خانه / زیبایی پوست / تزریق ژل لب

تزریق ژل لب

تزریق ژل لب چیست ؟

با افزایش سن حجم لب کم شده ،ارتفاع لب کاهش یافته و بر جستگی آن در صورت کاهش می یابد. لب فوقانی از دو قسمت لب سفید و لب قرمز تشکیل شده است که  توسط حاشیه  لب (Vermilion Border ) از یکدیگر جدا شده اند . با تشکیل چروک عمودی و موازی در قسمت  سفید لب فوقانی ظاهر نامطلوبی ایجاد می شود و در صورت استفاده از روژ لب بصورت خطوط عمودی قرمز رنگ در لب بالا خودش را نشان می دهد. بطور معمول لب تحتانی حجیم تر از لب فوقانی است و کمی جلوتر از آن قرار گرفته است. می توان گفت لب تحتانی حدودا دو برابر لب فوقانی می باشد. در حالیکه لب بالا و پایین نسبت به هم بعنوان خواهر در نظر گرفته می شوند نیمه راست و چپ هر کدام از لب ها بعنوان دو قلو نسبت به یکدیگر تصور می شوند و وجود  تقارن در این دو نیمه بسیار مهم و اساسی می باشد.  در تزریق ژل لب با حجم دادن و برجسته کردن حاشیه لب  جذابیت  و زیبایی صورت بیشتر می شود.

قبل و بعد تزریق ژل لب
تزریق ژل لب

هزینه تزریق لب چقدر است؟

بطور کلی در کلینیک های زیبایی قیمت تزریق لب بر اساس نوع و کیفیت ژل و  حجم تزریق شده ژل در لب ها ( بر حسب میلی لیتر) محاسبه می شود. برند های آمریکایی ( ژوویدرم و رستیلن) دارای بالاترین قیمت هستند و برندهای اروپایی قیمت متوسطی دارند و ژل های چینی و کره ای پایین ترین قیمت را دارند. بعنوان مثال هزینه تزریق ژل لب ژوویدرم که ساخت شرکت آمریکایی آلرگان است از اسکین فیل  که ایتالیایی  است بالاتر است . چنانچه هم لب بالا و هم لب پایین احتیاج به برجسته سازی داشته باشند ممکن است تا ۲ سی سی ژل احتیاج شود که هزینه تزریق بیشتر می شود و بر اساس مورد محاسبه می شود.
برای شناخت لب و شناخت تغییرات آن با افزایش سن ، ابتدا می بایست آناتومی آن را بخوبی شناخت:

عکس تزریق ژل لب
تزریق ژل لب

 

Vermilion Border( حاشیه قرمز لب)

خط لب شایعترین منطقه ایست که در تزریق ژل لب برجسته می شود. خط لب محل اتــصال لب سفید و لب قرمز به یکدیگر است. تزریق در این ناحیه حجم بیشتری به لبها نمی دهـــد ولی باعث مشخص تر شدن حاشیه لب ها می شود.(حالتی شبیه به کشیدن خط لب)

حتما بخوانید  آراف فرکشنال

Philtrum (جاذبه عشق)

فیلتروم از دو ستون در قسمت مرکزی لب فوقانی تشکیل شده است که به بینی متصل می شوند. با افزایش سن فاصله بین این دو ستون افزایش یافته و ظاهری نامطلوب ایجاد می کنند. در صورت فاصله گرفتن این دو ستون با تزریق در قسمت داخلی این دو ستون می توان آنها را بهم نزدیک تر کرده و ظاهر جذاب تری را بوجود آورد.

Oral Commissures(پیوستگاه گوشه لب ها)

بدلیل تاثیر جاذبه زمین و فشاری که گونه ها به سمت دو طرف لب و خطوط خنده اعمال می کندگوشه لب ها با افزایش سن پایین آمده و ظاهری نامطلوب ایجاد می نمایند. پر کردن این ناحیه ، گوشه های لب را به سمت بالا چرخانـده و ظاهــری شــادتر و مثبت تر ایجاد می کند .

Cupid’s Bow(کمان الهه سرخوشی)

این کمان زیبایی خاصی به لب می دهد و حتی در افراد ی که لب های حجیم و برجسته ای  ندارند در صورتیکه قوس های این کمان  زاویه  بیشتری داشته باشند فرم زیبا و مطلوبی به لب می دهد.  این کمان به شکل عدد   V  در قسمت مرکزی لب بالایی می باشد  و می توان با استفاده از فیلرهـا  آن را بر جسته کرد. تزریق در ناحیه V شکل لب فوقانی همراه با فیلتروم، ظاهر خوشایندتری بـــه لب بالا می دهد .

Tubercle ( برجستگی قسمت میانی لب فوقانی )

برجسته سازی این قسمت در تزریق ژل لب  اهمیت زیادی دارد. برای برجسته سازی لب ،آناتومی طبیعی این عضو ونسبت بین لب بالا و پایین و همچنین رعایت یک تعادل و تناسب منطقی بین حجم لب ها با بقیه نقاط صورت می بایست مد نظر قرار گیرد.

تزریق ژل لب
تزریق ژل لب

کلیپ آموزش تزریق ژل لب

دو اشتباه شایع که در برجسته کردن لب ها ممکن است رخ دهد عبارتند از:

۱-تزریق حجم بسیار زیادی از ژل در لب بالا و پایین که حالت شبیه به منقار اردک و یا پلاتی پوس ایجاد می کند که با تزریق محتاطانه فیلر از بروز این حالت جلوگیری می شود
۲- تزریق حجم یکسان ژل در حاشیه و مرکز لب می باشد که ایجاد لب سوسیس شکل می کند  به این شکل که مقدار فیلری که در حاشیه تزریق می شود برابر مقداری است که در مرکز لب تزریق می شود  برای جلوگیری از این عارضه  می بایست  با تزریق حجم بیشتر در قسمت مرکزی لب از این موضوع پیشگیری  شود.( عمده تزریق می بایست در دو سوم وسط لب انجام شود) این نکته می بایست همواره مد نظر قرار گیرد که اسید هیالورونیک یک ماده جاذب آب می باشد و بعد از تزریق ممکن است ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش حجم پیدا کند. بنابراین همیشه در اولین تزریق  از تزریق حجم زیاد ژل به لب خودداری نموده تا وضعیت مناسب برای هر بیمار در دفعات بعدی مشخص شود. ماندگاری ژل لب بین ۹ تا ۱۲ ماه است که بسته به جنس آن و متابولیسم بدن فرد و تحریکات موضعی در محل تزریق این زمان متفاوت می باشد. . چنانچه موضع تزریق  در معرض تحریکات فیزیکی از قبیل اشعه ماوراء بنفش خورشید قرار گیرد ماندگاری آن کاهش می یابد.

