روش جوانسازی آر اف چیست❤

آر اف چیست؟ آر اف امواج رادیویی است با فرکانس 0.3 تا 4 مگاهرتز که در پزشکی برای سفت شدن و لیفت پوست و لیپولیز بافت چربی مورد استفاده قرار می گیرد.

دارای انواع مونوپولار ، بای پولار، تری پولار ، مولتی پولار، تاجی و فرکشنال می باشد که مکانیسم همه بر اساس تولید گرما در بافت های عمقی ، تحریک فیبروبلاست ها و افزایش گردش خون موضعی می باشد.

مکانیسم عمل آر اف چیست؟

در واقع این امواج با ورود به بافت موجب قطبی شدن ملکول های آب و ارتعاش این ملکول ها شده و در نتیجه مقاومت بافتی واصطکاک گرما در بافت ایجاد می شود. حرکت رفت و برگشتی ملکول ها  تا 300000 بار در ثانیه ( فرکانس 0.3 مگاهرتز) و حتی بیشتر می باشد در واقع مکانیسم تولید گرما در این دستگاه شبیه ماکروفرهای خانگی می باشد که با امواج مایکروویو غذای سرد و حتی منجمد به سرعت گرم می شود.

میزان گرمای تولید شده بر اساس انرژی دستگاه متفاوت می باشد و از 40 تا 60 درجه سانتی گراد می باشد. از انرژی پایین برای لیفتینگ پوست و از انرژی های بالاتر برای لیپولیز بافت چربی استفاده می شود. با تولید گرما در بافت هم بند پروتئین کلاژن کوتاه شده و نهایتا پوست سفت می شود.

سفت کردن پوست صورت با آر اف
آر اف صورت

RF صورت در چند جلسه انجام می شود؟

این روش برای لیفتینگ پوست تمام نقاط بدن قابل استفاده است. بدلیل انتقال انرژی بدرون بافت پروب دستگاه حین کار سرد می باشد و این احتمال سوختگی و آسیب به اپیدرم را کاهش می دهد. تعداد جلسات برای لیفت پوست 3 تا 8 جلسه می باشد که درمان نگهدارنده هر 6 ماه یکبار انجام می شود.

قیمت آر اف صورت چقدر است؟

RF صورت در چندین جلسه انجام می شود و تاثیر درمانی آن تدریجی است و برای تثبیت آن هر 6 ماه می بایست تکرار شود.

در کلینیک پوست و زیبایی نیایش آر اف صورت توسط اپراتور مجرب و تحت نظر پزشک انجام می شود. با این وجود قیمت آر اف با تخفیف 50% محاسبه می شود و چنانچه آراف صورت بعنوان مکمل  هایفوتراپی در یک جلسه انجام شود، صرفا هزینه هایفو محاسبه می شود و آر اف رایگان می باشد.

مونو پولار RF چیست؟

در این سیستم امواج RF از طریق پروب وارد بدن شده و از بدن عبور کرده و از سمت مقابل خارج شده و جذب یک صغحه فلزی می شود. بدلیل اینکه هندپیس  قطب مثبت  و صفحه فلزی قطب منفی می باشد به این دستگاه مونوپولار گفته می شود. در واقع این دستگاه نیز دو قطبی است با این تفاوت که دو قطب مثبت و منفی بر روی یک هندپیس قرار نگرفته اند و از هم مجزا می باشند.

معمولا صفحه قطب منفی برای کار بر روی صورت و نیمه راست بدن در زیر بازوی راست بیمار قرار می گیرد و برای کار بر روی نیمه چپ بدن زیر بازوی چپ بیمار قرار می گیرد و برای ناحیه پایین تر از کمر برای سمت راست در زیر ران راست و برای سمت چپ در زیر ران چپ قرار می گیرد. هدف از این موضوع عبور نکردن امواج rf از قلب می باشد( مطابق تصویر)

آر اف مونوپولار بدلیل عمق نفوذ بیشتر برای ایجاد حرارت در بافت چربی و ایجاد لیپولیز مناسب می باشد. فرکانس مورد نیاز برای لیپولیز باید 0.3 مگاهرتز باشد این فرکانس به نفوذ بیشتر در بافت چربی کمک می کند. قدرت خروجی دستگاه باید 300 وات باشد. از آنجا که صفحه فلزی در تماس با پوست است و گرمای ایجاد شده در این صفحه ممکن است برای بیمار ناخوشایند باشد انرژی دستگاه در حد تحمل بیمار افزایش می یابد. از آر اف مونوپولار بطور ترکیبی با کربوکسی تراپی برای درمان سلولیت و چربی های مقاوم به درمان استفاده می شود.

عکس قبل و بعد کربوکسی تراپی
درمان ترکیبی ار اف و کربوکسی تراپی

بای پولار RF چیست؟

RF دو قطبی(بای پولار) دارای دو قطب مثبت و منفی بر روی یک پروب  است. در نتیجه عمق نفوذ امواج کمتر از دستگاه مونوپولار می باشد و برای درمان لیفتینگ پوست مناسب می باشد.

