تزریق لب💋

تزریق لب چگونه است؟ با افزایش سن حجم لب کم شده ،ارتفاع لب کاهش یافته و بر جستگی آن در صورت کاهش می یابد. لب فوقانی از دو قسمت لب سفید و لب قرمز تشکیل شده است که  توسط حاشیه  لب (Vermilion Border ) از یکدیگر جدا شده اند . با تشکیل چروک عمودی و موازی در قسمت  سفید لب فوقانی ظاهر نامطلوبی ایجاد می شود و در صورت استفاده از روژ لب بصورت خطوط عمودی قرمز رنگ در لب بالا خودش را نشان می دهد. بطور معمول لب تحتانی حجیم تر از لب فوقانی است و کمی جلوتر از آن قرار گرفته است.

می توان گفت لب تحتانی حدودا دو برابر لب فوقانی می باشد. در حالیکه لب بالا و پایین نسبت به هم بعنوان خواهر در نظر گرفته می شوند نیمه راست و چپ هر کدام از لب ها بعنوان دو قلو نسبت به یکدیگر تصور می شوند و وجود  تقارن در این دو نیمه بسیار مهم و اساسی می باشد.  در تزریق ژل لب با حجم دادن و برجسته کردن حاشیه لب  جذابیت  و زیبایی صورت بیشتر می شود.

اشتباه مهم در تزریق ژل لب چیست؟

دو اشتباه شایع که در تزریق ژل به لب ممکن است رخ دهد عبارتند از:
1-تزریق حجم بسیار زیادی از ژل در لب بالا و پایین که حالت شبیه به منقار اردک و یا پلاتی پوس ایجاد می کند و با تزریق هیالورونیداز قابل اصلاح است ( هیالورونیداز یک آنزیم است که ملکول های اسید هیالورونیک را می شکند)
2- تزریق حجم یکسان ژل در حاشیه و مرکز لب می باشد که ایجاد لب سوسیس شکل می کند  به این شکل که مقدار فیلری که در حاشیه تزریق می شود برابر مقداری است که در مرکز لب تزریق می شود  برای جلوگیری از این عارضه  می بایست  با تزریق حجم بیشتر در قسمت مرکزی لب از این موضوع پیشگیری  شود.( عمده تزریق می بایست در دو سوم وسط لب انجام شود)

این نکته می بایست همواره مد نظر قرار گیرد که اسید هیالورونیک یک ماده جاذب آب می باشد و بعد از تزریق ممکن است 10 تا 15 درصد افزایش حجم پیدا کند. بنابراین همیشه در اولین تزریق  از تزریق حجم زیاد ژل به لب خودداری نموده تا وضعیت مناسب برای هر بیمار در دفعات بعدی مشخص شود. ماندگاری ژل لب بین 9 تا 12 ماه است که بسته به جنس آن و متابولیسم بدن فرد و تحریکات موضعی در محل تزریق این زمان متفاوت می باشد. چنانچه موضع تزریق  در معرض تحریکات فیزیکی از قبیل اشعه ماوراء بنفش خورشید قرار گیرد ماندگاری آن کاهش می یابد.

انواع ژل  برای تزریق لب کدامند ؟

ژل لب ژوویدرم یک برند آمریکایی است که ساخت شرکت آلرگان می باشد و بصورت دو  سرنگ  0.8 میلی لیتری موجود می باشد.  ژوویدرم دارای دو محصول اولترا و اواترا پلاس می باشد که اولترا پلاس دارای وزن ملکولی بالاتری است و غلیظ تر می باشد و مناسب برای نقاطی است که یک ژل غلیظ مورد نیاز می باشد ( مثل خط خنده عمیق و گونه گذاری)

اخیرا شرکت آلرگان برای کاهش درد  تزریق لیدوکایین به آن اضافه کرده است . ژل رستیلن محصول شرکت آمریکایی مدیسیس می باشد  و قبل از ژوویدرم مورد تایید FDA قرار گرفته است با این وجود در عمل بعد از تزریق ژوویدرم نرم تر است و در چند روز اول بعد از تزریق ورم  کمتری ایجاد می کند.

ژل لب hyomax

زیر گروه مناسب از خانواده فیلر هایومکس که مناسب برای لب تولید شده است Hyomax Lips است. این محصول یک ژل اسید هیالورونیک شفاف است که فرمولی منحصر به فرد دارد. این ژل پس از تزریق به شبکه متحرک و متراکم رگ‌های خونی داخل لب می‌چسبد. ماندگاری ژل هایومکس  طولانی مدت است و از آن برای برجسته‌سازی لب‌ها و شکل دادن به خط لب استفاده می‌شود. این ژل با سوزن نازک ۲۷G تزریق می‌شود. هایومکس lips پس از ۹ الی ۱۲ ماه از بین رفته و به طور طبیعی جذب بدن می‌شود.

نوع پیوندهای هایومکس تک فازی است و غلظت بالای اسید هیالورونیک در آن (۲۵ mg/ml) باعث می‌شود که نتایج به دست آمده از این درمان ماندگاری و دوام بالایی داشته باشند.

ژل پرفکتا

پرفکتا برند معتبر فرانسوی است که  زیر گروه Deep آن برای لب است و اسید هیالورونیک مونوفازیک و بسیار نرم است. زیر گروه Ultradeep  برای حجم دهی در نواحی عمقی صورت ار قبیل گونه و چانه کاربرد دارد.

"<yoastmark

عوارض تزریق لب چیست؟

بدلیل خونرسانی زیاد در لب احتمال خون مردگی در موضع وجود دارد که استفاده از کمپرس یخ و مصرف نکردن داروهای ضد انعقاد خون ، امگا3 ، ویتامین ایی و مسکن های مثل آسپرین ، ژلوفن، ناپروکسن، دی پیریدامول، چند روز قبل از درمان از این عارضه جلوگیری می کند.

بدلیل شبکه عصبی قوی در لب از بلوک عصب سه قلو برای کنترل درد  استفاده می شود  بی حسی در این ناحیه ممکن است تا 45 دقیقه باقی بماند  و  خوردن غذا در طی این مدت ممکن است موجب گاز گرفتگی لب و آسیب به آن شود . بنابراین تا زمان برگشت کامل حس لب خوردن و آشامیدن ممنوع می باشد. در 24 ساعت اول بعد از درمان گرمای شدید ، ورزش های سنگین و مصرف نوشیدنی های الکلی ممنوع می باشد تا از بروز تورم ، خون مردگی و التهاب بیشتر جلوگیری شود.

منابع:

سایت اینترنتیhttp://www.realself.com

سایت اینترنتی PUBMED

Office- Based cosmetic procedures and tecnique
by SORIN EREMIA

آدرس اینستاگرام

 
 
 
 

برای مشاوره پیام دهید✍

کلیپ تزریق ژل لب در Youtube
4.4/5 - (53 امتیاز)

4 دیدگاه دربارهٔ «تزریق لب💋;

  • درود بر مریم
   شیدینگ لب و تزریق ژل لب با هم هیچ تداخلی نداشته و در واقع مکمل یکدیگر هستند، با این وجود ضروری است حداقل ۶ هفته از شیدینگ لب گذشته باشد تا بتوانید ژل لب تزریق کنید.
   موفق باشید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید