق بگیرم خودم تا اخر هفته کلینیکتون هستم

  مرسی

  1. درود بر elmira خانم
   prp که پلاسما ی غنی شده با پلاکت است برای فعال کردن سلول های بنیادی در پوست و مو استفاده می شود. روش کار به این ترتیب است که ابتدا مقداری خون از فرد گرفته شده و سپس در دو نوبت سانتریفیوژ می شود تا پلاکت از گلبول های قرمز جدا شده و به غلظت مورد نظر برسد.تمام این مراحل با کمک کیت یک بار مصرف انجام می شود. بعد از استحصال پلاسمای غنی شده از پلاکت با سرنگ های نازک تزریقات مکرری در لایه مزودرم انجام گرفته و نهایتا برای تکمیل این فرایند با درماپن کل پوست جوانسازی می شود.معمولا پی ار پی برای آسیب های عمیق پوست مثل جای جوش و اسکارهای عمقی ، تیرگی زیر چشم ، جوانسازی پوست و ریزش موی آندروژنیک کاربرد دارد. تمام این مراحل در یک روز انجام می شود و حدود 2 ساعت زمان می برد.
   موفق باشید

 134. درود بر شما.
  من 27 سالمه و پوستم مشکل خاصی نداره.فقط کمی تیره و پیر شده پوستم نسبت به نوجوونیم.آیا پاکسازی میکرونیدلینگ روی پوستم اثار مشهود خواهد داشت یا خیر ؟ چند درصد ؟
  واینکه هزینش چقدر میشه و آیا پول اون ویتامینی که فرمودین هم جداگانه باید پرداخت ؟ اگه جواب مثبت هست چقدر هزینه ی اون هست ؟

  1. سلام و درود
   میکرونیدلینگ برای جوانسازی و کلاژن سازی پوست نتایج درخشانی دارد که با استفاده از کوکتل های مزوتراپی تاثیر روشن کننده بر روی پوست خواهد داشت. ویتامین ها و کوکتل های مورد استفاده متنوع هستند که هزینه اضافه بابت آنها دریافت نمی شود برای مشاوره و رزرو نوبت لطفا با کلینیک تماس بگیرید.
   موفق باشید

 135. با سلام و خسته نباشيد
  ميخواستم بدونم فرق ميكرونيدلينگ با مزونيدلينگ چي هست ؟ و مزونيدلينگ چه تفاوتي با اين روش داره كه قادر به از بين بردن ١٠٠٪ استريا ميباشد ؟ آيا اصلا واقعيت دارد يا فقط جنبه ي تبليغاتي دارد ؟ ممنون ميشم جواب بديد يا اين هزينه هاي بالا جايي واسه اشتباه كردن نيس موچكر

  1. درود بر مهسا خانم
   در میکرونیدلینگ صرفا پوست سوراخ شده و با تجمع پلاکت ها در ناحیه آسیب دیده و آزاد شدن فاکتور رشد فرایند ترمیم پوست شروع می شود. در حالیکه در مزونیدلینگ همزمان از مواد مزوتراپی اختصاصی استفاده می شود که تاثیر درمان را مضاعف می کند.در مزونیدلینگ از کارتریج های مخصوص جهت تزریق مواد مزوتراپی در عمق مشخص پوست استفاده می شود. بعنوان مثال در فردی که ریزش مو دارد با استفاده از این روش کوکتل های تقویت کننده فولیکول مو به عمق تعریف شده پوست سر تزریق می شود و تاثیر خود را در بافت هدف اعمال می نماید.
   موفق باشید

 136. با سلام من ۱۰روزه سابسیژن انجام دادم فرورفتگی های جای جوشم کمتر شده حالا میخوام بدونم بعد از ده روز کدام لیزر برای مابقی فرورفتگیها موثر تره rf،co2,یا میکرونیدلینگ،ممنون