هر چه فاصله بین قطب مثبت و منفی بیشتر باشد نفوذ امواجRF بدرون بافت بیشتر می شود. فرکانس مورد نیاز برای پوست صورت 0.5 تا 1 مگاهرتز است که عمق نفوذ کمی دارد.  فرکانس های پایین بدلیل طول موج بیشتر دارای نفوذ بیشتری می باشند و برعکس فرکانس های بالاتر بدلیل طول موج پایین نفوذ بیشتری دارند.

 مولتی پولار RF چیست؟

دارای چند قطب مثبت و منفی هستند و منطقه وسیع تر و عمق نفوذ بیشتری را پوشش می دهند. این نوع دستگاه ها برای لیفتینگ پوست مناسب می باشند و در  لیپولیز بافت چربی  موثر  نمی باشند.

فراکشنالRF چیست؟

این سیستم دارای سوزن هایی است که وارد بافت شده و امواجRF را در عمق بافت آزاد می کنند در نتیجه عمیق تر و موثرتر بافت را مورد تاثیر قرار می دهند. اندازه سوزن ها متفاوت می باشد و از 0.1 تا 0.4 میلی متر متفاوت می باشد.

در این سیستم انرژی در کسری از ثانیه آزاد شده  و برای درمان اسکارهای عمیق و سلولیت و ضایعات عمقی پوست مورد استفاده قرار می گیرند. انواع بدون سوزن آر اف فرکشنال نیز تولید شده اند کهRF تاجی یک مورد از آن می باشد.

درRF تاجی هندپیس دستگاه به شکل یک کانون مرکزی که توسط 8 نقطه محیطی احاطه شده است و شکلی شبیه تاج را ایجاد می کند طراحی شده است.

میکرونیدلینگ یا RF؟

میکرونیدلینگ برای درمان ضایعات سطحی پوست، جوانسازی و لیفت صورت مورد استفاده قرار می گیرد و موجب تحریک سلو لهای بنیادی شده و پوست یک درجه روشن تر می شود.

این روش در مقایسه با آر اف احتیاج به 24 ساعت خانه نشینی دارد، در حالیکه آر اف صرفا برای لیفت صورت مورد استفاده قرار می گیرد و احتیاج به خانه نشینی ندارد.

موارد منعRF چیست؟

1- تزریق فیلر و چربی و بوتاکس در 6 ماه اخیر چرا که موجب بازجذب  سریع آنها می شود
2-لایه برداری شیمیایی (پیلینگ) و یا مکانیکی عمقی (میکرودرم ابریژن) اخیر
3-بیماری های شدید داخلی ، ضعف سیستم ایمنی، نارسایی قلبی ، بیماری های کلاژن وسکولار ، دیابت و سابقه سرطان پوست
4- عفونت موضعی یا سیستمیک فعال
5- دوران بارداری و شیردهی
6- افرادی که پیس میکر قلبی دارند نمی توانند از آر اف استفاده کنند و تا شعاع 2 متری دستگاه نباید قرار گیرند
7- وجود قطعه فلزی در بدن مثل پروتزIUD  یا ترکش می تواند بعنوان قطب منفی عمل کرده و جذب انرژی نموده و گرمای شدیدی ایجاد کند.
8- در زمان پریود در خانم ها می تواند خون ریزی شدیدی بدهد و نباید استفاده شود.

مقایسه آر اف تک قطبی و دو قطبی
آر اف تک قطبی یا دو قطبی

آیا آر اف را در زمان بارداری و شیردهی می توان انجام داد؟

امواج الکترومغناطیس RF تاثیرات موتاژنیک بر روی جنین بجا می گذارند و این روش جوانسازی مثل بسیاری از تکنیک های زیبایی در دوران بارداری و شیر دهی می تواند آثار نامطلوبی بجا بگذارد.

بنابراین آراف در این دوران توصیه نمی شود و می بایست تا پایان دوره بارداری و شیردهی به تعویق افتد.

آر اف برای سفت کردن پوست
آر اف برای از بین بردن چربی اضافه

آر اف بهتر است یا هایفو؟

هر دو روش آر اف و هایفوتراپی برای جوانسازی ، تولید کلاژن و کاهش چروک ظریف در صورت کاربرد دارند. 

با این وجود تفاوت هایی بین این دو روش وجود دارد که هر کدام مورد استفاده متفاوتی برای سفت کردن پوست و لیف آن دارد که در اینجا به آن اشاره می شود:

1- انرژی مورد استفاده در دستگاه های آر اف از جنس رادیو فرکانس است که معروف ترین برند آن ، ترماژ است. آر اف با ایجاد ارتعاش در ملکول های کلاژن و تولید حرارت پوست را سفت می کند. 

 در صورت وجود  ضربان ساز در قلب ، قطعه فلزی در بدن از قبیل پروتز، IUD  یا ترکش  این قطعات فلزی می توانند بعنوان قطب منفی عمل کرده و جذب انرژی  نموده و گرمای شدیدی ایجاد کنند. افرادی که پیس میکر قلبی دارند نمی توانند از آر اف استفاده کنند و تا شعاع 2 متری دستگاه نباید قرار گیرند.

این در حالی است که جنس امواج هایفو از نوع صوت است و مطمئن تر است ، در نتیجه  قابلیت استفاده در موارد فوق وجود دارد.

2- بدلیل اینکه انرژی آر اف به عمق لایه SMAS نمی رسد احتیاج به چند جلسه تکرار در طول سال ( برحسب نوع دستگاه ) برای دستیابی به نتایج مطلوب دارد. از طرف دیگرماندگاری هایفوتراپی بطور متوسط یکسال است. 