حتما بخوانید  بوتاکس لب
تزریق ژل لب
تزریق ژل لب

انواع ژل  برای تزریق ژل لب کدامند ؟

ژل ژوویدرم در دو سرنگ ۰٫۸ میلی لیتری بسته بندی می شود و نسل جدید محصولات با ماندگاری بالاتر و عوارض کمتر به بازار عرضه شده است.  زیرگروه Voluma XC بدلیل غلظت بالای اسید هیالورونیک مناسب تزریق در لایه های عمقی است و برای گونه گذاری استفاده می شود. زیر گروه ژوویدرم Vollure مناسب تزریق در خط خنده است و تا ۱۸ ماه ماندگاری دارد. جهت برجسته سازی لب و تزریق لب زیرگروهVolbella توصیه می شود که  بسیار نرم است و تورم کمتری نسبت به محصولات قدیمی تر بعد از تزریق ایجاد می کند. اخیرا شرکت آلرگان برای کاهش درد  تزریق لیدوکایین به آن اضافه کرده است . ژل رستیلن محصول شرکت آمریکایی مدیسیس می باشد  و قبل از ژوویدرم مورد تایید FDA قرار گرفته است با این وجود در عمل بعد از تزریق ژوویدرم نرم تر است و در چند روز اول بعد از تزریق ورم  کمتری ایجاد می کند و یکی از با کیفیت ترین ژل های موجود در بازار است.

تزریق ژل لب قبل و بعد
تزریق ژل لب

ژل لب تئوسیالTeosyal یک برند سوئیسی است و برای تزریق لب زیر گروه KISS مناسب می باشد.دارای کیفیت بسیار خوب و قیمت بالاتر درمقایسه با سایر ژل ها است.برند اروپایی دیگر ژل الایناAlayna می باشد که محصول کشور آلمان است  و در زیر گروه های lip  وShape به ترتیب  برای حجم دهی لب و صورت عرضه شده اند و کیفیت مطلوبی  دارند. ژل هیومکس بطور اولیه در سویس تولید شده ولی در بازار جنس کپی شده  چینی وجود دارد.  ژل    Skin fill و Idea ساخت ایتالیا هستند  و در زیر گروههای مختلف موجود می باشند.ژل پرفکتا Perfecthaساخت فرانسه است و چند زیر گروه دارد: زیر گروه Deep  برای خط خنده ، گونه گذاری و حجم دادن و برجسته کردن حاشیه لب استفاده می شود. زیر گروه Derm برای درمان چروک های سطحی اطراف چشم ، دهان و خط اخم  و همچنین برجسته کردن و حاشیه دادن لب استفاده می شود.زیر گروه Subskin در لایه زیر پوست و بوسیله کانولا تزریق می شود و برای گونه گذاری و درمان  اسکارهای عمقی استفاده می شود و ۱۲ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارد و زیر گروه Fineline  برای پر کردن چروک های سطحی اطراف دهان و چروک های پنجه کلاغی اطراف چشم مصرف می شود . ژل رووفیل Revofil ساخت کشور کره می باشد و ژل لب ریون Reyoun Gel ساخت چین می باشد.

حتما بخوانید  عوارض تزریق ژل
تزریق ژل لب
تزریق ژل لب قبل و بعد

عوارض تزریق ژل لب چیست؟

بدلیل خونرسانی زیاد در لب احتمال خون مردگی بعد از تزریق وجود دارد که استفاده از کمپرس یخ و مصرف نکردن داروهای ضد انعقاد خون ، امگا۳ ، ویتامین ایی و مسکن های مثل آسپرین ، ژلوفن، ناپروکسن، دی پیریدامول، چند روز قبل از تزریق از این عارضه جلوگیری می کند.  بدلیل شبکه عصبی قوی در لب از بلوک عصب سه قلو برای کنترل درد  استفاده می شود  بی حسی در این ناحیه ممکن است تا ۴۵ دقیقه باقی بماند  و  خوردن غذا در طی این مدت ممکن است موجب گاز گرفتگی لب و آسیب به آن شود . بنابراین تا زمان برگشت کامل حس لب خوردن و آشامیدن ممنوع می باشد. در ۲۴ ساعت اول بعد از تزریق گرمای شدید ، ورزش های سنگین و مصرف نوشیدنی های الکلی ممنوع می باشد تا از بروز تورم ، خون مردگی و التهاب بیشتر جلوگیری شود.

 

برای دیدن فیلم  ژل لب در بر روی لینک زیر کلیک کنید:

منابع:

سایت اینترنتیhttp://www.realself.com

سایت اینترنتی PUBMED

Office- Based cosmetic procedures and tecnique
by SORIN EREMIA

آدرس اینستاگرام

درباره ی Admin

101 دیدگاه

 1. با سلام
  من می خوام برای ججیم کردن لبم چربی تزریق کنم. به نظر شما برای لب تزریق ژل بهتره یا چربی؟
  متشکرم

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر شما
   تزریق ژل به لب موقت است ولی از آنجا که حجم کمی برای حجم دهی در این ناحیه مورد نیاز است ژل هیالورونیک اسید هزینه کمتری در مقایسه با چربی دارد. چون چربی باید از بدن شما گرفته شده و آماده شود.از طرف دیگر تزریق چربی بعنوان یک فیلر همیشگی در نظر گرفته می شود و با وجود جذب مقدار قابل توجهی از آن در بدن مقدار باقیمانده تقریبا دائمی خواهد بود. اما تفاوت تزریق چربی در لب با سایر نقاط صورت غیر قابل پیش بینی بودن نتایج درمان است که بدلیل متحرک بودن لب است و امکان عدم تقارن و یا ایجاد گره و برجستگی در این عضو وجود دارد. بنابراین اگر فقط حجم دهی لب مد نظر باشد فیلر هیالورونیک اسید مطمئن تر و اقتصادی تر می باشد.
   موفق باشید
   تزریق ژل لب

 2. با سلام
  بطور متوسط برای حجم دادن به لب چند سی سی ژل لازم است؟
  با تشکر

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر هستی خانم
   بعضی از لب ها احتیاج به حجم دهی دارند و بعضی احتیاج به برجسته کردن حاشیه لب دارند و ممکن است لب شما احتیاج به هیچ کدام از این موارد را نداشته باشد. بهترین کار معاینه شما از نزذیک است تا میزان ژل مورد نیاز بطور دقیق ارزیابی شود.
   موفق باشید
   تزریق ژل لب

 3. سلام آقای دکتر
  من قصد تزریق ژل لب دارم ولی به درد خیلی حساسم ، آیا راهی هست که درد حس نکنم؟ شما چه نوع ژلی استفاده می کنید و ماندگاری آن چقدر است؟
  با تشکر

  • دکتر حسین مسافریان

   با سلام خدمت فرانک خانم
   لب از اعضاء صورت است که پایانه های عصبی حسی بسیار قوی دارد ، بنابراین هر نوع تزریقی در این ناحیه دردناک است. برای از بین بردن حس درد در این ناحیه از بلوک عصبی استفاده می کنیم. به این ترتیب که شاخه های عصب سه قلو که مسئول عصب دهی به لب هستند از داخل دهان بی حس می شوند. اینکار شبیه بی حسی در دندانپزشکی است. ژل مورد استفاده برای لب از جنس اسید هیالورونیک هست که بسیار نرم است و بدن بعد از ۹ تا ۱۲ ماه آنرا جذب می کند. نام های تجاری مختلف از شرکت های متفاوت در بازار موجود است که بنده ترجیحا برندهای اروپایی یا آمریکایی را استفاده می کنم که در متن توضیح داده شده است.
   موفق باشید

  • با سلام
   در مورد ژل ااسکین فیل نظرتون چیه-هزینه این ژل چقدره-و ماندگاریش-ممنون

   • دکتر حسین مسافریان

    درود بر سارا خانم
    ژل اسکین فیل یک برند ایتالیایی است که محتوای آن اسید هیالورونیک است و ماندگاری آن ۹ تا ۱۲ ماه می باشد ،کیفیت خوبی دارد و برای حجم دادن به نقاط مختلف صورت با غلظت های مختلف موجود می باشد.
    موفق باشید
    تزریق لب

 4. با سلام
  قیمت تزریق هر سی سی ژل لب چنده و بهترین مارک ژل لب چیه؟
  سپاسگزارم

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر بیتا خانم
   برند های مختلف ژل از شرکت های مختلف در بازار موجود است که مواد اصلی همه این ژل ها اسید هیالورونیک هستند و مرغوب ترین آنها ساخت شرکت های اروپایی و آمریکایی است که در لیست زیر معتبرترین برندها و اختلاف قیمت آنها با یکدیگر مقایسه شده است
   لیست ژل های مورد تایید وزارت بهداشت

   ۱٫فیلر #رستیلن Restylane ساخت سوئد شرکت واردکننده داریان تجارت

   ۲٫فیلر #تئوسیال Teosyal ساخت سوییس شرکت واردکننده دارو گستر لوتوس

   ۳٫فیلر #پرفکتا Perfectha ساخت فرانسه و فیلر #ریدیس Radiesse ساخت آلمان شرکت وارد کننده تابش گستر مهیاد

   ۴٫فیلر آلاینا Alayna ساخت آلمان شرکت وارد کننده آرا پرداز مهیا

   ۵٫فیلر #پرینسس Princess ساخت اتریش شرکت واردکننده بینا چشم تهران

   ۶٫فیلر #رنووا Rennova ساخت اتریش شرکت وارد کننده بهبد دارو

   ۷٫فیلر #آرتسنس Artesense ساخت هلند شرکت وارد کننده آریا طلوع شرق

   ۸٫فیلر #استلیس Esthelis و #فورتلیس Fortelis ساخت سوییس شرکت واردکننده خسرو مدیسا طب

   ۹٫فیلر روانس Revanesse و ردکسیس Redexis ساخت #کانادا شرکت وارد کننده اکسیر داروی خاورمیانه

   ۱۰٫فیلر #آرتکل Artecoll ساخت هلند شرکت واردکننده فن آور گسترش

   ۱۱٫ فیلر #درماویسک Dermavisc ساخت سوئد شرکت واردکننده پوراطب

   ۱۲٫فیلر #استایلج Stylage ساخت فرانسه شرکت واردکننده آذر مهرطب

   ۱۳٫فیلر کانجانکتیل conjonctyl ساخت فرانسه شرکت واردکننده ویدا

   از میان فیلرهای فوق #رستیلن و تئوسیال بهترین کیفیت و بالاترین فیمت را دارا می باشند.

   فیلرهای #آلاینا و #پرفکتا نیز کیفیت بسیار خوب و قیمت کمی پایین تر نسبت به دو مورد فوق دارند.

   توجه: ژل #هایومکس و #ریانژل چینی هستند!

   فیلر #ژوویدرم از ژل های خوب است که در حال حاضر در ایران
   کم یاب است

   روفیل های اسی سی
   #آیدیا ایتالیا
   پرنسس اتریش
   اسکین فیل ایتالیا
   Eleravih korea
   #نورآمیس و Revolax کره
   کیفیت مطلوبی دارند و دارای مجوز هستند
   تزریق ژل لب

 5. با سلام، این عکس ها واقعی اند یا فتوشاپ؟ یعنی با ژل میشه شکل لب رو عوض کرد؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر شما
   تصاویر فوق همه واقعی هستند و با تزریق ژل هیالورونیک اسید حجم دهی لب انجام شده است.
   موفق باشید

 6. سلام خدمت اقای دکتر ????
  شما اطلاعاتی در وابطه با ژل (مستر تریت)یه مارک امریکایی دارید؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر شما
   برند های مختلفی مورد تایید سازمان غذا و داروی ایالات متحدهFDA قرار گرفته است که قدیمی ترین و معتبرترین مارک های آمریکایی رستیلن و ژوویدرم هستند. ژل مستر تریت را جایی ندیده ام اگر منبعی در این مورد دارید لطفا ارسال کنید.
   موفق باشید

 7. سلام آقای دکتر
  شما ژل چانه هم تزریق میکنید؟ الاینا شنیدم مناسبه برای چانه.اگر تزریق میکنید میتونم هزینه شو بپرسم؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر شما
   در چانه تزریق ژل انجام می شود که ژل الاینا یک انتخاب مناسب برای این موضع است و مورد تائید وزارت بهداشت هم هست برای هزینه با مطب تماس بگیرید
   موفق باشید

 8. سلام آقای دکتر برای برجسته کردن چانه ژل هیومکس یولترادیپ مناسبه؟ من شنیدم تاییدیه وزارت بهداشت نداره و چینیه آیا درسته؟