  1. درود بر طاهره خانم
   rf برای لیفت می باشد و امواج رادیو فرکانسی پوست شل را سفت می کنند و جایی در بحث جای جوش ندارند. عمق نفوذ و تاثیر لیزر فراکشنالCO2 در حد لایه سطحی اپیدرم بوده(حداکثر 62.5 میکرومتر) و در صورت نفوذ به لایه درم ایجاد اسکار و هیپوپیگمنتاسیون می کند و این در حالی است که در میکرونیدلینگ عمق نفوذ سوزن ها به لایه درم می باشد (تا 2000 میکرومتر) و روند کلاژن سازی و بازسازی پوست با افزایش جریان خون موضعی در این لایه عمقی تحریک می شود . بعلاوه انجام جوانسازی پوست با روش های لایه برداری با لیزر در فصول گرم سال که میزان اشعه ماوراء بنفش در سطح بالایی است محدودویت هایی داشته ولی در روش میکرونیدلینگ بدلیل سالم ماندن لایه اپیدرم که نقش محافظت کننده از پوست را ایفا می کند منعی وجود ندارد. دوره نقاهت و خانه نشینی در لیزر دی اکسید کربن 7 تا 10 روز است و قرمزی پوست ممکن است 3 تا 4 ماه ادامه یابد در حالیکه قرمزی پوست در میکرونیدلینگ علارغم عمق نفوذ بالاتر و تاثیر بیشتر حداکثر 48 ساعت می باشد. با توجه به موارد فوق ادامه درمان با سابسیژن و میکرونیدلینگ برای شما مناسب تر است.
   موفق باشید

 137. باعرض سلام و خسته نباشید من قسمت چانه و لبهام کمی افتادگی پیدا کرده کدام روش مناسبتر است RF میکرونیدلینگ یا میکرونیدلینگ درماپن؟ و آیا این دو باهم فرق دارن؟

  1. درود بر شما
   درمان موثر افتادگی و شلی پوست هایفوتراپی است و میکرونیدلینگ بعد از هایفوتراپی موجب لیفتینگ بیشتر و بسته شدن منافذ باز و برطرف شدن لک های صورت می شود چرا که درمان در لایه های مختلف انجام شده و تاثیر بیشتری خواهد داشت.آر اف عمق نفوذ کمتری نسبت به امواج هایفو دارد و در نتیجه تاثیر آن کمتر می باشد.
   موفق باشید

 138. سلام .آیا این میکرولیدنینگ باعث میشه دیگه صورت جوش نزنه؟
  من پوستم چرب و حساسه بسیار جوش میزنه و حتی جوش می مونه
  واقعا خسته شدم از بس این دکتر و اون دکتر رفتم.فقط صابونو محلول میدن که صورتم چرب نباشه ولی فایده ای نداشته.راهنماییم کنین آقای دکتر
  ممنون

  1. درود بر behnaz خانم
   شما پوست چربی دارید که دارای معایب و محاسن خودش است. بعنوان مثال پوست های چرب دیرتر پیر و چروکیده می شوند و چربی پوست شما عامل اصلی ایجاد آکنه است و باید این چربی اضافه کنترل شود که یکی از روش های کنترل چربی پوست همان استفاده از محلول های الکلی و صابون های آنتی باکتریال است. میکرونیدلینگ تا حدودی پوست را خشک تر می کند ولی برای پیشگیری از بروز آکنه و درمان پوست چرب توصیه نمی شود.
   موفق باشید

 139. با سلام و خسته نباشید
  من 42 سالمه و قصد بوتاکس ابرو و تزریق ژل خط خنده دارم . ضمنا پوستم تو یکسال گذشته خراب شده و می خوام ندلینگ هم انجام بدم و کمی عجله دارم .آیا در یک جلسه می شه ندلینگ و بوتاکس انجام داد. ممنون از راهنماییتون

  1. درود بر سهیلا خانم
   بدلیل افزایش جریان خون در پوست بعد از میکرونیدلینگ و احتمال پخش شدن بوتاکس در نقاط مجاور تا 48 ساعت بعد از میکرونیدلینگ تزریق بوتاکس یا دیسپورت غیر مجاز است. همچنین تا دو هفته بعد از تزریق ژل نباید میکرونیدلینگ انجام داد چرا که ممکن است التهاب شدیدی در موضع تزریق فیلر ایجاد شود. بنابراین بهتر است ابتدا میکرونیدلینگ انجام شود و بعد از فروکش کردن التهاب و قرمزی درمان های مکمل از قبیل تزریق بوتاکس و یا هایفوتراپی انجام شود.
   موفق باشید

 140. عرض ادب و احترام خدمت شما بزرگوار
  آیا برای مصرف خانگی درماپن بهتر است یا دستکاه دیگری درهمین زمینه؟ واینکه آیا باعث درمان جوش های میلیا در نواحیه صورت شانه و بینه سینه که از عوارضه میکرودرم است میشود یا بدترش خواهد کرد؟ با سپاس

  1. درود بر آنیا
   شما می توانید با درمارولر میکرونیدلینگ خانگی انجام دهید ولی بدلیل وجود عوارض جانبی متعدد از قبیل ماندن اثر سوزن ها بر روی پوست ، عفونت موضعی ، بدتر شدن ظاهر پوست و…. انجام اینکار در خانه توصیه نمی شود و بهتر است اینکار توسط پزشک و در یک مرکز درمانی معتبر انجام شود تا تاثیر درمانی خود را گذاشته و از بروز عوارض ناخواسته پیشگیری شود. میکرونیدلینگ برای درمان میلیا که همان جوش های سفید زیر پوستی است و در واقع یک کیست کراتینی است که در اطراف چشم دیده می شود موثر است.
   موفق باشید

   1. سلام آقای دکتر من جای جوش دارم و از فاصله دور هم خیلی تو چشمه و بازم جوش میزنم ایا درمان میکرونید لینگ کاملا از بین میبره جای جوش رو و دیگ جوش نمیزنم ؟؟؟ممنون میشم جواب بدین

 141. سلام آقای دکتر خسته نباشین ممنون از توضیحات واضحتون،آقای دکتر من یک سالی میشه رگهای زیر چشام معلومه ،یکی دوتا مویرگه ریز،با میکرونیدلینگ خوب میشه؟یه مدت برای جای جوشام لایه بردار استفاده کردم فکر کنم موقع خواب به قسمت زیر چشم خورده و این رگها ازون موقع ایجاد شدن،البته مطمعن نیستم،ممنون میشم اگه راه درمانو بگین

 142. سلام
  میکرودرم یک لایه برداری مکانیکی است که لایه سطحی پوست برداشته می شود در حالیکه میکرونیدلینگ یک روش تهاجمی تر است و در عین حال موثرتر است. در مناطقی از پوست که اگزما وجود دارد بهتر است میکرونیدلینگ و یا میکرودرم نشود و در قسمت های دیگر منعی ندارد .داروهای خود را استفاده کنید و پرهیز هایی که پزشکتان توصیه کرده است را انجام دهید و بهتر است که از نزدیک معاینه شوید.
  موفق باشید

 143. سلام خسته نباشید .من تا کنون اسم این روشو نشنیده بودم آیا میکرونیدلینگ همون درم ابریژن هست؟! درم ابریژن از میکرودرم قویتر است و متفاوت پس آیا این میکدونیدلینگ همان درم ابریژنه؟ و اگر اگر نیست پس پزشکیرو تو مشهد سراغ ندارین که انجام بدن؟چون من تا حالا ندیدم کسی به جز درم ابریژن و لیزر این روشو انجام بدن

  1. درود بر غزل خانم
   میکرودرم ابریژن یا به اختصار میکرودرم یک روش لایه برداری مکانیکی در سطح پوست است و بدون بی حسی انجام می شود چراکه درمان محدود به لایه سطحی اپیدرم است . درم ابریژن یک نوع میکرودرم عمقی است که تا قسمت بالای درم لایه برداری می شود و یک روش نیمه تهاجمی است در حالی که میکرونیدلینگ لایه برداری نیست و سوراخ های میکروسکوپی در لایه های اپیدرم ، درم و هیپودرم ایجاد کرده و حتما باید پوست بی حس شود این روش تهاجمی تر و در نتیجه موثر تر از روش های دیگر است .
   موفق باشید

 144. سلام ببخشید درد ندلینگ در چ حده؟من واقعا بخاطر ترس از درد نمیتونم انجام بدم از سابسیژن،تاتو،لیزر،دردش بیشتره؟به چ روشهایی میشهدردشو از بین برد با کم کرد؟