3- در افرادی که صورت لاغر و در عین حال افتاده ای دارند آر اف گزینه مناسب تری است. چرا که این افراد لایه چربی زیر پوستی نازکی دارند و امواج پر قدرت هایفو ممکن است به این لایه چربی آسیب زده و موجب تحلیل آن شوند. 

این در حالی است که هایفو برای صورت های پر و افتاده مناسب تر است. چرا که براحتی به لایه SMAS رسیده و علاوه بر سفت کردن پوست موجب جمع شدن این لایه و تا حدی کاهش چربی اضافه در نواحی یک سوم تحتانی صورت و غبغب می شود.

در افرادی که افتادگی پوست قابل توجهی دارند و صورت استخوانی و لاغری ندارند از درمان ترکیبی هایفو و آر اف به منظور لیفت بیشتر استفاده می شود. در این روش ابتدا هایفو انجام شده ، سپس در چند جلسه آر اف بعنوان مکمل به درمان اضافه می شود.

4-  بدلیل تکنولوژِی مورد استفاده در هایفو ، هزینه درمان به مراتب بیشتر از آر اف است. با این وجود بدلیل اینکه درمان در یک جلسه انجام می شود و نتایج موثرتری حاصل می شود، در دراز مدت هایفو اقتصادی تر و مقرون به صرفه تر است.

برای ادامه خواندن کلیک کنید

قبل و بعد سفت کردن و لیفت صورت در یک خانم جوان
آر اف صورت قبل و بعد

منابع:
سایت اینترنتیhttp://www.realself.com

سایت اینترنتی PUBMED

Office- Based cosmetic procedures and tecnique

برای مشاوره پیام دهید✍

4.8/5 - (171 امتیاز)
Summary
پوست و زیبایی
Service Type
پوست و زیبایی
Provider Name
دکتر مسافریان,
خ علامه جنوبی - 24 شرقی,سعادت آباد,تهران- Telephone No.09036588236
Area
تهران
Description
آر اف امواج رادیویی است با فرکانس 0.3 تا 4 مگاهرتز که در پزشکی برای سفت شدن و لیفت پوست و لیپولیز بافت چربی مورد استفاده قرار می گیرد

77 دیدگاه دربارهٔ «روش جوانسازی آر اف چیست❤;

 1. سلام وقت بخیر
  من ۳۶ سالمه و دو سال قبل دو سی سی ژل زیر چشم تزریق کردم که خیلی مصنوعی و متورم شده دکتر پوستم گفت باید آنزیم تزریق کنم ولی من می ترسم. آیا می شه با با آر اف ژل از بین بره و احتیاج به آنزیم نباشه؟ متشکرم

  پاسخ
  • درود بر سمیه
   امواج آر اف با تولید حرارت در زیر پوست نیمه عمر ژل را کاهش می دهند و می توانید این روش را امتحان کنید. با این وجود از آنجا که دو سال از تزریق ژل می گذرد احتمال مقاومت به امواج RF وجود دارد و درمان مناسب تزریق آنزیم هیالورونیداز است.
   موفق باشید

   پاسخ
 2. با سلام من ۴۳ سالمه و پوست صورتم افتادگی داره آیا روش آر اف برای من مناسبه و این روش دردناکه و در چند جلسه انجام می شه؟
  متشکرم

  پاسخ
  • روش آر آف بر حسب میزان افتادگی پوست در چند جلسه انجام می شود و برای سن شما روش مناسب و موثری است و دردناک نیست.
   چنانچه افتادگی پوست قابل توجه باشد از درمان ترکیبی هایفوتراپی و آر اف استفاده می شود.
   موفق باشید

   پاسخ
  • درود بر طیبه
   هر جلسه آراف بخشی از درمان است و زمانی که در چند جلسه دوره درمان تکمیل شد تا 6 ماه ماندگاری دارد و برای تثبیت درمان هر 6 ماه یک جلسه توصیه می شود.البته در بسیاری از مراجعین درمان ترکیبی هایفوتراپی و آر اف را در یک جلسه انجام می دهیم که در این صورت ماندگاری درمان بین 12 تا 18 ماه است.
   موفق باشید

   پاسخ
 3. دروود بر شما من سوالم اینه که آر اف بر روی چه نقاطی از صورت ممنوعه است .بر روی بینی هم میشود انجام داد؟ و اطراف چشم تا چه اندازه بیشتر نباید آر اف شود ممنونم از پاسخ گویی و حوصله به خرج دادن در جواب سوالات دوستان

  پاسخ
  • درود بر نادیا
   آر اف به منظور لیفت و سفت کردن پوست کاربرد دارد و بطور معمول بر روی بینی انجام نمی شود. برای سفت کردن پوست پلک و کاهش چروک ریز اطراف چشم آر اف روش مناسبی است که البته حرکت پروب باید به شکل دورانی به موازات عضله حلقوی دور چشم از خارج به داخل باشد و از حداقل انرژی در این ناحیه حساس استفاده شود. بعد از تکمیل جلسات درمان چنانچه خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم برطرف نشد تزریق بوتاکس توصیه می شود.
   موفق باشید

   پاسخ
  • درود بر فاطمه
   با رعایت احتیاط و تنظیم انرژی مناسب دستگاه منعی برای آر اف وجود ندارد و چنانچه حین درمان دچار احساس درد در ناحیه ترقوه شدید درمان های دیگری از قبیل میکرونیدلینگ می توانید انجام دهید.
   موفق باشید

   پاسخ
 4. سلام من 25سالمه و خط لبخندم نسبت به همسن و سالام زیاد تره میخوام بدونم با چ روشی میتونم از عمیق شدنش جلوگیری کنم و کمرنگ ترش کنم که کمترین ضرر رو داشته باشه؟ آر اف، پلاسما جت و…

  پاسخ
  • درود بر طنین
   برای سن شما استفاده از کرم های لیفتینگ و آر اف گزینه مناسبی برای سفت شدن پوست و کمتر شدن عمق چروک صورت می باشد.
   موفق باشید

   پاسخ
 5. سلام دوستان من یکی شون۸جلسه ویکیشون۵۰جلسه اراف انجام دادن تو مراکز معتبر و خیلی هم سایز کم کردن عالی و کاملا مشهود
  در کنارش ورزش هم میکردن اما هر دوشون برگشتن به هیکل قبلی

  پاسخ
 6. سلام خسته نباشید من در دوران شیر دهی هستم و یک جلسه آر اف انجام دادم می خواستم بپرسم خطری برای بچه داره ؟ممنون

  پاسخ
  • درود بر فاطیما
   بهتر است درمان های زیبایی در دوران شیردهی انجام نشود با این وجود در صورتی که شیرخوار در معرض امواج رادیوفرکانسی قرار نگرفته است جای نگرانی وجود ندارد.
   موفق باشید

   پاسخ
 7. با سلام
  بنده قبل از رژیم گرفتن صورت مناسبی داشتم
  هم گونه های پر و هم خط زاویه فک
  اما بعد از دو سال صورتم یکدست شده
  میخواستم بدونم با چه روشی صورتم به حالت قبل برمیگرده که هم فرم گونه هام به قبل برگرده هم حالت چانه ام ؟
  ممنون از پاسخ های دقیق و با حوصله تون

  پاسخ
 8. سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم آر اف سرطان زا هست؟
  من میخواستم آراف کنم ولی کمی نگران هستم
  و برای چروک دور چشم تزریق چربی بهتره یا آر اف یا هایفو
  32 ساله هستم

  پاسخ
  • درود بر sara
   آر اف دارای امواج یونیزه کننده نیست و سرطان زا نمی باشد و برای چروک اطراف چشم بر حسب علت ایجاد آن درمان های مختلفی از قبیل بوتاکس، تزریق چربی ، هایفو و یا ترکیبی از درمان های فوق انجام می شود که در معاینه حضوری نوع درمان مشخص می شود.
   موفق باشید

   پاسخ
 9. سلام و احترام فراوان از ار اف برای اب کردن شکم استفاده کردم و به شدت تاثیر گذار و خوب بود به خانوم هایی که دوست دارن در مورد تاثیرش مطمئن باشن توصیه میکنم چون من در جلسه اول تاثیرش رو به وضوح دیدم البته در کنارش از یک رژیم ایمن غذایی و ۸ لیوان اب در روز و پیاده روی هم استفاده کردم
  هایفو صورت انجام دادم و به قول اقای دکتر به طور مکمل از از ار اف صورت استفاده کدم بسیار راضی هستم
  فقط یه سوال ار اف روی سلولیت های ران هم همینقدر جواب میده؟ و اینکه مزوی شکم رو هم توضیح بدین و اینکه ضرر داره یا خیر چون شنیدم انجامش همزمان با اراف بسیار کمک کننده است

  پاسخ
 10. با سلام و احترام و سپاس فراوان از مطالب کامل و کار بردی من ۴۷ ساله هستم سه ماه پیش هایفو صورت انجام دادم افتادگی عضلات نداشتم اما احساس میکردم گونه هام شل شده پزشک متخصص بعد از هایفو ار اف رو تجویز کردن به عنوان مکمل ، ایا احتمال لاغری صورت وجود داره؟ چون من ذاتا ادم لاغر اندامی هستم نمیخوام صورتم لاغر بشه بیشتر از این و اینکه این کار باعث‌بهتر شدن ساختار بیرونی پوست هم خواهد شد ؟
  و ایا استفاده ازار اف برای سفت شدن شکم موثر است؟ چند جلسه لازم است برای شلی مختصر زیر شکم

  پاسخ
  • درود بر همیلا
   درمان ترکیبی آر اف و هایفوتراپی برای افرادی که افتادگی شدید پوست دارند و صورت نسبتا پری دارند توصیه می شود چرا که درمان همزمان دو روش فوق ممکن است موجب تحلیل چربی زیر پوستی بویژه در افراد لاغر شود. آر اف برای سفت کردن پوست شکم نیز توصیه می شود.
   موفق باشید

   پاسخ
 11. سلام الناز هستم ٢٩ ساله من تازگي به كلينيك ايرانيان رفتم و دكتر برام ٣جلسه آر اف تجريز كرده با توجه به اينكه هايفوتراپي تنها در ١ جلسه انجام ميشه و ماندگاري و اثر مطلوب تري داره پس چرا هايفو تراپي برام تجويز نكردن؟
  علت مراجعه جاي آكنه و شلي پوست صورت و گردن