  • دکتر حسین مسافریان

   سلام و درود بر شما
   ژل هیوماکس سوئیسی است و از جمله فیلر های با کیفیت است ولی متاسفانه نمونه کپی شده چینی آن در بازار به وفور یافت می شود که بسیار شبیه نمونه اصلی ساخته شده است.اگر قصد تزریق ژل دارید در یک مرکز معتبر اینکار را انجام بدهید و از دکتر شماره سریال و کد تولید و تاریخ مصرف آن را بخواهید و برای اطمینان از اصل بودن در سایت شرکت هیومکس اطلاعات فوق را وارد کرده و از اصل بودن آن مطمئن شوید.
   موفق باشید
   تزریق ژل لب

 9. با سلام مراقبت های بعد از تزریق ژل لب و بوتاکس چیه و ممکنه با هم انجام شن؟ متشکرم

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر خانم اعظم
   بعد از تزریق بوتاکس تا ۴ ساعت نباید دراز بکشید و یا به سمت جلو خم شوید چرا که ممکن است ملکول های بوتاکس از محل تزریق جا به جا شده و به داخل حدقه چشم رفته و ایجاد افتادگی پلک و یا دو بینی نمایند. در ۲۴ ساعت اول بعد از تزریق ماساژ، ورزش های سنگین ، سونا ، سولاریوم ،حمام آفتاب ، مصرف الکل ممنوع است چرا که با افزایش جریان خون در موضع ، احتمال حرکت کردن بوتاکس به نقاط دورتر و ایجاد عوارض جانبی وجود دارد. بعد از تزریق بوتاکس می توانید در محل کارتان حاضر شوید و امور روزمره را انجام دهید. در موضع تزریق معمولا تورم و کبودی رخ نمی دهد و با رعایت موارد فوق مسئله ای پیش نمی آید. در مورد تزریق ژل لب ممکن است تورم و کبودی در موضع برای چند روز وجود داشته باشد که بتدریج از بین می رود و انجام بوتاکس و ژل لب در یک روز امکان پذیر است.
   موفق باشید

 10. سلام. خسته نباشید من یک روز واسه لبم ژل تزریق کردم. صبح که از خواب بلند شدم. خیلی زیاد ورم کرده. آیا این و رم طبیعی هست؟ راه کاهش چیه؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر شیدا خانم
   لب دارای شبکه خونرسانی وسیعی است و هر گونه تزریق در آن موجب افزایش جریان خون شده و نهایتا تورم ایجاد می شود که ممکن است تا چند روز ادامه یابد. برای بر طرف شدن سریع این تورم استفاده از کمپرس سرد و عدم مصرف نوشیدنی های داغ می تواند کمک کننده باشد. ورزش های سنگین و استحمام با آب داغ تا ۴۸ ساعت بعد از تزریق توصیه نمی شود.
   موفق باشید

 11. سلام آقای دکتر من می خوام برای خط خنده ژل تزریق کنم چند سی سی کافیه و می تونم اگه اضافه اومد برای لب استفاده کنم؟ متشکرم

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر ثریا خانم
   مقدار ژل مورد نیاز برای خط خنده از یک نفر به نفر دیگر متفاوت است و در معاینه این مقدار مشخص می شود ولی بطور متوسط می توان گفت در هر طرف یک سی سی مورد نیاز است. ژل لب را می توان برای خط خنده استفاده کرد ولی ژل خط خنده برای لب غیر قابل استفاده است و ممکن است ایجاد گره در لب نماید و حالت گلوله شدن در لب ایجاد شود. غلظت و فرمول شیمیایی ژل لب کاملا اختصاصی است.
   موفق باشید
   ژل لب

 12. سلام اقای دکتر من تواین ماه ۲بار از ژل اسکین فیل استفاده کردم ولی خیلی زود از بین میره میخواستم بدونم چرا اینجوره.تو رو خدا راهنمایی کنین ک چیکار کنم

 13. سلام اقای دکتر وقت بخیر من حدودا ٣ سال پیش ژل تزریق کردم که به یک ماه نرسید کلا جذب شد ولی هر ازگاهی که صبح بلند میشم قسمت راست لب پایینم باد میکنه بعد نیم ساعت تا یه ساعت باز از بین میره و قصد دارم دوباره ژل بزنم با این وضع خطرناکه دوباره ژل تزریق کنم ؟؟؟و اینکه لب بالایی من خیلی نازکه و قسمت هفتی لبم هم میخوام کم کنم و لبم به سمت بالا بره این مدل لبی که میخوام شدنیه؟؟ یا بستگی به فرم اولیه داره؟ یا حرفه ای بودن پزشک؟؟؟ ممنون میشم جواب سوالامو بدین

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر میترا خانم
   اگر ژل چند سال قبل از جنس ژل پاژ نباشد می توانید مجددا ژل تزریق کنید. چرا که هر جایی که ژل پاژ تزریق شده باشد در صورت تزریق ژل هیالورونیک اسید التهاب و تورم شدیدی ایجاد می شود که ممکن است احتیاج به جراحی و تخلیه ژل پاژ ایجاد شود. در صورتی که مطمئن باشید که ژل قبلی پاژ نیست تزریق مجدد و تغییر فرم لب شما امکانپذیر است و شکل نهایی لب شما از قالب کنونی آن تبعیت می کند ولی می توان تغییرات اندکی بر اساس سلیقه شما در آن ایجاد کرد.
   موفق باشید
   تزریق ژل لب

 14. سلام آقای دکتر
  من چند روز پیش ژل هیومکس تزریق کردن به لبام ولی تو سایت ها خوندم که دوام کمتری داره و تو ۲ ماه از بین میره.آیا این صحت داره؟و اینکه قیمت این ژل هر سی سی چنده؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر Mahss خانم
   ژل هیومکس ساخت کشور سویس است و ماندگاری آن بین ۸ تا ۱۲ ماه است ولی متاسفانه انواع تقلبی آن در بازار زیاد شده است و ممکن است ماندگاری کمتری داشته باشد.
   موفق باشید

  • منم همین مشکل رو دارم هنوز یک هفته نشده ژله از بین رفت😥😥😥😥

 15. با سلام و درود بر شما.من دو ماه پیش ژل الانسه با ماندگاری ۲سال برای ناحیه خط خنده تزریق کردم.قصد بارداری دارم آیا مشکلی برای جنین پیش نمی آید؟آیا در طول دوران حاملگی موجب بدفرم شدن صورت نمی شود.؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر roya خانم
   ژل الانسه از ماده polycaprolactone تشکیل شده است که بعنوان یک فیلر با ماندگاری طولانی است (۲ تا ۴ سال) و برای خط خنده ، گونه گذاری و شقیقه استفاده می شود. بطور کلی تزریق فیلر قبل از بارداری قابل انجام است چرا که از نظر تئوری ژل تزریق شده در موضع باقی مانده و عوارض عمومی ندارد. با این وجود تا کنون تحقیق علمی و مستندی در این مورد انجام نشده و تزریق هر نوع فیلری در طی دوران بارداری نباید انجام شود و شبیه بقیه اعمال زیبایی بهتر است پس از اتمام دوران بارداری و شیر دهی انجام شود.
   موفق باشید

 16. سلام من میخوام لبم رو ژل تزریق کنم،اولین سوالم اینکه بعد تزریق،هنگام بوسیدن لب همسرم مشکلی پیش نمیاد؟؟؟سوال بعدیم اینکه بعد از گذشت ١سال از تزریق که اثرات ژل از بین رفت،فرم لب همونجور میمونه یا به حالت اولیه برمیگرده؟چون من با ژل میخوام حالت لبم رو عوض کنم واسه این برام مهمه

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر خانم Mohadese
   تزریق ژل لب با ماده اسید هیالورونیک انجام می شود که در بافت همبند وجود دارد و موجب برجسته شدن لب می شود. معمولا ۲۴ ساعت اول بعد از تزریق ورزش هوازی ،استحمام با آب داغ و مصرف آسپرین و نوشیدنی های الکلی توصیه نمی شود چرا که ممکن است با افزایش جریان، خون کبودی و تورم در موضع ایجاد شود و بعد از فرو کش کردن تورم زندگی معمولی خواهید داشت و بوسیدن همسرتان منعی ندارد. بعد از گذشت یکسال حالت لب شما به شکل قبل از تزریق بر می گردد.
   موفق باشید

 17. سلام بر شما آقای دکتر.خسته نباشید.چند ماه بعد از تزریق ژل و بوتاکس میتوان باردار شد؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر فاطمه خانم
   در زمان بارداری اعمال زیبایی از قبیل تزریق ژل و بوتاکس نباید انجام شود چراکه تا کنون مطالعه جامع و دقیقی در مورد آثار این مواد بر روی جنین انجام نشده است و بهتر است بعد از دوران بارداری این قبیل اعمال زیبایی انجام شود.
   موفق باشید

 18. باسلام من میخواستم خط خنده ام را تزریق چربی کنم البته خیلی هم عمیق نیست هزینه اش حدودا چقدر است

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر مریم خانم
   تزریق چربی معمولا برای درمان تحلیل چربی در زیر پوست صورت در نواحی مختلف از قبیل گونه ، شقیقه، زیر گونه انجام می شود و تزریق چربی صرفا در ناحیه خط خنده یک حالت نامتعادل در صورت ایجاد می کند که در متون علمی به چهره میمون تشبیه شده است و برای جلوگیری از این موضوع همزمان سایر نقاط صورت نیز تزریق می شود.
   موفق باشید

 19. سلام من قبلا یه بار ژل لب زدم که به من گفته بودند تا یک سال ماندگاری داره ولی خیلی زود در عرض چند هفته از بین رفت . الان مجدد می خواستم ژل تزریق کنم ولی نگران عوارض جانبی مثل گلوله شدن و جابه جا شدن آن هستم. می خواستم راهنمایی کنید که چه مارکی رو بزنم تا عوارض نداشته باشه و ماندگاریش هم اینقدر کوتاه نباشه
  متشکرم

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر نیوشا خانم
   عوارض تزریق ژل از قبیل گلوله شدن و یا جا به جا شدن علاوه بر اینکه به کیفیت ژل تزریق شده بستگی دارد به تکنیک تزریق هم مرتبط است.بعنوان مثال چنانچه ژل با کیفیتی تزریق شود ولی در انتهای کار ماساژ داده نشود و یا اینکه حجم زیادی از ژل در یک نقطه تزریق شود احتمال گلوله شدن و شکل گیری گره زیر پوستی وجود دارد. برند های غیر استاندارد چینی که قیمت نسبتا ارزانی هم دارد علاوه بر ماندگاری کوتاه دارای عوارض جانبی دیگر از قبیل گلوله شدن و یا آلرژی دارد که توصیه می شود از این ژل ها استفاده نشود و بجای آن از برندهای معتبر و شناخته شده که مورد تایید وزارت بهداشت است استفاده شود.
   موفق باشید

 20. سلام. خسته نباشید . لب من هم بالا هم پایین خیلی باریک هست و میخوام برجستگی دائم داشته باشه نه اینکه ژل تزریق کنم که تاریخ مصرف داشته باشه و باید تمدید بشه . لطف میکنید راهنمایی کنید همراه با قیمت کار.
  بسیار سپاسگذارم

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر افسانه خانم
   روش های متعددی برای برجسته کردن دائمی لب وجود دارد که از نظر تئوری قابل انجام هستند ولی در عمل هیچ کدام از این روش ها توصیه نمی شوند چرا که دارای عوارض جانبی متعدد می باشند. بعنوان مثال قرار دادن ایمپلانت و سیلیکون که برای گونه یا چانه انجام می شود به هیچ وجه برای لب توصیه نمی شود چرا که با افزایش سن شکل ظاهری لب تغییر می کند و تطابق خود را با ایمپلنت از دست خواهد داد. بعلاوه لب یک ارگان متحرک است و به مرور امکان جابه جایی ایمپلنت و عدم تقارن در این عضو وجود دارد. از طرف دیگر تزریق ژل های طولانی اثر مثل آرتفیل برای لب به دو دلیل نباید انجام شود اولا امکان گلوله شدن و ایجاد التهاب این ژل ها در لب بسیار بالاست و ثانیا هیچ گونه روش برگشت پذیر برای این ژل های وجود ندارد. با توجه به موارد فوق تزریق ژل هیالورونیک اسید مناسب ترین گزینه برای شماست که تنها ایراد آن نیاز به تکرار سالانه آن است.
   موفق باشید

 21. سلام آقای دکتر خسته نباشید
  من برای خط خنده و گونه ام میخوام ژل تزریق کنم کلا شش سی سی
  ولی خیلی نمیتونم هزینه کنم به خاطر همین میخوام ژل رووفیل رو استفاده کنم
  از نظر شما ژل خوبی؟ یعنی شما استفاده کردین؟
  از واکنش صورتم خیلی میترسم آخه خیلی ها میگن صورتمون بعد یه مدت به ژل واکنش داد از طرفی چون صورت پری هم دارم میدونم تزریق چربی خیلی به دردم نمیخوره
  و چه جوری میتونم از شما برای مشاوره حضوری وقت بگیرم

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر سمیه خانم
   ژل رووفیل یک برند کره ای است و به نسبت عوارضی که ذکر کرده اید ندارد مگر اینکه شما به هیالورونیک اسید آلرژی داشته باشید که در این صورت هیچ کدام از انواع این ژل ها را نمی توانید تزریق کنید.در کل این نوع ژل به نسبت قیمتش کیفیت خوبی دارد و قابل اعتماد است. برای مشاوره با مطب تماس بگیرید.
   موفق باشید

 22. سلام من قبلا یه بار ژل زدم و بعضی قسمتهای لبم گلوله شده ، اگه ژل ژلِ خوبی باشه این مشکل از حرفه ای نبودن پزشک پیش میاد؟ این گلوله ها از بین میرن ؟ و عدم تقارن بعد از تزریق چی؟ اگه پزشک به یک طرف بیشتر ژل تزریق کنه چیکار باید کرد؟ دوباره تزریق کرد؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر elena
   ایجاد گره و یا اصطلاحا گلوله شدن ژل بعد از تزریق به لب ممکن است به دلیل کیفیت پایین ژل باشد. اصولا بدلیل سطحی بودن تزریق در ناحیه لب کیفیت و نوع ژل مورد استفاده با سایر نقاط صورت متفاوت است. بعلاوه تکنیک تزریق برای حفظ تقارن و پیشگیری از گلوله شدن بسیار مهم است و ماساژ بعد از تزریق به یک دست شدن و جلوگیری از این عارضه کمک زیادی می کند. چنانچه در یک ناحیه ژل بیشتر از سمت مقابل تزریق شده باشد با تزریق بیشتر در سمت مقابل تقارن حفظ می شود و اگر این عدم تقارن بدلیل تزریق بیش از حد ژل باشد باشد با تزریق آنزیم هیالورونیداز که موجب تسریع در روند بازجذب ژل می شود بعد از ۴۸ ساعت حجم لب کاهش یافته و تقارن حفظ خواهد شد.
   موفق باشید

 23. سلام خسته نباشید آقای دکتر من ژل مستر ٨ماه پیش زدم الان خیبی لبم کمتر شده نسبت به قبل ولی بازم میخوام کمتر شه!و کمی از ژلم پایین لبم اومده!بعد ٩ماه خودش جذب میشه؟!!نمیخوام آنزیم بزنم که کلا بره!!!

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر هانی
   معمولا ژل هیالورونیک بعد از ۹ تا ۱۲ ماه در بدن توسط آنزیم هیالورونیداز تجزیه شده و بطور طبیعی از بدن دفع می شود.کیفیت ژلی که ذکر کرده اید برای لب مناسب نیست و امکان گلوله شدن و تشکیل گره در لب وجود دارد. با این وجود تزریق آنزیم هیالورونیداز در این مرحله توصیه نمی شود و بهتر است دو تا سه ماه دیگر صبر کنید تا بطور کامل از بدن دفع شود.
   موفق باشید

 24. سلام من ارتفاع لب بالام کمه به طوری که به سختی روی لب پایین قرار میگیرد آیا با تزریق ژل یا چربی این مشکل حل می شود؟؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر نیلوفر خانم
   حجم دادن به لب صرفا برای حجیم کردن لب است و نسبت بین لب بالا و لب پایین و تناسب با سایر اعضاء صورت اهمیت زیادی دارد. با این وجود ممکن است بعد از تزریق ژل لب مشکل شما برطرف شود که در معاینه حضوری مشخص می شود.
   موفق باشید

 25. سلام و ممنون اقای دکتر که با حوصله پاسخ میدید
  من شیس ماه پیش میگروپیگمنشن لب انجام دادم و خط لب و رنگ بب تزریق کردم، هرچند کادر دولکر لبم رو بزرگتر و زیبا تر کرد ولی برجستگی و حجم لب همونه.. میتونم با وجود این رنگدانه ها واسه ژل لب اقدام کنم؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر ماریا خانم
   در تزریق ژل لب هم حاشیه لب برجسته می شود و هم حجم لب اضافه می گردد.چنانچه با میکروپیگمنتیشن حاشیه لب شما برجسته شده است دیگر احتیاج به تزریق در حاشیه لب ندارید و صرفا حجم لب شما اضافه خواهد شد.
   موفق باشید

 26. با سلام آقای دکتر.
  من یک سال پیش ژل تزریق کردم به لبم. ولی ژل حرکت کرد و پشت لب من حجیم شد.
  الان به مرور زمان از بین رفته.
  میخواستم بدونم ژل ریون چجور ژلی هست و اینکه راجع به خطراتش بدونم
  و اینکه حالت اردکی شدن لب به مارک ژل هم بستگی داره یا فقط بستگی به نوع تزریق داره.
  ممنون میشم زودتر پاسخ بدید.متشکرم

  • دکتر حسین مسافریان

   درود برn.gh
   ژل ریون یک برند چینی است که متاسفانه نوع کپی شده آن هم عرضه شده است و عوارض ناخواسته ای که ذکر کرده اید ایجاد می کند. اکثر عوارض تزریق ژل مربوط به کیفیت پایین آن می باشد ، هر چند که تکنیک تزریق هم در نتیجه نهایی تاثیر زیادی دارد.
   موفق باشید

 27. با سلام
  میخواستم بدونم ماندگاری ژل رووفیل چه مدت هست؟ و اگر از این نوع ژل راضی نباشیم راهی هست که زودتر از بین بره؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر عسکری
   ژل رووفیل از جنس اسید هیالورونیک است و بین ۹ تا ۱۲ ماه ماندگاری دارد و در صورت اینکه بعد از تزریق از نتیجه درمان راضی نبودید با تزریق آنزیم هیالورونیداز این ژل تجزیه شده و از بدن دفع می شود.
   موفق باشید

 28. سلام ممنون از وقتی که میذارین میخواستم بپرسم من برای خط خنده ژل استفاده کردم یه روزمیگذره وقتی روی پوست اون ناحیه دست میکشم بعضی جاها گوله گوله هست برای روزای اول طبیعیه ؟یا مشکلی هست

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر افسانه خانم
   تکنیک درمان و کیفیت ژل در پیشگیری از گلوله شدن ژل بسیار موثر است و ماساژ موضعی در انتهای تزریق به یکنواخت شدن موضع درمان کمک زیادی می کند.برای پیگیری بهتر است با پزشک خودتان در تماس باشید.
   موفق باشید

 29. سلام دکتر جان من ۲۴ سالمه اصفهان زندگی میکنم میخواستم تزریق ژل به گونه انجام بدم دکترم گفتند هر سی سی ژل ۲۵۰ هزار تومن میخواستم ببینم بخاطر ارزان بودنش نسبت به بقیه جاها امکان بد بودن ژل هست ؟