  پاسخ
 12. سلام.. من میخوام به دستگاه آراف خانگی تهیه کنم خواستم بدونم که این دستگاه کارایی داره یا نه.. متشکرم

  پاسخ
  • درود بر اریایی
   دستگاههای آر اف خانگی به منظور ایمنی دارای انرژی حداکثری پایین تری نسبت به دستگاههای حرفه ای آر اف هستند. بهتر است در مورد برندی که قصد خرید دارید تحقیقات بیشتری از مصرف کنندگان آن داشته باشید.
   موفق باشید

   پاسخ
 13. با سلام خدمت شما دکتر عزیز
  من به یک دکتر برای آراف مراجعه کردم که ایشون گفتند سوزن های دستگاه آراف رو استریل می کنند .آیا شما و مراکز زیبایی دیگر این سوزن ها را تعوض می کنید یا خیر ؟ در غیر این صورت موجب انتقال بیماری های خونی نمی شوند؟

  پاسخ
 14. سلام دکتر عزیز
  من 33 ساله هستم برای درمان جوش، خط خنده، منافذ باز، لک و شلی پوست بسیار چرب، rf بهتره یا میکرو نیدلینگ؟ و قصد دارم اگه ممکه صورتم کمی پر بشه.
  سپاس

  پاسخ
 15. دکتر سلام امیدوارم خوب باشی ار اف به من کمکی خواهد کرد یا سایر روشهای درمانی یاید استفاده کنم ممنونم از راهنمایی شما
  من 48 ساله هستم و غبغب رو دارم و یه مقدار سیاهی زیر چشم آیا

  پاسخ
 16. سلام.برای سلولیت و چاقی موضعی قسمت ران و ساق پا کدوم روش موثر تره؟ار اف یا هایفو ؟

  درمورد افتادگی پوست بازو هم مشورت میخواستم .بافت چربی بازو ازبین رفته و شلی زیاد پوست داره. کربوکسی تراپی رو پیشنهاد دادن .واقعا موثره؟

  پاسخ
  • درود بر massome
   درمان سلولیت با آراف و همزمان واکیوم انجام می شود که در بعضی از دستگاهها سری مخصوص درمان سلولیت وجود دارد و با مکش منفی و امواج آراف جریان خون در بافت افزایش یافته و موضع درمان می شود.
   موفق باشید

   پاسخ
 17. سلام آقای دکتر. من ۳۰ سالمه و درمان ارتودنسی انجام دادم. الان سیم ها و براکت های ارتودنسی رو برداشتم. ولی برای حفظ مرتبی دندان ها در پشت هر دو ردیف دندان ها یک لایه باریک سیم چسبانده شده که به گفته پزشکم تا آخر عمر باید باشه. با وجود این، من می تونم آر اف یا هایفو انجام بدم؟

  پاسخ
  • درود بر لیلی خانم
   ممکن است حین هایفوتراپی و یا آراف امواج رادیوفرکونسی یا هایفو جذب سیم های ارتودنسی شده و ایجاد گرما و در نتیجه درد نمایند که برای پیشگیری از این موضوع شدت انرژی دستگاه در نزدیکی این سیم ها کاهش داده می شود و بعلاوه با قرار دادن یک تکه گاز خشک بین دندن ها و قسمت داخلی دهان بخوبی درمان های فوق امکان پذیر می باشد و هیچ گونه منعی ندارد.
   موفق باشید

   پاسخ
 18. سلام اگه هايفو و آر اف کلاژن سازی و تحریک میکنن پس نباید بعداز اتمام هجده ماه یا کمتر دوباره پوست به حالت قبل از هايفو برگرده در این مورد بیشتر توضیح بدید. و اینکه هايفو هم لکه ها و هم روشن کردن پوست و هم لیفت و همزمان انجام میده یا اینکه هرکدوم جدا انجام میشن و هزینه جداگونه دارن؟ و معمولا قیمت چقدره منظورم معمول‌ترین قیمت هست یا کمترین هزینه اش سپاس

  پاسخ
  • درود بر مریم
   روش های سفت کردن پوست و لیفتینگ از قبیل هایفوتراپی و آر اف به منظور تثبیت درمان احتیاج به تکرار مجدد بعد از یک دوره خاص دارند که این تکرار درمان بدلیل ماهیت پوست است که با گذشت زمان بدلیل عوامل محیطی از قبیل اشعه ماوراء بنفش خورشید، جاذبه زمین، آلودگی هوا، استرس و….رشته های کلاژن آسیب دیده و پوست شل می شود.هایفو در عمق پوست نفوذ کرده و بر روی لک های پوستی بی تاثیر می باشد.
   موفق باشید

   پاسخ
 19. سلام من 30سالمه دکتر رفتم گفته ک برای سفت شدنه پوستم و رفع خط خندم آر اف 7جلسه یک روز در میان انجام بدم میخواسم بدونم فاصله زمانی ک تعیین کرده نزدیک ب هم نیس نباید فاصلشون بیشتر باشه؟

  پاسخ
  • درود بر بهاره خانم
   تناوب درمان با آر اف برای افراد مختلف و هدف درمان متفاوت است و اگر منظور تحلیل چربی باشد یک روز در میان مناسب است ولی برای سفت شدن پوست این تناوب زیاد می باشد که در سایت مقایسه هایفوتراپی با آر اف شرح داده شده است.
   موفق باشید

   پاسخ
 20. سلام. حسته نباشید. ببخشید من دندونام ارتودنسی هستش و الان قسمت فک بالا سیم ارتودنسی داره… ایا نمیتونم آر اف فرکشنال انجام بدم؟؟؟؟ من منافذ پوستم بازه و دوست دارم این منافذو کوچیک کنم…. این سیم ها هم که تا یک سال و نیم هستش روی دندونام… پس چیکار کنم؟ اخه توی مطالب دیدم نوشتین در صورت داشتن یک شی فلزی انجام ندیدن آر اف رو:( ایا سیم و براکت ارتودنسی هم اشکال داره؟ میکرونیدلینگ چی؟ اونم نمیشه؟ پیشاپیش ممنونم از جوابتون

  پاسخ
  • درود بر سمیه خانم
   امواج آر اف از جنس امواج الکترومغناطیس هستند و جذب اشیاء فلزی شده و تولید گرما می کنند. وجود سیم ارتودنسی در داخل دهان با انجام درمان آر اف فرکشنال تداخل دارد و بهتر است برای بسته شدن منافذ باز صورت از روشی استفاده کنید که با تولید گرما نباشد و مناسب ترین گزینه برای شما میکرونیدلینگ است.
   موفق باشید

   پاسخ
   • ممنون از پاسخگویی شما

    ببخشید سوال دیگری هم دارم. ایا لیزر موهای زاید هم با ارتودنسی من تداخل دارد؟؟؟ من در حال حاضر لیزر هم انجام میدم. البته روی بدنم. روی صورتم نیست… ایا اینو هم نباید انجام بدم؟؟ از لیزر دایود سوپرانو آلما استفاده میکنند.
    پیشاپیش ممنونم ازتون که وقت گذاشتید

    پاسخ
 21. سلام من ۵۲ سالمه و پوست صورتم در گردن و چانه و گونه خیلی شل شده و افتادگی پیدا کرده ؟ منافذ باز و لک هم روی گونه هام هست. برای اینکه توی یه جلسه این مشکلات بر طرف بشه هایفو تراپی بهتره یا میکرولیدلینگ؟ شما کدوم روش رو برای من توصیه می کنید چون من قصد سفر دارم و وقتم محدوده. ممنونم

  پاسخ
  • درود بر ناهید خانم
   اکثر روش های جوانسازی و لیفتینگ صورت احتیاج به چند جلسه درمان دارند. بعنوان مثال آر اف صورت باید در چند جلسه تکرار شود. برای شما که وقت محدودی دارید و صورت شما دارای لک و منافذ باز است و بدنبال یک روش سریع و مطمئن هستید، ترکیب هایفوتراپی و میکرونیدلینگ گزینه مناسبی است. در هایفوتراپی پوست شما از لایه های زیرین درمان شده و افتادگی ناحیه گردن و چانه برطرف می شود و با میکرونیدلینگ لایه های سطحی پوست درمان شده و منافذ باز بسته شده و لک ها از بین می روند. این دو روش مکمل یکدیگر هستند که در یک جلسه قابل انجام هستند و بطور هم افزا موجب لیفت صورت شما می شوند.
   موفق باشید

   پاسخ
 22. سلام من لیزر آر اف میرم برای موهای زائد صورتم.از دکترم پرسیدم که برای حاملگی مشکی نداره گفتن نه.واقعا همینطوره

  پاسخ
  • درود بر الی خانم
   منظورتان اگر منظورتان لیزر موهای زائد است جنس آین امواج نور تشدید شده است و اگر منظورتان آر اف یا امواج رادیو فرکانسی باشد جنس آن امواج رادیویی طیف الکترومغناطیس است که بهتر است هیچکدام در زمان بارداری انجام نشود بخصوص آر اف در سه ماه اول بارداری ممکن است تراتوژن باشد و روی رشد جنین آثار نامطلوب بجا گذارد. در مورد لیزر موهای زائد بدلیل تغییرات هورمونی در بارداری مقاومت فولیکول های مو در برابر لیزر زیاد می شود و بهتر است کارهای زیبایی تا پایان دوران بارداری و شیر دهی انجام نشود.
   موفق باشید

   پاسخ
 23. سلام آقای دکتر ممنون از توضیحات خوبتون
  من عمل لیپوست در ناحیه شکم انجام دادم که در این ناحیه دچار استرچ مارک هستم. شلی پوستم بعد از عمل خیلی کم هست و بیشتر در همان ناحیه ترک هاست. میخواستم بپرسم انجام دادن آر اف به همراه میکرونیدلینگ برای بهبود پوستم مفید هست؟ و اینکه میتونم این دوتا را باهم انجام بدم یا باید با فاصله انجام بشه؟ چه فاصله ای زمانی مناسب هست. ممنون

  پاسخ
 24. سلام آقای دکتر… من 32 سالمه و پوست صورتم بعد از رژیم غذایی خیلی افت کرده برای سن من هایفو روش بهتریه یا آر اف و چند جلسه لازمه ؟ آیا با هایفو یا ار اف لک صورت از بین می ره یا روش دیگه ای رو پیشنهاد می کنید؟ متشکرم