 30. سلام و درود
  من حدود ٢ سال پیش ژل پرفکتا براى حجم دادن به لب بالایى تزریق کردم و دو بار هم براى ترمیم مراجعه کردم ولى از همان روز اول اطراف لبم یعنى ناحیه زیر بینى ورم کرده و در آن نقاط ژل وجود دارد که مخصوصا موقع لبخند زدن بیشتر معلوم میشود از همان روز که تزریق کردم دکتر گفت که نگران نباش جذب میشه ولى همچنان جذب نشده …خیلى ناراضیم به نظر شما چاره چیست و چرا اینطورى شده ؟ اگه ژلم را عوض کنم فرق مى کنه؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر Ayda
   معمولا ژل اسید هیالورونیک بتدریج ظرف یکسال توسط بدن جذب می شود و برند پرفکتا دارای کیفیت بالایی می باشد مگر آنکه بیش از حد مورد نیاز در لب شما تزریق شده باشد و یا اینکه در جای نادرست تزریق شده باشد که در این صورت با تزریق آنزریم هیالورونیداز ظرف چند روز تمام ژل تزریق شده از تجزیه شده و از بدن دفع می شود.
   موفق باشید

 31. با سلام.آیا کپسول هیالورونیک اسید که تازگیا شنیدم خوراکیش هست رو استفاده کنیم صورتمون کمی چاق میشه؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر تارا
   برای پر شدن صورت اضافه شدن لایه چربی زیر پوستی با تغذیه مناسب قابل انجام است که مصرف پروتئین های حاوی اسید آمینه ضروری از قبیل سفیده تخم مرغ، لبنیات ،سویا و… به تولید کلاژن بیشتر کمک می نماید. البته روش سریع تر تزریق کوکتل های مزوتراپی حاوی اسید هیالورونیک همراه با سابسیژن می باشد.
   موفق باشید

 32. با سلام
  دکتر عزیز بنده شهرستان هستمو تمام دکتر های پوست این شهر از برند رووفیل کره استفاده میکنن با اینکه من خودم دنبال ژویدرم هستم ولی متاسفانه اینجا تزریق فقط رووفیل هست برای لب میخاستم بدونم به نظر شما چطوره مارک معتبری هست امکان گلوله شدن و …. رو داره؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر شیوا
   برند رووفیل برای لب چنانچه با تکنیک صحیح انجام شود نتایج خوبی به همراه دارد و ماساژ بعد از تزریق از گلوله شدن ژل جلوگیری می کند.
   موفق باشید

 33. سلام اقای دکتر میشه لطف کنین درمورد کیفیت ژل لب پرنسس اتریشی بگین.سپاس

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر نادیا
   کلیه شرکت های تولید کننده ژل مدعی با کیفیت بودن محصولاتشان هستند ولی در عمل کیفیت ، قوام و ماندگاری این محصولات مشخص می شود در مورد برندی که ذکر کرده اید تا کنون تجربه ای نداشته ام و نظری ندارم.
   موفق باشید

 34. با سلام میخواستم بدونم ژل پرفکتا بهتره یا رووفیل؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر Zahra
   رووفیل ساخت کره است و برای لب کیفیت مطلوبی دارد و پرفکتا ساخت فرانسه است و داری قوام نرم و کیفیت بالایی است. در واقع هر دو ژل از برندهای مورد تایید هستند البته با قیمت های متفاوت.
   موفق باشید

 35. باسلام
  من حدود ۲ماه پیش بوتاکس انجام دادم احساس میکنم پلکام سنگین شده و یکی از پلکام حالت افتاده پیدا کرده ایا بعد از اینکه اقر بوتاکس بره پلکم ب حالت قبل برمیگرده؟

  • دکتر حسین مسافریان

   درود بر عسل
   افتادگی بعد از تزریق بوتاکس بطور کامل بعد از برطرف شدن تاثیر آن اصلاح می شود با این وجود برای تسریع در روند درمان از قطره آپراکلونیدین و یا مصرف داروی Pyridostigmine تحت نظر پزشک استفاده می شود.
   موفق باشید

 36. سلام ببخشید دکتر به من ژل پرفکتا معرفی کردن می خواستم بپرسم از این ژل میشه برای چانه و گونه و هم لب استفاده کرد..هزینه هر سیسی چقدر هست؟؟ و مجوعا چند سی سی باید استفاده کنم؟ آیا ژلی با قیمت پایینتر با این کیفیت هست؟؟

  • درود بر fatima
   ژل پرفکتا برای تمام نواحی صورت قابل استفاده است که حجم و میزان مورد نیاز برای هر فردی در معاینه حضوری مشخص می شود.
   موفق باشید

  • سلام ممنون از وقتی ک میزارین ببخشید میخواستم بپرسم واسه قرینه سازی لب چ روشی مناسب تره،فقط هدف قرینه سازی باشه اصلا نمیخوام لبم حجیم بشه.

 37. با سلام می خواستم بدونم من برای بار اوِل که ژل لب ترریق کردم تورم و کبودی داشتم امکانش هست مجدد که می خوام تزریق کنم کبودی و تورم و داشته باشم؟

  • درود بر مونا
   بافت لب عروق خونی زیادی دارد و همواره احتمال کبودی در تزریق ژل وجود دارد. برای پیشگیری از کبود شدن لب بهتر است از یک هفته قبل مسکن های خانواده آسپرین از قبیل ژلوفن و ایندومتاسین مصرف نکنید و قبل و بعد از تزریق از کمپرس سرد استفاده نمایید.
   موفق باشید

 38. با سلام خدمت دکتر مسافریان ممنون از وقت ارزشمندتون که میذارین☺☺ من برای بار اول میخوام تزریق ژل لب انجام بدم و دیدم خیلیا شاکین ازینکه ماندگاری نداشته با اینکه مارکهای خوبی مثل تئوسیال زدن آیا ماندگاری ژل بستگی به کیفیت ژل داره و یا نحوه انجام کار ویا واکنش بدن خود شخص؟ و همچنان ژل الاینا بهتره پرفکتا و یا پرنسس؟ ممنون میشم راهنماییم کنین

  • درود بر مریم
   ماندگاری ژل علاوه بر کیفیت آن و تکنیک تزریق به فاکتورهای درونی فرد نیز بستگی دارد. بعنوان مثال در افرادی که متابولیسم بدن بالایی دارند ماندگاری ژل کوتاه تر می باشد.مصرف غذا و نوشیدنی های داغ نیز ممکن است با افزایش سوخت و ساز بدن موجب جذب سریع تر ژل شوند.برند هایی که ذکر کرده اید همه اسید هیالورونیک هستند که هر کدام مزیت های نسبی ویژه ای دارند و در جلسه مشاوره نوع برند مشخص می شود.
   موفق باشید