  پاسخ
 25. با سلام
  خسته نباشيد ممنونم از پاسخ گويي شما

  من ٣٠ساله هستم و تصميم دارم ار اف انجام بدم
  دكتري كه من مراجعه كردم شيوه درمانيشون ده جلسه هست و سه هفته اول هر سه روز يكبار و بعد فاصله كمتر ميشه.ميخواستم بدونم در هنكام ار اف جوانسازي پوست، فقط ليفتينگ و رفع چروك هست يا اينكه كاهش ترشح چربي پوست و ضد جوش هم هست؟شامل چروك اطراف چشم هم ميشه؟
  فواصل درماني سه روزه خيلي كم نيست؟

  ممنون ميشم راهنماييم كنيد

  پاسخ
  • درود بر مریم خانم
   آر اف موجب افزایش جریان خون در سطح پوست شده و کلاژن سازی تحریک می شود و نهایتا موجب سفت شدن و لیفتینگ پوست می شود. اکثر دستگاهها دارای پروب ظریف تری هستند که مخصوص اطراف چشم است و با انرژی کمتری در اطراف چشم قابل استفاده است و به کم شدن چروک اطراف چشم کمک می کند. ار اف تاثیر ضد جوش ندارد و فاصله بین جلسات بر اساس هدف درمان تعیین می شود اگر هدف از بین بردن چربی و لیپولیز در نواحی غبغب و چانه باشد مناسب است و اگر هدف صرفا لیفت پوست باشد سه روز کم است.
   موفق باشید

   پاسخ
 26. سلام من خانم ٣٧ ساله هستم و پنج ماه پيش ليپوماتيك شكم و پهلو انجام دادم و خيلى راضى هستم فقط پايين شكمم بدليل زايمان الان چروك شده يك جلسه أر اف انجام دادم ميخوام بدونم ايا در جمع شدن و رفع چروك زير شكمم مؤثر هست يا نه؟
  با تشكر

  پاسخ
  • درود بر مهسا خانم
   با عمل لیپوماتیک چربی های زیر پوستی خارج می شوند و پوست آن ناحیه دچار افتادگی و چروک می شود که بسته به میزان چربی خارج شده این افتادگی متفاوت است. این حالت شبیه خارج کردن مقداری از باد یک بادکنک است که موجب تغییر در بدنه آن می شود. در موارد خفیف و افراد جوان با گذشت زمان و تولید کلاژن در پوست اینحالت تا حد زیادی بر طرف می شود. در موارد شدید تر روش های مکمل مثل آر اف ،کویتیشن و ال پی جی به سفت شدن پوست،هموار شدن موضع و کم شدن افتادگی کمک می نمایند.
   موفق باشید

   پاسخ
 27. سلام من برای صورتم 4 جلسه آر اف کردم و دو جلسه دیگه هم باید انجام بدم تغییر زیادی با این 4 جلسه ندیدم صورت من افتادگی در ناحیه چانه داره و پوست گردنم هم همینطور آویزون شده و غبغب هم دارم. من 54 سالمه می تونم بجای آر اف هایفو کنم. متشکرم

  پاسخ
  • درود بر افسانه خانم
   هایفو تراپی بیشترین عمق نفوذ را در بین روش های جوانسازی دارد و در نتیجه بیشترین تاثیر با ماندگاری طولانی دارد با این وجود بدلیل عمق های نفوذ متفاوت دو روش آر اف و هایفو این دو روش مکمل یکدیگر هستند و لایه های مختلف پوست تحت تاثیر قرار گرفته و جوانسازی و لیفتینگ بطور موثری انجام می شود.بنابراین برای پوست های شدیدا افتاده و آسیب دیده نه تنها انجام هایفوتراپی بعد از آر اف منعی ندارد بلکه می تواند بعنوان مکمل هایفو در نظر گرفته شود.

   موفق باشید

   پاسخ
 28. سلام
  من سی و یک ساله هستم درحال انجام آر اف جوانسازی صورت هستم آیا این درمان موجب لاغری صورت میشه ؟من نمیخوام صورتم لاغر بشه فقط برای رفع چروک های سطحی و افتادگی پوست انجام میدم
  برای پر تر شدن صورت غیر از تزریق کار دیگه ای میشه انجام داد مثل ار اف فرکشنال یا چیر دیگه؟

  پاسخ
  • درود بر فهیمه خانم
   آر اف صورت با دو روش متفاوت انجام می شود که یک روش برای جوانسازی و لیفتینگ صورت است و روش دوم برای تحلیل چربی مثلا در ناحیه غبغب است. چنانچه انرژی حرارتی دستگاه بالا باشد و مدت زمان هرجلسه طولانی باشد نتیجه لیپولیز و از دست رفتن چربی صورت خواهد بود که این موضوع بیشتر در آر اف مونوپولار دیده می شود.برای پر شدن صورت روش هایی که ایجاد گرما می نمایند مناسب نیستند و علاوه بر تغذیه صحیح می توانید از روش های مولد کلاژن طبیعی مثل میکرونیدلینگ استفاده نمایید.
   موفق باشید