 39. سلام خسته نباشید
  من لبام خیلی کوچیکه و لب بالاییم باریک هم هست
  میخواستم بپرسم چه نوع جراحی یا تزریقی برای لب های من مناسب تره؟

 40. سلام خسته نباشید برای رفع خط غم تزریق نخ مؤثرتره یا ژل؟البته افتادگی کنار لبام یاهمون خط غم عمیق نیست ولی یه بار ژل زدم خیلی زود جذب شد خط خندمم ژل زدم الان ۱۳ ماه گذشته ولی هنوز خداروشکر خط خندم برنگشته

  • درود بر مرجان
   برای پر کردن گوشه پایینی لب و لیفت آن تزریق ژل مرغوب توصیه می شود ، البته در مواردی ممکن است شلی پوست عامل این افتادگی و ایجاد خطوط ماریونت باشد که در این صورت در ابتدا هایفوتراپی انجام شده و سپس تزریق ژل انجام می شود.

   موفق باشید

 41. سلام آقای دکتر خسته نباشیدببخشید دوباره مزاحم شدم با هایفوتراپی میشه چینو چروک اطراف چشمو برطرف کرد اگه این خطوط ریز باشه هزینش چقد میشه؟من شنیدم هایفوتراپی باعث سفت شدن پوستهای شل میشه یعنی واقعا این روش میتونه پوستو سفت کنه هزینش چقده چند جلسه باید انجام بدیم؟

 42. سلام من سه مرتبه تزریق ژل لب انجام دادم که آخرین دفعه دو هفته پیش بود الان میخوام کمی دیگه ترمیم کنم برند ژوویدرم تزریق شده برام ولی ترمیم رو میخوام با ژل نورامیس انجام بدم آیا امکان پذیره ؟

  • درود بر نگین
   تزریق ژل لب برای ترمیم بهتر است با همان برند انجام شود با این وجود با احتیاط می توان از اسید هیالورونیک از برند دیگری استفاده کرد.
   موفق باشید

 43. با سلام و عرض خسته نباشید سواای داشتم میخواستم بدونم ژل های اسپانیایی تا چه حد معتبرن؟

 44. سلام خسته نباشید
  من نیم سی سی ژل پرنسس تزریق کردم
  کسی که برام انجام داد ژل رو از یه سرنگ بزرگ جدا کرد یعنی فکر کنم به اندازه ۵۰ سی سی داخلش بود و پمادی که زده بود روی لبم و امضایی که ازم گرفت همون موقع و من نتونستم چیزی بگم چون پماد بود روی لبم روز اول اینقدر به من اطمینان داد گفت حتی برای خودش هم زده سوال من اینه ممکنه این ژل خطرناک باشه؟لطفا بهم جواب بدین و اینکه چطوری از بینش ببرم بدون آنزیم

  • درود بر مریم
   ژل های با کیفیت برای تزریق لب در ویال های یک سی سی بسته بندی می شوند و قیمت نسبتا بالاتری دارند و با ماساژ و گرمای موضعی با سرعت بیشتری جذب می شوند.
   موفق باشید

 45. با سلام خسته نباشید
  من ماه شهریور به مقدار یک سی سی برای تمدید مجدد فیلر لب تزریق کردم و با وجود همه مراقبت های بعد از تزریق فیلر بیشتر از یک ماه ماندگاری نداشت و الان که سع ماه میگذره هیچ اثری از فیلر نیست
  خواستم ببینم علتش چی میتونه باسه

  • درود بر Yalda
   ماندگاری فیلر به نوع و کیفیت مواد تزریق شده و همین طور متابولیسم بدن شما بستگی دارد و هر چه متابولیسم بالاتر باشد ماندگاری ژل کمتر می شود. مصرف نوشیدنی های داغ و استعمال دخانیات ماندگاری فیلر را کم می کنند.
   موفق باشید

 46. سلام ببخشید من یک قسمت از لب پایین م تقارن نداره و متقابلا لب بالام هم همین طور و سن ۱۹ ساله بهم پیشنهاد تزریق بوتاکس کردن
  میخوام بدونم که الان زمان خوبیه و چند سی سی برای رفع مشکلم لازم دارم

 47. سلام، ممنون که وقت میذارید، من سه روز پیش ژل هیومکس یک سی‌سی تزریق کردم،از دیروز حس میکنم یه زره گوله شده ژل داخل لب بالام دیده نمیشه اما قد یه یه نصفه گندم حسش میکنم لبم که روی همه، این برطرف نمیشه با ماساژ دکتر؟ واین که تازه متوجه شدم از توضیحات شما که از این ژل تقلبی و چینی هم هست،ژل من داخل یه سرنگ بزرگ بود که از اون با سرنگ کوچک برداشتم، میتونم دفعه بعدی رعوفیل تزریق کنم یا باید فاصله باشه بینش به خاطر تغییر نوع ژل ممنون که از نگرانی درم میارید.

  • درود بر آتنا
   بروز گره زیر پوستی بعد از تزریق ژل یک نوع واکنش التهابی است که در ناحیه لب بیشتر از سایر نواحی صورت بروز می کند و البته به کیفیت ژل و تکنیک تزریق نیز بستگی دارد و اگر گره زیر پوستی در لب شما کوچک باشد با ماساژ و گذشت زمان به تدریج جذب می شود و چنانچه اندازه آن بزرگتر باشد ممکن است احتیاج به تزریق آنزیم هیالورونیداز باشد.
   موفق باشید

 48. درود بر شما
  امیدوارم به سوال من جواب بدین، من قصد زدن ژل خط خنده رئوفیل داشتم و دکترم اصرار کرد ک نوع دیگری از ژل استفاده کنم به نام ساردینیا و بر روی خط خنده خوب بود اما حدود سه چهارم سی سی روی لبها هم تزریق شد و چند ساعت پس از تزریق تورم و کبودی خیلی زیادی ایجاد شد و من روز بعد مجبور شدم در دو نوبت آنزیم مصرف کنم تا لبم تخلیه بشه! هنوز هم ورم داره و حالت طبیعی نداره بعد از ۲۰ ساعت. میخواستم بدونم شما از کیفیت این ژل اطلاعی دارید، با تشکر

  • درود بر ژینا
   ژلی که اشاره کردید چندان برند مشهوری نیست و تزریق هیالاز کار درست و عاقلانه ای بوده است و تورم و التهاب به تدریج از بین می رود و جای نگرانی ندارد.
   موفق باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button