   پاسخ
 29. سلام دکتر جان
  من 57 سالمه و در قسمت پایین صورت و گردنم افتادگی داره من خارج از ایران زندگی می کنم و دکتر اینجا به من گفت باید اولتراپی کنم. در اکتبر به ایران سفر می کنم فرق آر اف با اولتراپی چیه و چقدر زمان می بره؟ شما انجام می دین و عوارض نداره؟
  متشکرم

  پاسخ
  • درود بر بیتا خانم
   روش های جوانسازی و لیفتینگ بسیار متنوع هستند که در کشورهای مختلف بر اساس برند و نوع دستگاه نام های متفاوتی دارند و اولتراپی Ultherapy که شما ذکر کرده اید در واقع نام دستگاه هایفو تراپی در آمریکای شمالی است و این روش با آر اف تفاوت های زیادی دارد چرا که هایفو تراپی فقط در یک جلسه انجام می شود و عمق نفوذ امواج بیشتر از امواج آر اف است و تاثیر و ماندگاری بیشتری دارد. روش هایفوتراپی یک درمان سرپایی است و در حدود 45 دقیقه زمان می برد و عوارض جانبی بجز تورم و قرمزی موقت پوست ندارد. برای خواندن مطالب بیشتر در مورد این روش بر روی لینک زیر کلیک کنید:
   هایفوتراپی

   پاسخ
 30. با سلام و خسته نباشید
  آیا در زمان شیر دهی می شه برای افتادگی صورت آر اف کرد و اینکه آر اف سرطان زا نیست؟ از اینکه وقت میذارید و جواب می دید ممنونم

  پاسخ
  • درود بر آزاده خانم
   طیف امواج الکترو مغناطیس در محدوده اشعه X ،گاما و ماوراء بنفش( کمتر از ۴۰۰ نانومتر) بسیار پر انرژی و مخرب هستند و در ایجاد سرطان های پوستی دخیل شناخته شده اند. امواج رادیویی در قطب مخالف طیف امواج الکترومغناطیس قرار گرفته اند و طول موج بلندی دارند و تاثیر یونیزه کننده نداشته و فاصله زیادی با امواج الکترومغناطیس با طول موج کوتاه که ذکر شد دارند بنابراین مطمئن و بی خطر هستند و در وسایل روزمره زندگی از این طیف امواج زیاد استفاده می شود با این وجود بدلیل حساسیت بالای مادر و کودک در زمان بارداری و شیر دهی نباید انجام شود.
   موفق باشید

   پاسخ
 31. با سلام و خسته نباشید

  من 31 سالمه و ورزش بدن سازی انجام می دم . از یک سال قبل پوست ناحیه گردنم شل شد و غبغب در آوردم هفته ای یکی دو بار قلیون می کشم. یکی از دوستام مثل من بود و آر اف انجام داد و خیلی راضیه. آیا شما ار اف انجام می دید و عارضه بدی روی بدن و قوای جسمی نداره؟ متشکرم

  پاسخ
  • درود بر آقا رضا
   اولا مصرف قلیان رو قطع کنید چرا که نیکوتین و سایر سموم موجود در دود قلیان تاثیر مخربی بر روی رشته های کلاژن می گذارند و روند پیری پوست را تسریع می کنند. ثانیا شل شدن پوست بدلیل افزایش سن ، جاذبه زمین و جابه جا شدن موقعیت چربی های زیر پوستی به سمت قسمت پایین صورت اتفاق می افتد.امواج آر اف از جنس امواج الکترومغناطیس است و تاثیرات یونیزه کننده ندارد و با قطبی کردن ملکول های آب و ارتعاش و ایجاد اصطکاک بین این ملکول ها ایجاد گرما در لایه های پوست می کند و بنابراین تاثیر خطرناکی بر بدن ندارد و برای بر طرف شدن غبغب بدلیل لیپولیز چربی های اضافه و لیفت صورت با تاثیر بر روی رشته های کلاژن موجب جوانسازی پوست می شود و شما می توانید با اطمینان خاطر از این روش درمانی استفاده کنید.
   موفق باشید

   پاسخ
 32. با سلام
  من 34 سالمه و سینه هام بعد از شیر دهی دچار افتادگی شده است.آیاروش آر اف برای سفت شدن آن موثر است؟ عوارض آر اف چیست؟
  متشکرم

  پاسخ
  • درود بر شما
   روش آر اف یکی از روش های مطمئن برای سفت کردن و لیفتینگ خفیف تا متوسط پوست در تمام نقاط بدن و انواع تیپ های پوستی می باشد. بنابراین برای درمان افتادگی متوسط سینه موثر می باشد. عوارض ناخواسته این روش درمانی بسیار نادر است و بدلیل انتخاب نادرست میزان انرژی در ناحیه مورد نظر اتفاق می افتد که ممکن است گرمای بیش از حد به بافت نفوذ کرده و ایجاد قرمزی ، تورم و ندرتا تاول در آن ناحیه نماید. آتروفی چربی از دیگر عوارض بلند مدت این روش است که مربوط به مدت زمان درمان در یک موضع و تناوب جلسات درمان می باشد و در صورت انتخاب صحیح زمان درمان در هر موضع و انرژی و فرکانس مناسب و فواصل درمانی حساب شده ( جزئیات این پارامترها در سایت ذکر شده است) این عوارض رخ نخواهند داد.

   موفق باشید

   آر اف صورت

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید